Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | GENEL AĞIZ SAĞLIĞI soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: özel diş hekim raporu devlette geçerli mi Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Konu: özel diş hekim raporu devlette geçerli mi
    Gönderim Zamanı: 12-Ekim-2015 Saat 17:16
Murat Hocam, ağız kokusu ile alakalı değil ama, internette en yeni cevap 2012 tarihli olduğu için burda da bulunsun istedim. Sizin bu konuda bilginiz olduğunu düşündüğüm için soruyorum.

Özel bir poliklinikte yirmilik dişlerimi çektireceğim ama dört beş günlük rapor almak zorunda kalacağım. Diş hekiminin vereceği rapor devlet kurumunda geçerli olur mu? Telefonda diş hekiminin asistanına sordum o da bilmiyor. Sadece " Paranızın bir kısmını almak için devlette doktor heyetine görünmeniz lazım, rapor işini diş hekimine sorarsınız." dedi. Arkadaşlar da kesin bir şey söyleyemedi.

Hocam, muayenehane değil özel diş polikliniğinden alınan rapor geçerli midir, geçerli ise en fazla kaç gün geçerli olur?

Tabii, daha önce diş için rapor alan arkadaşlar da yardımcı olabilir.(öğrenci vs değilim, memurum.)

IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2373
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Ekim-2015 Saat 20:34
Devamsızlık (ücretsiz izin, mazeret beyanı) için kabul edilir, özlük hakları (geri ödeme, tazminat, bilirkişi) için kabul edilmez. Kurumlara göre değişiklikler olduğuna tanık oldum.

En dopru davranış, raporu teslim edeceğiniz kuruma gidip sormaktır. Ben özel diş hek muayenehanesinden 4 günlük rapor getirmek istiyorum kabul edermisiniz diye sorun. Sürprizden korunursunuz
-M
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Ekim-2015 Saat 00:16
Teşekkür ederim hocam. Samimi olduğum bir amirime sormuştum o da kararsız kaldı. Başkasına sorsam bilmese bile "Bütün yaz niye çektirmedin?" diye bi de fırça atar. "Keyfimden çektirmiyorum, yıllardır bu sorunla boğuşuyorum ben de doktora gitme sevdalısı değilim" diyemem tabii :) :( Bu da ağız kokusunun yarattığı sosyal problemlerden biri işte.

Diğer hastalar, engelliler falan bir şekilde hastalıklarının olumsuz yönünü aşıyorlar ama bu ağız kokusu resmen ayağımızda-ağzımızda pranga. Haklıyken konuşamıyoruz, meslekte yükselmeye uygunken geri çekiliyoruz, toplumdan kaçıyoruz. Herkesin "Perfect space"i var bizim "bad space"imiz var.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu