Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Uçakta kulak ağrısı Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 299
Alıntı effect Cevaplabullet Konu: Uçakta kulak ağrısı
    Gönderim Zamanı: 04-Aralık-2013 Saat 23:12
Merhaba herkese,

Uçak seyahatlerimde şunu farkettim, uçaktayken sağ kulağımda şiddetli bir ağrı meydana geliyor. Ağrı yüzüme ve enseme kadar geniş bir alana yayılıyor , özellikle inişe geçildiğinde ağrı oluyor.
Ağrıdan kulağımı kapatmak zorunda kalıyorum. İğne batması gibi çok rahatsız edici bir şekilde oluyor.
Sol kulağımda bu olmuyor.
Koku da sağ burundan geliyor. Araştırdım biraz, burun tıkanıklığı, septumda eğrilik vs durumlarında olur diyor. Septumum düzeltildi, burun tıkanıklığı desen öyle ciddi bir durumum yok. Herşey normal gibi, muayenede de normal deniyor..

Burdan bir yere varılabilir mi acaba?

IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Aralık-2013 Saat 15:02
Yükselince genişleyen hava orta kulağı östaki borusundan geçerek orta kulağınızı terk edip boğazınıza gelir.

Uçak inerken orta kulaktaki hava hacim kaybeder. Orta kulağa östaki tüpü içerisinden (yani boğazınızdan) hava girerek basıncı dengeler. Böylece ağrı duymazsınız.

Eğer ağrı duyuluyorsa östaki tüpünün lümeni veya giriş deliği daralmış veya tıkanmış demektir. genellikle ödem veya alerjik sebepelrle bu geçici tıkanıklık oluşabilir.

Bu tıkanıklık özel bir şekilde anlamlandırılmayabilir. Sadece tıkanan sağın soldan daha sabıkalı olduğu yolunda değerlendirilebilir.
-M

IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu