Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Söyleyeceklerim var
 Ağız Kokusu | GENEL AĞIZ SAĞLIĞI soru ve cevapları | Söyleyeceklerim var
Mesaj icon Konu: kokuyu kesen bir formül buldum Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
nurka
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 68
Alıntı nurka Cevaplabullet Konu: kokuyu kesen bir formül buldum
    Gönderim Zamanı: 31-Ekim-2012 Saat 23:32
kardeşlerim merhaba bu ağız kokusu lanetini bir nebze de olsa yok eden bir formül buldum.geçenlerde forumlarda takılırken arkadaşın biri de bu hastalıktan şikayetçi ve çözüm yolu bulmuş.

dişleri fırçaladıktan sonra dilinizide fırçalayın...ondan sonra dilinizi pamukla silin iyice.
ben 2 gündür yapıyorum ve kokuda azalma olduğunu hissediyorum %70 civarı koku azaldı arkadaşlar.ne yapalım şimdilik bunla idare edicem gidebildiği yere kadar.
IP
isim
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı isim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Kasım-2012 Saat 22:15
nazikçe ama :)
IP
Scorpio
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 10
Alıntı Scorpio Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Kasım-2012 Saat 15:28
Ben de iki haftadır düzenli olarak bunu yapıyorum. Sabah kahvaltıdan sonra ve akşam çinkolu macunla dişlerimi fırçalayıp eczaneden aldığım dil fırçasıyla dilimi arkalarını iyice fırçalıyorum. Bakteriler coşmasın diye şekerli şeyler yemiyorum. Ve karbonatlı şekersiz çinkolu sakız çiğniyorum. Koku yok olmak üzere, pharmol zn gargaraya da başlayacağım tamamen geçmezse. Sanırım, tip 1 kokuya sahipsek bunu normal insanın ağzına gösterdiği hijyenin on katını göstererek aşabiliriz :)
IP
Kelebek
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 6
Alıntı Kelebek Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Mart-2013 Saat 03:46
karbonatly ?ekersiz çinkolu sakyz acaba hangisi marka vermek yasak my bilmiyorum ama önerebilir misiniz özelden veya burdan?
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 299
Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Mart-2013 Saat 07:40
Orjinalini yazan: nurka

kardeslerim merhaba bu agiz kokusu lanetini bir nebze de olsa yok eden bir formül buldum.geçenlerde forumlarda takilirken arkadasin biri de bu hastaliktan sikayetçi ve çözüm yolu bulmus.

disleri firçaladiktan sonra dilinizide firçalayin...ondan sonra dilinizi pamukla silin iyice.
ben 2 gündür yapiyorum ve kokuda azalma oldugunu hissediyorum %70 civari koku azaldi arkadaslar.ne yapalim simdilik bunla idare edicem gidebildigi yere kadar.

Siz yenisiniz galiba:))
Buradaki arkada?laryn ço?u dahil dedi?iniz yöntemi zaten uyguluyoruz sabah aksam. Sorunumuz a?yz dy?ynda oldu?u için i?e yaramyyor.
Ama a?yz temizli?inde çok önemli bir yöntem elbette. Te?ekkürler.
IP
?ifa
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 38
Alıntı ?ifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Nisan-2013 Saat 00:35
Ben dilimde ki bakteri florasyny çay ka?y?yyla hafifçe alyyorum:) Çünkü dil fyrçalaryyla dil köküne kadar gidemiyorum hatta dilin orta tabakasynda bile kusma refleksi ve akabinde akynty yo?unla?yyor. Fyrçalama i?lemi de netice vermiyor. Ama çay ka?y?yyla hafif bir ?ekilde dil kökünden ucuna kadar güzelce kazyyorum. Daha rahat ediyorum;)
IP
ormes
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 93
Alıntı ormes Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Nisan-2013 Saat 14:23
Orjinalini yazan: ?ifa

Ben dilimde ki bakteri florasyny çay ka?y?yyla hafifçe alyyorum:) Çünkü dil fyrçalaryyla dil köküne kadar gidemiyorum hatta dilin orta tabakasynda bile kusma refleksi ve akabinde akynty yo?unla?yyor. Fyrçalama i?lemi de netice vermiyor. Ama çay ka?y?yyla hafif bir ?ekilde dil kökünden ucuna kadar güzelce kazyyorum. Daha rahat ediyorum;)

peki o bakteri florasynyn neden olu?tu?unu biliyormusunuz ? hiç ara?tyrdynyzmy doktorlara falan sordunuzmu
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu