Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: bademcik ameliyatı Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
kurtul
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 17
Alıntı kurtul Cevaplabullet Konu: bademcik ameliyatı
    Gönderim Zamanı: 27-Ağustos-2013 Saat 16:55
Merhaba arkadaşlar bende 10 yildir bu sorun var ayrica bademcik tası vardi bademcik ameliyati oldum doktor bademciklerimin girintili cikintili kotu ve hatta bir kisminin dil kokune yapismis oldugunu soyledi. ameliyattan sonra bir hafta dis fircalamamı yasakladi ve bekledim daha sonra fırçaladım dilimi de iyice fırçalayıp pamukla sildim koku gecmis gibiydi ancak aksama dogru cok hafif geri geldi. burnumda daha once bahsedilen nefes egzersizini yaptim koku gitti gibi oldu ancak bir saate gene geri geldi. ameliyat yarası henuz iyilesmedi hatta o bolgede iyilesmenin parcasi oldugu söylenen beyaz-sarı arasi bir katman var tum kucuk dilime kadar kapli. acaba kokuyu o mu yapiyor lutfen bilgilendirin kafayi yiyecegim. fakat bu koku ameliyattan önceki kokuyla ayni ayni kokuyu yapması muhtemel mi o yara yerinin? ameliyattan once koku 10 ise simdi koku 3 civarları derece olarak ama psikolojim alt ust oldu yardim edin. yara yeri tam iyilesmeden bir karara varma demislerdi ama bilmiyorum kurtulamadim gibi geliyor yardim edin. Allah hepimize sifa versin insallah
IP
kurtul
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı kurtul Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Ağustos-2013 Saat 16:56
ve bugun ameliyattan sonraki 9. gun
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Ağustos-2013 Saat 20:33
geçmiş olsun Kurtul, inşallah temelli kurtulursun. Koku 10 dan 3 e indiyse çok süper olmuş. Karar vermek için bir iki hafta daha bekle, ameliyat yeri koku yapar. Forumlarda iyileşmesinin bir yılı falan bulduğu söyleniyordu.
IP
01adanalı
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 54
Alıntı 01adanalı Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Ağustos-2013 Saat 00:31
Kurtul kardeşim sarı beyaz katman olur ama bende daha o tabaka geçmeden ağız kokumun geçmediğini düşünüyordum o geçsin geçer diyordum ama malesef geçmedi doktor para kazanmak için yapmış malesef ama seninki inşallah geçer yinede bekle
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Ağustos-2013 Saat 13:22
bir yıl yazmışım, dalgınlığıma gelmiş bir ay olacaktı. Eee, okulların açılması yaklaştı; çile dolu günler geliyor...
IP
kurtul
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı kurtul Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Ağustos-2013 Saat 17:29
arkadaşlar dün gece dilimin arkasını tatlı kaşığıyla kazıdım ve koku gitti saba da yoktu. ameliyattan sonra ilk defa o bölgeyi temizlemiş oldum. fakat bugün ağzımda başka bir koku var bayat ekmek gibi hafif ama hissedilir öbür koku dönecek diye çok korkuyorum umarım bu koku kalıcı değildir
IP
kurtul
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı kurtul Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Ağustos-2013 Saat 17:59
başka bir koku bu resmen bayatlamış ekmek kokusu. beyaz-sarı tabaka yapıyor olabilir mi? felaket dayanılmayacak bir koku değil diğeri gibi ama kalıcı olmasından çok korkuyorum
IP
kurtul
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı kurtul Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Ağustos-2013 Saat 20:16
parça parça yazmak zorunda kaldım özür dilerim. doktor ağrı kesici iltihap giderici ateş düşürücü bir ilaç yazmıştı onu içince o bayat ekmekimsi koku da tamamen gidiyor. acaba ameliyat bölgesinin kokusu mudur bu?
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 255
Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Ağustos-2013 Saat 12:24
Muhtemelen yaranın kokusu kurtul. Tamamen iyileşmeden kokunun geçip geçmediğini anlayamayız. Sabırla biraz bekle. Bir kaç ay bile geçebilir üzerinden ama umudunu yitirme bazı bünyelerde geç tesir edebilir. Bu senin vücut direncine bağlı. Bir de eğer bademciklerinde girinti-çıkıntılar ve bunlar da magmalarda vardıysa koku uzun bir süre geçecektir. Geçmese bile seni rahatsız etmeyecek şekilde azalacaktır. O yüzden rahat ol mutlaka seni bir nebze ferahlatacak bir faydasını göreceksin.

Yalnız şöyle de bir gerçek var ki: Bademcik ameliyatı olduktan sonra kokunun tamamen geçtiğini ancak bir kaç yıl sonra alınan yerde tekrar magmalar oluştuğunu söyleyenlerde var. Doktorun eğer iyi bir doktorsa, kalıntı kalmayacak şekilde bademcikleri kazıdıysa korkma..
IP
kurtul
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı kurtul Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Eylül-2013 Saat 23:48
bende orta derecede bademcik taşı vardı bademcklerim de kocaman ve her yeri girintiliydi. eski kokuyu hala alıyorum arada bir ama derin bir nefes alıp ağzımdan, burnumdan verdiğimde gidiyor 5-10 dakika. hala anlayamadım sebebini
IP
cihat1762
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 32
Alıntı cihat1762 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Temmuz-2017 Saat 10:10
dün gittigim doktor kokunun kaynagı kesinliklikle bademcikler dedi. Tek çözüm alman gerekiyor dedi.

Aranızda bademcik ameliyatı olanlar varsa lütfen bilgilendirsinler. ağustos 10 a baska bir doktora randevu aldım onun kararına görede kararımı verecem
IP
Guzelkoku
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2
Alıntı Guzelkoku Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Kasım-2017 Saat 20:10
Yaklaşık tam 10 yıl oldu.. Benim bir bademciğim aşırı derecede çukur falan var bir kaç kere minik taşlar çıkardım ama koku geçmedi ayrıca hiç durmadan geniz akıntısı var rengi bembeyaz verdiği kokuyu hissedebiliyorum ayrıca bende kansızlıkta var ayran içtiğim zaman koku müthiş azalıyor şekerli gıdalar tavan yapıyor kokuyu tuzlu kraker kokuyu iğrenç yapıyor ayrıca 2 curugum var diş tartari falanda var dişeti kanamam oluyor arada onu gectim şimdide iltihap gibi bişey çıktı arkada hiç doktora gitmedim kurtulacağimi dusunmuyorummm
uMUTSUZ
IP
Guzelkoku
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2
Alıntı Guzelkoku Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Kasım-2017 Saat 20:22
Ayrıca sigara içtiğim an ağız kokusu çok aza iniyor
uMUTSUZ
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu