Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Ben iyileştim
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Ben iyileştim
Mesaj icon Konu: psikolojik tedavi ile iyileştim Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
kullanıcı55
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 1
Alıntı kullanıcı55 Cevaplabullet Konu: psikolojik tedavi ile iyileştim
    Gönderim Zamanı: 13-Ağustos-2020 Saat 16:01
Herkese merhabalar,
Bazılarınıza yardımım dokunabilir diye burada ağız kokusunun psikolojik bir temeli olabileceğinden bahsetmek istiyorum.
Yaklaşık 15 yıl kadar önce, azı dişlerimden birinin çekilmesi bende büyük bir özgüven eksikliğine ve daha sonra kendini gösterecek ve beni uzun süreler uğraştıracak hayali bir ağız kokusu probleminin temeli olacak şekilde gelişti.
Tam da üniversiteye giriş yıllarıma denk gelmesi (yeni insanlarla tanışılan, karşı cinsi yakından tanıdığımız dönemler) bence olayın (kafamda) büyümesinin en önemli etkenlerinden.
Bu süreçte dışkıda parazit testleri, farklı diş fıcaları, macunları ve gargaralar, sinus taramaları, gastroenteroloji randevuları, deneysel yeni diyetler gibi beni uğraştıran, tek başlarına çok çok küçük faydaları dokunan ama problemin kökü ile ilişiksiz olduğu için problemi çözmeyen denemelerim oldu.
Söylemem gerekiyor, kendi ailem dahil ağzımın kokmadığını söyleyen insanlara inanmayışım...geriye dönüp bakınca komik geliyor şuanda.
Her neyse, biraz kısa kesmek gerekirse, takip eden süreçte, ağız kokusu sikayetimden dolayı olmasa da, bir psikiyatr ile görüşüp bana uygun gördüğü tedaviyi 2 yıl boyunca uyguladım. Tanı şu: tekrarlayan orta halli depresyon. Çok hafif, destekleyici türden ilaçların 2 yıl düzenli kullanımı sonucunda hayatımla ilgili birçok problem ile beraber ağız kokusu takıntım da ortadan kayboldu.
Bu anlattığım durum 7-8 yıl öncesini yansıtıyor.
Aradan geçen süre boyunca hayatımda hiçkimse ağzımın koktuğunu söylemediği gibi ben de ne şu anda ne de geçmişte hiçbir zaman ağız kokumun olmadığından eminim.
Hayatım boyunca hiç gargara kullanmadım. Diş macunu ve fırçası dışında kullandığım hiçbirşey yok işin doğrusu.
Aradan yıllar geçmiş, bugün basit bir dolgu için muayene olurken aklıma geldi, sizlerle de paylaşmak istedim.
Herkese sağlıklı günler diliyorum.
IP
sekerportakali
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 10
Alıntı sekerportakali Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ağustos-2020 Saat 20:07
Merhaba kullanici55, senin adina cok sevindim, zamaninda almis oldugun bu cesur karardan dolayi tebrik ederim. Inanmayarak gidip tedaviye devam etmek kolay olmamistir eminim. Tekrar tebrik ediyorum 🤗
Yalnizca bu yazina kucuk bir not eklemek istiyorum, genel olarak ilac + psikoterapi daha etkilidir. Ilaca ek olarak duzenli terapiye gidenler daha cok bu surecten faydalanabilirler.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu