Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Söyleyeceklerim var
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Söyleyeceklerim var
Mesaj icon Konu: içimi dökmek istedim Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Gemi
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 35
Alıntı Gemi Cevaplabullet Konu: içimi dökmek istedim
    Gönderim Zamanı: 01-Kasım-2013 Saat 21:55
Pharmol Zn gargara işe yaramıştı ama başka bir agız kokusu geldi yine. Ne nalet bir bela bu ya. Benim sorunum büyük ihtimalle olmayan dişlerim. Sol yanımda yine diş etim şişti. Dişçiye verecek param kalmadı artık, devlete gitmek istemiyorum. Bekliyor öyle.
Çözümüm yok, önerim yok. sadece içim dökmek istedim :(
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 299
Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Aralık-2013 Saat 21:56
Gemi,

Aslında o kadar şanlısın ki, dişten kaynaklanan sorun bence en kolayı çünkü çözümü var. Devamlı tuzlu su ve bakımla bile çok yol alabilirsin.

İnternete bakıyorum devamlı .. bir ışık arıyorum ama yok. tek bir kelime yok. hep aynı bambasit cümleler, ortaçağdan kalma söylemler. tek bir cümle yeni bir şey yok..
IP
Gemi
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 35
Alıntı Gemi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Aralık-2013 Saat 21:30
Bu arada 1 ay önce deviasyon ameliyatı oldum, çok rahat nefes alıyorum ama agız kokusunda bi değişiklik yok.

Effect, benim sorunumun çözümü oldugunu sanmıyorum artık. Diş tedavilerim hiç bitmiyor, ve artık öyle dolgu kanal tedavisi değil, bayagı çekilmesi gereken dişler var agzımda. Çekilse yerine köprü veya implant yaptırılacak ve benim artık kanal tedavisi ve kaplamalara para vermekten iflahım kesildi.
İleride yüksek mercilere gelirsem benim gibileri özürlü sınıfına sokucam ve bedava diş tedavisi saglayacagım :) Kazandıgım para diş doktorlarına gidiyor ama yine de dişlerim çekilmekten kurtulmuyor...
IP
Cihangir
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 24
Alıntı Cihangir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ocak-2022 Saat 12:35
Her gün 2 kere dişlerimi,ağızımın her köşesinini fırçalarım her gün gargarada kullanırım ama bir gün fırçalamayı bıkarsam ağızım leş gibi oluyor.Bunun sebebi nedir?Tanıdığım insanlarda böyle değil mesela annem en son 2 yıl önce dişlerini fırçalamıştır.Ama ne dişlerinde benimki kadar sararma nede dilinde beyazlık var kafayı sıyırcam
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 366
Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ocak-2022 Saat 18:22
Laktozsuz kefir almıştık, içtik bitti. Baktım plastik şişesi kaliteli, yıkayayım ilerde kullanırım bi yerde dedim. Yıkadım, kapağını kapattım.

Sonra kapağı açtım içine su koycaktım, içinden kefirin kendine has kokusu artı beklemekten ekşimiş bir koku geldi. Sanki mayalanmış gibi bir koku.

Benim ağzım da böyle kokuyor. Bizim tükürüğümüz veya burun, geniz akıntımız, diş etlerimiz falan bi yerlerde bi şeyler bozuluyor, çürüyor, mayalanıyor, mantarlaşıyor ve bu koku meydana geliyor.

Belki de tükürüğümüzün ph değeri olması gereken değerde değildir ve ağızdaki bakterilein çoğalmasını engelleyemiyordur.
IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 271
Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Ocak-2022 Saat 08:32
En son ne zaman biriyle sinemaya gittiniz? En son ne zaman bir arkadaş grubuyla kafeye gittiniz, maç yaptınız, ev gezmesi yaptınız? Bir alışveriş merkezinde arkadaşlarınızla dolaştınız?

Hava soğuk ama gezin arkadaşlar; tek başınıza sinemaya gidin, bir kafeye gidin oturun çay kahve için. Bilet alıp futbol maçı izleyin. Bir AVM'ye girip dolaşın.

Yataktan çıkasınız bile yok biliyorum ama kendinizi zorlayıp bugün üç beş saat dışarıda zaman geçirin. Bunu diyen ben ağız veya vücut kokusunun en şiddetlisini yaşayan biriyim. Keşke yıllar önce biri de bana bunları söyleseydi.
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Şubat-2022 Saat 17:49
Bakın çok açık söylüyorum. 3 kişi birleşip ayrı ayrı zamanlarda bir insana şaka amaçlı ağzın kokuyor derse o kişi otomatik olarak Tip5 hastası olur. Bu kötülüğü kimseye yapmayın.

Burdakilerin çoğu sorunun başlangıcını Asansörde biri yüzünü çevirdi, otobüste biri elini burnuna götürdü, işyerinde, okulda falanca yüzünü ekşitti, kısır gününde Ayla teyze sigara böreğini gömerken yüzüme dik dik baktı, kasiyer para üstü verirken gözlerini kaçırdı, yoldaki kedi beni görünce karşı kaldırıma geçti tarzı saçma sapan şeyler.

Çoğu kişi Tip5 ama farkında bile değil.

Ben de KBB'ye bademciklerimi aldırmaya gitmiştim koku yapıyor diye. Adam alnına taktığı ışıklı şeyle tahta çubukla dilime bastırıp neredeyse ağzımın içine girip 5 dakika iyice inceledi ve bademciklerin çok küçük, zaten istesen de alamayız dedi.

Ayrıca ağzın falan kokmuyor, koksa ben alırdım kokuyu dedi.

Tabii ki inanmadım ve çıktım ordan. Kızdım adama. Neredeyse birisi bize AĞZIN LEŞ GİBİ KOKUYORRR, CESET Mİ SAKLIYORSUN ULEN AĞZINDAAA, BU NASIL KOKU, İMANIM GEVREDİ, CİĞERLERİM YANDIIII diye haykırsa mutlu olacaz Ohhh be sonunda beni anlayan biri çıktı, bakın ağzım gerçekten kokuyormuş işte diye.

Bilemiyorum Altan, peki biz bu kokuyu gaipten mi duyuyoruz? Deli miyiz, ruh hastası mıyız?
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 525
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Haziran-2022 Saat 21:38
Orjinalini yazan: Biçare

Arkadaşlar uzun süredir bu formu takip ediyorum birşeyler yazmaya cesaret edememiştim artık ne yaptıysam olmadı içimi dökmek istedim yaklaşık 5,6 yıldır hissediyorum bu kokuyu daha doğrusu hissettirdiler insaların bana karşı hal hareketlerinden dolayı ben fazla almıyordum yaptıklarımı anlatayım bademcik ve burnumdan kemik eğriliği ameliyatı oldum çektirdiğim dişlerim oldu dolgu yaptırdığım dişlerim oldu mide ilaçları kullandım diyet vesaire daha sonra orta sert diş fırçası kullanıyorum ve sürekli dil temizliğimide yaparım böbrek kbb kontrolleri sadece midemi ve ciğerlerimi kontrol ettirmedim bariz bir rahatsızlığım yok onlardan çünkü sonuç olarak ne yaptıysam olmadı bunu hep Allahtan gelen bir imtihan olarak düşünüyorum çok gecelerce ağlayarak dua ettim bu sorun yüzünden işimi bıraktım bütün arkadaşlarımdan uzaklaştım evlilik falan hayal bahsetmiyorum bile inşallah birgün hepimiz kurtuluruz bundan hep kendime dua ettiğinde forumdaki arkadaşlarıma da dua ediyorum elimizden gelen herşeyi yaptıktan sonra daha ne yapabiliriz ki

Allah yardımcımız olsun
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Temmuz-2022 Saat 07:44
Bazı arkadaşlar benim terim bile kötü koöuyor demişti, sebebi bu olabilir : tıkla
IP
unfair
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 7
Alıntı unfair Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Temmuz-2022 Saat 03:03
Ben de kbbye gittim geçende agiz kokusundan dolayı. Adam beni teselli etmeye çalışıyor resmen. Neymis sabahları prenseslerin bile ağzı lağım kokarmis. Arkadaşlar çoğunun bu sorunun ne olduğundan haberi bile yok. Üstüne gitmezsek çözüm bulamayacağız.
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Temmuz-2022 Saat 13:37
Murat hoca dil fırçalamayla ilgili bir video yayınlamış.

tıkla
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu