Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Ve olay bitmiştir...

Nereden Yazdırıldığı: Agiz Kokusu+
Kategori: AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları
Forum Adı: Ben iyileştim
Forum Tanımlaması: Ağız kokusundan kurtulup iyileştiyseniz bize anlatınız
URL: http://www.agizkokusu.org/forum/forum_posts.asp?TID=1767
Tarih: 28-Mart-2024 Saat 15:31
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 8.06 - http://www.webwizforums.com

Konu: Ve olay bitmiştir...
Mesajı Yazan: Mehmet
Konu: Ve olay bitmiştir...
Mesaj Tarihi: 07-Mayıs-2015 Saat 22:14
Allah'ıma şükürler olsun kurtuldum sonunda.

Çözüm: SODYUM BİKARBONAT

Gümüş suyunu araştırırken bir sitedeki videolar ilgimi çekti. Videolar; belgesel tadında hazırlanmış ve kanserin çözümünü bulan bazı kimselerin ki; bazıları doktordular, başlarından geçen hikayeleri anlatıyordu. Çok ilginç ki bu doktorlar; bütün elimizdeki verileri göstermeye hazırız, istediğiniz testleri yapalım, tomografi vs. her şeyi sunabiliriz size, işte sizin ölür diye eve gönderdiğiniz hastaları biz iyi ettik demelerine rağmen bir takım gruplar bunları susturup, kamuoyu önünde itibarsızlaştırma harekatına başlayıp en sonunda hayattan bezdirerek bir köşeye sinmelerini sağlıyorlardı.

Her neyse gelelim asıl konuya ağız kokum nasıl geçti.

Şifayı sodyum bikarbonatta buldum. (Yukarıda anlattığım doktorlardan sadece bir tanesi karbonatı kullanıyordu diğerlerinin kanser tedavileri farklıydı yani karbonat kesin kanseri tedavi eder gibi bir şey demiyorum yanlış anlaşılma olmasın.)

Şimdi olayı kısaca özetleyim;
Kokuya neden olan şey nedir?
Bakteriler. Dil arkasına yerleşen şeyler anaerob bakteriler.

Yani ne demek?
Oksijensiz ortamda yaşayan çoğalan koloni kuran bakteriler.

Peki biz flagly yada nidazol kullandığımızda neden geçiyor bu bakteriler?

Çünkü; o bakterileri antibiyotik yok ediyor.

Peki bıraktıktan en geç 1-2 gün sonra neden tekrar oluşuyor?

Çünkü biz ekolojiyi değiştirmiyoruz! Düşmanın lojistik desteğini kesemedikten sonra "öldürsekte" yeni birlikler üstümüze gelir de gelir.

Peki neden ameliyatlar, haplar, testler vs. şeyler fayda vermiyor yada kısa süre sonra etkisi geçiyor?

Çünkü ortam aynı ortam.

Nasıl bir ortam?
ASİDİK bir ortam.

Bu asidik ortamı ne yapmamız gerekiyor?
Alkali yapmamız gerekiyor.

Peki ortamı alkali yaptığımızda ne oluyor?
Hayatımızı kabusa çeviren bakteriler oksijensiz ortamdan oksijenli ortama geçtiği için geberip gidiyor!

İşte bütün mesele bu! Bakteriye o kadar kafayı taktık ki, o bakterinin neden oluştuğuna kafa yoramadık.

Tedavi süreci kesinlikle disiplin gerektiriyor. Yemeklerden önce yarım saat önce su içeceksiniz, yemeklerden sonra ise 2 saat boyunca su içmeyeceksiniz. Bunu yapmazsanız karbonatlı su bir halta yaramaz söyleyeyim.

Kullanım şekli; Sabah aç karnına yarım litre suya yarım çay kaşığı karbonat. Önce karbonatı bardağa koyun daha sonra üzerine çok az kaynar su, fokurdayıp erimesi için ondan sonrada üzerini su ile doldurun 1-2 dk. bekletip kaşıkla karıştırın ve için!

Öğlen yemekten sonra (2 saat kuralı!) gene aynı şeyi yapın. Akşam yemekten sonra gene aynı şeyi yapın.

3. günden sonra öğlenden sonra içmeyin yani 4.gün sadece sabah ve akşam yarımşar çay kaşığı.

Günde en az 2,2.5 lt. su içeceksiniz. Hatırlarsanız bir konu açmıştım su içmek ve ağız kokusu diye...

Karbonatı eczaneden ingiliz karbonatı olarak alabileceğiniz gibi ki ben öyle yaptım ilk deneyeceğim için, marketten de alabilirsiniz, şahsen bir fark olacağını zannetmiyorum.

Peki karbonatlı su mu olacak illaki? Hayır! Eğer elinin altında zemzem suyu varsa (PH değeri 8-9 civarı) karbonat atmadan da bu işi halledebilirsin önemli olan asitik ortamı alkali ortama çevirmek. Yani yiyeceklerinize de başlarda dikkat edin.

İşte arkadaşlar olay bundan ibaret. Bir hafta bekleyeyim diyordum ama dayanamadım. Sabah kalktığımda ağız kokum %80 yok şekilde uyanıyorum. Normal gün içinde %90 yok! Daha sadece 3-4 gün oldu. Belki diğer yüzde kısımları psikolojiktir. Daha demin salata yedim soğan falan götürdüm :) Ve bir saat geçti, koku moku yok! Önceden olsa yarın öğlene yada akşama doğru kaybolurdu :)

Evet tekrar ediyorum; su saatleri en mühim olay! 2 saat su içmek yok! Yemek sırasında su içmek yok. Yemekten önce yarım saat geçecek unutmayın. Diş fırçalamayı da ihmal etmeyin koku gitti diye.

Ve son olarak ekleyeyim; Sakın karbonat zararlı mı, mide mi deler, ülser mi yapar gibi şeyler sormayın. Ben doktor değilim. Kendi araştırmanızı kendiniz yapın. Antibiyotik içecek kadar kafayı sıyırmışken karbonatın zararını konuşmak komik olur Deneyin, sonuçları yazın bekliyorum. İşe yarayan olursa Allah razı olsun demesi kafidir.

Cevaplar:
Mesajı Yazan: zeynep
Mesaj Tarihi: 08-Mayıs-2015 Saat 10:36
bırakınca koku tekrar gelmezse yazın denicem

Mesajı Yazan: Misafir
Mesaj Tarihi: 08-Mayıs-2015 Saat 12:30
abi valla cok sevindim adina gercekten...

birazda ben anektod vermek istiyorum asidik ortami degisitrmek derken bazik yapmak demektir asidik eksi bazik acidir

zemzem suyunun pH i 8-9 civari demissiniz buda bazik oluyor... yani ph i 7den yukari olan sulari icsekte bize yardim edebilir

burdaki en onmli sey bazik yapmak midir? asidik ortamdan uzaklastirmak mi gerekir?

peki madem oyle neden yemekten sonra 2 saat su icmicez hocam

bide bu testi ypamissiniz guzelde 2-3 hafta uygulasaniz cok daha iyi olurdu bence.. bi deneyin derim arkadslar bisey kaybetmessiniz bende memlekete gitcem haftaya o zaman denemeyi dusunuyorum

diger arkadslardan da bu yontemi bekliyioruz... bu yonetmi deneyip agiz kokusu gidipte bi daha bu foruma girmeyen insanlarda olur yapmayin , ltfen burdaki herkesin yorumu cok degerli...

Mesaj Tarihi: 08-Mayıs-2015 Saat 12:35
asil soruyu sormayi unutmusum , bazi ilaclari kullanildiginda koku gidiyor ilac birakinca geri geliyor koku... peki bu sodyum bikarbonat i biraktigimizda geri gelcek mi? koku tamamen kalici sekilde gidecek mi asil sorular bunlar

Mesaj Tarihi: 08-Mayıs-2015 Saat 12:42
flood yapiyorum ama k usura bakmayin

bakin internette soyle bi yazi buldum

Bakliyatlar ve sert sebzeler haşlanırken, haşlama suyuna karbonat
eklenirse daha çabuk yumuşamaları sağlanır. Karbonatın bazik özelliği
selülozun kabarmasına yardımcı olur. Karbonat yine bazik özelliği
sayesinde istenmeyen kokuları yok eder. Örneğin ağız kokusu, lavabo ve
tuvaletlerdeki atık su akım yerleri, kokan ayakkabılar, buzdolabı gibi.
Çünkü karbonat kokuları kendine bağlama özelliğine sahiptir. Lahana,
karnabahar gibi sebzeler kükürtçe zengindirler. Bu kükürt, bu gibi
sebzeler haşlanırken çözünür ve hoş olmayan kokuya sebebiyet verir. Bu
tür sebzeleri haşlarken haşlama suyuna biraz karbonat eklemek istenmeyen
kokuların oluşumunu azaltır. Bazik ortamda havadaki oksijen bu kükürt
bileşenlerini yükseltger. Aynı zamanda karbonat bu tür sebzelerin gaz
yapıcı özelliğini de azaltır. Deodorant yerine ve terlemiş ayaklar için
ayak banyosunda kullanılır. Bu uygulama en fazla haftada bir
yapılmalıdır. Böcek sokmasından sonra o bölgeye karbonatlı su ile
pansuman uygulanırsa kaşıntıyı ve kabarmayı hemen azaltır. Genel olarak
yarım litre suda bir kaşık karbonatla yapılan karışım kaşıntılara karşı
iyi gelir. Güneş yanığına maruz kalan bölgelere de karbonatlı su
faydalıdır, anında ağrı kesici özelliği vardır. Karbonat mide yanması
için de kullanılır. Mide yanması, midenin gereğinden fazla mide asidi
salgılamasından kaynaklanır.

Mesaj Tarihi: 08-Mayıs-2015 Saat 13:12
murat hoca burda tam tersini soylemis? kafam karisti simdi

http://www.agizkokusu.org/forum/forum_posts.asp?TID=1737

Mesaj Tarihi: 08-Mayıs-2015 Saat 16:53
Karbonatı sadece ortamı bazik yapmak için kullanıyoruz arkadaşlar. Onun yerine market sularından bir tanesinin PH derecesi 8 'in üzerinde onu da içebilirsiniz ama ilk başlarken karbonatla başlayın. Peki nereden mi biliyorum. Su diyetine başlarken Eri..li marka su ile denedim bu olayı ve sonuç bu kadar etkili olmasa da %40-%60 arasında kokuda azalma olmuştu. PH derecesi 7.5 olan suyu 8.5 yapıyoruz karbonatla.

Zeynep hanım, hayatımız boyunca su içeceğiz bildiğiniz gibi o yüzden ne sormak istediğinizi anlamadım.

Gürkan33 kardeşim, yemeklerden sonra 2 saat su içemeyeceğiz çünkü mide asidinin yuttuğumuz lokmaları eritip sindirmesi gerekiyor. Bu da iki saat sürüyor. Bu gerçeği modern beslenme uzmanlarının yanı sıra asırlar önce yaşayan ibni sina dahi dile getirmiş. Yemekle beraber su içilmez, yemeklerden sonra 1.5,2 saat su içilmez. Yemeklerden önce 30 dk. önce su için.

Bilimum asitli gazlı içecekleri de hayatınızdan çıkartın.

Mesaj Tarihi: 08-Mayıs-2015 Saat 17:03
Bu arada bende geniz akıntısı var, sinüzit var, septumum deviasyon ve konkalarımda şişlik var bunun karbonatla ne alakası var demeyin, çünkü bütün bunların hepsi bende de var. Hala geniz akıntısı var ama koku yok konkalar arada şişiyor ama koku yok, dilimin üzerindeki beyazlıkta azalma var vs. yani deneyin ve sonuçları buraya yazın 3-5 gün içinde.

Mesaj Tarihi: 08-Mayıs-2015 Saat 23:01
ahahahah bombasin kardesim suyu surekli icicez aynen de zeynep sanirim karbonati ne zmana birakcaz dye sordu :))))

bundan sonra dkikat etcem yemekten sonra hemen su icilmesi yanlis o zaman...

ya herseye cozum var su burundaki konkoa sismesi bende de var gece burnumu tikiyor agizdan nefes aliyorum horluyorum dun cok kotu horlamisim arkadasim soyledi... yani ne yaparsak konkalari kucultebilirz evde? diyinki buhar soluyun ne bilyim baska cozumu olan var mi ya bu konkalari kuculttugmuzde sorun ortadan kalkar

Mesaj Tarihi: 09-Mayıs-2015 Saat 18:47
Gürkan kardeşim, zaten anlattım bunu. Karbonatlı suyu ph seviyesini yükseltmek için kullanıyoruz yada ph seviyesi 8 üstü su içeceğiz. Araştırıp o suyu kullanacağız. Hani en basit işlerden biri bardağa karbonatı koy üstüne su dök daha ne yapayım ben :) Günlük bir bardağa indireceğim 1 hafta sonra. Akşam yada sabah farketmez deneyeceğim.

Bu arada cidden bu iş çözüm olabilir hepimiz için! Yeteri katılım göremedim ben deneyen yok mu arkadaşlar geri dönüş yapın lütfen.

Mesaj Tarihi: 09-Mayıs-2015 Saat 18:51
Konka şişmesi olayına cevap vermeyi unuttum. Septum deviye ameliyatından sonra konkalar gene şişti! karbonat kullanımına başladıktan sonra sürekli şişen konkam 3 gündür şişmiyor! Acaba vücud alkali olunca alerji yapan şeyler ortadan kalkıyor mu ki?

Mesajı Yazan: ncort
Mesaj Tarihi: 10-Mayıs-2015 Saat 00:37
Iyide omur boyu boyle yasanmaz ki. O dil beyazligi tamamen gecmezse bende surekli bi acaba kokuyor mu diye dusunce oluyor.

Mesaj Tarihi: 10-Mayıs-2015 Saat 09:08
Ncort kardeşim sende tip-5 koku olabilir. Bende de şu anda tip 5 semptomları oluşmaya başladı. Koku falan yok gayet rahatım ama onca zamanın psikolojisi kolay atılmıyor.

Arkadaşlar ömür boyu ilaç kullananlar var! Uzun bir süre mide ilaçları kullananlar var ve bu ilaçlar insana fayda verdiği oranda zarar da veriyor. Antibiyotik kullanıyorduk bir ara hatırlatırım! Lütfen bana karbonatlı su zararlı olabilir diye kullanmıyorum demeyin. Ne zararı olabilir ki eğer dozunda kullanırsak. Sadece su içme saatlerinizi düzenleyin. Bunu yapmak zor geliyorsa zaten ağzınız koksun boş verin. Onu yemeyin bunu içmeyi demiyorum. Gazlı içecek içmezseniz çok iyi olur diyorum ama bunu bütün doktorlar söylüyor zaten. Sadece su içeceksiniz içine de biraz karbonat.

Kim başladı şu ana kadar merak ediyorum lütfen buraya yazın. Size verdiğim formül ömür boyunca ağız kokusuna elveda demek oluyor.

Mesaj Tarihi: 10-Mayıs-2015 Saat 11:41
Orjinalini yazan: Mehmet

Konka şişmesi olayına cevap vermeyi unuttum. Septum deviye ameliyatından sonra konkalar gene şişti! karbonat kullanımına başladıktan sonra sürekli şişen konkam 3 gündür şişmiyor! Acaba vücud alkali olunca alerji yapan şeyler ortadan kalkıyor mu ki?

evet burda guzel bi bilgi olabilir bu sorunun cevabini bende merak ettim simdi Murat bey ne dusunuyor bu konu hakkinda?

Mesaj Tarihi: 10-Mayıs-2015 Saat 20:08
Evet b vitamini kullandiktan sonra konkalatda hafif degisim oldu. Alerjilere daha mi kolay savasiyor vucut nedir. Bende tek tarafta konka sisik. Ayrica bendeki koku tip 5 degil eminim.

Mesaj Tarihi: 11-Mayıs-2015 Saat 10:44
Özelden yazan arkadaşların bazılarının mesaj kutuları dolu o yüzden cevap atamıyorum yanlış anlamasınlar. Sonuçlarını lütfen bizimle paylaşsınlar.

Mesaj Tarihi: 11-Mayıs-2015 Saat 20:02
Mehnet sende durum nedir? Pas tamamen gitti mi?

Mesaj Tarihi: 11-Mayıs-2015 Saat 21:10
Ağız kokusu olan arkadaşlara bir sorum olacak? Kronik yorgunluk hissediyor musunuz?

Mesajı Yazan: delux
Mesaj Tarihi: 11-Mayıs-2015 Saat 23:04
mehmet bey mide kaynakli (gastrit reflu ) agiz kokusu olanlar icin ise yararmi sizce ?

Mesaj Tarihi: 11-Mayıs-2015 Saat 23:31
Evet hissediyorum.

Mesajı Yazan: latte
Mesaj Tarihi: 12-Mayıs-2015 Saat 00:06
evet hem de nasıl! ne kadar uyursam uyuyayım dinlenirsem dinleneyim hep yorgunum hep.bunun halitozisle ne gibi bi bağlantısı olabilir??

Mesaj Tarihi: 12-Mayıs-2015 Saat 11:59
Pas tamamen gitmedi ağız kokusu %95 yok.

Mesajı Yazan: aydinmur
Mesaj Tarihi: 12-Mayıs-2015 Saat 13:13
Orjinalini yazan: latte

evet hem de nasıl! ne kadar uyursam uyuyayım dinlenirsem dinleneyim hep yorgunum hep.bunun halitozisle ne gibi bi bağlantısı olabilir??

Ben de bundan şüpheleniyorum.
H2S gazı uzun süre solunduğu zaman unutkanlık başta olmak üzere beyinde bazı değişiklikler olabiliyor. Henüz ispatlanmış bir şey yok. Hpotez olarak insan düşünmeden edemiyor
-M

Mesaj Tarihi: 12-Mayıs-2015 Saat 16:00
Orjinalini yazan: delux

mehmet bey mide kaynakli (gastrit reflu ) agiz kokusu olanlar icin ise yararmi sizce ?

4 doktordan tescilli (2 diş hekimi, 1 kbb, 1 dahiliyeci) reflüm var. Diş hekimim bu dişlere yüksek miktarda asit değmiş cola falan da içmediğimi beyan edince kesin reflü dedi.

Askerde 500 km ye yakın koştum. Her koşu sonrası dudak çevrem ve alt çenem yanıyordu. Koşu sırasında çok tükürdüğümden reflünün bu yanmaya sebep verdiği aşikardı.

Bende reflü vardı ve iyi geldi. Tuvalet problemim vardı 3 günde 1 çıkıyordum. Karbonat miktarını biraz artırdığımda günde 2 sefer bile tuvalete çıkıyorum. Hazımsızlık %60-70 azalmış durumda. Yani hem mide problemi olanlar hem sindirim problemi olanlar için kesinlikle öneririm.

Mesaj Tarihi: 12-Mayıs-2015 Saat 16:12
Hocam mutlaka o iğrenç koku kronik yorgunluk yapıyordur, hatta baş ağrısı bile yapabilir! Çünkü bende hep olan şeylerdi.

Benim netten bulduğum bir paragraf şöyle;

İnsanlara zararı ise bu mantarlar aşırı çoğalarak bağırsaklarda alkol ve çeşitli zararlı kimyasal maddeler üretirler. Mantarlar ne kadar artarsa, ürettikleri zararlı maddeler de o kadar artıyor. Bu maddelerin kana karışması ile karaciğer tarafından temizlenmeye çalışılıyor ama bu da vücudun bitkin düşmesine, yeterince temizlenememesi sonucunda da bağışıklık sistemi zayıflayarak aklınıza bile gelemeyecek ve ucu kansere kadar dayanacak binbir çeşit hastalığın (allerjik kaşıntılar, gıda allerjileri, sivilce, akne, astım, yorgunluk, uykusuzluk, hafıza kaybı, ..vs)   ortaya çıkmasına zemin hazırlıyor.

Bizdeki kokuya neden olan mantar ve bakterilerin etkileri.

Birde dr robert young şöyle diyor;

ALKALİ GIDA VE ELKTRON AÇISINDAN ZENGİN GIDALAR TÜKETMELERİNİ ÖNERİRİM. 30 YILLIK ARAŞTIRMAMA GÖRE ASİDİK GIDA TÜKETİLDİĞİNDE BU YAŞAM BİÇMİMİZİ OLUMSUZ YÖNDE ETKİLEYEREK BİZİM KENDİMİZİ HASTA HİSSETMEMİZE, BEYNİMİZİN DÜZGÜN ÇALIŞMAMASINA, DEVAMLI YORGUNLUK HİSSİ İÇİNDE OLMAMIZA SEBEBİYET VERİR. vÜCUDUMUZ ASİDİK OLDUĞUNDA BEYNİMİZ GEREKLİ ELEKTİRİĞİ ASİDİK ORTAMDA İLETEMEZ VE BU BİZİM DOĞRU DÜŞÜNEMEMEMİZE SEBEBİYET VERİR.

Büyük harf olması yazının orjinalinden dolayıdır. Bende küçültemedim. Kusura bakmayın.

Mesajı Yazan: latte
Mesaj Tarihi: 12-Mayıs-2015 Saat 23:20
evet hocam özellikle son bikaç yıldır unutkanlık had safhada.kokuyla uzun yıllardır savaştığımı da düşünürsek yazdığınız gayet mantıklı geldi.acaba benim gibi olan başka arkadaşlar var mı ??

Mesaj Tarihi: 13-Mayıs-2015 Saat 11:23

Hocam mutlaka o iğrenç koku kronik yorgunluk yapıyordur, hatta baş ağrısı bile yapabilir! Çünkü bende hep olan şeylerdi.
Benim netten bulduğum bir paragraf şöyle; .....makas...

Alkali diyet hurafesi ile uğraşmayın. Alkali diyet diye bir şey yoktur. Bağırsakta da zaten mantar vardır ve hep olacaktır. Zaten bulunmalıdır.
-M

Mesaj Tarihi: 13-Mayıs-2015 Saat 11:43
Bunlar aşırıya kaçmış mantarlardan bahsediyorlar zaten. Bu mantarların önce bakteri formunda olduklarından ve daha sonra mantar ve en son kanser formuna dönüştüklerinden bahsediliyor. Bizim sıkıntımız bu devirde her yediğimiz ve içtiğimiz şeyin katkı maddeli, koruyucu maddeli ve bilimum zararlı maddeler ihtiva etmesi sonucu vücudumuzun dengesinin bozulmasıdır.

Peki bir soru sormak istiyorum doktor bey; Madem ki alkali olmak diye bir şey yok, bu içtiğim karbonatlı su anaerob bakterileri nasıl öldürüyor? Bunca yıldır çektiğim ağı kokusu nasıl oldu da yok oldu? Yıllardır benimle yaşayan dilimin arkasındaki bakteriler nereye kayboldu?

Benim bunlara cevabım; karbonat suyun PH derecesini değiştirerek, bu bakterilerin yaşamsal ekolojilerini bozup, oksijensiz ortamdan oksijenli ortama yani alkali ortama geçişidir.

Sizce neden?

Mesajı Yazan: umit
Mesaj Tarihi: 13-Mayıs-2015 Saat 14:17
Bu yorgunluk ve unutkanlık bende de var sürekli.

Aşağıda vücudun nasıl asitleştiğini ve sonuçlarını, asitleşmeyi önleyici önemli bilgileri açıklayan güzel bir yazı var. Özellikle mide-bağırsak sorunları olanların yazıyı okumasında fayda var.

http://www.tijenacarkan.com/icerik/10/bedenin-asitlesmesine-neden-olanlar.html

Mesajı Yazan: Aleho
Mesaj Tarihi: 13-Mayıs-2015 Saat 16:19
Kardeşim bu kronik yorgunluk bendede var bezdim valla senin bu dediğim olaya gelince eskiden Peygamber efendimizde böyle yaparmış adıda Su içme adabı bana İbs hastası tavsiye etmişti bunu ama pek yapmadım yemekten 2 saat sonra su içmeye gelince mide asidi bakterileri geçerimemesi için çözüm su içince mide asidi seyreliyomuş

Mesaj Tarihi: 13-Mayıs-2015 Saat 16:26

Peki bir soru sormak istiyorum doktor bey; Madem ki alkali olmak diye bir şey yok, bu içtiğim karbonatlı su anaerob bakterileri nasıl öldürüyor? Bunca yıldır çektiğim ağı kokusu nasıl oldu da yok oldu? Yıllardır benimle yaşayan dilimin arkasındaki bakteriler nereye kayboldu?

Karbonatın ağız kokunuzu yok ettiği sizin tespitinizdir. Aritmetik sayılar ile ölçüm yapılmadan bilinemez. Eğer iyi geldiyse lütfen devam edin. Karbonatın zararı olmaz fakat "geçti" diyen sizsiniz. Yani bu sizin görüşünüz.

İkinci konu karbonatın mikrop öldürdüğü yolunda elimizde kesin bir delil yoktur. Karbonat içeren antiseptik veya dezenfektan anımsamıyorum.

Bir kimyasal maddenin kokuyu ortadan kaldırması için mikrop öldürmesine gerek yoktur. Kokulu maddeyi çöktürebilir, sizin algı eşiğinizi yükseltebilir, kokulu maddeyi reaksiyona zorlayabilir, sudaki çözünürlük katsayısını azaltabilir, kokusunu değiştirebilir ve daha düzinelerce sebebi olabilir. Bir madde kokuyu kesti diye mikrop öldürdüğünü söylemek aceleci bir yaklaşım olur.

Anaerobizmi bozan her madde anaerop bakterileri rahatsız edecektir. Örneğin uzun zincirli hidrokarbonlar mesela benzin, (naftalin, toluen, oleik asit, fenolftalein, vesaire) anaerobizmi bozar. Ağzımızı benzin ile gargara yaparsak veya naftalin çğnersek yine anaerobizm bozulur ve koku kaybolur. Şimdi biz benzin anaerop bakterileri öldürür diyebilir miyiz?

Bütün metaller kokulu uçucuları çöktürür. Ağzınıza 1 lira demir para alın. Koku kaybolur. Şimdi biz metalik para anaerobik bakterileri öldürür diyebilir miyiz? Ağzınıza çinko klorit alıonca koku kaybolur. Şimdi biz çinkoklorit anaerop bakterileri öldürür diyebilir miyiz?

nerde yanılgı bulunduğunu umarım açıklayabilmişimdir
-M

Mesaj Tarihi: 13-Mayıs-2015 Saat 16:52

Benim bunlara cevabım; karbonat suyun PH derecesini değiştirerek, bu bakterilerin yaşamsal ekolojilerini bozup, oksijensiz ortamdan oksijenli ortama yani alkali ortama geçişidir. Sizce neden?

Bu sorunuz ayrı bir başlık hak ediyordu.

Bir ortamdaki hidrojen (H) iyon konsantrasyonunun kologaritmasına o ortamın pH derecesi adı verilir.

Kologaritma, logaritmanın çarpma işlemine göre tersidir yani 1/log şeklinde düşünün.

Nötür ortamların pH derecesi 7 'dir. Eğer pH=7 ise ortamın 1 litresinde 100 nmol hidrojen iyonu vardır. Ölçülen pH derecesindeki 1 birimlik artış, ortamdaki H+ iyonu konsantrasyonunda 10 katı azalma demektir. pH=8 olunca H iyonları 10 katı azaldı demektir.

H+ iyonları ile hdiroksil (OH) iyonları arasında bir tahterevalli bulunur. H+ artarsa OH- azalır. tersi de doğrudur.

Bir ortamın asitliğinin artması H iyonlarının artmasıdır. pH derecesi 7 nin altına iner. OH- iyonları azalır.

Bir ortamın alkaliliğinin artması H iyonlarının artmasıdır. pH derecesi 7 nin altına iner. OH- iyonları artar.
---
Buraya kadar anlaıysak bir sonraki basamağa geçelim böylece Tip 1 ağız kokusu kavrayın.

OH- yükselince, yani pH yükselince, yani H+ azalınca, yani sizin ifadenizle alkali ortam oluşunca, beklenen felaket olur ve Oksijen ortamı terk eder. Aslında oksijen ortamı terk etmez, ortamdaki oksijen gaz halinde iken H+ ile birleşir ve OH- şeklinde dönüştüğü için mevcut H+ azalmış gibi olur. Mekanizmasını bir kenara koyarsak alkali ortamda oksijenin bağlanarak dokuyu terk ettiğini gözlerinizin önünde canlandırınız, bir kenara yaznız, tespit ediniz. Bunu aklınızda tutunuz. Biraz sonra lazım olacak.
-
Mukoza yüzeyinde gelişen bir kaç redoks reaksiyonu daha vardır. redoks hücrelerinin elektron vermeye istekliliğini ifade eden envanter voltajına redüksiyon potansiyeli adı verilir. pH ile Eh tahterevalli yaparlar. Bir ortamda birisi yükselirken diğeri düşer.

Yani bir doku, ortam veya sıvı kütlesi elektron vermeye ne kadar istekli ise voltajı o kadar negatiftir ve pH yüksektir. (Sistein, sistin, Vitamin K3, lisin, methionin ve diğer aminoasitler vs)

Elektron almaya ne kadar istekli ise voltajı o kadar pozitiftir. (ozon, oksijen, metallerin hepsi, kan vs..)

Redüksiyon potansiyeli düşük olanların anaerop bakterileri desteklediğine, redüksiyon potansiyeli yüksek olanların anaerobizmi engellediğine dikkat ediniz.

Şimdi yukarıdaki satırlarda aklınızda tutunuz dediğim bilgi ile son verdiğim bilgiyi birleştirelim. Alkali ortamda ağız kokusunun kolaylaştığını kolayca görmeye başladık mı?
-M

Mesaj Tarihi: 13-Mayıs-2015 Saat 17:35

sorununuzun cevabi cok acik uzaklara gitmeye gerek yok...

yorgun uyanmanizin tek sebebi agiz acik yatmaktir nokta. agiz acik yatarsaniz vucut yeterli sekilde oksijeni alamaz en saglikli olani burundan olandir bende ameliyettan sonra uyandigimda dinc kalkardim enerjik dinamik... nerde simdi o gunler... konkalar sis sanirim benim

sizin anlicaginiz sey ; agiz acik uyudugunuz icin emin oalbilirsiniz

Mesaj Tarihi: 13-Mayıs-2015 Saat 20:39
Orjinalini yazan: Gurkan33

sorununuzun cevabi cok acik uzaklara gitmeye gerek yok...

yorgun uyanmanizin tek sebebi agiz acik yatmaktir nokta. agiz acik yatarsaniz vucut yeterli sekilde oksijeni alamaz en saglikli olani burundan olandir bende ameliyettan sonra uyandigimda dinc kalkardim enerjik dinamik... nerde simdi o gunler... konkalar sis sanirim benim

sizin anlicaginiz sey ; agiz acik uyudugunuz icin emin oalbilirsiniz

Ya arkadasim sen herkesi kendin gibi saniyorsun ve bir de kesin ifadeler kullaniyorsun. Diger mesajlarinda boyle. Sen agzin acik yatabilirsin ve yorgun olabilirsin ama her yorgun olan agzi acik yattigi icin yorgun degil. Bu kadar kesin nasil konusabiliyorsun?

Mesaj Tarihi: 13-Mayıs-2015 Saat 21:09
Hocam teşekkür ederim bilimsel bir şekilde açıklama yaptığınız için. Ben sizin bildiklerinizi bilmiyorum tabiki de ve normal bir vatandaş olarak sadece tecrübelerimi paylaşabilirim. Tecrübe konusuna gelirsek;

Bize ikaz ettiğiniz dil arkasına parmak sürüp koklamak işini buradaki herkes maalesef yapıyor ve bende yapıyorum :( ve kokladığımız zaman o iğrenç, insanı kusturacak kokuyu ne yazık ki hissederiz. Ben annemden dahi bununla ilgili bir çok uyarı aldım hatta yanında konuşurken araba içinde vs. beni ulu orta çok azarlamıştır başkalarının yanında, utancımdan yerin dibine girmişimdir.

Yaklaşık olarak 1 haftadır karbonatlı su içiyorum (miktarı günde 1 çay kaşığı kadar azalttım) ve anneme kokuyu bir test eder misin deyip 5 cm yanına yaklaşıp hohluyorum, inadına burnuna burnuna doğru konuşuyorum ve koku var mı diyorum. O da işte böyle düzenli diş fırçalarsan koku falan kalmaz diyor. Bende evet öyle diyorum :)

Buradaki arkadaşlardan ricam ve Murat hocanın teşviki ile sadece 1-2 kişi denek olarak yapsın bunu ve hatta sadece 2 gün devam etsin ve sonuçları bizimle paylaşsın! Tek istediğim bu arkadaşlardan. Onlardan antibiyotik içmesini yada zar zor hazırlanan kürler yapmalarını istemiyorum. Sadece su içme saatlerini ayarlasınlar aynı dediğim gibi ve günde üç defa yarım litre suya yarım çay kaşığı ingiliz karbonatı döküp içsinler. Kendimi deli gibi göstermek istemiyorum. Koku gitti arkadaş! Bilerek insanların yanına sokulup konuşuyorum ve en ufak bir tepki vermiyorlar. Lütfen deneyiniz 2 gün!

Mesaj Tarihi: 14-Mayıs-2015 Saat 00:26
murat hocaminda fikrini almak istiyorum....

Ncort ; arkadasim akil var mantik var sakin bana bi bakterinin vucudunuzu yoracagini soylemeyin guldurmeyin

yorgun uyanmanin tek sebebi vardir istediginiz kbb uzmanina gidin doktor bey benim sorunum var sabahlari uyaninca yorgun uyaniyorum diyin bakalim doktor bey sizin ilk burnunzun icine bakcak konkalar sis mi diye bakin olacak seyleri soyluyorum size ve konkalarin sis oldgunu gorup eklicek burnunuz tikal mi vs tarzi sorular soracak emin olmak icin...

kisacasi istedigniz kbb uzmanina gidin diyin sabahlari yorgun uyaniyorum , diyecegi laf budur ; agzinizdan nefes aldiginiz icin oluyor...

Mesaj Tarihi: 14-Mayıs-2015 Saat 10:14
Mehmet kardeşim suyu böyle içmeye başlayalı yorgunluk gittimi senin Gürkan senin dediğine gelince herkezde aynı olmaz örneğin ben sadece sabah ları değil gün boyu halsizim ve konuştuğum birisi 1 hafta arı ürünleri kullanarak anlattı bu halsizliği yani işin içinde bakteri var bende bu halsizliği candida mantarına bağladım 3 ay sarımsak yuttum söylemesi ayıp dışkılama sırasında kaşıntı oluyordu 1 hafta sonra bitti ama halsizlik geçmedi yani ortada bakteri söz konusu bu arı ürünleri bakterilerin duvarını parçalar hatta yok eder araştırın propolis antibiyotiğin etkisini artırdığı kanıtlanmış.

Mesajı Yazan: cuma
Mesaj Tarihi: 14-Mayıs-2015 Saat 11:17
Gurkan33 kardes doktorlar bile senin kadar kesin konusmuyor.tipta kesin bisey yok diyorlar ki kardesim doktor onun demesi.seni tebrik ediyorum bu konuda:)

Mesajı Yazan: mahoni
Mesaj Tarihi: 14-Mayıs-2015 Saat 14:58
Butun bilgi paylasan arkadaslara ve Murat Hocamıza tsk ederim.
Bu arada bendede hep bir yorgunluk var ve bende de burun deliklerinden biri tıkalı.
Bu arada Mehmet kardesin paylastıgı bilgiyi denemekte fayda vardır zarar yoktur,diye dusunuyorum.Yani kim ne emek harcayıp care olacak bir bilgi bulup paylasırsa minnettar olurum kendi adıma. Gecmis olsun hepimize

Mesaj Tarihi: 14-Mayıs-2015 Saat 16:54
Orjinalini yazan: cuma

Gurkan33 kardes doktorlar bile senin kadar kesin konusmuyor.tipta kesin bisey yok diyorlar ki kardesim doktor onun demesi.seni tebrik ediyorum bu konuda:)

Birbirinizi mahcup etmeyin, ezmeyin arkadaşlar. İncitmeyin. Muhtemelen meşgul iken yanlışlıkla klavyeden dökülmüş bir kaç söz olabilir. Affedici olun.

Basit burun tıkanıklıklarının uyku derinliğini azalttığı ve horlamaya sebep olduğu bilinir. Farinjiti başlatır ve azdırır. Böylece Tip 2 ağız kokusunun sebebi olabilir. Bu zaten bilinen bir şeydir. Fakat beyinde oksijensizlik ortaya çıkabilmesi için uyku apnesine dönüşmesi gerekir. Ancak o zaman oksijensizlik belirtileri ortaya çıkabilir. Bu sebeple her burun tıkanıklığında sistemik bir hipoksi durumu aranması pek gerekli olmayabilir.

Ancak horlamanın minimal de olsa gün içerisinde dikkat dağınıklığına sebep olduğunu iddia eden yayınlar okumuştum. Altında yatan sebep, daralan burun deliğinden az hava geçmesi değil, horlama sırasında uyku derinliğinin azalması olarak değerlendirilir.
-M

Mesaj Tarihi: 14-Mayıs-2015 Saat 17:31
Orjinalini yazan: Aleho

Mehmet kardeşim suyu böyle içmeye başlayalı yorgunluk gittimi senin Gürkan senin dediğine gelince herkezde aynı olmaz örneğin ben sadece sabah ları değil gün boyu halsizim ve konuştuğum birisi 1 hafta arı ürünleri kullanarak anlattı bu halsizliği yani işin içinde bakteri var bende bu halsizliği candida mantarına bağladım 3 ay sarımsak yuttum söylemesi ayıp dışkılama sırasında kaşıntı oluyordu 1 hafta sonra bitti ama halsizlik geçmedi yani ortada bakteri söz konusu bu arı ürünleri bakterilerin duvarını parçalar hatta yok eder araştırın propolis antibiyotiğin etkisini artırdığı kanıtlanmış.

Çok şükür kardeşim yorgunluk hali %70-%75 oranında azaldı. Sabahları yataktan kalkamazdım gün içerisinde ise iş yerinde 1 saat kestirirdim yoksa o gün benim için bitmezdi. Şimdi daha dinç kalkıyorum ve gün içerisinde uyumadan rahatlıkla idare edebiliyorum. Bu benim için büyük bir sorundu ve halloldu. Buda karbonatın bazı bakteri yada mantarları öldürdüğünü yada alkali suyun faydalarından biri olduğunu gösterebilir.

Bu arada kim başladı içmeye benim tarif ettiğim gibi?

Mesaj Tarihi: 14-Mayıs-2015 Saat 17:40
Bu arada kısa bir bilgi geçeyim; galiba rehavete kapılıp diş temizliğine önem vermemem sonucu ve özellikle bu sabah kahvaltıda yediğim koku yapıcı sandviçten (kaşar,salam,pastırma ve kavurma :D ) sonra, dil arkasında bir süre sonra önceye nazaran %50 daha hafif bir koku oluştu ki bu bile şu an ki halim için felaket demek :) Aklıma diş fırçalamak geldi ve dişimi, dilimi fırçaladım. Sonuç: mükemmel.

Önceden dişimi dilimi günde 10 kerede fırçalasam en fazla 5 dk fayda veriyordu, birde şimdiye bak koku sıfır :)

Mesaj Tarihi: 14-Mayıs-2015 Saat 20:47
Evet,kesinlikle Murat Hocamın yazdıklarına katılıyorum.
Lutfen birbirimize kırıcı laflar yazmayalım.
Cunku zaten hepimiz bu koku problemimizden kahroluyoruz,psikolojok acı cekiyoruz!
Sevgide yarışalım arkadaslarım.
Mehmet kardes senin yazdıklarını uygulayacagım bu gunlerde ve gelişmeleri paylaşırım tabiki.
Cunku her emek karşılık saygıyı hak eder ve karşılıgı olmalıdır.Yani neticeyi bilmen kesinlikle hakkındır.
Bu ara bende radikal baska bir sey deniyorum.Bakalım eger olumlu neticelenirse,burda paylaşırım tabiki.
Sevgiyle kalın

Mesaj Tarihi: 14-Mayıs-2015 Saat 20:51
Duzeltme...
Cunku her emek saygıyı hak eder,yazmak istedim.

Mesaj Tarihi: 14-Mayıs-2015 Saat 23:55
Dil pasi ne durumda?

Mesaj Tarihi: 15-Mayıs-2015 Saat 10:03
Dil pasında %20 lik bir azalma mevcut. Ne olur dil pası bilemiyorum. belki oranı artırmalıyım.

Mesajı Yazan: umit
Mesaj Tarihi: 15-Mayıs-2015 Saat 11:32
Yemeklerden sonra aşırı gaz ve şişkinlik gibi mide bağırsak sorunları yaşayan, İBS belirtilerine sahip, B12 vitamin eksikliğine bağlı yorgunluk, bedende güçsüzlük hissine sahip kişilerin Gluten'e karşı alerjik reaksiyonu olabileceği de dikkate almanız gerekebilir.

http://www.prognosnls.com/gdo---gluten-intolerans-.html

Son zamanlarda benim dikkatimi çekti, ekmek, bulgur gibi buğday ürünlerini yedikten sonra son 2-3 yıldır ara ara yaşadığım bu alerjik reaksiyonlar artmaya başladı bende. Bu gluten intoleransı ile birlikte konka şişmesine bağlı burun tıkanıklığı ve dil pası da artıyordu. Okuduğum bir yazıda bağırsak ve mide rahatsızlıklarının sinüzit gibi üst solunum yolları enfeksiyonlarını da tetiklediği yazıyordu, ne kadar doğrudur bilemiyorum.

Mesaj Tarihi: 15-Mayıs-2015 Saat 11:41
Amacim kimseyi kirmak degildi.sonucta bende burdaki herkes gibi agiz kokusuna care bulmaya calisan bi vatandasim.ama burda paylasimda bulunurken kesin net ve israrci ifadeler kullanmamaya dikat edersek daha iyi olacagini dusunuyorum.sonucta biz doktor degiliz.senin sorunun kesinlikle sudur hangi doktora sorarsan sor gibi ifadeler de hic hos degil.bu gibi ifadeler burayi okuyan bazi arkadaslari yanlis yonlendiredebilir.

Mesaj Tarihi: 15-Mayıs-2015 Saat 13:07
hala yok mu koku hocam?

Mesaj Tarihi: 15-Mayıs-2015 Saat 19:46
Evet gürkan hala yok. Hatta bugün deneme amaçlı çok az miktar karbont miktarını artırdım sanki çok daha ferah bir nefesim var gibi hissediyorum şu an da. Sizce yarım litreye yarım çay kaşığından çok az daha fazla atarsanız daha etkili olacağı kanaatindeyim

Mesaj Tarihi: 16-Mayıs-2015 Saat 10:58
simdi toplamda kac gundur kullaniyorsunuz karbonati

ve kac gundur koku yok

Mesajı Yazan: vekol
Mesaj Tarihi: 16-Mayıs-2015 Saat 11:12
Hocam peki sizin koku burundan da geliyor muydu benim koku burundan da geliyor bu sizce neyle alakali olabilir

Mesaj Tarihi: 16-Mayıs-2015 Saat 19:37
Burundan da geliyordu. Her yerden geliyordu :) Arkadaşlar bakın koku nedeni anaerob bakteriler! Midede helikobakteriler vs. Bunları öldürmek için ortama oksijen gitmeli. Karbonat ile bunu sağlıyoruz. 10 gündür kullanıyorum 10 gündür koku yok. Üstüne üstlük 3 günde 1 kez tuvalete çıkan ben şimdi 2 günde bir veya 1 günde 1 hatta 1 günde 2 kez bile çıkabiliyorum. Çok faydası var. No poo olayına da girdim hazır karbonat varken. Saça da baya faydası oldu yağlanma gitti :) Aman siz denemeyin!

Mesajı Yazan: vekol
Mesaj Tarihi: 16-Mayıs-2015 Saat 23:41
Hocam peki karbonatı uyguladıktan ne kadar süre sonra koku kesildi benden yarindan itibaren uygulamaya başlıycam

Mesaj Tarihi: 17-Mayıs-2015 Saat 13:49
Yaklaşık bir gün sonra.

Mesajı Yazan: delux
Mesaj Tarihi: 18-Mayıs-2015 Saat 07:08
mehmeh abi dun sadece oglen icmisdim simdi sabahda icdim sanki etkisini hisseder gibi oluyorum midedeki kokuyu bastirmis bir his var icimde..

Mesaj Tarihi: 18-Mayıs-2015 Saat 12:32
Bu iş hissiyatla olmaz kardeşim ya vardır, ya yoktur. Düzenli su içilmeli. Günde 2-2.5 lt. su içilecek. Bunun 1-1.5 lt.si karbonatlı olacak. Saatlerini yazdım ana mesajda. Aklına takılan bundan sonra özel yerine buradan sorsun ki herkese aynı açıklamayı yapmak zorunda kalmayayım hemde herkes faydalansın.

Mesaj Tarihi: 18-Mayıs-2015 Saat 16:16
Mehmet ve Umit kardes,guzel bilgiler paylaşıyorsunuz.Ayrıca Cuma kardese de cok tsk ederim verdigi bilgiler icin.
Burdaki ufacık bir bilgi cok işe yarayabilir.
Katkı sunan herkese kendi adıma tsk ederim.

Mesaj Tarihi: 18-Mayıs-2015 Saat 20:57
Bugün et yiyordum yanında soğan servis etmişlerdi. Ben bir soğana baktım bir ete yılların hasreti :) Neyse, yemek bitmek üzereyken aklıma geldi artık koku olmadığı gömüldüm soğana :D Kolay değil, psikolojiden kurtulamıyor insan. Aradan 1.5 saat geçti ne su içtim ne de başka bir şey soğan kokusu %85 yok oldu :) Ağzının kokmaması çok hoş bir duygu. Diğer arkadaşlarda gerek bu yöntemle olsun gerekse diğer tedavilerle olsun sıhhatlerine kavuşmasını Allahtan niyaz ederim. Bir nükte olarak paylaşayım dedim...

Mesajı Yazan: afaff
Mesaj Tarihi: 19-Mayıs-2015 Saat 11:29
mehmet bu karbonat olayına ne kdr süre daha dvm etmeyi planlıyorsun bi süre sonra bırakacak mısın yoksa sürekli dvm etmeyi düşünüyor musun bi de ilk başta sabah öğle akşam kullandığını söledin şu an hala günde 3 kez mi kullanıyorsun yoksa sabah ve akşam olmak üzere 2 ye düşürdün mü cvplarsan sevinirim

Mesaj Tarihi: 19-Mayıs-2015 Saat 13:51
Arkadaşlar neden bırakayım ki karbonatı? 19 litrelik damacanama 1 yemek kaşığı atıyorum. (tabi önce kaynar su döküp çözüyorum.) Sadece ağız kokusu için değil, bağışıklık sistemim ve aynı zamanda sindirim sistemim için çok iyi

Mesaj Tarihi: 19-Mayıs-2015 Saat 14:01
Mehmet kardeşim ben normal karbonatla yapıyorumda faydasını görmedim ilk gün geçer gibi oldu ama gitmedi ben ingiliz karbonatıylamı denesem acaba bütün eczanelerde satılıyormu?

Mesaj Tarihi: 19-Mayıs-2015 Saat 17:55
Evet satılıyor. Su saatlerine dikkat ettiniz mi? Su miktarınıza dikkat ettiniz mi? Arkadaşlar saf bikarbonatla deneyiniz. Marketlerdekilerin içinde başka şeylerde var.

Mesaj Tarihi: 20-Mayıs-2015 Saat 08:29
Mehmet senin yontemi denicem bakalim.ama kendime gore duzenleyerek:)cok su icemiyorum malesef midem bulaniyor.hergun 1 bardak suya yarim cay kasigi karbonat atip icicem bakalim etkisi olacak mi..

Mesaj Tarihi: 20-Mayıs-2015 Saat 10:11
Pek fayda göreceğini zannetmiyorum ama yine de denemekten zarar gelmez. 1 bardağa yarım çay kaşığı az olur 2 bardağa yarım çay kaşığı at.

Mesajı Yazan: sayko
Mesaj Tarihi: 20-Mayıs-2015 Saat 12:56
Mehmet bey sadece sabahları aç karınla yemekten önce içiyoruz değilmi, öğlen ve akşam yine aç karınla falan değil değilmi? Sabah mesala kaç bardak su içmeliyiz?

Mesaj Tarihi: 20-Mayıs-2015 Saat 15:50
Cuma asıl mesele su içmekte ne kadar fazla su olursa o kadar iyi olur karbonatta hızlı yayılır ben Kbb a gittiğimde sinizit vs çıkmadı doktor günde en az 3 litre su içmen lazım dedi bide bolca burun temizleme kiti kullanmamı önerdi

Mesaj Tarihi: 20-Mayıs-2015 Saat 18:10
Arkadaşlar son kez yazıyorum artık sorulacak bütün soruları cevapladığıma inanıyorum. Son kez yazıyorum;

Sabah kalktınız, mutfağa gittiniz. 500 ml. su için. Bunun içine yarım çay kaşığından biraz fazla ingiliz karbonatı atın (eczaneden alın) Yarım saat geçmeden kahvaltı etmeyin. Kahvaltıdan ve her öğünden en az 2 saat geçene kadar su içmiyoruz! Yine aynı şekilde 3 öğünden yarım saat önce su içiyoruz ve o yarım saat gene bir şey yiyip içmiyoruz. Aralarda istedğiniz kadar su içebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken şey su saatleri! Günde 2.5 lt su içeceksiniz. Ben 1 litre içer içmezdim. ama çok şükür alıştım ve çok rahatım. Unutmayın vücut susadığının farkına varmayabilir. Siz hedefiniz olan 2.5 litre suyu mutlaka içeceksinz. Yemeklerle beraber çay, ayran içmiyoruz ilk bir hafta. Colayı ve gazlı içecekleri hayatınızdan çıkartın!

Günlük içeceğiniz su miktarının 1 litresini karbonatlı içeceksiniz. Yarım litre sabah, yarım litre akşam yemeğinden 2 saat sonra. Ama ilk hafta öğlen yemeğinden önce de yarım litre karbonatlı su için.

Hazırlamakta zorlanan arkadaşlar 1.5 lt.lik suyu akşamdan hazırlasın ve içine 1,5 çay kaşığı karbonat atsın. Karbonatlı suyu oradan içsin miktarına uyarak ve geri kalan suyu normal içsinler. İçtiğiniz normal suyun PH derecesi 7.5 ve üstü olsun.

Soracağınız başka sorular olursa cevaplarım ama artık hangi karbonat olacak, ne kadar su içeceğim, içmesem olmaz mı gibi sorular sormayın. Herkesin dünyası kendine. Ben bu %100 herkeste işe yarar demiyorum ama bir çoğumuzda işe yarayacağını biliyorum. Tek amacım birinizin daha kokudan kurtulmasıdır.

Kullanımı zararsızdır.

NOT:Yüksek tansiyonu olanlar karbonat miktarını yarı miktarda kullansın.

Mesaj Tarihi: 20-Mayıs-2015 Saat 18:13
Eklemeyi unuttum; Suyun içine karbonatı atmıyorsunuz. Önce karbonat üstüne onu fokurdatacak kadar az miktarda kaynar su ilave ediyoruz sonra su. Yada suyun içine hariçte bir cezvede sıcak su ile çözdüğünüz karbonatı ekliyorsunuz. Hepinize ağız kokusu günler dilerim :)

Mesaj Tarihi: 20-Mayıs-2015 Saat 20:09
Bir bardaga yarım cay kasıgı cok olur,demek istedin sanırım Mehmet kardes!?

Mesajı Yazan: aysel
Mesaj Tarihi: 20-Mayıs-2015 Saat 20:11
Merhaba arkadaşlar ben normal karbonatla denedim faydasını göremedim. Ama bence mehmet beyın dediği gibi ingiliz karbonatiyla denemek faydalı olabilir suan bulamam diye denemedim. karbonatın bir çok hastalığa derman olduğunu okudum kanser vs. Bu yüzden deneyebilen arkadaşlar denesin sonuçlara bakalım.

Mesaj Tarihi: 20-Mayıs-2015 Saat 23:11
Orjinalini yazan: mahoni

Bir bardaga yarım cay kasıgı cok olur,demek istedin sanırım Mehmet kardes!?

Aynen öyle

Mesaj Tarihi: 21-Mayıs-2015 Saat 15:13
Murat hocam, bir şey dikkatimi çekti. Uzun süre yemek yemediğim zaman ağzı kokmayan insanlardaki gibi hafif bir ağız kokusu oluyor, yani açlık kokusu oluyor ama çok hafif. Yemek yediğim zaman tamamen geçiyor koku. Önceden yemek yemezsem koku acayip boyutlara ulaşırdı. Geçirmek için bir şey yediğimde ise bu sefer yemeğin kokusu iğrenç olurdu. Şimdi yiyorum ve 3-5 dk içinde yemeğinde kokusu gelmiyor. Yani sadece ağız kokum değil bünyemde normale döndü. Çünkü; normalde bir insan uzun zaman yemezse ağzının bir miktar kokması gerekir zannımca. Bir anektod olarak anlatayım dedim.

Mesaj Tarihi: 21-Mayıs-2015 Saat 15:16
Bu arada arkadaşlar yabancı forumlarda ben yazmadan evvel bunu kullananlar varmış. Özellikle mide ve sindirimden kaynaklı ağız kokuları ve ek olarak koku burundan falanda geliyorsa, onlarda harika sonuçlar oluşturmuş. Tabi su saatleri ve miktarına dikkat edilerek.

Mesajı Yazan: Eso90
Mesaj Tarihi: 21-Mayıs-2015 Saat 22:15
Mehmet bey, yazdığınız yöntemi mutlaka deneyeceğim, çok teşekkür ederim. Yalnız kısa bir sorum olacak, karbonatlı suyu öğlen ve akşam yemeklerden 1/2 saat öncemi yoksa yemeklerden 2 saat sonra mı içeceğiz? Sabahları kalkınca aç karnına içilecek ve yarım saat sonra kahvaltı edilecek ve 2 saat su içilmeyecek demişsiniz, orayı anladım, fakat öğlen ve akşam da aynı yöntemmi? Tam anlayamadım orasını kusura bakmayın. Sanki bazı yerlerde karbonatlı su öğlen ve akşam yemeklerden 2 saat sonra içilecek demişsinizde, sanıyorum bu nokta önemli onun için emin olmak istedim. Teşekkür ederim tekrar.

Mesaj Tarihi: 22-Mayıs-2015 Saat 10:10
7 mesaj yukarıda gerekli açıklamalar yapıldı. Lütfen okuyunuz.

Mesaj Tarihi: 22-Mayıs-2015 Saat 10:36
Karbonat gibi çok bilinen bir maddenin, olası zararlarından gözü korkan arkadaşlarım için bir kaç çift laf edeceğim.

Beyin yıkaması sayesinde bugün bir çok konuda sağlıklı kararlar veremiyoruz. Bunlardan birisi de şüphesiz ki TIP. En ufak bir baş ağrısında ağrı kesici içecek kadar akıl tutulması yaşıyoruz. Antibiyotik gibi bütün vücudun bağışıklık sistemini zayıflatan hapları leblebi gibi yutuyoruz. Millet hastalıklardan dolayı kırılıyor. Çünkü modern tıp hastalığın kaynağını değil, aksine sonucunu geçici olarak tedavi etme yolunu seçmiş durumda. Antibiyotik içen arkadaşlar kokuyu değil kokuya neden olan bakterileri öldürüyor. Ama bakterilere neden olan şeyi bilmiyoruz.

En basit örnek günlük kullandığımız şampuanlar, diş macunları vs. onlarca kimyasal madde barındıran ve bizi bir şekilde etkileyen ve haklarında bir sürü spekülatif yorumlar barından ne idüğü belirsiz bileşkenler...

Ben diyorum ki; hadi doktorlar benim ağız kokumu geçirsin! Onlarca doktora gittim neden beni tedavi edemediler? Neden ilaçları bir işe yaramadı? Belki sağlığımı daha çok bozdu. Kullandığım reflü ilaçları madem ki karbonatla aynı etkiyi yapıyordu da, neden reflüm rahatlamadı, neden ağız kokum geçmedi? Bana şöyle olabilir böyle olabilir yerine şudur budur diyemediler! Bir diş hekimi dilini kesmemiz lazım dedi gülerek ve yanında hanımı vardı ne kadar üzücü ki o da bir diş hekimiydi ve o da güldü. Bu mu bana vaat ettiğiniz şifa, dilimi kesmek mi? Seneler boyunca arkadaş ortamımın iyi olmasına rağmen yanlarında konuşamadım hep açık havalarda uzakta oturdum! Geziye çok gitmek istediğim halde otobüste ağzım kokar diye gidemedim. Ne biçim adamsın dediler ama ben diyemedim hastalığımı. En güzel yıllarım ve zamanlarım mahvoldu.

Kendi hastalığımı kendim tedavi ettim! Bunu da su içerek ve içine yarım çay kaşığı karbonat atarak yaptım!!! Bu karbonatı, milyarlarca dolarla oynayan ilaç firmaları üretmedi diye küçümsemek yada korkmak mı gerekiyor. Asıl korkmanız gereken o dolandırıcı ilaç firmalarıdır. Allah ellerine düşürmesin.

Mesaj Tarihi: 23-Mayıs-2015 Saat 13:03
Mukemmel bir yazı,ve içimizdeki isyanın dışa vurumu cok guzel ozetledin Mehmet kardes.Buldugun sey sana iyi geliyorsa,o senin ilacındır,yapıştır gitsin!
Seni tebrik ediyor ve araştırmaların,emegin icin de tesekkur ediyorum. Bence bu yazıyı kopyalayıp,gittigimiz,ama kendini bilmez doktorlara okutmamız lazım. Şifalar diliyorum herkese

Mesajı Yazan: Mağdur42
Mesaj Tarihi: 23-Mayıs-2015 Saat 23:28
Vay be.. Gerçekten bu psikolojiyi bunu yaşamadan kimse anlamaz.. Eski arkadaşlarım denk geliyor tanımamazlıktan gelip uzaklaşıyorum oradan. Sadece benden tiksinmesin aklnda o eski ağzı kokmayan çocuk olarak kalayım istiyorum. Okulda derslere gitmek istemiyorum kimseyi rahatsz etmemek için. Bahar şenlikleri vardı gitmedim. Sayamadığım binlerce olay olmuştur. Sizlerde de oluyordur. Allah yardımcımız olsun. Ben şöyle düşününce biraz da olsa içim rahatlıyor. Bu da Allahın bize verdiği bir imtihan. Sonuçları belki bizi cennete götürecek. Allah bir hastalık yarattıysa onun şifasını da yaratmıştır. Kardeşlerim herkese şifalar diliyorum...

Mesajı Yazan: nurka
Mesaj Tarihi: 24-Mayıs-2015 Saat 10:47
mehmet harbiden güzel yazı duygulandırdın kardeşim.

şuan ben ilaç tedavisindeyim koku gitti diyebilirim. ama tekrar gelmeyeceği ne malum ? eğer gelirse karbonatlı suyu deneyeceğim ama şuan bekleyip görücem.

benimde aklıma bu ağız kokusu yüzünden üniyi bitiremem ve bu zamana kadar kız arkadaşımın olmaması geldi. hayatım alt üst oldu 10 yıl içinde.

haziranda askere gidiyorum kokuyu çözmüş bir şekilde bakalım orda geri gelecek mi allah bilir.

Mesaj Tarihi: 26-Mayıs-2015 Saat 16:47
3 gündür içmiyordum ve bugün tekrardan içtim yarım bardak karbonatlı suyu. Dünde alabildiğine balık ve soğan yedim, bilirsiniz fena bir ikili. Sonuç hala mükemmel. Yani 10 günlük tedavinin ardından 3 günde bir yarım litre suyun içine yarım çay kaşığı karbonat atarak sabahları içtiğiniz takdirle gayet istikrarlı sonuçlar alabilirsiniz. Bir sonraki hedefim 1 hafta içmemek. Eğer işe yararsa süper olur. Bu arada yemelerden hemen sonra diş ve dil fırçalamak süper faydalı haberiniz olsun.

Mesaj Tarihi: 26-Mayıs-2015 Saat 20:19
Mehmet kardeşim ben 3 gündür kullanıyorum ama sonuç iyi sonuç alamadım maalesef ilk gün geçer gibi oldu ama geçmedi boğazım sürekli doluyor ağzımda koyuluk var senin ağı kokun nidazol flagly ile felanmı geçiyodu birde kullandığın İngiliz karbonatı ve su hazırsa markasını yazarmısın ben bu karbonatı kullanıyorum sonuç alamadım http://www.oroilaclari.com/images/oro-urun-ingiliz-karbonatib.jpg

Mesaj Tarihi: 27-Mayıs-2015 Saat 07:43
Demek ki sende nokta atışı yapılıp tedavi edilecek bir rahatsızlığın var. Bende nidazol içince koku tamamen geçiyordu. Reflü vardı. Burunda konka şişmesi ve deviasyon. Burundan koku gelmesi. Açken ve tokken aşırı ağız kokusu.

Karbonat etki etmediğine göre, ağız içine tekrar baktırmanı öneririm.

Mesaj Tarihi: 27-Mayıs-2015 Saat 13:01
Baktırdım hemde kaç sefer hatta en iyi kamerayla esnek olanla boğazıma iyice bakıldı Kbb yoğun reflün var ses tellerin hasar görnüş dedi Gastroya gittim reflü yok dedi anlamadım geniz akıntısı hissediyorum boğazım doluyo hele sabahları kalktığımda yarım saat boğaz temizliyorum sen bana kullandığın karbonatın markasıyla suyun markasını söyle bu sudaki mineraller Ph vs de önemli diyosun zaten hemen deneyim Kbb a bidaha gitcem ama gene bişey yok diycek kesin

Ayrıyetten balığı sürekli yermisin ve hangisini yersin Sorma nedenim bi sfer bende Hamsi+B vitamini kombinasyonu ve Benoxol kullandğımda koku 2 gün gitmişti bi balıkla bi bağlantı varmı onu arıyorum

Mesajı Yazan: afaff
Mesaj Tarihi: 27-Mayıs-2015 Saat 21:04

Ayrıyetten balığı sürekli yermisin ve hangisini yersin Sorma nedenim bi sfer bende Hamsi+B vitamini kombinasyonu ve Benoxol kullandğımda koku 2 gün gitmişti bi balıkla bi bağlantı varmı onu arıyorum

aleho balıkla sürekli bi bağlantı kurmaya çalışıyorsun ben sana yardımcı olayım eğer kokuyu balık mı geçirdi geçirmedi mi anlamak istiyorsan omega 3 hapı kullan işe yararsa balık geçirmiştir yaramazsa balığı unut

Mesaj Tarihi: 28-Mayıs-2015 Saat 06:04

Baktırdım hemde kaç sefer hatta en iyi kamerayla esnek olanla boğazıma iyice bakıldı Kbb yoğun reflün var ses tellerin hasar görnüş dedi Gastroya gittim reflü yok dedi anlamadım geniz akıntısı hissediyorum boğazım doluyo hele sabahları kalktığımda yarım saat boğaz temizliyorum sen bana kullandığın karbonatın markasıyla suyun markasını söyle bu sudaki mineraller Ph vs de önemli diyosun zaten hemen deneyim Kbb a bidaha gitcem ama gene bişey yok diycek kesin

Seninde mi dilinin arkasi beyaz onleri normal? Bazen onlerde de beyazlik oluyor genelde benim ama asil koku yapan yer arkasi.

Mesaj Tarihi: 28-Mayıs-2015 Saat 11:44
Balığı sürekli yemem arada sırada yerim ama yediğim zaman ağız kokum daha aşırı bir şekilde kendini belli eder. Vallahi kardeşim karbonatın markasının bir önemi olduğunu zannetmiyorum. Çünkü içindeki etken madde sadece kendisi = sodium bikarbonat. Markanın ne önemi var? Dr. oetker in karbonatına baktım o da katkı maddesiz. 20 yada 25 grami 75 kuruş. Hemen hemen aynı para eczane ile. İçtiğim su Erikli su. Tekrardan dene bakalım ama saatlere dikkat et. Belki faydasını görürsün inşAlah.

Mesaj Tarihi: 28-Mayıs-2015 Saat 17:13
Valla bilmiyorum beyler deniycem bişeyler Ph değeri 8.5 üzeri su deniycem ve günde 3 litre felan içecem

Ncort bu dildeki beyazlık olayı karışık İbs hastalarınada sordum onlarında dilinde beyazlık varmış
ama sadece sabahları az bi koku oluyo sonra gidiyo diyo dişlerini dilini fırçalıyomuş fayda etmiyomuş
Gaitada helico testide negatif çıktı benim galiba sorun tükürük bezinde ya ağzımda yoğunluk var bazen tuzlu gibi tat oluyo ağzımda boğazımda sürekli doluyor özellikle yemekten sonra hemen banyoya boğaz temizlmeye gidiyorum bakalım gene gidecm Kbb a bu sefer tükürük bezi mevzunu açacam ilkinde günlük en az 3 litre su iç dediydi ama bakalım bide tükürük bezine baksınlar taş felan vardır belki bu ağız kokusu yüzünden koskoca hastaneyi bezdirdim arayıp döküyolardı daha sorununuz bulunmadımı diye :D bende başka hastaneye başladım İnşallah bunlar bezmeden hastalık bulunur tersine birde günde sadece 1 yere muayene olabiliyomuşuz

Mesaj Tarihi: 28-Mayıs-2015 Saat 18:11
Kardeşim ben senin karbonat meselesine başlamak istedim de bir denk gelmedi sınavlar olduğundan. Bende senin şu su meselesine dikkat etmeye çalıştım içine karbonat atmasam da sabah kalktığımda su içtim yarım saat birşey yemedim. Ve yemekten snra 2 saat su içmedim. Bunu düzenli bişekilde yaptm. Meyve eksik etmedim. Soda içtim günden 1 tane. Şu anda kokum yarı yarıya azaldı. İnşallah iyileşirim senin gibi. Allah senden razı olsun

Mesajı Yazan: evian
Mesaj Tarihi: 28-Mayıs-2015 Saat 18:47
B. Vitaminleri biberiyede dogal olarak var biberiye cayi icmeyi gargarasi yapmasi deneyen oldumu?

Mesajı Yazan: evian
Mesaj Tarihi: 28-Mayıs-2015 Saat 18:59
Ben cok uzun zamandir tedavi olmaya calisiyorum.belki yuzlerce degisik recette denedim lakin négatif.cok analiz cok tarama ve dort ameliyat gecirdim degisiklik olmadi sonki check up ta antigène carcino embryonnaire 78 ng cikti ve tumorden suphelendiler.comple makinadan gectim mideye cigerlere ve bagirsaklara camera ile baktilar birsey yok her résultat temiz sadece sinusite cikti yine yine yaptirdim testi buseferde a.c.e.70 ng cikti Hayirlisi insaAllah kulak burun ve bogazimda n cok rahatsizim ben sol taraf hep

Mesaj Tarihi: 29-Mayıs-2015 Saat 09:12
Mağdur42 umarım en kısa zamanda karbonatı denersin 75 kuruşa 25 gramı. Buda nereden baksan 10 gün gider. Arada sırada hafif koku oluyor yediklerimden dolayı, sizde de olabilir! Bu durumda hemen dilimizi fırçaladık mı koku falan kalmıyor gene uzun süren temizlik ve ferahlık hissediyoruz. İnşallah bir an önce denersin ve sonuçlarını bizimle paylaşırsın Mağdur42

Mesaj Tarihi: 30-Mayıs-2015 Saat 00:00
Bugun arkadaşlarla mangal yaptk kimse benden tiksinmedi :) koku baya azaldı hissediyorum ama var ynede tabi. Deneyeceğim bir an evvel sonuçları paylaşacağım. Su temizleyip gidiyor belkide bol bol su içiyorum. Hijyen çok önemli bence bizler için. İnşallah en kısa zamanda kurtulurum. Bu arada bahar alerjim var benm sabahları kalkınca burun dolu oluyor. Sinüsleri de bunun sayesinde iyice temizliyorum.
Aklıma gelmişken söyleyim araştırdığım birşeyi. Diş macunlarının bazılarında titanyum dioksit diye birşey var zararlı birşey olduğunu duydum. Bende doğal diş macunu aldım. Kimyasaldan uzak durmaya çalışıyorum. Murat Hocam titanyum dioksit ile ilgili bir bilginiz var mı

Mesaj Tarihi: 04-Haziran-2015 Saat 16:25
Mehmet gidişat nasıl halen ağız kokusu ve ağız koku kalması yokmu

Mesaj Tarihi: 04-Haziran-2015 Saat 22:35
Koku falan yok 2 günde 1 bardak su içiyorum karbonatlı hepi topu bu.

Mesaj Tarihi: 05-Haziran-2015 Saat 14:01
Az bir koku olursa belki anlayamazsin. O yuzden ailenden birine 0 ile 10 arasinda bir deger vermesini soyle. Bazi kisilerin de agizlari cok az kokuyor bu bile igrenc bence.

Mesaj Tarihi: 06-Haziran-2015 Saat 11:45
Yok kardeşim, annemin yanına sokulup konuşuyorum. Kadının koku hassasiyeti var, vazo bile alsa koklar :D Önceden sürekli beni tenkit ederdi şimdi ağzını açmıyor. demek ki koku yok. Zaten soruyorum merak etme

Mesaj Tarihi: 07-Haziran-2015 Saat 10:32
Mehmet seninki nidazol flagly kullandığında geçiyomuydu Bu sorunu internetten bi Kbb doktoruna sordum dedim birsürü doktora gittim hepside bişeyin yok diyo ama çevrem ağzımın koltuğunu söylüyo dedim verdiği cevap O doktorların sizde bişey yok demesi olmadığı anlamına gelmez doğru doktoru bulana kadar devam edin

Mesaj Tarihi: 07-Haziran-2015 Saat 12:52
Bir şey fark ettim dün. Kaşar almıştım, marketten değil ama kaliteli olanlardan. Biraz fazla yedim ve ağız kokusu oluştu!!! Hemde önceki gibi. Her neyse akşam oldu koku azaldı. Yemekte bol soğan yedim denemek için. Soğan kokusu 1 saat içinde %90 azaldı. Önceden olsa 25-30 saat arası kalırdı soğan kokusu. Şimdi şüpheye düştüm. acaba süt ürünleri özellikle kaşarın ne gibi bir etkisi olabilir. Murat hocam yardımcı olabilir misiniz? bir ara bağırsak floarısının bozuk olabileceği ile ilgili bazı şeyler okumuştum. Bazı besinleri tam sindiremezlermiş. Yani kabızlık veya ishal olmak ile ilgili bir durum değil, bağışıklık sistemini bozmaya kadar gidiyormuş iş. Siz ne diyorsunuz hocam?

Mesaj Tarihi: 08-Haziran-2015 Saat 12:28
Valla sen kaşar dedinya Mehmet direk aklıma eski beslenme tarzım geldi ben spor Yapan biriyim sütte protein açısından önemli günlük 1 litre pastörize süt alır içerdim buz sütü sabah açki karnına içerdim ağız kokum ondan sonra başladı acaba bu süt ürünlerinin fazla tüketilmesi bi bakteriyemi yol açtı 2. Tahmininde çok fazla makarna yerdim ve fazla çiğnemezdim acaba tükürük bezi işlevi azaldıda bi bakterimi engelliyor çünkü flagly felan kullandığınızda ağzımız ferah oluyo tükürükte artıyor

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat