Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: neler kaybettiniz Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   2 Sonraki >>
Yazar Mesaj
erkannn1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 105
Alıntı erkannn1 Cevaplabullet Konu: neler kaybettiniz
    Gönderim Zamanı: 22-Şubat-2015 Saat 17:21
Arkadaslar burdaki herkezin ortak rahatsizligi hic birseyin deva olmadigi lanet agizkokusu yuzunden neler kaybettiniz neler yapamiyor hedeflerinize ulasamiyorsunuz ben kendiminkini soylerek baslaycagim sizdende rica ediyorum durustce yazarmisiniz.

Bir iliski icin kiz arkadasi edinemiyorum,kimsenin benden rahatsiz olmasini istemiyorum heleki tum vaktimi ayiracagim bir kisiyle dusunemiyorum

Uzaktan tanistigim insanlarla yuzlesmekten korkuyorum.

Bir ortamda birakin kiz arkadasi erkek arkadas bile edinekten cekiniyorum insanlarn yuzlerine karsi konusmaktan ckiniyorum,yeminle konusmayi unutucam sirf bu yuzden

En yakin cocukluk arkadaslarimdan bile cekinir oldum.

Piskolojik olarak ben bitigim icimi sadece size dokebiliyorum ya siz arkadaslar ?
IP
mmervve
Üye
Üye

Gönderilenler: 42
Alıntı mmervve Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Şubat-2015 Saat 23:14
Benmde bu konuyla yani aağız kokusuyla ilgili sorunum var ama psikolojimi çok bozmuyorum evet soruyorum bazen kendime millet dişini fırçalamaz ağzı kokmaz ben günde 3 kere diş fırçalarım gargara kullanırım ama kokar.artık psikolojimi bozmuyorum bence sende öyle yap erkan başta ozguvenini geri getir.ben her zaman sakız kullanırım ama ağzımda sakız olduğunu karsındakine hissettirmem bu yuzdn ozguvenim yüksek oluyo bence sende öyle yap sırf bu yüzden psikolojini bozma bak burda kaç kişinin boyle sorunu var.bende dahil:)
IP
mmervve
Üye
Üye

Alıntı mmervve Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Şubat-2015 Saat 23:18
Sakız geçici bir çozum kabul ediyorum ama anlıkda olsa işe yarıyo en azından bu sorunu çozene kadar ozguven konusunda yardımcı oluyo kendimden biliyorrum ama ddiğim gibi ağzımda sakız olduğunu karsındakine hissettirmem sakız tukuruk miktarını çoğaltıyo Ve o an kokuyu engelliyo.
IP
xauke7
Üye
Üye

Gönderilenler: 46
Alıntı xauke7 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Şubat-2015 Saat 03:47
ben 1 sene sonunda sebepsiz bi şekilde sevdiğim kızdan ayrıldım ve bana hiç bişey söylemedi tahminimce ne kadar gargaralarla felan saklamaya çalışsamda anladı bu koku bi çok şeye sebep olabiliyor konuşmamak fazla yakınlaşmak asosyal olma çekingen davranma ve daha bir çok şey !
IP
erkannn1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı erkannn1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Şubat-2015 Saat 08:40
Ne yapalim ya bizimkisi yasamakmi ayni asalaklar gibi asosyal bi bicimde insanlara uzak durarak ben biktim ya cokseymi istiyoruz milyarlar milyonlar degil saglik sihhat her inssn gibi normal olmak :((
IP
mmervve
Üye
Üye

Alıntı mmervve Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Şubat-2015 Saat 23:22
Erkan bence burdakilerle arkadas olabilirsin nede olsa ayni sorun hepimizde var utanacak cekinecek bir durumda olmaz
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 422
Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Şubat-2015 Saat 12:53
Arkadaslar oncelikle sizin koku tip 2 ise soyleyeceklerim buyuk ihtimalle sorununuzu en aza indirecek diye dusunuyorum. Tip 2,yani KBB ise bana yazın.Bende elimden geldigi kadar tecrubelerimi yazayım size.Cunku inanın benim koku %80 yok oldu.Diger yuzde 20 lik olan da belkide benim kuruntumdur. Benim kokum ust solunum yolları kaynaklıydı demekki ondan yuzde 80 i bitti.Cunku uzuntulerinizi okurken ben de uzuluyorum sizden biri olarak.Sizinki de ust solunum yollarıysa bana ister burdan ister ozelden yazın care bulmaya calısalım beraberce.
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 255
Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Şubat-2015 Saat 22:19
kbb mı olduğu konusunda bile hala mutabık olamadık ki doktorlarla..bi öyle bi böyle.. sizin % 80 nasıl gitmişti.. yardımcı olma talebiniz içinde ayrıca teşekkürler..
IP
umit
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 24
Alıntı umit Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Şubat-2015 Saat 12:04
Orjinalini yazan: mahoni

Arkadaslar oncelikle sizin koku tip 2 ise soyleyeceklerim buyuk ihtimalle sorununuzu en aza indirecek diye dusunuyorum. Tip 2,yani KBB ise bana yazın.Bende elimden geldigi kadar tecrubelerimi yazayım size.Cunku inanın benim koku %80 yok oldu.Diger yuzde 20 lik olan da belkide benim kuruntumdur. Benim kokum ust solunum yolları kaynaklıydı demekki ondan yuzde 80 i bitti.Cunku uzuntulerinizi okurken ben de uzuluyorum sizden biri olarak.Sizinki de ust solunum yollarıysa bana ister burdan ister ozelden yazın care bulmaya calısalım beraberce.

Nefes kokusu sorununu büyük ölçüde azalttığınıza sevindim. Benim de tip 2 sınıfına giren üst solunum yolları kaynaklı sinüzit, geniz akıntısı, dil kaplaması var, tecrübelerinizi açıklarsanız sevinirim.
IP
Sucuk
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 1
Alıntı Sucuk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Şubat-2015 Saat 13:36

Kardeş ben foruma giriş yapamadım yeni isim aldım ben kbb den şüpheleniyorum ni dersen dişimi fırçalamağım halde ağzımı bağdemciklerimini boğazımın üstüne çok tazyikli su tutdum inan %100 gitti tabii sonra yine geldi ama tazyikli su tutduğumda gidiyor sinizütdenmi geniz akıntısındamı şüpelenmeliyim yoksa bağdemcik falanmı kapsamlı bir kbb hastanesine bi avuç para bayılmadan önce sana yazıyım dedim bu ağızla nasıl kız istemeye gidecez onun korkusu sardı
IP
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 231
Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Şubat-2015 Saat 11:16
mahoni abi söylemeyecem dedim( belki yazdıklarımdan anlamışsınız diye:) ama tutamıyorum kendimi ve söylemek istiyorum. 
abi farkındaysanız sizin için %1 lik gibi tek bir sigara içen birinde olan ufak bir koku hissettiğimi söylemiştim. 
( siz %20 olduğunu düşünüyorsunuz. gerçekten o kadar bir seviyede değil abi. bari ortada buluşalım ve %2 gibi bir seviyede olduğuna hemfikir olalım abi.bu konuda ciddiyim ama) 

şimdi size de dedim buraya da yazmıştım. sizdeki bu ufak kokunun nedeni mide-bağırsak,bademcik ve burundan kaynaklanmadığı diye. 
Abi bu kardeşinize güvenin ve inanın bana. Size gerçekten iyi geleceğini düşündüğüm hijyeni uygulayabilir misiniz lütfen? 
Ve eminim hayatınız diş hekimlerinin koltuklarında geçmiştir. Yalnız nedense arka dişlerinize bir diş hekimine kontrol ettirmenizi düşünüyorum. biraz daha ayrıntılı şekildei ama. 
Ve aynı şekilde şayet "leylak" arkadaşımızın kullandığı ilaçlar gerçekten faydalı olmuşsa bunları diş hekimine sorarak kullanabilir misiniz abi? 
Eminim, benden duyduğunuz koku seviyesinden siz daha da iyi bir seviyeye gelirsiniz. Buna inanıyorum gerçekten. 

Ancak herşeyden önce size sıkı bir hijyen tavsiye ederim abi..( bunları dememim sebebi yanılmıyorsam gün içinde yoğun bir hijyen yapmadığınızı söylemiştiniz?) 

Kısacası lütfen diş hekimi-iyi bir hijyen ve "leylak" ın kullandığı ilaçları bir süreliğine deneyebilir misiniz abi? 

BU SADECE BİR FİKİRDİR ABİ. TAHMİNİM BU YÖNDE. YANLIŞ BİR DURUM DA OLABİLİR. 
Böyle değilse de sizden şimdiden özür dilerim. Ancak bu konuda hislerime güveniyorum. 

ÇareSiZseniz ! Çare SiZsiniz !!
IP
uzgun
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 27
Alıntı uzgun Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Şubat-2015 Saat 17:43

dostum ozel mesajin dolumus galiba yazilmiyor
IP
erkannn1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı erkannn1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Şubat-2015 Saat 11:11
sucuk bi devlet hastanesine git bakıl neyin var neyin yok tomografi felan çektir istiyorsan özelde ameliat olup tedavini gör mesaj atsana ban bir..
IP
Arayan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 205
Alıntı Arayan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Şubat-2015 Saat 18:22
Orjinalini yazan: erkannn1

sucuk bi devlet hastanesine git bakıl neyin var neyin yok tomografi felan çektir istiyorsan özelde ameliat olup tedavini gör mesaj atsana ban bir..

Erkan ben sucuk nikini foruma giremeyince aldım sağolsun murat hoca yeni şifredi verdi kardeş bendeki koku yanılmıyorsam sinüzit kronik hemde çünkü yeni fark ettim hiç baş ağrım falan yok geniz akıntım çok be herkezde bu akıntı var sanıyordum burnumdan tuzlu su çekince koku sıfırlanıyor bence konu kbb bu konuda manoni abi deneyemli senin koku arada değişirmi benim hep aynı bu sinüz olayını bitirmeden bu koku geçmez bir özel hastenede kesin teşhis koyacağız dediler bakalım 100 tl muayene cihaza üflüyormuşuz ağız ve diş hastanesi %100 snüz çıkacak başka bir yolla savaşıcam bu meretle zira hemen herkez koku ilaç bitince geri gelmesinden muzdarip bilmiyorum altarnatif yollar arayacağım sen neler yapıyorsun ,benim annemdede zamanında koku vardı ama şimdi yok onunda sinüz sorunu vardı aslında o dedituzlu su çek diye benimki batya azaldı dedi bende dedim bu meret bana annemden geldi o yüzden boşuna para vermeyeyim diyorum bi konuşabilsem mahoni aba baya iddaalı
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Şubat-2015 Saat 21:11
Mrb,tip 2 den eminsen,benim yaptıgımı yazayım.
Oncelikle burun temizleme kiti al eczaneden ve icine ictigimiz sudan koy ve suyun icine 2 cay kasıgı sirke ekle ve bunu burun deliginden cek digerinden cıksın.ilk once burun icini yakıyor ama vazgecme ve bunu her 2 gunde bir tekrarla yılma.Bunu yaparken ayrıca saf sirkeden agzına ir yudum al ve bogazına kadar basını kaldırıp gargara yap ama dikkat et yutma.tukururken bak tukurdugun maddede kahverengimsi yada siyaha yakın kurumlar goreceksin.iste bu agzındaki bakterilerdir. Belki koku ilk basta cogalabilirde ama panik yapma ve dedigim gibi devam et.Ve daha sonrada hergun dilini fırcala ve fırcayla da en son dil kokunu de bastırmadan ama hızlı hızlı fırcala ki,tukuruk bezi harekete geciyor ve kalan bakterileride temizliyor o tukuruk.dil kokunu fırcalarken goreceksinki agzından damlalar gelmeye baslicak.Benimki boyle yuzde80 azaldı iste ve bu azalma nerdeyse 2,3 aydır suruyor.
Bu arada Birhayalimvar kardesimin hijyen konusunu da unutmayın.Bu konuda tecrubesi cok kesinlikle elinizden geleni yapın.Benimle ilgili yazdıgı guzel seyler icin kendisine tesekkur ederim.Ben yuzde 20 az bi koku hala var derken,inanın buyuk konusmamak icin oyle yazdım.Yani %20 lik belkide psikolojiktir.İnsan o psikolojiyi hemen atlatamıyor! Ben bu yazıyı bir arkadasa yazmıstım ve sanırım sitede de paylasmıstım daha once.Yani hepiniz bu tecrubelerimi okuyun kendinize ait mutlaka birseyler bulacaksınız ve probleminiz KBB kaynaklıysa iyileseceksiniz,diye umut ediyorum.Denemekten birsey kaybetmezsiniz.
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Şubat-2015 Saat 21:42
İste benim kullandıgım bildiginiz sirke zaten bogazımıza gelen akıntıyı kurutuyor demekki.Yada en aza indiriyor.%90
sorunumuz bogazımıza akan maddenin yaptıgı kokudur bence.
Ama diger onemli sey de,tukuruk bezinin harekete gecmesi neticesinde,bogazda az da olsa kalan yada akan sıvıyı supurmesidir.
Bende işe yaradı. Burdan 1 kişi bile iyileşse,o da baskasına yarar saglar diye dusunuyorum.Belki size ,bu kadar basit degi,gibi gelecek! Ama bazen bazı seylerin caresi cok basit bir yol olabilir.
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Mart-2015 Saat 08:17
Arayan, 100 tl'ye neyin kesin teşhisi koyacaklar, ağız kokusunun mu sinuzitin mi ? Üfleme dediğine göre ağız kokusu herhalde. Ağız kokusuysa nerde muayene olacaksın hastanenin adı nedir?

Bu meret annemden geçti demişsin. Dostum, sinuzit de koku da genetik değil. Aileden gelen bazı fiziki özellikler etki edebilir ama yine de genetik değil.
IP
Arayan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Arayan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Mart-2015 Saat 15:14
Mohoni abi hemen başlıcam coksağol ben burnuma tuzlu su çekkince koku bir süreliğine gidiyor tabi sonra geri geliyor .Abi sirke ne sirkesi elma üzüm fark edermi birde kaç zaman yaptın bu uygulamayı abi eğer iyi gelsin sana varya kral bi yemek ısmarlarım Abi senden ricam sana sorularım olabilir bir muddet iletişime kalalım kralsın aabi bee
IP
Arayan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Arayan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Mart-2015 Saat 10:36
Orjinalini yazan: asdf

Arayan, 100 tl'ye neyin kesin teşhisi koyacaklar, ağız kokusunun mu sinuzitin mi ? Üfleme dediğine göre ağız kokusu herhalde. Ağız kokusuysa nerde muayene olacaksın hastanenin adı nedir?

Bu meret annemden geçti demişsin. Dostum, sinuzit de koku da genetik değil. Aileden gelen bazı fiziki özellikler etki edebilir ama yine de genetik değil.

Hospitadent mecdiyeköy şübesiyle görüstüm bi dr birde mikrobiyokoji uzmanı beraber teşhis koyacaklarmış ama adamı 100 tl yele bırakrlarmı bilemem .Ya genetik dediğim annamin kokusyla birebir aynı
IP
Arayan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Arayan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Mart-2015 Saat 13:51
Mahoni abi senin koku kaç yıldır vardı benim 15 yıldır var bide bu uygulamayı kaç ay yaptın
IP
Aleho
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 98
Alıntı Aleho Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Mart-2015 Saat 16:33
Neler kaybettiğimiz e bakarsak arkadaş özgüven üniversite yaşama sevinci daha ne olsun ama benim asıl merak ettiğim bu agız kokusunun sebebi Ne? Mesela ben kendimimkinin neden olabileceği ni açıklayım bende pastörize süt bağımlılığı vardı her gün 1 litre buz gibi sütü aç karnına içerdim 2. Çok fazla makarna yerim 3. Sabah kahvaltı alışkanlığı m yoktu 4. Yemekleri tıka basa yerdim reflüde başlamıştı ve hata artık boğazım da koku olmaya başlamıştı onu gazi sola çözdüm ama bu dildeki beyazlık ve ağız kokusu hiç gitmedi ben koktuğunu bilmiyordum taki arkadaşım yüzüme söyleyen kadar ondan sonra başladı herşey işte benimde burnuna durduk yerde kokular gelirdi doktor enfeksiyon dedi ilaçlar yazdı birdaha almadım koku ayriyetten boynumu sağa sola , çevirincede koku geliyodu burnuma artık bu bakteri nerdeyse onu bulmak şart
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Mart-2015 Saat 17:28
Orjinalini yazan: Arayan

Hospitadent mecdiyeköy şübesiyle görüstüm bi dr birde mikrobiyokoji uzmanı beraber teşhis koyacaklarmış ama adamı 100 tl yele bırakrlarmı bilemem .Ya genetik dediğim annamin kokusyla birebir aynı

Bi dakika :-)
Hospitadent mecdiyeköy mikrobiyolog dediniz? Ne zaman edindiniz bu bilgiyi? Bana eposta ile döner misiniz? aydinmur@yahoo.com

-M
IP
Arayan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Arayan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Mart-2015 Saat 11:08
Orjinalini yazan: aydinmur

Bi dakika :-)
Hospitadent mecdiyeköy mikrobiyolog dediniz? Ne zaman edindiniz bu bilgiyi? Bana eposta ile döner misiniz? aydinmur@yahoo.com

-M

Hocam telefonda görüştüm çok net konuştılar
IP
Arayan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Arayan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Mart-2015 Saat 12:14
HEE 1hafra gibi oldu görüşeli
IP
Arayan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Arayan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Mart-2015 Saat 12:34
İster sevinmek için erken olsun ister olmasın 15 yıldır ilk defa 2 günlüğüne ağız kokum gitti tam 2 gün koku olmadı sonra yavaş yavaş kendini hissetirmeye başladı mahoni abinin dediğini yine yaptım koku yine yok
Tam mahoni abini dediği gibi yavaş yavaş siniziti temizleyeceğine inandım inanın sevinçden ağladım ALLAH CC a çok yalvardın dualarım kabul oldu bilemiyorum bu sirke ALLAHCC ın mucizesi sinüzlerinizde sorun varsa deneyin derim bu arada mahoni abiye ne kadar teşekkür etsen az arkadaşlar bu koku olayının çözümü belkide gözümüzün önünde ben su sebilini sirkeyle yıkardım içi temizlensin diye baksana çüzün gözümün önündeymiş    yanlız sirkeyi 2 çay kaşığından fazla yapmayın derim ben biraz abartım beynim burnumdan çıkacak sandım ben 1 gün arayla değilde her gün yapayım bakalım ne olacak
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Mart-2015 Saat 14:12
Arayan kardes,uzum sirkesiyle denedim ben.
Bunu her 2 gunde bir yapabilirsin.Ben sanırım bi 15 gun yapmıstım bunu.Oyle hatırlıyorum.
Hele bi işe yarasın,bi iyileş,ben ısmarlarım yemegi
Ben kendimi bildim bileli kokum vardı.20 sene olmustur yani
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Mart-2015 Saat 18:42
arayan, hospitadent sadece diş üzerine çalışan bir hastane. Sana, kokunun ağız dışı bile olsa yerini tespit edebileceklerini söylediler mi?
IP
Arayan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Arayan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Mart-2015 Saat 19:03

Arayan kardes,uzum sirkesiyle denedim ben.
Bunu her 2 gunde bir yapabilirsin.Ben sanırım bi 15 gun yapmıstım bunu.Oyle hatırlıyorum.
Hele bi işe yarasın,bi iyileş,ben ısmarlarım yemegi
Ben kendimi bildim bileli kokum vardı.20 sene olmustur yani

Mahoni abi her gün yapsam bi zararı olurmu ?Birde o akıntıyı sonrasında her zaman tükürmek iyidir diye düşünnüyorum yutmaktansa 15 günden fazla yapılması zararı olurmu acaba yoksa olayı kişiye özelmi yapmalı zira herkesin bünyesi farklı ilk defa ağız kokumkesildi fırçalasamda koku kesilmezdi şaşırıyorum bu nasıl birşey    ama 2, günün sonunda koku yavaş yavaş kendini hissettiriyor demem oki ona fırsat vermeden her gün yapılması olurmu sende koku önce çoğalıdı dedin bende öyle birşey yok aksine azaldı sende baş ağrısı yaptımı
IP
Arayan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Arayan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Mart-2015 Saat 10:36
Orjinalini yazan: asdf

arayan, hospitadent sadece diş üzerine çalışan bir hastane. Sana, kokunun ağız dışı bile olsa yerini tespit edebileceklerini söylediler mi?

Ewet aynen bana yeri tesbit edeceklerini söylediler ama yine diyorum msadece muayene 100 tl miş ama testler elbette isterler ama rakam ne olur bilmem
IP
umit
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı umit Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Mart-2015 Saat 09:39
Burun temizleme kiti içersine 1 çay kaşığından fazla sirke koyamıyorum, çünkü aşırı derecede burun içini sızlatıyor ve yakıyor. Sirke ile suyu yarı yarıya seyrelterek dil temizliğinden sonra birkaç defa da gargara yapıyorum, dediğiniz gibi siyaha yakın tonlarda birkaç parça atıklar geliyor. Sabahları kalktığımda dilde ve boğazda biriken kıvamlı yeşil salgılar azaldı biraz. Burun kiti ile temizliği hergün yapıyorum ve her seferinde az da olsa yeşil akıntılar çıkıyor.

Ben kendi kokumu alamıyorum, ancak yakınımda konuşan birisinin nefesi ile kendi nefesim karşılaşınca kötü kokuyu duyabiliyorum. Siz kendi kokunuzun azaldığını nasıl anlabiliyorsunuz?
IP
Arayan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Arayan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Mart-2015 Saat 12:04
Orjinalini yazan: umit

Burun temizleme kiti içersine 1 çay kaşığından fazla sirke koyamıyorum, çünkü aşırı derecede burun içini sızlatıyor ve yakıyor. Sirke ile suyu yarı yarıya seyrelterek dil temizliğinden sonra birkaç defa da gargara yapıyorum, dediğiniz gibi siyaha yakın tonlarda birkaç parça atıklar geliyor. Sabahları kalktığımda dilde ve boğazda biriken kıvamlı yeşil salgılar azaldı biraz. Burun kiti ile temizliği hergün yapıyorum ve her seferinde az da olsa yeşil akıntılar çıkıyor.

Ben kendi kokumu alamıyorum, ancak yakınımda konuşan birisinin nefesi ile kendi nefesim karşılaşınca kötü kokuyu duyabiliyorum. Siz kendi kokunuzun azaldığını nasıl anlabiliyorsunuz?

Yarı yarıya seyreltmek ne demek anlamadım 1-2 çay kaşığı sirke kitin üst seviyesine kadar içilen su bir delikden suyu vericen diğerinden çıkacak ,ben gargarayı saf sirkeyle bir yemek kaşığıyla yapıyorum dilim bir daha pas tutmuyor kendi ağız kokunu alt çeneni öne verip ağzın açım tabi hafifce ağızındaki havayı senkronize biçinde verip aynı andada burnunla koklayarak olur yani ben öyle yapıyorum
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Mart-2015 Saat 18:28
Burnunuzu önerilenden başka madde ile yıkamayınız. Sadece tuz ve soda gibi maddeler önerilmektedir.

Sirke asetik asitten ibarettir. Buruna sirke çekerek, mukozayı kimyasal yanık ile duyarsızlaştırıyorsunuz. Aslında koku almaz hale geliyorsunuz ve koku geçti zannediyorsunuz. Buruna sirke çekmek sureti ile bir tedavi gerçekleştiğini zannetmiyorum.

Kendinize zarar vermeyiniz
-M

IP
Arayan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Arayan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Mart-2015 Saat 21:28
Orjinalini yazan: aydinmur

Burnunuzu önerilenden başka madde ile yıkamayınız. Sadece tuz ve soda gibi maddeler önerilmektedir.

Sirke asetik asitten ibarettir. Buruna sirke çekerek, mukozayı kimyasal yanık ile duyarsızlaştırıyorsunuz. Aslında koku almaz hale geliyorsunuz ve koku geçti zannediyorsunuz. Buruna sirke çekmek sureti ile bir tedavi gerçekleştiğini zannetmiyorum.

Kendinize zarar vermeyiniz
-M

IP
umit
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı umit Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Mart-2015 Saat 00:17

Orjinalini yazan: umit

Yarı yarıya seyreltmek ne demek anlamadım 1-2 çay kaşığı sirke kitin üst seviyesine kadar içilen su bir delikden suyu vericen diğerinden çıkacak ,ben gargarayı saf sirkeyle bir yemek kaşığıyla yapıyorum dilim bir daha pas tutmuyor kendi ağız kokunu alt çeneni öne verip ağzın açım tabi hafifce ağızındaki havayı senkronize biçinde verip aynı andada burnunla koklayarak olur yani ben öyle yapıyorum

Burun temizleme kiti içersine 1 çay kaşığı sirke, boğazı gargarası için ise bardak içerisine koyduğum sirke miktarı kadar su ekliyerek seyreltme yapıyorum, saf sirkenin gargara sırasında özellikle daha çok temasa maruz kalan arka dişlere zararı olacağından çekindiğim için.
IP
latte
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 64
Alıntı latte Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Mart-2015 Saat 10:49
hocam peki sirkeyle gargara yapmak diş ya da diş etlerine zar ar verir mi??
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Mart-2015 Saat 11:22
Hayır sirke ağıza zarar vermez.
Çünkü ağız mukozası keratinize olmuş çok katlı yassı epiteldir. Bu örtü, endisini sirkedeki asetik asite karşı kolayca savunabilir.

Ama solunum mukzoası tek katlı silyalı epiteldir asitlere karşı savunmaya programlı değildir. Kimyasal yanık kaçınılmazdır. Eğer uzun süre buruna sirke uygulaması devam ederse, epitel kendisini savunmak mecburiyetinde kalırsa ne yapacağını önceden kestirmek çok zordur. Şişebilir, akıntı yapabilir, kalınlaşabilir, kuruyabilir, dejenere olabilir, yağlı soysuzlaşabilir ve daha bir sürü senaryo var.

Buruna sirke konulmasını doğru bulmuyorum.
-M
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Mart-2015 Saat 16:17
Murat Hocama bilgileri icin tsk ederim.Ben burda tecrubelerimi paylaşmak geregi duydugumdan yazdım.
Yani bir kişi bile kurtulsa mutlu olurum,amacıyla.
Kimse yaptıklarımı yapmak zorunda degil.Yani bir kişi bile tecrubelerimden dolayı zarar gorse sevinmem,uzulurum.
1.benim burnum eskiden hep dolu olurdu,simdi coook az mukoza var.
2.KBB doktoruna bu sirke olayını anlattıgımda,hem Nidazol verdi hemde o sirke olayına hergun devam et,demişti.Neden dedigimde? kokuya sebep olanı kurutalım her taraftan saldırmakla,demişti.Nidazolu kullanmadan sirkeye devam ettim.Cunku 2aylık gunde 1 tane nidazol kullanırken sirkeye de devam et demişti.
Yani yasatıklarım bunlar.Bana iyi gelen bu.Tabiki ben bir hekim degilim.Kimyasal etkilerini zararlarını bilemem.Hocam bu arada kokunun kayboldugunu,bizimkilere sorarak ve ayrıca sa Siteden Bir Hayalim Var nikli arkadasla da yuzyuze gorustugumde,birbirimizden hicbir kotu koku almamıstık.Yani bana iyi geleni paylaştım burda.Yinede bunları denemeniz konusunda sorumluluk kabul etmem.Murat Hocama saygılarımı sunarken,siz tum arkadaslarıma da şifalar dilerim
IP
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 231
Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Mart-2015 Saat 23:21
arkadaşlar bir şey demek istiyorum da.
" bunu düşünemedik mi be kardeşim " diyeceğinizi bildiğim için çekinerek söyleyecem yine de:)

Arkadaşlar madem kullandığınız sirke veya herhangi bir bitki burnunuza ve dolayısıyla kokunuza iyi yönde etki ediyor.
Neden burunla ilgili kalıcı olacak şekilde tıbbi bir yardım almıyorsunuz?
ne yapalım veya nasıl yapalım? demeyin. ben de bilmiyorum. Ancak burnunuzla ilgili bir sorununuz olduğu belli. özellikle sinüslerinizde!!
ÇareSiZseniz ! Çare SiZsiniz !!
IP
Arayan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Arayan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Mart-2015 Saat 11:00

Murat Hocama bilgileri icin tsk ederim.Ben burda tecrubelerimi paylaşmak geregi duydugumdan yazdım.
Yani bir kişi bile kurtulsa mutlu olurum,amacıyla.
Kimse yaptıklarımı yapmak zorunda degil.Yani bir kişi bile tecrubelerimden dolayı zarar gorse sevinmem,uzulurum.
1.benim burnum eskiden hep dolu olurdu,simdi coook az mukoza var.
2.KBB doktoruna bu sirke olayını anlattıgımda,hem Nidazol verdi hemde o sirke olayına hergun devam et,demişti.Neden dedigimde? kokuya sebep olanı kurutalım her taraftan saldırmakla,demişti.Nidazolu kullanmadan sirkeye devam ettim.Cunku 2aylık gunde 1 tane nidazol kullanırken sirkeye de devam et demişti.
Yani yasatıklarım bunlar.Bana iyi gelen bu.Tabiki ben bir hekim degilim.Kimyasal etkilerini zararlarını bilemem.Hocam bu arada kokunun kayboldugunu,bizimkilere sorarak ve ayrıca sa Siteden Bir Hayalim Var nikli arkadasla da yuzyuze gorustugumde,birbirimizden hicbir kotu koku almamıstık.Yani bana iyi geleni paylaştım burda.Yinede bunları denemeniz konusunda sorumluluk kabul etmem.Murat Hocama saygılarımı sunarken,siz tum arkadaslarıma da şifalar dilerim

Mahoni abi koku olayın ne alemde çevrene sorddunmu hiç birde sirkeye devam ediyormusun yani kısaca kurtuldunmu abi
IP
zeynep
Üye
Üye

Gönderilenler: 64
Alıntı zeynep Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Mart-2015 Saat 11:10
sorunun kbb olduğunu nereden anladınız benim gittiğim doktorlar geniz akıntısı ve sinüzit var dediler ama bu hastalıklara sahip insanlarda hatta mesela daha ağır bi sinüzit geçirenlerde falan nefes kokusu duymuyorum
IP
Sayfa   2 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu