Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Ben iyileştim
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Ben iyileştim
Mesaj icon Konu: elma sirkesi Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Konu: elma sirkesi
    Gönderim Zamanı: 18-Şubat-2014 Saat 21:53
arkadaşlar ben elma sirkesini suyla seyreltip içiyorum her gece,ve anında koku kesiliyor,sabah uyandığımda ise normal bir kokuyla uyanıyorum,hissedilmeyecek kadar,gün içinde tekrar devam ediyor ama içtikçe koku yok oluyor,sanırım mideden kaynaklı benim sorunum,sizin de denemenizi tavsiye ederim anında etkili oluyor,düzenli kullanımda daha etkili olabileceğine inanıyorum.
IP
buket
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 15
Alıntı buket Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Mayıs-2014 Saat 15:46
Evet elma sirkesi de iyi geliyor :)
IP
gizemmmm
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 52
Alıntı gizemmmm Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Mayıs-2014 Saat 15:46
Peki ne kadar sirke ne kadar su katiyorsunuz mideyi toptan goturmeyelim :D
IP
buket
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 15
Alıntı buket Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Mayıs-2014 Saat 17:59
ben bir bardak suya bir yemek kaşığı koyup içiyorum ama etkisi kısa sürüyor...
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Ağustos-2016 Saat 00:04
Arkadaşlar Merhaba.bir bardak suya bir tatlı kaşığı elma sirkesi katıp içiyorum. Yalnız dikkatimi çeken bişey oluyor her seferinde. Deneyenlerde de oluyor mu bilmiyorum.icerken ictikten sonra küçük küçük gegirtiler oluşuyor ve koku bişey yemeyene içmeyene kadar gelmiyor çok ilginç. Ben kalabalık ortamlara girince içiyorum genelde. Ve kendimi kısa süre bile olsa özgür hissediyorum o kadar güzel bi his ki yakinlasip konusabiliyorum gulebiliyorum..Bu hissi anlatamam. Bi sorum olcak arkadaşlar elma sirkesi iyi geliyorsa bunun nedeni ne olabilir ? Lütfen yardimlasalim. Kalıcı olarak kurtuluruz inşallah hepimiz :(
IP
Camur
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 24
Alıntı Camur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Ağustos-2016 Saat 13:24
Peki elma sirkesini sürekli içmek mideye zara vermez mi?bilmediğimden soruyorum eğer geçiryorsa hergün sabah akşam içerim ne kadar güzel olur en doğal ilaç. Murat hocam siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Ağustos-2016 Saat 13:47
Orjinalini yazan: Camur

Peki elma sirkesini sürekli içmek mideye zara vermez mi?bilmediğimden soruyorum eğer geçiryorsa hergün sabah akşam içerim ne kadar güzel olur en doğal ilaç. Murat hocam siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Bilmiyorum.
Sirke asittir. Kısa küçük bir kaç denemenin zarar vereceğini zannetmiyorum. Fakat sirke içmek süreklilik kazanırsa neler olur bilmiyorum. Mekanizması belli olmadığı sebebi ile çekinceli bakıyorum olaya.
-M
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 388
Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Ağustos-2016 Saat 16:20
Sirke içecekseniz doğal sirke için bari, fabrikasyon üretim içip kendinize midenize yazık etmeyin.
IP
BezginBetül
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 122
Alıntı BezginBetül Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Ağustos-2016 Saat 16:45
Hocam mantik olarak mideye safra salgisi olan kisiler icin uygun gibi duruyor.
Ben de bir süre denemistim, ama midemde yanma artmisti..
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Ağustos-2016 Saat 21:09
Orjinalini yazan: BezginBetül

Hocam mantik olarak mideye safra salgisi olan kisiler icin uygun gibi duruyor.
Ben de bir süre denemistim, ama midemde yanma artmisti..

Mideye safra salgısı derken ?
Nasıl yani?
-M
IP
BezginBetül
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 122
Alıntı BezginBetül Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Ağustos-2016 Saat 21:26
Hocam kastettigim sey antral gastrit ve alkalen reflü tanisina dair. Bildigim kadariyla yagli, tatli ve bazik gidalar yerine asit iceren seyler önerilir bu durumda.
Mesela salataya yag yerine limon damlatilmasi, nar eksisi ve sirke kullanilmasi gibi.
Safra sivisi zaten baziktir, su ile inceltilmis sirke tüketimi zararli olmaz diye düsündüm.
Sorunuza sasirdim. Yaniliyor muyum yoksa?
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Ağustos-2016 Saat 01:52
Ben kaynağını bulsam ona yönelik tedaviye basliyacagim da..her şey de normal çıkıyor.safra demissiniz acaba sorunumun kaynağı bu mu sirkeli su icmekten bıktım artık ama mecburum özgür olabildigim tek anlar
IP
mehmet27
Üye
Üye

Gönderilenler: 77
Alıntı mehmet27 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Ağustos-2016 Saat 11:15
Ulan-1 senin koku agiz kapaliyken oluyormu ve uzaktan hissediliyormu elma sirkesi iyi geliyor sana yazdigina gore oylemi
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Ağustos-2016 Saat 20:27
Ağız kapalıyken oluyor evet uzaktan hissedilmiyor.evet elma sirkesi iyi geliyor ama söyle iyi geliyor. Dislerimi fircaladiktan sonra icersem iyi geliyor Dislerimi fircalamadan icersem pek etki etmiyor gibi. Ikisi bir arada olunca sonuç güzel oluyor.ta ki bir şey yiyip içine kadar. .bazen sırf bu yüzden hiç bişey yiyip icmiyorum disardayken.o anların tadını çıkarmak için. .ne kadar zor yasiyoruz.insallah hepimiz kurtuluruz bu illetten.caresizlik çok kötü
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Ağustos-2016 Saat 22:07
Ağız kapalıyken koku dışarı gitmiyor tabi ama koku var yani
IP
Yağmur
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
Alıntı Yağmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Kasım-2017 Saat 10:47
Merhabalar arkadaşlar,

Bende 12 yaşımdan beri bu illetle uğraşanlardanim. O kadar çok şey anlatılabilirki yaşadıklarımıza dair hatırlayıp üzülmek istemiyorum farkındalığımı paylaşmak istiyorum
Tip1 ve tip 2 agizkokum var diye düşünüyorum.tip 1 i umursamıyorum temizlenince geciyo fakat tip 2 elimi kolumu bağlıyor geniz akıntım var şeffaf ve kokusuz (seffaf ve kokusuz oldugundan geniz akitisina odaklanmamistim)ancak ilgili yer kokuyor.nidazol kullanınca koku gidiyor doğal olarak dikkatimi çeken şuydu ilacı kullanırken geniz akintimda kesilmişti. Şimdi ise başka sebeblerden dolayı sabah aç karnına ılık suya elma sirkesi koyup içmeye başladım bagirsaklarima iyi geliyor.şimdide geniz akıntım kesildi ve ben bunu elma sirkesine bağlıyorum.akinti kesilince koku da ciddi şekilde azalıyor.e benimde umudum artıyor.denemenizi tavsiye ederim en azından kbb tekrar gittiğimde geniz akintimin sebebine eğilirler
Sirke nidazol kadar etkili değil ama yüzde 80 hatta 90 azaltiyor rahat ve normal iletişim kurabiliyorsun.

IP
Akyıldız
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 30
Alıntı Akyıldız Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Mart-2018 Saat 10:58
elma sirkesi vücutta oluşmuş mantarları bayıltıyor. o sebepten ağız kokusu geçici olarak kayboluyor. antibiyotik kullandığında kokudan kurtulup, ilacı bıraktığında tekrar kokuyla muzdarip olanların mantar tedavisi yada teşhisi konusuna odaklanmalırını öneririm. ben şu an mantar tedavisi görüyorum. iyileşmenin kalıcı olduğunu tedavide hissediyor insan zaten. nefes alışveriş, tırnak yapısı, saç yapısı, tükürük şekli ve bi sürü denge değişiyor vücutta. bence kronik ağız kokusu olanların sebeplerinin en başında, bağırsağın yediğimiz zararlı gıdalardan beslenerek üretip vücuda dağıttığı mantarlardan kaynaklanıyor. başlangıç olarak ağız sağlığını tam stabil hale getirmek çok önemli dostlar. uyguladığınız tedavinin faydasını engelleyebilir. eskimiş kaplama var ise, eskimiş dolgu var ise, tartar, çürük var ise tedavi ettirmeden mantar tedavisine başlamayın. hayal kırıklığı olabilir. çünkü ağızdan kaynaklanan koku ve bağırsak mantarından kaynaklanan koku birbirini engelleyebilir. yine olmadı tribine girebiliriz.
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 422
Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Nisan-2018 Saat 12:37
Akyıldız haklı olabilirsin
Benim 10 senedir (hatırladığım kadar) hem ayağımda hem de ayak tırnaklarımda mantar var ve bu sene yoğun krem ve oje tedavisine başladım. 4 aydır tedavi sürüyor ve mantarın %90 gitti ve benim ağız kokumda epey azalma oldu. Ama bundan mı kaynaklanıyor yoksa dilimi çok temiz tutuyorum'ondan mı bilmiyorum.
Sen nasıl bir tedavi görüyorsun? Hap mı, krem mi, oje mi? Bir de içer de Mantar varsa hangi bölüme gitmek lazım?
IP
Akyıldız
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 30
Alıntı Akyıldız Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Nisan-2018 Saat 15:39
gastroenteroloji bölümüne gitmek lazım. iyi bir dr a denk gelmek çok önemli. en son gittiğim dr a "sen bu işi bırak kokoreç dükkanı aç" dedim. gazeteye haber oluyorduk nerdeyse. bence mantar testini profesyonel biri aracılığıyla yapıp odaklanmakta fayda var. ayak mantarı koku yapıyorsa ağızda da mantar koku yapabilir mantığı üzerinde duruyorum ben.
IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 169
Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Temmuz-2021 Saat 15:11
Merhaba arkadaşlar, gruptakiler az çok bilir beni 15 yıl oldu ağız kokusu yaşayalı. Burada okudum ancak okuduğum yeri tekrar bulamadım. Meyve yiyerek iyileşen arkadaşlar durumlarını güncelleyebilir ve detaylı bilgi verebilir mi??
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu