Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: nidazol Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   2
Yazar Mesaj
güne?
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 3
Alıntı güne? Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Ocak-2013 Saat 03:42
cuma
yazdyklaryny uyguladynmy ?
andorex kullandym iyi gibi geldi
lütfen denedikten sonra yaz
IP
cuma
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 82
Alıntı cuma Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Ocak-2013 Saat 02:36
merhaba.andorex gargara ve pe?ine 20-30 dk arayla kekik suyu kullanyyorum(gargara yapyyorum) bu 2. günüm ve hakikaten biteral kullanmy? gibi oldum inanamyyorum.ama dedi?im gibi bu 2. günüm.sabah ak?am kullanyyorum.
?imdilik koku geçti diyebilirim ama çok da fazla umutlanmak istemiyorum,çünkü her denedi?im yöntem sonrasy sevinip sonrasynda hayal kyrykly?yna u?ruyorum.geli?meleri tekrar yazarym kendimle ilgili.
ama kafama takylan ?u e?er bu gargaralar kokuyu geçirirse ben ömür boyu kullanmak isterim.acaba yan etkisi olur mu ? bunu da bi ö?renmem lazym.
andorex in prospektüsünü okudu?umda fazla yan etki yazmyyor aslynda..neyse ?imdilik kullanmaya devam edicem bakalym..
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Ocak-2013 Saat 11:09
Yçinde CHX (Chlorohexidin) etken maddesi bulunan bütün gargaralar en uzun 7 gün kullanylyr.

Bundan uzun kullanyldy?ynda, dil, di?, yanak, damak ve varsa kaplamalaryn rengi kahverengiye dönü?meye ba?lar, a?yzda mantar sayysy yükselir.
-M
IP
cuma
Üye
Üye
Simge

Alıntı cuma Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Ocak-2013 Saat 23:31
Çok üzgünüm..Yine derdime tam çare buldum derken andorex gargaranyn 7 günden fazla kullanylamayaca?yny okudum yukaryda.
Peki var mydyr Murat Bey bu gargarayla ayny etkiyi gösteren yan etkisi olmayan do?al bir bakteri öldürücü?sadece kekik suyu kullansam geçece?ini zannetmiyorum.tuzlu suyun yarary olur mu bakteri öldürmede?
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Ocak-2013 Saat 11:42
Nidazol, hemen herkeste a?yz kokusunu geçiriyor. Bende de baya?a etkili olmultu. Hem antibiyotik oldu?u için uzun süre kulanymy vücuda zarar verir, böbreklere yük olur. Hem de bir süre sonra etkisini yitirebilir.

Bir yerde, fareler üzerinde yapylan deneyde kansere yol açty?yny bulmu?lar. Ynsanlarla ilgili henüz böyle bir bilgi yokmu?.

Tabii bu riskleri olsa da, bu forumu yeni okuyan hemen herkes nidazol alyp kullanacaktyr...
IP
cuma
Üye
Üye
Simge

Alıntı cuma Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Şubat-2013 Saat 04:18
merhaba.yukarylara yazmy?tym.yyllardyr a?yz kokusu sorunum vardy.antibiyotik kullanynca geçiyordu.gitti?im kbb uzmany midende sorun var demi?ti.midemde herhangi bir rahatsyzlyk hissetmiyordum fakat yine de emin olmak için 1 hafta önce bu sefer dahiliye uzmanyna gittim.
doktora her?eyi anlattym,midemden ve duedonumdan(12 parmak ba?yrsa?yymy?) ilaçly film çekildi.veee midemde GASTRYT sorunu oldu?u ortaya çykty.ve ayryca midemin yapysy kadife pantolon yapysy gibiymi? a?a?yly yukaryly ve bu kysymlar kalynla?my? bende.yemek artyklary muhtemelen o bo?luklarda kalyyor,sindirilemiyor ve koku yapyyor dedi doktor.ve bana BYZMOPEN die bi ilaç veri.ve belki bunla kurtarabiliriz durumu dedi.1 hafta kullanyp kontrole gelmemi söyledi,geçmezse antibiyotik verece?ini söyledi.yalnyz ?unu anlamadym aklyma sonradan geldi.midemde bakteri oldu?u için mi yoksa yemek art?y kaldy?y için mi koku oluyor?bunu sormamy?ym doktara.neyse tekrar gitt?mde sorucam:)bu ilacy kullanaly 3 gün oluyor ve koku %90 gitti bende.inanamyyorum.birde bu ilaç antibiyotik de?il,kana kary?myyor.?ikayetin oldukça ara ara kullanabilirsin demi?ti.bakalym..?imdilik durum bu..
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Şubat-2013 Saat 12:23
Gastrit sorunu büyük ihtimalle helicobacter pylori den kaynaklanyr. Doktorun verdi?i ilaç da zaten genellikle bu bakteriye kar?y kullanylyyor. H. pylori çykty my sonuçlarda? Çyktyysa, üçlü antibiyotik tedavisi vermesi lazymdy. Bende de kronik antral gastrit ve h. pylori çykmy?ty. Bakteriden kurtuldum, gastritim ne alemde bilmiyorum.

Bu gastrit nasyl bir hastalyk, hatta hastalyk my anlamadym. Benim de midemden pek ?ikayetim yoktu, endoskopi oldum gastrit çykty. Bana da doktor ba?ka bir ilaç daha verdi. Bir süre kullanyp byraktym. Midenin kadife pantolon gibi olmasy - tahmin ediyorum- gastritin bir sonucu. Zaten gastrit mide iltihaby demek, yani midenin üstünde bir tabaka daha olu?uyor. Yeme düzenini ayarlaman, gazly içeceklerden, sigaradan uzak durman lazym vs.

A?yz kokusuna gelince internetten okudu?um kimi doktorlar "a?yz kokusu yapmaz" diyor, kimisi de "?iddetli bir ?ekilde hem a?yz hem nefes kokusu yapar" diyor. Sen faydasyny gördüysen ilaca devam et. Bu arada doktorun verdi?i ilaç antibiyotik olmayabilir ama yan etkileri biraz fazla. ?eker atar gibi kullanmayyn.

IP
ormes
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 93
Alıntı ormes Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Şubat-2013 Saat 14:08
Merhabalar sorum öncelikle Murat hocam size yazylary okumama ra?men ylacyn hangy kokuya yyy geldygyny anlayamadym, benym kokum yemekten sonra dilimde kalan sanyrym yyyriecekleryn byrakty?ynyn kokusu dilimi fyrcaladyktan yarym saat sonra tekrar gelmesy sizce bu kokuya bu ilaç iyi gelir mi ? Yse yararmy
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Şubat-2013 Saat 12:15
Ylacyn hangi kokuya iyi geldi?ini forumda henüz kimse çözemedi. Herkesin anlatty?y ayny: "Yçtim, kokudan anynda kurtuldum, ilacy byrakynca bir süre sonra koku geri geldi - veya yan etkileri a?yr geldi byraktym- " Vücuttaki bir enfeksiyonu bastyryyor ama hangisi tam belli de?il. A?yzda olsa görünür, o yüzden ya KBB'la alakaly ya mideyle.

Nidazol ve Flagly kullandym, bende hiç bir yan etki yapmady, çok da faydasyny gördüm. Hatta ilacy byrakty?ymdan beri sabahlary olan a?yz kokum bile yok denecek kadar azaldy.Sürekli kullanmadym çünkü bir ilaçla geçen bir kokuysa elbet sonunda bir doktor sorunu çözer.

Bu ilacy ku?larda da kullanyyorlarmy?; a?yz - bo?az yaralary ve mide hastalyklarynda iyi geliyormu?. Demekki etki alany her canlyda ayny.
IP
cuma
Üye
Üye
Simge

Alıntı cuma Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Şubat-2013 Saat 13:33
h.plori bakterisi olup olmady?yny bilmiyorum doktor bi?i demedi.peki bu bakteri yok edilince,koku devam ediyor mu yoksa bakteriyle birlikte o da my yok oluyor? siz derdinize çare buldunuz mu Adanaly??
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Şubat-2013 Saat 12:12
Ben daha a?yz içi "bölümündeyim". Di?lerimle u?ra?yyorum yani. Ba?ka bir sorun için dahiliyeye gittim, iki kez endoskopi oldum; ikinci de bakteri yoktu ama koku sürüyordu. A?yz kokusu için özel bir hastanenin gastro doktoruna gittim. Doktor çok yakyndan ilgilendi, baya?a soru sordu: "Kaç yyldyr var, ne zamanlar arty? oluyor, sosyal hayatynda sykynty yaratyyor mu vs" ( "A?yz kokun yok diyen" bazy di?çilerden sonra, gastrocunun böyle ilgilenmesi de ironi). Doktorla konu?tuk falan sonra bana : "Önce di? ve KBB uzmanlaryna görün sonra gel, elimden geleni yaparym" dedi. Sa? olsun, hiç konu?madan röntgene falan gönderip, bir ?eyin yok da diyebilirdi.

Benim di?lerim pek sa?lykly de?il bir de kronik sinüzit çykty. A?yz ve KBB'dan sonra geçmezse o doktora tekrar gidece?im.

H. pylori ve a?yz kokusu biraz tarty?maly. A?yz kokusu yapty?yny gösteren ara?tyrmalar var. Ynternetten gördüklerim; ba?ta bir süre koku kesiliyor ama geri gelebiliyor. Bunun nedeni, bakterinin kolayca tekrar üremesi de olabilir. Yalnyz bu nakteri %100 gastrit yapyyor, midende sorunlar varsa sebebi H. pylori olabilir. Sende de gastrit var, bu bakteriden kurtulmadan gastritten kurtulman imkansyz.
IP
cuma
Üye
Üye
Simge

Alıntı cuma Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Şubat-2013 Saat 08:09
te?ekkür edierim adanaly.bende internetten okudu?um kadaryyla bu bakteri yok edilse bile sonradan tekrar ortaya çykabiliyor.yani ben antibiyotikle tedavi olsam bile bu bakteri sonradan yine ortaya çykacak ve yine koku yapacak bende.nasyl kurtulucam bilmiyorum.ben de bi gastrocuya görünmeliyim sanyrym.
ve yine interntten okudu?uma göre insanlaryn ço?unda h.pylori bakterisi var. ama herkeste a?yz kokusu yapmyyor.bu herkesin kalbi olupta, kalp hastasy olmamasyna benziyor.çünkü bu bakteri hem annemde hem de babamda var.bendeki koku yapyyor malesef..
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 388
Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Şubat-2013 Saat 13:13
Bende geçenlerde kbb ye gittim. Gene ayny doktor ve farkly bir sorunla gitti?im halde gene ayny ilaçlary vermi?, sanyrym doktorumu de?i?tirmeliyim :)

Neyse, sürekli öksürüyordum ve artyk bu bo?azlarymy tahri? etmi? ve o da kulak a?rysyny tetiklemi?. Her yutkunmam ile fena kula?ym syzlyyordu. Doktor bakty etti, dedi ki; Bu öksürük i?i bunu tetikliyor ama bu öksürü?ün nedeni (ki sürekli öksürürüm bazen ve bo?azlarym hep tahri? olur. Mesela bir bardak gazoz içsem bo?azym a?ryyor) mide olabilir. Miden nasyl dedi? Bende bazen bo?azyma kadar yanma hissederim. En azyndan haftada 1 veya 2 sefer bazen fazla bazen az. Biraz sa?lyksyz dedim. Bu öksürük i?ini o yapabilir dedi. Boo?azlarymyn acysy ve tahri?ini de ona ba?lady. Hala 10 gündür dahiliye'ye gidece?im. Büyük ihtimal gastrit veya reflü olabilir. Bu arada "adanaly" arkada?yn mesajynda belirtti?i gibi; hem nefes hem a?yz kokusuna neden olabilir olmasy bende bir ?üphe uyandyrdy kokunun nedeninin bu mide rahatsyzly?yna ba?ly olabilece?i ile ilgili. Çünkü hem dil arkasy bakteri yuvasy hemde bazen a?zym kapaly bile olsa burnumdan da kötü koku geliyor. Kysa zamanda gideyim de bir tahlil mi muayene mi neyse artyk olayym. Allah ?ifa versin.
IP
cuma
Üye
Üye
Simge

Alıntı cuma Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Şubat-2013 Saat 10:53
Aranyzda 'propolis' kullanan var my? internetten ara?tyryrken bu ürünü buldum.do?al bir antibiyotikmi?.ço?umuzu da antibiyotikler kurtaryyor malesef..bunun do?al bi?i olmasy dikkatimi çekti,do?alsa sürekli kullanabiliriz ve koku yok olur die dü?ünüyorum
IP
cuma
Üye
Üye
Simge

Alıntı cuma Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Şubat-2013 Saat 10:55
bu arada eklemeyi unutmu?um okudu?um kadaryyla arkada? bu ürünü kullanmy?,ve kurtulmu?.tabi do?rumu bilemiyorum
IP
coqnfechn
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 55
Alıntı coqnfechn Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Şubat-2013 Saat 23:50
Orjinalini yazan: cuma

bu arada eklemeyi unutmu?um okudu?um kadaryyla arkada? bu ürünü kullanmy?,ve kurtulmu?.tabi do?rumu bilemiyorum

iyi gelmedi?i ?ey yok gibi görünüyor ama pahaly biraz sanki
IP
cuma
Üye
Üye
Simge

Alıntı cuma Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Şubat-2013 Saat 00:28
Bizmopen die bir ilaç kullanyyordum,koku mideden kaynaklandy?y için.hakikaten kullandy?ym zaman faydasyny gördüm.ama 1 gün ilacy kullanmasam bile koku oluyor.sürekli bu ilacy kullanmam da mümkün de?il.tekrar ayny doktora gidicem ve ba?ka bir tedavi yöntemi uygalar sanyrym.
bu arada bende doktora gidene kadar,kokunun bakteriden mi yoksa midede kalan yemek artyklaryndan my oldu?unu anlamak için mideden gelen kokuyu önleyen 'freshies'kullanmaya karar verdim.önce bir kaç gün ama devamly de?il günde 1 tane kapsül kullandym pek bir faydasy olmady.?imdi düzenli olarak günde 2 tane yutuyorum.iyi geldi?ini dü?ünüyorum.öyle antibiyotik kullanmy? kadar koku geçmiyor ama yine rahatsyz edecek kadar çok de?il.bir 5-6 saat idare ediyor.1 hafta aralyksyz kullanycam bakalym hepten gidecek mi.e?er iyi gelirse ve ben hiçbir çözüm bulamazsam bu yöntemi uygulamaya karar verdim.çünkü bu kapsüller tamamaen do?almy?,içinde kekik,maydanoz,nane var sadece. her gün kullansam hiçbi?ey olmaz..?imdilik böyle..bakalym daha hangi yöntemleri ö?renece?iz:) in?allah en kesin çözümü de ölmeden önce buluruz da uygularyz.çünkü 28 ya?yndayym ve hergünüm acaba a?zym kokuyor mu ?eklinde geçiyor rahat olamyyorum.bütün bi ömrün böyle geçti?ini dü?ünsenize...tabi daha kötülerini dü?ündükçe çok ?ükür diyorum ama böyle bi?i olmasaydy hayat çoooooook ama çoooook daha güzel olurdu öyle de?il mi.......
IP
RoyalAlbert
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 21
Alıntı RoyalAlbert Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Şubat-2013 Saat 11:15
Propolis kullandym ama onun etkysyny gormek ycyn 3 kutu kullanmak gerekyyormus ben byr kutu kullandym.Hani birsey oldu desem yalan olur olmady.?imdide kudret narly propolis sipari?i verdim syra onda :) ama bu sefer 2 kutu sipari? verdim.Nede olsa bitkisel,leblebi gibi sallyyorum.internetten sipari? verirsenyz ucuz,aktardan alyrsanyz pahaly olur hemde 2 katyna kadar artyor.Almak ystersenyz haberynyz olsun.Benim anlamady?ym bi?ey var madem bu propolis antibiyotikten 100 kat daha etkili neden bir nidazolun 1 dakikada yapt?yny 30 günde yapmyyor.30 gün diyorum çunku sabah ak?am 2 tane alynca 60 kapsül ediyor hadi abartalym günde 4 kapsül alynsyn(nede olsa bitkisel) 15 güne dü?ürelim yine bi?ey yok.Bana göre iki sebep var.1 ya bu do?al antibiyotik gerçekten geç tesir ediyor.2 yada aktarlar kapsüllere propolisin sadece kokusunu koyup satyyorlar.Sahtekar my yok.Ynsan bir derde yakalanmayy versyn.Derman da?ytan çok oluyor insanlaryn duygularyyla oynamak bu kadar basit.Kandyrylyyoruz hemde bile bile.. Sa?lyk olsun...
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Şubat-2013 Saat 05:45
Orjinalini yazan: RoyalAlbert

Propolis kullandym ama onun etkysyny gormek ycyn 3 kutu kullanmak gerekyyormus ben byr kutu kullandym.Hani birsey oldu desem yalan olur olmady.?imdide kudret narly propolis sipari?i verdim syra onda :) ama bu sefer 2 kutu sipari? verdim.Nede olsa bitkisel,leblebi gibi sallyyorum.internetten sipari? verirsenyz ucuz,aktardan alyrsanyz pahaly olur hemde 2 katyna kadar artyor.Almak ystersenyz haberynyz olsun.Benim anlamady?ym bi?ey var madem bu propolis antibiyotikten 100 kat daha etkili neden bir nidazolun 1 dakikada yapt?yny 30 günde yapmyyor.30 gün diyorum çunku sabah ak?am 2 tane alynca 60 kapsül ediyor hadi abartalym günde 4 kapsül alynsyn(nede olsa bitkisel) 15 güne dü?ürelim yine bi?ey yok.Bana göre iki sebep var.1 ya bu do?al antibiyotik gerçekten geç tesir ediyor.2 yada aktarlar kapsüllere propolisin sadece kokusunu koyup satyyorlar.Sahtekar my yok.Ynsan bir derde yakalanmayy versyn.Derman da?ytan çok oluyor insanlaryn duygularyyla oynamak bu kadar basit.Kandyrylyyoruz hemde bile bile.. Sa?lyk olsun...

sen yine de ne de olsa bitkisel deyip abartma unutma ki ilaçlar da bitkilerden yapylyyor
IP
nurka
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 68
Alıntı nurka Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Şubat-2013 Saat 13:32
ahh ahh bu nidazol ilacyny kullanynca yeniden do?uyordum resmen koku syfyr...ama sadece ortamlarda,dy?ary çykty?ym zaman kullanmamdan dolayy yan etkiler tavan yapty:S ?iddetli ba? dönmesi 1 hafta boyunca ba?ym döndü anlatamam acayip bi?eydi ve ilacy byrakmak zorunda kaldym ?imdi sürünüyorum gene ayny koku tam gaz devam sonu nereye varycak bilmiyorm..
IP
cuma
Üye
Üye
Simge

Alıntı cuma Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Şubat-2013 Saat 00:33
2.kez ayny dahiliye uzmanyna gittim.kullandy?ym ilacyn kokuyu büyük ölçüde geçirdi?ini fakat 1 gün kullanmasam,kokunun devam etti?ini söyledim.bu ilacy ömür boyu kullanyp kullanamayaca?ymy sordum.doktor hiçbir ilacy ömür boyu kullanmanyn do?ru olmayaca?yny söyledi.
   koknun midemde kalan yemak artyklaryndan my yoksa bakteriden mi kaynaklandy?yny sordum.doktor o bakterinin (h.pylori)toplumumuzun ço?unda oldu?unu söyledi.bakteriyi tamamen yok etmek ve kesin çözüm için antibiyotik tedavisi neden önermedi?ini sordum.doktor antibiyotik tedavisi uyguladyk diyelim,sorununa geçici çözüm olur,bu bakteriyi yok etsek bile kysa bi süre sonra tekrar ortaya çykar dedi.ama istersem yine de nidazol yazim dedi.onu da kullandy?ymy sorunuma geçici çözüm oldu?unu söyledi.
   kullandy?ym ilaçtan bir kutu daha yazdy,bir de de?i?ik bir ilaç yazdy.mide kapakçy?yny kysyyormu?, mideden koku gelmesini engelliyormu?.bir de gaviscon çi?neme tableti verdi.zor durumlarda 1 tane kullanmamy söyledi.ve haftaya tekrar bakalym dedi ilaçlaryn etkisini.
        peki ben ?uan ne mi yapyyorum.hiiiç bi?e yapmyyorum.hiç bir ilacy kullanmadym.byktym çünkü artyk, hakikaten BIKTIM .MUCYZE bekliyorum..belki günün birinde bir mucize olur da kurtulurum.(kurtuluruz).....
IP
compor
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 42
Alıntı compor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Şubat-2013 Saat 10:58
mide kapakçy?yny kysan ilaç hangisiymi??
IP
cuma
Üye
Üye
Simge

Alıntı cuma Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Şubat-2013 Saat 09:37
'Metpomid'ilacyn ismi.ben henüz kullanmadym.faydasyny bilemicem.kullanan olursa yazsyn lütfen..
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 388
Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Şubat-2013 Saat 06:24
Dün hastaneye zor yeti?tim... Neyse i?ne mi?ne iyi oldum çok ?ükür, doktora birde reflüden bahsettim pek alakadar olamady ama bu metpamid adly ilacy verdi bulanty için dedi. Bugün olmady bir kullanayym. Bu arada bu mide kapakçy?ynda gev?eme/aralyk/açyklyk varsa nasyl bir yol izlenmeli. Ameliyaty oluyor mu bunun?
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Şubat-2013 Saat 13:24
Orjinalini yazan: Mehmet

Bu arada bu mide kapakçy?ynda gev?eme/aralyk/açyklyk varsa nasyl bir yol izlenmeli. Ameliyaty oluyor mu bunun?

reflü ameliyatyyla o kapakçy?y düzeltiyolar ama hiçbir devlet hastanesi hastaly?y ileri boyutta olmayan bir reflü hastasyny ameliyat etmeye kolayca yana?maz anca özele ameliyat olursun özelde yapylan ameliyatyn da çok pahaly oldu?unu biliyorum
IP
xdemirleydi
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 15
Alıntı xdemirleydi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Temmuz-2013 Saat 18:42
Orjinalini yazan: aydinmur

Bademciklerin yüzeyindeki çukurcuklar normaldir.
normal ama yemekler oraya bi şekilde kaçıyor kalıntılar çürüyüp koku başlıyor divertekül üzerinde duruyorum ben boğazda oluşan küçük keseçikler yiyiyecek artıklatı ile doluyo zaman zaman koku azalıyor zaman zaman cogalıyor bende gözten kaçırmamak gerek buda cok önemli faktör kimse buna baktırmamış hiç bir doktorda bunu sölememiş inanmazsınız ama bana kadın dogum uzmanı söledi kbb yanında konuşurken 2 dr da tanıdıkdı dert yanıyodum divertekül olabileceğini sölemişdi ama baktırmadım hep olumsuz cevap alınca insan durumu kabullenerek kendi kabugunda yaşıyor sizden nidazolu duydum ve 500 mg aldım eczaneden dr kontrolu yok inşallah bişi olmaz bir hapı 2 ye bölüyorum korkudan yarısını sabah yarısını akşam alıyorum ama koku yok arkadaslar benim içinde mucize insallah böyle devam eder ben hala koku var psikolojisinde insanlardan kaçıyorum ama eşime soruyorum hep yok diyo normal bii agız kokusu oldugunu sölüyo pis kokmuyo diyor insallah ya
IP
Josephine
Üye
Üye

Gönderilenler: 72
Alıntı Josephine Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Temmuz-2013 Saat 00:53
Nidazol ne kadar süre veya kaç kutu kullanılmalı hocam ? kalıcı mıdır etkisi?
IP
gececek
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 18
Alıntı gececek Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Haziran-2016 Saat 17:46
arkadaslar merhaba dis taslari konusunu acmistim 4-5 gun once dis taslarini bugun temizlettim 1 sene gecti ustunde dis taslari olustugu icin

ve dis doktorum dis etlerimin kotu gozuktugunu soyledi ilac verdi niadozol 500 mg burdaki arkadasin aynisi yani bunu kullan dedi ben ilk sprey gibi bisey sandim hapmis oysaki :)

bundan alcam bakalim nolcak agiz kokusunda..
IP
<< Önceki Sayfa   2
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu