Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Söyleyeceklerim var
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Söyleyeceklerim var
Mesaj icon Konu: Mide kaynakli agiz kokusunun caresi varmi? Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   2 Sonraki >>
Yazar Mesaj
delux
Üye
Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 44
Alıntı delux Cevaplabullet Konu: Mide kaynakli agiz kokusunun caresi varmi?
    Gönderim Zamanı: 20-Şubat-2015 Saat 12:51
merhaba arkadaslar yaklasik 5 senedir bu agiz kokusundan kurtulamadim,kurtulcak gibide gozukmuyorum kulak burun bogaz a gittim olmadi,endeskopi yaptirdim midemde mikrop cikdi antibiyotik verdiler 1 ay koku kayboldu cok sevinmisdim fakat tekrar koku baslayinca bundan kurtulus olmadigini anlamis oldum,24 yasindayim surekli yakinlarimdan uzak durarak konusmakdan bikdim,konusurken kisik sesle dudaklarimi acmadan konusmaya calismakdanda bikdim piskolojik sorunlari felan var diyorlardir artik etrafimdakiler... sabahlari pantpas tablet aliyorum mide yanmasi olmuyor en azindan, ama koku dewam.. sagiz en acil durumlar icin olmazsa olmazimiz evet dogrudur...

Gunde 3 4 dis sarimsak i ezerek yememi soyliyen arkadaslar var midedeki mikrobu yok ediyormus bu konu hakkinda ne dusunuyorsunuz

murat hocam ben yurtdisinda yasiyorum bu dertden kurtulmam icin ne yapmam gerekiyor kulak burun bogaza gittim,gastrolojiye gittim antibiyotik kullandim 15 20 gun gecdi yine basladi.. lutfen bi caresi varsa yardim edin arkadaslar..
IP
cuma
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 82
Alıntı cuma Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Şubat-2015 Saat 15:22
Midendki mikrop olmemis demekki koku geri gelmis.direnc gostermis.tekrar doktora gitmedinmi belki yine kullanman gerekiyordu 3 lu kombinasyon
IP
latte
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 64
Alıntı latte Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Şubat-2015 Saat 20:50
forumda bi arkadaş sarımsaklı limonlu bi kür uyguladığını ve kokunun gittiğini söylemişti ama bitince koku geri gelecek mi ona bakmak lazım.
IP
leylak
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 17
Alıntı leylak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Şubat-2015 Saat 00:48
bende senin g,bi bu rahatsızlığı çektim hemde 22 sene midededir diye dediğin ilaçları kullandım.daha neler neler.pek çok diş hekimide diş taşı temizleyip gönderdi.halbuki bu hastalığı doktora söylerken bile insanın yüzü kızarıyor ancak kimse yardımcı olmadı.2 ay önce bir diş hekimi sağolsun dinledi ve yardım elini uzattı ilaçları 14 gün kullandım 2aydır koku yok
leylak
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Şubat-2015 Saat 21:51
Leylak, geçmiş olsun. Diş hekimin bu ilaçları hangi teşhisi koyarak verdi? İnternette yazılanlara bakılırsa muhtemelen dis eti iltihabı için olabilir. Doktorun adını, şehrini genelden - veya özelden- yazarsan biz de faydalanmış oluruz.
IP
delux
Üye
Üye

Alıntı delux Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Şubat-2015 Saat 23:44
keske benim sorunumda sizinki gibi olsa ama malasef,kulak burun bogaz,dis hekimi,endeskopi hepsini yaptirdim, midemde mikrop oldugunu soyledirler antibiyotik alinca bu koku yok oldu, ve sorunun mideden kaynaklandigini mantik ile dusunursek anlamis oldum..bitkisel ilaclar felan bir suru seyler yazilmis forumda her yeri okudum,yurtdisinda yasiyorum yazin istanbula geldigimde tekrar doktora gidicem hic umudum yok keske bi caresi olsa ameliyat olurum gerekirse ama boyle yasamak cok zor Allah yardimcimiz olsun nediyim benim gibi midesinden koku gelen arkadaslar ozellikle bi baslik acarsaniz cok iyi olur..
IP
xauke7
Üye
Üye

Gönderilenler: 46
Alıntı xauke7 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Şubat-2015 Saat 16:12
sanırım bu ortak mikrop helicobacteria ?
IP
delux
Üye
Üye

Alıntı delux Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Şubat-2015 Saat 08:54
aynen bu illetin ismi helicobacteria limon sarimsak kurunu yapicam gec bile kaldim..
IP
Camur
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 24
Alıntı Camur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Haziran-2016 Saat 06:41
Orjinalini yazan: leylak

bende senin g,bi bu rahatsızlığı çektim hemde 22 sene midededir diye dediğin ilaçları kullandım.daha neler neler.pek çok diş hekimide diş taşı temizleyip gönderdi.halbuki bu hastalığı doktora söylerken bile insanın yüzü kızarıyor ancak kimse yardımcı olmadı.2 ay önce bir diş hekimi sağolsun dinledi ve yardım elini uzattı ilaçları 14 gün kullandım 2aydır koku yok
leylak teşhisi neydi dıktorun bizimlede paylaşırsan çok mutlu olurum
IP
Funda
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 28
Alıntı Funda Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Ağustos-2016 Saat 19:52
Arkadaşlar dün endoskopi oldum.Devlet hastanesinde.Parca alındı ve ilk tanı Safra Gastriti karaciğerin safhası mideye akıyormuş yani Alkalen reflü.Benim bademciklerde taş,burun eti sorunlarımda var.Antepsin şurup,lacombi verdi dr.2 haftaya da parça sonuçları çıkacak.Ilaçlar iyi gelecek gibi.Şurup ağzımı ferahlatti.Dilimde sarı tabaka oluyordu sürekli umarım iyileşebilirim...
Tükenmişlik
IP
BezginBetül
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 122
Alıntı BezginBetül Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Ağustos-2016 Saat 21:24
Sevgili Funda,
insan hastaliga sevinmez ve umarim yanlis anlamazsin,ama senin adina nihayet ele avuca gelir bir sonuca ulastigin icin sevindim.
Hatta alkali gastrit teshisine daha da sevindim, cünkü bunu pek de fazla teshis etmiyor/edemiyor hekimler.
Alkali gastrit mutlaka agiz kokusu nedenidir. Ya da en azindan, bir'den fazla nedeni varsa sende, biri mutlaka budur.
Yazdigin ilaclari netten inceleyecegim.
Merak ettigim su:
Endoskopide gözle görülür nedenkerden mi teshis etti doktor. Ve ettiyse, belirtisi ne acaba? Sari bir sivi falan mi?
Yoksa bunu teshis etmek icin belirli bir sey mi yapti? Safra ile alakali yani.
Cevabin icin simdiden tesekkürler.
Cok sevindim inan! Umarim bu beladan ebediyen kurtulur, hayata dolu dolu devam edersin...ve elbette darisi bizim basimiza.
Senden bir ricam var, lütfen bizi detayli olarak bilgilendir. Ne oluyor, ne degisiyor, fayda ediyor mu vs.
Ve eger faydasini görürsen uzun süre, lütfen ama lütfen bir kac ay sonra tekrar durumunu bildir.
IP
Funda
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Funda Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Ağustos-2016 Saat 10:56
Bezginbetul 4 defa endoskopi oldum hepsinin sonucunda midede safrali sıvı bulunuyor yazıyordu.Agiz kokusu için gezerken 4 sene öncede saflarda polisler vardı ameliyat oldum çok umutlanmıştım ama geçmedi. Bu endoskopide korpus ve antrum dan parça alındı haftaya çıkacak memlekete gitmeden alırım umarım.Dahiliyeyede gitmiştim sonuçlarında b12 eksik çıktı iğne verdi endoskopi sonucsonucunu da gösterdim oda karacigerden safra mideye akar dedi.Benim anlayabildiğim saralı sıvı mideye alıyor bu asit reflü neden oluyor,dilimde sarı pas ve geniz akıntısinı tetikliyor.Dogru bir teshis konulduğunda zaten iyileşecegiz .Teshiste reflü derse ameliyat olur kurtulurum belki.Hayırlisı diyorum
Tükenmişlik
IP
Hope
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 30
Alıntı Hope Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Ağustos-2016 Saat 23:26
Funda senin ağız kokun antibiyotikle falan geçiyor mu ve yemekten sonra koku artıyor mu?
IP
Funda
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Funda Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Ağustos-2016 Saat 23:25
Antibiyotik kullanmadım uzun zamandir endoskopi parça sonucum çıkınca bakalım ne olacak benim sorunum büyük ihtimalle mideden kaynaklı dil pası koku hep var şimdi antepsin ve lacombi ile biraz daha ferahım.4sene önceki endoskobimde helikobakter ve antral Gastriti vardı ve antibiyotik tedavisi ile geçmişti sonra köy sütü içtim ve olay yenilendi anlayamadım valla hala uğraşıyorum sona yaklaşıyor gibiyim hayırlısı 🤐😌🤕
Tükenmişlik
IP
bengeldim
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 53
Alıntı bengeldim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Ağustos-2016 Saat 21:40
kefir iç ben 3 haftadır günde 1 bardak içiyorum
kefir mide ve bağırsaklarda probiyotik tedavisi yapıyor
akdeniz üni.den bi abi kefir mayası getirtmişti banada verdi çok memnunum
asla pes etme
IP
Hope
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Hope Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Ağustos-2016 Saat 21:43
İnşallah kurtulursun bende senin gibiyim dil pası ve hiç geçmiyor ama mide ilacıylada antibiyotiklede hiç geçmiyor ve birşey daha sormak istiyorum mide rahatsızlığın varsa geğirmede oluyodur ve bu sırada içinden kötü koku geliyor mu ve bu ağız kokuna benziyor mu cevaplarsan sevinirim bende böyle oluyorda.
IP
Camur
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 24
Alıntı Camur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Ağustos-2016 Saat 09:51
arkadaşlar bi fijri olan varsa bana yardım ederbilir mi lütfen? bende bugün endoskopi sonucumuöğrendim antral gastrit çıktı helipak tedavisi verdi dr ama ben bunu önceden kullanmıştım iki ay sonra koku tekrar nüks etmişti bu ilacın sadece maskelediğini düşünüyorum mide kaynaklı başka ne olabilir bi fikri olan?daha önce tanı alan var mı?murat hocam siz bişrşey önerir misiniz?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Ağustos-2016 Saat 14:40
Kore'den iki makale okumuştum. Sadece eroziv gastrit olanlarda Tip 1 ağız kokusu tespit etmişti. Midede 8 ppm H2S gazı biriktiğini ve suda çözündüğünü yazmıştı. Fakat bilim desteğini zayıf buldum. Nasıl oluyor da midedeki çözünmüş H2S ağıza gelir diye zihnimde eleştiri yapmıştım.

Benim gördüğüm: önemli bir kapak sızıntısı yoksa midedeki hastalıklar Tip 1 veya 3 ağız kokusu yapmıyor.
-M

IP
Mnsm
Üye
Üye

Gönderilenler: 67
Alıntı Mnsm Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Ağustos-2016 Saat 22:42
Hocam aynen banada antral gastirit teşhisi koyuldu ve 1 haftada geri geldi ilaçlardan snra ve forumda çok rastladım aynı olaya bizdeki koku hiç gitmiyor nerdeyse.
Ne kadarda diş dil fırçalasam da gargara yapsamda hemen geri geliyo koku sanki temizlenen şeyler ağız duruladıktan 2 dakika sonra yerlerini alıyor gibi ağzımın içine bir şeyler geri geliyor hissediyorum.
Nasıl daha anlaşılır olur bilmiyorum ama durum böyle artık savaşacak gücüm de kalmadı çok zor bir durum söz konusu ömrümün sonuna kadar devam edecek gibi görünüyor bu durum artık bi çözümü bulunsun bu hastalığın. Tıpta kalp nakli bile artık mümkün ken bu koku nasıl olurda bi muamma olarak kalıyor şaşırıyorum
IP
hamza171
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 45
Alıntı hamza171 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Ağustos-2016 Saat 23:14
Orjinalini yazan: aydinmur

Kore'den iki makale okumuştum. Sadece eroziv gastrit olanlarda Tip 1 ağız kokusu tespit etmişti. Midede 8 ppm H2S gazı biriktiğini ve suda çözündüğünü yazmıştı. Fakat bilim desteğini zayıf buldum. Nasıl oluyor da midedeki çözünmüş H2S ağıza gelir diye zihnimde eleştiri yapmıştım.

Benim gördüğüm: önemli bir kapak sızıntısı yoksa midedeki hastalıklar Tip 1 veya 3 ağız kokusu yapmıyor.
-M

Peki hocam bağırsaklar hakkında ne düşünüyorsunuz kokuyla alakası olabilir mi bu denli olabilir mi ?
IP
Funda
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Funda Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Eylül-2016 Saat 18:32
Arkadaşlar facede Safra reflüsü grubu var ve bazı yorumlarda dilde sarı pas ve ağız kokusundan bahsediyorlar.Benim anladığım gruptakilerin sorunu ağız kokusu.Benim sorunun mide kaynaklı artık iyi bir dr bulup iyileşme istiyorum ...
Tükenmişlik
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Eylül-2016 Saat 21:49
Arkadaşlar hepimizin sorununun temel kaynağı ağzı kokan insanlarda yani bizde bulunan bize özel bi bakteri bence.cunku antibiyotik forumdaki birçok arkadaşa iyi geliyor. Banada iyi geldi. Ama antibiyotik de bi yere kadar. Ayrıca mide rahatsızlıklarında antibiyotik mideyi daha çok rahatsız ediyor koku dışında. Yani benim öyle olmuştu :) temelli bi çözüm olmuyor maalesef.bu bi bakteri mi ya da değişik bi virüs mü ya da virusumsu bakteri mi bilemiyorum ama bunu bulsak kurtulcaz bu dertten. Ben de mesela safra reflusunden supheleniyordum.hatta bi ara kesin o dedim. Elma sirkesi seyreltip iciyordum iyi geliyordu koku sifirlaniyordu forumdada elma sirkesi başlığı açtım hatta. Fakat arkadaşlar kesin bi çözüm değil maalesef. Bişey yiyip içmeyene kadar koku yok.simdi karbonat kullanıyorum gargara yaparak ve buruna çekerek..şimdi de karbonat etkili oldu bu sefer de sinüzit geniz akıntısı kaynaklı diyorum..yani bilmiyorum ne olacak bu halimiz.hepimize sabır diliyorum temelli kurtulursam bu dertten bir gün.forumdaki bütün arkadaşlarımi kurtarmak istiyorum bu dertten. Inşallah hepimiz kurtuluruz arkadaşlar. Yalnız değilsiniz.moralleri bozmuyoruz :)
IP
Akyıldız
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Akyıldız Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Nisan-2018 Saat 03:06
bende birçok arkadaşımız gibi birçok dr'un kapısını çaldım. forum sayesinde en azından rota belirledim ve zamanla azalan bir ağız kokusu ile mutlu sona ulaştım. bendeki durum net olarak bağırsak mantarı. içtiğim sirkeyle azalan ama bitmeyen mantarı internetten aldığım bitkisel bir karışımla ekarte ettim. yanılmıyorsam 4 yıl civarında bu foruma üyeyim. Murat hocam ürün satıcı olarak görmez beni... aslında internetten aldığım ürün kendimi test etmek içindi. şu andan sonraki rota; gastroentereoloji dr'u. gaita testi, gerekirse kolonoskopi vs vb ne gerekiyorsa... bitkisel teddavi yöntemleriyle beraber tıbbi yöntemlerin hepsini birleştirerek kesin sonucu garantileme arzusundayım. şu an 1 haftadır ürünü kullanıyorum. il kullandığım andan itibaren kesin sonuç aldım. tereddütüm şu ki daha ne kadar kullanacağımı bilmiyorum. bu sebepten tıbbi yolları dibine kadar araştırarak teşhisini netleştirdiğimi durumu kontrol altına almak niyetim...

sirke içip geçtiğini sandığım, antibiyotik kullanıp geçti sandığım durum aslında vücudumu sarmış olan mantarmış. nerden anladın diye soranlara cevap olsun diye söylüyorum: kullandığım ürün mantar tedavisi için üretilmiş bir karışım. ayrıca bağırsak mantarının vücuda etkileri ile ilgili makale yazı forum gibi yerleri okuduğumda belirtileri neredeyse %90 bana uyuyordu. zaten şğphelerim bağırsak kaynaklı olduğu yönündeydi. diş hekimine gitmek kesinlikle şart enöncesinde. mesela bendeki kaplamalardan da kaynaklanan extra bir koku vardı. eski dolgudan kaynaklanan... onları da hallettiğim için şu an oldukça stabil bir durum yaşıyorum. sirke, antibiyotik, yürüyüş, bol su vb geçici çözümleri olan arkadaşlar, dilinde pas, vücudunda yağlanma, odaklanma sorunu, dikkat dağınıklığı olan arkadaşlar bu yazdıklarımı dikkate alırlarsa belki bir faydası olabilir.
internetten aldığım ürüne odaklanmayın lütfen, bağırsak mantarı tedavisi uzun süren bir tedaviymiş fakat kesin çözümü olan birşey. aklıma gelenler bunlar. daha kısa bir konuyu karmaşık ve aklıma geldiği gibi yazdım. herkes temiz nefesli günler dilerim.
IP
Reisbey233
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 27
Alıntı Reisbey233 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Nisan-2018 Saat 16:16
Bıktimmm usandım hayatim mahfoldu ne yaptiysam agiz kokum gecmiyor en az on doktor gezdim cok ilac kullnadim hem bitkisel hem kimyasal ne yaptiysam gecmiyor en son endoskopide reflu denildi ve yakinda reflu ameliayti olacam insala kurtulurum ve en onemlisi yasim geldi 27 e bu sorun yuzunden halen evlenemedim cok isitiyorum evlenmeyi ama evlenemiyorum yardimci olabilecek biri varsa lutfen burdan ulassin.osman-ciftel@hotmail.com
Allahimyardimet
IP
I feel ıt comın
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 56
Alıntı I feel ıt comın Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Nisan-2018 Saat 11:13
merhaba arkadaşlar ergenlikten bu yana devam eden agız kokusu şikayetim var ve sonuna geldim artık.Bendeki kokunun sebebi reflüm olması bildiğiniz gibi reflü mide ve yemek borusu arasındaki kapağın görevini yerine getirmeyip mide içeriğinin yemek borusuna hatta boğaza kadar gelmesi ve KBB ile ilgili şikayetleri belirtileri beraber getiren bir mekanik sorun.Bende ortaya çıkan belirtiler ise şunlar; ağza yemek artığı veya acı su gelmesi,göğsümün yanması,geniz akıntısı.Hastalığımı 3 defa farklı Dr. ile
endoskopi yapılarak kendi dalında iyi Dr. ile teşhis koydular.Şimdi sadece bu ameliyatı olmak gerekiyor yalnız iyi yapan tecrübeli bir doktor hayati önem taşıyor.Bu konuda da en iyi öneriyi de siz benimle aynı sorundan müzdarib değerli arkadaşlardan öğrenebilirim. İzmir'de yaşıyorum öncelikle burada olması tercihimdir tabiki ancak iyi ve tecrubeli bir Dr. olursa diğer şehirler de olur.Lütfen bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Dipnot : Defalarca KBB ve Diş hekimliklerine gittim bir soruna rastlanılmadı ayrıca helicobakteri tedavisi de gördüm çözüm olmadı. Öneri ve görüşlerinizi bekliyorum ameliyattan sonra da nelerin değişip değişmediğini sizlere aktaracağım. Umarım hepimiz sorunumuzun sebebini bulup çözeceğiz.
Hayat mı yoksa Karanlık yalnızlık mı
IP
Kuşcu
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 3
Alıntı Kuşcu Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Mayıs-2018 Saat 00:36
AkyıldıZ
Kullandığın ürünler nedir?
Son durum ne ?
IP
Simyacı
Üye
Üye

Gönderilenler: 47
Alıntı Simyacı Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Ağustos-2019 Saat 22:11
Bademcik ameliyatı oldum,iki yirmilik diş çektirdim,dişimdeki dolguları yaptırdım ama kokuya devam.. Arkadaşlar bendeki koku annemin tarifine göre metalik bir koku olduğunu söylüyor..
Kokuyu dil sırtımda hissediyorum..Dil kökümde pas var.. Ve kokunun yoğun bir şekilde dil kökümden geldiğini hissediyorum..
Ağızı ve boğazı hallettik zaten diş hekimimde sendeki koku ya mide ya akciğerden geliyo dedi..
Şimdi şöyle anlatayım..
Kokuyu hep hissediyorum fakat su içtiğimde birden koku daha fazla yayılıyor ortama..Annemle de test ettik..
Ağız ve boğazı hallettiğime göre mide ve bağırsak kaldı..
Mide ve bağırsak problemleri olup da iyileşen kardeşlerimin anlattığım tarzda mıydı kokuları?
Mideyle ilgili yanma vs.gibi problemler yaşamıyorum bin şükür..Ama bazen fazla bi karın guruldaması oluyor o da her zaman değil.
Yemek yediğim zamanda artıyor bu arada..Bağırsakla ilgili problem ya da mideyle ilgili problem yaşayan kardeşlerim yardımcı olursa sevinirim
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Ağustos-2019 Saat 20:57
Orjinalini yazan: Simyacı

Bademcik ameliyatı oldum,iki yirmilik diş çektirdim,dişimdeki dolguları yaptırdım ama kokuya devam.. Arkadaşlar bendeki koku annemin tarifine göre metalik bir koku olduğunu söylüyor..
Kokuyu dil sırtımda hissediyorum..Dil kökümde pas var.. Ve kokunun yoğun bir şekilde dil kökümden geldiğini hissediyorum..
Ağızı ve boğazı hallettik zaten diş hekimimde sendeki koku ya mide ya akciğerden geliyo dedi..
Şimdi şöyle anlatayım..
Kokuyu hep hissediyorum fakat su içtiğimde birden koku daha fazla yayılıyor ortama..Annemle de test ettik..
Ağız ve boğazı hallettiğime göre mide ve bağırsak kaldı..
Mide ve bağırsak problemleri olup da iyileşen kardeşlerimin anlattığım tarzda mıydı kokuları?
Mideyle ilgili yanma vs.gibi problemler yaşamıyorum bin şükür..Ama bazen fazla bi karın guruldaması oluyor o da her zaman değil.
Yemek yediğim zamanda artıyor bu arada..Bağırsakla ilgili problem ya da mideyle ilgili problem yaşayan kardeşlerim yardımcı olursa sevinirim

candida mantarını araştır.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Ağustos-2019 Saat 08:09
Orjinalini yazan: ahmetmehmet1

Kandidalar ağız kokusu yapmıyor. Türkçe olarak okuyunuz:
http://www.drmurataydin.com/kandida-turkce.pdf
IP
Simyacı
Üye
Üye

Alıntı Simyacı Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Ağustos-2019 Saat 13:09
Hocam mide ya da bağırsak problemleri olan hastalar geğirme reflekslerinde mi gelir özellikle kokuları? Ben tip1 ve tip2 kokuları eledim tip3 e yoğunlaşıyorum şu an fakat geğirme refleksimde bir koku yok? Tip3 kokuyu da elemiş mi oluyoruz bu şekilde? Dahiliyeden aldım randevu fakat yinede bu işte uzmanlaşmış sizlere sormak istiyorum.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Ağustos-2019 Saat 16:14
Sindirim kanalının üst segmentlerinde biriken gazlar geğirmeye gerek kalmadan ağıza yükselir. Geğirince veya oturur pozisyona gelince artar. Alt segmentlerdeki gazlar Tip 4 (nefes) kokusunu oluşturmak üzere akciğere gelir.
-M
IP
Simyacı
Üye
Üye

Alıntı Simyacı Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Ağustos-2019 Saat 20:25
Anladım hocam normalde de ağıza yükselir fakat geğirmede artar diyorsunuz.. Geğirmede hiç bir koku yoksa mide kaynaklı değildir diyebilir miyiz?
Bağırsak kaynaklı olanlarda da geğirme de artış oluyor mu hocam? Yani hem mide hem de bağırsağı eleyebilir miyiz bu durumda?
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Ağustos-2019 Saat 22:32
Orjinalini yazan: aydinmur

Orjinalini yazan: ahmetmehmet1

Kandidalar ağız kokusu yapmıyor. Türkçe olarak okuyunuz:
http://www.drmurataydin.com/kandida-turkce.pdf

makale için teşekkürler okudum bilimsel olarak olmayacağını makalede ortaya koyulmuş.

benim yabancı kaynaklarda baktığıma göre candida dil sırtındaki o tüm üyelerin dilimde bir tabaka var, veya dilimde beyaz bir tabaka var olayını yapıyor buna bağlı ağız kokusu geliştiğini düşüncesindeyim.

google üzerinden " candida tongue" yazıldığı taktirde, çıkan fotoğraflardaki kişilerin ağız kokusu olmayacağını sanmıyorum.
IP
şorti
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 10
Alıntı şorti Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Eylül-2019 Saat 14:27
murat bey şimdi kitapçıkta okudum tip 4 için kana karışan gazlar demişsiniz benim sadece gögüs röntgenimi çekip bana temiz birşey yok dendi ama kan testi yapılmadı bu sadece röntgen ile anlaşılabilirmi bilginiz var mı
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Eylül-2019 Saat 16:36
Kan gazları röntgen ile tespit edilemez.
Nefesinizin incelenmesi ile fikir sahibi olmak mümkün olabilir.

-M
IP
Simyacı
Üye
Üye

Alıntı Simyacı Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Eylül-2019 Saat 00:31
Diş hekimi sonucu: Üst yirmilik diş çürüğü (Çekildi ikiside) Ve bir tane sağ azı dişime dolgu yapıldı
Kbb: Konka şişmesi ve burun eğriliği, bademcik taşları ( Bademcikler alındı)
Dahiliye: Daha bugün gittim anlattıklarına göre reflü başlangıcı ya da mide fıtığın olabilir dedi gastroenterolojiye yönlendirdi randevu aldım hortum atılcak..
Bunların tümüde ağız kokusunu tetikleyen faktörler..
Bademciklerim alındıktan sonra koku geçmedi fakat insanlarla konuşma menzilim daha yakına indi..
Buradaki kurtuldum hikayeleri paylaşan güzel kardeşlerim tek bir sorunla karşı karşıya kalanlar ya da tek tek sorunlarını halledenler oluyor..
Yaşama tarzım; Sık sık aburcubur tüketen, gece yeme alışkanlığı olan ya da gün içinde yemeklerden sonra direkt uyuyan(Üniversite öğr.)
Su az içen..
Sigara kullanan ve bunun yanında fazla fazla çay kahve tüketen bir insandım..
E insan kendine bakmayınca sonucda kacınılmaz oluyor arkadaslar..
Ama bana fikrimi soracak olursanız; Bademcik taşlarım burun tıkanıklığımdan ağızdan nefes almamla oluştu..(Asıl koku faktörünü ortadan kaldırmadan ben bademciklerimi aldımdım..)
Diş çürüklerim hem reflü hem de burun tıkanıklığa bağlı oluştu..(Dişimi günde en az iki kez fırçalardım ya da fırçaladığımı zannederdim...)
Varsa eğer reflümde sağlıksız yemek yeme ve uyku alışkanlığımdan oldu.. Yani arkadaşlar bu iş sabır işiymiş ben bunu anladım..
Diş çürükleri; Tip 1
Bademcik taşı, Konka, Burun eğriliği; Tip 2
Mide sorunları; Tip 3
Bende birden fazla sorun varmıs ama haberimiz yokmus.. Bizden de çok Allah karşımızdakilere sabır versin zor.. hem onlara hem bizlere..
Hortum atıldıktan sonra tekrar yazıcam arkadaşlar..
Allah şafi ismiyle hepimize şifa versin..
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 422
Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Eylül-2019 Saat 16:47
Verdiğin değerli bilgiler için çok teşekkür ederim
Tanrı şifa yolunu göstersin diye diliyorum.
Paylaşımlara devam lütfen.
IP
Ahsenna
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
Alıntı Ahsenna Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Ekim-2020 Saat 14:57
Herkese merhaba ben 17 yaşındayken yani 8 sene önce bağırsak problemi yaşamaya başladım sürekli kabızdim bagirsaklarimdan sürekli sesler geliyordu yorgundum ve halsizdim . Bunlarin haricinde alerjik rinit var ve pek çok şeye daha alerjim var boğazım sabah kalkınca şişmiş olur ve acır. Bulunduğum oda da hep aşırı havasiz kalıyor. Besinler de bana dokunabiliyor. Ayrıca anksiyete ve depresyonum da var. Yıllardır gezmedigim bölüm ve doktor kalmadı bütün doktorlar problem bulamadı. Bugün bir doktora gittim ve ellerimin rengine falan bakarak muayene ederek bende bağırsak problemi olduğunu söyledi bu sorunlarimin bağırsak sebebiyle olduğunu düşünüyor. Özel bir diyet ve çeşitli ilaçlar verdi uzun süre bu beslenmeye uymak zorundaymişim. Bu tarz bir hekim 8 yıldır bulamamiştim. Bu problemi olanlara öneriyorum. Nöroloji uzmani Ömer Soyak, dileyen arastirabilir muayene olabilir ben öneririm ayrıca vitamin , mineral gibi değerlerime de bakıldı. Muayene sistemi hoşuma gitti tedavinin başarılı olacağına da inanıyorum .. hoşça kalın inşallah size de bi faydası olur . Dua etmeyi unutmayın hastalık, görevini tamamladığı zaman mutlaka gider bunu unutmayın..
IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 169
Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Ekim-2020 Saat 22:28
Ahsenna yapacağın en büyük iyilik grupta kalıp süreç hakkında bizi bilgilendirmen.
IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 169
Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Ekim-2020 Saat 22:30
Bu arada şunu da söyleyeyim antidepresan kullanıyorsan bağırsak motilitesini ( çalışma hızı gibi) belirgin düzeyde azaltır. Bu beklendik Bilgin olsun.
IP
Sayfa   2 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu