Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Bademcik taşından kaynaklanan koku Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Clean
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 6
Alıntı Clean Cevaplabullet Konu: Bademcik taşından kaynaklanan koku
    Gönderim Zamanı: 07-Haziran-2016 Saat 00:20
Merhaba hocam
4-5 senedir ağız kokusundan muzdaribim. Kokunun sebeplerini çok araştırdım ve bademcik taşının bu kokuya sebep olduğunu öğrendim. Birkaç doktora gittim bademcik taşı tespit etti ve bademciklerimi aldırmam gerektiğini söyledi, 3 ay önce bademcik ameliyatı oldum ama hala koku devam ediyor. Hala taş olabilir mi?
Yardım edin lütfen ne yapmalıyım
IP
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 231
Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Haziran-2016 Saat 02:56
Orjinalini yazan: mmkk

ARKADASLAR SIZCE AGZIN DISKI GIBI KOKMASININ ANA SEBEBI NE OLABILIR

bademcik taşları ve/veya diş çürükleri/diş arasında kalan besin arttıkları böyle bir kokuya sebep olabilir.
bendeki sebepler bunlardı.bu iki sorunu ortadan kaldırdıktan sonra dışkı kokusu kalmadı bende.
ÇareSiZseniz ! Çare SiZsiniz !!
IP
Clean
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Clean Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Haziran-2016 Saat 12:45
Bademciklerimi aldırdığım halde koku hala devam ediyor. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum
IP
Funda
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 28
Alıntı Funda Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Haziran-2016 Saat 15:35
Clean burnunda sorun varmıydı acaba bide ona yönelebilirsin.o da olmadı mide elbette çaresi bulunacaktır.Sorunların birisinden kurtulmuşsun oda iyi umarım iyilestim diye yazmak nasip olur forumda
Tükenmişlik
IP
Clean
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Clean Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Haziran-2016 Saat 12:22
Murat hocam sizce hala bademcik taşı olbilir mi?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Haziran-2016 Saat 13:35
Orjinalini yazan: Clean

Murat hocam sizce hala bademcik taşı olbilir mi?

Bilmiyorum
IP
BezginBetül
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 122
Alıntı BezginBetül Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Haziran-2016 Saat 22:11
Benim de bademciklerim alindi kücük yasta. Galiba 5 yasimda ameliyat olmustum. Ama gecen gün kbb hekimi burnumun icinden esnek endoskop ile baktiginda, bademcikler biraz burusuk, girintili cikintili dedi. Baska bir kbb doktoru da bir kac yil önce bakmisti ve alinmis olmalarina ragmen yine de hafif belirginler agiz icinde demisti. Ben bademcik tasi göremedim benimkilerde..Ama karbonatla dilimi fircalayip ardindan da yine karbonatla gargara yapinca iyi geliyor biraz. Ya dilde anerob bakteriler var, ya da bademciklerin icinde.
Ama ameliyattan kisa süre sonra tekrar büyüme yapma olasiliklari bence yok bademciklerin. Antiseptik gargsra denedin mi? Kbb hekimine bir sor ve etkili bir gargara yazdir. Eger gargarayla gecerse bademcikler ya da dilden kaynaklaniyor demektir bence.
IP
nilsukkk
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 1
Alıntı nilsukkk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Kasım-2018 Saat 14:07
bademcik ameliyatı oldum 5 gün oluyor bugün agzimdaki koku ne zaman gider ve dilimin beyazligi ne kadar surede gecer ?
bogaziminin acisi gecti garip bir tat var suan orda tamamen ne zaman iylesirim ?
nilsu
IP
bedbahtadam2
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 22
Alıntı bedbahtadam2 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Kasım-2018 Saat 14:37
10 güne ağrıların tamamen geçer sonraki 7 gün hafif şekilde seyrediyor. dilin beyazlığı beslenmenin düzene girmesiyle gidiyor 2 hafta falan sürmüştü bende. berbat bir koku oluyor evet ameliyattan sonra kardeşim yanından kovmuştu ameliyattan sonra. o da sanırım geçiyor 2 haftaya (2015 ekimde olmuştum)
Tonsilektomi +check
Septum Deviasyonu Ameliyati +check
Yan yatık iltihabli 20lik diş cekimi +check
IP
melek
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 3
Alıntı melek Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Kasım-2018 Saat 18:59
arkadaşlar uzun zamandır foruma girmiyordum ama bugun heyecanla bişeyler yazmak istedim..dün burnuma sulandırılmış acı kavun suyu sıktım. biliyorum daha önce konuşulmuştu ama ben bunu uyguladıktan sonra koku gidince size de danışmak istedim.midemden kaynaklı bir agızkokusu var sanıyordum agzımda hala o acı kötü tat devam ediyor fakat koku yok . bilmiyorum belki de geçici bir durum ama paylaşmak istedim.
IP
12345
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 4
Alıntı 12345 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Ocak-2019 Saat 12:16
Merhaba arkadaşlar, eğer ağz kokunuzun bademcik taşından kaynaklandığından eminseniz doktorunuza danışın ve kullanmanızda bir sakınca yok derse propolis diye arının ürettiği bi ürün var (eczane ve aktarlarda bulabilirsiniz ) kullanım şekli kutusunda yazıyor sabah akşam dişlerinizi fırçaladıktan sonra gargara yapın İNŞAALLAH bademcik taşından kurtulacaksınız
IP
12345
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı 12345 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Ocak-2019 Saat 08:03
Propolis de alkol olma riski varmiş arkadaşlar iyice bi araştırtalım yeni öğrendim bende
IP
qwertyu
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı qwertyu Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Ocak-2019 Saat 16:01
Merhaba, ağız duşu yapan aletlerle bademcik ve arkası rahat temizlenebiliyor. mekanik olanıyla denedim ve işe yaradı, arkasını göremediğim için hepsini temizledim mi bilemiyorum tabi. elektrikli olanı pahalı ama mekanik olanı hesaplı.
IP
TheyLike12
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2
Alıntı TheyLike12 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Haziran-2019 Saat 23:44
Merhabalar forumda uzun süredir başlıkları okuyorum 2.5-3 senedir ağız kokusu problemi çekiyorum. Başlarda ne olduğunu neyden kaynaklandığını bilmiyordum. Dişimde çürük var diye dişçiye gitmiştim askeri revirde kanal tedavisi ile kullanabileceğim 3 dişi direk çekti çok zor günler atlattım. Neyse konumuza gelelim. 20 Haziranda bademcik ameliyatı oldum.Doktorum aileme bademciğimin arkasının çok iltihaplı olduğunu ağız kokusunun bundan kaynaklı olduğunu söyledi. Bugün ameliyatın 9.günü. Ağız kokum geçmedi çok fazla başlık okudum bademcik ameliyatı ile ilgili iyi ve kötü. Doktoruma kontrole gittiğimde en az 2 hafta 3 hafta hatta 1 ay beklemen dedi ama ben inanıyorum ki 1 ay sonra da geçmeyecek. Artık umudum kalmadı ben ailemi ikna etmeye çok uğraştım bundan 5-6 ay önce Anneme bademcik taşlarının olduğunu ağız kokusu yapabileceğini söylediğimde bana ağzından baktığın zaman bademciklerini göremezsin gibi cevaplar veriyordu... Neyse şu an bademciklerimin olduğu yerde hâla yara var çok çok düşük bir ihtimal olsa da geçer belki... Bıktım artık otobüste yer olmasına rağmen ayakta gitmekten, kendimi rahatça ifade edememekten, insanlarla konuşamamaktan bazen soruyorum kendime bu kısacık hayatta cidden böyle bir şey için bu kadar çaba mı sarf etmem gerekiyor diye. Bu sene sınav senem. 11.sınıf benim için tam bir rezaletti. O kadar kötü hissediyorum ki kendimi ders çalışmıyorum sadece boş boş oturuyorum bütün gün zaten ameliyat olduğum için dışarı da çıkmıyorum bir şeyler yiyip içemediğim için. Bademcik ameliyatı olmak isteyenler bütün sorularını sorabilir elimden geldiğince yanıtlarım
IP
Sinirbozucu
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Sinirbozucu Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Eylül-2019 Saat 22:56
Bende bademcik ameliyati oldum ama gecmedi
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Eylül-2019 Saat 07:46
Zaten bademcik ameliyatı ile ağız kokusu iyileşen pek az insan gördüm.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Eylül-2019 Saat 07:49
Bademciklerim parmak veya bir alet ile dokununca koktuğunu anlayabiliyoruz. Fakat bu koku salya içinde çözündüğü için ağız kokusu yapmıyor. Elimde delil yok ama böyle olduğunu tespit ediyorum.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Eylül-2019 Saat 07:49
Başka bademcik ameliyatı olan var mı grupta ?
IP
Simyacı
Üye
Üye

Gönderilenler: 47
Alıntı Simyacı Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Eylül-2019 Saat 16:53
Orjinalini yazan: aydinmur

Başka bademcik ameliyatı olan var mı grupta ?

Hocam bademcik taşları olan ve koku yaptığını ileri süren arkadaşlar direkt burnuna yönelsin..Ağızdan sürekli nefes alan insanların bademcikleri kuruyor deliniyor ve taş oluşumuna sebep oluyor..bence durum bundan ibaret..
IP
Sinirbozucu
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Sinirbozucu Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Eylül-2019 Saat 23:47
Doktorum da aynısını söyledi fakat psikolojik olarak iyi geleceğinden ameliyati yaptı. Agiz kokusunun olduğunu öğrenince dişlerime çamaşır suyu sürüp fircalamistim. Dilimi asprin cif sürüp yikadim. Artık saçma sapan olan herşey kokuyu ve onun yuzunden uzaklastigim arkadaşlarımı aklıma getirince mantıklı geliyordu.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Eylül-2019 Saat 18:29
Aman arkadaşlar ağzınıza toksik kimyasallar sürmeyin.
IP
Sinirbozucu
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Sinirbozucu Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Eylül-2019 Saat 20:32
Çıkar yolu kalmıyor, akıl dışı davranıyorum.Tüm hayatımın bittiğini düşünüyorum.
IP
donniebrasco
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 33
Alıntı donniebrasco Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Eylül-2019 Saat 01:20
hocam taş yüzümden bademiciklerimi aldırmıstım 5 sene oldu geçmedi yeniden taş oluştugu gördüm geçen cıkardım ufak birşeydi ancak cıkınca 2 3 gün koku gitti neyden kaynaklanıyor olabilir derinin altına nüfus etmisti dişteki siyah leke yapabilir mi doktorlar bu koku yapmaz demisti tam olarak ne olusturugunu bulamaıyorum
Belki birgün
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Eylül-2019 Saat 07:46
Alınmış yani olmayan bademcik taş yapıyorsa tamamı alınmamış olabilir.
Bademcik taşları dişte renkleşme yapmaz
-M
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Eylül-2019 Saat 07:47
Orjinalini yazan: Sinirbozucu

Çıkar yolu kalmıyor, akıl dışı davranıyorum.Tüm hayatımın bittiğini düşünüyorum.

Mesela ne gibi akıl dışı davrandığınızı tespit ediyorsunuz?
-M
IP
Sinirbozucu
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Sinirbozucu Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Eylül-2019 Saat 22:09
Insanlarla iletişim kuramadiktan sonra hiç birşeyin anlamı olmuyor.Tarih boyunca bile agiz kokulu insanlar lanetlenmis.Günümüzde ise durum farksız değil.Kimyasal maddeleri sürekli kullanmaya başladım.Biliyorum zararlı faydasız rahatlamak için yapıyorum.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Eylül-2019 Saat 07:19
Orjinalini yazan: Sinirbozucu

Insanlarla iletişim kuramadiktan sonra hiç birşeyin anlamı olmuyor.Tarih boyunca bile agiz kokulu insanlar lanetlenmis.Günümüzde ise durum farksız değil.Kimyasal maddeleri sürekli kullanmaya başladım.Biliyorum zararlı faydasız rahatlamak için yapıyorum.

Not etmek için soruyorum: Tarihte lanetlenen ağız kokulu bireyler kim ?

Narkotik mi kullanıyorsunuz? Ağız kokunuz bulunduığu için mi başladınız?
-M
IP
lulupi
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 27
Alıntı lulupi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Eylül-2019 Saat 12:06
Merhabalar, bademcik ameliyatı oldum şu an 2.günümdeyim.Şu an açlıktan, ve yaralar nedeniyle çok fazla duymasam da koku hissi var. Sonrası için bilemiyorum,neler olacak.
Asıl mesele şu; genel olarak kötü bir tat,agızda kuruluk,burun tıkanıklığı mevcut ancak koku alamayan ancak bazı insanlarla konuşurken kokuyu duyan birileri var mı aramizda benim gibi merak ediyorum.
Bunun nedenini hiçbir zaman onlarin nefesi kokuyordur olarak algılamadım, her daim kendimden suphe duydum ki bence doğrusu bu. Ama neden o insanlarla iken duyuluyor koku sizce?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Eylül-2019 Saat 14:51
Orjinalini yazan: lulupi

....ancak koku alamayan ancak bazı insanlarla konuşurken kokuyu duyan birileri var mı aramizda benim gibi merak ediyorum. ... Ama neden o insanlarla iken duyuluyor koku sizce?

Sevgili arkadaşım öncelikle bademcik ameliyeatınız için geçmiş olsun.

Soru:
Ağız kokusu sebebi ile mi bademciklerinizi aldırdınız ?

Soru:
Koku alan/duyan/duyduğunuz bazı insanlar dediğiniz insanlar kendi aralarında tanışıyor mu?

Soru: Aşağıdakilerden hangisi doğru?

A- Bazı insanlar ile karşılaştığınızda kendinizde ağız kokusu duyuyorsunuz

B- Bazı insanlar ile karşılaştığınızda onlar sizde ağız kokusu duyuyor

IP
lulupi
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı lulupi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Ocak-2020 Saat 23:18
Sevgili hocam, cevabınızı yeni görüyorum maalesef..

Evet bademciklerimi kokudan kurtulabilmek ümidiyle aldırdım.Kbb doktorum alalım zaten işlevsiz hale gelmiş fakat yüzde yüz koku geçer diyemem demişti.
Aldırdım lakin hala kokunun var olduğunu hissediyorum.Geniz akıntım mevcut ve sabahları bazen kokuyu alabiliyorum.

Bazı insanlarla konuşurken kokuyu net duyabiliyorum, ama onlar benden rahatsız olmuş gibi davranıyor. Burunlarını kapatıyorlar veya kaşıyorlar, burunlarını çekiyorlar veya uzaklaşıyorlar.
tonsillektomi /check
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Ocak-2020 Saat 00:52
Orjinalini yazan: lulupi

Sevgili hocam, cevabınızı yeni görüyorum maalesef..

Evet bademciklerimi kokudan kurtulabilmek ümidiyle aldırdım.Kbb doktorum alalım zaten işlevsiz hale gelmiş fakat yüzde yüz koku geçer diyemem demişti.
Aldırdım lakin hala kokunun var olduğunu hissediyorum.Geniz akıntım mevcut ve sabahları bazen kokuyu alabiliyorum.

Bazı insanlarla konuşurken kokuyu net duyabiliyorum, ama onlar benden rahatsız olmuş gibi davranıyor. Burunlarını kapatıyorlar veya kaşıyorlar, burunlarını çekiyorlar veya uzaklaşıyorlar.

aşama aşama bu işler. geniz akıntı zaten 2-3 nedenden dolayı oluyor, yattığın oda kuru hava varsa, deviasyonun veya burun etin varsa, yada reflü varsa.

bademcik alındı, 1 aşama gitti, şimdi hala varsa diğer aşamayı bulup-çözüp sorunu kökten çözeceksin.
IP
lulupi
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı lulupi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Şubat-2020 Saat 23:34
Deviasyon ve burun etlerimin büyük olduğunu söyledi doktor sinus BT çektirip gosterdigimde... Bu islemlerden sonra geniz akıntısı ve ağız kokusu biten var mı acaba?
tonsillektomi /check
IP
Belinda
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 31
Alıntı Belinda Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Mayıs-2020 Saat 16:27
Bacemcikler alinsa bile taş oluşmaya devam edio bazı durumlarda okudugum kadarıyla çünku vucut kendisi üretio belki calısmayan bi hormon yüzunden parathormon olabilir...vucutta kalsiyum çökmeleri oluo böbrek taşi icin böbrek alinmıo ama bademcik taşı icin bademcikler alınıo doğru deil bnce. peki tükürük bezlerinizde taş olabilirmi herzamn görüntüleme cihazlarında çıkmaya biliniomuş bi araştırın isterseniz sialendoskopi yöntemiyle görülüp cikarilabiliniomuş o da aynı şikayetleri yapıo ağızda kuruluk dilde beyazlık koku vs...
IP
PesYok
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 8
Alıntı PesYok Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Haziran-2020 Saat 20:21
Merhaba, yutkunurken kursağınızda batma olan varmı, sanki küçük yuvarlak bişey var, 4 yıl önce bademcik taşım olduğu için bademciklerim aldırdım, endoskopi de olmuştum, bişey çıkmamıştı
Pes etmek yok!!
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Haziran-2020 Saat 22:23
Orjinalini yazan: PesYok

Merhaba, yutkunurken kursağınızda batma olan varmı, sanki küçük yuvarlak bişey var, 4 yıl önce bademcik taşım olduğu için bademciklerim aldırdım, endoskopi de olmuştum, bişey çıkmamıştı

zaten kursakta yutkunmada takılma vs, 2 seçenek var, biri kanser diğeri, reflü-farenjit . tabi reflüdür genellikle.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Haziran-2020 Saat 07:25
Orjinalini yazan: ahmetmehmet1

zaten kursakta yutkunmada takılma vs, 2 seçenek var, biri kanser diğeri, reflü-farenjit . tabi reflüdür genellikle.

Tatminsiz yutkunmadan bahsediliyor galiba. Bunun çok sayıda sebebi olabilir. 2 seçenek ile daraltmak doğru olmaz.
Küçük dilde ödem, adenoid vejetasyon, peritonsiller iltihap, bademcik hipertrofisi, mukosel, kafa çarpışmaları, beyin hasarı vesaire.
Farinjit tatminsiz yutkunma da yapabilir. Fakat Reflu , genellikle tatminsiz yutkunmaya sebep olmaz.

IP
Rftoz
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 5
Alıntı Rftoz Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Haziran-2020 Saat 13:32
Merhabalar benim burunda tıkanıklık var iki tarafta tıkalı konkalar deviasyon haliyle geniz akıntısı var ve bademcik ağızdan aldığımız icin hergün enjektörle su tutup temizliyorum ve taş oluşmadan sadece geniz akıntısının o mukusunu temizliyordum çok batma ve yutkunma oluyor 2-3 gün temizlemesem hafiften boğazdan koku başl8yordu bu süre kışın 1 gündü ama hiç ağzım kapalıyken burnuma koku gelmezdi taki 3 gün öncesine kadar banyoda bademciklere parmakla başmıştım ve 3 gündür kokuyu hissediyorum bunun sebebi nedir sayın hocamdan ricamdır acaba bademcik arkasında vardı da ezilince orda koku mu yapmaya başladı arada vuruyor ama bu durumda olan arkadaşlar varsa bi yazsın
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu