Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Helipak Tedavi Kiti Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   2
Yazar Mesaj
Helicobacter
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 123
Alıntı Helicobacter Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Kasım-2013 Saat 15:52
ama gastroloji uzmanına direk görünemeyebilirsin. once dahiliyeden randevu alıp gitmen gerekebilir. dahiliye uzmanı oraya yönlendirir.
IP
derdnz
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 22
Alıntı derdnz Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Ocak-2014 Saat 23:34
Doktorumun tavsiyesi üzerine kullanmaya başladım.4 gün oldu ve kokuda %80 azalma var.Ki normalde şekerli bir şey yediğimde çok artan o sabit koku yok bugün. Halbuki devamlı olarak mideyle ilgili herhangi bir şikayetim yoktu.Belki kullandığım süre içerisinde geçici bir etki yapıyordur ilaçlar bilemiyorum. Ağızda bıraktığı o kötü tat olmasa ilaçların, daha net algılayacağım aslında ancak ilaçların bitmesini bekliyorum.
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 255
Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Ocak-2014 Saat 13:45
Ee tabi antibiyotik oldugu icin kullanim suresi bittiginde etkiside gecer tabi eger tam olarak iyilesmediyseniz. Bir de demekki sorununuz mide kaynakli oyle olmasa helipak ise yaramazdi. Misal ben de kullandim helipak ve mide icin baska ilaclar hicbiri fayda etmedi hatta enson kudret nari kullandim o da etmedi. Anladim ki mide kaynakli degil. Siz de kendiniz icin boyle tespitler yapin. Ki ben koku eger ergenlik yaslarinda degil de sonradan yada son 3-4yildir varsa mide veya dis kaynakli olabilecegini dusunuyorum. Ha eger sorun kbb ise o zaman is daha karmasik. Ana kaynagi bulmak zor. Siz bence mide uzerine gidin. Antibiyotikler bitince etkisi gecebirlir bir de zeytinyagli kudret nari deneyin 40 gun. Etkisini goreceginize inaniyorum.
IP
derdnz
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 22
Alıntı derdnz Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Ocak-2014 Saat 11:27
Hiç bir zaman tam olarak bitiren (kullandığım süre boyunca) olmadı.Ama dediğim gibi azalma payı var. Dediğiniz gibi kudret narı yağını deneyeceğim. O zaman daha net anlarım sorunun mide kaynaklı olup olmadığını.
IP
ncort
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 162
Alıntı ncort Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Haziran-2015 Saat 21:29
Cok buyuk ihtimal bu bakterinin bende de oldugunu dusunuyorum. Sonuc bir hafta sonra cikacak.

Cok buyuk ihtimal dedim cunku B vitaminim dusuge yakin. Istahsizim. Yorgunluk var. Siskinlik var. Midem kolay bulaniyor. Kasinti var. Ve dil arkasinda diski kokusu var.

Doktorun sende helikobakter pilori var demesini dort gozle bekliyorum :D sorunumu bulduguma sevinicem cunku.

Bu bakteri olursa tedavi edilir ama evdekilerde de oldugunu dusunuyorum. Simdi bu bakteri atiyorum yanlislikla ayni su bardagindan su icsem bile hemen bulasabilen bir turden bakteri mi? Vucut cok mu dayaniksiz hicbir sey yapamiyor bu bakteriye?

Ilac tedavisinden sonra surekli brokoli yesem bu bakterinin bulasmasindan da korunur muyum? Brokoli cok saglikli bir besin. Gerekirse her gun yiyebilirim ama tadi kotu deniyor.
IP
Aleho
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 98
Alıntı Aleho Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Haziran-2015 Saat 16:00
Ncort bu bakteriden korunmak için yediğin besinlerin temiz olması gerekir meyveleri sebzeleri iyi yıkaman gerekir aynı zaman yemekleri iyice çiğnemek ve bol su içmek lazım çünkü yemeği iyi çiğnersen tükürükte o kadar artar tükürüğün içinde antibakteriyeller vardır birnevi sindirmim ağızda başlar suyu yemekten hemen sonra değil 1-2 saat sonra iç mide asiti işe yarasın ama artık şunu söyleyim Antibiyotiklerden medet ummamalıyız çünkü bakteri tam ölmezse direnç kazanıyor benim düşlüncem doğal besilernden faydalanmak Kudret narı, Arı sütü ,Propolis ,bal polen Kefir vs
IP
ncort
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 162
Alıntı ncort Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Haziran-2015 Saat 21:04
Simdi diyelim ki bu bakteriyi tasiyan birinin su ictigi bardaktan su ictigimde hemen banada mi bulasacak? Baskasinin bardagindan su icmem sadece bu kadar kolay mi vucut bir sey yapamiyor mu?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Haziran-2015 Saat 07:29
Orjinalini yazan: ncort

Simdi diyelim ki bu bakteriyi tasiyan birinin su ictigi bardaktan su ictigimde hemen banada mi bulasacak? Baskasinin bardagindan su icmem sadece bu kadar kolay mi vucut bir sey yapamiyor mu?

Bu cevaplanması gereken bir sorudur. İzin verirsebiz bunları biliyormuydunuz başlığında cevaplamak istiyorum.
-M
IP
kimki
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 23
Alıntı kimki Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Temmuz-2015 Saat 13:37
Merhaba Arkadaslar,

bir sey dikkatimi cekti okuduklarimda; hemen hemen hepiniz (benim de bir süre yaptigim gibi) birden fazla antibiyotigi kullanmissiniz, hatta bazen doktor tarafindan mikrobiyolojik bir analiz dahi yokken. Bence bu da cok dogru degil.

Su aralar biraz para yigip, kendi arastirdigim patojik sayilabilecek mikrop ve mantar türlerini analiz eden bir diski kontrolünü yaptirmak istiyorum. Dysbioz teshisinin var olup olmadigini ortaya cikaran bu testte, diskinin asiri derecede "kötü" bakteriler tarafindan kolonize edilip edilmedigini arastiriyor. ayrica mantarin patolojik derecede var olup olmadigina bakiliyor. Ayni sekilde agiz, bogaz ve burun kisminin da mantar ve bakteri türlerine bakiliyor. Kandaki oksijen oranina ve bir de kanda amonyak var mi, merak ettigim icin kana da bu yönde baktiracagim. Evet, pahaliya patlayacan, ama en azindan doktorlara yapmalari icin yalvarmaktan kurtulmus olucam. Bu yiski ve agiz analizinde bir disbalance cikarsa, antibiyotik arti probiyotik ürünleri.doktorla belirldyip.almak.istiyorum. Ama bu tedavinin, yani probiyotik ürünler kismi, en az bir ila bir bucuk yil sürmesi gerekiyor. bu esnada yeme aliskanliklarimi da diyet seklinde sürdürmem gerekiyor. mesela sifir rafine seker yiyerek..yani makarna, tatlilarin tümü, beyaz ekmek vs kesin yasak oluyor. ben zaten et de yemedigim icin, sirf sebze ve seker düzeyi düsük meyveler, pilav ve patates kaliyor. Seker diyeti konusunda belki.Murat hocam da fikrini söyler ve bizi aydinlatabilir?

Sabir diliyorum..
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 525
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Kasım-2016 Saat 11:13
hocam ben bu nefes testini yemek yedikten 4 saat sonra yaptım bu sonucu etkilermi
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
çarebulamayan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 2
Alıntı çarebulamayan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Ocak-2017 Saat 20:28
Siz yazmıssınız sanki beni anlatmışsınız gibi okudum..
Gittiğiniz bölüm doktorları ve yaptırdıgınız tekkikler nelerdir?Bende bi an önce baslayayım arastırmaya.
çbk
IP
mehmet27
Üye
Üye

Gönderilenler: 77
Alıntı mehmet27 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Ocak-2017 Saat 18:56
Bu bakteri bendede vardi ilac kullandim doltor gitti dedi koruyucu hap verdi 6 ay icilmesi lazimdi 1 2 ay ancak ictim simdi bakteri geri geldi galiba
IP
BlackSea58
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 17
Alıntı BlackSea58 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Haziran-2020 Saat 12:56
Aynı sorunlar bende de var bu sorundan kurtulan yokmu
IP
Nerdengeldim
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 16
Alıntı Nerdengeldim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Temmuz-2020 Saat 21:16
Midenizde mikrop varsa kokar. Onun disinda koku varsa kakuleyi alip icindekileri cigneyin. Hem agiz kokusuna hem de nefes kokusuna iyi gelir. Onun disinda koku varaainstagramdan yazın bana, yardımcı olurum
Kullanıcı adım: zedarra
IP
<< Önceki Sayfa   2
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu