Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | GENEL AĞIZ SAĞLIĞI soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Olay: Spor ve Ağız kokusu - Olayın Tarihi: 20-Haziran-2017 Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 525
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Takvim Olayı: Spor ve Ağız kokusu
    Gönderim Zamanı: 20-Haziran-2017 Saat 18:59
Hocam sorum kısa ve size sormak istiyorum , bodybuilding vücut geliştirme sporu yapanlarda zaman zaman ağız kokusu görülebiliyor bunun sebebi nedir hocam mesela bir ağırlığı kaldırdıktan sonra aşırı yorulan bi insanın ağzının kokmasın normalmidir ve bunun sebebi nedir bu doğal birşeymidir
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Haziran-2017 Saat 21:04
Güzel soru
Cevap derin. Ama kısaltarak anlatacağım.
Eforlandığımızda nefes verme sırasında artan gazlar vardır. İzopren başta olmak üzere kolesterol ve karbonhidrat yıkım ürünleri vesaire.
Kas şeker yakar. Laktoz laktik asite dönüşür. Egzersizden sonra laktat dehidrogenaz yükselir. Bu sırada nefese özel maddeler geçmeye başlar. Kısa sürer, farkına bile varılmaz. Dakikalar içinde normale döner veya azalır.

Ayrıca sporcuların kas geliştirmek için kullandıkları karnitin içeren ilaçlar ve protezin tozları ağız kokusu yapabilir.

Başka mekanizmalar da vardır. Üzerinde rurulmasına gerek yoktur. Spor ağız kokusu yapmaz olarak bilin. Aklınızda öyle kalsın.
-M
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 525
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Haziran-2017 Saat 17:01
öncelikle cevabınız için teşekkür ederim ve iyi anlattınız

benim başıma şöyle bi hadise geldi ondan bunu sorma gereği duydum hocam , uzun zaman spor yapmadım biraz barfiks çektim karnım öyle acıktıki o ana kadar ağzımın kokmadığını söylüyen kardeşim o andan sonra hafif koku olduğunu söyledi bu kafamı karıştırdı bundan dolayı sormak istedim
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu