Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Helicobacter pylori virüsünden kaynaklanan koku Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   2 Sonraki >>
Yazar Mesaj
nurka
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 68
Alıntı nurka Cevaplabullet Konu: Helicobacter pylori virüsünden kaynaklanan koku
    Gönderim Zamanı: 13-Mayıs-2015 Saat 17:56
merhaba arkadaşlar. endoskopi sonucum elime ulaştı.durum pek iyi değil çünkü (Helicobacter pylori) adlı virüs midemde geziniyor...

yaklaşık 10 yıldır midemde ajan olarak gezen ve kötü ağız kokusu yapan bu virüs gibi gözüküyor.

şimdi doktordan geldim ve dedim doktor bey bu Helicobacter pylori adlı virüs ağız kokusu yapar mı ?? ''evet kesinlikle yapar'' dedi.

2 ay süreyle ilaç tedavisi verdi.
ilaçlar;
pantpas 40 mg
bizmopen tb
tetra 500 mg
FLAGYL 500 mg

bunları kullanıcam bakalım bu lanetten kurtulacak mıyım... gelişmeleri an be an buraya yazıcam.

bunu ilk sizinle paylaşmak istedim nedense başka sadece annem biliyor. kalın sağlıcakla görüşmek üzere.
IP
ncort
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 162
Alıntı ncort Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Mayıs-2015 Saat 20:35
Peki dilinin arkasinda beyaz pas var mi? Varsa ne derece var?

Ayrica bu bakterinin belirtileri ne mesela?
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Mayıs-2015 Saat 00:20
murat hocama soru sormak istiyorum

candida ve helicobacter pylori ayni sey midir?

ben evde test ypamistim candida icin asagidaki linkten temiz cikmisti candida yok ama helico icin bilmiyorum fikrim yok

https://www.youtube.com/watch?v=5zRAlKQnF-g
IP
nurka
Üye
Üye
Simge

Alıntı nurka Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Mayıs-2015 Saat 00:40
beyaz pas yok dilimde hiç farketmedim.
bu bakterinin en çok belirtisi ağız kokusu, gastrit, boğaz enfeksiyonu, reflü. doktor bunları dedi bana.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Mayıs-2015 Saat 07:08
Orjinalini yazan: Gurkan33

murat hocama soru sormak istiyorum
candida ve helicobacter pylori ayni sey midir?
https://www.youtub.....

"Kandida", bir mantar ailesinin ismidir. Bütün mantarlar gibi gelişmiş hücrelerdir. İnsan hücresi gibi kolesterol içerir. Çekirdeğinde membran vardır.

"Helikobakter" bir bakteri ailesinin adıdır. Bakteriler ilkel hücrelerdir. Kolesterol bulunmaz, çekirdeğinde membran bulunmaz, mitekondrileri bulunmaz. Helikobakter ailesi, martı kanadı görünümünde kıpır kıpır hareketlidir veya ağaç vidası gibi spiral delme hareketleri yapar. Sindirim kanalını, diş taşlarını sever. Midede iyileşse bile diş taşından yutularak tekrarladığına ilişkin iddialar vardır. Burada detaylı yazmıştım: http://www.agizkokusu.org/agiz-kokusu-gastrit-helicobacter-pylori.html

İşaret ettiğiniz video aldatmaca içermektedir.
Sabah uyanınca bardağa tükür, çökerse mantar var, çökmezse mantar yok diye uydurulan bir hurafenin videosudur. Sıvı içinde yüzen müsinöz protein, epitel hücresi, konsantre salya ve tükrk bezi salgılarıdır. herkeste her zaman bulunduğu miktarda mantar ve epitel hücresi içeriyor olsa bile bu durum hiç bir şeyin işareti değildir.

Böyle videolar, tıklanmak, sükse ve prestij elde etmek için uydurulan, bilim içermeyen aldatacı haberler verir. Flor zehirlidir videosu, kendiliğinden dönen motor videosu hemen aklıma gelen diğer örneklerdir.

-M
IP
cuma
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 82
Alıntı cuma Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Mayıs-2015 Saat 11:10
Nurka kokunun kaynagini bulduguna cok sevindim.bu ilaclarin seni iyilestirecegine de inaniyorum.cunku 2 aylik tedavi az degil.benm tedavi 1kutu antbyotk ve mide koruyucuydu sadece.koku o zaman gitmisti.kisa sureli bir tedavi oldugu icin bakteri tam olarak olmemisti.sen tekrar gelismeleri yaz bize..kurtulacaksin insallah
IP
cuma
Üye
Üye
Simge

Alıntı cuma Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Mayıs-2015 Saat 11:30
Bu arada doktorun verdigi ilaclardan bizmopen ve flagy tek baslarina ayri ayri farkli zamanlarda kullanmistim kisa sureli.ve koku gitmisti bende.simdi sen hepsini birden ayni zamanda kullanacaksin ve muhtemelen geri donmemek uzere gidecek bakteri insallah.simdi ben sunu merak ettim.bu 2 aylik tedavi surecinde flagy ve tetra antibiyotklerini de 2 ay kullanacakmisin? Doktor nasil kullanman gerektigini soyledi? Yazarsan seviniriz
IP
evian
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 220
Alıntı evian Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Mayıs-2015 Saat 13:00
Bana yaptiklari tukruk testinde ve bogaz kulturunde candida albican var diyor bide kanimda A.C.E 70 ng imis normal insanda 5 ng imis falan
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 422
Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Mayıs-2015 Saat 14:13
Gecer insallah.Bilgiler icin herkese tsk ederim
IP
nurka
Üye
Üye
Simge

Alıntı nurka Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Mayıs-2015 Saat 22:52
arkadaşlar merhaba. bugün muhteşem bir gündü çünkü ağız kokumdan eser yok. şuan yazarken bile tüylerim diken diken oldu o kadar mutluyum ki anlatamam...

ilaçlar çok etkili oldu ağzımda şuan sanki şeker varmış gibi o kadar ferah ki... demek normal insanların ağzı böyle ferahmış 10 yıl sonra bende anladım şükürler olsun.

şimdi erken sevinmekte istemiyorum bu tedavi 2 ay sürecek. ilaçlar bittikten sonra ne olacak görücez.

Cuma kardeşim senin soruna gelirsek flagy,tetra ve bizmopen sadece 14 günlük tedavi için verdi doktor 2şer tablet.

14 günden sonra 2 ay süreyle pantpas kullanıcam sadece.
IP
cuma
Üye
Üye
Simge

Alıntı cuma Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Mayıs-2015 Saat 08:03
Tskkurler cevap icin.insallah iyi olursun
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 388
Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Mayıs-2015 Saat 10:01
nurka umarım ilaçlar bittikten sonra nüksetmez. Geçmiş olsun
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Mayıs-2015 Saat 14:46
nurka adina cok sevndim demek senin mideden kaynakli midende bulunan bakteri yuzundenmis , vay be...

valla bizde mi diyelim umarim midemizdedir sorun diye ne diyelim sasirdik valla...

bunlar icin endoskopi mi yaptirdiniz? ve devlette ne kadar yaparlar fikriniz var mii? siz ozelde mi yaptirdiniz
IP
nurka
Üye
Üye
Simge

Alıntı nurka Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Mayıs-2015 Saat 01:02
eyvallah beyler darısı sizin başınıza...umarım kalıcı bir şekilde kurtulurum bu lanetten.

şu 2 gün o kadar güzel geçti ki hayattan zevk alıyorum resmen yeniden doğmuş gibiyim.

bu lanet resmen hayatımı alt üst etmişti. metrobüse binemez oldum. binsem bile hep ağzım kapalı olurdu aman he insanlara koku gitmesin diye...

IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Mayıs-2015 Saat 14:49
Senin adına sevindim ağız kokusu yapıyor o bakteri.

Bende endoskopide malesef çıkmadı o.
IP
nurka
Üye
Üye
Simge

Alıntı nurka Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Mayıs-2015 Saat 23:36
4 günlük ilaç kullanımından sonra son durum:

koku %98 dolayında yok.
gece yatarken dişlerimi fırçalamadım sabah kalktığımda dahi koku yok.

inşallah böyle devam eder arkadaşlar...
IP
latte
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 64
Alıntı latte Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Mayıs-2015 Saat 02:49
arkadaşlar bu endoskopiyi bayıltıp falan yapmazlar mı ki? bi türlü cesaretimi toplayıp yaptıramadım ben, ne diyorsunuz?
IP
latte
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 64
Alıntı latte Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Mayıs-2015 Saat 03:05
diğer sayfada yazmışsınız zaten cevabını ,sonradan farkettim çok teşekkür ederim. ben tatile girer girmez özelde yaptırayım o zaman.
IP
delux
Üye
Üye

Gönderilenler: 44
Alıntı delux Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Mayıs-2015 Saat 11:17
endeskopi sonucunda ayni seylerde bendede cikmisdi 1 aylik antibiyotik tedavisi boyunca kokudan eser yokdu fakat tekrar geri geldi nuka kardes moralini bozmak istemem ama bu virus bir sekilde geri geliyor insallah seninki oyle olmaz kardes
IP
nurka
Üye
Üye
Simge

Alıntı nurka Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Mayıs-2015 Saat 12:44
delux mesaj kutun dolu cevap yazamadım.
kardeşim temennim virüsün tekrar geri gelmemesi yönünde inş öyle olur.
şuan hayatın tadını çıkarıyorum. koku yok dert yok insanların içine karışıyorum karşılıklı konuşuyorum...

2 ay sonunda ne olucak bekleyip görücem..
IP
delux
Üye
Üye

Alıntı delux Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Mayıs-2015 Saat 07:06
o duyguyu bende yasadim kardesim yeniden dogmus gibi oluyor insan gercekden, bu arada karbonatli suyu deniyorum ise yariyor gibi sanki daha ikinci gunum...
IP
cuma
Üye
Üye
Simge

Alıntı cuma Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Mayıs-2015 Saat 08:32
Endoskopiden korkan arkadaslar,ure nefes testi de yaptirabilirsiniz bakteri var mi yok mu anlamak icin.endoskopiden bende korkuyorum.ure nefes testi yapan hastaneleri arastiriyorum
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Mayıs-2015 Saat 09:22
Orjinalini yazan: delux

o duyguyu bende yasadim kardesim yeniden dogmus gibi oluyor insan gercekden, bu arada karbonatli suyu deniyorum ise yariyor gibi sanki daha ikinci gunum...

karbonatli su dedginiz mehmet arkadasin tedavisi mi? olay bitmistir konusudnaki ?
IP
nurka
Üye
Üye
Simge

Alıntı nurka Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Mayıs-2015 Saat 12:53
delux sana da doktor benimkiyle aynı ilaçları mı yazdı yoksa farklı mı ??

doktor bana önemli not olarak. ''bu ilaçları birlikte kullanman lazım yoksa bir faydasını görmezsin, bu bakteriyi verdiğim ilaçlar tamamiyle yok edecektir dedi'' bu durumda bakterinin tekrar geri gelmesi ya da kalıcı olarak gitmesi allah'ın takdirine kalmış kardeşim...
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Mayıs-2015 Saat 16:07
Cuma ure nefes testi kesinlikle endoskopi ile aynı sonucu mu veriyor?
Yoksa endoskopi en iyi sonucu mu veriyor merak ettim?
IP
Aleho
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 98
Alıntı Aleho Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Mayıs-2015 Saat 08:26
Mahoni en kesin ve net sonuç endoskopi de biyopsi alınınca çıkıyor
IP
delux
Üye
Üye

Alıntı delux Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Mayıs-2015 Saat 15:48
isimlerini unuttum ama antibiyotik ilaclariydi birlide kullanmisdim 14 gun boyunca.. sende gastrit varmi nurka ?
IP
nurka
Üye
Üye
Simge

Alıntı nurka Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Mayıs-2015 Saat 16:48
arkadaşlar s.a bugün 6. gün oldu koku hala yok çok şükür. ayrıca bademciklerimden gelen pis kokulu taşlar artık gelmiyor şuan tertemiz bademcikler.

dilimde ki beyaz tabaka eskiden az vardı şimdi tamamen yok. herşey iyi ve süfer gidiyo..

şuan arefeyi görüyorum bayram 2 ay sonra ilaç tedavisi bittikten sonra inşallah.
IP
nurka
Üye
Üye
Simge

Alıntı nurka Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Mayıs-2015 Saat 17:06
Orjinalini yazan: delux

isimlerini unuttum ama antibiyotik ilaclariydi birlide kullanmisdim 14 gun boyunca.. sende gastrit varmi nurka ?

aynen gastrit var kronik hemde.
IP
cuma
Üye
Üye
Simge

Alıntı cuma Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Mayıs-2015 Saat 08:24
Nurka senin tedavinin sonucunu cok merak ediyorum.cunku senin kurtulman demek,su sitedeki mide sorunundan kaynakli agiz kokusu olanlarin cogunun kurtulmasi demek.ilac tedavisi bana gore en mantikli cozumlerden biri.gelismelerden haberdar etmeye devam et bizi..
IP
nurka
Üye
Üye
Simge

Alıntı nurka Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Mayıs-2015 Saat 11:50
cuma tedavi sonucumu o kadar merak ediyorum ki...ya aydınlık ya karanlık..

haziranda askere gidiyorum ilaç tedavime orda da devam edicem. foruma her gün yazamayabilirim fakat internete girdiğim zaman kesin yazıcam merak etmeyin.
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Mayıs-2015 Saat 20:01
Şifa olsun kardesim. Ayrıca askere de selametle git selametle gel.Verdigin bilgiler icin tekrar tsk ederim
IP
ncort
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı ncort Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Mayıs-2015 Saat 23:46
Ya bu helibakter icin test yaptirmak istiyorum ama doktorlarda boyle hastalik hastasi gibi bakiyor insana.

Oyle bir sey soyleyin ki doktor helikobakterden suphelensin ve testini yaptirsin. Zaten istahsizlik, kasinti, karinda sislik var.

Acaba nadir olarak diskimda kan goruyorum desem gaita testine yollar orada da helikobakter olup olmadigi anlasilir diye dusunuyorum. Ama endoskopi yaptirmam cunku korkuyorum. Sanirim bu bakteri gaita testindende anlasiliyor.

Helikobakter icin illa endoskopi yapmiyorlar degil mi yanlis bilmiyorum?
IP
Aleho
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 98
Alıntı Aleho Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Mayıs-2015 Saat 11:00
Gaitada bakıyor ama kesin sonuç değil kesin sonuç endoskopi biyopsi doktordan bunu iste midem sürekli şiş sürekli geğiriyorum ağız Kokusu var de biyopsi iste benim Gaitada baktı helico çıkmadı normal endoskopi oldum gastrit var oda önemli değil dedi asit azaltıcı yazdı
IP
nurka
Üye
Üye
Simge

Alıntı nurka Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Mayıs-2015 Saat 12:07
Orjinalini yazan: ncort

Ya bu helibakter icin test yaptirmak istiyorum ama doktorlarda boyle hastalik hastasi gibi bakiyor insana.

Oyle bir sey soyleyin ki doktor helikobakterden suphelensin ve testini yaptirsin. Zaten istahsizlik, kasinti, karinda sislik var.

Acaba nadir olarak diskimda kan goruyorum desem gaita testine yollar orada da helikobakter olup olmadigi anlasilir diye dusunuyorum. Ama endoskopi yaptirmam cunku korkuyorum. Sanirim bu bakteri gaita testindende anlasiliyor.

Helikobakter icin illa endoskopi yapmiyorlar degil mi yanlis bilmiyorum?

Bende bu virüs endoskopi sonucumda anlaşıldı. önce iç hastalıkları doktoruna gittim anlattım konuyu sonra endoskopi verdi. devlet hastanesinde çok sıra vardı özelde oldum sonuç 1 hafta sonra belli oldu. gaita testinde belli olur mu bilmiyorum.

kardeşim korkucak bişe yok ben hiç korkmadım. zaten bayıtılarak oldum 45 dk sonra uyandım işlem bitmişti bile.
IP
nurka
Üye
Üye
Simge

Alıntı nurka Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Mayıs-2015 Saat 12:21
arkadaşlar bu arada 14 günlük tedavim;
bizmopen tb
tetra 500 mg
FLAGYL 500 mg
bugün itibariyle bitiyor.

tedavimin geriye kalan 60 günlük süresinde sadece ''pantpas 40 mg''' sabahları aç karnına kullanıcam.

bakteri tam gitti mi gitmedi mi bilmiyorum ama tedaviden önce ağız koku oranım %94 idi şimdi %6. yani böyle eskisi gibi şiddetli koku olmuyor kendimde anlıyorum zaten bunu.

ağız hijyenini maxiumum seviyeye de çıkardım diş ipleri, gargaralar falan bu bakterilerin oluşmasına tekrar izin vermicem. allahın izniyle kurtulucam inşallah.

dip not: bu pis kokulu bedemcik taşları da artık gelmiyor ağzıma. demek ki bu bakteri oluşturuyormuş bu taşları. gerçekten çok önemli bir nokta.
IP
ncort
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı ncort Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Mayıs-2015 Saat 14:54
Cok da sevinme sonra uzulursun. Cunku flagyl kullansaydin sadece o da muhtemelen gidericekti kokuyu. Bu ilaclar baska yerlere de vuruyor.
IP
delikanlı06
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 13
Alıntı delikanlı06 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Mayıs-2015 Saat 15:49
Ağız koku oranını neye göre yazdınız ?
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Mayıs-2015 Saat 20:09
Bende bir bilgiyi paylasayım.
Dun check up yaptırdım ve gaita da helico baktırmak istiyorum dedim laboranta,peki dedi ve sonuc negatif.
Neden helico baktırmak istiyorsun,kaşıntı mı var dedi?
Kaşıntı yok,sadece ozel bir durum,dedim.Tamam dedi ve artık kesinlikle endoskopi yaptırmana gerek yok,cunku gaita da yoksa endoskopide de yok demektir,bunu sadece senle paylaşıyorum,kimseye soyleme lutfen dedi.Yani lutfen soyleyin kesinmi dedim evet bizim laboratuvar en son teknoloji ve ben bunu kesin biliyorum,dedi.Bende helico yok yani.Ama mantara da baktırdım.Sonuc yarın cıkacak.
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Mayıs-2015 Saat 15:41
abi ozel bi durum neden dedin agzimda koku var desene nolcak sanki utanmayin abi hastalik bu yani

benim karsimda doktor olsa soylerim yapcak bisey yok ozel durum dyince baska seylerde anlayabilir bence utanmamak lazim ama
IP
Sayfa   2 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu