Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: nerden ba?lamalyyym?? Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   4 Sonraki >>
Yazar Mesaj
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 255
Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Haziran-2013 Saat 11:39
Bu arada geniz akıntısı olan varsa çok sıcak içmesin. Yoksa geniz akıntısı bayağı artıyor Ve boğazınızdaki o doluluk hissi. Ilık içilirse daha iyi olabilir.
IP
doksaniki
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 34
Alıntı doksaniki Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Haziran-2013 Saat 13:15
Ameliyatın kesin bir çözüm getirecek mi emin olmadığımız için şiimdilik deviasyon ameliyatı yaptırmıyorum ama forumlardan okuduğum kadarıyla yaptırıp da yüzde 80 koku azaldı diyenler var. Benim sorunum yüzde yüz burundan kaynaklanıyor. Burun etlerini yaktırdığımda koku yüzde 50 azalmıştı fakat alerjiden dolayı tekrar şişmiş ve koku eski haline geri döndü malesef. En azından nedeni biliyorum diyerek kendimi avutuyorum. Peki sifa sen KBB doktoruna gittin mi? Son olarak limonlu suyu deneyeceğim paylaştığın için çok teşekkürler. Gelişme olursa mutlaka yazacağım. Allah yardımcımız olsun kardeşlerim.
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Haziran-2013 Saat 14:59
Ben aslında limonlu sudan bahsetmiştim bir önceki mesajımda ama onlar nereye gitti bilemiyorum:) Acaba belirli bir mesaj sayısından sonra başa mı sarıyor.
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Haziran-2013 Saat 15:56
Ben daha gidemedim maalesef. Çalışma hayatında olunca her zaman izin alamıyorsun. Ama bu hafta içi gitmeyi düşünüyorum yine ekstra bir şeyler çıkmazsa. Bu arada limonlu suyla ilgili birşey denedim dün. Akşam yemekten önce yine limonlu su içtim ve en çok kokuyu artıran yiyecek olan kırmızı et yedim, üstüne tatlılar, çikolatalar düşünün berbat:) ve sonra dişlerimi fırçalamadan yattım. Sabah kalktığımda dayanılmaz, felaket bir koku olması lazım normalde. Ama sabah mayhoş bir tat vardı ağzımda ve koku çok hafifti. Ve dişlerimi fırçalayınca geçti. Anlayamıyorum cidden limonlu su iyi geliyorsa hangi bölgeye yoğunlaşmalıyım?? mide de ise sıkıntı helipak kullandım geçmedi. Acaba sorun bağırsaklarda olabilir mi?? Hani ne bileyim bağırsaklarda olan bir bakteri buna neden olabilir belki ama bu kbb dan sonraki en son ihtimalim. Çünkü kolonoskopi olmak istemiyorum. Ama sonra oksijensiz bakterilerin üremesi, çocukluğumdan gelen burun akıntısı, burun tıkanıklığ beni septum deviasyona götürüyor. Tamam ama o zaman neden limonlu su işe yarıyor???
IP
evian
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 220
Alıntı evian Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Haziran-2013 Saat 01:36
sende dijestif problemi var bence limon suyu iyi geldiyse hazim problemin var bunun icin evzanede kapsuller var gingembre et artichaut lu yada citrat du batain bole suya koyunca kayniyo iciyosun yemekten sonra dili beyaz olan arkadaslarda kucucuk parça halinde gingembre emerseniz diliniz tertemiz olur tadi biraz agir ama yapilmiycak kadar igrenc degil deneyin muhtemelen gastrit probleminiz var yedikleriniz yemek borusa geri yukseliyordur ! eger yanma ve kramp oluyosa bazen oniki parmak bagirsagi enfecte olmus olabilir mideme kamera attiklarinda doktor demisti yaziyorum cunki bunlar biolojik aktardan alin kizanlarda olucak belki ice ice icimiz botanik bahcesi oldu diyenler olucaktir ma problemine gore sifali otlar gercekten yardimci !! ben alti ssenemi verdim inanin bu probleme nerdeyse her ay iki uc doktora gidiyorum :) haritami çikardilar ama tam bir teshis koyamadilar en son sinuzitim varmis azcik ve geniz akintim zaten ben onlara bes senedir diyordum deviasyon ameliyati yaptilar burnuma bademciklerimi aldilar dorttanede gomuk dis cektiler mideme kamera atip bir parca aldilar hp mikrobu aramak icin rontgenler scanerler mrlar neler neler her turlu test yeminle akliniza ne gelirse bir tek kil alip bakmadilar :) genzimde mukos katilasmasi kucuk bir burun polibi ve ufak bir sinuzit buldular
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Haziran-2013 Saat 15:09
Açıklamaların için teşekkür ederim evian. Haklı olabilirsin kesinlikle çünkü kronik gastrit endoskopi sonucumda yazıyordu ama doktor bu önemli değil demişti resmen:)Ama dediğin gibi midemiz botanik bahçesi oldu ya:) ben limonlu suyu içerken içine bir de adaçayı katıyorum. Adaçayı faranjite bayağı iyi geliyor. Ha tam geçirmiyor elbette ama rahatlatıyor. Tavsiye ederim.
Yalnız evian dediğin kapsüllere internetten baktım ama bulamadım. Eczanelere de soracağım bakalım bulursam hemen alıp deneyeceğim. Denemeye alıştık ne de olsa:) Gelişmeleri yazarım..
Bir de genzimde mukoz katılasması, burun polibi, sinuzit buldular dedin. E peki netice nedir?? Bir tedavi süreci belirlediler mi yoksa bunları tespit edip ilaç verip gönderdiler mi??
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Haziran-2013 Saat 19:07
evian fransa da mı yaşıyorsun bazı kullandığın sözcükler fransızca da ondan sordum mesela gingembre et artichaut lu kapsül demissin bu zencefil ve enginarlı kapsül mü demek bunu az çok translate den çevirebildim de mesela bunu çeviremedim citrat du batain bole bunun tam bir türkçe karşılığı var mı
IP
evian
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı evian Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Haziran-2013 Saat 23:36
onyedisinde stamotolog bakicak dilime ve arkasina yirmi yedisindede kbb bogazciya tekrar gidip ameliyat ise yaraammdi diycem anlaticam olayi biktigimi sinuzite yonelip kurtulmak istedigimi soliycem
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Haziran-2013 Saat 14:15
Yok ya bu doktorlardan hiç bir şey olmaz. Bugün araştırma hastanesine gittim. Doktor bilgili ama bilinçsizdi bence. İşte kronik burun akıntım, nefes almada sıkıntı vs vs sonra ağız kokusu ve dilimde pas var dedim. Ve bütün belirtileri ele aldı da ağız kokusunu es geçti ya:)Neyse sola deviasyon var dedi ama burun etlerinde şişmiş dedi önce bir sprey verdi kullan 1 ay sonra tekrar gel, deviasyon olman gerekiyor mu bakalım dedi. Sonra ben dayanamadım tabi benim asıl şikayetim açıkcası ağız kokusu dedim. Sonra buradan ve kendi kazandığım bulguları anlattım, Hani olabilir mi diye? Bana gülümser bir ifadeyle ne dese beğenirsiniz. Bu konuda çok araştırmalar var ama bunun çözümü yok dedi. NE yaparsan yap böyle kalır dedi. Orada sinirlenmemek için zor tuttum kendimi. Ama umudumu yitirmiyorum elbette. Başka araştırma hastanesinde bu hastalığın üstüne gitmeye ve araştırmalara devam.
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Haziran-2013 Saat 14:40
Limonla ilgili bir araştırma yaptım. Neden bu kadar etkili diye. Limonda bulunan sitrik asitin anaerobik bakteriler üzerinde germisit etkisi varmış. Yani bu bakterileri öldürüyormuş. Yapılan araştırmalarla bu bulgular kesin olarak elde edilmiş. Yani yine sorunumuz anaerobik bakteriler ve çözümü bunların ağız florasından nasıl yok edileceği veyahut ağızda bu bakterilere neden olan hastalık nedir ve nasıl tedavi edilir??
Limonlu su bana ciddi anlamda çok iyi geldi. Bildiğin doğal antibiyotik. Limonlu suyu kullanıpta iyi gelen yada gelmeyen arkadaşlar varsa yazabilirse iyi olur. Hani deneyimlerimizi birleştirmek açısından. Bir de deneyen arkadaşların mide bağırsak kbb sorunları varsa bunları yazabilirse çok daha güzel olur. Bir de etki mekanizmasını görmek için aç karnına içip sonra en çok koku yapan gıdaları tüketin bu soğan bile olabilir:) ve sonra durumu takip edin. Artık en kötü ihtimal limonla yaşayacağız:):)
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Haziran-2013 Saat 14:41
Benim kafam çok karıştı. Limonlu suyun neden iyi geldiğini araştırırken ahmet marankinin kronik gastrit ile ilgili bir yazısı vardı ona rastladım. Limonlu su ile gastritinizi tedavi edebilirsiniz yazıyordu. EE bana da bu su çok iyi geldi ee benim kronik gastritim de var. Ama şu da var ben bunun için helipak seti kullandım geçmedi. Hatta antibiyotikleri kullanırken dahi faydasını görmedim. Bu yüzden gastriti elemiştim ama şimdi yeniden döndüm:) meyan kökü çok iyi geliyormuş sanırım gastrite bir de şu kudret narı:) ikisini de deneyeceğim eğer koku geçiyorsa demek ki problem gastritmiş diyeceğim.
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Haziran-2013 Saat 21:33
Kronik gastritin kesin bir çözümü yok sanırım. H. pylori kaynaklı olduğunda bakteri yok ediliyor ama tam bir iyileşme sağlanmıyor. Zaten kronik gastrit pek sıkıntı yaratmıyor. Biraz şişkinlik ve gaz bir de kötü sindirim. Mide asidini baskılayan ilaçlar yardımcı oluyor. Gastrocular ağız kokusu yapmayacağını söylüyor. Ama, midede bakteri olmasa bile kötü sindirilmiş yiyeceklerin dışarı koku vermemesi imkansız gibi.
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Haziran-2013 Saat 09:59
Ben de kesin çözümü yok zannediyordum ama şu kudret narı kullananların yorumlarını okudum. Neredeyse nette ki bütün blogshotlardan:)Daha birinin de iyi gelmedi dediğini görmedim. Herkes çok memnum açıkçası şaşırdım:) Hatta bir tanesi antibiyotik kullanmış geçmemiş sonra kudret narını taze taze almış yapraklarını ezmiş zeytinyağında bekletip kullanmış ve gastritten tamamen kurtulmuş. Sonra doktora gitmiş doktor bile şaşırmış eğer doğruysa:)
Şimdi ben de hemen denemek için dün aktardan aldım bir tane. Ama aldıktan sonra aklıma şu takıldı?? Bunun da piyasa da sahtesi yok mudur? Ben macun aldım ama kapsül mü almalıyım? Ayrıca marka olarak hangisini almalıyım?? Eğer kullanan ve araştırıp alan varsa bana özelden kullandığı markayı yazabilir mi lütfen. Hemen alıp denemek istiyorum.
Aldığım markanın içinde % 2 kudret narı, % 85 çiçek balı, maltoz falan var. Yine de kullandım dün ama çok işe yaradığını söyleyemem. Azalttı ama limonlu su gibi tamamen etki etmedi.
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Haziran-2013 Saat 13:49
Onla aynı işlevi gören "sığla yağı" varmış. Ben de internetten onu aldım. Hem çok güzel kokuyor, hem gastrite mide ağrısına falan iyi gelir yazıyordu. Aldıktan sonra biraz daha araştırdım, meğerse sığla ağacı koruma altındaymış. Yağın üretimi 5 - 6 yıldır yasakmış. Üreten firmaya "Bunu bana nasıl yolladınız nereden buldunuz" diye mesaj attım cevap gelmedi. Etki olarak, midedeki şişkinliği giderdi, ağız kokusuna etkisini bilmiyorum.

Dadaşın bahsettiği kapsül "balen kudretnarı - propolis" . İnternetten sipariş verince 1- 2 günde ulaştırıyorlar. Etkili midir, işe yarar mı bilmiyorum. Tarım bakanlığı onaylı. Tabii bu, ilaç olduğu anlmaına gelmiyor, sadece kapsülün içinde kudret narı olduğunu ifade ediyor. Biraz pahalı olabilir ama bence bitkisel ürünlerde yabancı markalar daha güvenli. Bizdekiler merdivenaltı üretim gibi geliyor bana. Ekranda "bilmem ne hekim" ilaçlarını gördükçe iyice soğuyorum.
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Haziran-2013 Saat 14:13
Açıkçası bekleyemedim:) zeytinyağında 6 ay süre ile bekletilmiş olanını tavsiye ediyorlar. Çünkü bunun içinde katkı maddesi de yok. % 80 kudret narı, % 20 zeytinyağı var. Tadı berbat kokusu berbatmış ama macundan çok çok daha iyiymiş. Ben de artık siparişi verdim. Bakalım dener denemez sizlerle paylaşacağım:)
Bu arada limonlu suda 11. günümdeyim artık günde bir bardağa düşürdüm. Bu bile yetiyor. Ama sonu nereye gider bilemiyorum:)
IP
compor
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 42
Alıntı compor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Haziran-2013 Saat 14:14
Zeytinyağında beklemiş kudret narı aldım, 10 gündür kullanıyorum. Mide şikayetlerim azaldı gibi ama gastritin geçip geçmediğini nasıl anlayacağız bilemiyorum. Sırf bunu kontrol etmek için bir daha endoskopi olmam.
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Haziran-2013 Saat 09:09
Peki ağız kokusunda bir azalma oldu mu? Eğer sorun mide kaynaklı ise kokunun gitmesi lazım. 10 gün bunu anlamak için güzel bir zaman. Benim daha elime ulaşmadı ama ulaşır ulaşmaz edindiğim tanıları paylaşacağım.
IP
compor
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 42
Alıntı compor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Haziran-2013 Saat 12:02
Maalesef hemmide şikayetlerim hem de koku aynen devam ediyor. Kullanmaya devam edeceğim.
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Haziran-2013 Saat 13:45
Aksu vital kudret narı macunu aldım tekrar. Diğeri işe yaramayınca iki gündür kullanıyorum pek bir etkisini göremedim ama kullanmaya devam edeceğim tabi. Bu arada ya acaba vücut limonlu suya alıştığından mı bilmiyorum limonlu suyun da eskisi kadar etkisini göremiyorum artık:(:(
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Haziran-2013 Saat 10:21
Arkadaşlar internette bademcik taşlarını araştırırken bir doktorun sitesini rastladım. Yazısı çok hoşuma gitti. Çünkü bademcik taşlarının ağır bir ağız kokusuna neden olabileceğini yazmış. Ve hastalar ağız kokusu için bir çok bölüme başvururlar ve çare olmaz sonra bize başvururlar yapılan muayene sonucunda bademcikte ki magmaların koku yaptığı ortaya çıkar ve artık tanı bellidir bademcik taşı!!!

Hani en azından bu konuya diğer doktorlar gibi yüzeysel bir muayene değil de kokunun kaynağını bulmaya çalışan araştırma bir şekilde yaklaştığı kanısındayım. Ve ayrıca en azından anlattıklarımızı dinler bize basit bir konuyu abartıyoruz edasıyla bakmaz. Maalesef Benim işime yaramayacak çünkü istanbulda. Ama istanbulda olan yada yakın olan arkadaşlar varsa bu doktora gidip muayene olabilir. Bilginize.
Kbb Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Seçil Totan
Tel: 02122155228
Adres: Hakkı yeten cad. terrace fulya, center 1 no:11 D:1534365 fulya-şişli / istanbul
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Haziran-2013 Saat 18:47
İnternette araştırma yaparken bu adresi buldum. Ağız kokusu yüzünden bademcik ameliyatı olanların kurduğu bir blog. Genelde hep aynı şeyler yazıyor. Gördüğüm tek farklı bilgi , belli bir yaştan sonra ameliyat olanlarda kanama ve acının çok olacağını söylüyorlar.

http://tonsillolith.wordpress.com/bademcik-tasi-yorumlariniz/
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Haziran-2013 Saat 09:54
Adrese baktım gayet bilgi verici mesajlar var. Misal bademcik taşları alındıktan sonra kokudan % 100 kesin kurtulanlar var lakin bir süre sonra bademcikler olmasa da bu taşların oluştuğunu söyleyen var. Yani bu taşlar sadece bademcikle alakalı olmayabilir. Bademciklerin arkasındaki yada boğaza giden kısımdaki duvarlarda da taş oluştuğunu yazan var. İyi de o zaman ne yapacağız peki, tüm üst solunum yollarımızı aldıracak halimiz yok ya:):) O zaman bu bir kısır döngü mü. Sorunu bul, çöz, kurtul ve tekrar sorun nüksetsin. Kendimi küp filmindeki o küplerin içinde hissediyorum vallahi:)Kurtulmaya çalışıyorum açılan her kapı da hem bir umut hem bir yıkım yaşıyorum. Ama aslında buradan çıkış yok, yerimde sayıyorum:)
Neyse bu kadar karamsar olmaya gerek yok. Derdi veren dermanını da verecek elbet. ;)
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Haziran-2013 Saat 14:32
Uff başım döndü vallahi, bademcik taşı blogunu baştan sona okudum nerdeyse:)Aslında bu iki forumu birleştirsek süper olabilir:) orada da çare arayan, araştıran bu hastalıktan muzdarip çok arkadaşımız var. Neyse blogda Kendini tekrar eden çok bilgi var ben size özetleyeyim;

*Bademcik taşı yüzünden ameliyat olup ta kokudan kurtulanlar var ama bir kaç yıl sonra tekrar edenler de var. Peki bunun nedeni nedir??
1) Bademcik dokusu yerinden tam kazınmadıysa kalan doku tekrar bir bakteri yuvası oluşturup tonsilleri meydana getiriyor. Bu yüzden bademcik ameliyatı olacaksakda iyi araştırıp çok iyi bir doktora olmamız lazım.
2) Bademcikler dil kökünde, boğazın aşağı kısmına doğru ve östaki borusu yakınlarında da bulunabiliyormuş. Hatta bir tanesi dil kökünde ki bademciği de aldırmış.
3) Sorun bademcik taşı değil. Ama şöyle; Eğer bademcik taşı oluşmadığı halde koku geçmediyse demek ki sorun burada değil başka bir bölge de.

*Bademcik ameliyatı olduğuna şükreden de var, pişman olanda. Yaş ilerledikçe tedavi olma süresi uzun sürüyormuş ve çok ağrılı geçiyormuş. Ama genel de tavsiye ediyorlar. Çünkü bir kaç yıl bile kokusuz geçse 10 gün ağrı çekmeye razıyız diyorlar:)

* Forumda bir pratisyen hekim bademcik ameliyatını kesinlikle önermeyip şu tavsiyelerde bulunmuş;
1) İğnesiz şırınga ile bademcik taşlarını temizleme. Yani tazyikli su sistemi. Kendiliğinden düşüyormuş bu şekilde. Ya da kulak pamuğunu oksijenli suya batırıp temizleme işlemini tavsiye ediyor. Yalniz forumda bunu yapanlar sonradan ceplerin daha çok esnediğini ve her gün bunu yapmaktan bıktıklarını ve kanatıp zarar verdiklerini söylüyorlar.
2)Braun professional care 850 DLX oxyjet diye bir set varmış. Tazyikli su ile bademcikte ki taşları düşürüyormuş.
3)Tuzlu su gargarası ile yada bademciğin üzerine biraz tuz koymada taşların düşmesine ve kokunun kaybolmasına yardımcı oluyormuş.
4) Defne yağı. 1 çay bardağı ılık suya 4 damla damlatın, iyice karıştırın. Ağzınız da iyice gargara yapın ve yutun. Ayrıca 1-2 damla defne yaprağını haricen boğazınıza, sağ ve sol yanlarına sürün. Günde bir kaç defa yapabilirsiniz.

*500 mg' lik macrol diye bir antibiyotik varmış. Bir arkadaşa doktor vermiş. Tonsilleri yok ediyormuş. Bu antibiyotiği kullanan arkadaş kokunun ve tonsillerin gittiğini yazmış ama sonra ki süreçte tekrar edip etmediğini yazmamış.

*Bir arkadaş ünv. hastanesinde bir profesörle görüşmüş. Bademcik taşları reflüden gelebilir demiş. Mideden gelen asit bademciklerin cepli hale gelmesine neden oluyormuş yani reflüyü halletmeden bademcikler alınsa bile tekrar oluşuyormuş.

*Bir de aktinomikoz actinomyces cinsi gram pozitif anaerobik bir bakteri varmış. İnsanın ağız içi mukozasında, çürük dişlerde ve bademciklerde bulunurmuş. Enfeksiyon genelde ağız, yutak, burun, dudak ve tükürük bezlerine ve ender olarakta akciğer ve bağırsak gibi derin bölgelere yerleşirmiş. Ve bu bakteri enfeksiyon bölgesinde kronik bir iltihap süreci başlatırmış. Daha sonra doku içinde oluşan sert kütleler yumusayarak ülser halinde dışarı atılırmış. Bunlara pratikte sülfür tanecikleri denirmiş ve bu da koku yaparmış. Yanni bademcikleri aldıracak arkadaşlar önce dokudan örnek aldırıp patolojiye gönderilmesini istesinler. Eğer aktinomices kolonisi çıkarsa o doku koku yapıyordur ve tek çare alınması gerektir.
Mantıklı çünkü benim bademciklerinden sürekli sorun yaşayan bir arkadaşım vardı. Bir kere hasta olduğunda bademciklerini çok net görmüştüm üzerinde kocaman beyaz tabakalar vardı o zaman adını bilmiyordum ama şimdi tonsiller olduğunu biliyorum. Her neyse ama ağzı kokmuyordu. Demek ki taşlar da herkeste koku sebebi olmayabilir. Bu yüzden pataloji mantıklı.

* Bir de bu ameliyatta en önemlisi dokunun tamamen çıkarılması değilse kalan doku tekrar taşlar meydana getiriyor. Ve tekrar kokuya geri dönüyorsunuz. Aman dikkat bu noktaya!!!!!!

IP
nyse_o
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 77
Alıntı nyse_o Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Haziran-2013 Saat 18:15
hala bademcik taşı arıyorum bulamadım ama tomografi sonucu diyorki nazal septum sağa deviyedir. kemik supur mevcuttur. bilateral orta konkalarda konka bülloza izlendi. bunların sonucunda netten baktım ağız kuruluğu geniz akıntısı sık şekilde sinüzit rahatsızlığı.
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Haziran-2013 Saat 12:44
Evet bende bulamadım daha doğrusu ben bademciklerimi göremiyorum. Kalem fenerle iyice arkaya doğru bakmaya çalışıyorum ama olmuyor. Anlamadım ki benim bademciklerim mi çok geride. Ama ağız yapım küçük, hatta dün bakarken dedim ben bademcik ameliyatı olsam doktor buradan bademcikleri nasıl çıkarır acaba:):)

Neyse en son nerede kalmıştık, hım evet kudret narı. 4 gündür kullanıyorum maalesef ağız kokusuna hiç etkisi olmadı. Ama mide ve bağırsaklara iyi geldiği kesin. Ben de bağırsak mantarı olduğunu düşünüyordum ki kudret narı işe yaradığına göre kuvvetle muhtemel bağırsaklarda bir sıkıntı var. Çünkü midemle ilgili bir problemim yok çok şükür. h.pylori vardı helipak kullandım tedavi edilmiştir heralde. Netice de artık tamamen kbb a yoğunlaşacağım. Deviasyon, bademcik vs. Artık ne ameliyatı olmam gerekiyorsa uğraşacağım. Bu arada tuzlu suyla gargarayı denedim bugün güzel temizlik sağlıyor ve kokuyu bayağı azaltıyor. Şimdi artık limonlu suya tuzlu su takviyesi yapıyorum:) Buda beni bayağı idare ediyor. Ben yapamıyorum ama eğer yapabilen varsa tuzlu suyu tam bademciklerin üzerine sıkmayı yada tuzu orada bekletmeyi denesin. Eğer taş varsa bademciklerde çok etkisi olacağına inanıyorum.
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Haziran-2013 Saat 12:53
Aslında hepimizin bir çok hastalığı var ama bu kokunun kaynağı olmayabilir. Misal sinüzit vardır evet ama koku yapan bu hastalık değildir. Bu yüzden bütün bu rahatsızlıkları tek tek tedavi etmedikçe doğru sonuca ulaşamayacağız sanırım.
neyse_o : bademcik taşı için bir doktora görün o sana olup olmadığı hakkında kesin bir şey söyler. Bir de sende deviasyon var doktor ameliyat olman konusunda bir şey söyledi mi?? Belki deviasyon ameliyatı olunca %80-90 ihtimalle azaltırsın kokuyu. Bana gerek yok demişlerdi ama ben bir kaç doktora daha gideceğim emin olmak için.
IP
nyse_o
Üye
Üye
Simge

Alıntı nyse_o Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Haziran-2013 Saat 15:35
doktora sonucu gösteremedim henüz :D haftaya göstericem muhtemelen ameliyat olmana gerek yok dicek bu sonuçları başkasına götürücem özel doktora o ol der kesin:D ne kaybederimki en azından aklıma takılmaz. ameliyatta ısrarcı olucam. bademcikleride aldırabilirim senin yazını okumuştum çok iyi açıklamışsın teşekkürler.onuda aldırıcam sonra 20 lik leri çektirim. gene geçmezse mideye yönelicem oda olmazsa amannnnnn beni begenen begenmiş gargaralarla sakızlarla yaşarım artık. daha napıyım :D
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Temmuz-2013 Saat 15:55
Bu nasıl birşeydir ya.. Kudret narı da artık işe yaramıyor:( Artık bütün tedavilere şüpheyle bakar oldum. İster cerrahi olsun ister bitkisel. İlk zamanlar mükemmel sonra bünye mi alışıyor ne oluyor bilemiyorum etkisini yitiriyor. Bir limonlu suyum tuzlu suyum vardı artık onlar da elimden gidiyor:( Halbuki bir ömür bu geçici çözümler ile yaşamaya razıydım ama artık kesin çözüm istiyorum!!!
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Temmuz-2013 Saat 17:52
Bademcik temizliği için şöyle bir ürün önermişler: " Waterpik Ultra Kablosuz Su Jet WP450 " tırnak içindeki yazıyı kopyala - yapıştır yapıp googleda aratırsanız resimlerini görürsünüz. Google çeviri yoluyla okudum, aslında diş ipinin yerini tutuyor. Diş ipinden üç kat yararlıymış. Anladığım kadarıyla, çalışma mantığı şırıngayla bademciğe su sıkmaya benziyor.

İşe yarayan her üründe olduğu gibi Türkiye'de yok tabii. Diş ipinden üç kat yararlı olmasını bırakın, onun yerini tutsa bile yeter. Kürdanlı ipler var ama bu cihaz çok daha pratik görünüyor. Belki İstanbul'da bulunur, bademcik ameliyatından önce denenebilir. Diş fırçalarken, bir de bu cihazı kullanırız, bademcikler de temizlenmiş olur.
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Temmuz-2013 Saat 11:57
Adanalı bu ürüne benzer bir ürün türkiye de var. Ben bademcik taşı ile ilgili aktardığım yazıda söylemiştim. Tekrar yazayım ismini;Braun professional care 850 DLX oxyjet.. Netten de baktım türkiye den sipariş edebiliyorsunuz. Yalnız fiyatı 200 tl civarında. Onun yerine tam tazyikli su sistemi olmasa da şırıngada iş görür kanaatindeyim:)
IP
evian
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı evian Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Temmuz-2013 Saat 20:42
yahu birakin bunlari yazik okadar paraya bademcik problemleriniz var sa amoxisilline kullanin on gune ne magma kalir nede birsey !!!!
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Temmuz-2013 Saat 09:41
İyi de amoxisilin bir antibiyotik. Sürekli antibiyotik mi kullanacağız. Biz zaten antibiyotikten kaçmak için alternatif çözümler bulmaya çalışıyoruz. Ayrıca diyelim kullandık magmalar geçti zannediyormusun ki bir daha oluşmayacak?? % 99 tekrar oluşacak sonra tekrar antibiyotik mi kullanacağız. En azından sağlıklı bir şekilde sürekli düşürürsek bizi bir şekilde idare eder.
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Temmuz-2013 Saat 18:51
Antibiyotik hiçbir işe yaramaz. Magma dediğimiz şey yediğimiz yemeklerin vs birikmesiyle oluşuyor. Bademcik iltihabı da bademcik taşına benziyor onunla karıştırmayın. Resim adresi de koyardım ama o resimlere bakmayı midem kaldırmıyor. Niye bilmiyorum ama magma resimlerine bakmak çok midemi bulandırıyor. Bende de magma çıkıyor, internette çok daha iğrenç resimlere baktım ama nedense magma resimlerine çok fazla
bakamıyorum.
IP
evian
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı evian Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Temmuz-2013 Saat 19:55
tekrarlarsa andikap bademcikleri aldirmak lazim kuzenim uc sene bu derrtle ugrasti omeprazol kullandi mideyi korumak iin amoxisilinde dejestif yollari icin kullandi aylardir sorun tekrarlamadi
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Temmuz-2013 Saat 16:24
Bir kaç gün önce kollarımda ensemde kızarıklıklar çıktı doktora gittim mantar dedi. Antifungal bir hap verdi ve bağırsak şikayetlerim çok çok azaldı. Buradan kesinlikle bağırsaklarımda mantar olduğu yorumunu çıkardım ama kokuda hiç bir değişme olmadı. Demek ki dedim kokuya neden olan bağırsak mantarı değil. Yani kendimce bu hastalığı tam tedavi olmadan eledim:)
Bu arada Ramazan-ı Şerifimiz mübarek olsun inşaAllah. Çok güzel bir aydayız ama en çokta bizim için zor. İnsanlar açlıktan susuzluktan yakınıyor ve ben gülüyorum. Hiçbiri umurumda değil yeter ki şu koku olmasa yada açlıktan illa ki olacak en azından az olsa hepsine razıyım. Rabbim duaların kabul olduğu bu aylar hürmetine hepimize en kısa zamanda şifa versin. Hayırlı Ramazanlar.
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 388
Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Temmuz-2013 Saat 18:58
Aynen öyle. Ağız kokusu iyice katlanılmaz oluyor bu ayda. Hele bir de benim gibi insanlar ile yüz yüze olmak zorunda olduğunuz bir iş de çalışıyorsanız... Allah yardımcımız olsun.
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ağustos-2013 Saat 11:19
Biz bu kokudan kurtulma çabası verirken hayat olabildiğince hızla devam ediyor. Ölümler, düğünler, sevinçler, üzüntüler vs. İşte bende bu yaşam sürecinde hayatımın en önemli safhalarından birine adım attım. Bu hastalıktan kurtulmayı beklemek istemedim. Ama hayatımın belki de en güzel günleri zehir oldu. Söz telaşı içinde sürekli insanlardan kaçmak, bir kaç kelime bir şey bile konuşamamak, insanların bunu anlayıp açıkça yüzüme söyleyememesi ama yüz hallerinden anlamam vs vs. Ne yaptıysam maskeleyemedim stresten gerginlikten midir bilemiyorum limonlu sular tuzlu sular hiçbiri etki etmedi en sonunda nidazol kullandım ki normalde direkt keser. Ya hakikaten stres vs etkiler artırdığından pek işe yaramadı yada ben paranoyak oldum koku yoksa da var zannettim. Moralim çok bozuk, hiç keyfim yok. Daha önce bu kokudan çok utandığım yerler olmuştu ama hayatımda hiç bu kadar yerin dibine girdiğimi hatırlamıyorum. Yanlış anlamayın umutsuz değilim uğraşmaya devam edeceğim ve bir gün kurtulma düşüncesindeyim ama sadece moral olarak çöktüm bu aralar, kendimi çok yalnız hissettim, sizlerle paylaşmak istedim yoksa hepimiz bir gün bu hastalığın tutsaklığından kurtulacağız insaAllah.
IP
Helicobacter
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 123
Alıntı Helicobacter Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ağustos-2013 Saat 15:33
evlilik teklifi alıp değerlendirememiş bir erkek olarak seni anlıyorum. evlenme teklifinin yanında tanışma, görüşme isteklerini saymıyorum. bu konuda anca ve anca birbirimizi, bizler anlayabiliriz. en kötüsü de iyileşme konusunda bi ümüdümüzün olmaması. çoğumuz daha teşhisi bile koyamamışken, tedavinin nerde ve nasıl olacağı konusunda fikrimiz yok.
en azından bu konuda yanlız değilsin. hapise düşmüş adama derler ya, Allah kurtasın. inşallah bizi de kurtarır çünkü özgür hayatta hapis gibiyiz.
herkese sağlıklı günler...
IP
nyse_o
Üye
Üye
Simge

Alıntı nyse_o Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ağustos-2013 Saat 22:33
Öncelikle seni çok iyi anlıyoruz. Çünkü o söz aşamasında bende ne yapacağımı düşünüyorum. Sadece bence nidazol içtiğinde bile faydasını görmedim diyosan. bence dediğin gibi paranoyaklaştın.strese girdin. ben bir yerde yazmıştım biz bu hastalıktan kurtulsak bile hala kendimizi hasta sanıcaz çünkü piskolojimiz bozuldu. benimde önümde 3 iş imkanı var 1. bankanın iyi bir posizyonu 2. kötü pozisyon 3. süde memur ama ne memuru mahkumlarla olcaksın nedemek istediğimi anlamışsınızdır. ve ben 3. seçiyorum şuanda çünkü sürekli konuşmak zorunda olmayacagın bir iş normalde asla seçmezdim okadar oku ne ol:( Şifa birgün kurtulcaz gerçekten oksijenli suyu denedinmi hiç ayrıca yanlız değilsin kendini yanlız hissetme.hep ya bi çare bulsam burda paylaşsam birilerini mutlu etsem ya bunu çok istiyorum. AYRICA SEN DAHA DİK DURMALISIN BEN MESALA SENİN YAZILARINI HEP DİKKATE ALMIŞIMDIR ÇABALARIN GÜÇ VERMİŞTİR BİZE BİR arkadaşımız şekeri kolayı hamurları çıkarın hayatınızdan diye yazı yazmıştı ben şuanda onu uyguluyorum dilimdeki beyazlık gitti gerçekten koku gitti mi gitmedi sanırım. ama en azından bir adım oldu. Bak buğün arkadaşımla yolculuk yapıyoduk konuşunca ben bazen böyle bişeyi koklarız ya öle hareket yapıyodu bazen burnunu kaşıyodu bende o anda herşeyi ağızkokusuna bağladım tribe girdim resmen. bir tane sakız attım hiç konuşmadım belli bir süre izledim aynı hareketleri tekrar yapıyodu. yani burdada sende benim gibi herşeyi oraya çekiyosun. Her yapılan hareketi oraya çekiyoruz bence sözdede etkilendin sakin ol biraz daha.
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 388
Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Ağustos-2013 Saat 13:10
Okisjenli suyla ilgili bir bilgi vereyim. 3 marka denedim; 1. kullandığım kokuyu 7-10 saat arası kesti, 2. si 1 saat bile sürmedi (plastik şişedeydi) 3. sü 2-3 saat kesiyor o da cam şişede. Marka ismini unuttum. 1. olanın markasını bulup yazacağım ki ondan kullanın.
IP
<< Önceki Sayfa   4 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu