Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Ben iyileştim
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Ben iyileştim
Mesaj icon Konu: Antidepresan ile tamamen iyileştim Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
afaff
Üye
Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 87
Alıntı afaff Cevaplabullet Konu: Antidepresan ile tamamen iyileştim
    Gönderim Zamanı: 12-Mayıs-2016 Saat 03:26
arkadaşlar bu başlıkta daha önce iyileştiğimi sölemiştim
http://www.agizkokusu.org/forum/forum_posts.asp?TID=1884

neredeyse 1 yıl olacak hala koku yok ve ilacı kullanmaya devam ediyorum(doktor kontrolunde tabi) aylar sonra foruma tekrar girdim ve hala iyileşememiş çaresiz arkadaşlar görüyorum gerçekten çok üzülüyorum size neredeyse hergün dua ediyorum gel gelelim ndn geri geldiğime şu yüzden geri geldim ben bu ilaçla gerçekten bazılarınızın belki de hepinizin kurtulabileceğine inanıyorum aranızda bu ilacı deneyip de sonuç alamayan varsa lütfen yazsın ama bana kimse denememiş gibi geliyor daha önce nasıl kullanılacağını yazmamıştım sizin için onu da yazıyorum bu ilacın içinden şırınga gibi birşey çıkıyor üzerinde 50 mg dan 400 mg a kdr dereceler var ben her akşam 200 mg olmak üzere kullanıyorum ama ilk başlayanlar akşam 200 mg sabah 50 mg olmak üzere günde toplam 250 mg alabilirler bu ilaç bana fayda edene kdr denemediğim ilaç kalmamıştı nasıl olduysa sadece bu ilaç beni iyileştirdi umarım size de fayda eder ve bu hepimiz için bi dönüm noktası olur.
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 388
Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Mayıs-2016 Saat 11:59
Tip5 grubundanmışsın ve bunla düzelmiş. Hala neden kullanıyorsun anlamadım
IP
afaff
Üye
Üye

Alıntı afaff Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Mayıs-2016 Saat 00:44
ben bu ilacı ndn hala kullanıyorum diye sorulmuş çünkü ilacın dozunu azaltınca koku geri geliyor + ben tip5 fln değilim bunu önceki mesajlarıma bakarak anlayabilirsiniz ne yaşadığımı bir ben bi allah biliyor ztn tip5 olsaydım size bu ilacı önermezdim mucize şu ki psikolojik bi ilacın hem ağızdan hem burundan gelen kötü kokuyu kesmesi(bu durumda ben tip1+tip4 olduğumu düşünüyorum) bir de bu ilacı araştırırken ekşi sözlüğe fln girdiyseniz ilk yorum gözünüzü korkutmuş olabilir ilaç için 297 lira fln denmiş o belki tablet olanıdır bilemiyorum yalnız benim dediğim solüsyon olanı onun da fiyatı 30 küsür lira civarı bişey boştan yere o kdr ilaç kullandınız bugüne kdr antibiyotikler,mide koruyucuları,mantar ilaçları vs. (kendim de kullandım ordan biliyorum) bir de bu ilacı deneseniz ne çıkar belki de gerçekten size de çözüm olur.
IP
ümitvar
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 31
Alıntı ümitvar Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Mayıs-2016 Saat 13:29
Afaff arkadaşım bu ilacı sana doktor mu yazdı? Hangi bölüme gittin biraz açıklarmısın? Yazdıkların cok tuhafıma gitti dogrusu
IP
afaff
Üye
Üye

Alıntı afaff Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Mayıs-2016 Saat 21:14
ben ilk başlarda sorunumun mide bağırsak kaynaklı olduğunu düşünüp(çünkü öyle ağır bi koku hissediyordum) uzun zaman gastroenteroloji doktoruna gittim endoskopi ve kolonoskopi oldum gastrit reflü vb. şeyler çıktı çoğumuzda olduğu gibi bunun için mide koruyucuları ve antibiyotikler kullandım antibiyotikler işe yaradı yalnız yine çoğumuzda olduğu gibi ilaç bitince koku geri geldi sürekli bu kokuya güçlü, bağışıklık kazanmış bi bakterinin ndn olabileceğini düşünüyordum bu yüzden doktordan daha güçlü antibiyotikler vermesini istedim doktora bu teklifim brz farklı gelmiş olacakki bir de beni bir psikolog arkadaşının görmesini istedi istemeye istemeye ona gittim bu sefer psikologun verdiği ilaçları kullanmaya başladım ilk verdiği ilaç sonrasında kokuyu hissetmemeye başladım ama koku gitmemişti burdaki bazı arkadaşların yaşadığı sorun gibi kokuyu ben alamamaya başladım yoksa koku orda duruyordu gelen tepkilerden bunu anlayabiliyordum doktora bu ilacın benim koku almamı engellediğini söledim ve bu yüzden ilacı bırakmak istediğimi söledim saolsun anlayışla karşıladı artık ümidim baya baya azalmıştı tekrar gastroenteroloji doktoruna gidecektim ki psikologum bu solüsyonu önerdi ve vücuttaki tüm kötü kokuları keseceğini söledi büyük bi ümitsizlikle ve inanmayarak son olarak ta bu ilacı kullanmayı kabul ettim ilacı kullandıktan sonra bişeylerin farklı gittiğini hissediyordum ağzımın daha ferah olduğunu ve burnumdan gelen kötü kokunun da azaldığını fark ettim gün geçtikçe 1 hafta 2 hafta derken 1 ay sonra hem ağzımdaki hem burnumdaki kokunun tamamen geçtiğini fark ettim benim için bi mucizeydi doğrusu hiç umudum kalmamışken iyileşmiştim hani yüzde 1 bile olsa tip5 hastası olduğumu düşünsem bu kokuyu kendi kendime yarattığımı düşünsem inanın sizi boşa umutlandırmak istemem ama çevreden aldığım tepkiler,kokuyu kendim çok rahat hissedebilmem vs. benim tip5 hastası olmadığımı gösteriyor bu yüzden de bu ilacın benim gibi hem ağzından hem burnundan (özellikle burundan daha fazla) koku gelen arkadaşlar için bi çare olabileceğini düşünüyorum eğer içinizden birisi veya birileri bu ilacı deneyip 1 hafta sonra olumlu veya olumsuz bi sonuç görürse lütfen buraya yazsın ki başkalarında da bende olduğu gibi işe yarıyor mu yaramıyor mu hep beraber görmüş oluruz.
IP
Hope
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 30
Alıntı Hope Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Mayıs-2016 Saat 17:21
İlacın adını tekrar yazar mısın?
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Mayıs-2016 Saat 23:25
Kardeş sen hiç dışarıdan tepki aldın mı sözlü olarak diyorum! Yani akrabadan olur arkadaş çevreden olsun... Mesela ben tıp 5 olamam çünkü hem kendim hissediyorum hemde cevremden hiç denmediyse 30 kere söylendi ağzın kokuyor diye. Merak ettim sadece cevaplardan sevinirim
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Mayıs-2016 Saat 23:33
Amisülpirid ilacın etken maddesi... Herhangi bir ilişkisi yok ağız kokusu ile
IP
afaff
Üye
Üye

Alıntı afaff Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Mayıs-2016 Saat 03:57
arkadaşlar burada herşeyi yazmışım ztn neden tekrar tekrar ilacın adını istiyorsunuz anlamadım
http://www.agizkokusu.org/forum/forum_posts.asp?TID=1884
IP
afaff
Üye
Üye

Alıntı afaff Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Mayıs-2016 Saat 14:58
Orjinalini yazan: Mehmet

Kardeş sen hiç dışarıdan tepki aldın mı sözlü olarak diyorum! Yani akrabadan olur arkadaş çevreden olsun... Mesela ben tıp 5 olamam çünkü hem kendim hissediyorum hemde cevremden hiç denmediyse 30 kere söylendi ağzın kokuyor diye. Merak ettim sadece cevaplardan sevinirim

evt aldım
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Mayıs-2016 Saat 17:21
O zaman çok ilginç bir durum. Murat hocanın görüşünü merak ediyorum
IP
by_arda2
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 27
Alıntı by_arda2 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Mayıs-2016 Saat 00:53
Arkadas agir tip5 vakasi. Dedigi antidepresan ve solusyon kronik sizofren ,halisunasyon vb seylerin tedavisinde kullaniyor. Disardan aldigi tepki ise ya halisinasyon yada cok az ornek ile [1 3 kisi] aldigi ve an belkide az hijyenden kaynakli koku olabilir.
Murat hocam bu basit bi konu degil, insanlar yanlis yonlenip o ilaclari kullanabilirler. Lutfen sizde bunun tip5 oldugunu soyleyin ve insanlar bu hastalik ugruna denemedigi seyler adina bir yenisini eklemesin.
Bu arada bende koku almayan forumdaki nadir kisilerdenim.
IP
afaff
Üye
Üye

Alıntı afaff Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Mayıs-2016 Saat 15:23
Orjinalini yazan: by_arda2

Arkadas agir tip5 vakasi. Dedigi antidepresan ve solusyon kronik sizofren ,halisunasyon vb seylerin tedavisinde kullaniyor. Disardan aldigi tepki ise ya halisinasyon yada cok az ornek ile [1 3 kisi] aldigi ve an belkide az hijyenden kaynakli koku olabilir.
Murat hocam bu basit bi konu degil, insanlar yanlis yonlenip o ilaclari kullanabilirler. Lutfen sizde bunun tip5 oldugunu soyleyin ve insanlar bu hastalik ugruna denemedigi seyler adina bir yenisini eklemesin.
Bu arada bende koku almayan forumdaki nadir kisilerdenim.

sen bu kafayla dvm et maşallah doktor gibi hmn teşhisi koymuşsun ilacın hangi durumlarda kullanıldığını biliyorum o yüzden adına mucize diyorum ztn ilaca gelince neredeyse 1 yıldır kullanıyorum bişey olsa bana olurdu merk etme ztn kullanmak isteyenlere 1 hafta kullanın diyorum eğer etki etmezse bırakabilirler en baştan beri ne diyorum yüzde 1 bile tip5 olma ihtimalim olsa insanları burada boşuna umutlandırmam ve yanlış yönlendirmem ama sen anlamak istemiyosun galiba aman sen kullanma
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2373
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Mayıs-2016 Saat 17:54
afaf isimli arkadaşımız her ne mekanizma ile olursa olsun çok başarılı bir şekilde tedavisini yürütüyor. Bir şekilde mutlak başarıyı yakalamış. Sevincimiz büyük.

Bu durumu bizimle paylaştığı için minnettarız. Benim konuşmam tedavinin gidişini olumsuz yönde değiştirebilir. Biliyorsunuz ben ağız kokusu tedavi etmiyorum, benim bu ilaçla ilgili bir bilgim yok

Grubumuzda daha yetkili ve deneyimli hekim arkadaşım var. Kendisine konu ile davet yolladım. Arzu ederse o konuşacaktır.
-M
IP
by_arda2
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı by_arda2 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Mayıs-2016 Saat 00:52
Orjinalini yazan: afaff

sen bu kafayla dvm et maşallah doktor gibi hmn teşhisi koymuşsun ilacın hangi durumlarda kullanıldığını biliyorum o yüzden adına mucize diyorum ztn ilaca gelince neredeyse 1 yıldır kullanıyorum bişey olsa bana olurdu merk etme ztn kullanmak isteyenlere 1 hafta kullanın diyorum eğer etki etmezse bırakabilirler en baştan beri ne diyorum yüzde 1 bile tip5 olma ihtimalim olsa insanları burada boşuna umutlandırmam ve yanlış yönlendirmem ama sen anlamak istemiyosun galiba aman sen kullanma

Kardeş yanlış anlama ,senin iyileşmene senin kadar sevindim. Fakat ben realist biriyim. samimi söylüyorum mantığıma yatmadı dediklerin. A nesnesi X işine yarıyorsa Tesadüfi Y işinede yaramaz. Bir mühendis gözüyle bakıyorum olmuyor.
Şunları merak ediyorum;
1-) Kokuyu Hissedebiliyor musun?
2-) Kaç kişiye sordun ve 'Evet kokuyor' cevabı aldın.
Şimdi bu sorulara yüzeysel cevap yazdın fakat , tip 5 vakalarında kişi koku hissediyor ama aslında koku olmayabiliyor. başkasına sorup evet cevabını alman durumu değiştirir. O yüzden bu cevabın benim için önemli.
3-)tip2 vakasında bu ilaç işe yararmı?, bilgin varmı ?

Bu arada aklıma şu geldi, ben bi ara kokudan kurtulmuştum. Tabi sorarak anlıyorum. O hafta ben antibiyotik tedevimi bitirmek üzereydim (bademciklerde beyaz aft yarası gibi şeyler vardı, bademcik taşı değil) ve sürekli tuzlu su ile burnuma çekip temizlik yapıyordum. ayrıca bitkisel bi damla almıştım onunda geceleri damlatıyordum. O damla burnumu açıyor ve rahat nefes alabiliyordum.
Sonra bunların hepsini bıraktım. bi kaç gün sonra koku geldiğini hissetmiştim tepkilerden. Ben Tip2 olduğumu biliyorum. burnumdan fazlaca h2 gazı geliyor. Acaba bu durumda beni hangi yaptığım işlem kurtardı ? ayrıca ,o damladan bulamıyorum artık

IP
afaff
Üye
Üye

Alıntı afaff Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Mayıs-2016 Saat 14:30
1-evt hissedebiliyorum sana şöyle diyim sadece burnumdan gelen koku odanın havasını değiştirmeye yetiyordu sabahları odam kükürt gibi kokuyordu
2-kimseye sormadım ama yeterince tepki aldığıma inanıyorum sayısını hatırlamadığım kdr çok
3-tip2de de koku burundan geliyor diye biliyoum genelde buna sinüzit,geniz akıntısı vb. ndn oluyor bende sinüzit ve geniz akıntısı yoktu yalnız şöyle bi durum vardı yutkunurken koku daha belirginleşiyordu ve koku burnumdan geliyordu açıkçası tip2 ye giriyor muydum bilemiyorum ama sanmıyorum ilaç işe yarar mı kısmına gelince denemeden bilemeyiz
IP
gizemmmm
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 52
Alıntı gizemmmm Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Nisan-2017 Saat 13:14
Herkese merhaba arkadaslar.Sonuna kadar okumanızı rica ediyorum.Biraz uzun olacak kusura bakmayın :) Aslında o kadar çok şey var ki bu yaşıma gelene kadar..Buralara sığmaz.İyi şeylerden bahsetmeye çalışacagm :) iyileştikten sonra foruma hiç girmeyip bencilce davrandıgımı farkettikten sonra bu yazıyı yazmaya karar verdim.Belki benim gibi olan arkadaşlara bir umut ışığı olursa ne mutlu bana.Uzun zamandır girmiyordm foruma.Murat hoca da hep söylerdi iyileşenler tekrar aynı olayları hatırlamamak için foruma gelmiyorlar diye ve çok kızıyordum neden,nasıl iyileştiklerini anlatmadan bencilce gittiklerini..Bende onlardan biriydim aslında.12 yaşımda başlamıştı herşey Konuştugumda insanların burunlarını kapatıp yüzlerini ekşitmesiyle..Üst üste olunca bu durumlar pisikolojik kısmı da baş göstermeye başlamıstı.İlkokulda sessiz korkak bir çocuktum.12 yaşıma kadar ortaokula geçmeden önce ilkokul hocam haketmediğim halde şiddet uygulardı.Dudagımı dahi patlattıgını hatırlıyorum.Bilerek silgimi yere düşürürdüm tahtaya beni kaldırıp dövmesin diye ama her seferinde beni kaldırırdı..Annem ve babam tabiki biliyorlardı başka bir sınıfa almak istediler ama çocuk aklı arkadaslarımdan ayrılmak istememiştim.Karşı da çıkamıyorlardı köyden gelmiştik,cahillik var hocaya karşı çıkılmaz..Bunları size niye anlatıyorum?Psikolojik kısmına da yön vermek için.Bunun bir başlangıcı oldugu gibi nedeni de olmalı değil mi?İlkokul neyseki bitmişti.Ortaokulu da birincilikle bitirmiştim :") Koku devam ediyordu tabiki yine sessiz,kendi halinde bir kızdım.Akrabalarımız gulyabani derdi bana insan içine çıkmıyorm diye.Fazla derine girdim sanırım :) Lise bitti arastırmalar başladı doktor doktor gezmeler..İzmirde gitmediğim KBB uzmanı,diş hekimi gastroloji uzmanı,genel cerrahi.. vs vs bana göre hiçbiri işini iyi yapmıyordu ki kokunun kaynagını bulamıyorlardı.İstanbula da açılma vakti gelmişti :) Yana döne internette HALİTOMETRE cihazıyla ölçüm yapan hastane arıyordum.Buldum da..Hergün ağlamama dayanamayan annem ve babamla tuttuk İstanbul yolunu..Onlara göre koku çok fazla yoktu ama ben kokarca oldugumu düşünüyordm tabi.Neyse ölçüm yapıldı normalde 20/100 de seyretmesi gereken koku bende 370 çıkmıstı.Üzüleceğime sevinmiştim aslında bakın çıktı işte yalan söylemiyorm...12 yaşımdan 17 yaşıma kadar bu kokuyla zaten yaşamışım ""370"" Bademciklerimin çürük oldugunu söylemişti doktor bademciklerim alındı ama koku hala vardı benim için.Devam ediyordu aynı durumlar.Burdan biriyle tanıştık yurtdışından bir ilaç getirttiğini iyileştiğini söyemişti onca para biriktirip o ilaç ve gargarayı getirttim hiç sorgulamadan içtim ama fayda etmedi tabiki.Bu seferde arastırırken Adanada bir Dişhekimi buldum.Murat hocam da tanıyacak burdan beni :) Adanaya sizin yanınıza gelen o güzel,alımlı 2. Kattan burnundan,ağzından koku geldiğini iddia eden kız..Sizin tabirinizle :P
Okadar koku çıkması için çabalasa da koku yoktu..Tabi yine ona göre.Benim için Murat hoca da işini iyi yapmıyordu o.O
Gerçekten çok zor dönemlerdi.Evet otobüsteyken karşı otobusten birnin rahatsız oldugunu,iki kattayken sokaktan geçen birinin rahatsız oldugunu.İnsanların yanından geçerken iğrenç koktugumu düşünüyordum.Hergün dua ediyordum sabaha çıkmayım böyle yaşamaktansa diye.Evden dışarı çıkmadım lise bittikten sonra.Markete bile gitmezdim sürekli arastırırdm...Bir ara TMAU ya takıldım.İyi ki de takılmısım :) milyonda bir görünen o hastalıktan benden başka bir genç kız daha şüpheleniyordu ve en iyi dostum oldu kendisi ^^ Üniversite başladı ilk haftasında bırakıyordum.Sınıfa giren burnunu kapatıyor söyleniyordu.Eve gidene kadar ağla ağla gözler kıpkırpımızı dudaklar mosmor...Seni anlayan yok iki çift laf edecegın bir arkadasın dahi..Artık annen ve babana birşey diyemiyorsn ellerinden gelen herşeyi fazlasıyla yaptılar çünkü..Okulda sunum yapmak ölümdü..Gerçi hiç yapamdm heycanlanınca istifra etme gibi bir durumum var o sunumları hiç bir zaman bitiremedim :D Bu arada pskiyatriye gittim ilaç almaya başladım ilaçlar bırakın aklınıza kötü şeyler getirtmemeyi iyi şeyler bile düşündürmüyor,beyninizi uyuşuyordu.Kendime bunu yapmadan bıraktm ilaçları.Sonra okulda 2 kişiyle tanıştım şimdilerde canlarım ^^ Onlara bir mektup yazdım onları rahatsız ettiğimi okulu bırakacagımı vs vs herşeyi anlatan bir mektup baştan sona..Ertesi gün buluştuk duyduklarıma çok şaşırdım.Çoğumuzda vardır karşıdakinin yalan söyleyip söylediğini anlama özeliği...Yalan söylemiyorlardı.Okulda yaşananların hep bir açıklaması varmıs meğer..Bademcik ameliyatından sonra bitmedi sandıgım,hayatımı kabusa çeviren şey psikolojik bir rahatsızlıktan ibaretmiş(12-17 yaşına kadar ağır bir koku varmıs ama) Şimdilerde Üniversite 3. Sınıf öğrencisi aynı zamanda genç bir girişimci :) (Tamamen atlatmamda en önemli faktör buydu).Kendi işimi kurup ayaklarımın üstünde durmam..Sorumluluk sahibi olmak.Tpcancılarla haşır neşir olup,para kazanmak,iyi müşteriler biriktirmek..Biliyorm bunları okurken bile benim sorunum böyle değil,yazmıs da yazmıs,boş yapmıs,benim çektiklerimin yanında hiç kalır.. Diyenler çıkacak çünkü bende burdaki yazıları okurken diyordum.Bana göre dünyadaki en iğrenç kokan canlı bendim.Kendinize haksızlık yapmayın.Gerçekten bir hastalıgınız olsa da bir koku mevcutsa da siz bir insansınız ve hepimizin normal insanlar gibi gezmeye,eğlenmeye hakkı var.Bu genç/orta yaşlarınızı ziyan etmeyin.Bugün çıkın dışarı sizin gününüz olsun kimseyi görmeyin.Mesela luna parka gidebilirsiniz :")) Gönlünüzce eğlenin bu dünyaya bidaha gelmeyeceksiniz.Giden senelerime öyle üzülüyorm ki çocuklugumu yaşayamadım en güzel yıllarım ziyan oldu..Siz bunu yapmayın..Sloganımız da ""bugün dışarı çık"" olsun :'P Eski ben ve benim gibi arkadaslar için bu sözlerim...Umarım kendimi ifade edebilmişimdir.Tabi bunlar minik minik bir kısmı,sadece aklımda kalanlar...Kendinize çok iyi bakın ...
IP
yıldım
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
Alıntı yıldım Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Nisan-2017 Saat 14:17
gizemmmm kardeşim bademcigini aldirdiktan   sonra psikolojik olan koku nasıldi?Anlatırmisin kısaca.Bademciginı aldırmadan önceki gibi bir kokumuydu?
IP
BezginBetül
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 122
Alıntı BezginBetül Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Nisan-2017 Saat 15:53
Paylastiklarin icin tesekkür ederim Gizem. Iyi ki yazmissin.
Keske her düzelen böyle duyarli olup, deneyimlerini paylassa. Vicdanen olmasi gereken bir sey.
Hep böyle mutlu kalmani dilerim.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Nisan-2017 Saat 12:04

Orjinalini yazan: gizemmmm

Murat hoca da hep söylerdi iyileşenler tekrar aynı olayları hatırlamamak için foruma gelmiyorlar diye ve çok kızıyordum neden,nasıl iyileştiklerini anlatmadan bencilce gittiklerini..Bende onlardan biriydim aslında.

Foruma dönüp bizleri bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederiz. İyileşenler var mı diye soran kardeşlerimiz neden forumda bir iyileşenin sesini duymadıklarını böylece anlamış ve yaşamış oldular.

İyileşenler genellikle foruma dönmezler, doktorunu arayıp iyileştim demezler. Doktor kendisini ararsa ya cevap vermezler veya "iyileştim" kelimesini cümle içinde kullanmak istemezler. Bu böyle bir hastalıktır.

Bu seferde arastırırken Adanada bir Dişhekimi buldum.Murat hocam da tanıyacak burdan beni :) Adanaya sizin yanınıza gelen o güzel,alımlı 2. Kattan burnundan,ağzından koku geldiğini iddia eden kız..Sizin tabirinizle :P

Sizi hatırlamıyorum. Sadece forum içerisinde bana karşı güvensiz, inançsız, negatif konuşmalar yaptığınız aklımda kalmış. (Kızmıyorum, gücenmiyorum.)

Özel bir mesaj ile bana isim soy isminizi söylerseniz gaz ölçüm sayılarınızı (isminizi gizleyerek) buradan yayınlar diğer arkadaşlara emsal olarak sunabilirim. Belki faydası olur.

Okadar koku çıkması için çabalasa da koku yoktu..Tabi yine ona göre.Benim için Murat hoca da işini iyi yapmıyordu.

Bu forumda Tip 5 oldması çok muhtemel çok sayıda insan bulunduğunu zannediyorum. Ağız kokusunun psikolojik de olabileceğini topluluğa hatırlattığın isabet oldu.

-M
IP
gizemmmm
Üye
Üye
Simge

Alıntı gizemmmm Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Nisan-2017 Saat 12:49
@yıldım Aslında bademciğim alındıktan sonra da devam etti aynı şeyler.Murat hocama da ordan sonra gitmiştim yanlıs hatırlamıyorsam.Değişen birşey yoktu aslında benim için.Ameliyattan sonra tekrar istanbula gittim Halitometreyle ölçüm yapıldı tabi ki koku çıkmadı 5 kere ısrarla ölçtürdüm ama yine yine inanmadım tabi...Yine aynı şeyler devam ediyordu insanların benden rahatsız oldugunu düşünüyordum.Bir bakıma iyileşmemdeki etkenlerden biri de şu düşüncemdi:
Her insanın burnu kaşınır değil mi? Kolu,bacagı,kafası..Biz sadece burna odaklandığımız için çoğu şey burdan patlak veriyor.Adamın kafası kaşınsa dönüp bakmazsın üstüne alınmazsın.Burnu kaşınırsa benden oldu..Sadece burna odaklanıyoruz..Senin hiç burnun kaşınmıyor mu? Sorusunu sorgulamamız gerekiyor en azından eski ben ve benim gibi arkadaslar..
En en önemlisi de sizin de psikolojik olma ihtimalini es geçmemeniz ben senelerdir kulak tıkadım bu sözcüğü duyunca ama bir kere de olsun düşünün bir kerecik..Daha yazılmamıs o kadar çok şey var ki..Kullandıgım ilaç yaptırdıgm testler..Yine üstüne basıyorum bunları okudugunuz da basit birşeymiş gibi gelecek ama öyle değil arkadaslar 12 yaşımdan 20 yaşıma kadar bu 8 senede ne yaşadıgımı bir ben biliyorum..Hiç pskiloga gitmemiş arkadaslar psikiyatriye gitmeseniz de ilaç kullanmak istemeseniz de (eğer evde iseniz ilaç kullanımanızı tavsiye ederim küçük dozlarda doktor kontrolünde..) Yaşadıklarınızı anlatmak rahatlatıyor gerçekten..Bir umut veriyor iyileşme ihtimali...Sonra sorgulamaya başlıyorsunuz zaten.Arkadaslarıma mektup yazdıgımı fikirlerini aldıgını yazmıstın yuksrdaki yazıda onlar öyle bir şey olmadıgını söylediklerinde sokağa her çıktıgımda koku yok rahat ol kafasıyla gezdim..Dolmuslarda nefesimi tutmadım sağa sola bakmadım acaba yine kim burnunu kaşıyacak diyee..Bir şeylere de tutununca devamı geldi..
IP
gizemmmm
Üye
Üye
Simge

Alıntı gizemmmm Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Nisan-2017 Saat 13:07
Murat hocam;size hangi yıllarda yazmışım inanın hatırlamıyorum..Neler yazmısımdır kim bilir..Burdan özür diliyorum sizden..Çaresizliğimin en dışa vurdugu çocukluk dönemlerime verin...8 senedir bu yükle yaşamak,yaşamaya alışmak insanı yavaş yavaş sakinleştirip olgunlaştırıyor..

2013 de kaydolmusum bu nicke foruma ama bundan öncesi de var diye hatırlıyorum başka bir nickim vardı sitede.Bu nickimi de yorumlarımdan buldum ne çok şifre denedim girmek için :")
2013 den öncesinde de bu site vardı buraya dikkat çekmek istiyordum :)
Yani nasıl denir bilemiyorum başkası olsa gerçekten siteyi kapatırdı,belki bencillik olarak düşüneceksiniz ama hergün farklı kişilerin,yeni kaydolanların aynı soruları defalarca sorması ve bunu sizin tek tek onayladıktan sonra yayınlamanız,usanmadan cevap vermeniz takdire şayan🙏 Burdan ellerinizde kocaman öpüyorum..Saglicakla Kalin
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 255
Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Nisan-2017 Saat 18:39
Çok geçmiş olsun gizem. Daha da iyi olursun insaAllah.. ama malesef yazını okurken sadece hikayeni okudum hir veri elde edemedim :) aynı dediğin şeyi dedim vallahi içimden hatta su anda dışımdan da diyorum :) benim ki kesinlikle psikolojik değil eminim. Psikiyatriste hiç gitmedim ama eminim gitsem veridgi antifepresanla uyusacagim başka hir ise yaramayacak. Ben psikolojik olanların şöyle olduğunu düşünüyorum. Mesela ben kokumun nereden geldiğini anladım çözdüm ve iyileşme surecindeyim kokuyu almıyorum ama tedavi sonlanmadan kesin konuşmuyorum. Neyse bu tedavi bitti ve ben tamamen iyilestim ama hala psikolojik olarak koku var diye kafayı yersem etrafımda ki ler yok demesine rağmen ben koku alıyorsam o zaman psikolojiktir ve psikiyatrise gidebilir. Ama daha hiçbirşey yapmadan buram buram ortada olan bir koku varken psikolojik demeyi bir kaçış olarak görüyorum ve asla inanmıyorum.. senin iyileşmiş olma na çok sevindim birimizin bile iyileşmesi bize ümit oluyor. Kaldı ki ben herkesin iyilenilecegine sadece sorunun kaynağını bulamadiklarina inanıyorum. Hicbirimizin kokusu çözümsüz değil belki hepimizin sorunu aynı yerde değil ama mutlaka çözümü var..
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Nisan-2017 Saat 09:35
Arkadaşlar bir düzeltme yapayım.
Sıradan antidepresanların çoğu uyuşturmaz. Zihin bulanıklığı yaratmaz. Uyku vermez.
-M
IP
Bikkin
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 17
Alıntı Bikkin Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Ağustos-2017 Saat 16:41
Bisey soylemek istiyorum arkadaslar bizim ortada bi nefes kokumuz oldugu gercek zaten insanlar bunu surekli soyluyor duyduklarimiz ve gordugumuz tiksinti dolu bakislardan dolayi duygu dunyamiz altust oluyo zaten psikolojik olmasinin mumkunati yok zaten.ama arkadaslar soyle bisey var biz genelde bu tepkilerden asiri korktugumuz icin zamanla kendimizi asiri kasmaya aman biri almasin diye bazen nefes bile almayip kendimizi tutuyoruz buda vucudumuza duzenli oksijen gitmesine engel oldugu icin kokuyu maximum seviyeye cikariyor, arkadaslar sakin olmaya calisalim oyle durumlarda belkide arkadas hep kendini kastigi icin koku olusuyodu stres ten ve vucuda oksijen gitmedigi icin belkide antidepresanlar onun vucudunu rahatlatti ve kokuda ciddi azalma oldu ne biliym kendimde kesfettigim seyler bunlar benim stresli oldugumda duzgun nefes alamiyorum ve kokumun 3 katina cikiyo herkes burnunu kapiyo daha cok sanki:( hissettiklerimi vucudumda kesfettiklerimi yaziym dedim
IP
frdfon
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı frdfon Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Ocak-2018 Saat 12:38
kardesim merhaba cok onemli konusabilir miyiz
IP
zeytin
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı zeytin Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Ocak-2018 Saat 21:39
Merhaba Gizem, Istanbul da nerede ağız kokusu ölçümü yaptırdın?başka yerde ölçüm yaptıran var mı?
IP
Velele
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 4
Alıntı Velele Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Mart-2018 Saat 16:50
Arkadaslar benim hikayem bundan 10 sene once arkadasimin bana agzin bok gibi kokuyor demesiyle basladi ilk okul 6 idim ozamanlar cocuktuk sekerle sakizla idare etmeye calisiyorduk sonra yas buyuyunce once dis doktoruna gittim butun dolgulari yenilettim sonra kbb gittim ama nafile sonra bu forumu takip etmeye basladim insanlar bademcik aldirmis endoskopi olmus denemedigi yontem kalmamis ama genede bu hastaliktan kurtulamamis bende bunu gorunce bu hastaligin ustune gitmeyi biraktim yaptigim arastirmalar ve edindigim tecrubelere gore genetik bir sorun oldugunu dusunuyorum cunku biz 3 kardesiz ve 3 muzdede bu problem var. Ozellikle toplum icindeyken diyalog halinde ya agzim kokuyorsa diye dusundugum icin stresten tukuruk salgisi azaliyor ve agizim kuruyor koku dahada artiyor ben kokunun sebebinin dilin ustundeki ve arkasindaki beyaz-sari pas oldugunu dusunuyorum o pasin sebebini bulmaliyiz birde bir arkadas bu forumda pikologa gittigini ve psikologun yazgidi bir ilacin kokuyu kestigini soylemisti acaba ruhsal yada beyinsel bir problemmi bu agiz kokusu... alkol aldigimda cakir keyfi denilen kafa geldiginde sanki agiz kokusu gidiyor ve cok rahat konusup edebiliyorum garipp... bu foruma usendigimden uye olmayip tam 4 yil disardan takip ettim yanlis yaptigimin farkindayim bunu soylememim sebebi benim gibi cok insan oldugunu biliyorum lutfen 2 dakikanizi ayirin ve hikayenizi eger iyilestiyseniz yonteminizi burada paylasin birbirimize yardimci olmus oluruz
Yaptiklarim icin pisman degilim ha aklim hala yapmadiklarimda
IP
Reisbey233
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Reisbey233 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Nisan-2018 Saat 21:44
Ya yeterrr biktim usandim hic birseyden zevk almiyorum cok seyi denedim hem bitkisel hem kimyasal ilac bir suru gargara ve bir suru doktor hic biri care olmadi ve yakinda reflu ameliyati olacam bunun yuzunden agzim surekli kokuyor ve evlenemiyorum benim yasadigim bu durumu allahim insala en azılı dusmanima vermez yardim ve tecrubelrini benimle paylasmak isteyen olursa burdan ulasabilir.osman-ciftel@hotmail.com
Allahimyardimet
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu