Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Söyleyeceklerim var
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Söyleyeceklerim var
Mesaj icon Konu: Arkadaşlar yeni keşfettiğim ürünler- Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Haohao
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 5
Alıntı Haohao Cevaplabullet Konu: Arkadaşlar yeni keşfettiğim ürünler-
    Gönderim Zamanı: 13-Şubat-2017 Saat 02:47
Arkadaşlar başlıktada dediğim gibi yeni keşfettiğim ürünleri sizinle paylaşmak istedim tabiki daha bilgili arkadaşlar ve Murat hocam yorum yaparsa çok sevinirim belki işinize yarar bugün tüm avmlerde bulunan genel kozmetik ve bakım ürünleri satan bir dükkanda diş sağlığı bölümünde şu ürüne rastladım TungGel dil macunu arkasında ise

Dil Macunu

Bakterilere ve ağız kokusuna karşı Klinik araştırmalar kötü nefesin 1 numaralı nedeninin dil üzerinde bulunup, kötü koku yayan bakteriler olduğunu göstermektedir.

Tung Dil Macunu ve Tung Dil Fırçası kullanarak bu bakterilerden kurtulabilirsiniz.

Tung Dil Macunu dildeki çıkartılması zor plakları söker.

İçeriğindeki çinko dildeki bakterilerin neden olduğu kötü nefesi etkisiz hale getirir.

Dilinizi diş macunlarından daha iyi temizler.

Eşsiz, harika tadı dilinizi heyacanlandırır ve ferahlatır.
yazıyor ve önünde de advanced formula with zinc to help cure bad breath diyor. Yani içinde çinko var sanırım bu kesinlikle aradığımız şeydi.
kullandıktan sonra gerçekten güzel ferah bir his vardı ama maskeleme olabilir kısa süreli.
ikinci üründe

watsons 10 in 1 ağız gargarası buda alcohol free fakat içinde çinko yok arkasında da özellikle alkol içermeyen çok etkili formul diye belirtiliyor.İçinde ise aqua.glycerşn.polysorbate 20.sorbitol.poloxamer 407.flavour.citric acid.sodium benzoate.sodium citrate.cetylpyridinium chloride.menthol.sodium saccharin.sodium fluoride.CI 16035.CI42090.CI17200
tabi içinde sanırım sakkarin olduğu için çok optimum olarak aradığımız bir gargara değil evet arkadaşlar birde aynı yerde bir sprey var kısa süreli hızlı çözüm için ama zaten spreyleri herkes bulabilir sanıyorum.Daha önce yazıldımı bilmiyorum umarım herkesin işine yarar.
IP
BezginBetül
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 122
Alıntı BezginBetül Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Şubat-2017 Saat 20:57
Emek verip yazmissin arkadasim, tesekkürler.
Ama sanirim sorunumuz hijyen konusunun cok ötesinde. Agiz sulari, gargaralarla olacak is degil gibi. Yani benim icin durum böyle. Icten gelen bir sorun. Bagirsak, mide, karaciger, böbrekler, akciger..Bazilarimizda mutlaka burun bogazdan da kaynaklidir. Bademcik, tükürük bezlerinin iltihabi, derinlerde bir kist vs..Ama hijyen ve agiz bakimi ile alakali olduguna nedense hemen hemem hicbirimizde ihtimal vermiyorum.
Yani mutlaka hepimiz günde 5 defa dislerimizi, dilimizi, bilemedin taaa bogazimizi fircaladigimiz evrelerden gecmisizdir.
Sahsen ben gectim ve sonuc alamadim.
Konu yeni yeni agiz gargaralari, 3 dk boyunca maskeleyebilecek ürünlerde degil bence.
Olsaydi, bende coktan gecmisti.
A'dan Z'ye her ürünü denedim. Alakasi olmadi.
Seni demotive etmek icin yazmadim,bumarim yanlis anlamazsin..ama artik yillarin verdigi deneyimlerle diyebilirim ki, bu sadece vakit kaybidir.
Metabolizma, sindirim, hormonlar, otoimün reaksiyonlar, vitamin eksiklikleri...Bunlara yogunlasmakta fayda var.

Yanlis anlama sakin lütfen..
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Şubat-2017 Saat 17:20
bu söylediklerin geçici. ayrıca paradontax ferahlık alın hem diş eti için hemde diğer diş macunlarından kaliteli içerik olarak. hemde fiyat olarak uygun.
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 525
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Şubat-2017 Saat 17:12
BezginBetül hanfendi sizin bademcikleriniz duruyormu? 2) problem yaratıyorlarmı yani problemden kastım taş çıkıyormu ve beyazımsız hafif görüntü varmı? ne durumda bu konu üzerine hiç gittinizmi
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 255
Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Mart-2017 Saat 11:41
BETÜLÜN DE DEDİĞİ GİBİ BUNLAR ÇOK GEÇİCİ HATTA HİÇ GEÇİCİ ETKİ BİLE SUNMAYAN ÜRÜNLER. EN AZINDAN BİZ KRONİK HASTALAR İÇİN.. TİP 1 OLANLARINDA ÇOK BURADA GEZECEĞİNİ SANMAM DİŞLERİNE DİLİNE İYİ BAKSIN ZATEN SORUN YOK. BİZİM HİJYENLE ZERRE KADAR ALAKAMIZ YOK MAALESEF OLSAYDI ŞİMDİYE KADAR KURTULMUŞ OLURDUK ZATEN. AMA TAKVİYE EDİCİ BİR ÖNERİ DE BULUNABİLİRİM SONUÇTA İLLA Kİ DİŞLERİMİZİ FIRÇALIYORUZ.. AMA ASLA KOKU FALAN GİTMEZ ÖYLE BİR ŞEY YOK İNANMIYORUM ARTIK BU GARGARA DİŞ FIRCASI YOK DİL FIRÇASI İŞLERİNE.. SADECE SAĞLIKLI OLMASI AÇISINDAN ASLA PAKET DİŞ MACUNU ALMAYIN. BULABİLİRSENİZ PROBİYOTİK DİŞ MACUNU ÖZEL YAPILIYOR, BİR DE BENTONİT KİLLİ DİŞ MACUNU KULLANIN HİÇ BİRİNİ BULAMIYORSANIZ MİSVAK.. ZAMANINDA OXYFRESH ÜRÜNLERİNE DE ÇOK PARA VERDİM EN UFAK BİR KATKISINI GÖRMEDİM. BU TAVSİYE ETTİKLERİM DE SİZİ KOKUDAN KURTARMAZ SADECE VÜCUDUNUZA DAHA FAZLA KATKI MADDESİ, TOKSİN ALMAMIŞ OLURSUNUZ.
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 255
Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Mart-2017 Saat 11:48
BADEMCİK TAŞLARI İÇİN DE.. BADEMCİKLERİNİZİ ALDIRMADAN ÖNCE KOKUNUN GERÇEKTEN ORADAN GELDİĞİNE EMİN OLMANIZ LAZIM.. AMA DOKTORLARIMIZ KASAP OLDUĞU İÇİN BUNUNLA İLGİLENMEZLER EVET EVET KURTULURSUN DERLER.. DİKKAT EDİN.. BEN BEŞİKTAS TA Kİ DENTİSTANBULA GİTMİŞTİM GÜYA AĞIZ KOKUSU İLE ÖZEL OLARAK İLGİLENİLİYOR BURADA.. AMA ÖNCE HİÇBİR ARAŞTIRMA OLMADAN DİŞ TATARI TEMİZLİĞİ KALDI Kİ BEN DE KOKU YAPACAK TARTAR YOK. DOKTORA SÖYLEDİĞİM DE OLSUN BİZ YİNE DE YAPALIM.. NEYSE BÜTÜN DİŞ TETKİKLERİNİ YAPACAKTI BANA HEPSİ DE PARA TUZAĞI SONRA DA BİR DAHA GİTMEDİM İYİ Kİ DE GİTMEDİM.. YANİ BADEMCİKLERİNİ ALDIRIPTA 6 AY SONRA KOKU GELENİ DE VAR.. DONANIMHABER DE BU KONUDA BİR POS VAR OKURSANIZ ORADA ÇOK DENEYİMLİ KİŞİLER VAR HEPSİNİN TEK TEK OKUMUŞTUM. BİR OPERASYON YAPMADAN ÖNCE ÇOK YÖNLÜ DÜŞÜNÜN.. NEYİN SİZDE KOKUYU AZALTTIĞINDAN YOLA ÇIKIP ASIL TEDAVİ ŞEKLİNİZİ BULABİLİRSİNİZ.. MESELA SİNDİRİMİNİZ DÜZGÜN MÜ? HER GIDAYI SİNDİREBİLİYOR MUSUNUZ? ŞİŞKİNLİĞİNİZ VAR MI? KRONİK KABIZLIK YA DA İSHALİNİZ VAR MI? YEDİĞİNİZ GIDALAR SİZ DE GAZ YAPIYOR MU? EĞER BUNLARA CEVABINIZ EVET İSE SİZİN SORUNUNUZ MİDE VE BAĞIRSAKTA HİÇ BOŞUNA KBB İLE UĞRAŞMAYIN..
IP
Haohao
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 5
Alıntı Haohao Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Mart-2017 Saat 13:16
Arkadaşlar sizin için kurtulma hikayemi yazacağım lütfen orayıda okuyun.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu