Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: çürümüş peynir gibi kokmak Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
mete06
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 12
Alıntı mete06 Cevaplabullet Konu: çürümüş peynir gibi kokmak
    Gönderim Zamanı: 01-Şubat-2021 Saat 21:06
Herkese merhaba ben ankara'dan ? şikayetim şu 2013 senesinde askerden geldim o zamandan beri bu lanet kokuyla uğraşıyorum memurum üst düzey insanlarla çalışıyorum herkes yanımdan geçerken burnunu tutuyor.çalıştığımız oda da benim yüzünden yaz,kış cam açık çalışıyoruz,bu koku için endoskopi bile yaptırdım ama hiç bir sorun yok ne kadar tahlil yaptırdıysam sadece b12 eksik çıkıyor,kullanmadığım parfüm,deodorant ya da stick her ne varsa kullandım.her gün banyo yapmama rağmen yatağım,oturduğum oda ya da salon nefes aldığım da çok havasız oluyor.8 sene boyunca kimse senden ter kokusu almıyorum dedi ve diyor özel hastaneye gidiyorum doktor dalga geçiyor yada üniversite hastanesinde şizofren muamelesi görüyorum. hayattımda sadece bir iç hastalıkları doktoru kokuyu aldı ve oda bana bu üniversite hastenesinin konusu ben buna bir şey yapamam dedi.lütfen akıl vermeyin yada şizofren muamelesi yapmayın,çevrenizde böyle bir kokudan şikayetci yada sorunu çözen oldumu.lütfen psikolojim kötü halde kalabalık ortamlara giremiyorum yada uzun yolculuk yapamıyorum.keşke ortak bir nokta da buluşaksa ne kadar haklı olduğumu görseniz.Ayrıca soğan,sarımsak ve de yıllarca kırmızı et yemiyorum ama etin bu konuyla herhangi bir ilgisi yok.
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 377
Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Şubat-2021 Saat 21:26
bende sındırım kaynaklı koku vardı ve cok agırdı 2 3 metreye yayıldıgı olmustu bunun nedenı sıbo ve dısbıyosız ben yaptım ve koku felan kalmadı

1)gluten ıceren hıc bır sey yeme hayatında gluten olmasın
2)sut urunu hayatından cıkar agzına surme
3)şeker meyve şekerı de dahıl dusuk fodmap tarzı meyveler canın cekerse bazen yıyebılırsın mandalına portakal kivi ınternetten bak sen meyve yememen daha ıyı ama bunu bıl pılav ekmek şekerlı ne varsa yemıyoruz.
4)şeker şeker şeker dostum şekerı ustune basarak tekrar soyluyorum şeker gluten bunun ana nedenı sut urunlerındede laktoz şekeri ve kazeın proteını var vucudu kronık ıltıhaba sokuyor

ben bunların hepsını kestım lıflı yemekler yıyorum brokolı yesıl fasulye aklına ne gelırse glutensız şekersız bu beslenme tarzını 7 gun yaptım koku moku kalmadı genız akıntımı nerdeyse kuruttu sınus kıtle tamamen gıdıyor nerdeyse
5)saglıklı yaglar kullanıyorum ekstra vırgın zeytın yagı(asıtsız yag oluyor bu ) bırde soguk sıkım hındıstan cevızı yagı bunları proteınlı yemegın yanında ye proteınle beraber karbonhıdrat asla yeme tavuk pılav et patates sındırım ıcın rezalet bakterıler ınce bagırsakta bayram edıyor bu nedenle ve cosuyor proteınle beraber sebze ve yag sındırımı arttırır bırde zencefıl veya lımonla yersen etı muazzam su ıc soyle yap zor gelıyorsa benım gıbı sabah kalkar kalmaz 2 3 bardak su ıc maden suyu ıc fakat akmına olsun dıgerlerını alma 1 saat sonra kahvaltını yap yumurta badem cevız tahın zeytın salata yesıllık oglen kuruyemıs aksam kırmızı et dısında tum etler olur mumkunse gogus ye haslama olsun yanında sebze ve saglıklı yag

akmına maden suyu ıcıyorum bırde yemeklerden 1 saat once yada yemekten 2 saat sonra yemekle beraber hıc bır su ıcmıyorum maden suyu ıcıceksen bu markadan ıc dıger markalarda tuz oranı cok fazla fayda yerıne zarar verır bendekı koku cıdden ınanılmazdı zamanla o kadar artmıstıkı ınsanlara yaklasmıyorum kendım kötu hıssedıyordum hıc dusunme otur hesabını kıtabını yap 7 gun uygula bır tane eksıksız

3 ogun her ogunun arasında en az 5 saat olucak boylelıle vucuduna zaman verıceksın bagırsakları temızlemesı ıcın hepsı bu kadar 1hafta yap lutfen
Yaşam,bize bütün kitapların öğrettiğinden daha çoğunu öğretir; çünkü yaşam bize karşı direnir. İnsan, ancak engellerle karşılaşıp onları aşmaya çalıştıkça, kendini tanıyabilir.         
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Şubat-2021 Saat 21:30
yemekle beraber su ıcmıyoruz yemekten en az 1 saat once veya yemekten en az 2.5 3 saat sonra gunluk abartmadan 300 400 ml akmına maden suyu ıcersen sındırımı arttırısın nedenı maden suyu sındırım salgılarını arttıyor.hazımsızlık cekmıyorsunuz bu sebeple maden sularının kalıtesıde sodyum oranına baglı ne kadar az sodyum varsa o kadar kalıtelı en az sodyum akmına markada var yatmadan 1 saat once 2 3 bardak su ıc sabah kalkar kalkmaz 2 3 bardak su ıc (maden suyu 2 su bardagını gecmesın gunluk) oglende 2 bardak su ıc aklına gelırse hepsı bu kadar
Yaşam,bize bütün kitapların öğrettiğinden daha çoğunu öğretir; çünkü yaşam bize karşı direnir. İnsan, ancak engellerle karşılaşıp onları aşmaya çalıştıkça, kendini tanıyabilir.         
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Şubat-2021 Saat 21:32
bu arada sıbo b12 eksıklıgı yapar
IP
mete06
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 12
Alıntı mete06 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Şubat-2021 Saat 20:36
merhaba öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ediyorum.dediğiniz diyeti uygulayacağım koku koltuk altımdan geliyor zannedersem sizde de öyleydi birde fena derece kötü kokan bir gazım var herhalde dediğiniz gibi çıkar umarım.
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Şubat-2021 Saat 20:39
ter kokusu vucut kokusu bunlar cogu zaman kan gazları sebebıyle oluyor b 12 eksıklıgı sıbo ve mıde asıt azlıgı ıle alakalı asıtlı meyveler yıyın meyve yıyeceksenız
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Şubat-2021 Saat 20:49
gunluk 15 mg ıceren cınko tabletlerden al 50 mg olanlar agır gelır 15 mg yeterlı her gun c vıtamınlı ve b6 vıtamınlı besın ye ornek olarak brokoli truncgıller veya kivi lıf cok onemlı ve su ıcmek bu 2sı en onemlısı lif en fazla 30 en az 20 olsun en cok lıfı en son ogun yersen daha ıyı olur yıyeceklerın lıf oranlarına ınternetten bakabılırsın
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Şubat-2021 Saat 20:50
sızın buyuk ıhtımalle metan kaynaklı sıbonuz var ve ustune kalın bagırsakta dısbıyosız
IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 271
Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Şubat-2021 Saat 07:46
Mete06, bende de aynı sıkıntı var. Vücut kokusu mu nefes kokusu mu çözemedim. Şehirler uzak ama müsait bir zamanda buluşup sorunlarımızı konuşabiliriz.

Sende ağız kokusu var mı yoksa sadece vücut kokusu mu var?
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Şubat-2021 Saat 18:40
kelıme bırım kıtabını al ordakı dıyetı yap c vıtamını olarak meyve tuketme. tatlandırıcı ve şeker ıcermeyen c vıtamınlerı var cok asırı olmucak en fazla 200mg c vıtamını ıceren takıveyeler al eczaneden
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2373
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Şubat-2021 Saat 19:24
Orjinalini yazan: Murat880

kelıme bırım kıtabını al ordakı dıyetı yap c vıtamını olarak meyve tuketme. tatlandırıcı ve şeker ıcermeyen c vıtamınlerı var cok asırı olmucak en fazla 200mg c vıtamını ıceren takıveyeler al eczaneden

C vitamini
C vitamini havaya temas edince saniyeler içinde oksitlenir ve etkisiz hale gelir.

C vitamini insan ve maymun organizmasında hiç sentez yapılmaz. Az bir şey böbrekte askorbik asit türevleri imal edilir fakat dolaşıma çıktığı şüphelidir. Yani biz bunu dışardan almak zorundayız ve sindirim kanalından emilmezse bu madde saatler-dakikalar içinde bozunur.
Raflarda satılan, içinde C vitamini var denilen vitamin haplarında C vitamini bulunduğunu zannetmiyorum. İkna olmuyorum. C vitamini ürünlerinin raflarda satılmasına göz yumulan ticari bir arıza olarak bakıyorum.

C vitaminin ömrü saat-dakikalar ile ölçülürken asla paketlenemiyor olması gerekir. Sadece taze meyve ve sebzeden C vitamini alabiliriz.
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Şubat-2021 Saat 21:32
hocam c vıtamını olayını bılmıyorum. c vıtamını markasında eczaneden aldım ıcınde 600 mg Asetilsistein ve 200 mg c vıtamını vardı.gece aldım sabah cıgerlerımden balgam atıyordum c vıtamını dedıgınız gıbı de olabılır ama asetilsistein ıse yarıyor ısteyen deneyebılır mukusu ınceltıyor bır antıoksıdanmış.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu