Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Ne yapabilirim Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
erkannn1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 105
Alıntı erkannn1 Cevaplabullet Konu: Ne yapabilirim
    Gönderim Zamanı: 15-Eylül-2014 Saat 19:25
merhaba arkadaşlar ben erkan foruma yeni katıldım.
ağız kokusu problemiyle karşı karşıyayım hiç çekinmem bu konudan doktorlarıma direktmen söylerim.
Ama yıllardır arkadaş ve insanların içinde rahat konuşamaz oldum ve nerdeyse konuşmayı unuttum.Ciddi ciddi bırakın kendimi cevreme rahatsızlık vermemek için ağzımı hep kapadım burda sizden tavsiyeler ve murat hocamdan bilgi almaya geldim Allah rızası için bizim bu derdimize çare yokmu tıp çok ilerledi.
Lise döneminde başıma geldi bu olay.
şöyle anlatayım.

daha yeni diş doktoruna gittim kaplama diş yaptırtmak için onun altında diş eti çekilmesi vardı diş taşları vs temizlendi kaplama yapıldı dişler beyazlatıldı harici çürük dişim felanda yok bakıldı onaylandı doktorum tarafında ve 1 dolgum var ama bu sorun cıkartmaz koku çok şiddetli.Doktoruma dedim bu koku ne yüzden oluşuyor dedim.Dişlerden mi diyince.Hayır dişlerden kaynaklı değil dedi vede ağzım kuruyor dedim bu yapabilirmi olabilir belki şeker vardır şekeride ölçtür bi kbb ya görün dedi.Gittim benim boğazım devamlı yanar yani reflü oluyor sanırsam vede ağzım çok kuruyordu o sıkıntıyla gittim doktoruma akut farenjit teşhisi koydu ilaç yazdı yolladı.

ben bu sene astsubaylk mülakatlarında genel sağlık kısmında kan verdim orda şeker değeri belli oldu yüksek değil normaldi.
sonra kandan elenmiştim devlet hastahanesinden elisa testi yaptırdım karacigerim de orda sağlam çıktı.

anlaşılan
ciğerim ve ağzım sağlam şekerimde normal bu koku nereden geliyor?

bendeki bazı sorunlar şunlar

-Dilimin üzeri beyaz pas tutmuş ama fırçalayınca geçiyor.ne yersem dilim o renge bürünüyor ve dilin arka taraflarında kabarcıklar var. büyük büyük dokunamıyorum bile.

-ağzım çok kuruyor bua farenjt yüzünden heralde

ve erkek kardeşiminde ağzı kokuyor babamında ben kardeşimle babama çekmişim.babamda aynı durum annemde birşey yok kız kardeşimde birşey yok kız kardeşim anneme çekmiş yani kalıtsalmı bu aileden gelebilen bir sorunmu?

ve koku bastırılamıyor ne yapsam dahi fırçalasam gargara yapsam bunlar hep geçici yöntemler ben kalıcı istiyorum yokmu bir çözüm arkadaşlar murat hocam bir akıl verin yaşamayalımmı yani biz niye insanlığımı unuttum yemin ederim insan yüzüne bakamıyorum piskolojim bozuldu bu lanet hastalıkdan bi yön verin bana bunu bunu yapın diyin.

bu koku daha çok sabah uyandığımda ve aç kaldığımda oluşuyor.

yardımlarınızı bekliyorum
IP
Gemi
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 35
Alıntı Gemi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Eylül-2014 Saat 00:44
Aramıza hoşgeldin öncelikle.Benim de dilimin üzerinde beyaz bir tabaka var. Sorunun bagırsak ile ilgili oldugunu varsayıp kefir ve yogurta yükleniyorum. ama henüz sonuç alamadım.
IP
ismimnefarkeder
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 142
Alıntı ismimnefarkeder Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Eylül-2014 Saat 16:12
2 soru sormak istiyorum.1.diş eti çekilmesi var dediniz acaba doktor nasıl bir tedavi uyguladı?2.diş beyazlatma olayı nasıl yapılıyor?ilaçla mı yoksa doktor kendi mi yapıyor?
IP
samat43
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 15
Alıntı samat43 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Eylül-2014 Saat 16:18
diliin arkdasındaki kabarcıklar tat alma kabarcığı herkeste vardır onlar
IP
erkannn1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 105
Alıntı erkannn1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Eylül-2014 Saat 22:58
ismimnefarkeder kardeş
diş eti çekilmesi şuan bakınca belli oluyor cünki onu geri çekemem dedi ama diş etlerinin dibindeki kalıntı ve taşları temizledi sonra ilaç tedavisi uyguladı geçtiğini öyledi sonrada beyazlatma doktor yapıyor özel ilaçla

samat43 peki kardeş anladım ama dil pası nedir anladım murat hocanın bi yorum yapması iyi olur konuma.
IP
samat43
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 15
Alıntı samat43 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Eylül-2014 Saat 20:34
O konuya bir şey diyemem doktor bey bilir ama yani dilin arkasında kabarcik herkeste var o ta en dipte farklı birşey algilama
IP
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 231
Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Eylül-2014 Saat 20:09
midene baktiríp sonuçlarí bizimle paylaşabilir misin?
belki síkíntí ordan kaynaklaniyordur...
ÇareSiZseniz ! Çare SiZsiniz !!
IP
moonlight009
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 4
Alıntı moonlight009 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Ocak-2022 Saat 16:15
Kendimi bildim bileli koku her zaman var. Bazı yiyeceklerden sonra azalıyor bazılarından sonra da daha da artıyor ama hep var. Dişçiye gittiğimde arayüz fırçasıyla temizle geçer dedi ama tabi ki onunla alakası yok ne kadar temizlersem temizliyim geçmiyor. Ben tip 1 olduğunu düşünüyorum ama buradaki yazıları da okuyunca fark ettim ki bende de her zaman geniz akıntısı var bu tip 2 de olabileceğini gösterir mi acaba, ikisi arasındaki farklar neler ? Bir de genelde ağzımdan nefes alıyorum bu alışkanlık da olabilir bilmiyorum, burnumdan da rahat nefes alıyorum aslında ama bunu fark ettim. Yakın zaman da kbb gitmeyi düşünüyorum ama burda da sormak istedim böyle bir sıkıntısı olan var mı ? Bir de tip 1 in tedavisi nedir ?
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu