Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Söyleyeceklerim var
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Söyleyeceklerim var
Mesaj icon Konu: Dil fırçalamak Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2390
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Konu: Dil fırçalamak
    Gönderim Zamanı: 15-Haziran-2014 Saat 15:36
Yurt dışında bir ağız kokusu forumunda bir katılımcı dil ve dudak fotoğraflarını yollamış.

http://2imgs.com/2i/i/539db496/35d5f0067df1c9ea62e93e99b0c899b3/91093e14c7.f.jpg

http://2imgs.com/2i/i/539db55d/a9440006bee8edae7064432bf9462bd4/61093e14c7.f.jpg

Gözlem yapıp tamamen normal olan ve herkeste bulunabilen bir çok şeyi hastalık gibi görüp çeşitli diyetler, herbal ilaçlar, tetkikler yaptırmış. Halbuki bu dil zaten mecburen ve mutlaka kokar. Sadece dilini fırçalasa ağız kokusu sosyal sınırların altına inebilir.

Dilinizi fırçalayın dedim.
-M
IP
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 231
Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Haziran-2014 Saat 10:48
hocam verdiğiniz linkler açılmıyor... size zahmet yenileyebilir misiniz?
ÇareSiZseniz ! Çare SiZsiniz !!
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Haziran-2014 Saat 11:23
Orjinalini yazan: bir hayalim var

http://www.2imgs.com/91093e14c7
http://www.2imgs.com/61093e14c7
Bunlar açılıyor mu?
IP
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Haziran-2014 Saat 11:29
Orjinalini yazan: aydinmur

Orjinalini yazan: bir hayalim var

http://www.2imgs.com/91093e14c7
http://www.2imgs.com/61093e14c7
Bunlar açılıyor mu?

açılıyor hocam... teşekkürler
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Haziran-2014 Saat 14:58
Tamam.
O dile iyi bakın. O dil hasta değil, sadece kirlidir.
Yüzeyde gördüğünüz kalın tabaka çirkin kokulu pas ve plaktır. Arkada gördüğünüz tomurcuk gibi çıkıntılar da hastalık değildir papilla circumvallate adını alır ve herkeste bulunur, hastalık değildir.

Bu şahıs kandida diyeti, endoskopi, bilmem ne suyu, greyfurt tohumu peşinde mesai harcıyor. Halbuki dilini fırçalaması lazım. Çinko uygulaması lazım.

Gün içerisinde yeniden kirlenirse yeniden fırçalaması lazım. Kirlendikçe yeniden fırçalaması lazım.

İstiyor ki :bir ilaç olsun ve bu ilacı 1(bir) defaya mahsus kullandığında dilini temizlemesine gerek olmadan ağız kokusu ömür boyu bir daha ortaya çıkmayacak şekilde kaybolsun istiyor. Ama bunu dile getirmiyor.

Hindistan cevizi yağı, elma sirkesi yiyor ve bacağındaki güçsüzlüğün iyileştiğini düşünüyor. Dışkısını kontrol ettirmek için Amaerika'ya yolluyor. Doktorlar bana yardım edemiyor diyor.

Tip 1+5 vakası.
-M

IP
uzgun
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 27
Alıntı uzgun Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Haziran-2014 Saat 18:26
hocam bir sorum olacakti acaba koku sorunu yasayan insanlarin hepsinde dil pasi olmasi normalmi ? ya bu bir hastalik belirtisi ola bilirmi ? cunki ben tanidigim insanlar aylarla dilini fircalasa bile pass yok

kendi arasdirmamda Klebsiella spp oldugunda subheleniyorum cunki belirtilerinin baslicasi burundan agizdan kotu koku gelmesidir
IP
esıntı
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 5
Alıntı esıntı Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Haziran-2014 Saat 19:54
hocam biz size bu konuyu yeterınce ızah edemıyoruz anladıgım kadarıyla dılı sureklı fırcaladıgımızda dıl ustunde yara ve artık nedendır bılınmez degısık bır koku oluyor. bırde cınkolu gargara her defasında aynı netıceyı vermıyor. ılk kullandıgımız zaman koku tamamen kayboluyor sonrakı kullanımlarda etkısı neredeyse 0 a ınıyor.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Haziran-2014 Saat 21:10
Orjinalini yazan: uzgun

hocam bir sorum olacakti acaba koku sorunu yasayan insanlarin hepsinde dil pasi olmasi normalmi ? ya bu bir hastalik belirtisi ola bilirmi ? cunki ben tanidigim insanlar aylarla dilini fircalasa bile pass yok

kendi arasdirmamda Klebsiella spp oldugunda subheleniyorum cunki belirtilerinin baslicasi burundan agizdan kotu koku gelmesidir

Koku sorunu yaşayan insanların hepsinde dil kaplaması (pası) bulunmaz.

Dil kaplaması hastalık belirtisi değildir. Kirliliktir.

Dil kaplaması bulunmadan da ağız kokusu şikayeti bulunabilir.

Klebsiella ağıza girmez.
-M
IP
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Haziran-2014 Saat 23:25
hocam "kirlidir" derken yiyecek ve içeceklerden dolayı oluşan kirliliği mi kastediyorsunuz?
bunu tam anlayamadım... burayı biraz açıklayabilir misiniz?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Haziran-2014 Saat 07:10
Dilinin fotoğrafını gördüğünüz vaka için konuşuyorum:
----------------------------------------------------
Dil yüzeyinde gördüğünüz tabaka bir kirliliktir. Kirlenmedir. Mikroorganizma hücreleri + bizim hücrelerimiz + besin + salyadan ibaret bir tabakadır.

Elimizdeki kir gibidir. Temizlenirse çıkan bir kir gibidir. Gözdeki çapak gibidir, kulaktaki buşon gibidir, burundaki sümük gibidir, silerseniz çıkar. Yeniden kirlenirse yeniden temizlenir. Hangi sıklıkla kirlenirse o sıklıkla fırçalanır, yani temizlenir ve çıkar.

Bu tabaka var diye gastrit olmaya, TMAU hastası olmaya, kandida, H. pylori, parazit veya klebsiella infesiyonuna gerek yok. Bu kir oradan çıksın diye greyfurt tohumuna da ihtiyaç yok, diyafram solunumu, gazoz yağı, maydonoz ezmesi, akupuntur veya bamya suyuna da gerek yok. Sık-sık dil fırçalamak gerekli ve yeterlidir. Dahası çinko gargarası kullanır.

O dil fotoğrafının sahibi işte bunu anlamak istemiyor belkide. Sihirli bir ilaç peşinde. Kandida diyeti yapıyor dışkısını analiz edilsin diye Amerika'ya yolluyor. Üstelik anlaşılmadığını düşünüyor, doktorların anlamadığı, çözümlenemeyen gizli bir hastalığı olduğunu düşünüyor.
-M

IP
mahmut
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 20
Alıntı mahmut Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Haziran-2014 Saat 16:44
murat hocam dilimin arka ortasındaki pas gitmiyor fırçalamama rağmen.ne yapmalıyım?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Haziran-2014 Saat 16:51
Gitmeyen pas (kaplama yoktur).
Elimize bulaşan bir boyanın orada tutunma şansı nedir? (Hiç yoktur).

Siz gitmiyor deyince orada bulunması gereken bir dokuyu yerinden kaldırmaya çalıştığınızı düşündüm. Gruba fotoğraf yollayın birlikte görelim
-M
IP
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Haziran-2014 Saat 15:31
'' ...orada bulunması gereken bir dokuyu yerinden kaldırmaya çalıştığınızı düşündüm...''

hocam aslında bu düşünceniz doğru :) şöyle ki ;

Mesela yukarıda verdiğiniz dil fotoğrafında ordaki dilin orta ve iç kısmı kirlidir. Bunu hepimiz zaten görüyoruz.
Burda bizim üzerinde durduğumuz yine aynı fotoğrafa bakarak ön sağ ve ön sol tarafında görüldüğü gibi küçük beyaz noktalar var. Kar taneleri gibi seyrek olan noktalar. İç taraftaki beyazımsı kısımdan biraz daha temiz olan yerler.( Bunlar yanılmıyorsam her dilde olan dil dokusuna ait yapılardır.)

İşte bu dil özellikle ortadaki tabaka ne kadar temizlenirse temizlensin en son o sağ ve soldaki yerler gibi olur/oluyor ve bu durum o kadar uzun sürmüyor maalesef.En fazla 2-3 saat içinde tekrar eski haline gelmektedir.
Bir de üstüne herhangi bir yiyecek yenildiği zaman veya (burayı vurgulayarak) az da olsa konuşulduğu zaman o süre daha da azalmakta. Yani bizim bu dil sorunumuz kısaca böyle.

Aslında anlatmaya çalıştığımız şey dili ne kadar temizlesek de en sonda dile tutkal gibi yapışmış o küçük beyaz noktalar bazen de yer yer beyaz tabaka katmanları kalıyor ve bunlar fırçalamakla , gargarayla geçmiyor. Çünkü bu son kalan şeyler aslında kirlilik değildir ve dilin üzerinde olan ölü et/etcik katmanlarıdır.

Evet, bunlar dilin her an kendini yenilemesiyle arta kalan ölü hücrelerdir ve normal insanlar gibi yiyeceklerle birlikte yok olup gitmeleri gerekirken maalesef bizde bu durum öyle olmuyor.

Bizim ölü hücreler dili terk etmiyor aksine orda birikip birikip adeta koloni imparatorluğu kuruyorlar. Bilmiyorum ne kadar doğru söylüyorum ve belki bu söylediklerim yanlış ta olabilir.

Eminim çoğumuz benim gibi abartmıyorum her saat başı dil ve diş temizliğimizi yapmaktayız. Ancak dil yeterince temizlenmiyor. Bu dil pasından çekenler olarak canımızı sıkan durum da bu yani.
IP
mahmut
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 20
Alıntı mahmut Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Haziran-2014 Saat 16:56
aynen murat hocam gitmiyo derken temizliği yaptıktan sonra, yemek yedikten sonra tekrar oluyor,bir hayalimvar'a katılıyorum
IP
uzgun
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 27
Alıntı uzgun Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Haziran-2014 Saat 15:45
aynen bir hayalim var muthis anlatmissin
IP
evian
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 220
Alıntı evian Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Haziran-2014 Saat 19:58
dil her saat temizlenirmi ne yapiyorsunuz siz ?????? dokulari oldururyorsun herhalde dilinde birikme olur haftada bir ozel dil temizleme spatuluyle temizlemelisin ! dil pasi bendede cok fazlaydi geniz akintisina bagli olarak deviasyon ve vegetetion ameliyatindan sonra cok az olmaya basladi hersey normal bence oderece ! papilla uzeri beyazimsiliga gelince iki kez basima geldi oda antibiyotik kullandigimda candida oldum cunki agzimizda sadece zararli bakteriler yok yararli bakterilerde cok devamli antibiotik alanlarda ve cok temizleyenlerde mantar olusur ve doku zedelenmesine bagli flora yenilenmesi olur kas yaparken goz cikartmayin dil ole her saat temizlenmez firçayla temizlenirkende bastirmadan yukardan asagiya dogru yavasca supurunuz !
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Haziran-2014 Saat 14:26
Bu resime bakınız:
http://www.agizkokusu.net/sil/papil-o2.jpg

Dil papillerini parmaksı çıkıntılara benzetebiliriz. Ekteki resimde bir grup papil görülmektedir. Eş oksijen eğrileri papil yüzeyinde eş renklere boyanmıştır. Kırmızı çizgi, ağızdaki kadar yani atmosfer oksijen konsantrasyonu (%21) kadardır. Papil dibine yaklaştıkça oksijen azalır ve redüksiyon potansiyeli (Eh) negatifleşmeye başlar. Negatif voltaj ise anaerop bakterilerin cennetidir. Çürük diş, infete diş eti ve gövdesi kapalı köprülerde barınan mikroplar -300 mV olan bu plak dibi noktasına göç eder, hücum eder. Yerleşir ve koku üretir.

Buraya kadar anlaştık mı?

Şimdi bu cenneti bozmak için Eh voltajını yükseltmemiz lazım. Bunu çok farklı yollarla yapabiliriz.

Düzenleyen aydinmur - 22-Haziran-2014 Saat 14:27
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Haziran-2014 Saat 14:31
Papil arasına yerleşen plağın ve düşmüş redüksiyon potansiyelinin rehabilitasyonu için şu seçenekler bulunur:

1- Fırçalayıp temizleyelim, salya bu bölgeye ulaşsın, salyadaki mikrop öldürücü doğal savunma unsurları burada yeniden ekolojik kontrolu sağlasın

2- Antiseptik gargara yapalım buradaki mikropları öldürsün (Oderol veya varsa başka alkolsüz klorheksidin gargara)

3- Oksijenli su ile bölgeyi oksijenlendirelim Eh voltajı yükselsin

4- NaOCl veya oksifresh ile bölgeyi oksijenlendirelim Eh voltajı yükselsin

5- Bölgeyi asitlendirelim. Asitli gıda ve gargaralar uygulayalım. pH düşsün böylece Eh voltajı yükselsin.

6- Metal uygulayalım metalin elektronegatifliğinden faydalanalım Eh yükselsin. Çinko-gümüş vs..

7- Zeolit veya tıbbi kömür uygulayalım, bu nokta üretilen ve uçan yakalasın. Nötürlesin

8- Çinko klorit (PharmolZn) uygulayalım hem yakalasın nötürlesin hem Eh voltajını yükseltsin.

(9- Uygulayacağınızdan çekindiğim için yazmadığım başka bazı yöntemler daha mevcuttur.)

Burada doğru seçenek 1.incisidir. Çünkü sadece birinci seçenek sürdürülebilir ve tekrarlanabilir seçenektir. Diğer seçenekler ya tekrarlanamaz veya sürdürülemez.

IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Haziran-2014 Saat 14:34
Orjinalini yazan: aydinmur

Burada doğru seçenek 1.incisidir. Çünkü sadece birinci seçenek sürdürülebilir ve tekrarlanabilir seçenektir. Diğer seçenekler ya tekrarlanamaz veya sürdürülemez.

Şimdi dil papil plağından kurtulmak için dil fırçalamanın geometrisini görelim. Meslektaşlarım için hazırladığım bir slaytı buraya koydum. Resime bakınız
http://www.agizkokusu.net/sil/papil.jpg

Yeşil renk ile gördüğünüz tabaka kurtulmaya çalıştığımız protein+salya+bakteri ve epitel hücresidir. Fırça ile yüzey ilk defa kazındığında veya süpürüldüğünde aşağıdaki resim gibi olur. Yani plaktan kurtulmuş olmazsınız. Saatler sonra, tabandaki bakiye plak bakterilerinin bir genç kuşağı yeniden yüzeye yükselerek plağı oluşturur. Bu süre ağızda hangi bakterinin bulunduğuna ve ağızın ekolojisine bağlı olarak değişir. Fırçalama tekrarlandıkça papiller arasındaki plak büyük ölçüde kaybolacaktır. Çünkü fırçanın mekanik etkisi ile filiform papillerin uçlarına doğru biriken keratinleşme uzaklaşacak ve papilin yüksekliği azalacaktır. Bu durumda tekrarlayan fırçalama işlemlerinde fırça kılı papil aralarına etkili şekilde girmeye başlayacaktır. Eğer dil fırçalama alışkanlık haline getirilirse yüzey kir tutmaz bir ekolojiye sahip olacaktır.

Bilmem anlaştık mı?
-M

IP
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Haziran-2014 Saat 22:21
evian, yazdıklarna bende katılıyorum.. Yalnız düzenli ve sağlıklı bir şekilde yapılırsa zararı olacağını düşünmüyorum.
Ben kendi adıma konuşayım diş ve dilimi sık sık temizlemzsem kendimi rahat hissetmiyorum ve huzursuz oluyorum.
Uzun bir zamandır da böyleyim ve şimdiye kadar bir zararını görmedim. Bende bu durum artık alışkanlık haline geldi.
Her saat dediğim ihtiyaç duyduğum zamanlarda demek istemiştim..
IP
Brzz
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 3
Alıntı Brzz Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Eylül-2014 Saat 22:33
aydinmur hocam aynı duruma bende sahibim. hatta dilimin arkasının ortası bembeyaz. demişsiniz ki dil hasta değil kirlidir. peki tamam ama o yabancı arkadaşın belirli testler yapmasının gereksiz olduğunu söylemişsiniz. neden ? neden dilini her gün dilini fırçalamak zorunda kalsın ki ? mesela dilini fırçalamayıp ağız kokusu olmayan milyonlarca kişi vardır. işte bizim dilimiz neden beyaz bu arkadaş onu bulmaya çalışıyor.

dilimin neden beyaz olduğunu bulup, bu sorunu ortadan kaldırmak daha mantıklı değil mi ?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Eylül-2014 Saat 09:13
Her gün elimizi, ayağımızı, kulağımızı, yüzümüzü yıkarız. Dişimizi ve dilimizi fırçalarız. Bu , günlük temizliğimizin bir parçasıdır. Başkalarını yıkarken görmüyoruz diye diğer insanların böyle bir temizlik yapmadığını düşünmemek gerekir.

(bebekler hariç) dilini fırçalamayan insanlarda ağız kokusu az veya çok bulunur. Bizler bu kokuyu duymuyoruz diye koku yoktur demek pek isabetli olmayabilir.

Bütün insanların (bilhassa ağız kokusu şikayeti olanların) dillerini fırçalamaları ve bunu ömür boyu sürecek bir alışkanlık haline getirmeleri akıllıca olur.
-M
IP
Brzz
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Brzz Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Ekim-2014 Saat 21:50
Evet şimdi denemeye gelelim. Benim dilimin arkası beyaz ve en arka tarafının ortası bembeyazdı. 4-5 günde o dilimin arkasını fırçalayınca tamamen gidiyordu ama sonra tekrar oluşuyordu. Tekrar oluşması yavaş yavaş oluyordu.

Şimdi neredeyse 2 hafta olacak yapalı, artık fırçalayınca beyazlık gitmemeye başladı. Sanırım oradaki bakteriler mi her neyse buna direnç geliştirdiler. Ve beyazlık yayıldı gibi bir şey. Dilin üzerinde bir sürü mantar gibi olan şeyler var ya, adı her neyse :), onlar sanki %50 beyaza boyanmış gibi. Yani fırçala fırçala gitmiyor. Limonata içtiğimizde bu dediğim şeyler sarı olur ya onun gibi bir şey.

E şimdi ne yapmam gerekiyor benim? Fırçala fırçala bununla uğraşılmaz ki? Sonuçta bu bakteriler direnç kazanıyor buna.

Hem de ben sizin dediğinizin şurasını yanlış buldum hocam. O adamla aynı şeye ben de sahibim ve bu dil hasta değil kirli, fırçalayınca gider diyorsunuz da bu dil neden böyle? Mesela annemin diline baktığımda hiç beyazlık yok. Ben de neden beyazlık var bu bir hastalığın belirtisi olamaz mı ? Yani o adamın yaptıklarını neden mantıksız buluyorsunuz anlamadım.

IP
ismimnefarkeder
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 142
Alıntı ismimnefarkeder Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Ekim-2014 Saat 23:07
Brzz kardeş aynen benim de benim dışımda bütün aile fertlerinin dilleri tertemiz ve büyük ihtimal hayatları boyunca hiç de fırçalamadılar.ikincisi ben o resimdeki dil kadar temizliği yakaladığım zaman bile dilimi temiz addediyorum.ama bu mümkün olmuyo maalesef.demek istediğim orda artıkların biriktirmesini kolaylaştıran ve hızlandıran bir organizmaya yaşıyor biz görmesek de.ya da dilin bir suçu yok aynı agız kokusu gibi o da başka bi hastalığın belirleyicisi
IP
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Ekim-2014 Saat 15:05
belki herkeste ayni neden dolayi oluşmuyor olabilir ama ben dil pasinin mideyle alakalí oldugunu düşünüyorum...
kullandigim mide ilaçlarnin dil pasina da etkili oldugunu gözlemledim.. burdan yola çikarak bu kaníya vardim.
belki ilaçlar başka şeyler üzerinde de etkisini göstermiş olabilir. onu bilmiyorum artik.
IP
Brzz
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Brzz Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Ekim-2014 Saat 11:49
Benim ağzıma ÇOK NADİR acı sıvı geliyor bu reflü değil değil mi yani herkese olabilecek bir şey galiba ? Dediğim gibi çok nadir. Peki midede bir sorun olup olmadığını anlamak için ne yapıyorlar, yani bu işlem acı falan vermiyor değil mi ? :)
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 422
Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Ekim-2014 Saat 20:02
Ben NİDAZOL kullandıgımda dilimdeki pas daha da artıyordu.
Ama koku sıfırdı.Yani bendeki kokunun pas ile alakası yok bence. (koyu kahve rengi) Bu bilgiyi de veriim dedim.Hani belki bir kişinin işine yarar.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Ağız kokusu tedavisi hakkında

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu