Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Ben iyileştim
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Ben iyileştim
Mesaj icon Konu: Ve olay bitmiştir... Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   7
Yazar Mesaj
Deli_poyraz
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 3
Alıntı Deli_poyraz Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Haziran-2017 Saat 10:59
Bezgin betul bu yaptiklarindan sonra koku gectimi
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Haziran-2017 Saat 14:12
Orjinalini yazan: majeste3553

Tükrük testinden neyi kast ettiğimizi tam olarak anlayamadım. Biraz daha fazla bilgi olursa belki fikir yürütmek mümkün olabilir.

Bütün diş macunları için geçerli olmak üzere günlük kullanım için sayısal bir sınırlama yoktur. Canınızın istediği sayıda diş macunu kullanabilirsiniz.
-M
IP
BezginBetül
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 122
Alıntı BezginBetül Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Haziran-2017 Saat 20:46
Deli Poyraz,

bu yazdiklarimi asli da uzun zaman önce denemistim, ama yüzeysel denemistim. 3-4 hafta boyunca yapip birakmistim. Ama o zamanlar kahvenin, cikolatanin, beyaz ekmegin, sekerin baglantisini cözmemistim.
Yani konu sadece Kolin degeri düsük seyleri tüketmekten gecmiyor, ayni zamanda biraz Gluten konusuna, biraz seker konusuna giriyor.
Yani Kolin degeri düsük gidalari tercih ederken ayni zamanda günde 2 defa tatli yemek anlamsiz. Bendeki durum bu. Cok uzun süre ugrastim, elimdeki deneyimlerle bu sonuca vardim.
Evet, su an cok düsük bir orana düstü diyebilirim.
Günde 3 defa dislerimi fircalamak kafi.
Sanirim bendeki sorunun bir ayagi da salgilarin iltihapli olmasi.
Yani tükürük bezlerinden agzima akan tükürügün iltihapli olmasi..Sistemik bir metabolizmal rahatsizlik.
Artik nedenini tibben aramaktan yoruldum..Sadece dene yanil yöntemiyle neyin iyi neyin kötü geldigini kendimce buldum.
Sirf Glutensiz olmuyormus. Sirf Kolinsiz de olmuyormus. Sirf sekeri birakarak da olmuyormus. Hepsine dikkat ederek, ara ara yükselen üre asitini düsük tutmaya bakiyorum. Bu kanda yüksek cikinca bir iltihap belirtisidir cünkü. Bende defalarca yüksek cikmisti.
Kirmizi et, tavuk eti, balik eti..sadece nadiren yiyorum. Ertesi gün kimseyle görüsmeyecegim vakit.
Burnumu nemli tutmak da önemliymis. Ne kadar kuruluk varsa, o kadar koku artar.
Deniz suyu spreyi ile gün boyu idare ediyorum.

Önümde deneyecegim sadece enzim takviyesi konusu var. Uygun enzimleri bulup deneyecegim. Belki o vakit hepten biter.

Su an sorunsuz yasamama yeterli bir noktadayim ama...Soru da buydu sanirim.
Herkese iyi pazarlar.
IP
majeste3553
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 10
Alıntı majeste3553 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Haziran-2017 Saat 07:02
ahmetmehmet1

hocam

teşekkür ederim katkılarınız için
IP
BezginBetül
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 122
Alıntı BezginBetül Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Haziran-2017 Saat 19:13
Arkadaslar Almanya'da TMAU testi yapan tek laboratuvarla irtibata gectim.
Test icin 130€ istiyorlar.
Bunun icin sadece 10ml idrar gerekiyormus. Bunu ev doktoru araciligiyla posta ile laboratuvara ulastirmak gerekliymis. Eger tam net bir sonuc vermezse de bir kac gün balik yedikten sonra tekrar idrar yollaniyormus. En gec o vakit kesin sonuc ortaya cikiyormus.
Yarin icin ev doktorundan randevu aldim. Yapacagim.
Size sonucu bildirecegim.
En azindan bu ihtimal hakkinda 100% sonuc almis olurum.
Eger negatif cikarsa hic bir seye anlam veremeyecegim gerci, cünkü bu tarz bir beslenmenin bana neden iyi geldigini bilemeyecegim.
Neyse, kisa bir geri dönüs yapayim dedim. Sonuc geldiginde yine yazarim.
IP
majeste3553
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı majeste3553 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Haziran-2017 Saat 23:56
hocam ben size bir kaç soru daha sormak istiyorum.

Diyarbakır da gezmediğim poliklink gezmedğim özel hastane kalmadı hocam hiç bir doktor kesin tanı getirmedi yani bu kokuya sebep olan şeyin kesin tanısını getirmek bu kadar mı zor

sizin yanınıza gelirsem kesin tanı koyabilir misiniz ?

yada check-up ile kesin tanı getirilebilir mi ?

oysaki benim sorunum ağızda yıllarca hiç geçmeyen kötü tat , ne yer isem sanki dilin üstüne yapışıp orda çürüyor ve o kötü tat ile kokuyu yayıyor

özellikle diş fırçladıktan sonra o macunun tadı çok kötü bir tat ve koku yayıyor ve bu tat 5-6 saat hiç kesilmeden dahada kötüleşiyor

geceleri dişlerimi fırçaladıktan sonra sabah uyanınca ağzım aşırı derecede eşkiyor ve dilimi sürekli damağıma yapıştırıyorum bunun farkında değilim farkına vardğım an teması kesiyorm 5 10 saniyye sonra dalınca dil yine aynı şekil damağıma yapışıyor yani ben bu şikayetler ile artık hangi doktora gideyim KBB gittim yok bizlk değil diş hekimine gittim yok bizlik değil dahiliye gastroya gittim reflü dedi verdiği gaviscon kokuyu 4 5 katına çıkardı gerçekten bu kadar çıkmazda olmak insanın piskolojisini aşırı derecede etkiliyor yani beterin beteri vardır. ama bir kanserin bile sebebi belirleniyor bu kadar basit bir şeyin sebebi belirlenemiyor gerçekten çok üzücü bir durum bu
IP
majeste3553
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı majeste3553 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Haziran-2017 Saat 11:01
bugün yine hastaneye gittim KBB doktoruna göründüm bademcik taşın var dedi.

2 seçenek sundu bana ÇOÇUKLAR DUYMASIN dizisinde fıs fıs İsmail vardı onun gibi senelerce sprey kulanırsın. 20 30 sene boyunca kullanmakta hiç bir sakınca yok dedi.

2 tane sprey yazdı
-geral oral sprey eczacının önerisi 3/3 internetten bakınca 1-2-3'te birde kulanılabiliyormuş. doktorun verdiği İsmail örneğinde adam sık sık kullanıyor.
-maximus flurbiprofen eczacının önerisi 3/3 gerekli dozda ve gerekli zamanda tavsiye edilen miktardan fazla kullanılmaması gerekiyor

yada bademcik ameliyatı geçirip kökten kurtulursun

hocam sizin görüşünüz nedir ne öneriyorsunuz

ve arkadaşlar sizden şu bademcik ameliyatını geçirenler vardı ve hiç bir fayda görmeyenlerde vardı bu bademcik ameliyatı geçirenlerin ağız kokusunun hissiyatı nasıldı kokuyla beraber yan şikayetleri neydi bunları yazarsanız çok sevinirim.ve bu spreyleri kullanan oldu mu ?
IP
majeste3553
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı majeste3553 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Haziran-2017 Saat 11:04
-geral oral sprey eczacının önerisi 3/3 internetten bakınca 1-2-3 saatte bir kullanılabiliyormuş.
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Haziran-2017 Saat 22:50

-geral oral sprey eczacının önerisi 3/3 internetten bakınca 1-2-3 saatte bir kullanılabiliyormuş.

yaş kaç ? thermel welding yöntemi var . eğer bademcik kaynaklı ise doğal olarak alındımı gidecek koku. bademcik etrafına sür elini sonra kokla. koku varsa o yapıyordur koku.

hayatın boyunca değmez fıs fıs yapmaya. fıs fısta etkilemez çünkü bademcik taşı öyle bir şey ki içine giriyor bademciğin onu çıkartması ayrı dert.
IP
majeste3553
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı majeste3553 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Haziran-2017 Saat 11:02
yaşım 20 kokuyu 10 sene falan önce farketmiştim gün geçtikçe kokunun şiddeti artıyordu bu bademcik taşıda böyleymiş koku gittikçe artıyormuş

gerçekten parmağımı bademciklerime sürünce berbat bi koku geldi ama hem orucum hemde 2 saat önce dişlerimi fırçaladım tam emin olmak için iftardan sonra yine deneyecğim çünkü ben dişimi fırçaladığım zamanlarda kkoku ve o kötü tat daha bir artıyor üstelik o bademcik kısmındı bu koku bu tat çok affedirsiniz hayvan ölüsü kokusunu anımsatıyor.
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Haziran-2017 Saat 23:17
yaz ayı geldi. boş zamanında ol gitsin. yaş 20 daha yaşın normal. çabucak iyileseceksin. thermel welding ile ol 3-4 güne ayaktasın.

bademcik taşı. diş ile alakasız. bademciğin içine giriyor. sen bademciğini fırçalasan bile içinde. her yemek yedikten sonra giriyor. kötü koku yapıyor. bademcik artık alışıyor koku öyle kalıyor. bende olddum thermel welding ile azaldı geçmedi. çünkü bademcik kaynaklı değildi benimkisi.
IP
derdnz
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 22
Alıntı derdnz Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Haziran-2017 Saat 02:07

ve arkadaşlar sizden şu bademcik ameliyatını geçirenler vardı ve hiç bir fayda görmeyenlerde vardı bu bademcik ameliyatı geçirenlerin ağız kokusunun hissiyatı nasıldı kokuyla beraber yan şikayetleri neydi bunları yazarsanız çok sevinirim.ve bu spreyleri kullanan oldu mu ?

Ben bademcik ameliyatını geçireli 4-5 ay oldu. Koku maalesef gitmedi.

Benim kokum devamlı var olan bir koku. Herhangi bir şey geçirmiyor.7/24.Tabi arttığı ve azaldığı durumlar mevcut.Bahsettiğin gibi diş fırçalamadan sonra artan bir koku ki sanırım diş macununun tatlı olmasından kaynaklı bu. Şeker, kahve vs kokuyu çok arttırıyor. Soğan ve türevi yiyeceklerin kokusu 1 günü aşkın bir şekilde gitmiyor.Uzun süre bir odada bulunduğumda (dışarı çıkıp geldiğimde) kokunun odadaki havayı bastırdığını farkediyorum. Sabahları çok daha ağır oluyor koku. Koku burnumdan da yoğun bir şekilde geliyor.

Bunun yanında vücut kokusu,ter kokusu vs hiç yok. Sadece dikkatimi çeken bir durum olarak, metal bir şeye veyahut bir kolyeye vs birkaç defa üst üste dokunduğumda elimde o metalin ağır kokusu kalıyor ve uzun süre gitmiyor.Uzun süre o kokuyu alıyorum.
IP
Ethic
Üye
Üye

Gönderilenler: 54
Alıntı Ethic Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Haziran-2017 Saat 16:04
Hocam merhaba, mikrobiyolog olduğunuz geçiyor özgeçmişinizi, bununla alakalı olarak kronik sinüzit te 4. Haftamda 3. Antiviyotiğimi kullanıyorum (hekim takibinde) geniz akıntım var, yoğun pürülan.. İlk hafta avelox, sonra sefalosporin grubu sonra macrol e geçtik.. Sanki bana boş çaba gibi geliyor.. Sebebi ise bir makalede kronik sinüzit te antiviyotiğe dirençli ise akla anaerob lar gelmeli ve kombine bir tedavi gerekli diyor.. Sizce gerçekten bu bakterilerin tamamen oluşmasını engellemek mümkün mü çünkü ben buna inanmıyorum.. Bu aeroblar ismini hatırlayamadım ama bir kapsül geliştirip oksijene de dirençli olabiliyorlarmış.. Fikrinizi almak istedim.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Haziran-2017 Saat 22:57
Kronik sinüzitin tedavisi antibiyotik ile değildir.
Oluşmasına sebep olan problemin (havalanmayı bozan anatomik yapılar, konka hipertrofileri, septal deformasyon, yapışıklık, darlık veya pnömatize yapılar veya adenoidler vs) bulunup ortadan kaldırılması ile tek bir tablet aspirin bile yutmaya gerek kalmadan kendiliğinden, tamamen ve kalıcı olarak tedavi olur.

Kronik sinüzite antibiyotik uygulamak, terlikle hamam böceği kovalamak, bataklıkta tek-tek sivrisinek avlamak gibidir. Doğru hareket bulaşıkları yıkamak ve bataklığı kurutmaktır.
-M
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 525
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Haziran-2017 Saat 10:38
kronik sinüzit sizin alanınız değil ama Doktor olarak mutlaka bilginiz bizden fazladır diye düşünüyorum o yüzden bi sormak istedim hocam bunun tedavisi derken bi tür ameliyat veya cerrahi işlemlerdenmi bahsettiniz yoksa hastanın kendisinin yapacağı bazı şeylerdenmi bunu merak ettim saygılar
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Haziran-2017 Saat 15:27
Tomografide yolunda gitmeyen problemin ne olduğuna bakılır. Cerrahi veya başka yollar ile yolunda gitmeyen problem giderilir. ancak o durumda siinüzit kendiliğinden ilaçsız iyileşir. Bunu demek istedim.

Tomografi dışında problemi bulmak pek mümkün olmayabilir. Şikayetleri ilaçla maskeleyip ertelemek de sinüzitin tedavisi olmayabilir.
Sinüzit durduğu yerde kendiliğinden ortaya çıkmaz. Sebebi vardır. Sebebin giderildiği durumda isteseniz bile bir gün dahi sinüzit kalıcı olmaz. Kendiliğinden iyileşir.

-M
IP
Ethic
Üye
Üye

Alıntı Ethic Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Haziran-2017 Saat 09:17
Teşekkür ediyorum hocam, peki diyelim ki bir neden tespit edildi ve giderildi.. Bu bakterilerden kurtulmak mümkün mü sizce. Ben de deviasyon var ve aynı şikayete sahip forumdan bir arkadaşın deviasyon ameliyatı sonrası koku gitmedi. Bu nasıl oluyor sizce??
IP
Ethic
Üye
Üye

Alıntı Ethic Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Haziran-2017 Saat 09:20
Çünkü macrol kullanıyorum ve dilimin üstü simsiyah oldu.. Ne olursa olsun tekrar oraya yerleşecekler gibi i geliyor bana.. Ne dersiniz hocam.
IP
Ethic
Üye
Üye

Alıntı Ethic Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Haziran-2017 Saat 16:00
Bu soruya cevabınız benim için çok önemli hocam. Saygılar.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Haziran-2017 Saat 21:47
Orjinalini yazan: Ethic

Bu soruya cevabınız benim için çok önemli hocam. Saygılar.

Bireysel sorulara yanıt vermem mümkün ve doğru olmayabilir. Sorduğunuz iki soru da bireysel.
-M
IP
Ethic
Üye
Üye

Alıntı Ethic Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Haziran-2017 Saat 08:47
Şöyle sorsam daha iyi olur o zaman geniz akıntısı geçse bile ağız kokusu geçermi, ya da dil kökü müze yerleşmiş bakteriler gider mü? Boşuna ameliyat olmayalım hocan bir sürü kişi var bu durumdan müzdarip.
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 525
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Haziran-2017 Saat 10:32
bu ağız kokusu mereti benim gençliğimi çaldı Tanrım sana kızamam bizi sınıyorsun ama buda psikolojik olarak ağır birşey evet daha beter yaşamlar var ama buda beni küçük yaştan itibaren etkiledi bu sorunlar küçükken tramvaya sebep oluyor
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Haziran-2017 Saat 15:02
Orjinalini yazan: Ethic

Şöyle sorsam daha iyi olur o zaman geniz akıntısı geçse bile ağız kokusu geçermi, ya da dil kökü müze yerleşmiş bakteriler gider mü? Boşuna ameliyat olmayalım hocan bir sürü kişi var bu durumdan müzdarip.

"Bile" derken neyi kast ediyorsunuz? Anlamadım?

Geniz akıntısı ile dil sırtındaki bakteri çeşitiliği arasında nasıl bir ilişki bulunduğunu düşünüyorsunuz? Zannedersem o noktada soruda bir problem var.

Geniz akıntısı tek başına ağız kokusu sebebi olmayabilir. Mevcut eğilimi artırıyor olabilir. Veya mevcut Tip 2 ağız kokusuna cevap olarak organizma tarafından genizde akıntı üretiliyor olabilir. Yani ağız kokusu ve geniz akıntısı arasındaki ilişki çok net ve kesin değildir.

-M
IP
Ethic
Üye
Üye

Alıntı Ethic Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Haziran-2017 Saat 18:52
Cevabınızı anladım hocam ama tip 2 zaten sinüzit vs KBB ile ilgili değil mi. Benim düşüncem kronik sinüzit sonucu oluşan geniz akıntısı nın koku yapmış olması, çünkü akıntı pürülan.. Bu enfekte akıntı nın dil kökünde ağızda biofilm oluşturduğunu düşünüyorum.
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 388
Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Temmuz-2017 Saat 23:12
10 günü geçti hala koku % 85-90 yok.

Öncelikle forumun en eski üyelerinden hatta yahoo grubundan beri takip eden birisiyim. Neler neler denedim. Sonunda koyu kıvamlı renksiz mukusun koku yaptıgına %100 ikna oldum. Gözlem yaptım deneme yaptım sebep kesin. Nedeni ile ilgili hala fikrim yok.

Sinüs rinse ile ramazanı çok sükür en az sıkinti ile geçirdim kendi karisimim tuzlu su yada bazen tuz, az karbonat ile geniz temizligi yapip birazını da sinuslere dogru sikip 10 15 sn bekleyip baş eğik ( rüku gibi) peçeteye sümkürunce iğrenç bir sulfur kokusunun çıktığını gözlemliyordum. Hatta o kadar kuvvetli bir koku ki agzimi aciyordum çıksin diye.

Neyse bu sefer denize gittiğimde (12 gün once) yapmadigim yada az yaptiğım bir seyi tam yaptım. 2.5 saat denizde kaldım. Bu süre içinde 50 den fazla kez dalmışimdır. Dalınca 15 saniye zor duruyorum dipte (1 metre falan) sanki ölecek gibi oluyorum. Tabi bu arada tuzlu su sebebi ile o koyu şeffaf akınti aktıda aktı ama kesilmez bir biçimde. Akıntinın gozle gorulmediği arkadaşa sorularak tasdik edildi. Defelarca daldim ciktim.

Neyse genelde 1 günü bulmaz koku geri gelirdi. Ama bu sefer hala yok. Sabah uyaninca az biraz oluyor. Su icip bir seyler yiyince tamamen nornale yakın oluyor.

En guzel deney sogan yemek. Biliyorsunuz çeyrek soğan bile yeseniz 2 gün çikmayan koku , her gun ainus rinse uyguluyormuşun gibi kisa surede gecip gidiyor.

Akınti ara ara oluyor. Azaldı ama hala var. Bu kokuya neden olmuyor.

Bakalım ne zamana kadar böyle gidecek :)
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Temmuz-2017 Saat 23:09
Orjinalini yazan: Mehmet

10 günü geçti hala koku % 85-90 yok.

Öncelikle forumun en eski üyelerinden hatta yahoo grubundan beri takip eden birisiyim. Neler neler denedim. Sonunda koyu kıvamlı renksiz mukusun koku yaptıgına %100 ikna oldum. Gözlem yaptım deneme yaptım sebep kesin. Nedeni ile ilgili hala fikrim yok.

Sinüs rinse ile ramazanı çok sükür en az sıkinti ile geçirdim kendi karisimim tuzlu su yada bazen tuz, az karbonat ile geniz temizligi yapip birazını da sinuslere dogru sikip 10 15 sn bekleyip baş eğik ( rüku gibi) peçeteye sümkürunce iğrenç bir sulfur kokusunun çıktığını gözlemliyordum. Hatta o kadar kuvvetli bir koku ki agzimi aciyordum çıksin diye.

Neyse bu sefer denize gittiğimde (12 gün once) yapmadigim yada az yaptiğım bir seyi tam yaptım. 2.5 saat denizde kaldım. Bu süre içinde 50 den fazla kez dalmışimdır. Dalınca 15 saniye zor duruyorum dipte (1 metre falan) sanki ölecek gibi oluyorum. Tabi bu arada tuzlu su sebebi ile o koyu şeffaf akınti aktıda aktı ama kesilmez bir biçimde. Akıntinın gozle gorulmediği arkadaşa sorularak tasdik edildi. Defelarca daldim ciktim.

Neyse genelde 1 günü bulmaz koku geri gelirdi. Ama bu sefer hala yok. Sabah uyaninca az biraz oluyor. Su icip bir seyler yiyince tamamen nornale yakın oluyor.

En guzel deney sogan yemek. Biliyorsunuz çeyrek soğan bile yeseniz 2 gün çikmayan koku , her gun ainus rinse uyguluyormuşun gibi kisa surede gecip gidiyor.

Akınti ara ara oluyor. Azaldı ama hala var. Bu kokuya neden olmuyor.

Bakalım ne zamana kadar böyle gidecek :)

sinüzit kaynaklı mı ? burunda et filan var mı

bende ameliyat oldum bu hafta. haftaya işte tampon filan alınacak. ay sonu edit yaparım koku ile ilgili. daha nefes alamıyorum ağızdan.

tabi ben nefes almak için oldum . ağız kokusuda yapıyor burun eğriliği oda geçip giderse iyi olur. sinüs rinse bende yapıyorum tabi millet her gün yapmıyor kimi adın bilmiyor koku yok. biz yapıyoruz anca gidiyor. o yüzden kökünden halletmek lazım.
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Temmuz-2017 Saat 11:47
15 gün oldu hala koku yok. Bilmiyorum sinüzitten mi yoksa değil mi?

Bende septoplasti ameliyatı oldum hiç bir işe yaramadı. Burunun iç kısımlarına tuz değmesi gerekiyor benim durumumda. Uzunca bir süre değdi denizde ve fazlaca miktarda. Dalmak çok etkili geldi. Bu haftasonu bir kez daha gideceğim Allah nasip ederse. Bakalım artık.
IP
Ethic
Üye
Üye

Alıntı Ethic Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Temmuz-2017 Saat 20:30
Koku ne alemde Mehmet, bu meret zaman geçtikçe artıyor benim de artık yemek yedikten sonra bile hemen oluşmaya başladı.. Ne yapacağız nasıl kurtulacağız
IP
Ethic
Üye
Üye

Alıntı Ethic Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Temmuz-2017 Saat 09:05
Bu arada herkes kendince bir yol bulmuş gidiyor herhalde buraya pek yazan yok, ben yurt dışı tarama yapıyorum artık, ve profresh diye bir ürün var kronik ağız kokusu için kullanıcı yorumları da iyi bir bakın isterseniz..
IP
Umutla
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 9
Alıntı Umutla Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Temmuz-2017 Saat 19:10
Bnce herkes bu sorunu kabullenip biri kurtulsa die umutla bekliyo artık umutlarım tamamen tükendi bademcik ameliytndan cok umutluydm ama sonuc koca bi hüsran
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Temmuz-2017 Saat 23:22
Hala nefesim güzel. Sabah kalkinca oluyor su içiyorum iki bir sey atiyorum agzima geciyor. Aslinda sabah ki koku da genizde birikmeler oluyor ondan o koyu siviyi balgam gibi atiyorum ve sikinti cozuluyor. Allahıma şukurler olsun kac gun oldu ne sinus rinse ne baska uygulamalar yaptım ama agiz kokum hala normal.
IP
Deka
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 5
Alıntı Deka Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Kasım-2017 Saat 12:10
Merhabalar
     Bir süredir yazıları okuyorum kütüphane gibi benim durumuma en yakın yada en işe yarayacak yeni çözüm yollarını farketmek için denemek için .
    Bende de yıllardır var arkadaşlar bu sorun . Ama ilk ne zmn başladığını hatırlamıyorum. Sanırım bu kokunun şiddetinden ötürü tam farkedemedim .
     En son Mehmet arkadaşımızın yazısını okudum. Bundan önce Doktorlara gittim herkes gibi . Sinüzit olmadığımı filmden söylediler üstüne düşmedim. Ama hafif sinüzit şikayetlerim vardı ama yıllardır çeşitli şiddetlerde de diyebilirim
Burun tıkanıklığı sorunum da bunlardan bir tanesi . Mehmet' arkasaşımıın önerdiği tuzlu su ile geniz temizliği yapmayı denedim    işe yaradığını gördüm bununla beraber burun tıkanıklığım gitti dil pası yok oldu. Ağız kokusu yok. Bunu günde iki kere tekrar etmeye başladım .
Sabahları ve özellikle yattığımda oluşan o kötü koku epey gitti diyebilirim .
Sonuç olarak nefes kokusu sorunum şuan var mı hala emin değilim .
Ama alerjik bşr şnsan olarak kendisini kabul etmiş biri olarak buna bile razıyım
Yıllar öncede alerji şikayetim için doktor sprey vermişti adını hatırlamıyorum burun tıkanıklığım gittiğinde kokuda gitmiş gibi idi 1 hafta devam ettik .Onun üzerine gitmedim ama spreylerin kullanım süreleri kısıtlıdır ark biliyorlardır .

IP
Deka
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Deka Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Kasım-2017 Saat 12:12
Tekrar uygulamayı bırakıp deneyeceğim eskiye mi dönüyorum
Şuan kış ayında olduğumuz için denize dalma uygulamasını yapamamağım maalesef :)
Şuan bunun bile tadını çıkarıyorum sonucun olumsuz çıkma ihtimallerine karşı
IP
Deka
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Deka Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Kasım-2017 Saat 12:13
Geniz temizliği denemekte fayda var arkadaşlar
IP
agabe
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 15
Alıntı agabe Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Mart-2021 Saat 19:14
ben denedim arkadaşlar bende de işe yaradı
agabe
IP
ggonul
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
Alıntı ggonul Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Ağustos-2021 Saat 23:11
işe yarayan şey nedir karbonatlı su mu
IP
Opps
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 1
Alıntı Opps Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Ağustos-2021 Saat 08:26
Yıllar önce arkadaşım ile gezerken kız arkadaşı aradı ve çarşıda olduğunu müsait ise buluşmak istediğini söyledi arkadaşım da yanında benim olduğumu söyledi. Kız arkadaşı aaa ne güzel benim de yanımda kız arkadaşım var hem tanışmış olurlar sıkılmaz arkadaşım diyince gittik. Gezdik parkta orada burada derken bir iletişim oldu kız ile aramda bir etkilenme felan oldu. Sinemada film izlemeye gittik daha ilk karşılaşma ilk tanışma filan ama sinemanın loş ortamı derken kız ile öpüştük bir kaç kez ben nereden bilebilirdim ki ağız kokum varmış. Neyse film bitti evlere gitmek için vedalaştık ama içimde bir burukluk oldu kızdan telefon numarasını felan alamadım diye ama çokta dert etmedim arkadaşımın kız arkadaşı vasıtası ile görüşürüz diye. Aradan 2-3 gün geçti ve ben kıza ulaşmak için arkadaşımın kız arkadaşını aradım ve arkadaşın ile görüşmek istiyorum gibisinden konu açtım bu bana pek kızın numarasını vermek istemiyor gibi ama ben anladım hemen dedim ki o gün öpüştük galiba acele ettim yanlış anladı diye. Yok ya öyle birşey değil o da senden hoşlanmış lakin sigara kokuyor dedi ben de tabi sigara ne alaka çok önce içmiştim dedim. Neyse kızın benimle görüşmek istemediğini ağız kokusu varmış diye benim arkadaş bana söyledi orada ilk yaptığım hareket avuç içime üflemek oldu çok az da olsa tuhaf bir koku aldım. Dilimle bileğimi yaladım ve bileğimi kokladım resmen dışkı kokuyordu valla kız iyi dayanmış dedim kendi kendime.

Her yere baktım araştırdım dişlerimi fırçalamak çözüm olmuyordu özellikle sabahları yeni kalktığımda karşınızda konuşsam kusarsınız. Yani çok önceleri bu koku varmıydı inanın bilmiyorum.dişlerimi düzenli fırçalıyorum ama hâlâ koku var ve sosyal hayatım berbat derecede bozuldu evden çıkmaz oldum. Kız arkadaşım durumun farkında ve yanına gitmeden önce bir tane enerji içeceği içersem bir de sakız baya bir götürüyor.

En son şuan burayı keşfettim.Antibiyotik içmeye karar vermiştim önceden ama sonradan vazgeçtim. Şuan ilk gün ve karbonatlı su içtim yarım litre. Yemek öncesi ve sonrası yapmam gereken su içme saatlerine dikkat edecem buradan güncel bir şekilde yazmayı düşünüyorum. Yukarıda ki olayı yazdım kusura bakmayın içime dert oldu kimselere de anlatamıyorum.
Maybe one day
IP
İnception
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 110
Alıntı İnception Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Ağustos-2021 Saat 13:30
Kardeş burda ki yöntem geçici bi yöntem bu konuyu açan kişi kendisi yazmıştı bunu hatta daha sonra denizde takla atarak iyileşmişti sinüsleri boşaltarak galiba geçmiş olsun bu arada kafana takma kafayı yersin benim gibi :) karbonat olayına gelince karbonat kötü kokuları bi süre bastırır olay bundan ibaret ilk önce diş hekimine görün ilgilenmezse başka bi diş hekimine görün çürük varsa vs tedavi ettir daha sonra şikayetler devam ederse kulak burun boğaz doktoruna görün bu ikisinden olma ihtimali çok yüksek hatta ikisinden birindedir kesin bi ihtimal. Bağırsaklarda olabilir ama çok düşük ihtimal %95 tip1 veya tip2 dir. Bağırsak için gastroentoloji doktoruna görün pek bişey çıkıcağını zannetmiyorum bağırsaktan veya direkt olarak murat hocaya görün kesin sonucu öğren Allah şifa versin hiçbişeyi kafaya takma demekle olmuyor tabi ancak takmamayı öğrenince hayat bi başka oluyor :)) sağlıcakla kal
IP
<< Önceki Sayfa   7
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu