Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Söyleyeceklerim var
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Söyleyeceklerim var
Mesaj icon Konu: bademcik ameliyatı oldum Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   3
Yazar Mesaj
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 377
Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Temmuz-2020 Saat 05:40
Bu yağlar ağızdaki yararlı bakterilere zarar vermiyor.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2373
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Temmuz-2020 Saat 16:24
Orjinalini yazan: Murat880

Bu yağlar ağızdaki yararlı bakterilere zarar vermiyor.

Yararlı/zararlı bakteri diye bir şey yoktur. hepsi zararlıdır. Fırsatını bulduğunda hepsi ahstalık yapar ve hatta hayati tehlike yaratabilir.

Yağlar bir film (tabaka) yaparak bakterilerin üzerini örterler. Anaerop bakteriler bu örtünün altında çoğalırlar, büyürler, salyadan korunmuş olurlar, sayıları artar.

Bakterielrin bazıları yağları gliserole kadar parçalayıp enerji kaynağı olarak kullanır ve sizin verdiğiniz yağ ile beslenirler, daha gürbüz, daha gelişmiş ve sayıca daha artmış olarak hayatlarına devam ederler.

Ağızda yağ bulunuyorken mukozanın yüzeyi bir tabaka ile kapatılmış olduğu sırada dakikalar için koku (kaybolmaz ama) algılanmaz olur.

Ağzınıza yağ alarak yapılacak tuhaf uygulamalar ağız kokusunu gidermek bakımından isabetli olmayabilir.
-M
IP
Belinda
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 31
Alıntı Belinda Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Temmuz-2020 Saat 06:40
Bademcik ameliyatini 2 yıl önce oldum yaklaşık ondan sonra basladi bu kuruluk ve gecmio...olmadan önce sorun yoktu acaba ters giden biseylermi oldu ameliyatta
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Temmuz-2020 Saat 23:42
Orjinalini yazan: Belinda

Bademcik ameliyatini 2 yıl önce oldum yaklaşık ondan sonra basladi bu kuruluk ve gecmio...olmadan önce sorun yoktu acaba ters giden biseylermi oldu ameliyatta

bende de vardı. b12 vitamini, d vitamini kullanınca geçti. devam ediyorum tabi.
IP
Belinda
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Belinda Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Ağustos-2020 Saat 23:50
Hicc ne yapsam gecmio salagen duydum bi kac kisiden acaba bu salageni kullanmaya baslasam sürekli olarak bi yan etkisi olurmu bana...?
IP
Belinda
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Belinda Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Ağustos-2020 Saat 23:55
Ahmetmehmet1 kullandim duzenli olarak bi faydasi olmadi
IP
nisaluce
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 69
Alıntı nisaluce Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Ağustos-2020 Saat 02:16
Belinda, romatoloji doktorum salageni vermekten kaçınıyor, dayanabildiğin yere kadar dayan diyor ben kullanmadım, kullanan arkadaşlar salagen kullanıldığında normalden farklı bir kıvamda su gibi bir tükürük artışı olduğunu aynı zamanda terlemelerinde de artış olduğundan bahsediyorlar.
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 422
Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ağustos-2020 Saat 08:07
Belinda hanım merhaba
Sizin gen konusunda bilgili olduğunuzu duydum forumda bir arkadaştan.
Bu konuda yazınız varsa atarmısınız bana lütfen ?
Yani gen tadavisi hangi ülkelerde yapılıyor?
Sanırım Hollanda da varmış’ diye duydum.
Kokuya hangi gen’in sebep olduğu bulunabiliyor mu gerçekten?
Ne biliyorsanız paylaşır mısınız lütfen?
Sevgiyle kalın 🙏🏾
IP
Belinda
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Belinda Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ağustos-2020 Saat 22:52
Yabancilarin halitosis hastalarinin bize benzer bi forumu var~~bad breath forum~~ die bakabilirsnz orda bahsedilmis gen mutasyonlarndan
IP
nisaluce
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 69
Alıntı nisaluce Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Ağustos-2020 Saat 23:40
Eğer durumumuz genetik olsa doğuştan ağzımız kokmaz mıydı? Bende 32 yaşındayım ve son 5 senedir var, aniden ortaya çıktı çok şiddetli olarak insanlar açıkça söylediler yüzüme, ağız kokusuyla aynı anda dilimde beyazlık ortaya çıktı, dilimi 18 yaşımdan beri fırçalıyordum ve her dilimi fırçaladığımda dilim pembe renkli olurdu ve ağzım çok ferah olurdu, ancak dilim beyazladığında dil fırçalama ile geçmiyor, arada b12 kullandığımda geçici olarak daha pembe daha iyi olabiliyor ancak 5 senedir ne yaptıysam eski haline dönmedi, kuru bir dilim var, boğazımda kuru, dilimin üzerindeki papiller özellikle orta kısımda 2 mm kadar uzunlar, bugune kadar dilimi en iyi temizleyen beyazlığa dolayısıyla kokuya en etkili fırça colgate zigzag fırçanın arkası oldu.
IP
Anonim
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 5
Alıntı Anonim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Ekim-2020 Saat 23:18
Selam herkese, biraz yaşadıklarımdan ve hastalığımın durumundan bahsedeceğim. Bir çoğumuz benzer sorunları yaşıyoruz zaten fikir alış verişi olması açısından ve bu durumu ailem dahil hiç kimseyle paylaşamadığımdan içimi dökmek istedim.Oncelikle bu sorunun tam olarak kaç yaşında başladığını hatırlamıyorum ama küçüklüğümden beri var. Şuan 19 yaşındayım çok istediğim bir bölümü okumama rağmen ona bile hevesim kalmadı şuan uzaktan evet ama açıldığında ne yapacağım insanlarla nasıl iletişim kuracağım ya da kurabilecek miyim bunları düşünmekten alıkoyamıyorum kendimi:/ Her neyse yaşadığım ve bu soruna neden olabilecek sağlık problemlerinden bahsedeyim kendimi bildim bileli geniz akıntım var, yaklaşık 4 sene önce reflu olduğumu öğrendim, burnumda biraz kemik egriligi varmış yaşamımı etkilemeyecek şekilde(doktor böyle söyledi) onun dışında bademcik taşı vardı kesin bundan kaynaklandığını düşünüyordum kafaya koymuştum ameliyat olacaktım en son özelde ameliyat oldum başlarda iyi anlamda etki etti belkide psikolojikti bilemiyorum ama sonrası yine aynı ama en azından kafamdan bu durumu atmıştım. Saplantı haline getirmiştim çünkü bunu. Şuan ki durum ise gaviscon kullanıyorum reflu için bir çoğunuz biliyordur zaten (bir haftadır falan kullanıyorum) o ilacı kullanmaya başladıktan sonra ağız kokum azaldı ama hala vardı kbb ye gittim geniz akıntım için bana sinüzit ve faranjit olduğunu söyledi çok ilgisizdi zaten ilaç yazıp yolladı. 2 gündür o ilaçları kullanıyorum bir tanesi balgam sökücü bir diğeride antibiyotik. Ve şuan koku belki en fazla %10 falan vardır yani benim sorunum tip2 ve tip3 diye düşünüyorum. Bu kbb doktorunun verdiği ilaçlar bitince büyük ihtimal yine eskiye dönecek durum ama bu seferde çörek otu yağı kullanmayı düşünüyorum burun damlası şeklinde belki geniz akıntıma çözüm olabilir. Bir gelişme olursa yine belirtirim. Amma da uzun yazmışım ama iyi hissettirdi bu sorunumu paylasabilmek sizleri tanımasamda iyi ki varsınız demek istiyorum.. Allah herkese en kısa zamanda şifâ versin inşallah 😞😞
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 363
Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Haziran-2021 Saat 20:23
Yarın sabah ameliyat günü almaya gideceğim. Dualarınızı bekliyorum. Süreci burdan paylaşacağım bu başlık altında takip edebilirsiniz.
IP
<< Önceki Sayfa   3
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu