Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Söyleyeceklerim var
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Söyleyeceklerim var
Mesaj icon Konu: pilori üfleme testi ve mide kaynaklı ağız kokum Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
xauke7
Üye
Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 62
Alıntı xauke7 Cevaplabullet Konu: pilori üfleme testi ve mide kaynaklı ağız kokum
    Gönderim Zamanı: 15-Şubat-2015 Saat 13:58
yaklaşık 4-5 yıldır ağız kokum vardı yurt dışında yaşıyorum ve sürekli yabancı doktorlara gidiyordum ve 1 hafta önce türk doktoruna gittim ve midemde bi takım yanmalar boğaza gelen tuhaf bi koku felan bana pilori üfleme testi yaptı ve helicobacter var dedi 1 haftalık bi set tedavi hapları verdi ve inanamadım 2 günde ağız kokum %90 azaldı nerdeyse galiba bu sefer doğru yoldayım ilerleme kaydettikçe forumda yazmaya devam edicem

bu arada murat hocam bu hapları kullanırken midede bulanma ve ağızma mideden çok tuhaf bi koku geliyor normalmi acaba ?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2390
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Şubat-2015 Saat 17:27
Orjinalini yazan: xauke7

murat hocam bu hapları kullanırken midede bulanma ve ağızma mideden çok tuhaf bi koku geliyor normalmi acaba ?

Bunlar o vakaya ve o şahısa özgün durumlar olduğu için sizi tedavi eden hekime danışmanızda fayda olabilir.
-M
IP
delikanlı06
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 13
Alıntı delikanlı06 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Şubat-2015 Saat 14:05
xauke7 kardeşim kullandığın ilaçların isimlerini yazarmısınız bende de aynı problem var sanırım...
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Şubat-2015 Saat 16:59
Delikanlı06, xauke'nin bahsettiği ilaçlar oldukça güçlü antibiyotikler. Doktora danışmadan kullanma bence. Bir gastroenteroliji bölümüne gidersen doktor karar verir.
IP
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 231
Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Şubat-2015 Saat 22:09
kardeşim, mideyle ilgili sorunun olduğunu kesin bir şekilde(doktor muayenesiyle)
bilmiyorsan bu ilaçları kullanmaman sağlığın açısından daha faydalıdır.
mideden şikayetin varsa endoskopi olabilirsiniz.
patoloji sonucunda eğer rahatsızlıkların varsa belli olur.(helico bakteri,gastrit..)
ve bu sonuçlara göre doktor sana o ilaçlardan veya aynı etkide olan türevlerini yazar zaten.
o ilaçlar diyorum çünkü genellikle mide rahatsızlıklarında doktorlar 3'lü kombinasyon şeklinde olan ilaçları veriyorlar.
ÇareSiZseniz ! Çare SiZsiniz !!
IP
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 231
Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Şubat-2015 Saat 23:07
mide yanması olanlar için "Gaviscon" nu doktor muayenesiyle tavsiye edebilirim.

ÇareSiZseniz ! Çare SiZsiniz !!
IP
delikanlı06
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 13
Alıntı delikanlı06 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Şubat-2015 Saat 18:25
Birhayalimvar kardeşim tavsiyen için teşekkür ederim..midemde yanma yok yalnız midemin üzerini elimle bastırınca Ağrı oluyor.. Daha önce endoskopi ile Dr baktı ama verdiği ilaçlar Bi ile yaramadı..
IP
xauke7
Üye
Üye

Alıntı xauke7 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Şubat-2015 Saat 16:22
Orjinalini yazan: delikanlı06

Birhayalimvar kardeşim tavsiyen için teşekkür ederim..midemde yanma yok yalnız midemin üzerini elimle bastırınca Ağrı oluyor.. Daha önce endoskopi ile Dr baktı ama verdiği ilaçlar Bi ile yaramadı..
benim kullandığım ilaç seti nexium hp7 ama kesinlikle doktor söylemeden kullanma aşırı ağır ilaçlar ve birde ilaç tedavisi bi haftaydı ve bitti

sonuçlar

1. ve 2. gün %90 nefes kokusu azaldı %10 ağız kokusu vardı tahminen dil kaynaklı

son güne kadar nefes kokusu yoktu ağız kokusu az bişey sürekli vardı ve ilaç tedavisinin ardından 2 gün geçti ağız kokum %30 civarı fakat nefesim %70 felan temiz gibi

gelişmeleri aktarıcam bu işi iyice taktım kafaya gerekirse dilimi kesip atıcam :) (şaka)
IP
xauke7
Üye
Üye

Alıntı xauke7 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Şubat-2015 Saat 17:01
internette araştırdım helicobacter ağızdada yaşayabilen bi bakteriymiş eğer antibiyotikler mideyi temizliyorsa ağızı ne temizliyor ?
IP
xauke7
Üye
Üye

Alıntı xauke7 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Mart-2015 Saat 19:52
evet arkadaşlar bugün 2. haftaya girdim nerdeyse nefes kokumu babama sorduğumda kokmuyor diyo fakat ben elimi dilimin arka tarafına bastırıp kokladığımda hala dışkı kokusu var ama azalma var bayağı nefes kokum düzeldi ama dildeki o tabaka ve koku duruyor doktorumla görüşüp sorucam kafamdaki soruları ve tekrardan forumda gelişmeleri yazıcam
IP
Gemi
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 35
Alıntı Gemi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Mart-2015 Saat 20:20

evet arkadaşlar bugün 2. haftaya girdim nerdeyse nefes kokumu babama sorduğumda kokmuyor diyo fakat ben elimi dilimin arka tarafına bastırıp kokladığımda hala dışkı kokusu var ama azalma var bayağı nefes kokum düzeldi ama dildeki o tabaka ve koku duruyor doktorumla görüşüp sorucam kafamdaki soruları ve tekrardan forumda gelişmeleri yazıcam

hah, aynı sorun bende de var. Nefeste koku olmayınca doktorlara anlatamıyorum kendimi. Ama benimki dışkı kokusu veya çöp kokusu felan değil.
Başka bir koku, başka hiç bir yerde duymadım o kokuyu.
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Mart-2015 Saat 22:45

endoskopi ol en iyi çözüm.MALESEF dil arkası kokusu varsa ağızında kokuyordur .Babanında üstüne gitme seni strese sokmamak için demistir .Zaten kokuyu anlamak için bir bardağın içine üfle yada nefesini üste doğru ver buruna yani koku varmı diye.Avucunu ısıtıyor hareketi yap üfle vs vs
IP
xauke7
Üye
Üye

Alıntı xauke7 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Mart-2015 Saat 16:45
gemi senin sorunun hakkında bi bilgim yok maalesef ahmet babam konuyu biliyor zaten sorarkende ciddi ciddi kokmuyormu diyorum koksa söylerim zaten söylememe gerek yok yanında durulmuyor kokudan diyor :) şu an 4 haftadayım 2 hafta sonra tekrar test yapılcak midedeki mikrop gittimi diye şu anda aynı durum
IP
tuncay42
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 10
Alıntı tuncay42 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Şubat-2024 Saat 14:39
Slm,

beyler belki midenizde yeterice acid yok...
IP
Yig1t
Üye
Üye

Gönderilenler: 48
Alıntı Yig1t Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Şubat-2024 Saat 19:43
Şu sıralar bende bunu düşünüyorum hastalığı yenmiş biri olarak (çok şükür hastalık geçti ama psikolojik olarak yıktı beni 18 yaşımda) kolonoskopi sonuçlarımı incelerken bana k30 dispepsi olarak bir bulgu girilmişti bu hazımsızlıkmış işte sonra kafama bir fikir geldi ben bu ağız kokusundan müzdaripken inanilmaz ishaldim ve yediklerim oldigi gibi çıkıyordu o kadar sık tuvalete gidiyordum ki artık kanamalı bir şekilde olmaya baslamiştı galiba bu hastalığı kapanların ilk sebebi bağırsak ve karaciğer oluyor sorun onlarken pek ağır olmuyor koku ama işin içine stres girince inanılmaz bir şekilde mide bozulmaya başlıyor ve yediklerimizi sindiremiyoruz bı da bağırsakta yiyecek kalıntılarının kokusmasini sağlıyor ben 2 yıl önce bunu dusunseydim stres yapmamak için en ağır antidepresanı kullanırdım diyorum ya kokunun gecmesine rağmen göz göze gelemiyorum insanlarla tanışmak isteyenler konuşmak isteyenler egolu olduğumu fln sanıyor ama öyle değilim işte ben 1.5 yıl bununla yaşadım çok şükür en azından koku gitti psikolojimde zamanla duzelirse biseyim kalmaz inşallah(tecrübelerimi paylaşayım dedim olurda iyilestiginiz halde benim gibi sıkıntı çekiyorsanız antidepresan kullanın yoksa yıkılırsınız ben yaşadım siz yaşamayın)
IP
Semiha
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 24
Alıntı Semiha Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Mart-2024 Saat 18:06
Siz nasıl yendiniz ağız kokusunu Peki
IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 283
Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Temmuz-2024 Saat 20:12
Yiğit kokuyu nasıl yendin yani? Dispepsiden kurtularak mı?
IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 283
Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Ekim-2024 Saat 08:04
Ağız kokusu uzmanı Periodontist Fatih Vural ağız kokusunun reflü, ülser, bağırsak rahatsızlıkları gibi nedenlerle olabileceğini söylüyor. O zaman tip3 yok sayılacak kadar nadir değil.

1) Mideden Gelen Ağız Kokusunun Sebepleri Nelerdir?

Mideden gelen ağız kokusu sebeplerinin en başında ülser gelir. Son yıllarda ülserin ağız kokusuna neden olabildiği araştırmalar sonucunda öğrenilmiştir. Ülser gibi reflü olarak bilinen mide rahatsızlığı da ağız kokusu yapabilir. Sindirim siteminden kaynaklanan bağırsak rahatsızlıkları da ağız kokusuna sebep olabilir.

2) Reflü Hastalığında Ağız Kokusunu Gidermek İçin Ne Yapılmalıdır?

Reflü hastası olanlar, tükettikleri yiyecek ve içeceklere dikkat etmelidir. İyi bir beslenme planı ve zararlı yiyeceklerin tüketilmemesi, reflü hastalarının dikkat etmesi gereken en önemli konulardandır. Alınan ve tüketilen gıdalara gösterilen özen reflü hastalığı belirtisi olan ağız kokusunun önüne geçmede de önemli bir rol oynamaktadır. Devam eden ve geçmeyen ağız kokusu sorunlarında mutlaka bir doktora danışılmalıdır.

3) Ülser Ağız Kokusuna Neden Olur Mu?

Ülser ağız kokusuna neden olabilen bir mide rahatsızlığıdır. Ülser tedavisi olan ve çok ciddi olmayan bir mide rahatsızlığıdır. Antibiyotiklerle doktor kontrolünde tedavi edilir. Ağız kokusu sorunu yaşayıp sebebini bilmeyen kişilerin mutlaka bir doktora gitmeleri gerekir. Ülser tanısı konulan hastalar hızlıca tedavi edilebilirler. Böylece hem rahatsızlıkları tedavi olur hem de ağız kokusu şikayetleri ortadan kalkar.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Ağız kokusu tedavisi hakkında

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu