Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

DİLDEKİ BEYAZ-SARI TABAKA

Nereden Yazdırıldığı: Agiz Kokusu+
Kategori: GENEL AĞIZ SAĞLIĞI soru ve cevapları
Forum Adı: Bir soru sormak istiyorum
Forum Tanımlaması: Ağızınız ve dişleriniz ile ilgili sorularınızı burada sorunuz
URL: http://www.agizkokusu.org/forum/forum_posts.asp?TID=1754
Tarih: 29-Mart-2024 Saat 15:18
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 8.06 - http://www.webwizforums.com

Konu: DİLDEKİ BEYAZ-SARI TABAKA
Mesajı Yazan: biktimartik
Konu: DİLDEKİ BEYAZ-SARI TABAKA
Mesaj Tarihi: 26-Nisan-2015 Saat 22:45
MERHABA ARKADAŞLAR BENİM PROBLEMİM HER SABAH DİLDEKİ BEYAZ TABAKA ONU DİL FIRÇASININ ARKASIYLA KAZIDIGIMDA SARI ÇIKIYOR VE HER SABAH BU OLUYOR MESELA BUGÜN YAPDIM DİĞER GÜN ÇIKIYOR DİĞER GÜN YAPMAZSAM ERTESİ GÜN 2 KAT DAHA FAZLA OLUYOR VE HİÇ BİTMİYOR BIKTIM BUNDAN 2 SENEDİR BÖYLE BENİM SORUNUM SADECE BU VE TEMİZLEMEM EN AZ 30-40 DAKİKAMI ALIYOR. DİŞLERİMDE HİÇ Bİ SORUN YOK DİL İÇİN DOKTORA GİTTİM BU NORMAL BİŞE SENDE BAK BİZDEDE ÇIKIYOR AMA SENDE DAHA ÇOK ÇIKIYOR GALİBA DEDİ VE GÖNDERDİ NE YAPMAM LAZIM LÜTFEN SÖYLEYİN VE BİRDE BEN İŞE BAŞLİCAM YANİ STAJA İŞ YERİM UZAKTA 1,5 SAAT YOL ALIYOR BU DİL TEMİZLEME YÜZÜNDEN ÇOK ERKEN KALKMAM GEREKİYOR O YÜZDEN HIZLICA TEMİZLEMEK İÇİN BİR ALET VARMI(KAŞIK OLMASIN KAŞIK ÇOK İYİ TEMİZLEMİYOR)

Cevaplar:
Mesajı Yazan: mmervve
Mesaj Tarihi: 28-Nisan-2015 Saat 09:11
Merhaba soylediklerinn aynısı bendede var ama o kadar takmıyorum.duzenli olarak dilini fırçaladığın zaman azda olsa azalma olacaktır.eczanelerde dil temizleme aparatı var.kaşıktan daha çok etkisi olur ve sana zaman kazandırır.eczanelere söylediğin zaman sana yardımcı olurlar

Mesajı Yazan: biktimartik
Mesaj Tarihi: 28-Nisan-2015 Saat 22:04
Orjinalini yazan: mmervve

Merhaba soylediklerinn aynısı bendede var ama o kadar takmıyorum.duzenli olarak dilini fırçaladığın zaman azda olsa azalma olacaktır.eczanelerde dil temizleme aparatı var.kaşıktan daha çok etkisi olur ve sana zaman kazandırır.eczanelere söylediğin zaman sana yardımcı olurlar

TAMAM AMA BANA FIRÇA GİBİ OLANLARDAN OLMAMASI LAZIM. KAZIMAK GEREKİYOR VE KAŞIKLADA ARKA TARAFLAR OLUYOR AMA ÖN TARAFLAR OLMUYO O YÜZDEN DİŞ FIRÇASININ ARKA KAZIMASIYLA YAPIYORUM UZUN SÜRÜYOR AMA HİÇ KİR BIRAKMIYOR İŞTE BANA BUNUN GİBİ LAZIM AMA BÜYÜK BİŞE ZAMAN KAZANDIRMAK İÇİN.

Mesajı Yazan: bazenhissediyor
Mesaj Tarihi: 12-Kasım-2016 Saat 19:20
bu dil fırçalama olayı bana artık sinir gelmeye bşaladı fırçaladığım halde verim çok düşük alıyorum yada alaamıyorum vede DİĞER NORMAL insanlar neden fırçalamadıkları halde temizler? tek bizmiyiz hasta

Mesajı Yazan: Misafir
Mesaj Tarihi: 13-Kasım-2016 Saat 17:41
Arkadaşlar bunların hiçbiri çözüm olamaz. Ne yani adam günlerce ağzına fırca vurmuyor. Annemden örnek vereyim o dilini hiç fırçalamaz. Diline baktım üstü benimkinden daha kötüydü. Ama kokmuyor agzı yada nefesi. Arkadaşlar bunlar hep geçici. Bizim problemimiz içerde biryerlerde. Mesela adamın böbrekleri problemli diye çok veya az su içerek gidermeye calısırsa bu abesle iştigal olmaz mı? Belki gecici olarak rahatlatır ama çözüm bu değil. Çözüm böbreği halletmek. Böbrek sadece bi örnek.
Doktorlar malesef bize birşey sunmuyor.

Mesajı Yazan: bazenhissediyor
Mesaj Tarihi: 13-Kasım-2016 Saat 19:34
bitkimartik bey aynısı bendedevar sizde ne gibi problemler var geniz burun vesaire varmı acaba? bu dildeki tabakanın mantığı nereden kaynaklı olabiliyor bunuda merak ediyorum

Mesajı Yazan: sifa
Mesaj Tarihi: 10-Mart-2017 Saat 13:27
BU DİLDE Kİ SARI TABAKA NEDEN DEĞİL SONUÇ. VE TEDAVİ OLDUĞUNUZ DA BİLE ÇOK UZUN SÜRE DE GEÇEN BİR DURUM. BEN AĞIZ KOKUSUNDAN DİYETLE KURTULAN İKİ ARKADAŞLA İRTİBAT HALİNDEYİM BU GRUPTAN DEĞİLLER. ONLARIN Kİ GEÇMİŞ AMA ÇOK ZOR GEÇMİŞ EN AZ 1 SENE.. EN SON DİPTE KALAN SARI TABAKAYI DA MİKOSTATİNLE YOK ETMİŞLER.. SARI TABAKA YA TAKILMAYIN YANİ.. AĞIZ KOKUSU SEBEBİ DEĞİLDİR SONUCUDUR.

Mesajı Yazan: denizedogru
Mesaj Tarihi: 11-Mart-2017 Saat 15:38
Tip 2 kokularda da oluşuyor bu tabaka ve tip 1 e de neden oluyor.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat