Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Çareniz burada lütfen dikkatli okuyun Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
İcardi
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2
Alıntı İcardi Cevaplabullet Konu: Çareniz burada lütfen dikkatli okuyun
    Gönderim Zamanı: 16-Mart-2024 Saat 22:49
Uzatmadan yazmak istiyorum, üye değildim ara ara gelir belki çare bulurum diye okurdum burda yazılanları. Benim gibi bu çileyi çeken birsürü insan olduğunu gördüm. 26 yasındayım bu yasıma kadar çektiğim pisikolejik zorluğu en iyi sizler anlarsınız onun için uzatmaya gerek yok… çok titiz bir insanım çözüm için çok para harcadım çok doktora gittim ama bilin ki günümüz tıp dünyası bizi yok sayıyor hiçbir çaresi yok yaptıkları çözümlerin şimdi size iyileşme sürecini anlatıyorum lütfen dikkatli okuyun, sırf bir kişinin bile gülüşüne vesile olurum diye üşenmeden geldim yazıyorum bir Allah razı olsun deyin yeter.. çaresizce çok dua ettm ve Allah duamı kabul etti karşıma bentonit kili isimli ilacı çıkardı gerçi bir ilaç değil bu doğada yetişen bir kireç türü. Bu bentonit kili bağırsaktaki kötü bakterileri öldürmeden onları mıknatıs gibi çekip dışkı yoluyla dışarı atıyor ve bağırsakları tertemiz yapıyor. Bizim nefesimizin kokma sebebi zararlı bakterilerin bağırsağımızı esir alması ve geçirgen bağırsak sendromu yaşamamız. Antibiyotik kullanımında o bakteriler ölüyor ama direnç sağlayıp daha güçlü halde bağırsaklarda bulunmaya devam ediyor ama bentonit öldürmediği
İçin direnç sağlayamadan vücüttan defolup gidiyor. Youtubeden bentonit kili ve curcumin. Olarak aratın ve tüm vidioları izleyin. Ben 2 haftadır kullanıyorum ve eşime sorup tasdikledim dilimdeki pas dahi gitti. 2 hafta savah ve aksam aç karnına bentonit ve kurcumin aynanda içiceksiniz 3 ay boyu devam. Bağırdakları tertemiz yapmakla kalmıyor bağırsaktan kaynaklı reflü gsstrir ülseride yok ediyor Allahın izniyle ☺ rabbime şükürler olsun böyle bir nimet yaratmış hayatıma yeni başlamış sayıyorum. Kendim iyi olup bırakmak istemedim bir kişi dahi olsa mutlu olmasını bu çileden bu ızdıraptan kurtulmasını istiyorum. Rabbim hepinize şifalar versin uzattım hakkınızı helal edin. Bu sürecte eşimin bana yaklaşıkı değişti eskiden benden uzak dururdu artık dibimde. Sabahları kalktığında eşini öpebilmek yanında nefes alabilmek bunlar bizler için büyük hayaldi lütfen üşenmeyin dediklerimi yapın.
IP
kaderarkadaşlar
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 162
Alıntı kaderarkadaşlar Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Mart-2024 Saat 01:26
Öncelikle geçmiş olsun senin için çok sevindimm. Ve teşekkir ederiz bizi bilgilendirdiğin için. Bir arkadaşımız daha bırada yazmıştı. Ben de ramazandan sonra kullanacağım inşallah. Cesaret edememiştim ama zararlı birşey değil sanırım. Bende çok dua ediyorum ve zamanı geldiğinde duamın kabul olacağına inanıyorum…
Sadece bentonit kullansak yetmezmi yanında curcumin şart mı acaba ?
IP
Gececekinsl2
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 106
Alıntı Gececekinsl2 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Mart-2024 Saat 11:08
Slm arkadaslar bayadir girmiyordum yeni gelismeler var benim durumumda ..

Son gittigim Doktor Gastroenterologie deki Doktorun dedigini aktariyorum

Miteinander cikisina bakcam diyen doktordu

Neyse narkoz sonra bakti felan fisman konustuk ve Gerd hastaligi var sende dedi 2 ayligina ilac yazdi ve diet yap gecer dedi koku kesinlikle ordan geliyor diyor iyi sindemiyorun oda koku yapiyor ve mide asidi asiri varmis hala hat yazdi

Hap su durotiv 40 mg her sabah en güclüsü bu bunt dene 2 ay boyunca cikolata ve Saat 18 den sonra yemek yasak

Amaleyat icin ise senin baretinden yukari kacip mide borusunun yanina yerlesen mideyi almis asagiya kelepce yapmas yukari kacmasin diye buda mide borunun daha iyi koruyor dedi

Ama ana nedeni haha duruyor miden normal suan her insandaki gibi yukarda mide borusunun yanina yerlesmemis ..yani Gerd hastaligin gecer diyor Gerd hastaliligin bütün syptonlari var beide amaleyattan sonra baya bir hafifledi ama gecmedi inkl bununla Berater gecer
IP
Gececekinsl2
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Gececekinsl2 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Mart-2024 Saat 11:53
Öteki sonuclarima Bakterien sibo sonucunu gösterdi PH sonuclarini gösterdi .. bak sibo tedaviye baslamadan önce ictigin sivi beyaz bir sivi 30 dk sonra PH 11 den 55 e cikiyor yani daha cok asid demek

kac Saat yemek yemedin siboya gitmeden önce dedi 16 Saat felan dedim gülümseyip basladigin PH 11di Normandie 1 1.5 en fazla olmasi gerekiyordu sonucta midende Bisky kalmamis haha 11 den fazla PH dedi

Konustuklari ve söLedikleri birebir dogru dokotrun bana Göre ..

Önerdigi sey 1 2 gün hic bisey yememek su icmek sonra kuru ekmek ile baslamak zwibak diyorlar ondan al dedi PH derecesini en düsük seviyeye indirip PH si en düsük Olan yiyeceklerle yavas yavas yükseltip mideni alistirmak daha fazla PH yiyecekleride kolayca sindirsin diye ekledi böyle iste mide kelepcesi ist yarar Amma istedigin Kader amaleyat ol bir delik bulur cikar basinca dayanamaz diyor ana nedeni PH yükseliyor basic oluyor oda bogazini mide borunu yakiyor arti bide kötü sindiriyorsun oda cok koku yapior yukari vuruyor dedi cok dogru konustu bencede sorun bu baska bir sey kalmadi amaleyat kagidimdada gerd yaziyor her yol buna cikiyor ztn basta yerimde Sprung yok herseye baktirdim
IP
İcardi2
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 4
Alıntı İcardi2 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Mart-2024 Saat 12:42
Orjinalini yazan: kaderarkadaşlar

Öncelikle geçmiş olsun senin için çok sevindimm. Ve teşekkir ederiz bizi bilgilendirdiğin için. Bir arkadaşımız daha bırada yazmıştı. Ben de ramazandan sonra kullanacağım inşallah. Cesaret edememiştim ama zararlı birşey değil sanırım. Bende çok dua ediyorum ve zamanı geldiğinde duamın kabul olacağına inanıyorum…
Sadece bentonit kullansak yetmezmi yanında curcumin şart mı acaba ?
Kardeşim bir gün bile bekleme bende zaten ramazanda başladım. Aç karnına tüketmek lazım olduğu için şöyle yapıyorum. İftarımı yapıyorum sonra gece 12 gibi içip yatıyorum. Sahurda birşey yemiyorum sahurdada içiyorum ilacı sana tavsiyem bir gün bile kaybetme. İnternette bi tık daha pahaşı satıyorlar ben aktardan buldum mediclay markası. Ve bunu curcumin isimli bir ilaç daha var onla berabrr tüketince hem bakterileri öldürüyor, hem curcumin sayesinde yeniden arızalı bağırsak onarılıyor. Ben ikisini bir tüketiyorım ve etkisini 1 hafta sonra göüreceksin. Yputubede çok bilgilendirici vidiolar var iyi araştır izle. Tıp dünyası çaresiz onlara kalsak ölene kadar böyle yaşayacağız. Bu BENTONİT KİLİ 1000 senedir kullanılan bir ilac. Osmanlı zamanı zehirlenmelere karşı kullanılan bir ilaç. Akrep zehrini yılan zehrini dahi hemen vücüttan atıcak güçte bir kil ve hiçbir yanetkisi yok. En büyük faydası da kötü bakterileri temizlerken faydalı bakterilere dokunmuyor. Günümüz tıp dünyası bakterileri öldürcem diye faydalılarıda öldürüyor ve iyileşmek imkansız oluyor. Çok eminim yakında tüm mide hastalıkları bentonit ile çözülecek. Bende boğazımda aşırı gıcıklanma burun tıkanıklığı şişkinlil reflü şiksyetlerim bu süreçte geçme noktasına geldi geceleri rahat uyuyorım çok şükür. Şişkinliğim geçti boğazda gıcıklanma geçti çok şükür. Çünkü bunların hepsinin sebebi bağırsaklarımızın arızalı olması. Biz orayı tamir etmeden hiçbir zaman sorunu çözemeyiz. Ve bu bağırsağı en iyi şekilde onarmak BENTONİTİN işi rabbim hepimize şifa versin, kendim için ne kadar dua ettiysem bu hastalığı çeken herkes içinde ediyorum. Dünyada pisikolejik olarak insanı bunaltan birşey yoktur. İnsan yaşamak istemiyor ölmek istiyor sanki ayıp birşey yapmış gibi hissediyor halbuki hiçbir sucumuz yok sadece bağırsaklarımız hasta.. inşallah bir kişiyefe olsa faydam olur
IP
kaderarkadaşlar
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı kaderarkadaşlar Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Mart-2024 Saat 13:16
Çok teşekkür ederim. Bol su tüketilmesi gerek ve ramazanda istesek te tüketemiyoruz o nedenle sonrasında başlıyım dedim.
IP
anonim93
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 23
Alıntı anonim93 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Mart-2024 Saat 16:19
Merhaba geçmiş olsun öncelikle çok sevindim adınıza tekrar umutlandırdınız beni umarım geri gelmez curcumin i nerden aldınız acaba internette bir sürü var ama hangisini kullandınız
IP
İcardi2
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı İcardi2 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Mart-2024 Saat 00:19
Orjinalini yazan: anonim93

Merhaba geçmiş olsun öncelikle çok sevindim adınıza tekrar umutlandırdınız beni umarım geri gelmez curcumin i nerden aldınız acaba internette bir sürü var ama hangisini kullandınız
Aktardan buldum İmmunat markası. Sabah aksam bir kaşık aç karnına bentonitle beraber tüketiliyor. İkisi beraber tüketilince etkisi çok daha artıyor ve curcuminin onarıcı özelliği sayesinde bozulmuş bağırsak duvarlarımız tekrar onarılıyor. Umutlanman çok güzel inşallah iyileşincede mutlu olcaksın kardesim. Bende çok umutsuzdum ölmek için dua ediyordum hatta, ama çözümü varmış çok şükür. Birde bi önerim var ben aynı zamanda bactolac sıvı probiyetikte sipariş ettim yarın elime ulaşıcak bu sürecte onu kullanmakta faydalı olur diye düşünüyorum, bentonit ve curcumin zararlı bakterileri yok ederken faydalı bakteri takviyesi yapmak çok mantıklı geldi. Onuda öneririm tubitak onaylı ilk canlı probiyotik 1.5 milyar canlı probiyotik var ve mide asidine takılmadan geçip bağırsağa ulaşıyormus. Onuda takviyene ekleyebilirsin ben öyle yapıcam. 3 ay boyu bentonite devam 2 kutu kurkumine devam. En güzel yanıda çok aşırı diyetede gerek yok ben sade şekeri minumum seviyede azaltım, diyet gerçekten çok zor oluyordu ama bentonit diyetsizde görevini yapıyor
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 390
Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Mart-2024 Saat 02:01
İcardi2 burda aklıma takılan bir şey var, bentonit sadece zararlı bakterileri öldürüyor yararlılara dokunmuyor demişsin ama böyle bir şey mümkün değil. Antibiyotik içince tümünü öldürüyorken bentonit sana dokunmayayım seni öldüreyim nasıl der?

Bağırsağın hastalanmasının sebebi zaten var olan yüzlerce çeşit bakterinin uyum içinde yaşarken bir veya iki üç çeşidin aşırı çoğalarak toplamdaki yüzdesinin artması yüzünden oluyor. Bentonit dediğin gibi bakterileri öldürüyorsa tıpkı antibiyotik gibi tüm çeşitleri öldürmesi lazım.

İnternette araştırınca ağızdaki bakterileri de öldürdüğünü okudum, bir kaç gün içme bakalım koku geri gelecek mi? Böylece gerçek ortaya çıkar.
IP
kaderarkadaşlar
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı kaderarkadaşlar Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Mart-2024 Saat 03:18
Evet bende yazıcaktım. İçmediğinde geri gelme oluyor mu onu da test et. Antübiyotik gibi bırakınca geri de gelebilir
IP
anonim93
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı anonim93 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Mart-2024 Saat 05:06
umarım gelmez bentonit içerikli medikilin’in doğal diş macunu ve ağız çalkalama suyu da var bakmak isterseniz eğer öyle mikrop öldürücü bi özelligi varsa ömür boyu bu diş macununu ya da ağız çalkalama suyunu kullanmaktan zarar gelmez diye düsünüyorum ama umarım gerek duymayız geri gelmez en korktugum sey. bentonit kullanan bir arkadas daha vardı o geri gelmedi foruma tekrardan umuyorum ki tamamen iyileştiği için gelmemiştir
IP
anonim93
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı anonim93 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Mart-2024 Saat 05:26
birde bence kullanırken aralıklı olarak gaita testi ver daha başındayken ilk başladığın zaman ve son zamanlardaki bakteri oranını görebilmek için senin için iyi olur iyi bir gastroent. dr u bul her şeyi anlat ve her ay ver bence. Benim de cumartesi günü endoskopim var doktora her şeyi anlattım şaşkınlıkla dinledi ve bendeki bilgileri duyunca bi tık şoka uğrattım doktoru söylemek istediği her şeyi nerdeyse ben söyledim. bentonitten de bahsedeceğim endoskopiden sonra gaita testi de istemişti benden ben de ramazandan sonra başlayıp bitene kadar her ay test vermek istiyorum bakalım ne diyecek doktor
IP
İcardi2
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı İcardi2 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Mart-2024 Saat 09:42
Orjinalini yazan: Tospik

İcardi2 burda aklıma takılan bir şey var, bentonit sadece zararlı bakterileri öldürüyor yararlılara dokunmuyor demişsin ama böyle bir şey mümkün değil. Antibiyotik içince tümünü öldürüyorken bentonit sana dokunmayayım seni öldüreyim nasıl der?

Bağırsağın hastalanmasının sebebi zaten var olan yüzlerce çeşit bakterinin uyum içinde yaşarken bir veya iki üç çeşidin aşırı çoğalarak toplamdaki yüzdesinin artması yüzünden oluyor. Bentonit dediğin gibi bakterileri öldürüyorsa tıpkı antibiyotik gibi tüm çeşitleri öldürmesi lazım.

İnternette araştırınca ağızdaki bakterileri de öldürdüğünü okudum, bir kaç gün içme bakalım koku geri gelecek mi? Böylece gerçek ortaya çıkar.
hocam eksik okumuşsunuz, bentonitin alameti zaten öldürmemesimde bu bakteriler öldürülüncr direnç sağlıyor dahada güçleniyor. Bentonit ise dünyadaki negatif yüklü iyonlardan olduğu için pozitif yüklü olan bakterileri kendine mıknatıs gibi çekiyor. Yani öldürmüyor fizikte nefatif pozitif ilişkisi gibi düşünün ters iyonlar birbirini çeker, böylece onu çekip dışkı yoluyla atıyor, böylece bakteri direnç sağlayamıyor. İyice araştırın sosyal medyada iyileşmiş binlerce insan gördüm bağırsak hastası olan. Ama bir iki gün kullanıp bırakıp aa geri geldi demekle olmaz bu iş. Zaten etkisini 1 haftada farkedersiniz ama bir bağırsağı sağlıklı hale getirmek için 3 ay düsenli kullanım gerekiyor, gerisi size kalmıs bende kendimce araştırmalarımla bunları söylüyorum çok iyi bildiğimi iddia etmiyorum, umarım bu hastalığı çeken herkes iyileşir
IP
İcardi2
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı İcardi2 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Mart-2024 Saat 09:50

umarım gelmez bentonit içerikli medikilin’in doğal diş macunu ve ağız çalkalama suyu da var bakmak isterseniz eğer öyle mikrop öldürücü bi özelligi varsa ömür boyu bu diş macununu ya da ağız çalkalama suyunu kullanmaktan zarar gelmez diye düsünüyorum ama umarım gerek duymayız geri gelmez en korktugum sey. bentonit kullanan bir arkadas daha vardı o geri gelmedi foruma tekrardan umuyorum ki tamamen iyileştiği için gelmemiştir
hocam bizim sorun bağırsaktan kaynaklı ağız içi istediğimizi yapalım senelerce yaptık en ufak faydası olmadı olamazda. Biz sorunun temeline inmek zorundayız, bu bentonitin tarihinide araştırın kızılderililere kadar gidiyor kullanımı, eski toplumlar kutsal toprak vs diye isimler takmışlar. Osmanlı zamanı her zehirlenme bentonit kili ile tedavi edilmiş ama günümüz tıp dünyası bu tarz şeyleri yok sayıp saçma sapan tedavilerle iyü etmek şöyle dursun dahada hasta edip paramıza konuyor.
IP
Gececekinsl2
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Gececekinsl2 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Mart-2024 Saat 11:21
Slm günümüz tippi yok saymiyor buna benzer baya bir seyler var bagirsak temizleme felan 30 gün sürüyor

Tabi buda var dedigin gibi 50 euroya satiliyor cok sein var böyle yarari varmi bilmiyorum eczanelerde satiliyor ..

Messlatte ic temizligi var her sey icin 80 euro 30 gün sürüyor Parasit temizleme bakteri sac ten hepsi bir arada kösede duruyor extra yeri var böyle seylerin daha demin Gittim baktim ist yararmi bilmiyorum ..

Söylede bisey bu dedigin seyler Vera önerdigin seyler ..
Etkileri Doktorun dedigi seyler bozuk oln seyler hap yazdi 2 ay olmafi bundanda denirim bakalim
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Mart-2024 Saat 15:37
Arkadaşlar bu bentonitin içinde kurşun olanları varmış amman dikkat edin, koku geçsin diye kurşun zehirlenmesinden nalları dikmeyin
IP
İcardi
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı İcardi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Mart-2024 Saat 16:48

Arkadaşlar bu bentonitin içinde kurşun olanları varmış amman dikkat edin, koku geçsin diye kurşun zehirlenmesinden nalları dikmeyin
yanlış bilgi veriyorsunuz, youtubede orhan bahadır özgün kanalında bentonitte aliminyum varmı vidiosunu izleyin lütfen.bir kişinin dahi umudunu yitirmemek lazım, emin olmadan bunu yapıyorsunuz.
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Mart-2024 Saat 17:04
[/QUOTE] yanlış bilgi veriyorsunuz, youtubede orhan bahadır özgün kanalında bentonitte aliminyum varmı vidiosunu izleyin lütfen.bir kişinin dahi umudunu yitirmemek lazım, emin olmadan bunu yapıyorsunuz. [/QUOTE]

Ben doğru ya da yanlış bilgi vermiyorum, sadece uyarımı yaptım çünkü içinde kurşun olan bentonit de satılıyormuş internette. Sonuçta bentonit denen şey yanardağ lavlarının püskürtüldükten sonra soğuyan kayaçlarmış. Bunların da çeşitleri varmış. Çeşitlerinden birinin %90 nından fazlası ülkemizde Ordu ilindeymiş.
IP
anonim93
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı anonim93 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Mart-2024 Saat 21:47
Icardi2 durumunuzu ara ara günceller misiniz hala koku yok mu lütfen geçse de geri gelse de bilgilendirin bizi ben de ramazandan sonra baslayıcam insallah 🙏🏻
IP
Semiha
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 24
Alıntı Semiha Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Mart-2024 Saat 21:59
Ben de araştırıp almıştım aylar önce. bentonit i ama bol su tüketmek gerekiyor diye biliyorum bu süreçte. O yüzden ramazan sonrası başlayacağım ben de. Şifa olur kullananlara inşallah.
IP
anonim93
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı anonim93 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Nisan-2024 Saat 17:41
Orjinalini yazan: İcardi

yanlış bilgi veriyorsunuz, youtubede orhan bahadır özgün kanalında bentonitte aliminyum varmı vidiosunu izleyin lütfen.bir kişinin dahi umudunu yitirmemek lazım, emin olmadan bunu yapıyorsunuz.

Merhaba hala kullanıyor musunuz ve durumunuz nedir günceller misiniz
IP
xauke7
Üye
Üye

Gönderilenler: 62
Alıntı xauke7 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Nisan-2024 Saat 22:06
böyle bi kullanıcı umut bırakıp bi anda kayboluyor acaba diyorum kurtuldu artık uğramıyormu
IP
anonim93
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı anonim93 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Nisan-2024 Saat 13:14
Bentonit kili ben de aldım kullanmaya başladım yarın 20 gün olucak kesinlikle işe yarıyor yazmak için biraz daha kullanmayı bekledim 3 ay devam etmeyi düşünüyorum umarım bırakınca geri gelmez
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Nisan-2024 Saat 18:51

Bentonit kili ben de aldım kullanmaya başladım yarın 20 gün olucak kesinlikle işe yarıyor yazmak için biraz daha kullanmayı bekledim 3 ay devam etmeyi düşünüyorum umarım bırakınca geri gelmez

20 günlük ara sonuçları yazabilirsin,

Hangi şikayetlerine iyi geldi örneğin? Hangilerinde işe yaramadı?
IP
Hhhhdjdjd
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Hhhhdjdjd Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Nisan-2024 Saat 21:07
Ben kullandım hiçbir işe yaramadı
IP
Ayşe a.
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 5
Alıntı Ayşe a. Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Mayıs-2024 Saat 14:59
Son durumunuzu gunceller misiniz?
IP
ikimiz
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı ikimiz Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Haziran-2024 Saat 11:03
Evet uzunca araştırma ve tecrübemden sonra bu bilgiyi sizler ile paylaşmak istiyorum.
Tip 4 yani b.k gibi kokan nefes kokunuz var ise biliniz ki sebeb olan faktör bağırsaklarınız. Bağırsaklarınız bir aracı seretonin hormonu yüzde 90 bağırsaklardan salgılanır. Bu doksanın da çok yüksek baya baya yüksek bir kısmı ince bağırsaktan salgılanır.
Kokudan muzdarip olanlar geçmişinize baktığınızda deprosyon geçirdiğiniz oldu mu ? yada farklı bir madde antideprasan geçmişiniz var mı ?
Dünyadan milyonlarca ibs, sibo hastası var. Kaç tanesinin nefesi kokuyor. Çok az sayıda.
Vucudunuzun alışık olduğu o eski mutluluk dengesi bozulmuş olabilir mi ?
Yapmamız gereken kokuya değil, stresi bitirip mutluluğa odaklanmak.
Bu yazım bilimsel değil ama. Kokunun kök nedeni psikoloji,
IP
ikimiz
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı ikimiz Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Haziran-2024 Saat 11:16
Kokuya neden olan kök nedeni çözmedikten sonra, o kokunuz yine gelecektir.
Örnek bir haftalık doğaya kampa gidin. Sessize alın telefonlarınızı, en sevdiğiniz kişileri yanınıza alın. Bir deneyin.
Bazı durumlar da tabi psikiyatrist de devreye girmesi gerekebilir.
Ama bilim gelişmekte olan bir sistem. Sibo yada ibs nin nefes kokusu yaptığı yüz de yüz bilimsel bir gerçek bile değil. Bir konunun bilimsel olması için bilimsel literatürde yer alması gerekiyor.
Deneyler tezler yazılması gerekiyor. Tabi Laboratuvarda hocalarımız gaz ölçümlerinden kokuyu tespit edebiliyor.
Ama bu konular henüz denekler ile yapılıp literatüre girilmemiş.
O yüzden herkes kendi tecrübelerini paylaşıyor. Bilim ilerlediğinde bu konulara gülüp geçeceğiz ilerki zamanda. Ama dediğim gibi. Stresi yönetmemiz lazım. Bilinçaltı yönetme kitapları da okuyabilirsiniz.
IP
ikimiz
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı ikimiz Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Haziran-2024 Saat 11:29
Size bi nokta atışı daha yapayım. Hipnozu da araştırabilirsiniz.
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Haziran-2024 Saat 12:02
@ikimiz Abicim haklısın da insanoğlu stresi yönetebilse zaten dünyada hem psikolojik hem de normal hastalıkların %90'ı olmaz. Stres yönetimini yapamadığımız için psikiyatri diye bir bilim dalı ortaya çıkmış.

Dediklerinde elbette haklılık payı var, uzun süre strese maruz kalınca herkesin başka bir organı bozuluyor. Kimi saçkıran oluyor kimi zona döküyor, kimi depresyona giriyor kimisinin de bağırsakları bozuluyor.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Ağız kokusu tedavisi hakkında

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu