Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Ben iyileştim
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Ben iyileştim
Mesaj icon Konu: İyileştim - psikojenik ağız kokusu çok yaygındır Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   2
Yazar Mesaj
marquex34
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2
Alıntı marquex34 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Ekim-2024 Saat 00:25
Öncelikle cevap için teşekkür ederim.Yaklaşık 2 yıl geçmiş siteye hiç giremedim hesabımın da şifresini unutmuşum.Neyseki bu mesajları bir şekilde bulabildim.Zaman çok hızlı geçmiş gerçekten... neredeyse üniversiteden de mezun olacağım iş,staj ve okul döngüsünde geçiyor günlerim.Eger İstanbul da olsaydınız kesinlikle gelmek için herşeyi yapardım.Dedigim gibi en son psikolojik olarak koku olduğunu söylemişti Fatih hoca ama ben ne zaman nefesimi versem hohlasam koku hep var ki zaten ağzımdaki kuruluk, ve o tat sebebiyle ne zaman olabileceğini ya da ne zaman çok koku olabileceğini anlayabiliyorum.Ve zaman geçtikte bu problem çözülmedikçe bu problemin yarattığı psikolojik yıkım artıyor.Bu zamana kadar kız arkadaşım olmadı daha doğrusu olmasını ben istemedim neden çünkü beraber yanyana dipdibe biriyle konuşamam ağzım kokar düşüncesi (ki ben gerçekten koktuğunu savunuyorum halen daha çünkü nefesimi verdiğim de kötü kokuyu bariz bir şekilde alabiliyorum) bu gibi düşünceler yüzünden belki de hayatımda en mutlu geçirmem dönemlerimi heba ediyorum ve bir çözüm önerisi arıyorum.

Fark ettiğim ağız kokusuna, kuruluğuna sebep olabilecek farklılıkları yazmaya çalışayım:

-Zaten en önemlisi deli gibi ağız kurumasi hele o sabahlari öyle bir kuruluk ve kötü tat,koku oluyorki insanın modu zaten sabahtan düşüyor

-Çok sık acıkabiliyorum bazen ama bunu diyince hemen diyabet akla geliyor birçok kez tahlil yaptırdım şeker hastasi değilim

3-Dilim beyaz renkte oluyor dilimi fırçalasam da ayrıca dilimin orta ve arka kisimlarina dokunup kokladigimda çok kötü bir koku var bunu yeni farkettim nefes kokumdan da kötü ama dilimin ucuna dokununca kokmuyor bu dil kokmasi onemli olabilir belki.

4-Şuanlık bildiğim ya da sorun yaşadığım mide, bağırsak, reflü tarzında bir şikayetim yok dediğim gibi belki de sindirim sistemi kaynaklıdır ama hiç doktora gitmedim sindirim sistemiyle alakalı.

Son olarak yani gerçekten o ağız kuruluğu o kötü tat bile yetiyor insanın modunu düşürmesine bir de bununla beraber koku olunca hiç çekilmiyor gerçekten.

Neyse önerilere açığım.Sizce ne yapmalıyım?
IP
marquex34
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2
Alıntı marquex34 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Ekim-2024 Saat 00:33
Orjinalini yazan: aydinmur

Orjinalini yazan: marquex

Hocam benim hikayemde buna benzer ilk ağız kokusu problemim ortaokulda başladı çok yakın olduğum arkadaşım 1-2 kez ağzımın aşırı kötü koktuğunu söylemişti ki buna direk inandım çünkü ozamandan beri süregelen ağız kuruluğu, ağızda kötü tat gibi sikayetlerim var halende devam etmekte.Daha sonra lisede 1-2 kez,evde küçük kardeşim arada söylüyordu.Bende hep bu ağız kuruluğu ağızda kötü tat beraber oluyor diye düşünüyordum hatta arada avucuma nefesimi verdiğimde ya da bileğimi yaladigimda da koku oluyordu.7-8 yıldır yaşadığım belkide hayatimin en büyük sorunu olan bu durum için internette nasıl cozebilecegimi arastirdim ve bu siteyi dolayisiyla sizi bulmuş oldum.İstanbulda olduğum için Fatih Vural hocaya gittim bugün.Çok güzel ilgilendi herşeyi anlattı çok memnun kaldım fakat hiç beklemedigim bir şey oldu.Sadece ağız kuruluğu şikayetim doğru çıktı onun dışında nefes kokusu ağız kokusu çıkmadı ve tip5 olduğumu söyledi.Tukuruk seviyem normalin en altindaymiş bu nedenle dildeki beyaz tabaka ve ağız kuruluğu bundanmis ama koku üretecek bir şey çıkmadı.Cok şaşırdım ben hiç böyle bir sonuç beklemiyordum.Muayene olduktan sonra gittim 1 saat sonra kahvaltımı yaptım güzelce yemeğimi yedim.Acaba sadece kafamda mıydı bunlar diye düşünürken 4-5 saat sonra küçük kardeşime yaklaşıp konuştum ve kötü bir koku aldın mı?diye sordum.Bir de ne duyayım evet kötü bir koku aldım şeklinde cevapladı.Simdi ben tip5 hastaysam bu kokuyu baska birinin almamasi gerekirdi bu olay sadece benim kafamda olmalıydı fakat bu şekilde olmadı.Simdi ben tip5 miyim yoksa gerçekten ağız kokusu var mı? Kafam bir hayli karıştı.

gelin sizinle birlikte bir video hazırlayalım.

ben sorayım siz anlatın. var mısınız*

topluma farkındalı artırmak istiyorum.
hiç kimsenin sizden haberi yok. herkes duymalı, bilmeli. hayatı zindan eden sıkıntılı bir hastalığın bu kadar yaygın olduğunu herkes artık anlamalı

ğı

Hocam ben koku hissettiğim zaman direkt birinin yanına gidip uzaktan nefesimi versem onun da kokuyu alacağına eminim.Ama bunu ailemdeki birine bile çok fazla kez yapmak ya da sormak istemiyorum.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2390
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Ekim-2024 Saat 14:01
Size teklif ettiğim şeyi başkası ile yaptım. Link aşağıdadır

https://youtu.be/-z169GtzgSE

Düzenleyen aydinmur - 21-Ekim-2024 Saat 19:55
IP
<< Önceki Sayfa   2
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Ağız kokusu tedavisi hakkında

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu