Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Nereden Başlamalıyım? Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   5 Sonraki >>
Yazar Mesaj
skywalker
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 3
Alıntı skywalker Cevaplabullet Konu: Nereden Başlamalıyım?
    Gönderim Zamanı: 06-Temmuz-2014 Saat 16:50
ben ağız kokumu ciddi ciddi farkedeli 1 sene kadar oldu burada sayısız konu okudum ve bu yüzden kafam hayli karışık sizden ricam mücadeleye yeni başlayan biri olarak yapmam gerekenler sırasıyla neler?   
IP
drdree
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 2
Alıntı drdree Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Temmuz-2014 Saat 10:36
ağız içi kaynaklı olup olmadığını anlaman lazım yani öncelikle dişçiye çürüklerin veya diş etlerinde sorun olup olmadığına baktırıp sırasıyla Kbb ye bademciklerini incelettir sorun yoksa mide kaynaklı olabilir..Allah Şifa Versin!!!!
IP
Ayşeayşe
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 1
Alıntı Ayşeayşe Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Aralık-2016 Saat 19:14
Merhaba lütfen yardım edin ağzım sürekli kuruyor ve genelde beyaz sürekli kokuyor denemediğim şey kalmadı.Erkek arkadaşım terk etti özgüvenim yerlerde.Belirtiler şunlar dilimin üzeri sürekli kuruyor çok su içsemde dışkı gibi kokuyor.diş ipi kullandım maydanoz yedim bir yere kadar kokuyu yok ediyorlar.Ayrıca burnum sürekli tıkalı geniz akıntım sürekli var nazal spreyler verdiler ama bir işe yaramadı.Sürekli idrarım gelir, ve dışkılama genelde keçi pisliği gibi .Sürekli boğazımda birşey varmış gibi tutkunuma hissi olur.Bilmiyorum o kadar doktora gittim kaç yıldır aynı şey kısır döngü gibi peşimi bırakmıyor lütfen yardım edin
Mycroft
IP
ninewfs
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 6
Alıntı ninewfs Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Aralık-2016 Saat 21:43
Dis curugunuz var mi? Bademcik tasiniz var mi? Burun tikanikligi ve geniz akintisi en cok dert yandigimiz konu zaten. Bogazinizdaki his farenjit veya bademcik tasindan olabilir.Geniz akintisi ve burun tikanikliginin uzerine yogunlasin. Ameliyat olacaksiniz buyuk ihtimalle. Eger ise yaramazsa sindirim sistemine yogunlasirsiniz. Bende de burun egriligine bagli oldugunu dusundugum kronik farenjit var. Bogazimdaki his gittigi zaman agiz kokusu-agiz kurulugu kalmiyor. Bu yaz burun ameliyati olmayi dusunuyorum.

IP
Haohao
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 5
Alıntı Haohao Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Ocak-2017 Saat 00:21
Arkadaslar merhabalar oncelikle geçmiş olsun.Benim problemimde hepimizl ayni yalniz tek sorunum arkadaslar afadersiniz opusme noktasinda.Yakin cevremden ailemden dostlarimdan boyle bir ikaz almadim sorularimda da hicbir sosyal cevreden boyle geri donus almadim.Sadece dedigim problem de ortaya cikiyor. Agzima son bir senedir acikcasi ilgi gosteriyorum su anda cok ozen gostersemde 5 curuk yakalandi bir kaci cok eski dolgulardaymis degismesi gr erekiyormus(10 yillik olanlar) onun haricinde sinizutte var.fakat ilac tedavisindeyim ve olumlu ilerliyor ve de mide ilacida kullaniyorum (reflu) agzimda aci tad var ve dilimde de pas yani tam paketim sizce nasil bir yol ilerlemeliyim.20 likler duruyor
cektirmedim ama problemim de yok yemek ye dq iten bir sure problem koku hissetmiyorum ama aci tad basliyor.faranjitimde var ufak yorumlariniz neler acaba :)
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 525
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Ocak-2017 Saat 11:53
Orjinalini yazan: Haohao

Arkadaslar merhabalar oncelikle geçmiş olsun.Benim problemimde hepimizl ayni yalniz tek sorunum arkadaslar afadersiniz opusme noktasinda.Yakin cevremden ailemden dostlarimdan boyle bir ikaz almadim sorularimda da hicbir sosyal cevreden boyle geri donus almadim.Sadece dedigim problem de ortaya cikiyor. Agzima son bir senedir acikcasi ilgi gosteriyorum su anda cok ozen gostersemde 5 curuk yakalandi bir kaci cok eski dolgulardaymis degismesi gr erekiyormus(10 yillik olanlar) onun haricinde sinizutte var.fakat ilac tedavisindeyim ve olumlu ilerliyor ve de mide ilacida kullaniyorum (reflu) agzimda aci tad var ve dilimde de pas yani tam paketim sizce nasil bir yol ilerlemeliyim.20 likler duruyor
cektirmedim ama problemim de yok yemek ye dq iten bir sure problem koku hissetmiyorum ama aci tad basliyor.faranjitimde var ufak yorumlariniz neler acaba :)

hapı yutmuşsun bilader biyerden başla bence ağız kokusuna neden olacak hemen hemen her rahatsızlığa sahipsin bizler gibi yada emin değilsin yine bizler gibi
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
Termal73
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Termal73 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Ocak-2017 Saat 02:49
Kendi ewimde yaşadığımda ağız kokusu oldugumu kesinlikle bilmiyordum,sabahları kalktıgımda ağzımda tükürüksü yapışkan ince balğam la uyanıyordum (afedersiniz) Lakin ağız kokusu oldugumu hiç anlamıyorum kendim hissedemiyorum üniversite iken yurtta kalıyodum kısın toplu olarak odada 6 kişi kalıyoruz kalktıgımzda ben yene hissetmiyom hemen odayı havaldırırlardı kimse bişey demiyordu ama zamanla bu sıkıntınım benden kaynaklı oldugunu anladım askerde iken nöbetten gelince yatıyorum benden 2 saat sonra gelen koğusa giriyo sesden uyanıyorum kaç defa oldu leş kokusu var burda diye birbirlerine konusuyorlardı kendim hissetmiyorum ama uykuya daldıgım anda özellikle cok berbat koku saldıgımın farkındayım kbb ye gittim anlattm cözüm yok dahiliye gittim reflü dedi kullandım ilaçları bi işe yaramadı şimdi birşey farkettim bu sorunu yaşayan varmı nescafe içtiğimde ağzımda değişik bir koku çay dada oluyor ama nescafe dahada berbat ediyor ağzımı artık cay kahve cips yağlı şeylere dikkat ediyorum ama hala devam ediyor belki biraz azaldı benim özellikle sormak istediğim nescafe ile ağzı farklı bi koku olan ve uyku esnasında ağzın odaya leş ölüsü kokusu yayması ve uyandıgında ağızda balğam degil ama balğam gibi bogazı gıdıklıyan cıkarmak istenen tükürüksü şey yasayan varmı ve bunsorununn kaynagı nedir tahmini çözümü nedir yaşayan varmıdır
IP
menkü
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı menkü Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Şubat-2017 Saat 16:04
arkadaşlar merhaba
21 yaşımdayım, ergenlikten bu yana ağız kokusu sorunu yaşıyorum. bazen su içince geçiyor. bazen yediğim yemeklerden oluyor. bazen soğukta bazen kuru havada oluyor. ve bu kokuyu ben çok zor farkediyorum. sinüzitim var. ne yapabilirim sizce. üzüyor bu durum sizler gibi beni de
IP
cosünüs
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı cosünüs Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Mart-2017 Saat 15:28
Murat hocam öncelikle merhaba,
uzun yıllar bu kokudan dolayı hayatımız mahvoldu ve dişçiden başlamaya karar verdim ve diş taşlarım alındı dolgularım yapıldı ve koku azaldı ama soğan vb. koku yapan besinler yediğimde koku artıyor. Neyse kbb doktoruna gitmeye karar verdim ve burun eti büyümesi var dedi bir sprey verdi 1 ay boyunca sabah-akşam. Kullanacağım ama tam anlamıyla kokunun biteceğini sanmıyorum. Doktora sordum burun eti büyümesi koku yapar mı diye, çok koku yapar dedi. Ama forumda okuduğum kadarıyla mide ile alakalı da olabilir diyorsunuz ve bende ne yapacağımı şaşırdım. Bazen kardeşime koklatıyorum koku hiç yok diyor ya da çok çok az bir koku var ama yemek kokusu diyor, rahatsız edici bir koku gelmiyor diyor ama ben burnuma doğru hohlayınca en son yediğim yemeğin kokusunu alıyorum sürekli. Yani bu sorunun mide kaynaklı olduğunu gösterir gibi ama ağız gargarası kullanınca da ağız kokum gidiyor bende anlamadım sorun mide de mi ağız da mı burunda mı? Başta hocam olmak üzere diğer arkadaşlardan da yorum bekliyorum, teşekkürler.
IP
denizedogru
Üye
Üye

Gönderilenler: 74
Alıntı denizedogru Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Mart-2017 Saat 22:48
Yani burnunda sorun varsa onu çöz sonuç alamazsan mideye yönelirsin.
IP
Satirekalp
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Satirekalp Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Mart-2017 Saat 20:55
Merhaba, bende koku problemi var dişçiye gittim 6 ayda bir gidip diş taşlarımı temizletiyorum. Sabah akşam dişlerimi fırçalıyorum. Şimdide bademcik taşı çıktı doktor gargara verdi ama bafemcik taşı olmadan öncede koku vardı. Sabah uyandığımda koku midemi bulandırıyor geçmesi için sürekli yeme ihtiyacı hissediyorum pek geçmesede o ağzımdaki tadı alıyor. Yeniden doktora gidicem ama hangi doktora gitmeliyim gastroenterolojiye mi yoksa dahiliye mi? Nerden başlamalıyım? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Be brave
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 525
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Mart-2017 Saat 11:45
ALLAHIM neydi günahım günahım neydi ALLAHIM desemde milyonlarca ya arkadaşlar hani fakirlik sosyal hayat şu bu bi kenarada insanın Beynine yani vücudunun kontrol merkezine ne çok zarar veren şu hastalık ne zaman sonbulcakk
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 255
Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Mart-2017 Saat 21:47
@cosinus.. bence sen tip 1 sin. Ağız gargarasi kullandigi nda koku gidiyorsa tip 1 dir. Mideden yada bagirsaktan kaynaklı olsa ne kullanırsan kullan koku gitmez. Hir de ne kadar süre gidiyor ? Yani tamamen mi kayboluyor sifirlaniyor mu koku ? Kaç saat sonra geri geliyor ? Gelmiyor mu ya da ? Tabi şu da ilginç.. Gargara kullanınca ağız kokusu giden birinin les kokusu yayması çok garip. Bence ağız kokusu değil senin ki burnundan geliyor olabilir mi ?
IP
BezginBetül
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 122
Alıntı BezginBetül Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Nisan-2017 Saat 19:58

Murat Hocam,
rica etsem, cok ama cok rica etsem,mevcut konumuzla baglantili ya da baglantisiz olarak, yukaridaki kan sonuclarinin sizde neleri cagristirdigini paylasir misiniz?
Tip alanindan olan Arkadaslardan da rica ederim..
Mevcut hastaliklar:
Kronik hafif seyir eden Gastrit
Hashimito+Hypotiroit
Yag metabolizmasi bozuklugu (Bacaklarda)

ANA Parametresine bu defa bakilmamis ama yillardir sabit yüksek cikiyor.
TESEKKÜRLER
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Nisan-2017 Saat 21:39
Orjinalini yazan: BezginBetül

Murat Hocam,
rica etsem, cok ama cok rica etsem,mevcut konumuzla baglantili ya da baglantisiz olarak, yukaridaki kan sonuclarinin sizde neleri cagristirdigini paylasir misiniz?
Tip alanindan olan Arkadaslardan da rica ederim..
Mevcut hastaliklar:
Kronik hafif seyir eden Gastrit
Hashimito+Hypotiroit
Yag metabolizmasi bozuklugu (Bacaklarda)

ANA Parametresine bu defa bakilmamis ama yillardir sabit yüksek cikiyor.
TESEKKÜRLER

Bilmiyorum.
Burada yapılam kısaltmaların bazılarını ilk defa duyuyorum. Bizim ülkemizde kullanılmayan bir kısaltma yapılmış. Siz bunu yurt dışında mı yaptırdınız?
Neden parametrelerin normal değerlerinin kaç olduğunu gösteren sağ sütunu dahil etmediniz?
ANA= Anti Nuclear antibody kelimelerinin kısaltmasıdır. Otoimmün hastalıkları düşündürür.
-M

IP
BezginBetül
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 122
Alıntı BezginBetül Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Nisan-2017 Saat 23:58
Hocam,

öncelikle cevap verdiginiz icin tesekkür ederim.
Evet, Almanya'da yapilan bir kan analizi.
Simdi hocam, norm degerleri kontrol edilen parametrelerin isimlerinin gectigi sütun icinde yer almaktadirlar.
Bu norm degerlerinin üstüne veya altina cikan ve inen degerler daha kalin yazi stili ile olmakla birlikte, tirnak icinde bir arti ya da eksi isareti ile belirrilmis durumda.
Buradan yola cikarsak, bu kan sonucunda norm'un disina cikan degerler sunlar:

Ortalama hücre volümü düsük. Bu kendimi bildim bileli düsük bende. (MVC)
Demir (Eisen) ve Transferrin yüksek, fakat Transferrin doyumu asagilarda seyir ediyor. Norm disinda degil, ama demir transferi bozuk. Cok yüklü (transferrin), ama hücreleri ayni orantida ulasmiyor.
Triglycerid biraz yüksek; kan yaglariyla ilgili sanirim. Yag metabolizmasi bozuklugu var bende diye yazmistim zaten.
Albumin düsük (Karaciger/Protein) Böbrek ya da Karaciger ile alakali olabiliyor galiba.
Alpha 1, 2
Beta 1,2 Globülinler yine karacigerdw üretilen farkli protein türleri oluyor sanirim.
Bunlar Albümin'nin aksine yüksek.
CHE düsük. Bu
Cholynesterase icin kullanilan kisaltma. Yine karacigerde üretilen enzimler.
Düsük degeri karacigerin tikanmasi ya da iltihabini gösterebiliyor imis.
Ki bu Albümin dahil ve sonrasi saydigim degerler yillardir böyle cikiyor kanda.
Son olarak C reaktif Protein..Haliba iltihap parametresi olarak degerlendiriliyor.
Diger veriler, TSH ve Anti-TPO Hashimoto ve hipotiroit ile alakali. Anti-TPO bu defa birau daha iyi cikmis..Normalde bin'i gectigi oluyor. TSH'nin düsüklügü ise, Tiroit hapini biraz yükseltmemle alakalo. Biraz azaltsam düzelir, lakin o vakit ANTI-TPO, yani guatir'in otoimmün aktivitesini gösteren deger yükseliyor..Yani Guatir iltihabi artiyor akabinde. Bu yüzden böyle iyi.

Hocam umarim ana konumuza baglantili olarak bir anlam cikarabilirsiniz. Biliyorum, bu ancak bir ip ucu ya da tahmin olabilir, gayet farkindayim...Ama cok yardimci olursunuz.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Nisan-2017 Saat 07:52
Betül hanım ve tüm arkadaşlarım

Bir hastanın muayenesi odaya girince başlar.
Kelime seçmesi, nefes alma hızı, bakışlarını sabit tutup tutmadığı, dik durup duramadığı, iskelet sisteminde simetri olup olmadığı, terleyip terlemediği vesaire..

Anamnez sırasında hastalık ile ilgili bir kanaat oluşur. 10 yılların tecrübesi ve düzinelerce tıp kitabının şekillendirdiği bir zihinde hastalıkla ilgili bir fikir oluşur. Bir fotoğrafın kaba hatları ortaya çıkar. Hastalığın ne olduğunun ana hatları belirir. Şüpheler belirir. Elenmesi gereken hastalıkları elemek ve bulunması ihtimali olan hastalığı ispatlamak için bazı testler yapılır.

Hekim bu testlerin sonuçlarını cebine kooyduğu zaman hastalığın adını koyar, size yol haritası çizer.

Bu aşamada şikayetinizi bile bilmeyen bir hekim kan testlerine bakarak yorum yapamaz, yaparsa kafanız karışır, girdaplanırsınız.

Her bir kan testinin ne anlama geldiği doktor gogıl'da yazıyor. Bu test içerisinde yer alan kan parametrelerinin sonuçlarının hepsini birleştirince ne anlama geleceğini emin olun bilmiyorum.
-M
IP
İterasyon
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı İterasyon Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Haziran-2017 Saat 18:55
Arkadaşlar öncelikle hepinize merhabalar.Ben aranıza yeni katıldım ve söylemek istediğim şeyler var.21 yaşında üniversite öğrencisiyim.Kendimi bildim bileli ağzımda kötü bir koku var.Burnumda olup olmadığını bilemiyorum.Forumu uzun süredir takip ediyorum.Üye olmak bugüne kısmetmiş.Ben 2014 yılında bademciklerimi aldırdım ancak koku geçmedi.Geçtiğimiz aylarda iki defa KBB uzmanına göründüm.Alnıma anlık ağrılar giriyordu ve hala girmeye devam ediyor.Boğazımda sürekli yuttuğum bir şey ve boğazımı sürekli kazıyorum.Geniz akıntısı dedikleri şey bu sanırım.İlk gidişimde doktor alerji için burun spreyleri verdi ve sinüzitten şüphelendi.İlaçları kullandım ve biraz rahatladığımı hissettim.Ancak spreyler bitince gıcık geri geldi.İkinci seferinde antibiyotik ve yanında iki tane hap verdi.Antibiyotikleri kullandım şu an biraz daha iyiyim ancak yine geçmedi.Ben kafamı öne eğdiğim zaman beynimin içine doğru akan bir şey var ve ağrı yapıyor.Ayrıca bir kere grip nezle tarzı bir hastalık geçirdiğimde üç hafta falan geçmiyor.Doktor ilaçlar bitince bir daha gel dedi.Cuma günü gideceğim.Sinüs tomografisi çekeceğiz demişti.Ancak sabrım kalmadı.Durumu babama anlattım.Özel bir hastaneden randevu aldı.Pazartesi günü hastaneye gideceğiz.Doktora sinüs tomografisi çektirmek istediğimi söyleyeceğim.Ancak sinüzitin tomografide çıkmama ihtimali gibi bir durum varmış.Bu konuyu araştırdım.Pek bir bilgi bulamadım.Dilimin üzerinde pas var.Bembeyaz.Sinüzitin,sinüs tomografisinde çıkmama gibi bir ihtimali var mı?
İlgilenirseniz sevinirim arkadaşlar.
21 yaşındayım ancak yaşadığımı hissetmiyorum.
İyi günler hepinize.
IP
İterasyon
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı İterasyon Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Haziran-2017 Saat 10:39
Arkadaşlar kimse yazmıyor sanırım.Bugün doktora göründüm.Sinüs tomografisi çektirdim.Sizünit çıkmadı ancak sağ burnumda et çıktı.Doktor et koku yapmaz dedi.Sinir krizi geçirdim.Az daha doktoru dövücektim.Sinirden kapıyı çarpıp çıktım.Başka bir yerden randevu aldım.Cuma günü gideceğim.Hocam sizce burundaki etin koku yapmama gibi bir durum söz konusu mudur?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Haziran-2017 Saat 13:02
Orjinalini yazan: İterasyon

Arkadaşlar kimse yazmıyor sanırım.Bugün doktora göründüm.Sinüs tomografisi çektirdim.Sizünit çıkmadı ancak sağ burnumda et çıktı.Doktor et koku yapmaz dedi.Sinir krizi geçirdim.Az daha doktoru dövücektim.Sinirden kapıyı çarpıp çıktım.Başka bir yerden randevu aldım.Cuma günü gideceğim.Hocam sizce burundaki etin koku yapmama gibi bir durum söz konusu mudur?

Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla fikrini söyleyen doktorun sizden dayak yeme tehlikesi var :-) Ben susma hakkımı kullanıyorum. Neme lazım.
-M
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Haziran-2017 Saat 22:47

burun eti sinüzit yapar. sinüzit ise koku yapar. geniz akıntısına bağlı.

burun eti burnun işlevini yerine getirmesine engel olur. tabi sırf burun eti için ameliyat olmak kötü olurda bunun nedeni bulmaları lazım.

mesela benim burun eğriliği var bu yüzden ette var. ameliyat olunca 2 sinide halledecek sonra daha çıkmaz doğru çalışıyorsa burun. oda nemsiz ise oda burun eti yapar
IP
İterasyon
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı İterasyon Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Haziran-2017 Saat 19:12
Peki burun etinin yaptığı sinüzit,sinüs tomografisinde çıkar mı?
Doktor sadece etin büyük olduğunu söyledi.Eğer dediğin gibi olsaydı,tomografide çıkması gerekirdi diye düşünüyorum
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Haziran-2017 Saat 00:48

Peki burun etinin yaptığı sinüzit,sinüs tomografisinde çıkar mı?
Doktor sadece etin büyük olduğunu söyledi.Eğer dediğin gibi olsaydı,tomografide çıkması gerekirdi diye düşünüyorum

zaten sinüzit belli ediyor kendini. arada sırada burun akıntısı. yine boğazına aç bak geniz akıntısı. sonra buna bağlı farenjitte gelişiyor. sinüzit baş ağrısı yapıyor ayrıca. doktorlar röntgen çekmedende anlıyorlar burnuna bakıp ışık ile. zaten kameralı kbb doktorları var onlardan birini muane olsan iyi olur. istanbulda ise var bir sürü.

kamera ile hemen burna giriyor gözüküyor neyin ne olduğu. burun eti neden olduğunu bulmak için üstüne git. alerjiden mi yoksa odan mı nemsiz . yada burun eğriliği filan mı var. farklı kbb git. tek doktor ile yetinme.
IP
hasta31
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 47
Alıntı hasta31 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Haziran-2017 Saat 23:57
Bunları çok kötü bi haldeyken yazıyorum. Bir sürü zavallı insanın çaresizliğini okudum. Gerçekten​ yaşayan bilir (bu sözü ne kadar duydunuz allah bilir).

Anlatınca insanlar anlamıyor belki bu durumu yaşayan arkadaşlar anlar ve en azından ​psikolojik olarak destek olurlar diye geldim buraya.

Bu duygu öyle bir duygu ki tarif edilemez bence. Henüz 15 yaşındayım. Belki bazılarınız küçük çocuk falan diyecektir ama lütfen beni bi yetişkin olarak görün.

Bu illet için daha önce nereye gideceğimi bilemediğim için çocuk doktoruna gittim (dahiliyeye almadılar yaştan dolayı). Ne yapacağını bilemediği için tahlil verdi saçma sapan. Hiçbişey çıkmadı (çıkacağını beklemiyordum zaten)

Bugün de kulak burun boğazdan geldim. Hiçbir sıkıntı yok dedi. "Ağız kokusu öyle bişey ki neyden kaynaklandığı tespit edilemez, ben bademciğini alırım ama kaynak midedense koku yine devam eder" dedi. Bilmediğim bişey deildi zaten.

Ama bu dediğinden çıkardığım sonuç şu: "Ağız kokusu tedavi edilmesi imkansız kadar zor bişey, ne halin varsa gör". Bugün daha bi imkansizliga kapıldım.

Bende olan sıkıntılardan bahsedeyim. Hiçbir sıkıntım yok. Yani dil pası falan çok fark etmedim. Bence bundan kaynaklanan bi sıkıntı deil. Midede yanma falan sıfır. Boğaza baktirdik işte bademciktede sıkıntı yok..

Ben daha ne yapabilirim ki. Hem bana yol göstermesi açısından sizlere danışmak hem psikolojik destek icin yazmak istedim.

Bu arada 4-5 yıldır bu sıkıntıyı çekiyorum yani 10-11 yaşında başladı arkadaşlarımın uyarısıyla.

Lütfen sıradanmışçasına okuyup geçmeyin en azından birşeyler yazın, yalnız kalmayayım tek başıma ölmeyeyim.

Hemen yazıyı bitirmek istiyorum. Cevaplarinizi görmek için.. zaten cok uzun oldu. Lütfen hemen geri dönün yalvarıyorum :'(
Ya iyileşemezsem ?
IP
hasta31
Üye
Üye
Simge

Alıntı hasta31 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Haziran-2017 Saat 22:16
Lütfen yazın :(((
Ya iyileşemezsem ?
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Temmuz-2017 Saat 00:54
Orjinalini yazan: hasta31

Lütfen yazın :(((

zaten bademcik kaynaklı ise taşlar olur. bir sürü konu var oku. beyazlık varsa filan git kbb muane ol. burunda problem yada bademcikte var mı

sonra dişçiye git çürük var mı diye . diş eti problemide olabilir. çürükte koku yapıyor.

dahiliye git şeker hastalğın var mı diye.

mide yanması filan var ise genel cerrah git endoskopi ol .

IP
hasta31
Üye
Üye
Simge

Alıntı hasta31 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Temmuz-2017 Saat 12:30
Burunda sıkıntı var mı tam bilmiyorum. Bademcikler tertemiz doktorda söyledi. Midede yanma hiç yok. Dahiliyeye 18 yaştan itibaren alıyorlar beni almadılar. Dişçi ise her şeyi temizledi, sıkıntı yok dedi. :((

Ne yapmalıyım ??
Ya iyileşemezsem ?
IP
yagamiro
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı yagamiro Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Temmuz-2017 Saat 16:44
Arkadaşlarım abilerim ablalarım , ağız kokum olmasından şüpheleniyorum internette birsürü konu gördüm bilek yalamaymış parmak yalamaymış falan ama bunlar saçma geldi bana o yüzden hiç yapmaya bile kalkışmadım. Sizlere sormak istedim ağız kokumu nasıl anlarım ? varsa sebebi nedir nasıl anlaşılır nasıl tedavi edilir ? (sinüzitim var fakat daha başlangıçta ve baş ağrısı gibi hiçbi belirtisi yok bir süre ilaç kullandım tekrarlamadı zaten bidaha ve ağzımda 2 tane tedavi edilmesi gereken diş var , birisi yarısından biraz azı kırılan dolgulu dişim diğeri de çok oyuk bi dişim, pazartesiye randevu aldım ikisini de yaptırmaya gidiyorum eğer koku varsa bile dişlerimi yaptırınca tartar vs genel ağız temizliğini ne varsa yaptırınca koku kalmaz değil mi ve koku şuan var mı nasıl anlarım ? ayrıca günde 3 defa diş fırçalayıp 1 defa diş ipi kullanıyorum ağız gargarası alacağım fakat piyasa alkollü ağız gargarası doluymuş ağız kokusuna karşı iyi bi diş macunu ve gargara da önerirseniz çok mutlu olurum iyi günler
IP
Ben iterasyon
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 9
Alıntı Ben iterasyon Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Temmuz-2017 Saat 19:23
Arkadaşlar hepinize merhabalar,iterasyon isimli hesabın şifresini unuttuğum için yeni üyelik aldım.Geçtiğimiz gün yaşadıklarım canıma tak etti.İnternette gezinirken bir KBB doktoruna rastladım.Mail yoluyla iletşime geçtim.Durumu anlattım.Açıkça yaşadığım her şeyi söyledim.Kendisine anlattığım şeylere çok şaşırdı.Hepimizin yaşadığı insanlarla rahat konuşamama,iletişim sorunları ve depresyon vs vs.
Benden sinüs tomografisini göndermemi istedi.İlk seferde 7 tane fotoğraf gönderdim.Sonra bunların yeterli olmadığını hepsini göndermem gerektiğini söyledi.Bende hepsini yolladım.Bana burun etimin büyük olduğunu ve yaşadığım sıkıntıların buyuk olasılıkla bundan kaynaklandığını söyledi.Sıkıntılarım,burun tıkanıklığı,baş ağrısı,sık sinüzit atakları ve bildiğimiz üzere ağız kokusu...
Doktorun yaklaşımı harikaydı.Muayne ücreti oldukça pahalı.Arayıp, asistana bilgisi dahilinde olanları anlatırsam indirim yapacağını söyledi.Bana ilaç tavsiyeleri verdi.Ailemle görüştükten sonra muayneye gideceğim..Bunları anlatmamın sebebi şu arkadaşlar:
Mücadele etmeyi bırakmayın.Çabalayın.Sıkıntınızı karşınızdakine aktarın.Bu illet kendi kendine geçmeyecek.Ben mail attım siz düşünün durumumu,çaresizliğimi.
Sanırım sorunumu buldum.Ben burun spreyi kullandığımda koku azalıyordu.Bu da doğru yolda olduğumun göstergesi olabilir.
Doktora göründükten sonra size olanları aktaracağım.
Daha önce burun etleriyle alakalı ameliyat olan veya sprey kullanarak sonuç alan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.
Hepinize iyi günler.
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Temmuz-2017 Saat 01:13
Orjinalini yazan: Ben iterasyon

Arkadaşlar hepinize merhabalar,iterasyon isimli hesabın şifresini unuttuğum için yeni üyelik aldım.Geçtiğimiz gün yaşadıklarım canıma tak etti.İnternette gezinirken bir KBB doktoruna rastladım.Mail yoluyla iletşime geçtim.Durumu anlattım.Açıkça yaşadığım her şeyi söyledim.Kendisine anlattığım şeylere çok şaşırdı.Hepimizin yaşadığı insanlarla rahat konuşamama,iletişim sorunları ve depresyon vs vs.
Benden sinüs tomografisini göndermemi istedi.İlk seferde 7 tane fotoğraf gönderdim.Sonra bunların yeterli olmadığını hepsini göndermem gerektiğini söyledi.Bende hepsini yolladım.Bana burun etimin büyük olduğunu ve yaşadığım sıkıntıların buyuk olasılıkla bundan kaynaklandığını söyledi.Sıkıntılarım,burun tıkanıklığı,baş ağrısı,sık sinüzit atakları ve bildiğimiz üzere ağız kokusu...
Doktorun yaklaşımı harikaydı.Muayne ücreti oldukça pahalı.Arayıp, asistana bilgisi dahilinde olanları anlatırsam indirim yapacağını söyledi.Bana ilaç tavsiyeleri verdi.Ailemle görüştükten sonra muayneye gideceğim..Bunları anlatmamın sebebi şu arkadaşlar:
Mücadele etmeyi bırakmayın.Çabalayın.Sıkıntınızı karşınızdakine aktarın.Bu illet kendi kendine geçmeyecek.Ben mail attım siz düşünün durumumu,çaresizliğimi.
Sanırım sorunumu buldum.Ben burun spreyi kullandığımda koku azalıyordu.Bu da doğru yolda olduğumun göstergesi olabilir.
Doktora göründükten sonra size olanları aktaracağım.
Daha önce burun etleriyle alakalı ameliyat olan veya sprey kullanarak sonuç alan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.
Hepinize iyi günler.

burun etini var ise sinüs rinse burun yıkama şisesi ilede yapabilirsin. yine sinüzit varsa.

ben haftaya ameliyat oluyorum burun eğriliği var. ette vardı sinüzitte vardı. et ve sinüzit yok olmuş hep sinüs rinse sayesinde. burun eğriliği ve burun eti varsa sendede buda koku sebebi.
IP
Ben iterasyon
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 9
Alıntı Ben iterasyon Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Temmuz-2017 Saat 00:35
Arkadaşlar hepinize tekrardan merhabalar.Doktora daha görünmedim ancak tavsiye etmiş olduğu yıkama kiti ve nasonex burun spreyini bir süredir kullanıyorum.Herhangi bir sonuç alamadım.Burnumun sağ tarafı hala tıkalı.Neden açılmıyor anlamadım.Alerji için kullanmış olduğum nasonex işe yaramadığı için alerji seçeneğini eledim.Burun yıkama kiti boğazımdaki balgamı biraz olsun azalttı.Onun işe yaradığını söyleyebilirim.Şunu fark ettim ki benim akıntım boğazımın sağ tarafında.Yani tıkalı olan burun deliğimin olduğu tarafta.Zaten tomografiye baktığımda sağ taraftaki et ayak baş parmağım gibi gözüküyor.Ayrıca geçen gün sitede gezinirken genetik faktörlerle alakalı bir şeyler okumuştum.Bu bende ışık yaktı.Annemin de ağzı benimkisi gibi kokuyor.Yani burun eti konusunda ailevi yatkınlık olma ihtimali yüksek geldi.Ben kendimi bildim bileli ağzım çöp konteyneri gibi.Küçüklüğümden beri bu sıkıntıyı çektiğime göre benim burnumda anatomik bir bozukluk mevcut.Yani artık sorunumdan emin gibiyim.Murat hocaya şunu sormak istiyorum.Ailevi yatkınlığın olduğu hastalıklarda,ameliyat olunursa ve sorun düzeltilirse bunun tekrar etme olasılığı hakkında bir şey söyleyebilir misiniz?
Bu soruyu şu sebeple soruyorum.Ameliyat edilen konkaların tekrar büyüme ihtimali varmış ve bu yüksek bir olasılıkmış.Konkaların büyüme sebepleri,kronik sinüzit,alerji,deviasyon.Burada saydığım hastalıklar ile anatomik bozukluklar arasında, ameliyat sonrası tekrar olaslığı aynı mıdır? Biraz karmaşık oldu biliyorum.
Sizin branşınızım dışında olduğunun farkındayım ancak bir cevap alabilirsem çok sevinirim.
Hepinize iyi günler iyi çalışmalar.
IP
Ethic
Üye
Üye

Gönderilenler: 54
Alıntı Ethic Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Temmuz-2017 Saat 20:05
Hocam biz ağız kokusuna neden olan faktörü ortadan kaldırsak bile dilimizin kökünde oluşan biofilm den sadece etkeni ortadan kaldırarak kurtulabilecek miyiz?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Temmuz-2017 Saat 07:58
Orjinalini yazan: Ethic

Hocam biz ağız kokusuna neden olan faktörü ortadan kaldırsak bile dilimizin kökünde oluşan biofilm den sadece etkeni ortadan kaldırarak kurtulabilecek miyiz?

Eşofmanlı Şevket hocayı izliyor musunuz ? :-)))

IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Temmuz-2017 Saat 08:01
Dil kökünde oluşan biyofilm (Dil kaplaması) ağız kokusunun en sık rastlanan sebeplerinden birisidir.
Eğer bir ağız kokusu en sık rastlanan dil kaplaması sebebi ile meydana gelmişise ağız kokusunu bir şekilde tedavi ettiyseniz zaten dil kaplamasından kurtulmuş olmanız gerekir. Bu sebeple zaten dil kaplaması ortadan kalkmış olacak.
Eğer dil kaplaması sebebi ile ortaya çıkmamış (Tip 2,3,4,5) ağız kokusu var iken siz bir şekilde onu tedavi ederseniz dil kaplaması bu tedaviden etkilenmeyecek, var ise var lığını, yok ise yokluğunu devam ettirecektir.

Soruyu yanlış anladıysam bağışlayın
-M
IP
Ethic
Üye
Üye

Alıntı Ethic Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Temmuz-2017 Saat 18:02
Hocam aşk olsun Şevket hocaya soranlarla biz gibi ağız kokusuyla ilgili akademik Google dan search yapanlar bir miyiz:)
Sorunun aslında öyle değildi mi sizin verdiğiniz cevaptan yeni bir şey anladım ben. Yani ağız kokusunun illa bir sebebi olmayabilir ve dil kaplaması sebepsiz oluşmuş olabiliyor o zaman doğru mudur?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Temmuz-2017 Saat 20:45
Yeteri kadar bekleyen herkeste dil kaplaması oluşur. Dil kaplaması genellikle ağız kokusu yapar. Eğer bir insnda mevcut olan ağız kokusunun sebebi dil kaplaması ise temizlendiğinde ağız kokusu iyileşir, kaplama kaybolur.

Bazen ağız kokusunun sebebi dil kaplaması değildir, bu durumda dil kaplaması temizlenince dil kaplaması geçer, ağız kokusu geçmez.
Umarım eksik bir şey bırakmamışımdır
-M
IP
Ethic
Üye
Üye

Alıntı Ethic Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Temmuz-2017 Saat 22:51
Yeteri kadar beklemek derken ne demek istiyorsunuz hocam?
IP
Mnsm
Üye
Üye

Gönderilenler: 67
Alıntı Mnsm Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Temmuz-2017 Saat 00:08
Dil kaplaması dil pası ile aynı şey mi bilmiyorum ama bu pas değil kireç
Vücüdün ürettiği diş taşı bademcik taşı gibi bademciği olmayanların diline yapışıyo ve hertürlü koku sebebi öyle kemiklerdeki gibi bir kireç olmayabilir ama farklı bişey sinüslere de sirayet ediyo bence ama sadece bence bi enzim eksikliğinden kaynaklanıyor olabilir tedavisi nasıl yapılır bilmiyorum ama limon süper çözücü
Limon tuz karışık gargara yaptım bademcik taşları takır takır döküldü limonlu su içip bakacam dil pasında azalma varmı inşaallah bundandır
IP
hamza171
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 45
Alıntı hamza171 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Temmuz-2017 Saat 02:59
Orjinalini yazan: aydinmur

Yeteri kadar bekleyen herkeste dil kaplaması oluşur. Dil kaplaması genellikle ağız kokusu yapar. Eğer bir insnda mevcut olan ağız kokusunun sebebi dil kaplaması ise temizlendiğinde ağız kokusu iyileşir, kaplama kaybolur.

Bazen ağız kokusunun sebebi dil kaplaması değildir, bu durumda dil kaplaması temizlenince dil kaplaması geçer, ağız kokusu geçmez.
Umarım eksik bir şey bırakmamışımdır
-M

Eksik bir tek şey var hocam bu dil kaplaması normal mi neye karşı neden vücut oluşturur bu tabakayı
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Temmuz-2017 Saat 21:50
Orjinalini yazan: Ethic

Yeteri kadar beklemek derken ne demek istiyorsunuz hocam?

Dil sırtında, yanak içinde, yapışık diş etinde veya ağızın diğer bölgelerinden dökülen epitel hücreleri, yemeklerden gelen artıklar, bakteri hücre ve kolonileri her dakika üretilir, birikir ve ağızda sayıca giderek artar.

Bu birikintilerin dil sırtında kalınlığı her saat artar. Dil sırtındaki kalıntıdan oluşan kaplamanın kalınlığı belirli bir miktara ulaşında gözle görünmeye ve rengi belli olmaya başlar. "yeteri kadar beklemek" derken dil kaplamasının görünmeye başlaması için geçen Saatler bazında süreyi kast ettim.

Burundaki sümük gibi düşünmek lazımdır. Eğer sümük varsa sümkürüp temizlenir. Kulakta kir varsa temizlenir. Aynen bunun gibi , dil kaplaması varsa fırçalayıp temizlenir. Bir daha oluşursa yeniden fırçalanır ve temizlenir.

Dil kaplaması oluşmaması amacına yönelik herhangi bir sihirli ilaç bulunmamaktadır.
-M

IP
Sayfa   5 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu