Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Diyet ve vücut kokusu Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
azizler07
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 10
Alıntı azizler07 Cevaplabullet Konu: Diyet ve vücut kokusu
    Gönderim Zamanı: 29-Haziran-2014 Saat 16:26
Merhaba.Bende vücut kokusu var.Bu koku yediklerim ve bulunduğum yer ile ilgili.Kesinlikle hijyen ile ilgili değil.Ben 20 yaşına kadar.Antalya'da yaşadım.Sonra vatani görevim için Kıbrıs'a gittim.Oraya gittikten sonra kokumda sebebini bilmediğim bir azalma oldu.Sonra yavaş yavaş çoğaldı.Vatani görevimi tamamlar tamamlamaz bi kaç gün Antalta'da kaldıktan sonra İstabul'a taşındık.İstanbul'da da aynı Kıbrısta olduğu gibi kokum ilk 6 ay gibi yoğunluğu azaldı.kimse şikayetci değildi.Yemekleri iş yerinde yerdim hep.Başka bir daha yakın bir işe geçince yemekleri evde yemeye başladım
.Sonra koku dahada arttı. Trimethylaminuria benzeri bir haslatık olduğunu düşünüyorum.Böyle düşünmenin nedeni tmau nun bir facebook sayfasındaki bana benzer bir çok yazı var.

https://www.facebook.com/159862750691478/photos/a.275287545815664.76318.159862750691478/393143927363358/?type=1&source=46

https://m.facebook.com/159862750691478/photos/a.275287545815664.76318.159862750691478/393143927363358/?type=1&source=46

"Once, I read a testimony from a trimethylaminuria sufferer about his experience with the condition. He claimed that when he traveled to another country, his body found his "environmental equilibrium" and he didn't smell fish during this trip ! Withcraft or reality ? Go figure ! "

Ben diyet olayını pek anlıyamadım acaba günlük olarak kolin değeri en düşük yemekler olarak ne yemeliyim sitesinde balık yumurta hayvansal gıdalar baklagiller yenmemeli diyor vücudu dengelemek için probiyotik tabletler öneriyorlar ben hepsini aldım sağdece yemek seçme kısmı kaldı yardımcı olursanız çok sevinirim.Özellikle Aydın hocamız bir görüşte bulunursa benim için çok daha iyi olcak.
IP
mete06
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 12
Alıntı mete06 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Haziran-2020 Saat 18:56
Herkese merhaba 7 yıldır koltuk altımda gelen kokuyla mücadele ediyorum iş yerinde felan artık özgüvenimi kaybettim.dermatoloji doktoruna gidiyorum şizofren muamelesi yapıyor,iç hastalıkları doktoruna gidiyorum doktor bana bu kokuyu nasıl almazlar söyleyip beni tekrar'dan dermatoloji gönderiyor.En sonunda endoskopi yaptırdım ama hiçbir şey çıkmadı her zaman B12 eksik çıkıyor.mesela duş alıyorum oda'da oturduğum zaman oda çok havasız kalıyor bazen bunalıp gece camı açıyorum.iş yerinde 7/24 cam açık çalışıyoruz benim yüzünden her gün duş alıyorum kimi zaman sabah,akşam alıyorum.kullanmadığım parfüm, deodorant,deotak aklınıza ne geliyorsa kullandım.En sonunda 2 yıl önce botoks yaptırdım,lakin kime sorsam senden ter kokusu almıyoruz hiç bir zaman diye çözüm önerilerinizi bekliyorum.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Haziran-2020 Saat 20:16
Şuraya göz attınız mı?
http://www.ter.kokusu.org/
IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 169
Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Haziran-2020 Saat 09:10
Mete06 bir arkadaş anlattı, aynı dertten muzdarip koltuk altına ped koyup gezen ve terleyince etrafı acayip bir koku basan, bu arkadaş koltuk altına botoks yaptırmış ve azalmış ciddi düzeyde bir araştırır mısın.
IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 169
Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Haziran-2020 Saat 09:11
Azizler internette var kolin içeren besinler ben geçen gün çıkarmıştım liste kalabalık, bence bir diyetisyenden yardım alıp sonra kokunun gidişatına bakabilirsin. Bir de bu hastalığın testi var yaptırabilirsin.
IP
mete06
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı mete06 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Haziran-2020 Saat 22:10
merhaba testin adı ne acaba size zahmet yazarmısınız
IP
mete06
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı mete06 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Haziran-2020 Saat 22:11
merhaba cevap için teşekkür ediyorum ama ben zaten botoks yaptırdım koltuk altıma ama hiç bir faydası olmadı.
IP
mete06
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı mete06 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Haziran-2020 Saat 22:15
merhaba cevap için teşekkür ediyorum ama dediğim gibi ben kime sorarsam,sorayım hiç bir zaman ter kokmadığımı söylüyorlar.ayrıca koltuk altıma botoksda yaptırdım .
IP
Belinda
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 31
Alıntı Belinda Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Haziran-2020 Saat 08:47
Aynı sorun annemin arkadasndada vardı küçüklükten beri tanır kadın yıkansa bile ter kokarmıs eşi eve gelmezmiş evlendiklernde sonra aradan baya zaman gecmis bunların cocuklari olmuş 5 tane cocuk dogurmus kadın şimdi terlesede 10 gün dus almasada hicbisekilde kokmaz sorunu yok bn bunu hormonal olmasina bağlıorum
Hamilelikte ve doğurunca düzeldi hormonlar siz baktrdinizmi tek tek hormonlara
IP
Holmes
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 57
Alıntı Holmes Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Haziran-2021 Saat 02:04
Hocam iyi günler. Aktif vücut geliştirme sporuyla uğraşıyorum 1 aylık kullanımda protein tozu ağız veya nefes kokusuna sebep olabilir mi ? Daha öncede kullandım sık kullanmıyorum 1 aylık kullanmayı düşünüyorum herhangi bir kokuya sebebiyet verir mi, verirse kalıcı olabilir mi? Teşekkür ederim hocam.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Haziran-2021 Saat 20:41
Orjinalini yazan: Holmes

Hocam iyi günler. Aktif vücut geliştirme sporuyla uğraşıyorum 1 aylık kullanımda protein tozu ağız veya nefes kokusuna sebep olabilir mi ? Daha öncede kullandım sık kullanmıyorum 1 aylık kullanmayı düşünüyorum herhangi bir kokuya sebebiyet verir mi, verirse kalıcı olabilir mi? Teşekkür ederim hocam.

Protein tozu kullandığınız süre boyunca nefes kokusu sebebi olabiliyor. Protein tozunu bırakınca devam etmiyor
IP
Holmes
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 57
Alıntı Holmes Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Haziran-2021 Saat 21:16
Hocam cevabınız için teşekkür ederim.Kalıcı bir koku değil yani. Peki böyle bir durum olursa ne kadar sürede eskiye döner koku kaybolur ?
IP
Brightness
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2
Alıntı Brightness Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Şubat-2022 Saat 21:47
Karbonhidrat içeren besinleri yemediğim zaman ağız kokum gidiyor. Meyve falan yiyorum ama. Meyvelerin içinde çok az karbonhidrat olduğundan sorun olmuyor.

Dişlerimi fırçaladıktan sonraki 1 saat boyunca ağım kokum olmuyor.

Ağız bakım suları diş fırçalamaktan daha etkili oluyor. Yaklaşık 2-3 saat boyunca ağız kokum olmuyor.

Kokunun dilimin arkasından geldiğini düşünüyorum. Çünkü orası çok kötü kokuyor.

Antibiyotik kullanınca da koku gidiyor.

Benim sorunum ne olabilir? Murat hocam karbonhidrat içeren besinleri yemeden sağlıklı yaşayabilir miyim?
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 220
Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Şubat-2022 Saat 22:58
Karbonhidrat yemeden 1.5 yıl beslendim bazı hastalıklarım iyileşti ama ağız kokusu geçmedi alakası olduğunu düşünmüyorum
IP
Brightness
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2
Alıntı Brightness Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Şubat-2022 Saat 23:37
Orjinalini yazan: Melina

Karbonhidrat yemeden 1.5 yıl beslendim bazı hastalıklarım iyileşti ama ağız kokusu geçmedi alakası olduğunu düşünmüyorum

Sizin durumunuzda alakası olmayabilir ama bu herkes için böyle olduğu anlamına gelmiyor. Hangi hastalıklarınız iyileşti?
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 220
Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Şubat-2022 Saat 18:24
Benim bazı kadınsal sorunlarım vardı onlar geçti ama hatta diyet yaptığım dönem koku artmıştı ben kimseyi demoralizd etmek istemiyorum ama diyetle bu hastalıktan iyileşen görmedim zaten vücudunuzu saçma sapan şeylerle yormayın bizim fitratimiz böyle şeyler yemeğe uygun yaratılmış siz ne kadar karbonhidrat şekeri kestim derseniz diyin yediğiniz sebzeden bile geliyor ve bu kadarcik miktar bile o bakteri mantarı beslemeyr yetiyor tabi yine herkesin kendi iradesine kalmış ben bunları yapıp çok yorulan biri olarak sadece yaziyorum
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Şubat-2022 Saat 21:21
Orjinalini yazan: Brightness

Karbonhidrat içeren besinleri yemediğim zaman ağız kokum gidiyor. Meyve falan yiyorum ama. Meyvelerin içinde çok az karbonhidrat olduğundan sorun olmuyor...makas...

Hiç bir diyet hiç bir ğız kokusunu iyileştirmez.

Karbonhidrat veya et protein vesaireyi kendinize yasaklamayın. Allah ne verdiyse hepsinden azar azar yeyin için.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu