Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Söyleyeceklerim var
 Ağız Kokusu | GENEL AĞIZ SAĞLIĞI soru ve cevapları | Söyleyeceklerim var
Mesaj icon Konu: Sonunda buldum ama Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 299
Alıntı effect Cevaplabullet Konu: Sonunda buldum ama
    Gönderim Zamanı: 02-Eylül-2012 Saat 21:21
Yıllardır benim de denemedigim yöntem kalmadı. Forumda bir arkadasın da dedigi gibi agiz bakımı yeterli yapılmazsa surec cok daha karmasık bir hal alıyor.
Sorunun mideden oldugunu düsünüp defalarca kez gastro doktoruna gittim. İlk baslarda ciddi B12 eksikligi cıktı. Bu da mide ve sindirim sorunlarını artırdıgı icin gecici halitozise neden oldu. Sindirim sisteminin düzgün calısması gerekiyor. Yoksa problem katlanıyor. Reflüm bu dönemde arttıgı icin bogaz enfeksiyonları arttı halitozis yükseldi.
b12 düzelip midem iyilesmesine ragmen bu konuda ısrarcı oldum. Doktorlara gitmeye devam ettim.
Beni psikiyatriye yönlendirenler oldu.

2 kez endoskopi yaptırdım. Sayısız bitki kürü kullandım. Bunlardan sagligim acısından fayda gördüklerim oldu. Ama probleme care olmadı. Bu sürecte asla ilac kullanmadım.

Esas konuya dönersek, son bir iki yılda yasadıgım sürecte

1) Prof KBB doktoru konka büyümesi var dedi. RF önerdi. Deviasyonu cok abartılı bulmadı. Ancak 2 muayenede de burun etleri cok soluk dedi. Ve bu konu daha cok dikkatini cekti. Ama ne ben o anda dogru soruları sordum ne de o nedenlerini arastırdı. Burun etlerinin aşırı soluk olması neye işarettir?

2) Gittigim diğer uzman doktor septoptasti , rf önerdi.

3) Sonuncu septoptasti (saga spur) , rf, konka bülloz rezeksiyonu (sag) yapılırsa sorun %85-90 azalır dedi.

Arada bir sürü doktora gittim. Benzer ifadeler kullandılar.

Ancak operasyonlar icin secim yapacagım doktor, anlasmalı birkac özel hastane ile sınırlı. Devlet hastanesinde yaptırmak istemiyorum.

Artık sona geldigimi düsünüyorum ama bir o kadar da tedirginim. Nerdeyse 2 aydır doktor arastırması yapıyorum ama bulduklarım ya emekli olmus yada sadece kulak ameliyatı yapıyor.

Murat hocama ve sizlere bu konuda danısmak istiyorum.
Ankara da burun ameliyatları konusunda deneyimli bir doktor önerebilir misiniz?
Tesekkürler.

IP
compor
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 42
Alıntı compor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Eylül-2012 Saat 23:43
Selamlar,

Benzer durumdayız diyebilirim. Ben de yıllarca sorunun sindirim sistemimden kaynaklandığını düşündüm. Aynen senin gibi B12 seviyem çok düşük çıktı. Endoskopi yaptırdım, H. Pylori ilaçları kullandım. Daha sonra KBB doktoruna gidip burun tomografisi çektirdim, benim de nefes alırken hissettiğim gibi sağa doğru çok ciddi deviasyon var. Ben de birkaç haftadır doktor araştırıyorum. Gazi'de Doktor Kemal Fındıkçıoğlu hakkında çok iyi şeyler duydum onunla görüşmeye çalışacağım bu yakınlarda.
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Eylül-2012 Saat 20:40
Merhaba,

Aynen benim de saga deviasyon var. Aslında yillardir ciddi şekilde özellikle sabahları burun tıkanıklığı sorunlarım vardı. Ama bu durum bende kendimi bildim bileli olduğu için bir sorun olarak algılayamadım bir türlü. Ama artık cok eminim.

Doktor Kemal Fındıkçıoğlu uzm. dr olarak görünüyor ve estetik cerrah. Yüz nakillerinde yer almıs. Çok başarılı bir doktor olmalı. Yalnız uzmanlık alanı estetik görünüyor. Bizimki farklı bir alan. (Emin olmayarak) bu tür ameliyatlar yaptığını sanmıyorum.

Benim birkaç özel hastane alternatifim de var. medicana, güven, fatih..

compor sizin sadece septopasti mi olacak yoksa konka büyümesi de var mı?

Murat hocam sizin de fikirlerinizi bekliyoruz merakla.
Ne kadar araştırırsam araştırayım hangi hangi doktoru seçeceğime karar veremiyorum.

Düzenleyen effect - 04-Eylül-2012 Saat 20:43
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Eylül-2012 Saat 21:13
@Compor,

Estetik cerrahlar burun şeklinde de bir değişiklik isteniyorsa ameliyata dahil oluyormuş. Yani 2 dr ameliyat ediyor.
Kemal bey sadece estetik yapıyor...

IP
compor
Üye
Üye
Simge

Alıntı compor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Eylül-2012 Saat 01:13
Fatih Hastanesi'ndeki KBB uzmanı konka büyümesinden bahsetmemişti. Özel hastanede septoplasti için bile ekstra ücret alınıyor diye biliyorum. 1000 lira civarında birşeyler olması lazım. Devlet hastanelerinde ise sadece estetik olursa ek ücret alınıyor.
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ekim-2012 Saat 19:43
Septoplasti, konka bülloza ve rf ten sonra hala devam ediyor.

koca bir hiç kaldı geriye. Boğazımda sürekli takılma, sürekli ses kısıklığı devam ediyor.
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Ekim-2012 Saat 21:46
Sunu da belirtmeliyim ki burun egriligi tıkanıklıga o da geniz akıntısında artışa neden oluyor. Yani şuan daha hafif seyirli durumda.
Doktor zaten geniz akıntısı kesilmez, ona garanti vermiyorum demişti.
Sinüzit çıkmadı ama geniz akıntım var. sadece sağ tarafta hissediyorum. boğazım da sürekli "gıcık" oluyor.
ve sürekli temizleme hissi oluşuyor. sanki paket paket sigara içiyor gibiyim.işte sorunum bu.
boğazım sürekli ağrıyor. sanırım faranjit deniyor buna.
kortizon iğnesi gibi çözümleri varmış. alerjik bir durum sanırım. şimdiye dek doktorlara (kbb) gittiğimde reflü (öyle tahmin ediyorlardı ama reflüm yok), burundaki eğrilik, konka büyümesi dikkatlerini çekiyordu ve asıl sorunun önünü tıkıyordu.
şimdi tek sorunun geniz akıntısı olduğunu söyleyeceğim böylece asıl konuya odaklanabilir, hem doktor hem ben.

IP
perin
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 7
Alıntı perin Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Ekim-2012 Saat 08:07
Efect merhabalar,Ankarada hangi kbb uzmani detayli dinledi ve inceledi?
Yardimci olabilir misin ?
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Kasım-2012 Saat 20:18
Tekrar merhaba herkese,

Karmakarısık birkac ayın ardından yine sizlerleyim.
Sorunumun ne oldugunu biliyorum ben ama cözemiyorum. Burun tıkanıklıgı ameliyatının ardından 1 ay hic koku olmadı, ama acele etmek istemedim sonuc icin. Cunku daha önce de böyle oldu.
1 ayın sonunda tekrar basladı. Burnum tıkanık olmadığı halde (nefes almam rahat) öyleymis gibi hissediyorum. Yogun bir geniz akıntısı var. Bogazımı sürekli temizleme ihtiyacı, ses kısıklıgı var. Doktor alerjik rinit olarak yazmıştı.

Sonuc olarak ameliyat soruna çözüm olmadı. Sadece nefes almam rahatladıgı icin sorun daha hafif seyirli oldu.

Tek taraflı geniz akıntısının nedeni ne olabilir, ne iyi gelir simdi tüm derdim bunu kesfetmek.

Saglıcakla.
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 388
Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Kasım-2012 Saat 22:20
Aslında en çok merak ettiğim ameliyattan sonrası. Herkes çok ağrılı, sancılı bir ameliyat olduğundan dem vuruyor. Biraz bilgi verir misin?
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Kasım-2012 Saat 20:16
Orjinalini yazan: Mehmet

Aslında en çok merak ettiğim ameliyattan sonrası. Herkes çok ağrılı, sancılı bir ameliyat olduğundan dem vuruyor. Biraz bilgi verir misin?

Ameliyattan sonraki 4 gün korkunc. Benim faydası oldu halitozise ama gecmedi.
Ameliyat olmadan da cözülebilirdi sanırım, artısı tıkalı burnum acıldı iki taraflı nefes alabiliyorum, ki buda az sey degil.

Doktora da gittim bu arada. Özel hastane.. cok ayrıntılı yapılır muayeneler. Anlattım durumu. Burnuma baktı ameliyat (bu doktor farklı) cok iyi gecmis dedi.
"Burnunda hicbirsey yok, geniz akıntın yok ",
tomografime bakmak bile istemedi cünkü gerek yok sinüslerin tertemiz dedi.
"Biz bircok hastamımızı sizin bu durumunuza getirmek icin ugrasıyoruz" dedi. Ses kısıklıgı icin; kuruluktan olabilir dedi.
Sonuc olarak; antihistaminik yazdı. İse yarayacagını hic ummayarak...Aslında dedigi gibi geniz akıntım yok, aksine bogazımda kuruluk oluyor sadece sorunu bulamadıgım icin en olası ihtimali söylüyorum.
Bu arada simdiye kadar yaptırdıgım tetkikler;
üre nefes-negatif
helicobacter- temiz
gayta-temiz
idrar testi-temiz
kan, vitamin, b12, enfeksiyon...-temiz
endoskopi (2 kez) , cok temiz.
24 saatlik mide ph testi (burnundan hortum sallanıp 24 saat bekleme) - temiz
sinüs- temiz (o kadar anlattıgımdan zoraki alerjik rinit yazdı)
akciger-temiz

IP
compor
Üye
Üye
Simge

Alıntı compor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Nisan-2013 Saat 09:02
Re: effect

Selamlar,

Murat hocaya muayene olduktan sonra septoplastiyi tekrar gündeme aldym.

Hangi hastanede hangi doktora ameliyat oldu?unu ö?renebilir miyim?
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Nisan-2013 Saat 10:12
Orjinalini yazan: compor

Re: effect

Selamlar,

Murat hocaya muayene olduktan sonra septoplastiyi tekrar gündeme aldym.

Hangi hastanede hangi doktora ameliyat oldu?unu ö?renebilir miyim?

Compor, özelden cevap vereyim daha iyi olur sanyrym.
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Nisan-2013 Saat 10:49
Sorunum hakkynda fikrim de?i?ti;

Her seferinde 1 adym daha yakla?yyorum.

Burun ameliyaty olduktan sonra o hayaty zehir eden yo?un koku geçti hala koku var ama insan icine cykabiliyorum, ama zaman zaman eskisi gibi o koku tekrar geliyor. özellikle protein ve karbonhidrat içerikli beslenmede.

Sirkeli su ile gargara yapyyorum iki gündür. Ylk gün bo?azymdan çok yo?un kyvamly affedersiniz balgam çykardym. Sirkenin balgam söktürücü özelli?i var sanyrym. Normalde hiç bir ?ekilde atamyyorum bunu. Ama sirkeli su i?e yarady. (tuzlu su gargaralary vs hiç i?lemiyor.) 3-4 gündür yo?un süren koku bir anda kesiliverdi. A

Aslynda bendeki geniz akyntysy de?il. Bo?azymda bunun birikmesi ve atylamamasy. Bademcik ameliyatynyn yan etkisi de olabilir bilmiyorum, bo?azymda sürekli olarak geniz akyntysy birikinti olarak kalyyor. ve burda biriken yiyecek artyklary ile bakteriler ço?alyyor. Sadece bo?azymy sirkeli su ile temizleyerek 2 gündür sorunumu %70 azalttym. Ordaki mikroplara gargara filanda i?lemiyor.

Bunun bo?azymda yapysal bir durum (yutkunurken sa? tarafta hissetti?im ?i?lik) yada bademcik ameliyatynyn hediyesi olabilece?ini dü?ünüyorum.

Bo?azymdaki durum a?yz içi floramy da etkiliyor ve di? fyrçalamak vs etki etmiyor.
IP
ormes
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 93
Alıntı ormes Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Nisan-2013 Saat 13:58
Merhabalar oncelikli gecmis olsun burunda egrilik,solma oldugu nasil anlasiliyor ? Doktor ilk baktiginda goruyormu yoksa tomografi vs ilemi arastiriliyor
IP
ormes
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 93
Alıntı ormes Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Nisan-2013 Saat 14:01
Ayrica effect mesaj kutunu bosaltmalisin mesaj gitmiyor
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu