Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | GENEL AĞIZ SAĞLIĞI soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Diş İltihabı Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
BurakAnk
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2
Alıntı BurakAnk Cevaplabullet Konu: Diş İltihabı
    Gönderim Zamanı: 01-Temmuz-2014 Saat 23:20
Merhabalar ben 17 yaşımdayım. Dişimin yani dolgumun altında şişlik var galiba iltihap bunun için ne yapabilirim bir düşüncesi veya fikri olan var mı? Altta kırmızı şerit içindeki yer dolgumun hemen yanında
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2373
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Temmuz-2014 Saat 12:56
İki çözüm :
1- 46 numaralı problemli dişteki amalgam dolgu sökülür, kanal tedavisi yapılır.
2- O diş (46) çekilir, çıkmakta olan 20 yaş dişi ortodontist tarafından tel takılarak öne kaydırılır. Arkadaki 47 ve 48 öne kayınca çekim boşluğu kapatılmış olur.
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Temmuz-2014 Saat 01:19
Dişlerin ne kadar güzel ve bembeyaz. Çürük dişini çok geç kaplatmışsın heralde, sadece dolgu var gibi görünüyor. Arkasındaki diş de çürümeye başlamış, onu da tedavi ettir. Mümkünse kompozit dolgu yaptır, amalgam dolgu kötü görünüyor. Zamanla simsiyah olur daha da kötü görünür.

Devlette yapmayabilirler özelde fiyat araştır. Dişçine de helâl olsun bu dişi çekip atmak yerine dolguyla uğraşmış.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Temmuz-2014 Saat 07:51
Amalgam dolgular yapısındaki metal bileşikler (mesela çinko) sebebi ile ağız kokusunu giderme konusunda olumlu etkiye sahiptir.

Kompozit dolgular azılar grubuna yapıldığında sızıntı ve kırılma riski taşırlar.
-M
IP
BurakAnk
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 2
Alıntı BurakAnk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Temmuz-2014 Saat 13:11
Teşekkür ederim yardımlarınız ve bilgileriniz için diş çektirmekten nefret ediyorum ama yinede yapacağız malesef :D tel taktirmaktan nefret ederim. Bu arada serdar abi dişlerim için yaptığın yorumada teşekkür ederim iyi günler :)
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Temmuz-2014 Saat 22:26
rica ederim. Murat Hoca'nın açıklama ve uyarılarına rağmen ben iki dolguyu da kullanan biri olarak kompozit dolguyu öneriyorum. Benim ağzımda 2 - 6 yıldır duran kompozit dolgular var. Bir sıkıntı yaratmadı, hafif sarardılar sadece. Amalgam dolgular resmen çürük diş gibi duruyor, simsiyah. Özellikle ayakta konuşurken , oturarak dinleyen kişiler " dişleriniz çürümüş" diyor.
IP
ayten
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 3
Alıntı ayten Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Kasım-2014 Saat 15:54
Benim sürekli diş köklerim iltihaplanıyor. biri bitiyor yanındaki oluyor. tedavi olarak kanala girip apseyi boşaltıyorlar. ama artık bıktım. üst cenede kanal tedavisi yapılmayan azı dişim kalmadı tesadüfen aktinomikoz diye bir hastalığa denk geldim. aynı benim yaşadığım durumu anlatıyor. sayısız diş hekimine gittim. devlet özel hiç biri böyle bir şeyden bahsetmedi. son olarak kurtaramadığımız bir azı dişimi çektirmek zorunda kaldım. bu gidişle ağzımda diş kalmayacak. daha kırk yaşıma bile gelmedim. çocuklarıma bulaştırır mıyım? ne önerirsiniz. teşekkür ederim. saygılarımla
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Kasım-2014 Saat 20:49
röntgeninizi gösterebilirmisiniz lütfen
IP
ayten
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ayten Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Kasım-2014 Saat 10:06
IP
ayten
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ayten Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Kasım-2014 Saat 10:18
panoramik de var ama buradan gönderemedim mailinize atmayı deneyeceğim
ilginiz için teşekkür ederim
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Kasım-2014 Saat 15:05
eposta ile anlattığınız şeyler çok karışık ve en az bir düzine hastalık akıla getiriyor. Dokunarak, görerek muayene etmek lazım. Uzaktan fikir vermek size zarar verebilir.
IP
GizemErdem
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
Alıntı GizemErdem Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Nisan-2021 Saat 10:37
Benim diş köklerinde iltihap problemim var. Bu sorunu nasıl atlatabilirim? Aynı zamanda kırık olan dişlerimin diş kompozit dolgu işlemi ile onarılması gerekiyormuş, bu acılı bir işlem mi?.
IP
nicksizz4
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 363
Alıntı nicksizz4 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Nisan-2021 Saat 13:28
Dolgu acılı bir işlem değil sadece iğne ile uyuşturuluyor iğne hafif canını acıtabilir o da cok az bi acı
IP
Xx1xX
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 4
Alıntı Xx1xX Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Mart-2023 Saat 00:50
Murat hocam bir soru sormak istiyorum siz ve aynı durumu yaşayan arkadaşlar varsa yardımcı olursanız sevinirim,
Benim sağ üst dişlerimden gelen akıntı var gözle görülür bişey yok. Bir çok doktora gittim ufak tefek çürükleri yaptırdım ama başka sonuç yok. Doktorlar bir teşhis koyamadı bende anlamadım ne olduğunu. Dişlerimi sizin tarif ettiğiniz şekilde fırçalıyorum diş ipi kullanıyorum dilimi fırçalıyorum yıllardır bu böyle. Fakat neden oluyor veya ne yapmam lazım bilmiyorum şimdiden teşekkür ederim
IP
Engin Aslan
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 15
Alıntı Engin Aslan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Mart-2023 Saat 21:01
Akıntı dan kastınız nedir kardeşim kan sızıntısı mı? Bende de kan sızıntısı var doktor 1 ay sonra bakalım kesileceğini umuyorum dedi. Diş kökü deki erime sebebiyle kökü kesilip alındı o yara kapanmamış bir türlü 3 hafta oldu hala kanıyor ve ağız kokum var. Murat hocam acaba kist filan mı var diye düşünmeye başladım.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Mart-2023 Saat 20:38
Orjinalini yazan: Xx1xX

Murat hocam bir soru sormak istiyorum siz ve aynı durumu yaşayan arkadaşlar varsa yardımcı olursanız sevinirim,
Benim sağ üst dişlerimden gelen akıntı var gözle görülür bişey yok. Bir çok doktora gittim ufak tefek çürükleri yaptırdım ama başka sonuç yok. Doktorlar bir teşhis koyamadı bende anlamadım ne olduğunu. Dişlerimi sizin tarif ettiğiniz şekilde fırçalıyorum diş ipi kullanıyorum dilimi fırçalıyorum yıllardır bu böyle. Fakat neden oluyor veya ne yapmam lazım bilmiyorum şimdiden teşekkür ederim

Röntgen görmek lazım
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu