Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Ben iyileştim
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Ben iyileştim
Mesaj icon Konu: LÜTFEN FORUMDAKİ HERKES OKUSUN Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
obsesif
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 3
Alıntı obsesif Cevaplabullet Konu: LÜTFEN FORUMDAKİ HERKES OKUSUN
    Gönderim Zamanı: 29-Nisan-2018 Saat 21:31
ARKADAŞLAR HEPİNİZE İYİ AKŞAMLAR KENDİ HİKAYEMİ EN KISA HALİNDE YAZMAYA ÇALIŞARAK SİZE YARDIMCI OLACAĞIMI UMUYORUM. TABİ BENİ DİKKATE ALIP İNANIRSANIZ ÇOĞUNUZUN HATTA HEPİNİZİN İYİLEŞECEĞİNE İNANIYORUM.
BEN TAM 10 SENE BU İLLETİ ÇEKTİM LİSEDE BAŞLADI TAMDA ERGENLİK ÇAĞIMDA EN GÜZEL YAŞLARIMDA BENİM HİKAYEM DİŞİMİ ÇEKTİRDİKTEN SONRA BAŞLADI VE AİLEM VE BİR İKİ ARKADAŞIMDAN TEPKİ ALDIM VE HEPİNİZİNDE YAŞADIĞI GİBİ BENDE HİÇBİR KIZLA YAKINLAŞAMADIM HEP AĞZIMIN KOKTUĞUNU DÜŞÜNÜYORDUM.LİSE ÖYLE BÖYLE BİTTİ TABİ BEN BU SIRADA SÜREKLİ DOKTORLARA HASTANELERE GİDİP DURRDUM BURNUMDA KEMİK EĞRİLİĞİ OLDUĞU SÖYLENDİ AMELİYAT OLDUM VE GEÇMEDİ.SONRA BU FORUMDA SÖYLENENLERİ UYGULADIM VE HİÇBİRİ İŞE YARAMADI DAHA SONRA İÇ HASTALIKLARINA GİTTİM REFLÜ OLDUĞU SÖYLENDİ İLAÇ TEDAVİSİ VERİLDİ VE GEÇMEDİ.DAHA SONRA GASTROENTOLOJİYE GİTTİM ENDO-KOLON LA BAKILDI DOKTOR HELİKOBAKTERİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ VE İLAÇ TEDAVİSİYLE BU BAKTERİNİN GEÇECEĞİNİ SÖYLEDİ...ARKADAŞLAR BU SIRADA BEN DOKTORLARA GİDERKEN HİÇBİRİ AĞZIN KOKUYO VEYA KOKMUYO DİYE BİŞEY SÖYLEMEDİLER İLGİLENMEDİLER BİLE DİYEBİLİRİM.BU ARADA BENİM BÖYLE 10 SENEM GEÇTİ VE ARTIK İNTİHAR ETMEYİ DÜŞÜNÜYORDUM..BURAYA ÇOK DİKKAT EDİN BEN AĞZIMIN SÜREKLİ KOKTUĞUNU SANDIĞIM İÇİN KONUŞURKEN SÜREKLİ ELİMLE AĞZIMI KAPATIYORDUM YANİ KİMLE KONUŞURSAM KONUŞAYIM SÜREKLİ AĞZIMI KAPATIYORDUM YADA HEP YERE BAKARAK KONUŞUYORDUM..ARKADAŞLAR BU FORUMDAKİ HASTALARIN %95İNİN BENİM GİBİ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM VE BU ÇOK KÖTÜ BİRŞEY NELER YAŞADIĞIMI BİR BEN BİR ALLAH BİLİR BEN CİDDİ CİDDİ İNTİHAR EDİCEKTİM.AMA ALLAHA ŞÜKÜRLER OLSUN Kİ KARDEŞİMİN YARDIMIYLA BU İLLETİN SADECE PSİKOLOJİK OLDUĞUNU ANLADIM VE DERHAL TEDAVİYE BAŞLADIM YANİ PSİKOLOĞA GİTMEYE BAŞLADIM BUNUN SADECE TAKINTI OLDUĞUNU ANLADIM YANİ KOKU FALAN YOK ASLINDA SİZE YEMİN EDERİM İNANMANIZ İÇİN NE SÖYLEMEM GEREKİYO BİLMİYORUM AMA HAYATIM BOYUNCA MUTLU OLMAYAYIM Kİ BEN SENELERCE BUNUN BİR GERÇEK OLDUĞUNU AĞZIMIN SÜREKLİ KOKTUĞUNU DÜŞÜNÜYORDUM VE ÖYLE HİSSEDİYORDUM.ASLINDA HİÇBİRŞEY YOKMUŞ TAMAMEN TAKINTIYMIŞ SENELERİM BOŞUNA GİTTİ AMA İYİLEŞTİĞİME HERGÜN ŞÜKREDİYORUM BU KOKU TAKINTISI BENİM SENELERİMİ ALDI GÖTÜRDÜ ÇÜNKÜ.SİZE ANLATMAK İSTEDİĞİM SİZİNDE ÇOĞUNUZUN BENİM GİBİ OLDUĞUMU DÜŞÜNDÜĞÜM İÇİN YANİ SİZDE KONUŞURKEN SÜREKLİ AĞZINIZI KAPATIYORSUNUZ VE KARŞINIZDAKİLERDE AYNI TEPKİYİ VERİYOR SİZDE AĞZINIZIN KOKTUĞUNU DÜŞÜNÜYORSUNUZ.MURAT HOCAM DAHA ÖNCE SÖYLEMİŞTİ YANLIŞ HATIRLAMIYORSAM PARMAĞINIZI DİL KÖKÜNE YERLEŞTİRDİĞİNİZDE ALDIĞINIZ PİS KOKU DÜNYADA YAŞAYAN HERKESTE VAR YANİ DOĞAL BİŞEY AĞIZ KOKUSUYLA ALAKASI YOK!! AĞIZ KOKUNUZUN OLUP OLMADIĞINI ÖĞRENMENİN TEK YOLU ANNENİZE KARDEŞİNİZE YADA Bİ TANIDIĞINIZA DİREK SORMANIN YÜZÜNE KARŞI KONUŞMANIZ VE BENİM AĞZIM KOKUYOMU DİYE SORMANIN YALNIZ 1 DEFA DEĞİL GEREKİRSE 100 DEFA ÇÜNKÜ BEN 1.5 SENEDİR PSİKOLOĞA GİDİYORUM VE DAHA YENİ YENİ GERÇEKTEN O KADAR SENE KOKMADIĞINI İDRAK EDEBİLİYORUM.ALLAH RIZASI İÇİN SÖYLEDİKLERİMİ YAPIN VE HEMEN YANINIZDA KİM VARSA SORUN.DİL PASI FALAN FİLAN HEPSİ HİKAYE HER İNSANDA OLAN ŞEYLER BUNLAR.LÜTFEN DAHA FAZLA GEÇ OLMADAN SİZDE PSİKOLOJİK OLARAK İYİLEŞİN.HEPİMİZDE OBSESİF KOMPULSİF BOZUKLUĞU VAR BEN BUNA EMİNİM!!EĞER BURDAN 1 KİŞİ BİLE BENİM BU YAZIMDAN SONRA İYİLEŞİRSE NE MUTLU BANA.HEPİNİZE İYİ AKŞAMLAR..
obsesif
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Nisan-2018 Saat 07:33
Orjinalini yazan: obsesif

ARKADAŞLAR HEPİNİZE İYİ AKŞAMLAR KENDİ HİKAYEMİ EN KISA HALİNDE YAZMAYA ÇALIŞARAK SİZE....

Değerli arkadaşlar,
Yukarıdaki yazıyı herkes tane tane heceleyerek ve sindirerek bir kaç defa okumalıdır.

-M
IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 169
Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Nisan-2018 Saat 19:11
%95 iddialı bir rakam olmuş, biz ölçtürdük ve koku var çıktı.. evet her insanın ağzı kokar zaten ama patolojik olanların sayısı da emin olun azımsanacak kadar değil..
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Mayıs-2018 Saat 20:36
Bu durumun psikolojik olduğunu varsaymak yeterli mi, yoksa klinik bir vaka olup ilaç tedavisi mi gerekli. Ya da çok stresli olmanın getirdiği bir sonuç olup stresi azaltmak mı bunun psikolojik kısmı?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Mayıs-2018 Saat 15:34
Orjinalini yazan: mscn

Bu durumun psikolojik olduğunu varsaymak yeterli mi, yoksa klinik bir vaka olup ilaç tedavisi mi gerekli. Ya da çok stresli olmanın getirdiği bir sonuç olup stresi azaltmak mı bunun psikolojik kısmı?

Beyin hücrelerinde seratonin adı verilen bir kimyasal madde hücre dışına atıldıktan sonra yeniden hücre içine sızarsa bu hastalık (takıntı) gelişiyor.

İyileşme genellikle kendiliğinden olmaz. Sadece fobik dönemde bazen doktorsuz iyielşme olabiliyor. Diğerlerinde Seratonin geri alımını doktor ilaç ile engellerse iyileşme başlıyor.

(https://en.wikipedia.org/wiki/Serotonin_reuptake_inhibitor)

İmajiner ağız kokusu (olfaktör obsesyon, olfaktör referans sendrom, olfaktör delüsyon, obsesif kompülsüf hastalık, olfaktör halüsinasyon, hipokondrikal psikoz, phantosmi) tedavisinde ilaç ile düzelme 4-6 ay sonra başlıyor. Bi kaç sene sonra tamamlanıyor ve doktor ilacı azaltarak sona erdiriyor.
-M

IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Mayıs-2018 Saat 16:31
Orjinalini yazan: aydinmur

Beyin hücrelerinde seratonin adı verilen bir kimyasal madde hücre dışına atıldıktan sonra yeniden hücre içine sızarsa bu hastalık (takıntı) gelişiyor.

İyileşme genellikle kendiliğinden olmaz. Sadece fobik dönemde bazen doktorsuz iyielşme olabiliyor. Diğerlerinde Seratonin geri alımını doktor ilaç ile engellerse iyileşme başlıyor.

(https://en.wikipedia.org/wiki/Serotonin_reuptake_inhibitor)

İmajiner ağız kokusu (olfaktör obsesyon, olfaktör referans sendrom, olfaktör delüsyon, obsesif kompülsüf hastalık, olfaktör halüsinasyon, hipokondrikal psikoz, phantosmi) tedavisinde ilaç ile düzelme 4-6 ay sonra başlıyor. Bi kaç sene sonra tamamlanıyor ve doktor ilacı azaltarak sona erdiriyor.
-M

Cevap için teşekkürler hocam. O zaman psikiyatriye gitmek lazım sanırım. Denemekten zarar gelmez. Belki de çözüm budur.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Mayıs-2018 Saat 19:26

Cevap için teşekkürler hocam. O zaman psikiyatriye gitmek lazım sanırım. Denemekten zarar gelmez. Belki de çözüm budur.

Birey, psikolojik destek almayı kabul ve arzu ediyorsa iyileşiyor. Diğerlerine yapacak bir şey yok maalesef.
-M
IP
Velele
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 4
Alıntı Velele Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Mayıs-2018 Saat 22:11
Bence sorun psikolojik arkadaslar.. yani koku var ama sebebi midede yada bagirsakta degilde    zihnimizde sanki.... beynimizde bir takim isler yolunda gitmiyor ve agiz kokusuna sebeb oluyor ornegin seratonin hormonu eksiligi gibii.... ben kendimden ornek verecek olursam stresli oldugum zamanlarda agzim kurur, tukuruk salgisi azalir ve koku dahada artar... yaptigim is geregi hep sorunlu problemli yada davranis bozuklugu olan insanlarla surekli diyalog halindeyim ve agizi kokan cok insana rastladim oyuzden benim dusuncem psikolojik nedenler ustunde durmamiz gerekiyor
Yaptiklarim icin pisman degilim ha aklim hala yapmadiklarimda
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu