Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: akciger kaynaklı nefes kokusu Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Josephine
Üye
Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 72
Alıntı Josephine Cevaplabullet Konu: akciger kaynaklı nefes kokusu
    Gönderim Zamanı: 04-Eylül-2014 Saat 22:40
Murat hocam, kokunun akciger kaynaklı olması durumunda nası tespit ederler? yani mesela boğaz kaynaklı oldugundan şüphelenildiğinde boğaz kültürü, burun enfeksiyonundan şüphelenildiginde burun kültürü yapılabiliyor ya. Bunlar temiz çıkıyorsa, diğer herşey temizse, geriye birtek akciger kalmışsa, nefesi nasıl ölçerler?

ben mide, bağırsak, kbb, diş, sistemik kan testleri baktırdım.. Temiz. birtek bu kaldı. aslında dahiliyeci akciger filmi çekmişti ama doğru inceledi mı bilmiyorum... ne yapmamı önerirsiniz ?

(dipnot: öksürük yok. ama nefesim yetmiyor, merdiven fln çıkarken nefes nefese kalıyorum, eskiden böyle olmazdı.sigaram da yok)
IP
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 231
Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Eylül-2014 Saat 13:13
josephine, sende de nefes alip verirken(özellikle spor yaparkenki hareketler sirasinda. gögüs kafesini saga sola döndürüldügü zaman)
gögüs kafesinin içinde herhangi bir híşírti ve farkli bir ses geliyor mu?
gelen ses sanki bir borunun tikalmiş haldeki sesine benziyor.tam olarak söyleyemedim ama anlamişsindir umarim.

eskiden benim de nefesim çabucak kesilip, merdiven veya yüksek bir yere çikarken kan ter içinde kaliyordum.
şimdi bilmiyorum sende yapiyor musun? biz genel olarak insanlarin oldugu bir yerde veya bir insan yanimiza geldiginde sirf onlara rahatsizlik vermemek için onlari kendimizden daha çok düşündügümüz için nefe alip vermekte kendimizi ciddi manada kisariz ve böyle olmaya kendimizi zorlariz.
bu sorun tabi dogal olarak iyi bir şey degil hatta çok sakincali bir durum.
uzun süre böyle olunca artik bir yerden sonra nefes aliş verişimizde düzensizlik meydana geliyor.
vücudumz ,akcigerlerimiz, diyaframimz bundan ciddi bir şekilde etkileniyor ve fazlaca oksijen eksikligine bagli kaliyorlar
oksijen eksikligi birçok soruna da neden olabilmekte.

sana tavsiyem düzenli bir şekilde nefes egzersizleri yap ama uzun bir zamana yay bunu. hemen sonucu alamayabilirsin belki
şuan nefes egzersizleri ve diger insanlarin yaninda rahat davranabilmemden dolayi eskiye nazaran iyi bir durumdayim
sende böyle yap bence iyi sonuçlar alacaksn
ÇareSiZseniz ! Çare SiZsiniz !!
IP
Josephine
Üye
Üye

Gönderilenler: 72
Alıntı Josephine Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Eylül-2014 Saat 10:04
yok denedim ben onları, olmuyor faydası inan.
bende astım bronşit var, sanırım ondanmış.
IP
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 231
Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Eylül-2014 Saat 22:10
anladım,umarım çaresini bulursun. Bu arada soruyu Murat hocaya sormuşsun araya ben girdim kusura bakma.
ÇareSiZseniz ! Çare SiZsiniz !!
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Ağız kokusu tedavisi hakkında

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu