Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Ben iyileştim
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Ben iyileştim
Mesaj icon Konu: iyileştim Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   3 Sonraki >>
Yazar Mesaj
leylak
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 17
Alıntı leylak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Şubat-2015 Saat 21:36
şunuda söyliyeyim bu ilaçlar beni ishal etti ishal hiç durmadı sanki bağırsaklarımda parazitler vardı ve onları söküp attı zaten ilacın yan etkisinde yazıyordu ishal olunsada ilaçlar kesilmemeli diye bende ilaçları kesmedim

ben daha önce çok defa gayta tahlilleride yaptırdım ama birşey çıkmamıştı.
koku yok 2 ay oldu şayet koku geri gelirse initaniye miydi ne bir bölüm var parazitlerle ilgili yanlış bilmiyorsam ona gideri son çare
leylak
IP
leylak
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı leylak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Şubat-2015 Saat 22:18
yazmayı unttugum bir rahatsızlığımda 2 yaslarında alerjik bronşit geçirdim.tüberküloz oldum 11 yasıma kadar penisilin,kofilin ventolin şurupları kullandım.iyileştim bu ilaçları bıraktım 1 sene sonra koku başladı.tesadüfmü birbiriyle alakalımı bilemem
leylak
IP
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 231
Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Şubat-2015 Saat 08:52
QUOTE=acı]

bademciklerimden taş denilen pis kokulu parçacıklar geliyordu ağız kokusuna neden oluyor diye bademciklerimi aldırdım.Sonuç değişmedi...deviasyon operasyonu geçirdim yetersiz oksijen olur düşüncesiyle sonuç değişmedi..20 lik dişler çekildi sonuç değişmedi...

[/QUOTE]

kardeşim sen son tedaviyi yapmamışsın. ki yaptığını düşünüyorum.
(Forumda belirtmediğine ve uzun bir zamandır girmediğini varsayarak)

Son tedavi ne peki?
-HİJYEN

Evet, uzun bir müddet ve yoğun bir şekilde hijyen uygulayarak sonuç değişti diye yazabilecek birisi olduğunu düşünüyorum.

Niye mi bunları söylüyorum?
Aslında yeni bir başlık altında yazmayı düşünüyordum ancak bu sayfaya bakarken benim gibi 2 ameliyatı da olduğunu görünce buraya yazmak istedim.
(aramzda ufak bir fark var sadece. Sen 20 lik dişlerini çektirmişsin, benimkilerde ise herhangi bir anormalik yok.Yani çektirmem gerekmiyor)

Ayrıca bu yeni başlık altında şuan burda bademcik ameliyatı ve deviasyon ameliyatı olup herhangi bir netice alamayanlar var mı?
diye yazacaktım ve 6 ay yada bir sene gibi bir zaman içinde daha önce belirttiğim şekilde yoğun bir hijyen yapabilirler mi? diye söyleyecektim.

Bunu söylememdeki amacım aslında "Hijyen" in bir ameliyat kadar veya daha fazla etkili olduğunu benim gibi başka birisi için iyi gelip gelmediğini anlayabilmek.
İnanıyorum ki bu iki ameliyattan sonra iyi bir hijyenle daha iyi bir sonuç alınabilir kanaatindeyim.

Neyse burda söyliyim bari:
Bu iki ameliyatı olan kardeşlerim, 1 seneye yakın ( tahminimce 6 ay sonraya kadar ) inanarak, düzenli ve yoğun bir şekilde hijyen uygulayabilir misiniz?
Ardından sonuçları burda bizimle paylaşabilir misiniz?

En azından söyleyeceğiniz şeyle benim de kafamda olan "gerçekten hijyenin etkili olup olmadığı" sorusuna cevap bulmuş olacağız.
Burda yanlış bir anlaşılma olmasın.Hijyen yapmak her zaman iyidir.
Sadece hijyenimize aslında ne kadar çok önem veriyoruz? Sorusuna cevap bulmuş olacağız.

Şimdi bir arkadaş "ben bu 2 ameliyatı oldum ve bunu deneyebilirim veya ben bu ameliyatlardan sonra yoğun bir hijyen de yaptım ama sonuç değişmedi diyebilen var mı acaba?

ya da "acı" nickli arkadaşım ufak bir ihtimal olsa da burayı okuyorsan sen cevap verebilir misin? Bu soruma en iyi cevabı sen verebilirsin..

ÇareSiZseniz ! Çare SiZsiniz !!
IP
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Şubat-2015 Saat 09:05

Bu arada sevgili arkadaşlar, size ufak bir bilgi vereyim;

Bu forumda gördüklerim ve deneyimlerime dayanarak eskiden burada olan veya olmayan
ağız kokusundan kurtulduklarına inandığım arkadaşlarımızın ortak yönlerinin neler olduğunu...

Biliyor musunuz?

→ bademcik ameliyatı olmuşlar.

→ deviasyon ameliyatı olmuşlar.

→ mide rahatsızlığı olanlar
doğru antibiyotiklerle doğru bir şekilde tedavi olmuşlar. / mide kapakçığı ameliyatı olmuşlar (az kişi de olsa)

→ ve dişlerinden rahatsız olanlar
düzgün bir şekilde bunu tedavi ettirmişler.

→ son tedaviyi de ben ekleyeyim:)
Düzenli ve yoğun bir şekilde hijyen uygulamışlar:))

"Alternatif tıpa fazla güvenmeyin" dememdeki kastım bu işte.

Tamam, burda direkt şu bitkisel ilacı kullandım ve kurtuldum diyenler yalan söylüyor, inanmayalım demiyorum.
Belki onlarda aslında somut herhangi bir rahatsızlıkları yoktur veya olmuş olsa da ortadan kaldırdıktan sonra bu kullandıkları
bitkisel ilaçların veya kürlerin içindeki bir antioksidan madde sayesinde bilmedikleri bir nedenlerini iyileştirmişlerdir
ve gerçekten de bunlardan iyi netice almışlardır.doğruluk payı var yani. (beyin fırtınası:)

Bir de şöyle bir şey var; ben de şuanda bile iyileşme adına faydasını görmesem de yine de çeşitli bitki ve ot çayı ve çeşitli yöntemleri kullanıyorum.
Çünkü bunların yararı olmasa bile insan kafa olarak biraz da olsa rahatladığını düşünebiliyor.
Anlayacağınız sadece plasebo etkisi için ara ara kullanıyom:)
IP
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Şubat-2015 Saat 09:16
sevgili arkadaşlarım burda sizlere bu ameliyatları olmalıyız veya olmak zorundayız gibi bir anlam da çıkarmayınız lütfen.
Ancak somut rahatsızlıklarınız varsa iyi düşünerek ve İyi doktorlar bulursanız olmanızı tavsiye ederim.
İyi düşünün dememdeki amaç ameliyatlardan sonra geri dönüşüm diye bir şey yok ne yazık ki.
Ameliyat sonrası ya kendinizi iyi hissedeceksiniz yada daha kötü.Şanslıysanız da aynı durumda kalırsınız.(şaka:)
Bademcik ameliyatı neyse de burun ameliyatı için bunu dikkate alın lütfen.

Şimdi herkes bu ameliyatları tek tek olsun da demiyorum. Az çok herkes kendisinin ne tür eksiklikleri olduğunu biliyor ve buna göre hareket etmenizde fayda var.

Mesela kurtulanların bazıları sadece bademcik sorunu vardı da sadece bu ameliyatı olarak kurtulmuş olabilirler.

Ya da bazıları sadece mide ve bağırsak sorunları nedeniyle doğru antibitiklerle iyileşmiş olabilirler.

Veya bazıları için sadece burun ameliyatı olmaları kafi olmuş olabilir.

Aynı şekilde benim gibi hem bademcik hem de deviasyon ameliyatı olup iyi sonuç alamadığını düşünüp,
ne hikmetse sonradan iyi netice aldım diyip:) ve soyut bir şekilde mide rahatsızlığı olmasına rağmen,
düzenli bir hijyen sonrası iyi bir seviyeye geldim diyenler de olabilir:)

Ben bunların hepsini de yaptım ama hiçbir şekilde sonuç alamadım diyen kardeşlerimiz de yok değil.
Bu durumda olan bu arkadaşlarımız farklı tedaviler veya yöntemleri düşünmelerinde fayda var.

Mesela bu arkadaşlarımız yukarıdaki ameliyatları olmalarına rağmen kokuda hiçbir şekilde azalma görmüyorlarsa
akciğer veya diğer organlardan şüphe etmelerinde yarar var sanki.
Şimdiye kadar bu forumda ciğerlerden somut bir şekilde rahatsız olduğunu ve ameliyat yada değişik yöntemler uyguladım
diyen arkadaşlarımızı görmedim veya bu konu paylaşılmış olabilirler de ben hatırlamıyor olabilirim.(sanki paylaşılmıştı)

ki bence büyük çoğunluğumuzda(%90) ciğerlere kadar veya daha kompleks sayılabilecek boyutta sorunumuz olduğunu düşünmüyorum.
(hormonlar, genler,vücut kokusu yada sistem bozuklukları ve işleyişlerindeki aksaklıklar vb. karmaşık problemler...
bu sorunu olanlar da yoktur demiyorum ancak yok denecek kadar az kişi olduğunu düşünüyorum)

Biliyorum çoğumuz gerçek sorunlarımızın da farkındayız ancak doğru yöntemin,doğru tedavi şeklinin veya doğru ilaçların ne olduğunu bilmiyoruz/bulamıyoruz
ve asıl bizi tutsak eden, elimizi kolumuzu bağlayan şey de bu. Ne yazık ki sizler gibi ben de bilmiyorum.
IP
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Şubat-2015 Saat 09:19
İşim özü şu arkadaşlar:

Bizim bu beladan kurtulmamız için veya en azından toplum içinde biraz olsun rahatlayabilmemiz için
sonu belli olmasa da kendi kendimize artık radikal kararlar almamız gerekiyor diye düşünmekteyim.

Aslında bu ağız kokusu denen bela
bir kanser kadar kurtulma ihtimali düşük olan ölümcül bir hastalık değil!
veya bir AIDS kadar kötü ve iğrenç bir hastalık değil.. valahi değil !
inanın buna,çabalayın ve umudunuzu kesmeyin lütfen.

ufak bir not;

BELKİ ÇAREMİZ BURNUMUZUN DİBİNDE DE YAŞADIĞIMIZ HAYAT NEDENİYLE BUNU GÖREMİYOR OLABİLİRİZ ???
bunu iyi düşünün.

Güzel ve mutlu yarınlara inşallah...
IP
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Şubat-2015 Saat 09:30

Neyse kendimle ilgili olan soruyu tekrar etmek istiyorum.

Bademcik ameliyatı ve deviasyon ameliyatı olup herhangi bir netice alamadığını düşünen var mı?
Ve 6 ay yada bir sene gibi bir zaman içinde daha önce belirttiğim şekilde düzenli ve yoğun bir hijyen yapabilirler mi?

→ malzemeler; diş ipi, colgate triple action ve phormal zn :)
( ürünler birer tavsiyedir. size hangi ürünler iyi geliyorsa onları kullanın)

→ uygulama tarzı:
1-sabah el ve yüzler yıkandıktan sonra
2-kahvaltıdan sonra
3-evden çıkarken
4-gün içinde 2-3 defa daha
5-akşam yemek yenildikten sonra
6-ve gece yatmadan önce
güzel bir şekilde macun ile diş ve dili fırçalamak.
(dil fırçalanırken bastırarak yapılabilirse iyi olur)

→ diş ipi ilk aylarda(3 ay) her gün gece diş ve dil fırçalamadan önce yapılması,
daha sonra ise isteğe bağlı her gün veya 2-3 günde 1 yapılması tavsiye ederim.

→ gargara da, gün içinde her an istenildiği kadar yapılabilir.
tavsiyem sabah, gece ve gün içinde birer kez yapılması.
( bu durum sadece phormal zn içindir.)
( gargara, diş ipi ve diş ile dil fırçalamanın ardından yapılmasını tavsiye ederim.
gargarayı dil üzerinde bekletildikten sonra dilimizle diş aralarına da girebilmesi için baskı uygulamakta yarar var.
Tabi bütün ağız için de böyle )

→ sadece bu durum için
-kronik gastrit,helikobakter ve
dil pası rahatsızlığı olması önemli değil
-diş hekimlik gibi ciddi bir sorun olmamasında fayda var.
(diş üzerinde ufak karaltıların olması önemli değil. Yalnız çok olmaması daha iyi olur.)

→sürenin 6 ay olması sadece tahmini bir zamandır.daha az bir zaman da olabilir.kişiden kişiye değişebilir çünkü.(min:6 ay, max:2 sene:)

IP
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Şubat-2015 Saat 09:33
Bu arada bu forumda neler yaptıklarını paylaşmasalar da ağız kokusundan kurtulan insanların olduğuna eminim.

Ve Murat hocam size yukarıda bahsettiğim konuyla ilgili olduğunu düşündüğüm bir soru sorabilir miyim?

Yanılmıyorsam daha önce ağız kokusundan kurtulan 2 kişi olduğunu söylemiştiniz bu forumda.

Merak ettiğim şey acaba bu kişiler ameliyat olmuşlar mıydı? hangi ameliyatları olduklarını biliyor musunuz? veya ne tür rahatsızları vardı?
(mide rahatsızları, diş veya dişeti rahatsızlıkları)

Bu konuda bilginiz varsa lütfen bizimle paylaşabilir misiniz?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2373
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Şubat-2015 Saat 17:14
Onların ne yaparak iyileştiklerini bulmam lazım. Aklımda değil. Ayrıca onların yaptıkları size iyi gelmeyebilir.
IP
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Şubat-2015 Saat 23:01

Anlatmaya çalıştığım onlar her ne yaptılarsa bize de iyi gelecektir diye bir yargıda bulunmak değil.

Burda anlatmak istediğim ne yazik ki, iyi veya kötü gerçek olan bir şey varsa o da tam bir iyileşme sağlamamız için bıçak altına yatmak gerekmemiz gibi bir düşünceye sahibim nedense. düşüncem o dur ki iyileşen arkadaşlarımızın %95 inin yolu bıçakaltına yatmakla geçmiştir.Ben buna inanıyorum.

Ayrıca paylaştığım hemen hemen bütün fikir ve tavsiyelerde ben de bana iyi gelen bir şeyin size de iyi gelebilir veya gelemeyebilir diye zaten üstüne basa basa söylüyorum.
çünkü ben de biliyorum ki yaradılışımız gereği hepimiz aynı vücuda,aynı organizmalara sahip değiliz.
Yaşam biçimlerimiz, ruh halimiz kısacası yapı olarak farklıyızdır,
aynı parmak izlerimizin farklı olduğu gibi. Umarım arkadaşlarım bunu düşünerek hareket ediyorlardır.

Aynı şekilde burda bahsettiğim arkadaşlar 1-2 sene bu dertle uğraşıp en sonunda basit bir şekilde diş hekimine gidip birkaç dişine dolgu veya temizlik yaptırdıktan sonra iyileştim diyenler için değil.
Bu sorundan 5-10 sene muzdarip olanları kastediyorum.

Hocam bu iki arkadaşımıza ulaşırsanız bilgilerini bizimle paylaşmanızı rica ediyorum...

Not: Burda ameliyattan bahsediyorum diye lütfen kimse böyle bir zorunluluk içinde kendini hissetmesin..
Aksi bir durumda sorumluluğu başta ben ve buradaki hiçkimsenin değil!
Burda paylaşılan herşey sadece fikir ve görüşten ibarettir.

IP
memo913
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
Alıntı memo913 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Temmuz-2015 Saat 00:40
beyler bende ağız kokusu var zannediyordum ama benimki psikolojikmiş anneme falan sordum herkese yok dediler allaha şükür diş sağlığımda yerinde
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 422
Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Temmuz-2015 Saat 14:50
Tsk ederiz Memo kardes.Sevindik saglıklı olmana
IP
evian
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 220
Alıntı evian Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Temmuz-2015 Saat 20:47
Bendeki psikolojik degil ole bole degil kendime geliyo koku igrenc :/
IP
ağız mağduru
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 2
Alıntı ağız mağduru Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Ağustos-2015 Saat 21:26
Yaşım 23,ne zamandan beri çektiğmi hatırlamıyorum.ama artık yoruldum bıktım artık bu kokudan yaşamaktan hayattan herşeyden soğudum evleneceğim ama içimde öyle bi korku var ki! düşünsenize sabah kalkıyonuz yanınızda karınız ve sizin ağız kokusu yüzünden oda resmen tuvalet gibi kokuyo gercekten iğrenç bişey bademcikleri gösterdim 3 doktorda bişey yok dedi ama bademciklerimde delik gibi bişeyler var ben sonucu ne olursa olsun artık aldıracam aldırmasına ama düşündüğüm baska bişey daha var? ya aldırdıktan sonrada aynı olursa o zaman naparım ben dünya basıma yıkılır artık bana piskolojik olarak flan demeyin sakın bunu yaşayan (AŞIRI DERECEDE) yaşayan bilir öyle bişey ki halsizlik yorgunluk hayattan bezginlik veriyo bana artık tek dileğim bu kokudan kurtulmak baska hiç bişey düşünemiyorum allahım lütfen bana yardım et ben böyle yaşayamam !!
IP
mehmet27
Üye
Üye

Gönderilenler: 78
Alıntı mehmet27 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Ağustos-2015 Saat 12:02
murat hocam halimetre denen alet kokunun kaynağını tespit edebiliyormu acaba?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2373
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Ağustos-2015 Saat 22:46
Orjinalini yazan: mehmet27

murat hocam halimetre denen alet kokunun kaynağını tespit edebiliyormu acaba?

Halitometre = koku ölçen cihaz
Halimeter = Interscan firmasının ürettiği bir halitometre
Halimetre = ?

Hiç bir halitometre cinsi tek bir ölçüm yaparak kokunun kaynağını tespit edemez.

Yani muayene sırasında ölçülen sayı kaç çıkarsa çıksın 2 dakika sonra bu sayı değişiyor ise ne ölçtüğünüzün, nasıl ölçtüğünüzün veya hangi cihazı kullandığınızın ne önemi olabilir?

-M

IP
diablos2
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı diablos2 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Eylül-2015 Saat 14:52
Arkadaşlar öncelikle merhaba Allah herkese Şafi (c.c.) isminin hürmetine bu kokudan hepimizi kurtarmayı nasip etsin. Bende cocuklugumdan beri yutkunurken biraz bogazmda acı hissederdim her zaman olmazdı ama kücükken dahi yutkunurken bogazmdaki acı artmıssa hastalancagmı anlardm. Neyse son bir sene içinde yutkunurken bogazımda sanki bi tümsek var yutkunurken ordan geciyor gibi hissederdim ve bu yutkunma esnasında pis koku olurdu bazen bende hissederdim. kbb'ye gittim bademciklerde delikler var vs aralarna yiyecek kacabiliyor ama sendeki cok fazla ilerlememiş aldrmaya gerek yok demişti fısfıs antibiyotik verdi biraz gecti sonra ben agız kokusu icinde listerine kullanmaya basladım bu bogazımda yutkunurken sıkıntı yasamaya baslayınca gargarayı böyle bogazıma dogru yogunlastırdım. kafamı havaya kaldırdım epey gargara yaptım en cok o listerinin gecirdiğini düşünüyorm ama cok su içtim yemek yerken iyice yutkundum bogazmda bişeyler kalmamasına dikkat ettim gece yatmadan dişimi fırcalarkende dilimin arkasına dogru da fırcaladım bir iki hafta snra yutkunma sırasında kokudan hiç eser kalmadı. ben bu ilk yazan arkadasın yazdgından snra bademcikleri aldırmayı düşünüyordum ama snra bunları deneyince gerek kalmadı. İnşallah faydasını görürsünüz bi şeklde şifa bulursunuz.
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 422
Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Eylül-2015 Saat 19:14
Verdigin bilgiler icin tsk ederim Diablo kardes.
iyilesmis olman en cok bizi sevindirir
IP
nonstop
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 4
Alıntı nonstop Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Ekim-2015 Saat 00:00
Merhaba arkadaşlar.
Burada yazılanları okuduktan sonra sizler için bir yardımım dokunur diye foruma üye olmak istedim.
Aynı sorunları yaklaşık 5 sene kadar bende yaşadım. Çok ciddi ve illet bir sorun.
Çok ciddi ve ayrıca sosyal bir problem olduğu için sizlere yardım etmek istiyorum.
Eğer bu sorunu sizlerde önemsiyorsanız söylediklerimi uygulamanızı isterim.

1. Eğer bir bademcik probleminiz varsa yani kronik bir faranjitiniz varsa Önce bir kbb ye görünmenizi isterim.

2. Eğer kbb lik bir durumunuz yok ise en yakın gastrolog uzmana görünüp durumunuzu anlatın. Ve endoskopi yaptırın. Kokunun sebebi miğdeden gelme olasılığı çok yüksek. Ünser, ve reflü kaynaklı olması yüksek ihtimal. Miğdedeki bir çeşit bakteri pis kokunu ıluşmasına sebep oluyor ve reflü yani miğde kapakçığı kapanmamasından dolayı kokuyu yukarı salıyor.

3. Alkol 'lü bırakmanız gerekiyor. Veya tedavi sürecinde bırakıp tedaviden sonra bazen az miktarda alabilirsiniz. Bana kalırsa bırakın. Yani Tercih yapmanız lazım, alkol=koku yada 0 alkol=temiz nefes.

4. Sigara kullanıyorsanız bırakın eğer bırakamıyorsanız öğleye kadar içmeyin. Ve günde tok karna 2-3 adet içmeyi deneyin. Söylediğim gibi sigara=koku tercih yapmanız lazım. Bunu yaparsam nefesim kokar demelisiniz.
Ben yazdıklarımın hepsini uyguladım.

5. Son olarak yazdığım ilaçları kullanın. Bir uzmana da danışmanızda fayda var tabi.

Flagyl 500mg film tablet (s1-ö1-a1 aç)
Denol (s2-a2 aç)
Probex 20 mg (sabah 1 aç)
Deklarit 500 mg (sabah 1- akşam 1 tok)

bu ilaçları harfiyen kullanmanızı tavsiye ederim.

6. Bu ilaçları kullanırken aynı zamanda diyet yapmanız iyi olur. Kızartma, hamur, mangal, baharatlı yiyeceklerden uzak durun. Az yeyin sık yeyin.

7. Gün içi bol bol süt, kefir için yoğurt yeyin. aşırı değil ama. Ilaç saatlerinden en az yarım saat bilemediniz 1 saat sonra süt ürünleri için. Ilaç etkisini azaltıyor.

Bol bol elma yeyin ama kabuğunu soyun. Miğde onarıcı özelliği var.

Domatesli yemeklerden tedavi sürecinde uzak durun.

Arkadaşlar ben bunların hepsini yaptım ve uyguladım. Allaha şükür bir sıkıntım kalmadı.
Artık Daha sonra yukarıdaki önerdğim şeyleri yapmanız ve önermediğim şeyleri yapmamanız size kalmış bir şey. Bırakamıyorsanız minimize edin.
Hepinize acil şifalar.
IP
ismimnefarkeder
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 142
Alıntı ismimnefarkeder Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Ekim-2015 Saat 10:56
hocam bademcik hastalığı kronik faranjit tamamen farklı şeyler.ayrıca ilaçları zannederim zamanında muayene olduğunuz doktor yazmıştı size.bu ilaçları yazarken neyi tedavi etmeye çalıştığını söylemiş miydi size?
IP
Gizoss
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Gizoss Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Ekim-2015 Saat 21:30
Nonstop bende nidazol antibiyotik kullaniyorum suan koku yok. Ama bitince olucak kesin. Senin antibiyotigi kullanmayi biraktiktan sonra gecti mi koku?
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Ekim-2015 Saat 10:21
beyler onceden inanmazdim bol su icin dendiginde ta ki agiz kokum gecene kadar sadece bol su icin inanilmaz azaldigini sizde gorceksiniz

disimi fircalamiyorum bile bazen o derece , dis ipi kullaniyorum oda dis fircalamadigim icin dislerimin arasindaki bakterleri zararli olan seyleri temizlesin diye gnelde gunde 1 kere fircaliyorum ama..

bol bol su icin beyler ve ph'i 7.8'in ustunde olsun kesinlilkle iceceginiz suyun... ve su icmek istemeseniz bile icin gunde en az 1 Litreyi gorun benim ictigim su saka su reklam gibi olmasin ama mineralli diye bunu iciyorum ph'i 8.33 olmasi lazim cok iyi yani

cozum bu ltfen herkes denesin benim kokum gecti ama herkesin gecmesini istiyorum bizde o yollardan gectik sizi anca biz anlariz arkadaslar o yuzden deneyin sizde gorun...
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Ekim-2015 Saat 10:24
ve en sevindigim sey ne biliyor musnuz? insanlarla suratina baka baka konusabilmek ve onlarin da benimle konusmaya devam etmesi :) gercekten cok guzel bi duygu

kucuk bi not eklemek istiyorum mesela 15:00 da su ictim 2 bardak , 15:30dan once yemek yememeye calisiyorum yarim saat oncesi yani yemek yiceksem mesela 15:30 da 17:30 a kadar su icmiyorum yani yemekten 2 saat sonra 2 bardak su iciyorum bide mutlaka gece yatarkende 2 bardak su icin arkadaslar dedigimi yapin sadece 1-2 gun farki gorceksiniz...
IP
Aleho
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 98
Alıntı Aleho Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Ekim-2015 Saat 18:21
Gurkan33 senin o bahsettiğin Peygamber efendimizin Su içme adabı
IP
Aleho
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 98
Alıntı Aleho Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Ekim-2015 Saat 18:31
Ağız MADURU SAKIN moralini bozma aynısı bendede vardı sabahları leş gibi koku tükürük felan çok pis kokardı Bi dil fırçası al dil kazıyıcı ben parodantax la fırçalıyorum dili dişleri iyice fırçala dil kökünü özellikle sonrada gargara al ben Farhex aldım eczaneden onla yapıyorum önce dilini dişini macunla fırçala sonra gargara dan az bi al ağzına birazda onla fırçala en son gargara yap ağzına boğazına dil köküne yap özellikle sabah kalktığında o leş figi koku olmayacak inş seninkide aynıdır kesin dene sonucu gör Dil fırçalama çok önemli bizim sorunumuz kesin boğazda yemek borusu veya dil kökünde
IP
nonstop
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı nonstop Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Ekim-2015 Saat 17:20
Arkadaşlar tekrar merhaba.
Ben dişlerimi çocukluğumdan bu yana günde 3 defa fırçalıyorum. Ve aynı zamanda gargara vs. Hepsini uyguluyordum. Ona rağmen bu sorunu yaklaşık 5 yıl yaşadım.
Dilçiye gittim dişlerde problem yok dedi.
Kbb ye gittim sıkıntı yok dedi.
Son olarak miğde için gittim endoskopi yaptırdım miğdemde reflü ve ülser teşhisi koydu. Ve bu ilaçları yazdı aynı zamanda yememem gerekenleri söyledi. Harfiyen uyguladım. Ilaç tedavim bitti. Şu anda dişlwrimi günde hiç fırçalamasamdA hiç koku yok.
IP
nonstop
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı nonstop Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Ekim-2015 Saat 17:22
Sayın gizoss.
Evet ilaçlarım bitti. Allaha şükür hiç koku yok.
IP
ncort
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 162
Alıntı ncort Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Ekim-2015 Saat 23:13
Midende hiç sorun hissetmiyor muydun?
IP
Gizoss
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Gizoss Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Ekim-2015 Saat 00:11
Nonstop peki o bahsettgn ilaclarin hepsini ayni anda mi aldin
IP
gökhan
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 12
Alıntı gökhan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Ekim-2015 Saat 17:38
nonstop    oncelıkle gecmıs olsun.. kullandıgın ılaclara ne zaman basladın ve ne zaman bıraktın..   b u ılacları sadece bır kutumu kullanacaz bıraz ayrın tı verırsen sevınırım
IP
cuma
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 82
Alıntı cuma Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Ekim-2015 Saat 10:01
Nonstop bu ilaclari bitireli ne kadar oldu? Antibiyotk kullanmissin.muhtemelen onun etkisiyle koku gitti.umarim 1 ay sonra koku tekrar geri gelmez
IP
nonstop
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı nonstop Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Ekim-2015 Saat 17:28
herkese tekrar merhaba. Ilaçların tamamını ve nasıl kullanılması gerektiğini yazdım. 14-15 Günde bitti. Biteli 1 ayı geçti. Ve şu anda her yutkunduğumda allah 'a şükür allah 'ın adını zikrediyorum.
IP
Gizoss
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Gizoss Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Ekim-2015 Saat 01:46
Benim kullandigim antibiyotik (nidazol) sayesinde kokum gecmisti lakin koku gecmesi 8-9 gun surdu. Yine basladi koku:(
IP
hanimmm
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı hanimmm Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Aralık-2015 Saat 00:20
Merhaba. Yorumunuz hem üzüldüm hemde istemsizce güldüm intihar mi etsem napsam demissiniz. Durumunuzu çok merak ediyorum su an. Iyilestiniz mi. Sorununuz hala devam ediyor mu yoksa
Nonick
IP
mmkk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 146
Alıntı mmkk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Aralık-2015 Saat 16:21
Arkadslar 20 lik disler agizkokusu yapiomus benim alt 2 20 likten biri siyahdigeri az siyah ama ikiside degisuk duruo bazen dis etimi sisirio onlari cektrcem heralde sonra endoskopi yaptirdim refu var ilac vermedi doktor bide ozele gttik iyimi kbbye gtmedim tavsiye verin nolur buraya flagl frlan yazmisiniz ama bana oneride bulunun bu nonstop arkdsin aldigi ilaclarin ismini bulamadim nereye yazmis
IP
Kevseru
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 13
Alıntı Kevseru Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Aralık-2015 Saat 22:33
Hangi KBB ciye gitsem bademcik ameliyatı önermiyor,işlevi önemliymiş vs. Gibi.ameliyat olan arkadaşlar bu konuda ne diyor acaba, hem genel anestezi filan denince korkuyor insan, benim bademciklerim çok küçük yapışık ve delikli bademcik taşının hiç olmadığından emin olduğum zamanlar bile gitmeyen bir koku var bu yüzden boş yere ameliyat olmak istemiyorum
Bunaldım
IP
trouble
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 22
Alıntı trouble Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Aralık-2015 Saat 14:45
Kevseru benim olayım şöyle burdan kendine pay çıkar koku hale devam
Koku ağızdan geliyordu burundan gelmiyordu (sadece sabahları ya da koku aşırılaştığında, burnumdan nefes verırken havayı dil köküne çarptıp cıkardıgımda bıraz o dildeki kokuyu burnumdada hissedebiliyordum).
Diş ve dil fırçalama ile 4-5 saat kokuda azalma sonrasında artarak gelen bir koku oluyordu.Kokuyu artıran besinler vardı.Ben kokuyu konuşurken değil burnuma hohladığım zaman alırdım.

Yıllardır diş doktorlarına ve KBB ye giderim pek ilgilenen olmaz en son gittiğim doktor bademcik kaynaklı olabilir kokuyuda baya kafaya takmıssın istersen alalım dedi bende kabul ettim ve bademciklerimi aldırdım yanlız hiçte kolay olmadı:).

Bademcik ameliyatı sonrası 10. gün bir kanamam oldu küçük bir kanamaydı atlattık.En az 10 gün sıvı ve yumuşak gıdalar ile beslenin bizim yaşımızda iyileşme süreci uzun ve zor.

Neyse ameliyat sonrası koku 1 hafta sonra geri geldi ama ameliyat öncesinden farklı bir kokuydu yaralar iyileşmedi ondandır felan dediler amelliyattan 15 gün sonra koku gitti 1 hafta felan koku yoktu sonra tekrar yavaş yavaş hergün biraz daha artarak geri geldi 1 hafta felan koku devam etti sonra tekrar gitti felan böyle gelip gelip gitti ama kokunun oldugu günler daha fazlaydı 2 AY BÖYLE SÜRDÜ.
Yaklaşık 20 gündür koku var ve tekrar gitmedi ama kokunu şiddeti değişiyor.Ameliyat öncesine göre bazen az bazen yakın.
Ameliyat sonrası dilimdeki beyazlık azaldı, diş ve diş eti birleşim yerlerinde oluşan beyaz kokulu tabaka artık daha az.

Ameliyat sonrası sol bademcik yerime baktığımda beyaz bir et var kokunun devam etmesini ona baglıyordum çünkü dişlerimi fırçaladıktan 30 dk sonra sol tarafımdaki dişlerin aralarını emerek çektiğimde kötü bir koku çıkıyor.Sağ ve ön dişlerimde aynı şey dişlerimi fırçaladıktan 4-5 saat sonra gerçekleşiyor.

Ameliyat düşünen arkadaşlar ameliyat sonrası kokunun geçmemesine kendimi hazırlamıştım ama beklediğim gibi olmadı ilk günler hayatımda yaşamadığım pişmanlığı yaşadım ameliyat değil stres üzüntü beni zorladı daha sonrasında alıştım unuttum böyle şeylerde zamana bırakın unutmaya çalışın başka şeylerle ilgilenin Sonra düşündüm ameliyat olmasam ve bu koku geçmez ise her gün ameliyat olsam mı düşüncesi beni bitirecek oldum kurtuldum bide geçseydi mükemmel olacaktı tabi.

Ameliyat sonrası ara arada olsa toplam 15-20 gün ağız kokusuz günler geçirdim evet benim ağzım çok kötü kokmuyor hatta bazen karşımda ki insana bile gitmiyor ama beni rahatsız etmesi yeterliydi koku geçince çok mutluydum ve ağzımın kokmadığını hissediyordum tadı bile değişiyor ekşi tat kalmıyor günün her saati aynı.
Ağız kokunuz psikolojik olmasa bunu kanıtlasanız bile psikolojik destek hepimize şart en azından sorunu kafamızda küçültmeli hayatımızda daha az yer kaplamasını sağlayabiliriz.

Benim şu saatten sonra yapacağım şey psikolojik destek almak, diş doktorlarına, KBB ye ve Gastroenteroloji ye gitmeye devam ederek kokuyu dahada azaltmak eminim artık bir gün kokunun çözümünü olmasa bile azalmasını sağlayabilirim.

Sormak istedikleriniz var ise bu konu altına yazın cevaplayayım.
IP
mmkk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı mmkk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Ocak-2016 Saat 01:03
Trouble sana sole kisa ozet gecim dislerimi belki 4 5 yildir gunde 4 kez olmak uzere fircalarim koku hala var gecen ay endoskopi yaptrdim helico bkter yok sadece gastrit reflu var ilac vermedi doktor ama bi jere daha gdip ilac alcam   daha kbbye hic gtmedim ayrica ben kucukken atesli hastalik gecurince her yil ben bir kez 40 derece atese yakalanirim kesin hatta gecenlerde 40 derece atesim oldu yine ve her ateslendigimde antibiyotik alirim onlar bademcigi curutmuamudur yani agiz kokusu yaparmi kbbye gidimmi sence ve agizdaki 20 lik disimden biri nin ustu siyah onlarda koku yapiomus onu cektirimmi
ben bu durumdan kurtulamazsam yasayamammmmm    universite 1. Sinifim okulu birakmayi dusundum yerim okulunu egitimini hayatini ama ailemi dusunuom onlar bana yatrim yapio die offf cok sikildim 19 yasindayim ama kalp yasim 40 trouble ve diger arkdslar oneri de bulunun bana lutfennn
IP
mmkk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı mmkk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Ocak-2016 Saat 16:15
Murat hocam ustte yazdiklarim hakkinda sizin dusunceleriniz neler acaba bana bi akil verseniz
IP
trouble
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 22
Alıntı trouble Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Ocak-2016 Saat 18:32
Bende üniversite son sinif öğrencisiyim şöyle düşünüyorum yaşım ilerledikçe koku takintim azalabilir ya da ilerde bi cozum yolu bulurda kurtulabilirim o zaman hayati kacirmamis olmak için şimdi uzerime duseni yapmaliyim.
Mutlaka KBB doktorlarina görün hatta bir kaç tane doktora görün bazilari agiz kokusu problemini önemsemiyor.Sana tavsiyem özellikle KBB de estetikle uğraşan doktorlara muayene ol onlar biraz daha bu konuda anlayisli sonuçta insanlar kasini gozunu begenmedikleri için estetik oluyor doktorlara koku hassasiyetini belirtirsen soruna daha ciddi yaklaşıyor bende öyle olmustu.20 lik yas dislerini bilmiyorum ama bende arka yan dislerin arasini emdigimde kokuyu aliyorum o anda agiz kokumda oluyo agiz kokusu olmadigi zaman o dislerin arasindanda koku gelmiyor 5-6 gün sonra diş muayenem var ilk defa özel dise gidicem bakalım ne dicekler.
IP
<< Önceki Sayfa   3 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu