Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Psikolojik Olabilir Mi? Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
scharbone
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 3
Alıntı scharbone Cevaplabullet Konu: Psikolojik Olabilir Mi?
    Gönderim Zamanı: 24-Şubat-2015 Saat 22:25
Merhaba ben uzun zamandır ağız kokumun olduğunu düşünüyordum bundan dolayıda sosyal hayatım baya kötü oldu.
Öncelikle birşey sormak istiyorum normal ağzı kokmayan bir insanın ağzı nasıl olur yani hiç kokmazmı yediği yemeklerden sonra tadı hemen kaybolurmu.Çünkü ben o yemek kokuları ağzımda kaldığı sürece ağzım kokuyor diye düşünüyorum.Birde boğazımda hep balgam hissi var bende daha doğrusu his değil balgam var ama çıkaramıyorum balgamı bundan dolayı o balgam orda durdukca ağzım kokuyor sanıyorum.Yemek yedikten sonra 3 4 saat hiç birşey yemeden dursam bile elimi ağzıma dayayıp kokladığımda koku hissetmiyorum kolumu yaladığımda 5 10 sn sonra kokladığımda koku neredeyse tamamen kayboluyor.Sabah uyanıp kolumu yaladığımda koku hiç yok.Acaba psikolojik olabilirmi kendi kendimemi yapıyorum bunu??
IP
erkannn1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 105
Alıntı erkannn1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Şubat-2015 Saat 17:57
Yemek kokulari tadlari agzinda kalmasi normaldir bu kotu koku yaptirtmaz tabi ne yedigine bagli gidipde sarimsak sogan yersen olurda bu agiz kokusu deil kotu sarimsak ve sogan kokusu olacaktir ve gecicidir.bogazimda balgam var diyosun eger geniz akintin varsa buda sinuzite bagliysa vay senin haline berbat bi koku yapar devamli vardir hic gecmez tedavi gerektirir.geniz akintisi bogazda balgam hissi olusturur.
IP
scharbone
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı scharbone Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Şubat-2015 Saat 23:25
Evet sinuzitim var bu balgamda neredeyse 3 4 yıldır var arada bir kaybolur geri gelir.Bugün bir ara balgam gitti gibi oldu acayip derecede rahattım hiç koku falan hissetmedim galiba balgamdan kaynaklanıyor bir doktora görünmekte fayda var.Yorum için teşekkürler.
IP
erkannn1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı erkannn1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Şubat-2015 Saat 14:08
Seninkisi psikolojik kokuda olabilir seni yaniltmak istemem ama sende belirtiler var zaman kaybetmden kbb doktoruna danis akut sinuzit ilacla tedavi olunuyor kronikde genelde ilac tedavisi ise yaramiyor kanimca genelde kroniklesen durumlarda hastanan burun yapisi ise girio iste egrilik deviasyon konka yada sinuzlerin dolmasi ilac tedavisi cevap vermez ise kronikde cerahi islem sartdir ondan sonra duzelebilir.ben 1.5 aydir antibiotik kullaniom daha gecmedi geniz akintisi benim yapacagim is belli ameliyat olup kusurlari ortadan kaldirmak.
IP
scharbone
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı scharbone Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Şubat-2015 Saat 23:13
Sorun çözülsünde gerisi hiç önemli değil ameliyatda olabilirim.Birde birşey sormak istiyorum benim burnumun içi genellikle hep tıkalı oluyor yani çok tıkalı değilde içinin dolu olduğunu hissedebiliyorum ama çıkaramıyorum çıkarsam bile geri geliyor bu geniz akıntısı olduğunun belirtisimidir?
IP
erkannn1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı erkannn1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Şubat-2015 Saat 10:48
Burunda tikaniklik farkli bisi heralde onu etkileyen yine yapisal faktorlerdir buyuk ihtimal,ozelden ulas bana varsa sk y pe adresin ozel olarak konusalim sorunlarimiz bir heralde
IP
fenerbahce20
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 9
Alıntı fenerbahce20 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Ekim-2015 Saat 13:37
Benim murat hocama bir sorum var.Hocam annem agzimi kokladigindq cok hafif herkeste olan bi koku var diyo oda genelde ac oluyorum filan koklattigimda.Ama ben israrla koktugunu dusunuyorum bana mi denk geliyir bilmiyorum ama konustugum zaman insanlar ya burnunu kasiyor yada dokunuyor bisey yapiyolar buna dikkat etmeye basladigimdan beri huzurlu tek bi gunum kalmadi o kadar mutsuzum ki yemek bile yiyemiyorum artik.Annem derhal bi psikiyatriye basvurmami dis taslarimi temizlettikten sonra hic koku almadigini soyluyor.
Nasil koktugunu dusundugumede gelince elimi dilime surdugumde daima bi koku aliyorum,elime hohladigimdaysa cok siddetli olmasada(cok hafifte degil cok siddetlide degil) yinede bi koku aliyorum.
Psikolojik sanip agzim koktugu halde bunu gormezden gelirsem isler iyice sarpa saracak.Ne yapmaliyim bilmiyorum..
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2390
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Ekim-2015 Saat 17:11
Sn fenerbahce20
İfadeniz olfaktör referans sendromu düşündürdü. Delüsyonel tipte bir ağız kokusuna benziyor.

Psikojenik ağız kokusu

Bir psikiyatrist ile görüşmenizde fayda olabilir.
-M
IP
fenerbahce20
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı fenerbahce20 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Ekim-2015 Saat 21:56
hocam cevap için çok teşekkürler.artık psikolojimin bozulduğu aşikar. pazartesi günü randevum var psikiyatrise gideceğim,ama şöyle bir şeyde var ya ağız kokum gerçekten varsa? ya ısrarla bunu söylüyorum kendime hatta annemle tartısıyoruz bazen o ısrarla yok sadece ac oldugunda hafif koku var olsa dikkat etmen icin söylerim diyor diyor,bense ısrarla koku var dyorum.Elimi dilime sürüp o kokuyu aldığımdaysa bütün günüm mahfoluyor.O dildeki koku olmasa gerçekten kokunun olmadığına inanıcam
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Ekim-2015 Saat 07:55
Herkesin salyası kuruyunca az veya çok daima kokar. Bu bir hastalık değildir. Bir yerlerde yazmıştım göz atınız

http://www.agizkokusu.org/forum/forum_posts.asp?TID=804

http://www.agizkokusu.org/forum/forum_posts.asp?TID=960&PN=1

IP
fenerbahce20
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı fenerbahce20 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Ekim-2015 Saat 21:54
hocam ama benimki ıslakkende kokuyor yani elimi dilime sürüp kokladığımdada kokuyor buda normal mi peki?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Ekim-2015 Saat 11:12
Islak salyanın kokması da bir hastalık olarak kabul edilmez. Kurumaya yakın kokusu artar. Bu çok normaldir.

Çayın içerisine 1 tane kesme şeker atıp karıştırsanız nereye gider ? Çözünür. Sıvının içinde şeker molekülleri gezinir ama biz görmeyiz. Ancak tadına bakarsak anlarız o sıvının içinde şeker bulunduğunuı. Dışardan şekeri bilmeyiz.

Bu da böyledir.
Salya içinde gazlar çözünür. Bu durum bu şahısın ağızı kokuyor demek değildir. herkeste hep bulunan fizyolojik ağız kokusunu oluşturan gazlar salya içinde çözünür hatta bazen kondanse olup sümüksüleşir. Bu hastalık değildir, bunu alıp koklamayı alışkanlık haline getirmek hastalıktır.
-M

IP
sifaas
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 10
Alıntı sifaas Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Eylül-2023 Saat 21:56
Hocam ağzım koktuğu için mi insanlar öksürüyor? Evde ailemin yanında,yakın arkadaşlarımın yanında hiç bir koku yok diyorlar.Dışarıda nedense hep benim yakınımda öksürük tutuyor insanları.Benden değildir diyorum ama hep benim yakınımda oluyor?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Eylül-2023 Saat 22:11
Orjinalini yazan: sifaas

Hocam ağzım koktuğu için mi insanlar öksürüyor? Evde ailemin yanında,yakın arkadaşlarımın yanında hiç bir koku yok diyorlar.Dışarıda nedense hep benim yakınımda öksürük tutuyor insanları.Benden değildir diyorum ama hep benim yakınımda oluyor?

- Kendiniz koku duymuyorsunuz,
- çocukluğunuzdan beri var veya kendinizi bildiğinizden beri ağız kokunuz var,
- 1 dk bile kesilmiyor,
- başkaları fırçalamıyor ve kokmuyor ama siz fırçalıyorsunuz ama ağzınız kokuyor.
- Sizi uzaktan bile görenleri öksürük tutuyor
- ne yaparsanız yapın koku azalmıyor

Doğru mu?

IP
sifaas
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 10
Alıntı sifaas Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Eylül-2023 Saat 01:04
Evet hocam kendim kokuyu almıyorum 8.sınıftan beri var çözemiyorum azalıp azalmadığını tamamen tepkilere bağlı hareket ediyorum
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 220
Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Eylül-2023 Saat 23:07
Ben alıyorum mesela kendim şiddetli alıyordum hatta eskiden daha fazla alıyordum ama onaylattir yokmuş nasıl oluyor
IP
kaderarkadaşlar
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 162
Alıntı kaderarkadaşlar Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Eylül-2023 Saat 23:32
Bende mesela kötü bir tat da oluyor. Hele sabah kalktığımda dilimi sıyırmadan güne başlayamıyorum. Bişeyler yiyene kadar gitmiyor kötü tat ve koku. Sürekli de yenileniyor. Direk zaten o tat gelince anlıyorum koktuğunu. Bide ağzımın tadının bozukluğu beni cidden çok yoruyo 😔
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 220
Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Eylül-2023 Saat 07:16
Bendede kötü tat aliuor ama arkadaşım koku yok diyor mesela onunda ağzında iğrenç bir tat oluyormuş şuan kokmasi lazım diyor ama sıfır koku çözemedim hala durumu
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 390
Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Eylül-2023 Saat 19:30
Orjinalini yazan: aydinmur

Orjinalini yazan: sifaas

- Kendiniz koku duymuyorsunuz,
- çocukluğunuzdan beri var veya kendinizi bildiğinizden beri ağız kokunuz var,
- 1 dk bile kesilmiyor,
- başkaları fırçalamıyor ve kokmuyor ama siz fırçalıyorsunuz ama ağzınız kokuyor.
- Sizi uzaktan bile görenleri öksürük tutuyor
- ne yaparsanız yapın koku azalmıyor

Doğru mu?

Hocam devamını getirmediniz?
IP
kaderarkadaşlar
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 162
Alıntı kaderarkadaşlar Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Eylül-2023 Saat 22:17
Ne tuhaf ya

Orjinalini yazan: Melina

Bendede kötü tat aliuor ama arkadaşım koku yok diyor mesela onunda ağzında iğrenç bir tat oluyormuş şuan kokmasi lazım diyor ama sıfır koku çözemedim hala durumu
IP
kırmızı
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 21
Alıntı kırmızı Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Mart-2024 Saat 16:48
Merhabalar arkadaşlar, bütün tipler için soruyorum. Psikolojinizi nasıl koruyorsunuz? Belki burada birbirimize tavsiyeler verebiliriz diye düşündüm 🙏
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Ağız kokusu tedavisi hakkında

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu