Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

dışkılama ve ağız kokusu

Nereden Yazdırıldığı: Agiz Kokusu+
Kategori: AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları
Forum Adı: Bir soru sormak istiyorum
Forum Tanımlaması: Merak ettiğiniz bir konuyu burada sorunuz
URL: http://www.agizkokusu.org/forum/forum_posts.asp?TID=1456
Tarih: 29-Mart-2024 Saat 10:34
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 8.06 - http://www.webwizforums.com

Konu: dışkılama ve ağız kokusu
Mesajı Yazan: casio
Konu: dışkılama ve ağız kokusu
Mesaj Tarihi: 18-Haziran-2014 Saat 20:04
Merak ettiğim bir soruyu sormak istiyorum, dışkılama/sindirim faaliyetleri ile ağız kokusu arasında ilişki fark eden oldu mu aranızda?

Uzun zamandan bu yana salyamın dışkı kokmasından şikayetçiyim.Diş fırçalama ve ağız yıkama belki yarım saat etkili oluyor ve sonrasında ağzımın durumu herzamanki koşullara dönüyor.

Birkaç ay önce Murat Bey'in kabızlık ve ağız kokusu ilişkisini anlattığı youtube videosunu izledikten hemen sonra dışkılamamı tetiklemek için kendimi 1 gün boyunca yoğun lif içerdiğini düşündüğüm fındık badem gibi bir karışım ile beslemiştim.Ertesi gün dışkılama sonrası ağzımda karıncalanma hissettim ve tahmin edin ne oldu...Koku gitmişti.Bu durum yaklaşık bir hafta kadar , kokunu şiddeti sıfırdan(ağzım ilk günlerde hiç ama hiç kokmuyordu) herzamanki seviyeye gelene kadar sürdü.1 hafta boyunca,her dışkılama sonrası ağzımda hafiften bir karıncalanma hissediyordum ama koku yavaş yavaş geri gelmeye başlamıştı.

1 haftanın sonunda, her gün 1-2 defa dışkılamama rağmen ağız kokum tekrar gelmişti.Ben boşaltım faaliyetlerimi her zamankinden daha duzenli olarak 1 ay boyunca devam ettirmeme rağmen ilk haftada olduğu türden bir tepki alamadım.

Bunlar biraz deli saçması gibi gelse de durum bu.Konu hakkında benzer deneyimleri/bilgisi olan var ise fikirlerinizi paylaşın lütfen.

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Misafir
Mesaj Tarihi: 19-Haziran-2014 Saat 13:20
Aslında kabızlığın ne olduğunu iyi anlamak lazım. Biz kabızlık deyince çok aşırı zorlanma, günlerce tuvalete çıkamama falan anlıyoruz.

İnternetten araştırdığım kadarıyla bu konuda en uzman, deneyimli kişi Op. dr. Levent Tezcan. Sitesini incelediğinizde çok deneyimli ve özgün biri olduğunu görüyorsunuz. Gastrit reflü gibi sorunlarla ilgilenmiyor. Daha çok anüsle alakalı konularda uzmanlaşmış. Zaten kendisini de "anal cerrah" diye tanıtıyor. Sitesini mutlaka inceleyin derim.

basurum.com

-------------

Mesajı Yazan: bazenhissediyor
Mesaj Tarihi: 07-Kasım-2016 Saat 14:32
Bi sorum var uzmanca bi cevap bekliyorum özellikle hocam sizin fikirlerinizde araştırmalarınız doğrultusunda

Kabızlık durumu ağız kokusu için büyük bi etkenmidir ? , Kabızlık dil pası oluşumunda bi etkenmidir veya etkense nekadar bi oranda etkendir tamamen kısmen gibi? , Kabızlığın ağza verdiği koku boğazdan mı gelir yoksa dil üzerinde zararlı bakteri üreterek ordanmı bize yansıtır ? , Kabızlık için kolonoskopi yapılması normalmidir gereklimidir çoğu zaman kabız olanlar için mesela ? , 2 günü geçtikten sonra tualet yapanlar kesinlikle kabızmıdır ? , Ağızda yenilen besinlerin dışkıya benzer koku halini alması bağırsaktaki kabızlıkla bağlantısı varmıdır varsa nekadar bi orandadır ? teşekkürler

Mesajı Yazan: aydinmur
Mesaj Tarihi: 08-Kasım-2016 Saat 10:53
Soru güzel.

Her sabah kahvaltıdan sonra bir defa kolonun boşaltılması fizyolojiktir. Şarttır

Aksi durumda bakteriler bağırsak boşluğundaki dışkıyı kullanarak sayısız kokulu gaz üretip kana verirler. Tip 4 ağız (nefes) kokusu ve ten (vücut) kokusu meydana gelir.
-M

Mesaj Tarihi: 08-Kasım-2016 Saat 11:05
Orjinalini yazan: aydinmur

Soru güzel.

Her sabah kahvaltıdan sonra bir defa kolonun boşaltılması fizyolojiktir. Şarttır

Aksi durumda bakteriler bağırsak boşluğundaki dışkıyı kullanarak sayısız kokulu gaz üretip kana verirler. Tip 4 ağız (nefes) kokusu ve ten (vücut) kokusu meydana gelir.
-M

hocam ben günlük değil en az 2 en fazla 4 5 günde wc ye giden biriyim ve ben hemoroid ameliyatı geçirmiş biriyim yaşım gençte olsa stresli çok düşünceli sorunlu bi yaşantımında etkisi oluyo istemeden rahatsızlıklara kolay kapılmamda bu büyük bir etkenmi sizce , daha çok merak ettiğim şey siz bilek yalamayı yanlış buldunuz hocam ama o testi ilk defa yaptığımda çok iğrendim psikolojim 2 kat bozuldu inşAllah size güveniyorum yani benim aldığım o iğrenç koku herkes alır öylemi sizde alırsınız başkasıda sağlıklıda en temiz insanda? anında koku geliyor ama anında kuruyormu bilmiyorum

herneyse uzun yazdım hocam sıkılmayın diye az yazmaya çalıştım ama yazdıkca uzuyo çok merak ettiğim bu konu hakkında ;

kabızlık tip4 yapar yani nefes peki orayı biraz inceledimde hocam açlık oruçken neden çok kokar başlığınız var o başlıktaki tip4 e mi giriyor anlattığınız koku türü , birde ter kokumda mevcut bende çok sık kabızlık problemi yaşıyan biriyim zar zor yapan kanatarak yapan günlük çok nadir ayda yılda bir günlük yapan biriyim bu %90 yada %100 koku oluşacak anlamına gelirmi bi insanda yani başka kabızlar olupta kronikleşmiş benim gibi nefesi güzel kokabilirmi öyle olanlarda çok düşük ihtimalmidir? aslında toplumda kabız insan sayısıda az arkadaşlarım hiç olmadım diyip gülüyorlar bana , ve son olarak dile parmak atıyorum siz diyorsunuz mutlaka koku olur ama dil fırçalama işlemini niçin yapıyoruz hocam sadece yediğimiz yemek artıklarını ortadan kaldırmak içinmi onlar kalktığı vakitte koksa bu normalmidir yani teşekkürelr

uzun ama lütfen çok boş olduğunuz bi ara okuyup yazarsanız sevinirm hocam aslında siz kısa ve öz yazıyorsunuz bizde tip5 sahibi olduğumuz için ayrıntıları merak ediyoruz incelemek istiyoruz malum herkeste mutlaka istemeden tip5 oluşmuştur sitemizdeki :)

Mesaj Tarihi: 08-Kasım-2016 Saat 11:08
birde hocam sık kabız olan kimseler kolonoskopi yapmaları gereklimidir? teşekkürler

Mesaj Tarihi: 08-Kasım-2016 Saat 11:13
Orjinalini yazan: bazenhissediyor

birde hocam sık kabız olan kimseler kolonoskopi yapmaları gereklimidir? teşekkürler

Bilmiyorum. Gastro hekimi karar verir.
-
Çünkü şöyle detaylar vardır:

Kabızlık derken kasıt nedir?
Dışkının yapılmıyor olması mı? Yoksa katı olması mı? Yoksa katı olduğu için mi dışkı yapılamıyor olmasıdır? Yoksa beklediği için mi katılaşmasıdır? Hangi sıklıktan sonrası kabızlık sınırıdır? Yani kaç günde kaç defa dışkılamadan sonrasına kabızlık ismi verilmelidir? Ayrıca dışkı yapılıyor ama boşalma hissi, rahatlama hissedilmiyorsa bu da bir kabızlıktır.

Neden gastro hekimi karar versin dediğimi anladınız mı?
-M

Mesaj Tarihi: 08-Kasım-2016 Saat 12:25

-

Dışkının yapılmıyor olması mı? Yoksa katı olması mı? Yoksa katı olduğu için mi dışkı yapılamıyor olmasıdır? Yoksa beklediği için mi katılaşmasıdır? Hangi sıklıktan sonrası kabızlık sınırıdır? Yani kaç günde kaç defa dışkılamadan sonrasına kabızlık ismi verilmelidir? Ayrıca dışkı yapılıyor ama boşalma hissi, rahatlama hissedilmiyorsa bu da bir kabızlıktır.

-M

kendimde olan olayları söylüyeyim hocam , dışkı zar zor da olsa yapılıyor , katı oluyor ve normal insanlarda 1 gün veya 2gün içinde gelen dışkılama isteği bende gelmiyor ve geç geldiğindede rahatsızlık vererek zorunlu biçimde geliyor ondada zorlanarak katılaşmış oluyor belki erkenden o his gelse erkenken beklemediği süreçte belki daha kolay yapabilceğim bu dediğim şey sık oluyor ama bazı zamanlar geçte olsa rahat yapabildiğimde oluyor zaman zaman değişiyor ama hayatım boyunca çoğu zaman katı olmuştu yeni yeni bunu düzeltmeye başladım durum böyle teşekkürler

Mesaj Tarihi: 08-Kasım-2016 Saat 12:52

-

-M

normal beslendiğim halde diğer insanlara göre geç zamanda ve bazen kolay bazen zor yapsamda dışkım yarı sert yarı yumuşak yada tam sert çok nadir ( günlük veya 2 günde yaptığım zamanlar yumuşak ) olmakta , ve hemoroidimde olduğu için geç süren tualetlerimde genelde kanamada oluyor ufak bu hemoroidin zorlandığını gösterir değilmi bu kabızlık sayılmazmı hocam? bide daha önce ameliyat geçirdim hemoroidden tekrar oluştu ama busefer doktorların yanlış yönlendirip korkutması ve cahillikten yapılan hata artık aşırı araştırmaya detay düşünmeye sevk etti bizi şuanda bunla yaşıyorum şükür problem olmuyo kanasada acı çekiyorum ama alıştım gibi bendeki durum bu hocam

Mesajı Yazan: mehmet27
Mesaj Tarihi: 08-Kasım-2016 Saat 17:03
bende tip4 ten şüphelenıyorum normalde nefes kokumu alamıyorum ama kapalı ortamda kokuyu alabiliyorum dışkı kokusu gibi ama çok yoğun değil çevrevdekilerin burnunu kapatacağı kadar kötü bir koku değil,ten kokusu da oluyor bende cildim sık yağlanıyor saçlarımda koku oluyor.Bu belirtiler tip 4 e girermi MURAT HOCAM

Mesajı Yazan: ÇiLe3427
Mesaj Tarihi: 09-Kasım-2016 Saat 22:06
Bence hepimizin sorunu 100 de 500 bagrsak ben wc ihtiyacimi giderdigimde koku bi bes alti saat cok azaliyor bidebu koku olayini hissetmeye basladigimdan vucut kokusu ter kokusu sacimda kokuyor bence bagrsak duzgun calişsa bi nebze rahatlariz ben 3 4 gunder bir gidiyorum wc ye eskiden gunde 2 sefer rgiderdim . Bide duyumlarima göre alkol direk bagrsaklara etki etmeye basliyormus ordanda beyni ben alkol aldigimda koku fennaaaa oluyor 5 metre otedeki adam ouuv bu koku ney diyor . Kardesimde arada bir ayip olmasin diye kokuyorsun demiyorda yellendinmi abi diyor cok su icince de suzeliyor bende yani kucuk abdesti cok yapinca . gecen sene bu aylarda sevdigim bi arkadasim dondurma getirmiş maraşdan e tabi yememekde olmaz şimdi neyse motoru bozduk nerdeyse wc nin önünde yatacaktim o derece iyice boşalttikmi iceriyi 😊ne oldu dersiniz o gün koku olabildigince azaldı arkadaşlar bağırsağa yönelin bence birazda Sn . Murat hocam sizce bu bagırsak kurtlarida koku yaparmi yani bi etkisi ilabilirmi bu işe

Mesajı Yazan: cihat1762
Mesaj Tarihi: 16-Kasım-2016 Saat 22:33
bende sürekli olarak kabızlık durumu var. tam boşaltım olmuyor. tam boşaltım olduğu vakittede zaten koku baya baya azalıyor. ben durumun yüzde 99 bağırsaktan kaynaklandığını düşünüyorum fakat ne kadar doktora gitsemde bağırsak konusuna eğilen çıkmadı. söylemeye çalıştım alaycı bi şekilde bağırsak kaynaklı olamayacagını söylüyorlar. İçi boş ve garip bir muameleyle karşılaştım hep. mide konusuna egildi son gittigim doktor ( ilaç ismi söylemek doğru olurmu bilmiyorum ) gaviscon, nexıum ve kloroben gargara aldım yaklaşık 20 gündür kullanıyorum ve hiçbir etkisi olmuyor. dilimdeki sarı pas hala yerli yerinde 10 gün sonra tekrar gidecegim. Şimdi sorum şu; benım problemin tip kaç a giriyor bazen ağız kokusu degilde nefes kokusu oldugunu düşünüyorum bazende normal ağız kokusu. teşekkürler

Mesaj Tarihi: 20-Kasım-2016 Saat 20:06
Orjinalini yazan: cihat1762

bende sürekli olarak kabızlık durumu var. tam boşaltım olmuyor. tam boşaltım olduğu vakittede zaten koku baya baya azalıyor. ben durumun yüzde 99 bağırsaktan kaynaklandığını düşünüyorum fakat ne kadar doktora gitsemde bağırsak konusuna eğilen çıkmadı. söylemeye çalıştım alaycı bi şekilde bağırsak kaynaklı olamayacagını söylüyorlar. İçi boş ve garip bir muameleyle karşılaştım hep. mide konusuna egildi son gittigim doktor ( ilaç ismi söylemek doğru olurmu bilmiyorum ) gaviscon, nexıum ve kloroben gargara aldım yaklaşık 20 gündür kullanıyorum ve hiçbir etkisi olmuyor. dilimdeki sarı pas hala yerli yerinde 10 gün sonra tekrar gidecegim. Şimdi sorum şu; benım problemin tip kaç a giriyor bazen ağız kokusu degilde nefes kokusu oldugunu düşünüyorum bazende normal ağız kokusu. teşekkürler

benzer yaşamımız var cihat kardeşim :( Allah bize sabır versin

Mesaj Tarihi: 25-Kasım-2016 Saat 15:54
sanırım problem burdada değil son zamnlarda bu işide yola koydum düzelttim tamam hayatıma fayda konfor sağlıyor fakat kokuya etkisi pek olmadı gibi şüphelerim kbb yolunda mideden hypilori testi temiz çıktı 4 saat açlıkta yapmıstım üre nefest testi temiz çıkmıştı

-------------
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      

Mesajı Yazan: hamza171
Mesaj Tarihi: 06-Aralık-2016 Saat 19:48
Hocam ben 2 aydır alıç sirkesi kullanıyorum ve sınav dönemindeyim 2 yıldır 2-3haftada bir ishal oluyorum ve günde 2 kere büyük tuvalete çıkıyorum ayrıca soğan aşırı dokunuyor.Ve bağırsaklarımda genelde gaz var tabi koku da var ama dil fırçalama sirke kullanma olayları kokuyu ve şikayetlerimi baya azalttı.
Ama bu şikayetler sonucu kolonoskopi olmak ne derece mantıklı ailemde geçmişte var hikaye ama yaşım çok genç.Siz buna nasıl bakıyorsunuz?
Ayrıca tıp biliminin dil beyazlığı konusunda bugün vahim bir durumda olması buna çözüm bulamaması ayrıca uzmanlaşmış hocaların bile dil beyazlığı mantar enfeksiyonu belirtisidir bardağa tükürün demesi veyahut bunu sağlayan gerçek etmeni bulamaması hakkında ne düşünüyorsunuz dil plağına sizin bakışınız nedir?Saygılar.

Mesajı Yazan: denizedogru
Mesaj Tarihi: 06-Aralık-2016 Saat 23:31
Bence dil uzerindeki tabaka bir cok seyin bir araya gelmesiyle olusuyor. Mesela mide sorunlari, bagirsak sorunlari, dis curugu ve tasi, varsa bademcik tasi, burun tikanikligi, geniz akintisi vs yani dil pasindan yola cikiyorsan hepsini tek tek tedavi ettireceksin.

Mesaj Tarihi: 07-Aralık-2016 Saat 22:49
Dil kaplaması, ağızdaki bakteri ve epitel hücrelerinden oluşur, proteinöz, ve yapışkan salgılar da eklenerek kalınlık oluşur

Vüvudumuzun diğer organ ve hastalıklarından bağımsız olarak oluşur.

Rahat olun diye söyledim.
-M

Mesajı Yazan: BlackSea58
Mesaj Tarihi: 21-Haziran-2020 Saat 11:15
Herkese merhaba, ortaokul yıllarımda aldığım tepkiler ile farkettim ağız kokusunu, Sinus rinse kiti kullanıyorum geniz akıntım var çünkü, sol burnum da eğrilik var nefes almakta zorlanıyorum. 1-2 yıl önce farkettiğim şey şuydu peynir ve yumurta yediğimde ağız kokusu yapıyordu anlamış değilim sebebi nedir bilmiyorum kafayı yemek üzereyim ben gaz çıkartmama rağmen ailem ve yakın arkadaşlarım dışkı kokusu,gaz kokusu çıkarttığımı düşünüyorlar cidden anlamış değilik ağız kokusu mu dışarı çıkarıyor veya neden oluyor hiç anlamadım kafayı yemek üzereyim ne yapsam geçmiyor bu koku ve bu durum

Mesajı Yazan: BlackSea58
Mesaj Tarihi: 21-Haziran-2020 Saat 13:08
Odada herkes kesintisiz kokudan şikayet eder

Şikayetler:
1) daimi bir koku (bunu ben çoğu durumda pek duyamıyorum - insanların tepkisinden anlıyorum); 2) irade dışı birden peydah olan bir koku (yellenme değil) -sorun yıllar önce bundan başladı; 3) aşırı kötü kokulu dışkı; 4) Ağız kokusu 5) Ağız Kuruluğu 6) Nefes almada zorlanma

Bu sorunları yaşayan varmı yaşamak istemiyorum artık ne yapacağımı da bilmiyorum artıkk..

Mesajı Yazan: Ethic1
Mesaj Tarihi: 22-Haziran-2020 Saat 21:28
Çoğumuz benzer sorunları yaşıyoruz sen de kbb den başlayarak sorunu bulmaya çalış.

Mesajı Yazan: Chess
Mesaj Tarihi: 12-Kasım-2021 Saat 20:18
Hocam bende de ayni sorunlar var, diski kokusu, gaz kokusu... cocuklugumdan beri devam ediyor. Ne yapmam lazim hala bilmiyorum

-------------
Best regards

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat