Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Tonsilit Belirtileri Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
ormes
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 93
Alıntı ormes Cevaplabullet Konu: Tonsilit Belirtileri
    Gönderim Zamanı: 16-Mart-2013 Saat 17:21
Merhabalar bu sorum hem kendi kafamdaki soru i?aretlerin kalmasy hemde di?er arkada?lara yardymcy olabilir dü?üncesiyle soruyorum. Öncelikle MURAT HOCAM a ve bu soruna sahip olanki?ilere
Tonsilit yani bademcik ta?y(iltihaplanmasy) olayynda belirtiler nelerdir ya?ayanlaryn dü?üncelerini merak ediyorum tonsilit bo?azda balgam tarzy koyu syvynyn birikmesine neden olurmu bunuda merak ediyorum te?ekkür ederim. Tonsilitle alakaly ameliyat olan doktora giden vs arkada?larym abilerim ba?yndan geçenleri yazarsa sevinirim Te?ekkür Ederim
IP
doksaniki
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 34
Alıntı doksaniki Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Mart-2013 Saat 09:42
Tam olarak bunu mu soruyorsun bilmiyorum ama bademciklerimden beyaz parçacyklar geliyordu ve çok kötü kokuyordu. Bütün sorunun bademciklerden kaynaklandy?yny dü?ünüp bademciklerimi aldyrdym ama hiç bir de?i?iklik olmady. Belki senin için aynysy söz konusu de?ildir ama kokunun bademcik kaynakly oldu?una emin olmadan ameliyat olmamany tavsiye ederim karde?im.
IP
poyraz
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 7
Alıntı poyraz Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Mart-2013 Saat 12:51
Benym de ?üphelendigim yer bademcik.Size bir kaç belirti yazayym.
~Koku 13-14 yasymda baslady dyslerymy fyrcalayynca gecmyyor dylymy fyrcalamam lazym 4-5 saat koku yok oluyor.En arkalara kadar sokuyorum fyrcayy.

~Herhangy byr antybyyotyk kullansam koku yok oluyor.

~Su yle gargara yapynca tukuruk yapyskan oluyor zor tukuruyorum.

~Bademciklerimden beyaz beyaz parcalara raslamadym ama by doktor bademcyk gelysymyn kotu olmus gyrynty cykynty cok demysdy.
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Mart-2013 Saat 03:04
Tükürü?ün yapy?kan olmasy benim de sorunum. A?yz kokusuyla bir alakasy oldu?unu sanmyyorum. Yapy?kan, kyvamy yo?un bir yapysy var. Bir di?çiye gitti?imde tükürürken, zorla çykyyor a?zymdan. Sanki tükürük de?il bali.
IP
poyraz
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı poyraz Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Mart-2013 Saat 12:03
Bakalym yaryn bir kbb ye gydyyorum.Onada gosterycem.Gelysmelery buraya yazarym...

IP
ormes
Üye
Üye
Simge

Alıntı ormes Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Mart-2013 Saat 13:43
e?er koyu syvy olan tükürük kokuyorsa ilgisi olabilir adanaly mantyk olarak, vallahi kafam a?yry kary?ty ne diyece?imi bilemiyorum hani ba?yndan geçen bademcik aldyrdym sorun geçti diyenlerde belirti yazsa daha güzel olabilir lütfen arkada?lar yardym edin
IP
poyraz
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı poyraz Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Mart-2013 Saat 06:39
Bugun ylk defa özel hastaneye gittim ve gercekden ilgilendi benimle.Di?lerinde problem yok geryye gastro veya KBB kalyyor dedy bademciklerime bakdy gorunumu yyy degyl koku kaynagy olabylyr dedi.Fakat bysey denyyelym sonra amelyyat konusunda karar veyrryz dedi ve bana 2 tane ylac yazdy 1 ay bunlary kullan ve bana gel dedy.Ylaçlary açyklayayym bnlar myde asydyny önlüyorlarmys koku eger gecmez yse koku mydeden kaynakly degyl bademcyklery almak ycyn daha kuvvetly by sebebymyz olur dedi
IP
poyraz
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı poyraz Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Mart-2013 Saat 00:56
Ylaçlaryn adynyda yazayym Rennie ve Pulcet adly 2 ilaç.
IP
ormes
Üye
Üye
Simge

Alıntı ormes Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Mart-2013 Saat 05:44
hocam merhaba birkaç soru sormak istiyorum, ?imdiyeli 4 doktora gittim hiçbiri sa?olsun yardymcy olmadylar ben artyk ne yapabilirim bilmiyorum, bo?azym a?ryyor a?zym kuruyor dilimde sary-beyaz yo?un pas, iki burnumdan biri garanti tykaly açyk oldugu çok nadir oluyor, beyaz balgam sabah ak?am a?zyma kokan tonsilit parçalary gelmesi, bademciklerime bakty?ymda ?i? de?il fakat ara cepesini açty?ymda kulak temizleme çubu?uyla rahatça alabiliyorum ço?u sabah geliyor ayryca bo?azyma bir?ey takylmy? gibi oluyor doktor kronik faranjitin var dedi ilaç verdi ne a?yz kokusuna ne de bo?azyma etki etti ama a?yz kokusu 3.5 seneden beri var fakat 4 doktorun hiçbirisi bir sorunun yok dedi hatta dalga geçer gibi senin bir sorunun yok psikoloji bozuk insanmy? gibi muamele yaptylar anlayamyyorum gidiyor çok bunaldym faranjit, tonsilit, reflü ara?tyrdym ama ne oldugunu çykaramadym ne yapaca?ymy bilmiyorum yardym edecek yokmu allah a?kyna ? hocam sizede çok soru soruyorum ama hakkynyzy helal edin
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2373
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Mart-2013 Saat 10:38
Helallik verecek kdar eme?im geçmedi. Rahat olun.
IP
ormes
Üye
Üye
Simge

Alıntı ormes Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Mart-2013 Saat 11:09
yardymcy olsanyz hocam lütfen bu belirtiler nedir nelere i?aret eder kafam çok kary?yk vallahi
IP
hakan44
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 30
Alıntı hakan44 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Mart-2013 Saat 01:58
ormes bademcikten parça alyp magmalary temizleyebiliyorsan demekki bademcikte yemek artyklary birikmesi mevcut, bu bademcik içinde biriken yemek artyklary yo?un koku yapabilme özelli?ine sahip murat hocamyzyn dedi?i gibi dile
sürekli bakteri kayna?y verir en iyisi iyi bir kbb uzmanyna görün bu durumu anlat .seçti?in doktor halden anlayan bir doktor olursa sana yardymcy olacaktyr :)
IP
ormes
Üye
Üye
Simge

Alıntı ormes Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Mart-2013 Saat 09:10
samimi olarak 4 doktora gitti?imi belirttim zaten ya?ymyn ufak olmasy da beni ciddiye almamalaryny kolayla?tyryyor sanyrym önemsemiyorlar anlayamadym gitti
IP
ormes
Üye
Üye
Simge

Alıntı ormes Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Mart-2013 Saat 11:46
murat hocam siz cevap vermeyeceksiniz sanyrym
IP
ormes
Üye
Üye
Simge

Alıntı ormes Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Mart-2013 Saat 11:51
ek olarak a?zym bi müddet kapaly kaldy?ynda koku yüzde yüz artyyor
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Mart-2013 Saat 06:34
Orjinalini yazan: ormes

murat hocam siz cevap vermeyeceksiniz sanyrym

Cevaby olan hiç bir soruyu atlamadym. Buraya bi göz atabilirseniz memnun olurum.
Soru Sormanyn etik durumu (tyklayynyz)
-M
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 299
Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Mart-2013 Saat 10:47
Hocam harikasynyz. Sonsuz sabrynyz, yardymynyz icin tekrar tekrar te?ekkürler.

Müsaade ederseniz arkada?a kendi deneyimlerimden 1-2 cümle aktarayym.

5-6 yyl kadar önce bademciklerimden beyaz parcalar geldigi icin ameliyat oldum, tek amacym kokudan kurtulmakty, yylda 4-5 kere bo?azymyn ?i?mesi umurumda bile de?ildi. Doktor ameliyatyn ardyndan çykardy?y bademciklerin çok kötü bir duruma gelmi? oldu?unu söyledi.. Yaralar iyile?tikten sonra tarifsiz bir rahatlyk hissettim ve sürekli ?i?en bo?azym çok rahatlady. A?yz kokusu yapar my derseniz bende yapyyordu çok ki?ide de yapty?yny biliyorum. kara kara dü?ündürecek kadar ciddi bir ameliyat de?il merak etmeyin. hatta ya?am kalitesini çok artyran bir sonuç aldym ben.
IP
ormes
Üye
Üye
Simge

Alıntı ormes Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Mart-2013 Saat 07:07
yalnyz belirtti?im gibi bademciklerim ?i?kin de?il önündeki cephe aralandy?ynda iltihap belli olabiliyor yada kulak çubu?u soktu?umuzda a?yry pis bir koku hissedebiliyorum
IP
cihat1762
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 32
Alıntı cihat1762 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Şubat-2017 Saat 12:37
arkadaşlar ben çok uzun zamandır ağız kokusu şikayeti yaşıyorum. belkide çocukluktan beri. Bugün dişlerimi fırçalarken boğazımdan bişey çıktı. İnternetten baktım bademcik taşıymış. Vede ağız kokusunun başlıca sebeplerinden biriymiş. aynada bademciklere baktım. tamda dendigi gibi arka tarafta beyaz beyaz taneler var. Birde sorum olacak bademcik taşı dil pası yaparmı?
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Şubat-2017 Saat 23:14
onu bilmiyorum ama bademcik taşı koku yapar. bademciğin üstüne hafif bastır çıkıyordur zaten .

dil pası ise benim kanımca dil pası böyle yapışkan ve balgam gibi olduğu için alt taraflı değil sorun üst solunum yolları buna bağlı geniz akıntısıdır. geniz akıntısı arkadan mukus akıyor aşağıya doğru ve dil yutkundumu mukusu alıyor arka dil uygun ortama hazırlıyor. bir şey yedimi içtimi yapışıyor sonra al sana koku. o yüzden burun sinüzit burun eğriliği, burun eti geniz akıntınız varsa baktırın
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 525
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Şubat-2017 Saat 11:45
Orjinalini yazan: effect

5-6 yyl kadar önce bademciklerimden beyaz parcalar geldigi icin ameliyat oldum, tek amacym kokudan kurtulmakty, yylda 4-5 kere bo?azymyn ?i?mesi umurumda bile de?ildi. Doktor ameliyatyn ardyndan çykardy?y bademciklerin çok kötü bir duruma gelmi? oldu?unu söyledi.. Yaralar iyile?tikten sonra tarifsiz bir rahatlyk hissettim ve sürekli ?i?en bo?azym çok rahatlady. A?yz kokusu yapar my derseniz bende yapyyordu çok ki?ide de yapty?yny biliyorum. kara kara dü?ündürecek kadar ciddi bir ameliyat de?il merak etmeyin. hatta ya?am kalitesini çok artyran bir sonuç aldym ben.

s.a kardeşim peki ameliyat oldunuz gelişme ne yönde 2.cisi özeldemi oldunuz 3.sü devlette veya özelde olduysanız hekiminize ne dediniz ve o ameliyatı kabül etti bendede bu tarz tonsilit olayı var fakat tek bademciğimde ve devlette gittiğim doktolar başından savıyor :'(
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Şubat-2017 Saat 16:45
Orjinalini yazan: bazenhissediyor

s.a kardeşim peki ameliyat oldunuz gelişme ne yönde 2.cisi özeldemi oldunuz 3.sü devlette veya özelde olduysanız hekiminize ne dediniz ve o ameliyatı kabül etti bendede bu tarz tonsilit olayı var fakat tek bademciğimde ve devlette gittiğim doktolar başından savıyor :'(

devlete gitme sende. bademcik fiyatı 1000 tl ortalama ve thermal welding yöntemi var artık o eski yöntemler yok 3 güne ayaktasın. özel hastaneler bir bakımdan iyi sorgulama yok istediğini yapıyorlar senin. tabi senin bademcik duruma bağlı . fiyatta pahalı değil o kadar özele gözük
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Şubat-2017 Saat 11:43
Orjinalini yazan: ahmetmehmet1

devlete gitme sende. bademcik fiyatı 1000 tl ortalama ve thermal welding yöntemi var artık o eski yöntemler yok 3 güne ayaktasın. özel hastaneler bir bakımdan iyi sorgulama yok istediğini yapıyorlar senin. tabi senin bademcik duruma bağlı . fiyatta pahalı değil o kadar özele gözük

teşekkürler peki siz oldunuzmu ameliyat
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Şubat-2017 Saat 15:36
http://www.faranjit.gen.tr/kronik-faranjit.html

aynı benim ağzımın fotoğrafı
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Şubat-2017 Saat 17:08

evet oldum bende bademcik büyümesi vardı ve takılma oluyordu. o yüzden oldum . devlet önce randevu aldım ameliyat günü sonra iptal edip özelde yaptım
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Şubat-2017 Saat 17:10

evet oldum bende bademcik büyümesi vardı ve takılma oluyordu. o yüzden oldum . devlet önce randevu aldım ameliyat günü sonra iptal edip özelde yaptım

e olduğunuz halde geçmedimi? siz belkide bademciğiniz iyi olduğu halde boşyere aldırdığınız iyi geçmemiş olabilirmi? çünkü bademciğinizde problem olduğu halde aldırdınız ve geçmediyse demekkisıkıntı bademcikte olmasa gerek.
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Mart-2017 Saat 11:47
Murat hocam Bademcikten gelen koku veya taşın kokusu Nefes kokusu sınıfına girmez değilmi ağız kokusu olarak sayılır
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Mart-2017 Saat 21:06

Murat hocam Bademcikten gelen koku veya taşın kokusu Nefes kokusu sınıfına girmez değilmi ağız kokusu olarak sayılır

Hava yolu kokusu. Tip 2 olur
Ayrıca Tip 1 kokuyu da artırır
-M
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Mart-2017 Saat 16:58
bademciklerini aldırıp iyileşen abilerim sizlere şu sorum var lütfen önemli yanıtlarınızı en kısa zamanda her zaman bakıcam

Bademciğinizi aldırmaadan önce ağzınıdaki kokuyu ttarif edebilirmisiniz

açlık nefes kokusu yada dışkı ve açlığa benzer bi kokumuydu?
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Nisan-2017 Saat 18:09
hocam ben doktora en uygun zamanda gitmeyi düşünüyorum ama sizin bilginiz varsa benle paylaşırsanız sevinirim , bademcik bezesi olayı var ise kişide bademcik ameliyatı olması ile düzeliyormu yoksa o kişi ameliyat olmamalı mı
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Nisan-2017 Saat 21:30

hocam ben doktora en uygun zamanda gitmeyi düşünüyorum ama sizin bilginiz varsa benle paylaşırsanız sevinirim , bademcik bezesi olayı var ise kişide bademcik ameliyatı olması ile düzeliyormu yoksa o kişi ameliyat olmamalı mı

"bademcik bezesi" ile neyi kast ettiğinizi bilmiyorum.
Ancak bilsem de fark etmez, kişiye özel soruları zaten istesem de yanıtlayamıyorum, çünkü bilemiyorum
-M
IP
bad-ı saba
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 67
Alıntı bad-ı saba Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Nisan-2017 Saat 00:05
Bunu daha önce de yazmıştım sanıyorum ama yine yazmakta fayda görüyorum. Bademcik taşından dolayı yıllar önce ameliyat oldum ama koku geçmedi. Bu ameliyatla kokudan kurtulmanın garantisi yok, bilin istedim.
"Ne yanar kimse bana ateş-i dilden özge
Ne açar kimse kapım bad-ı sabadan gayrı"
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Nisan-2017 Saat 09:56
Orjinalini yazan: bad-ı saba

Bunu daha önce de yazmıştım sanıyorum ama yine yazmakta fayda görüyorum. Bademcik taşından dolayı yıllar önce ameliyat oldum ama koku geçmedi. Bu ameliyatla kokudan kurtulmanın garantisi yok, bilin istedim.

Evet. Doğru. isabetli tespit. Güzel ifade.
-M
IP
Mnsm
Üye
Üye

Gönderilenler: 67
Alıntı Mnsm Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Nisan-2017 Saat 23:59
Sendeki sorun bademcik değilmiş demek mesela bi arkadaşımda taş koku e ararsan varmış sonra sadece burun ameliyatı oluyo ve taş sorunuda bitiyo sebebi anladığım kadarıyla boğazındaki hava akışı normale dönüş yapıyo koku bitiyo kardeşim olayı bi bütün olarak değerlendirin bence
Bende yarın o doktora gideceğm burun eti kemik eğriliği ve bademcik taşı vede akut faranjit tanıları konuldu bana ama anlıyorum artık hepsi oksijensiz ortamda oluşan bakterilerin ürettiği taşlar iltihaplar hatta diş taşı bile bence ağızdan sürekli nefesten kaynaklanıyor
Önce burnu bi açtırmak lazım sonra bakacaz
Arkadaşın dediği gibi koku geçmeyebilir ama bi etken ortadan kalmış çözüme bir adım daha yaklaşmış olurum
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu