Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Söyleyeceklerim var
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Söyleyeceklerim var
Mesaj icon Konu: Ramazan & Oruç Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 231
Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Konu: Ramazan & Oruç
    Gönderim Zamanı: 13-Temmuz-2014 Saat 11:49
Arkadaşlar oruç nasıl geçiyor ? Allah sabır veriyor gerçekten. 
Bugün itibari ile ramazanin yarısını bitirdik bile.Bizim için ne kadar zor olsa da 
tuttugumuz oruçlarin bizlere kat kat sevap getirdigini bilelim 
Bu mübarek günlerde lütfen hepimiz için de dua edelim. Allah bu dertten muzdarip olan herkeze sabır,selamet ve şifa versin inş. 
ÇareSiZseniz ! Çare SiZsiniz !!
IP
Fresh
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 20
Alıntı Fresh Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Temmuz-2014 Saat 19:29
Rabbim cümlemize şifa versin, oruçlu iken dahi ağız kokusu olmayan veya farkedilmeyen insanlara baktıkça daha çok duaya sarılmaktan başka bir şey gelmiyor elimden... istanbulda gelişmiş bir hastahane var ağız koku testi vs.. yapıyor.. son çare ramazandan hemen sonra oraya gidip bu durumu izah edeceğim artık neye malolursa olsun... askerden yeni geldim iş hayatına atılacağım bir kaç iş görüşmesi geçirdim ama nasıl geçti bide bana sorun... bu durum insanda psikoloji bırakmıyor...
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 255
Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Temmuz-2014 Saat 06:24
Orucla ilgili hic bi sikintimiz yok elhamdulillah ah bide su koku olmasa hersey cok daha guzel olacak. Yalniz benim oruca basladigimdan beri geniz akintim asiri derecede artti. Yani o kadar ko bir dis bile fircalayamiyorum midem agzima geliyor. Agzimi bile suyla calkalarken zorlaniyorum. Boyle hem yogunlasti hemde artti nedeni ne olabilir?? Ve ayrica ben bu akintiyi nasil azaltabilirim??
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Temmuz-2014 Saat 00:00
Ramazan bizim için en hayırlı ay. Çoğu kişinin ağzı koktuğu için iftara kadar konuştuğumuz kişiler oruç sebebiyle rahatsızlıklarını pek belli etmezler.

şifa geniz akıntısı sandığın şey reflü olabilir mi ? Ya da mideyle alakalı başka bir sorun.
IP
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Temmuz-2014 Saat 01:25
fresh, yaşadığımız hayat zor kardeşim. bunu hepimiz biliyoruz. umarım ramazanda sonra güzel bir netice alırsın.

şifa, geniz akıntısının yoğun olması nedeni muhtemelen tuttuğun oruçtan olmalı.
sonuçta bir senelik olan alışkanlıklarımızı bir ay boyunca değiştiriyoruz.
mesela ramazandan önce eminim sık ta olsa sürekli bir şeyler yiyip içiyordun.
Bu sık sık yeme ve İçmeler az da olsa ağız ve boğaz bölgesinde oluşan atıkların temizlenmesine vesile oluyordu.
Ayrıca sık aralıklarla tükettiğimiz sıvıların o bölgeleri nemlendirip oluşan yoğunlukların azalmasına veya geçirmesine sebep oluyordu.
Ancak şuan ramazan dolayısıyla çok uzun bir süre boyunca bir şey yiyip içemiyoruz.
Bu da ağız ve boğaz bölgemizde atıkların birikip birikip bayram etmelerine neden oluyor maalesef.
Normalde bizim gibi insanların ortalamanın üstünde sıvı tüketmesi gerekirken, böyle yapamadığımız için de hem ağız kuruluğu sorunu yaşıyoruz
hemde yoğun akıntının önüne geçemiyoruz ne yazık.
sorununun nedeni tahminimce böyle.
IP
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Temmuz-2014 Saat 01:38
Bunun önüne artık sahurlarda bol bol su iç diyecem ama eminim bunu yapıyorsundur
Yada gün içinde fazla abartıya kaçmayacak ve oruca zarar gelmeycek şekilde
birkaç defa ağzı az miktarda su ile temizleyip ıslatmak ufak ta olsa seni rahatlatabilir belki veya
biraz daha sabretmekten başka çaren yok ne yazık ki. Allah sabır versin
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 255
Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Temmuz-2014 Saat 07:20
Tavsiyeleriniz icin cok tesekkur ederim. Serdar, reflu gibi degil pek hani reflu olsa aci su falan gelir kesin tani derim ama reflu baslangici olabilir. Ama eger refluyse yapilacak pek birsey yok demektir. Bir hayalim var senin tespitlerinde guzel bogazimiza akintiyi goturecek bisey gitnedigi icin birikme yapiyor olabilir. Sanirim ramazan bitene kadar bi caresi olmayacak. Olsun Allah icin tutuyoruz buna da yine Alalh icin katlaniriz..
IP
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Temmuz-2014 Saat 01:57
reflü sorunu olanlar için kendim de çok uzun bir zamandir uyguladigim
hatta artik hayatimin bir parçasi haline gelen ufak bir yöntem söylemek istiyorum;

bundan yaklasik 6-7 sene önce böyle şuan oldugu gibi bir ramazan ayindayken
midemde acayip bir aci, ekşime ve bulanti oluşmuştu.
ve bu sorunlar gün içerisinde sürekli olmasa da araliklarla tekrarlanyordu..
bazen midem sanki yerinde kalkip agzimdan çikacak gibi oluyordu. tabi arada bir de bogazima kadar acimsi su geliyordu.
bu gelen su zaman geçtikçe artik bogazimi tahriş etmeye bile başlamíşti.

bende artik bunu ciddi ciddi düşünmeye başladim. neden bu acimsi su midemden bogazima kadar geliyor ? diye
ve şunu farkettim ki bu sorunlar benim uyku düzenimden kaynaklaniyordu , evet uyku düzenimden dolayi böyle oluyordu, yani en azindan bana göre öyleydi.
aslinda uyku düzeni dedigim yatíş pozisyonumdan bahsediyorum .o zamana kadar şunu gözlemlemistim benim başimi koydugum yastigim içinde kuş tüyü olan yastiklar varya aynen onlar gibiydi.
dogal olarak o yastiga basimi koydugum zaman başim nerdeyse yataga kadar alçaliyordu. hatta sanki yataga başimi koyuyormuşum gibi oluyordu.
boyle bir durumda midem ve yemek borusu aşagi yöne egilip sabaha kadar oyle bir pozisyonda kaliyorlardi ve sanki bu yüzden mide kapakçigim hasar görmüş bir durumdaydi. bu yüzden gerek gece gerek gündüz midemde acimalar ve bogazima su gelmeler oluyordu.
bende o günlerdn sonra o yastigin tersine çok daha şişik ve abartmiyorum taş kadar sert bir yastik yaptirdim kendime.
artik o günden şimdiye kadar başimi yastiga koydugum zaman yastikla başim arasinda yine abartmayarak 45' derece veya daha fazla bir açiyla uyumaktayim.
ilk başlarda alişmakta çok zorlansam da şuan gayet rahattm. o eski yastik olsa inanin uyayamam uykum gelmez üstunde.

yani kisacasi agza su gelenler ve midesinde acimsi bir his olanlar uyku düzenlerini degiştirseler belki faydasini görebilirler.

yukarda söylediklerim tamamen kişisel düşüncelerimdir dogru birşey midir onu bilemem şahsen şimdiye memnunum böyle.

not: bu mide sorununa tekrar deginecem.

IP
latte
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 64
Alıntı latte Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Temmuz-2014 Saat 05:38
merhaba arkadaşlar, forumu baştan sona okudum ve rastlamadığım bi bilgiyi paylaşmak istiyorum sizinle,ağız kokusu ile ilgili bir doktor şöyle bi açıklama yapmıştı.normalde böbreklerden atılması gereken bi atık ya da salgı bazı kişilerde tükürük yoluyla atılıyormuş bu da ağız kokusuna neden olabiliyormuş, ilk duyduğumda çok şaşırdım ama bi türlü geçmeyen kokunun nedeni belki de bu olabilir, vucut dengemizi çok bozmadığı için böbreklerimizin sağlıklı oldugunu düşünüyoruz belki ama baktırmakta fayda var diye düşünüyorum.ben eğer kbb den sonuç alamazsam böbreklerime baktıracağım hem de hiç bi sorun olmamasına rağmen. bu konunun mutlaka bi nedeni olmalı arkadaşlar, çoğu insan bizim yaptığımız temizliğin onda birini bile yapmazken ağız kokusu yaşamıyorsa bizim vücudumuzda birşeyler ters gidiyor olmalı.her gün dua ediyordum kendim için, forumu okuduktan sonra gördüm ki yalnız değilmişim artık sizler için de dua ediyorum Rabbim kabul eder inşallah..
IP
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Temmuz-2014 Saat 23:44
latte, dostum bu vermiş oldugun bilgiyi dikkate alacagim. ramazandan önce böbrek taşi sorunu nedeniyle doktora gitmiştim de.
ufak çapli taşlar oldugu tespit edildi.. şuan sadece agri kesici ilaç kullaniyorum.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu