Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Söyleyeceklerim var
 Ağız Kokusu | GENEL AĞIZ SAĞLIĞI soru ve cevapları | Söyleyeceklerim var
Mesaj icon Konu: Kurtuldum... Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
tsender
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 3
Alıntı tsender Cevaplabullet Konu: Kurtuldum...
    Gönderim Zamanı: 08-Şubat-2021 Saat 10:40
Ağız kokusu nedeniyle bu forumu yıllardır okuyorum ara ara. Yaklaşık 15-20 senedir ağız kokum var. Sigara az içiyorum, snizütim var. Yıllardır ondan mı bundan mu derken doktora gitmeyi ihmal eden klasik memleketim insanıyım. Bulunduğum ortamda uzun süre havanladırmadan kaldığımda o ortamdaki havanın kalitesini bile düşürüyordum. Uzun süre dil temizliği diş temizliğine dikkat ile beraber geçmeyen koku ile ilgili ağız değil de nefes kokusundan şüphelenmeye başlamıştım. Terim de çok kötü kokuyordu.

Makseyle birlikte nefes alıp verirken kötü kokuyu almamanın artması, sabahları uyanınca kuru ağız, çamur gibi tat ve uykumun sık sık bölünmesi vs derken illallah ettim ve birkaç ay önce tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdım. Uzun yıllar bu konuda araştırma yapmamdan kaynaklı olarak mide hastalığı, kbb hastalıkları ve diş ve diş eti hastalıkları olarak kendime öncelikler belirlemiştim.

İlk iş özel bir hastanede prof bularak midem ağrıyor, ağız kokum var vs diyerek muayene oldum. Kan istedi birşey çıkmadı. Endoskopi yapalım dedi. Olur tabi dedim. Bayılatarak yaptılar hiç birşey hissetmedim. Hastaneye yatışım çıkışım 2,5 saat sürdü. 5 gün sonra biyopsi sonucu çıktı. Helicobacter pylori. Hemen bizmut artı trio antibiyotikleri ile birlikte 14 gunluk tedavi süreci. İnternette okudugum korkunç yan etkilerden çok çok azı oldu. İlacı kullanmaya başladıgımın ertesi gunu ağız kokum ter kokum direkt gitti.

Bir sonraki önceliğim kbb ye gittim. Burnumun tıkanıklığını söyledim, alerjiye bağlı dedi. Burun fısfısı verdi Onu da kullanmaya başladım. Gece burnumdan nefes alara uyumak muhtesem birşey.

Daha sonra diş doktoruna gittim. Dİşlerin iyi ama diş taşı temizliği yapmalıyız dedi. Zaten okudugum birkaç makaleye göre h.pylori diş taşı olan hastalarda tekrarlama olasılığı yüksek. hemen temizleyin dedim. Saolsun temizledi güzelce. Şimdi az içtiğim sigarayı da bıraktım. Sağlıklı olmak gibisi yok. Umarım kendi tecrübemi paylaşarak başkalarına da fikir vermiş olurum. Onlar da sağlıklarına kavuşurlar. Sormak istedikleriniz varsa buralardayım...

IP
Efeefe
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 162
Alıntı Efeefe Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Şubat-2021 Saat 20:15
@tsender senin icin cok sevindim.bisey sorcam ama: antibiotik kullanili nekadar oldu?
IP
Tükendim
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 32
Alıntı Tükendim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Şubat-2021 Saat 14:57
Bende helicobakter p. Den şüpheleniyorum. Detayları belirtir misiniz lütfen önceden koku ne kadardı şuan tamamen mi geçti % olarak belirtirseniz sevinirim. Ne kadar süre antıbıyotık tedavisi gördünüz ve bırakalı ne kadar oldu? Umarım kalıcı olarak iyileşmişsinizdir.
IP
Tükendim
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 32
Alıntı Tükendim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Şubat-2021 Saat 15:38
Bir de burnunuzdan da kötü koku çıkıyor muydu?
IP
tsender
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı tsender Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Şubat-2021 Saat 09:03
4-5 gun kadar olmuştu antibiyotiği bırakalı postu yazdığımda. Sonrasında 1 kutu mide asidi düzenleyici verdi onu kullanıyorum. Bu bitince doktor kontrolüne gideceğim.
IP
tsender
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı tsender Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Şubat-2021 Saat 09:07
Tedavi öncesi baya fazlaydı. Tedavi sırasında ve sonraki 10 gün tamamen geçmişti koku. Yalnız bugünlerde tekrar yüzde 25 seviyesine geldi. 1 kutu mide asidi düzenlyici kullanıyorum. O bitince doktor kontrolüne gideceğim. Pyloriden kutulamamışsam tamamen yeni bir ilaç protokolü deneyecek. Burnumda tıkanıklığa bağlı çok fazla mukoza oluşuyordu. Özellikle gece boyunca. Ona bağlı koku da baya kötü oluyordu.
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 377
Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Şubat-2021 Saat 00:16
Bence bağırsak florası testi yapan bi yerle iletişime geçin sigorta işe yarıyorsa indirimde alabılırsınız galiba ter kokusu mide ve bagırsak kaynaklıdır bılgınız olsun protein örneğin yumurta et yedıginizde ter kokunuz artar ter kokusu olanlarda yüksek oranda mide asidi düsük oluyor aslında size verdiği ilaç az asit olan midenizi sahada düşürüyor ben buna emınim banada zamanında verdıler bi halta yaramadı
Yaşam,bize bütün kitapların öğrettiğinden daha çoğunu öğretir; çünkü yaşam bize karşı direnir. İnsan, ancak engellerle karşılaşıp onları aşmaya çalıştıkça, kendini tanıyabilir.         
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 377
Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Şubat-2021 Saat 00:20
Mide asidiniz yeterli mi kontrol etmek için ilaclar bittiginde boş mideye su içmeden proteınlı bi yemek yiyin 1 tane yanında çiğ pancar yiyin gün ıcınde su ıcın yemekle beraber ıcmeyin bı kaç gün ıdrarınızın rengıne bakın kırmızı pembe renk olursa bı kaç gün ıcınde mıde asidiniz zayıftır
Yaşam,bize bütün kitapların öğrettiğinden daha çoğunu öğretir; çünkü yaşam bize karşı direnir. İnsan, ancak engellerle karşılaşıp onları aşmaya çalıştıkça, kendini tanıyabilir.         
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu