Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Alkol kokusu Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
umutvar
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 5
Alıntı umutvar Cevaplabullet Konu: Alkol kokusu
    Gönderim Zamanı: 23-Nisan-2016 Saat 21:17
    Oncelikle herkese merhabalar. Forumu uzun zamandan beri takip ediyorum ve boyle bir forumla bizleri ortak bir paydada bulusturdugu icin Sayin Aydin Murat hocama tesekkuru borc bilirim.
    Sigaraya basladiktan bir iki yil sonra agiz kokusu sorununum (yaklasik 7-8yildir) basladi. Daha once var miydi bilmiyorum.olsa bile farkina varamamisimdir.
    Dilde, dilin ortasindan baslayip kokune dogru pas var.
    Bademcik tasim var.
Bu sorunla ilgili gerek psikolojik gerek sosyal yonden herkesin cektigi sikintilari cekiyorum.Universitede kendisine ders konusunda yardimci olmami isteyen sinifimdaki alimli bir kiz arkadasimi mecburi olarak reddettigimi bilirim. Konusurken saga sola bakmayi havaya bakmayi cok iyi bilirim. Hatta bazen ayaga bile kalkarim:).Bazen sigara yakarak rahat rahat konusabilirim ( sigara kokusu baskin gelir. Sakin sigara icmeyenler denemesinler. Bir seyden kurtulayim derken bin seyden olmayin sakin ha )
Bazi arkadaslar edindim. Onlara ne imrenirim. Adamlarin agzina su vurdugunu gormedim agizlari mis gibi kokar. Bizler sabah aksam fircalasak da nafile.kisir dongu.( hatta bazen soyle dusunurum. Agiz kokumu alan birinin "ne kadar da pis herif ulan insan bir agzini fircalar" diye dusundugunu dusunup kendi halime uzulurum.Neyse dertlerinze dert eklemeyeyim.

Asil sormak istedigim su :
Bir gun arkadasla ayakta konusurken bana "sen alkol mu aldin" dedi ben ise "hayir" dedim ve neden sordugunu soyledigimde "hic oyle bir koku geldi ben de alkol aldigini dusundum" dedi.
Alkol kullanmadigim halde agzimda alkol kokusu olmasi nedendir ?
Her zaman umut var!!!
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2373
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Nisan-2016 Saat 08:28
Tip 4

Bilhassa kilosu olanlarda nefesten organik gaz atılımı olabiliyor. Bağırsakta yerleşen alkolik fermentasyon yapan bakterilerin marifeti olması mümkündür, karaciğer yağlanması sebeiyle olması mümkündür, çok belli olmayan bazı metabolik olaylar sebebi ile olması mümkündür, ki bu genellikle karbonhidrat metabolizmasının uzantısıdır.

Bu koku eforda kaybolmaz, bireyde sebepsiz göz yanması bulunabilir, ağız bakımıyla iyileşmez, günün belirli saatlerine dağılım gösterir, tek koku algısı vardır, ağız kapalıyken de duyulur, ağza buz alınca geçmez, açlıkta artmaz.

Ne yapılması gerektiğini bilmiyorum. Çünkü mekanizması net değildir.
-M
IP
umutvar
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 5
Alıntı umutvar Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Nisan-2016 Saat 23:39
Oncelikle tesekkur ederim Hocam. Kilolu biri degilim. Agzim kapaliyken koku olmuyor.
    Bir de dis etim pempe ve kirmizi degil acik bir renk gri-mor karisimi doktora sordum normal oldugunu soyledi. Sac rengin nasilsa dis etinin rengi de pigmentlerle alakali normal bir durum dedi
    Ayrica dislerim ve dis etlerim cabuk kirleniyor. Uzerlerinde grimsi bir tabaka olusuyor. Fircalayinca geciyor ama surekli bu tabaka olusuyor. Grimsi ve krem kivaminda. ( Sigara kullaniyorum )
Her zaman umut var!!!
IP
samat43
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 15
Alıntı samat43 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Eylül-2016 Saat 22:59
bu sorun bende var bira gibi kokuyor ağzım kapalıyken geliyor nefesimden devamlı soğuk şeyler geçirmiyor yemek yiyincede geçmiyor devamlı var fırçalamamın faydası yok ve 10 metreye yayılıyor hissediyorum yani ve alkolde almıyorum sizce hangi doktorlara çıkayım çünkü çıkmadığım dişçi kalmadı kbb kalmadı bunu nasıl ortaya çıkartabilirim bilen varsa kütahya civarı bursa eskişehir olur ?
IP
ahmet
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2
Alıntı ahmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Nisan-2017 Saat 12:21
Merhaba arkadaslar,

Nefesi alkol gibi kokan 2 m ye kadar ulaşan kimler var acaba? Bunun yanında başka şikayetleriniz var mı sekere una hassasiyet gibi? Birde Murat hocam bogaz reflusu kaynakli faranjit alkol kokusuna sebeb olabilir mi veya agiz ici bakterileri? Cogu insan candida kaynakli diyor ancak diyet+ilac tedavisinde bile kokuyu azaltmadi. Bilimsel calismalar bile var Auto-brewery syndrome diye geciyor hastalik. Ogrenmek istedigim sadece bagirsak kaynakli hastaliklar mi alkol kokusuna neden olur. Tesekkur ederim.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2373
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Nisan-2017 Saat 07:41
Orjinalini yazan: ahmet

Auto-brewery syndrome diye geciyor hastalik. Ogrenmek istedigim sadece bagirsak kaynakli hastaliklar mi alkol kokusuna neden olur. Tesekkur ederim.

Gerçekten bu isimde bir sendrom varmış. Yeni bir şey öğrendim. Teşekkür ederim

Yağ metabolizmasının bozulması nefeste alkol kokusu yapar. Bunu biliyordum ama bir isim ile anıldığını bilmiyordum. Karaciğer yağlanmasından tutun, sindirilemeyen yağlar ve yağın yanlış metabolize olmasını sağlayan bütün hastalıklarda bu durum nefeste alkol kokusu şikayeti vardır.

-M
IP
ahmet
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2
Alıntı ahmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Nisan-2017 Saat 16:24
Cevapladiginiz icin tesekkur ederim Murat hocam
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu