Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Söyleyeceklerim var
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Söyleyeceklerim var
Mesaj icon Konu: Hikayenizi yazın Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   4 Sonraki >>
Yazar Mesaj
Bıktımartıkkkk
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 18
Alıntı Bıktımartıkkkk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Mart-2019 Saat 19:38
Murat hocam
Özellikle yumurta peynir yediğimde kökünün artma sebebi ne olabilir sizce ?
Öyle berbat kokuyo ki özellikle de peynir ve yumurta yiyince. ☹
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 422
Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Mart-2019 Saat 20:23
Ben buluşmaya gelirimde, kaç kişi olacağız şimdiden belli mi?
Bilgilerimizi paylaşalım
Bir yerden fedakarlık yapıp bence de buluşup öğrendiklerimizi
Birbirimize aktaralım.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Mart-2019 Saat 16:16
Orjinalini yazan: Bıktımartıkkkk

Murat hocam
Özellikle yumurta peynir yediğimde kökünün artma sebebi ne olabilir sizce ?
Öyle berbat kokuyo ki özellikle de peynir ve yumurta yiyince. ☹

Bize faydalı olan gıdalar bakterilerin de en sevdiği ve onları en fazla besleyen şeylerdir.

Fakat onları bu gıdalardan mahrum bıramak için kendimizi de sğt yumurta gibi değerli besinlerden mahrum bırakmamak gerekir.
-M

IP
nyks
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 12
Alıntı nyks Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Mart-2019 Saat 16:18
Kaç kişi olacağımız belli değil ne yazık ki. Yer için Kadıköy olacak gibi duruyor.
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 422
Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Mart-2019 Saat 20:11
Ok hayırlısı olsun
IP
bedbahtadam2
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 22
Alıntı bedbahtadam2 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Mart-2019 Saat 02:09
Merhabalar, alnın son yanında özellikle akşamları ağrı varsa, gıcık kuru öksürük varsa, çok yapışkan bir salgı geliyorsa neyden şüphelenebilirim hocam ve arkadaşlar? Ağız kokum var soğan Vs yesem ağzı tadımdan 2 gün geçmiyor afedersiniz
Tonsilektomi +check
Septum Deviasyonu Ameliyati +check
Yan yatık iltihabli 20lik diş cekimi +check
IP
nyks
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı nyks Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Mart-2019 Saat 14:35
Kadıköyde, rıhtımdaki starbucksta buluşuyoruz. Saat 16:00 da. Pazar günü. Gelmek isteyenleri bekleriz :)
IP
Bıktımartıkkkk
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Bıktımartıkkkk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Nisan-2019 Saat 15:38
Murat hocam merhaba tekrar
Keşke yakın olsanız da size muayene olsam aslında adanalıyım ama pek yolumuz düşmüyor o taraflara
Hocam ben kokuyu dişlerimi emdiğim zaman alabiliyorum daha önce yazmıştım size tip1 olduğunu gösterir demiştiniz. Bu durumda diş doktoruna mi gitmem gerekir? Kbb de mi aramalıyım sorunu? Bir de hocam ben 25 yaşındayım kendimi bildim bileli bu koku var bademciklerimi aldırmak çözüm olmadi ne yazık ki? Dişlerimi emdigimde koku almam sorunun nerden geldiğine ipucu olabilir mi hocam yardımcı olur musunuz ☹
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Nisan-2019 Saat 21:17
Kötü veya eksik veya yanlış fırçalıyor olabilir misiniz? Mesela fırçalarken kanama oluyorsa tip 1 ağız kokusu için açık bir belirtidir

Buradakileri yapınız
http://www.drmurataydin.com/dis-nasil-fircalanir.html
IP
Bıktımartıkkkk
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Bıktımartıkkkk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Nisan-2019 Saat 21:36
Hocam her sorumuza cevap vermeye çalıştığınız için çok çok teşekkür ederim oyle çaresiz hissediyorum ki sizin yazdığınız her kelime bir umut oluyor.
Hocam ben sizi uzun zamandır takip ediyorum fırçalama şeklimi sizin yazdığınız şekilde yapıyorum cok uzun zamandır ama çözüm olmadı. Hocam dişlerimi emdigimde aldığım koku tip 1 ise ben iyi bir diş doktoruna detaylı muayene olsam olur mu?
Yani benim sıkıntım çok büyük ihtimalle ağız içi kaynaklı mıdır?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Nisan-2019 Saat 07:48

Yani benim sıkıntım çok büyük ihtimalle ağız içi kaynaklı mıdır?

Anlattıklarınıza bakarak evet ağızınızdan kaynaklı olduğunu düşünüyorum.
Yumuşak fırça kullanan bir ağız kokusu hastasının ağzıyla konuştunuz. Çok büyük bir ihtimal ile kötü fırçalıyorsunuz. Ya süreniz 3 dakikadan kısa, ya da fırçanız yumuşak. Veya çekinik fırçalıyorsunuz. Neden verdiğim sitede yazıldığı gibi yapmayı denemiyorsunuz.

Bir çok insan diş fırçalamasını bildiğini zanneder. Verdiğim sitenin başka sitelerde yazılanlara benzediğini zanneder. Dikkatli okuyun. Verdiğim sayfayı Eksiksiz uygulayın. Yumuşak fırçayı terk edin. Elektrikli diş fırçası (varsa) terk edin.
-M

IP
onur04
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 2
Alıntı onur04 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Nisan-2019 Saat 21:46
Merhaba murat hocam size cok kisa bir soru sormak istiyorum sigara kullaniyorum ve hiç ağiz kokusu sikayeti almadigim halde birden bire sigara icerken duman cikmamaya basladi ve ardindan şiddetli agiz kokusu artik her sigara ictigimde duman cikmiyor ve kendimi cok kötu hissediyorum korkudan sigarayi birakmak zorunda kaldim ama agiz kokusu hic gitmedi birden bire ne olmus olabilir okulum notlarim berbat durumda ne olur yardim edin
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Nisan-2019 Saat 09:28
Sigara içmeyin.
Sigara içerseniz ölürsünüz.

Şimdi sorunuza gelelim.
Sigara içerken emilen dumanın vücudun içinde bekletirseniz, dışarı üflemeyi ertelerseniz, geciktirirseniz dumanın yapısında bulunan katran ve nitriller, arsenik ve diğer kanser yapan, öldüren gazlar daha çok kanınıza karışır.
Bu dumanın akciğerinize hiç girmemiş olması lazımdır. Sigarayı terk ediniz. Hemen !

-M
IP
Bıktımartıkkkk
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Bıktımartıkkkk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Nisan-2019 Saat 16:32
Murat hocam tekrar merhaba
Yazdıklarınızı ve söylediklerinizi harfiyen uyguluyorum maalesef ağız kokusu devam kimse bana yaklaşmıyor hocam önce sormak istiyorum zirkonyum var ön dişimde 4 adet zirkonyum koku yapar mı?
Bir de hocam dişçiye her gittiğinde gargara yazıp gönderiyor dinlemiyor ilgilenmiyor bile ağız kokusunu hastalık olarak görmüyor. Keske size muayene olabilsem ama su an izin durumumda yok bütün ışınımı bademcik ameliyatında kullandım.
İzmirde tavsiye edeceğiniz diş doktoru var mı hocam nolur bu konuda yardım edin
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Nisan-2019 Saat 21:14
İzmir'de Konuyla yeteri kadar yakın ilgilenen bir klinik bilmiyorum
Her kaplama potansiyel ağız kokusu sebebi olabiliyor. Buna implant da dahildir.
-M
IP
Bıktımartıkkkk
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Bıktımartıkkkk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Nisan-2019 Saat 22:35
Tamam hocam çok sağolun teşekkür ederim
IP
onur04
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 2
Alıntı onur04 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Nisan-2019 Saat 23:11
Merhaba hocam son aularda yeni birseyler farkettim ben hizli yoeulan uykuya egimli bir insanim spor yaptigimda basketbol oynadimda agiz kokumun siddeti %90artiyor nasil desem yoruldugumda sinifi bile kapliyor eğildip bükülduğumde bu koku banada geliyor hep dik durmaya calisiyorum beni rahatlatiyor.acaba sorun tip 3 müdür oysa sorun ne olabilir

(Çok yememe ragmen kilo alamiyorum her zaman aç hissediyorum)
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Nisan-2019 Saat 10:21
Orjinalini yazan: onur04

Merhaba hocam son aularda ...makas...

Onur bey, Bu kadar az veri ile bir şeyler söylemek zor olabilir. İsabetsiz bir şeyler yazıp kafanızı karıştırmamak için hiç yazmayayım dedim.

-M
IP
Bıktımartıkkkk
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Bıktımartıkkkk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Nisan-2019 Saat 13:16
Hocam merhabalar
Benim yine bir sorum var bendeki ağız kokusu burnumdan nefes verdiğimde de geliyormuş bu kbb kaynaklı mıdır yoksa tüm ağız kokuları burunda da kötü koku yapar mı
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Nisan-2019 Saat 15:50

herhangi ağız kokusu burundan verilen havadan algılanabilir
IP
Dünya
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 20
Alıntı Dünya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Nisan-2019 Saat 18:41
Arkadaşlar kurtulan yok mu hiç aramızda? Ya da kurtulanlar artık girmiyor mu foruma? Ya nasıl çaresi yok aklım almıyor. Resmen ömrümüz boşa gidiyor. Hayat kalitemi düşürdü resmen. Herkes dip dibe gülüp eğlenip sohbet ederken ben insanların içine karışamıyorum. Hıhı evet hayır demekle geçiştiriyorum. Her an ağzım kokuyor düşüncesiyle yaşıyorum. Ve bu bir zulüm resmen zulüm :(
Dünya dönüyor.
IP
nyks
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı nyks Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Nisan-2019 Saat 13:44
Ben de onu merak ediyorum. Nasıl kurtulduklarını söylemeseler de olur. Kurtulduk desinler, bir umut görelim biz buluruz kendi başımıza :(
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 525
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Nisan-2019 Saat 16:32
Orjinalini yazan: Dünya

Arkadaşlar kurtulan yok mu hiç aramızda? Ya da kurtulanlar artık girmiyor mu foruma? Ya nasıl çaresi yok aklım almıyor. Resmen ömrümüz boşa gidiyor. Hayat kalitemi düşürdü resmen. Herkes dip dibe gülüp eğlenip sohbet ederken ben insanların içine karışamıyorum. Hıhı evet hayır demekle geçiştiriyorum. Her an ağzım kokuyor düşüncesiyle yaşıyorum. Ve bu bir zulüm resmen zulüm :(

kendinize var olan veya şüphe ettiğiniz tüm rahatsızlıklarınızı bir yazarmısınız ve var olan ağız sağlığı durumunuzuda tartışalım fikir alış verişi yapalım
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Nisan-2019 Saat 21:12

bademcikler büyük bir etken çoğu insanda sizin bademcik durumunuz nedir?

mide problemleri bağırsaklarla orantılıdır kabızlık sıkıntınız varsa bu aynı zamanda mideninde işini bozar biribiriyle ilişkisi olan organlardır , kabızlık gibi probleminiz varsa mutlaka bunu aşın kronikleşmişsede tuvalet eğitimi verin kendinize bilimsel olarak yapılması gereken şey budur nitekim varsa mide ile ilgili sıkıntınızda dolaylı olarak muhtemel düzelicektir , gıdalarınızı öğünler arasında sık yemek yemeyin mide hazmetsin ve kolay sindirim olsun

şahsi fikrimdir eğer ekmek hamur işi tarzı glutenli gıdalar yediğinizde karnınızda şişkinlik ve bir hazmedememe yine mide bağırsak problemleri yaşıyorsanız alerjiniz olabilir yaşamıyorsanız bile günümüzde birçok doktorun tavsiye etmediği ekmeklerin bilimsel olarak bilmiyorum ama zararlı oldukların dair birçok söylenti var bu yüzden bence bunu tüketiyorsanız bırakın sadece yemek yiyin kaşıkla ekmeği ilave etmeyin

dişlerinizi elips biçimide fırçalayın görüceksinizki diş aranızda yemek artığı kalmıyacak elips biçiminde genişine dairesel fırçalamak yıllardır hatalı fırçaladığım için diş aralarımı iyi temizliyediğimi bu fırçalama yöntemiyle keşfettim Dr Murat Hocamızın önerdiği stilde bu tarzdı sanırım o zaten işin uzmanı olarak en düzgününü sitede yazdı tüm herkes için ben elips dairesel biçimi çok etkili bir yöntem olarak keşfettim kendimde

stres yapmayın endişe yapmayın önyargınızı kırın bunuda şöyle yapın ağzınız kötü koksa ne olur kokmasa ne olur bunun çok önemli birşey olmadığını hatta buna alışın bunu şundan dolayı diyorum psikolojinizi düzeltmeniz için bunu yapmazsanız sürekli negatif düşünce stresi ve endişeyi tetikliyecek hangi şartlarda olursa olsun stres ve negatiflikten uzaklaşın bu sizin iyileşmenizde emin olun önemli rol oynuyacak

ve bunların dışında hastalanmayın kendinize iyi bakın mutlu yaşamlar dilerim diyeceklerim bukadar :=)
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
Dünya
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Dünya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Nisan-2019 Saat 06:17
Çok doğru bilgiler içeren bir yazı👍 yıllar önce bademcik taşı sebebiyle bademciklerimi aldırdım. Sinüslerime baktırdım temiz sadece alerjik rinit sorunum var. Diş kontrolümü yaptırdım. Kabızlık sorunum yok. Günlük düzenli olarak tuvaletime çıkarım. Endoskopi yapıldı.helikobakter ve gastrit çıktı. Helikobakter için tedavi gördüm. Huzursuz bağırsak sendromu var. Hamurişi şekerli şeyler yediğimde ve süt içtiğimde inanılmaz şişkinlik ağız kokusu oluyor. Son 1 aydır diyetteyim kesinlikle 1 dilim ekmek tüketmedim öğünlerim düzenli az hep faydalı şeyler fakat koku gitmedi hala benimle. Koku azalıyor ama gitmiyor.
Dünya dönüyor.
IP
Dünya
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Dünya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Nisan-2019 Saat 08:32
Gariptir ki ağzımın koktuğunu düşündükçe sanki o kokuyu daha da yoğun hissediyorum. Ve insanların benimle konuşurken sergiledikleri davranışlardan ağzımın koktuğunu anlıyorum. Konuşurken çok çok tedirgin olduğum bazı insanlar var ağzımın koktuğunu hissediyor şu an da ne yapsam diye düşünmekten konuştuğum konuya yoğunlaşamıyorum. Ve biliyorum ki sadece beni çok seven insanların bu kokuya karşı tepkileri daha normal oluyor o sıra kendimi daha iyi hissediyor ve biraz olsun daha iyi konuşabiliyorum.
Dünya dönüyor.
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Nisan-2019 Saat 21:08

Çok doğru bilgiler içeren bir yazı👍 yıllar önce bademcik taşı sebebiyle bademciklerimi aldırdım. Sinüslerime baktırdım temiz sadece alerjik rinit sorunum var. Diş kontrolümü yaptırdım. Kabızlık sorunum yok. Günlük düzenli olarak tuvaletime çıkarım. Endoskopi yapıldı.helikobakter ve gastrit çıktı. Helikobakter için tedavi gördüm. Huzursuz bağırsak sendromu var. Hamurişi şekerli şeyler yediğimde ve süt içtiğimde inanılmaz şişkinlik ağız kokusu oluyor. Son 1 aydır diyetteyim kesinlikle 1 dilim ekmek tüketmedim öğünlerim düzenli az hep faydalı şeyler fakat koku gitmedi hala benimle. Koku azalıyor ama gitmiyor.

helikobaktere tekrar yakalanmamak adına vücut genel hijyeninize ve dışarıda sadece güvenilir beslenme alanlarını tercih etmenizde fayda olcağını düşünüyorum

ibs yani huzursuz barsak sendromunda aslında kabızlıkta yer alır ama sizde görülmüyor ve diğer etkenler görülüyorsa buda bi sıkıntıdır bu konu üzerine düşün yani diğer var olan etkenler belki koku sebebidir , ozaman diyetinize sporunuza ve dahada önemlisi stres ve kaygıyı yenmeye başlayın bunu yaptığınızda inanıyorumki ibs sorununuz tarihe gömülücektir çünkü sonuç varsa sebepte vardır sonuçu yok etmek için sebebi bulmak gerekir sonuçta ağız kokusu varsa sebep vardır sebepte gizlidir keşfetmek gerekir

şekerli süt ürünleri ve ekmek tarzı besinlerde şişkinlik ağrı kabızlık aynı şekilde bu belirtilerin midede şişkinlik gaz ve hazmedememe tarzı sorunlarınız varsa yaptığınız gibi bu gıdalardan uzak durmak veya minimum sabah kahvaltılarında tüketme taraftarıyım belkide glutene karşı alerjinizde olabilir test yaptırmanız şart değil gidip paranoyak olmayın glutenli besinler çok faydalı şeyler değil zaten bunların bulunmadığı gıdaları yoğun tüketin genelde glutenin en çok olduğu gıda ekmektir ekmeği bıraktığınızda büyük ölçüde ondan kurtulmuş olcağınızı tahmin ediyorum

son olarak tip beş denen psikolojik faktör belkide siz hep sizde var diye endişe ettiğiniz anlar aslında koku olmuyor fakat bu endişe ve stres arttıkça nedenini tam olarak keşfedemediğiniz fakat ağız kokusuna sebep olan durum belkide ibs stres sayesinde nüks ediyor ve küçük bir miktar ağız kokusu ortaya çıkıyor yani bunuda stres sebebiyle siz nüksettirmiş oluyorsunuz ve bu ortaya çıktıktan sonra zaten stresinizde eskiye göre daha daha yükseliyor kısır döngüye girmenize neden oluyor.

tavsiyelerim ibs üzerine rahatlatıcı önlemler çözümler alın psikolojinizi rahatlatın genel vücut hijyeninize hergün olduğu gibi önem verin zihninizi rahatlatın büyük oranda çoğu şeyi elediğinize göre avcunuzda kalan birkaç seçenek var onların üzerinde yoğunlaşıp iyi tedbir alın ve sonra inşallh iyi sonuçlarınızı bizlerle paylaşın , iyi günler dilerim.
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Nisan-2019 Saat 21:14

Gariptir ki ağzımın koktuğunu düşündükçe sanki o kokuyu daha da yoğun hissediyorum. Ve insanların benimle konuşurken sergiledikleri davranışlardan ağzımın koktuğunu anlıyorum. Konuşurken çok çok tedirgin olduğum bazı insanlar var ağzımın koktuğunu hissediyor şu an da ne yapsam diye düşünmekten konuştuğum konuya yoğunlaşamıyorum. Ve biliyorum ki sadece beni çok seven insanların bu kokuya karşı tepkileri daha normal oluyor o sıra kendimi daha iyi hissediyor ve biraz olsun daha iyi konuşabiliyorum.

yaşadığınız süreçleri burda herkes ama herkes yaşadı burda olmuyan çoğu insanda yaşamıştır insanın doğası gereği psikolojik bir tepki oluşturur her hastalık insanın zihninde bence felsefi olarak her halükarda çekinmemek utanmamak ve hatta korkuların üstüne gitmek gerekir kaçarak özgür olunmaz
IP
Dünya
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Dünya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Nisan-2019 Saat 19:57
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Burada sohbet edip dertleşmek benim için çok kıymetli.
Dünya dönüyor.
IP
Unuttum
Üye
Üye

Gönderilenler: 46
Alıntı Unuttum Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Nisan-2019 Saat 12:20
Orjinalini yazan: nyks

Ben de onu merak ediyorum. Nasıl kurtulduklarını söylemeseler de olur. Kurtulduk desinler, bir umut görelim biz buluruz kendi başımıza :(

Arkadaşım ne güzel söylemişsin, umut olduğunu bilmek de çok rahatlatıcu.

Şu bi gerçek ki bizim sorunumuz mide ve bağırsaktaki mikroplar ve antibiyotiğe direnç gösterecek kadar da güçlüler malesef. Ben nedeni bilip sonuca ulaşamayanlardanım.
IP
Bıktımartıkkkk
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Bıktımartıkkkk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Nisan-2019 Saat 09:54
Murat hocam halitosil gargara aldım kullanıyorum ama bu sabah dişlerimi emdiğimde yine o kokuyu aldım bu durumda tip 1 ağız kokusunu eliyoruz sanırım
Hocam dişlerimi emdiğimde aldığım koku kbb kaynaklı mıdır bu durumda çünkü gargaranin hiç etkisi olmadi ama arkadaşıma verdim sarımsak yediği halde kokuyu önlemiş gargara. Hocam tip 1 değil ise ağız kokum kbb ye mi gitmeliyim
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Nisan-2019 Saat 13:54

bu sabah dişlerimi emdiğimde yine o kokuyu aldım

Bu ifadeyi kötü/eksik diş fırçalayanlar söyler.
Hatta ayrıca diş etim kanıyor diye yakınırlar. Muhtemelen siz de eksik veya kötü fırçalıyor olabilir misiniz

IP
Unuttum
Üye
Üye

Alıntı Unuttum Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Nisan-2019 Saat 13:55
Murat hocam, burda bir kişi küflü sirke içince bu sorunun ortadan kalktığını yazmıştı. Sizce mümkün müdür?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Nisan-2019 Saat 16:39
Orjinalini yazan: Unuttum

Murat hocam, burda bir kişi küflü sirke içince bu sorunun ortadan kalktığını yazmıştı. Sizce mümkün müdür?

Bilmiyorum

Ancak eğer ağız kokusunu ortadan kaldırıyor olsa bile ağız kokusunda küflü sirke kullanılabilir diyemeyiz.

mesela 95 oktan benzini ağzımıza alıp ağız kokusunun kaybolduğunu görsek ağız kokusu olanlar benzin gargarası yapsın diyebilir miyiz? Diyemeyiz. Akıl süzgecinden geçmiyor.

Birisi sulandırılmış tuztuhu ile ağız kokusunun iyileştiğini söylese ağız kokusu olanlar tuztuhu kullanabilir sonucu çıkarabilir miyiz? :ıkaramayız. Çünkü akıl süzgecinden geçmiyor.

Birisi küflü sirke ağız kokusunu iyileştirdi dese ne düşüneceğimizi anladınız.

IP
Unuttum
Üye
Üye

Alıntı Unuttum Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Nisan-2019 Saat 23:23
Orjinalini yazan: aydinmur

Orjinalini yazan: Unuttum

Bilmiyorum

Ancak eğer ağız kokusunu ortadan kaldırıyor olsa bile ağız kokusunda küflü sirke kullanılabilir diyemeyiz.

mesela 95 oktan benzini ağzımıza alıp ağız kokusunun kaybolduğunu görsek ağız kokusu olanlar benzin gargarası yapsın diyebilir miyiz? Diyemeyiz. Akıl süzgecinden geçmiyor.

Birisi sulandırılmış tuztuhu ile ağız kokusunun iyileştiğini söylese ağız kokusu olanlar tuztuhu kullanabilir sonucu çıkarabilir miyiz? :ıkaramayız. Çünkü akıl süzgecinden geçmiyor.

Birisi küflü sirke ağız kokusunu iyileştirdi dese ne düşüneceğimizi anladınız.

Yani mide vw bağırsak kaynaklı bir sorun ise ordaki bakterileri yok etmiş ılabilmw ihtimaliydi ilk aklıma gelen
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Nisan-2019 Saat 19:54
Evet anlıyorum
Ne yaparsak yapalım , hangi ilacı yutarsak yutalım, hangi kimyasalı kullanırsak kullanalım mikropların tamamını öldürseniz 1 tane bile bırakmasanız dahi 4-5 saat sonra hepsi yeniden eski haline geri gelir.

Küflü sirke, benzin, gazoz, hipo, asit, probiyotik, antibiyotik veya herhangi bir şey ile öldüreceğiniz bütün mikroplar saatler (en geç günler) içinde geri gelir.

Ekoloji (biyolojik koşullar) hangi mikropların hangi sayıda bulunmasını gerektiriyorsa o mikroplar o sayıda olarak yeniden gelir ve yerleşir.

-M

IP
Dünya
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Dünya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Mayıs-2019 Saat 10:41
Herkese merhabalar hayırlı ramazanlar. Oruç tutmak isteyip ağız kokusu sebebiyle cesaret edemeyenler var mı arkadaşlar. Oruç tutmak istiyorum fakat aç kaldıkça koku daha da artacak biliyorum. Gerçi aç kalmasam da koku var ama su içememek sakız çiğneyememek korkutuyor beni. İş yerinde arkadaşlarım oruç tutuyorlar ya maaşallah ne güzel 0 koku. Özeniyorum.
Dünya dönüyor.
IP
Dünya
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Dünya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Mayıs-2019 Saat 12:59
Murat hocam bugüne kadar ağız kaynaklı ve psikolojik sebebler dışında ağız kokusu olan birinin çözüme kavuştuğuna şahit oldunuz mu?
Dünya dönüyor.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Mayıs-2019 Saat 16:39

Murat hocam bugüne kadar ağız kaynaklı ve psikolojik sebebler dışında ağız kokusu olan birinin çözüme kavuştuğuna şahit oldunuz mu?

Evet. Tabi. Elbette.
IP
Dünya
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Dünya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Mayıs-2019 Saat 18:20
Peki sorun neydi hocam? Bir soru daha sormak istiyorum. Hocam konuşurken ağızdan çıkan kokuyla avuç içimize hohladığımızdaki koku aynı mıdır?
Dünya dönüyor.
IP
<< Önceki Sayfa   4 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu