Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Ben iyileştim
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Ben iyileştim
Mesaj icon Konu: Sanırım Buldum. Umarım Bazılarımıza Işık Olacak. Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Josephine
Üye
Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 72
Alıntı Josephine Cevaplabullet Konu: Sanırım Buldum. Umarım Bazılarımıza Işık Olacak.
    Gönderim Zamanı: 30-Mayıs-2014 Saat 23:31
Arkadaşlar tekrar merhaba. Öncelikle hepimize geçmiş olsun. Henüz iyileşmedim ama nedeni buldum ve birçoğumuzun nedeninin de bu oldugunu düşünmüyor degilim. Yine belirteyim, ben tıp sektöründen biri degilim, sadece birçoğunuz gibi çok bilinçli bir hastayım. Gittigim doktorlardan birinin sorunu "tesadüfen" görmesiyle ve birtakım tetkikler sonucunda bu belirlendi ve ben de tanıyı takiben araştırmaya başladım ve seyrek görülen ve tanısı zor olan bu hastalıgın ağız kokusuna ve burun kokusuna neden oldugunu literatürden öğrendim.

Murat hocam affınıza sığınıyorum, siz genelde tespitlerime olumlu şeyler yazarsınız, inşallah bu konuda da sizi yanıltmam:) branşınız değil biliyorum fakat sizin de fikrinizi alırsam ya da araştırmaya fırsatınız olursa çok sevinirim.

Sorunumun tüm diğer branşlar (diş, akciger, mide, böbrek karaciger) elimine edildikten sonra, KBB ile alakalı oldugu kesinleşmişti. Fakat onlarca doktora gittim yok yok, göremiyorlar hiçbirşey. Ne detaylı şeylere bakıldı. Alerjiden tutun, burun kuruluguna, sinüzitten tutun akut farenjite.... Hep yanlış teşhisler konuldu. Ve çoğu için de tedavi edildim nolur nolmaz diye. Bademciklerim zaten yoktu. Burnumdan bile ameliyat edildim. Yok. 10 küsür yıldır çekiyorum. Birgün yine bir doktora gittim. Yüzlerce defa kamerayla bakılmış olmasına ragmen bir de o baktı ve farkedilmeyeni gördü. Öncelikle hekimin iyi incelemesi ve hatta kameranın tipi bile çok önemli. Net bir kamera olması lazım, mümkünse de esnek olandan, genizdeki tüm açıya girmesi lazım. Burnunuzdan nefes almayın o esnada, yoksa flu oluyor göremiyorlar.

Burada bir aksilik var dedi. Bir iltihap. Genzinizde, üst farenkste. Sarımsı renkte. Antibiyotik tedavisine başladık. Israrla geçmiyor. Doktorlar şaşırıyorlar. Sonra nazofarenx mr'ı yapılıyor.

Bunun adı THORN- WALDT KİSTİ. Bakınız resmi şu :

https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQezmiivQzZke1N6aBAbVesayiJssHcKVdSwX1vznAiU3Vj5DxnGw

Ludwig Thorn Waldt isimli bir Alman doktor bulmuş 100 yıl önce. Anlaşılır dilden anlatmam gerekirse; nazofarenksle beyin arasında bazılarımızda yapısal bir boşluk varmış ve bu boşlugun orada bir iltihap gelişirse ağzı tıkanıyor ve kist oluşturuyormuş. Toplumda seyrek görülüyor ( %3 ), kistin tipine göre sizi rahatsız ediyor veya etmiyor. Kapalı tip var, açık tip var. Açık tipte kistten boğaza sürekli drenaj oluyor, yani kokulu bir akıntı. Toplumda kistiyle herhangi bir sıkıntısı olmadığı için farketmeden yaşayan da var, benim gibi hasta olan da. Sıklıkla 15-30 yaş arasında ortaya çıkıyor. Kist iyi huylu , fakat böyle rahatsızlıklar veriyorsa alınması yada boşaltılması gerekiyormuş.

Aşağıda verecegim linklerin bazısı İngilizce, tıp diline biraz haiz oldugum için baştan sona hepsini defalarca okudum, özetle belirtiler şunlar :

*Geçmeyen sürekli Ağız kokusu
*Artmış burun akıntısı ve bu pürülen burun akıntısının kötü kokulu olması
*Boğazda granüllü farenjit görünümü
*Prevertebral boyun kaslarında ağrı, hassasiyet, sertlik
*Kafanızın hareket etmesiyle ani giren başağrısı, bulantı
*Sürekli bir "düşük ateş" hali
*Kronik yorgunluk
*Kulak tıkanıklığı ve denge problemi
*Zihin bulanıklığı, konsantre olamama

http://dergipanel.gop.edu.tr/dosya/dergi_3/yayimlananlar/yil_2012_sayi_4/GTFD120407.pdf

http://www.manuscriptmodule.com/zz01/download_fulltext.asp?pdir=kbbihtisas&plng=eng&un=KBBI-37167

http://www.ejgm.org/files/EJGM-567.pdf

https://answers.yahoo.com/question/index?qid=20060719172122AAOPDnk

Lütfen beni kimse yanlış anlamasın, sizin de hastalığınız budur demiyorum. Ama tanımlanmakta uzun süredir yol alınamadıysa bir de buna baktırın derim. Detaylı farengoskopi yaptırın ve farenks mr'ı isteyin. Bir de şu beni çok etkiledi : Kistin içeriği bolca protein ve ANAEROB bakteriden oluşuyormuş. Kist bir travma nedeniyle zedelenirse çatlıyor ve bu anaerob bakteriler boğaza dökülüyor, kötü kokulu SÜREKLİ geniz akıntısını yapıyor. Özellikle NİDAZOL dan fayda gören arkadaşlar... Nidazol biliyorsunuz ki "anaerob bakteriler" için bir antibiyotik türüdür. Belki bu yüzden fayda görülüyordur diyerek bu bilginin de faydalı bir ipucu olabileceğini düşündüm.

Acil şifalar hepimize.
IP
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 231
Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Haziran-2014 Saat 23:31
telfast kardeşim öncelikle seni takdir ediyorum...
gittigin doktorun yapmiş oldugu tani ve tespitlerin bana da çok mantikli geldi.
zaten bize eziyet eden bu hastalik ancak böyle sinsi ve gizli bir vakaa olabilir. öyle kolay kolay çözülebilir bir bir durum degildir yani.
benim anlamadigim bu teşhis 100sene evvel konmuş ve tip alaninda şimdiye kadar neden yeterince üzerinde durulmamiş
hade onu geçtik dünydaki doktorlar neden bu teşhisi ya bilmiyorlar yada üzerinde durmuyorlar ? anlaşilacak gibi degil gerçekten ( tabi sorunumuzun tedavisi bu teşhisse)

bu konuyla ilgili durumunu ileri günlerde tekrar güncelleyebilirsen iyi olur. inş güzel haberler verirsin bize. Allah şifa versin
ÇareSiZseniz ! Çare SiZsiniz !!
IP
gizemmmm
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 52
Alıntı gizemmmm Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Haziran-2014 Saat 10:34
Evet telfast arkadasim yazdiklarin cok mantikli geldi banada.Peki hangi ildesin
IP
Josephine
Üye
Üye

Alıntı Josephine Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Haziran-2014 Saat 20:03
Orjinalini yazan: bir hayalim var

telfast kardeşim öncelikle seni takdir ediyorum...
gittigin doktorun yapmiş oldugu tani ve tespitlerin bana da çok mantikli geldi.
zaten bize eziyet eden bu hastalik ancak böyle sinsi ve gizli bir vakaa olabilir. öyle kolay kolay çözülebilir bir bir durum degildir yani.
benim anlamadigim bu teşhis 100sene evvel konmuş ve tip alaninda şimdiye kadar neden yeterince üzerinde durulmamiş
hade onu geçtik dünydaki doktorlar neden bu teşhisi ya bilmiyorlar yada üzerinde durmuyorlar ? anlaşilacak gibi degil gerçekten ( tabi sorunumuzun tedavisi bu teşhisse)

bu konuyla ilgili durumunu ileri günlerde tekrar güncelleyebilirsen iyi olur. inş güzel haberler verirsin bize. Allah şifa versin

bu hastalık Farenjitle veya Genizeti ile çok karıştırılıyor, bence o yüzden pas geçiyorlar. Antibiyotik veriyorlar.

şunu da belirtmem gerekir ki, ağız kokusu/burun kokusu şikayetleri ile kbb'ye başvuruldugunda, genellikle en çok akla gelen Sinüzit, Rinit , Tonsillit veya Farenjit oluyor, çünkü genelde bunlar bu sorunu yaratıyor.
Ama bence şunu atlıyorlar. Tüm bu iltihapların Akut evreleri var. Bunlardan biri olsa, insanın iyi geçirdigi günler-saatler de olur. Ama ben 24 saat ve 365 gün çekiyorum. Kronik bir şey oldugu belli, bana ilaç kar etmiyor.

Bu kist yurtdışında daha iyi biliniyor, buradaki tezler az. Muayenede çoğu hekimin aklının ucundan gecmiyordur eminim. Kistle ilgili bir hasta forumunda birkaç soru-cevap konusuna denk geldim, hekimlere soruyorlar, benim MR sonucumda T.kisti yazıyor diye, hekimler genelde "iyi huylu bir kisttir, kişiyi rahatsız etmez" diye nitelendirmiş. "Enfekte olur ve baş ağrısı yaparsa ameliyat edilir" yazmışlar. Ağız kokusunu doktorların önemsememesi çok üzücü.

bir de şunu buldum:
Meğer bu kist, ağızkokusu nedenleri arasında zaten geçiyormuş....

http://hekimce.com/index.php?kiid=259

Ben istanbuldayım arkadaşlar. Gelişmelerden haberdar ederim, ameliyat vs. Şu aralar doktorumu bulamıyorum malesef.
IP
gizemmmm
Üye
Üye
Simge

Alıntı gizemmmm Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Haziran-2014 Saat 16:23
merhaba bende geçen ay kbb a gittiğimde sinuslerımde kist oldugunu soyledı doktorum antıbıyotık verdı ama ne çare...
IP
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Haziran-2014 Saat 17:44
tabletten girdiğim için yukarıdaki linkleri açamamıştım. Yanılmışım , bu konu hakkında araştırma yapan doktor mevcutmuş bunu söylemek istiyorum önce.

Sonra bu teşhisin bana neden mantıklı geldiğini yaşadığım somut bir olaydan yola çıkarak açıklamak isterim.
Aslında belki bu konuyla o kadar bir ilgisi yok ama buraya yazmak istiyorum. olay şöyle;

Yaklaşık bir - iki haftadır mutfak lavabosundan ciddi manada sorun yaşadık. Sorunumuz da mutfaktan dışkı kokusu ile ölü bir canlı kokusu karışımına benzer bir koku geliyordu.( çok affedersiniz bunu yazarken bile insanın kötü hissetmesine neden oluyor)

Bu koku özellikle sabahları bariz bir şekilde hissediliyordu ve dayanılacak gibi değildi. Ee.. sonuçta burası da mutfaktı. Yiyeceklerimizi sakladığımız, yediğimiz ve zamanımızın çoğunu(özellikle bayanlar) burada geçirdiğimiz bir yer. Sorun başladığı ilk günlerde çok üzerinde durmamıştık belki kendi kendine geçer diye. Ancak bırak geçmesini her geçen gün koku artarak devam ediyordu. Haliyle ev ahalisi de sorunun üstüne gitmeye başladı. Başta hijyenden dolayıdır diye bizimkiler mutfağı bir güzel altını üstüne getirip güzel bir şekilde temizleyip yıkadılar. Bu temizlikten sonra '' tamamdır, geçti'' diyorduk aramızda. Ama ertesi sabah bu koku tekrar oluşmasın mı? Artık kokunun hijyenden dolayı oluşmadığını anlamıştık bizde. peki sorun neredeydi?

Bunu araştırmaya başladık. Öyle ki fare gibi mutfağın her köşesini tek tek koklayıp kokunun kaynağını aramaya başladık. En sonunda kokunun ağırlıklı olarak geldiği yerin mutfak lavabosuna yakın yerlerden geldiği kanısına vardık. Bu koku öyle bir şeydi ki nerdeyse her yere bulaşmıştı ve her yerden hissediliyordu resmen. Oradan geldiğini anlamamız biraz güç oldu.

Neyse, sorunun kaynağını bulmuştuk ve mutfak lavabosundan geldiğine hepimiz hemfikirdik. Bundan sonra lavaboya yoğunlaştık ve lavabonun altındaki borulardan geldiğini düşünüp hepsini söktükten sonra bir güzel iç ve dış temizliklerini kimyasal su ve maddelerle titiz bir şekilde temizledik. Yalnız o kıvrımlı boruların içleri gerçekten de berbat bir haldeydi. Hani bir sigara reklamı vardı ya nefes borusunun içinde katran çıkarılıyordu... Aynı o şekilde lavabonun kıvrımlı borusu da katran gibi bir kirle kaplıydı. Bu kirleri ve boruyu temizledikten sonra olay bitmiştir deyip konuyu kapatabiliriz artık dedik. Ama boru kıvrımlı olduğu için ve biraz da olsun eski olduğundan o kadar hijyene rağmen tam temizleyemedik. Çünkü kıvrımlı yerler her ne kadar temiz gibi görünse de açık bir şekilde hala kirli olduğu görülüyordu. Özellikle sadece kıvrımlı yerlerin iç tarafları kirliydi. Kirli dediğim birikmiş herhangi bir artık falan değil. Sadece dıştan bakıldığında kıvrımlı yerler siyah görünüyordu.

O kadar temizlikten sonra bu kadarı yeter deyip her şeyi güzelce yerine taktım. Ancak ne yazık ki kokuda herhangi bir değişlik olmadı ve koku olduğu gibi devam ediyordu.
Tabi mutfağı ve kokunun geldiği yer olan lavaboyu temizledik deyip artık olaya farklı yönde bakmaya başladık. Psikolojik olarak ta mahvolmuştuk. Artık sorunun komşu evlerden kaynaklandığını düşünmeye başladık. Hatta birkaç gün ufak çapta sözlü tartışmalara bile girdik :-) Çok affedersiniz kokunun tuvalet borularından geldiğini düşünüyorduk. Böyle düşünmemize de tesadüf bu ya o hafta komşularımız kanalizasyon borularında sorun olduğu için değiştirmişlerdi. Bizde bu yüzden şüphelendik açıkçası. Olaya muhtar bile dahil olmuştu. :) ne yapalım? ne edelim ? derken muhtar ve komşularımızla istişarelerimiz sonucu komşumuzun kokuyla ilgileri olmadığı sonucuna vardık. Peki nerden geliyordu bu koku?

Yine en başa döndük ve kokunun lavabodan geldiğini düşündük. Daha önce mutfağı ve boruları zaten güzel bir şekilde temizlemiştik. Olay artık canımıza tak etmişti ve en son çare olarak lavabonun bütün borularını söküp yenilerini taktık. Sonuç; kokudan eser kalmadı. Evet, mutfağımız eskisi gibi olmuştu artık.:)

Bu olaydan sonra kokunun bir türlü geçiremediğim lavabonun o kıvrımlı borularında birikmiş olan kiden geldiğini düşünüyorum. Demek orda biriken bakteriler buna sebep oluyormuş. İşin ilginç tarafı daha önce temizledikten sonra koku alamıyorduk. Ne hikmetse sonradan başlıyordu. Aslında belki kullanmış olduğumuz borunun kalitesiz oluşundan da bu koku meydana geliyordu. kim bilir?

Şimdi olayı böyle anlattım ama yaşamak bambaşka :) Bu olayın bizim sorunumuzla nasıl bir bağlantısı olduğuna gelince, lavabo ve altındaki borular aynı bizim ağız ve sindirim sistemi kanallarımıza benzetebiliriz.
Yani bizim sorunumuzun ana kaynağı da aslında içimizdeki borularımızdır :) Evet, belki yemek borumuzda belki nefes borumuzda belki de ince bağırsak ve kalın bağırsağımızda sorun vardır ve ana kaynağımızın oralarda olduğunu düşünüyorum. hepimizin olmasa da çoğumuzun sebebi belki böyle olabilir. Zaten çoğumuzun bunu biliyor ve farkındayız. Ben sadece bunu tekrar belirtmek istedim.

Son olarak evde kokudan her bahsedildiği zaman ister istemez üstüme alınıyordum ve açıkçası yüzüm kızarıyordu hep.bunu da dipnot geçeyim :)

IP
evian1
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 7
Alıntı evian1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Haziran-2014 Saat 17:45
bugun clinige gittim alt solunum yollarina bir senelik innovair verdi akciger doktoru hersey normaldedi 499euro 88 cts yillik ilac :) bakalim bir alt solunum yollarini denemedim gecenlerde disim kirildi accik doktorada gitmedim simdi rdv istesem iki uc aya zor verir bide su baryummudur nedir onu icip bide ben tube digestive radyosu cektircem ! murat hocam ben evian yine sifremi kaybettim bu hesaplan girdim ! hocam simdi su benim disimin kenari accik kirildi film cektirimmi doktora gitmeden gerekirmi aceba durup duruken dis pirinc gibi dustu ! tesekkur ederim
IP
evian
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 220
Alıntı evian Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Haziran-2014 Saat 19:44
:(( saat geç oldu doktoru arayamiorum icinde ethanol var :( alcool haram spreyi kullanmiycam yarin bir arayip sorucam alcoolsuz armi diye
IP
Helicobacter
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 123
Alıntı Helicobacter Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Haziran-2014 Saat 20:59
evian, dişlerin sık sık kırılır mı veya hassas mıdır? bu sorundan kaynaklı olduğunu düşündüğüm bi diş hassasiyetim var. neredeyse bütün dişlerimi yaptırdım. bazılarını kırıldığı için, bazılarını da çabuk çürüdüğü için yaptırmak zorunda kaldım. geçenlerde üst sol arka tarafta bi dişim kırıldı, bir parçası kırıldı. insanın dişi çikolata yerken kırılır mı? ayrıca yemeklerden hemen sonra kürdanla dişlerimi karıştırdığım zaman iltihaplı akıntıya benzer, kötü bir tat geliyor dilime. murat hocam bunlara sebep ne olabilir?
IP
Josephine
Üye
Üye

Alıntı Josephine Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Haziran-2014 Saat 21:27
arkadaslar bunları özel mesajla sorsanız? konu amacından çok saptı. emege saygı lutfen
IP
evian
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı evian Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Haziran-2014 Saat 12:41
yok gardas ''halico'' ilk defa kirildi disim on yillardir curukte olmaz disimde yillardir hergun yikiyorum kaç kez ! kurdanla oynuyodum tak dustu parçalar yada kiriktida kurdanla kurdalayinca ozgur kaldi iki azi dis arasi minnacik bir sey mercimekten kucuk ama yaptirmassam curur Allah korusun ! sorun disci rdv lari çokkkkkkkkkkkkkk uzun bazen uc dort ay beklioz sanirsiniz fransa tum hasta eczaneler hiç sormayin millet ilaçlari seker niyetine avuc avuc birde buralarin insanlari ihtiyar bizim gibi degil hep hastalar !sanki onuda ilk rdvda nerdeyse his bir sey yapmiolar doktorlar aç agzi AAAAAAAAAAAAA de ! hmmmmmm! al sunu bir hafta iç su gun geri gel hoppaala gitti bir ay daha idare et be telfast :) simdi kim girecek mesaj falan
IP
evian
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı evian Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Haziran-2014 Saat 15:34
doktoru aradim seretide 125( le degistiricek recetemi :))) alcoolsuz ilaç ise alt solunum yoollari ve acgier ve bronslari icerikli enfection ,irritation vs v vs için
IP
Josephine
Üye
Üye

Alıntı Josephine Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Haziran-2014 Saat 12:49
arkadaslar. sanırım şunu anlamıyorsunuz. Bu forumu Murat bey sorunlarımızı paylaşalım çözüm bulalım diye yaptı. Hepimiz bir günümüzün nasıl geçtigini anlatırsak burası saçmasapan bir yer olur, lütfen duyarlılık biraz, biraz saygı.
Ben ve diger arkadaslar her seferinde konuyu aktif görünce bir gelişme mi var diye, bir hevesle giriyoruz ama biriniz lavabosunu anlatmış, biriniz dişçiye AAAA dediğini. Bakın 262 kere okunmuş bu nedenle, ama birdaha kimse girmeyecek, çünkü ciddi bişey de yazsak geyik dönüyor diye artık bakmayacaklar. Lütfen arkadaşlar.

Murat hocam konuyla alakasız mesajları yada silmenizi isteyebilirmiyim özür dileyerek ?
IP
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Haziran-2014 Saat 13:41
harbiden konu başka yerlere sapmış :D ben kendi adıma özür diliyorum kardeşim, sen bize bakma , gelişmeleri aktarmaya devam et.
başka başlık altında yazmaya üşenmiştim açıkçası yoksa yazmazdım buraya.
bundan sonra önemli başka bir olay yaşamadığım sürece bir daha konunu sabote etmeyeceğim :)
IP
Helicobacter
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 123
Alıntı Helicobacter Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Haziran-2014 Saat 18:01
telfast, milletin filme çektiğini biz sineye çekiyoruz. anlatacaz tabii derdimizi...
IP
Josephine
Üye
Üye

Alıntı Josephine Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Haziran-2014 Saat 23:11
Orjinalini yazan: Helicobacter

telfast, milletin filme çektiğini biz sineye çekiyoruz. anlatacaz tabii derdimizi...

kendinize Konu açıp anlatabilirsiniz.
IP
gizemmmm
Üye
Üye
Simge

Alıntı gizemmmm Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Haziran-2014 Saat 15:41
Telfast ozur dileyerek yaziyorum mesaj kutun dolmus mesajlari gondermiyor :/
IP
nyse_o
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 77
Alıntı nyse_o Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Haziran-2014 Saat 23:17
telfast haberlerini beklioruz yazdıkların çok mantıklı geldi bana. Heycanlandırdın bizi
IP
doksanikii
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 3
Alıntı doksanikii Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Haziran-2014 Saat 15:51
Telfast yazdığın belirtilerin dışında sende de şiddetli polen yada toz alerji var mıydı?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2374
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Haziran-2014 Saat 16:56
TELFAST kullanıcı ismi JOSEPHINE olarak değiştirilmiştir. Genele duyururum.

Sanırım ADANALI kullanıcı ismi SERDAR olmuştu.
-M
IP
nrgsnrgs
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
Alıntı nrgsnrgs Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Aralık-2014 Saat 11:13
Josephine kullanıcı adlı arkadaşa ulaşamıyorum hangi dra gittiğini öğrenmem lazım çok zor durumdayız,düzgün bi dr bulmamız gerekiyor kimse bişey yapamadı,anlamıyorlar,çözümü bulamıyorlar.Bi de arkadaşın dediği dra gidelim dedim çok umutlandım ne olur bi şekilde öğrenip iletirseniz bana çok duacı olacağım.
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 255
Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Haziran-2015 Saat 17:53
Josephine arkadaşımıza nasıl ulaşabiliriz ???
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Haziran-2015 Saat 21:44
Orjinalini yazan: sifa

Josephine arkadaşımıza nasıl ulaşabiliriz ???

Telfast -> Josephine olarak değiştirilmişti

Josephine isimli şahısın foruma son girdiği tarih: 24-Eylül-2014 Saat 21:24
-M

Düzenleyen aydinmur - 13-Haziran-2015 Saat 21:45
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 299
Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Haziran-2015 Saat 08:19
sanırım iyileşti ve forumu unuttu. keşke biraz iyileşme sürecinden bahsetseydi.

@murat hocam
josephine bu sorunu bir sürü doktorun göremediğini yalnızca birinin farkettiğini yazmıştı. Doktorun adını alamadık. Bizim de detaylı burun-geniz muayenesi yaptırabileceğimiz cihazları gelişmiş bir hastane yok mudur? Sizin bağlantılarınız vardır. ben burda çok iyi hastanelere gittim ama hiç umursamadılar.

Bu arada burun tıkanıklığı ile geniz akıntısı arasında hiç bir bağlantı olmadığını netleştirmiş oldum.
rf ten sonra burnum açıldı ama akıntı aynen devam ediyor.
IP
ncort
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 162
Alıntı ncort Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Haziran-2015 Saat 12:38
Birsey soracagim. Burnumun icinde diskimsi bir koku var. Dilimin de arkasi boyle kokuyor. Ama geniz akintim yok. %99 sorun burundan kaynaklaniyor diyebilir miyiz?
IP
Aleho
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 98
Alıntı Aleho Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Haziran-2015 Saat 10:28
Birsürü doktorun görmediğini bir doktor görmüş demiş İmternetten bir KBB doktoruna anlattım şikayetlerimi oda yok denmesi birşeyin yok olduğunu kanıtlamıyor bu notada bakan kişinin görmesi gerekir görecek kişiyi bulmalısınız Inşallah ta buluruz

IP
zeynep
Üye
Üye

Gönderilenler: 64
Alıntı zeynep Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Haziran-2015 Saat 23:16
biri şu doktorun kim olduğunu öğrensin çabuk
IP
kimki
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 23
Alıntı kimki Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Ağustos-2015 Saat 19:59
Josephine isimli arkadasimizin bu yazdiklarimizi okudugunda foruma tekrar giris yapmasini rica ediyorum. Umarim kist konusu sorunun kesin sonucu olmustur,ama cok cok merak ediyorum, su an durumu nedir acaba. Gercekten (sayet alindiysa kist) koku gecti mi.

Ben de bu konuda kontrol ettirecegim tekrar bir BB uzmaninda, cünki belirtilerin hemen hepsi var. Ve farkettim ki üst damagimi,yani dilin üst tarafinin temas ettigi bölgeye de firacyala baski uyguladigimda o kati sivi daha da fazla akiyor ve geniz,bogaz,nefes alma durumu düzeliyor. Kontrolden sonra buraya neticesini yazarim.

Josephine,bizi okuyorsan su an, lütfen bir giris yap ve kisaca anlat durumunu. Cok seviniriz.

Bu konuyla alakali BB uzmanina giden olmadi mi hic bu sürede?

Selamlar
IP
mehmet27
Üye
Üye

Gönderilenler: 78
Alıntı mehmet27 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Ağustos-2015 Saat 17:38
Bu başlığı ilkez görüyorum heyecanla okudum aynı şekilde bendeki kokuda 7/24 var yemek yediğim sırada bile geçmşyor.çok acayip birşey üstüne gitmek lazım bu kistin
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Ağustos-2015 Saat 15:07
Vallah helal olsun büyük ihtimal çoğumuzun kaynağı budur.

https://www.youtube.com/watch?v=UqdFYPqH5PM

Buda operasyon işlemi basit yani burundan giriyor apseyi bosaltıyorlar lokal anestezi ile yapıyorlar galiba istanbulda utku adında bir doktor eğer tabi varsa
IP
mehmet27
Üye
Üye

Gönderilenler: 78
Alıntı mehmet27 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Ağustos-2015 Saat 18:13
Murat hocam bu kistin burun dışında başka bir yerde olma ihtimali varmı ağızla burnun birleştiği yer mesala yada kafaya çok yakın bir yerde
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Ağustos-2015 Saat 07:41
Çekilen her hangi bir röntgende bas-bas bağıran kolayca anlaşılan bir kisttir. Zannettiğiniz gibi gizli kalması, teşhis edilmeden sessizce varlığını devam ettirmesi pek mümkün değildir. Bu sebeple acaba bende bu kist var mı diye evham yapmayın. Olsa bilirdiniz.

Evet organizmanın orta çizgisi başta olmak üzere her hangi bir yerinde farklı isimde kistler oluşabilir.
-M
IP
Dertbuyuk
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 17
Alıntı Dertbuyuk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Eylül-2015 Saat 23:35
Ayni hastaligi oldugu dusunen arkadaslar, belirli yiyeceklerde iceciklerde bu artiyo mu? Benim ozellikle kasar peynir pogoca kek milkshake de artiyo ve koku daha cok burnumdan geliyo. Bi sorum daha var. Onceden hic onemli bir hastalik gecirdiniz mi ? Ben epilepsi gecirmistim ve ondan supheleniyorum..
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu