Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Söyleyeceklerim var
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Söyleyeceklerim var
Mesaj icon Konu: Önemli - Beyaz dilde %40 azalma Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Darr
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 3
Alıntı Darr Cevaplabullet Konu: Önemli - Beyaz dilde %40 azalma
    Gönderim Zamanı: 15-Şubat-2015 Saat 16:28
Otrivine ve İliadin isimli ilaçlar burundan harika nefes alma sağlıyordu ama beyaz dilde değişiklik yoktu.

Dikkat edin güzel nefes aldığım halde beyaz dilde azalma yok.

Ama ilginç bir şey farkettim. Bu ilaçları bırakmak için şu an Risonel isimli bir ilacı kullanıyorum. Bir kortikosteroid. Aynada burnunuzun içine baktığınızda orada bir et şişmesi varsa onları azaltıyor, tam adını bilmiyorum kusura bakmayın tarif etmeye çalıştım.

Bu ilaç dilimdeki beyazlığı %40 azalttı. Burnumun ucunda havadaki sisler hafif birikirdi eskiden bu ilaçla tam doğru nefes alamasam bile artık birikmiyor.

Bence bu ilginç bir şey. Murat hocam siz ne düşünüyorsunuz bu konuda? Sizce bendeki sorun ne?
IP
Lavi
Üye
Üye

Gönderilenler: 53
Alıntı Lavi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Ağustos-2022 Saat 14:33
Arkadaşlar yeni fark ettiğim birşeyi paylaşmak istedim faranjit mide problemleri nedeniyle günlük sakızı önermişlerdi bana hemen kocakarı ilaçları falan demeyin bazı bitkilerin birçok faydası var denemek denememek size kalmış ben bu günlük sakızını günde 3 kez çiğniyorum bazen yutuyorum 3. Günde pas oluşmamaya başladı bazen iş yoğunluğundan diş fırçalayamıyorum bazen bikaç gün o zaman bilr oluşmadığını farkettim neye iyi geliyor kalıcı bir çözümmüdür bilmiyorum ama bir süre deneyeceğim birde arkadaşlar bu dili fırçaladıkça dil daha fazla fırçalama hissediyor bunu farkettim ağız kokusu yaşamayan kimse hatta çevremizdeki kimselerden dil fırçaladığını duymuyoruz ne hikmetse fırçaladıkça dil daha pigmentli bir hale geliyor ve daha fazla pas oluşup daha derine iniyor
IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 271
Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Ağustos-2022 Saat 07:33
İnstagram'da " agizkokusutedavisi " hesabına bakın. Orada derin dil temizliği sonrası dil görüntüleri var. Profesör Aytuğ Altundağ'ın hesabı. Birçoğumuzun ağız kokusunun sebebi o görüntülerde olabilir. Dilimiz o kadar temiz olmuyor maalesef.

Ben de Aytuğ Altundağ'a gittim. Dili, tahta dil basacağıyla temizliyor. Daha doğrusu kazıyor. İki hafta sonra dilin böyle olunca gel diyor. Ben o temizliğe ulaşamadım. O şekilde kazımak da imkansıza yakın. Dilini fotoğraflardaki pembe veya kırmızı renge ulaştıran var mı?
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 360
Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Ağustos-2022 Saat 09:50
Orjinalini yazan: Kelime

İnstagram'da " agizkokusutedavisi " hesabına bakın. Orada derin dil temizliği sonrası dil görüntüleri var. Profesör Aytuğ Altundağ'ın hesabı. Birçoğumuzun ağız kokusunun sebebi o görüntülerde olabilir. Dilimiz o kadar temiz olmuyor maalesef.

Ben de Aytuğ Altundağ'a gittim. Dili, tahta dil basacağıyla temizliyor. Daha doğrusu kazıyor. İki hafta sonra dilin böyle olunca gel diyor. Ben o temizliğe ulaşamadım. O şekilde kazımak da imkansıza yakın. Dilini fotoğraflardaki pembe veya kırmızı renge ulaştıran var mı?

Dostum hesaba baktım da cidden dediğin gibi müthiş temizlenmiş ama şöyle bir sorun var, o dil çok değil 6 saat sonra eski haline döner hele de şekerli, hamurlu şeyler yersen.

Dilin paslı hali sonuçtur sebep değil. Bizim amacımız neden diğer insanların değil de sadece bizim dilimizin bu şekilde olduğunun sebebini bulabilmek.

Sivrisinek öldürmek çözüm değil, çözüm sineklerin ürediği bataklığı kurutabilmek.

Biz 2 günde bir o Aytunç dr un yanına mı gideceğiz dilim,zi temizlesin diye? Ayrıca sadece tahta çubuk yetmez mutlaka bir ilaç, antibakteriyel sıvı falan da kullanıyordur.

Misal ben bir tutam kaya tuzunu ağzımda eritip iyice tükürüğümle karışınca boş fırçayla dişlerimi ve dilimi o tuzlu tükürük ağzımdayken fırçalıyorum, dilim kıpkırmızı oluyor.
IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Ağustos-2022 Saat 14:06
Murat Bey tam tersini söylüyor. Kulak kiri gibi düşünün, oluştukça temizleyeceksiniz zamanla oluşumu yavaşlar, diyor. Ama asıl sorun, çoğu insan bu pembeliğe veya kırmızılığa ulaşamıyor. O resimlere bakınca daha net anlaşılıyor.

Sen söyleyince düşündüm de sanki alkollü bez gibi bir şeyle de siliyordu veya tendürdiyot. Yine de kesin konuşmayayım tam hatırlamıyorum. Ama asıl yaptığı, tahta basacakla ileri geri sürekli kazımaktı. Arada bir çıkan kirleri peçeteye sildi, işlem 15 dakika sürdü. Bende de dilimin öncesi sonrası fotoğrafı var, o hesaptaki gibi dil rengi çok fark ediyor. Temizlikten sonra da bir sayfa yazı okuttu, kokuyu almıyorum dedi. Temizlik sonrası iki hafta veya bir ay sonra gel dedi ama gidemedim.

Kaya tuzu sende etkili olabilir ama başkasında olmayabilir. Üstelik tuz da tansiyonu olanlara da olmayanlara da zararlı.

Benim anlamadığım çinkolu gargaralar tip1 ağız kokusuna etkiliyse neden kokuyu kesmiyor?
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Ağustos-2022 Saat 15:54
Orjinalini yazan: Kelime

Murat Bey tam tersini söylüyor. Kulak kiri gibi düşünün, oluştukça temizleyeceksiniz zamanla oluşumu yavaşlar, diyor. Ama asıl sorun, çoğu insan bu pembeliğe veya kırmızılığa ulaşamıyor. O resimlere bakınca daha net anlaşılıyor.

Sen söyleyince düşündüm de sanki alkollü bez gibi bir şeyle de siliyordu veya tendürdiyot. Yine de kesin konuşmayayım tam hatırlamıyorum. Ama asıl yaptığı, tahta basacakla ileri geri sürekli kazımaktı. Arada bir çıkan kirleri peçeteye sildi, işlem 15 dakika sürdü. Bende de dilimin öncesi sonrası fotoğrafı var, o hesaptaki gibi dil rengi çok fark ediyor. Temizlikten sonra da bir sayfa yazı okuttu, kokuyu almıyorum dedi. Temizlik sonrası iki hafta veya bir ay sonra gel dedi ama gidemedim.

Kaya tuzu sende etkili olabilir ama başkasında olmayabilir. Üstelik tuz da tansiyonu olanlara da olmayanlara da zararlı.

Benim anlamadığım çinkolu gargaralar tip1 ağız kokusuna etkiliyse neden kokuyu kesmiyor?

E tamam işte, madem kulak kiri gibiyse bu Aytunç denen dr bey sana tam olarak ne önerdi? Hiç sormadın mı Hocam ben senin gibi temizleyemiyorum, ne yapmam lazım diye?

Tahta çubukla istediğin kadar kazı hatta 4 saat kazı kıpkırmızı olmaz dil, ben çoooook denedim o şeyleri.

Mutlaka bir antiseptik falan kullanmıştır. Daha önce de yazmıştım, Klorhex, Farhex tipi aft gargaraları ile ağzı çalkalayınca dili kıpkırmızı yapıyor ama sürekli kullanamazsın.

Bu Aytunç beyin yöntemini tam olarak algılayamadım ve ciddi şüphelerim var. Para tuzağı olabilir mi?
IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Ağustos-2022 Saat 20:36
Dil temizliği sonrası "İki hafta sonra böyle yap gel." dedi, hem uzak diye hem de dilimi o renk yapamadım diye gitmedim. Bir sürü ilaç vs yazdı, hatırladıklarım: 6 kutu Gaviscon, ağızdaki aftlar için kullanılan bir ilaç(ağzımda aft yoktu.), bir probiyotik, dilde eritilerek kullanılan bir prebiyotik veya onun gibi bir şey, sinüs rinse kit, hindistan cevizi yağı, susam yağı, tung dil macunu ve dil fırçası.

Dil, KBB ve mide için ilaçlar verdi yani. Susam ve hindistan cevizi yağı sabah ağız çalkalamak için. Oil pulling dedikleri şey. Sinüs rinse kit de burun temizliği için kullanılıyor.

Klorhex'ten(andorex vb.) hafif antiseptikli gargaralar var, günlük kullanıma uygunlar. Dili kırmızı yapıyorlar mı bilmem. Murat Bey'in dil beyazlığı çözümü için önerisi: Düzenli dil fırçalama. Mucize yöntem, ürün yok diye yazmış. İngilizce bilen arkadaşlar yabancı forumlarda araştırma yaparsa belki farklı bir öneri, ürün bulabilirler.

Aytunç değil Aytuğ :) Ben de çok karıştırıyorum. Aytuğ Altundağ'ın ismi Aytunc Altındal'a benziyor. Adam profesör oral chroma adlı bir cihazla ölçüm yapıyor. Murat Bey bu cihazı yetersiz buluyor ama Aytuğ Altundağ da 4 dakikada tespit ediyorum diyor. Ölçüm 4 5 dakika sürüyor doğru fakat çözüm yolu doğru mu ona bir şey diyemem. Dilimi o şekilde kırmızı yapsam ve koku geçmese yorum yapabilirdim.

İstanbul'da olanlara veya gideceklere Fatih Vural'ı öneririm. Murat Bey'in cihazını kullanıyor, periodontolji uzmanı. Hem çalışanları hem kendi çok pozitif bir insan. Muayenehanede sadece kendi oluyor o yüzden de rahatça konuşabiliyorsunuz.

IP
kaderarkadaşlar
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 161
Alıntı kaderarkadaşlar Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Ağustos-2022 Saat 23:47
İki sene önce gitmiştim dediğin gibi ölçüm aletini 4 dk diyor fakat tüm olasılıkları kapsayan ilaçları veriyor. Antibiyotikleri bir arada içerken bayılacak gbi olmuştum. Ve gerçektende koku gitti benim için. Sabahları daha güzel uyanıyor gün içinde daha özgür konuşuyordum. Tekrar gittim tekrar ölçtü ve bana hala koku var dedi. Tüm kullandıklarımı bıraktırıp yeni mide ilacı ve yeni bir antibiyotik verdi şu bağırsak için olan F ile başlayan. Kullanmaya başladım o siralar yoğundumve düzensiz kullandığımdan mı ağır geldiğinden mi hepsi üst üste dilim harita dil oldu. Bıraktım tüm ilaçları ve çok korkmuştum. Ve yavaş yavaş koku geri geldi Tabi beni dil temizleme konusunda bilinçlendirdi ve artık hafif te olsa baskılayabiliyorum. Ama benim için çözüm değildi. Yaşadıklarımı paylaşmak istedim. Hepimizin tez zamanda şifasına kavuşması için dua ediyorum. Allah yardımcımız olsun🤲
IP
kaderarkadaşlar
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı kaderarkadaşlar Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Ağustos-2022 Saat 23:53
Orjinalini yazan: Lavi

Arkadaşlar yeni fark ettiğim birşeyi paylaşmak istedim faranjit mide problemleri nedeniyle günlük sakızı önermişlerdi bana hemen kocakarı ilaçları falan demeyin bazı bitkilerin birçok faydası var denemek denememek size kalmış ben bu günlük sakızını günde 3 kez çiğniyorum bazen yutuyorum 3. Günde pas oluşmamaya başladı bazen iş yoğunluğundan diş fırçalayamıyorum bazen bikaç gün o zaman bilr oluşmadığını farkettim neye iyi geliyor kalıcı bir çözümmüdür bilmiyorum ama bir süre deneyeceğim birde arkadaşlar bu dili fırçaladıkça dil daha fazla fırçalama hissediyor bunu farkettim ağız kokusu yaşamayan kimse hatta çevremizdeki kimselerden dil fırçaladığını duymuyoruz ne hikmetse fırçaladıkça dil daha pigmentli bir hale geliyor ve daha fazla pas oluşup daha derine iniyor

Pasın azalması ile kokuda da azalma oldumu acaba ?
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Ağustos-2022 Saat 09:37
Ne zaman tatile gitsem, denizde ağzımdan burnumdan tuzlu su girdiği için dilde pas sıfırlanır kıpkırmızı olur dilim. Komu da çok azalır.
IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Ağustos-2022 Saat 11:54
Orjinalini yazan: Tospik

Ne zaman tatile gitsem, denizde ağzımdan burnumdan tuzlu su girdiği için dilde pas sıfırlanır kıpkırmızı olur dilim. Komu da çok azalır.

O zaman sinüslerle ilgili bir sıkıntı olabilir. Çünkü genelde sinüzit olanlar denize gittiklerinde rahatlıyor. Hatta özellikle denize gidip suyun altında takla atıyorlarmış bu sayede çok rahatlama oluyormuş.

IP
mysia
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 7
Alıntı mysia Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Eylül-2022 Saat 15:14
Yaklaşık 9 yıldır dilimde pas ve koku vardı. Ne yaptıysam kurtulamamıştım. Sonra bir gün ekmek ve un içeren tüm gıdaları bırakma kararı aldım. o sıralarda tamamen tesadüfen kefirin faydaları anlatılan bir yazıya denk geldim. E içeyim bari dedim. Düzenli olarak günde 2 bardak kadar içtim. Aradan 3 hafta kadar geçti. Dildeki pas durumu %90 azaldı. Koku ise sıfır. Koca bir sıfır. İnanılır gibi değil. Ne kadar peynir gibi süt ürünleri yesem de koku yok. Çözüm bu kadar ulaşılabilir ve basitmiş meğerse.
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Eylül-2022 Saat 19:41
Orjinalini yazan: mysia

Yaklaşık 9 yıldır dilimde pas ve koku vardı. Ne yaptıysam kurtulamamıştım. Sonra bir gün ekmek ve un içeren tüm gıdaları bırakma kararı aldım. o sıralarda tamamen tesadüfen kefirin faydaları anlatılan bir yazıya denk geldim. E içeyim bari dedim. Düzenli olarak günde 2 bardak kadar içtim. Aradan 3 hafta kadar geçti. Dildeki pas durumu %90 azaldı. Koku ise sıfır. Koca bir sıfır. İnanılır gibi değil. Ne kadar peynir gibi süt ürünleri yesem de koku yok. Çözüm bu kadar ulaşılabilir ve basitmiş meğerse.

Ahhh ne güzel bir haber, acaba kokunun geçmesinin sebebi unlu mamulleri kesmeniz mi yoksa kefir içmeniz mi?
IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 169
Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Eylül-2022 Saat 02:23
Ne kadar süre koku yok o önemli.
IP
ismimnefarkeder
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 142
Alıntı ismimnefarkeder Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Eylül-2022 Saat 09:14
Geçmiş olsun. Umarım kalıcı olarak iyileşmişsinizdir. 🙏
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Eylül-2022 Saat 20:26
Arkadaşlar şunu bilmenizi isterim ki bizler de diğer insanlar gibi değerliyiz. Bu sorununuz var diye kendinizi ezik, ikinci sınıf insan hissetmeyin.

Kiminin yüksek tansiyonu vardır, kimi diyabet hastasıdır, kiminin kulaklarında kiminin gözlerinde sorun vardır, kimi engellidir, nasıl ki onlar da birinci sınıf insansa biz de öyleyiz.

Hidrojen sülfürün de sodyum klorürün de canı cehenneme.

IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 377
Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Eylül-2022 Saat 00:07
Çay kahve üstüne unlu mamuller çikolata kısaca gluten içeren besinler kokuyu çok arrtiyor çay kahve dao enzimini engelliyor böylece daha çok burun akıntısı gluten ekmek unsa burun akintisini arttiriyor düşük histamin tahıllar yerseniz birde internette çörek otu yağı olsun çinko magnezyum olsun takviyeler alırsanız zencefil mesela sindirim için çok iyi kokunun ciddi şekilde düştüğünü göreceksiniz birde günlük dış dil ve sinüs için sinüs kit bunlar dışında aklıma bişi gelmiyor
IP
Murat880
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 377
Alıntı Murat880 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Eylül-2022 Saat 00:09
Kefir bağırsakları hızlandırıyor zencefil gibi. ayrıca burun akintisininazaltan 2 bakteri türünü arttitor bagirsaklarda kefir değilde yemekten önce zencefil ve günlük 1 porsiyon meyve yerseniz ozeolikle. Elma portakal aynı sonucu alirsiniz
IP
mysia
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı mysia Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Eylül-2022 Saat 14:56
Çok büyük ihtimalle kefir içtiğim için koku yok oldu. Çünkü 3 sene kadar önce aylarca şeker ve unu bırakmıştım. kokuda ve pasda zerre kadar azalma olmamıştı.
IP
mysia
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı mysia Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Eylül-2022 Saat 14:58
Orjinalini yazan: ismimnefarkeder

Kefir içmeye devam ediyorum ve evet hala koku yok. Ayrıca ağzımı hiç olmadığı kadar temiz hissediyorum. Sadece %10 dil pası hala mevcut. Belki de aylar sonra sıfırlanır. Kefire devam
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Eylül-2022 Saat 18:43

Kefir içmeye devam ediyorum ve evet hala koku yok. Ayrıca ağzımı hiç olmadığı kadar temiz hissediyorum. Sadece %10 dil pası hala mevcut. Belki de aylar sonra sıfırlanır. Kefire devam

Hazir kefir mi içiyorsunuz? Markasi nedir?
IP
mysia
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı mysia Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Eylül-2022 Saat 15:29

Kefirzadem. İçinde daha fazla miktar ve çeşitlilikte bakteri var. Sadece migrosta satılıyor.
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Eylül-2022 Saat 16:09

Kefirzadem. İçinde daha fazla miktar ve çeşitlilikte bakteri var. Sadece migrosta satılıyor.

Yarin ilk işim almak olacak nasipse. Tesekkurler.
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 220
Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Eylül-2022 Saat 17:43
Un içeren gıdaları hala tuketmiyomusunuz kefire başladıktan sonra peki
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Eylül-2022 Saat 17:21

Aldım ve ilk bardağı içtim, bakalım bende de işe yarayacak mı? Günde 2 bardak içilecek anladığım kadarıyla.

Kokuyu kesmeye başladığını ilk ne zaman anlarız acaba, kaç gün sonra? 3 hafta beklemek mi gerek?
IP
mysia
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı mysia Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Eylül-2022 Saat 13:47
Orjinalini yazan: Melina

Un içeren gıdaları hala tuketmiyomusunuz kefire başladıktan sonra peki

Ekmek makarna mantı lahmacun gibi unlu gidaları tüketmiyorum. Sadece haftada birkac tane kurabiye yiyorum. Biranda herseyi kesmek zor. Zamanla sifir un ve seker hedefim var.
IP
mysia
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı mysia Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Eylül-2022 Saat 13:52

Aldım ve ilk bardağı içtim, bakalım bende de işe yarayacak mı? Günde 2 bardak içilecek anladığım kadarıyla.

Kokuyu kesmeye başladığını ilk ne zaman anlarız acaba, kaç gün sonra? 3 hafta beklemek mi gerek?

2-3 hafta kadar sonra. Yalnız şöyle bir durum var. Bağırsaklardaki candida mantarları ölüp yerine faydalı olanları geçtiği için, ölen candidalar toksik madde olarak kana karışıyor. Birkac hafta candida die off sendromu yaşayabilirsiniz.
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Eylül-2022 Saat 13:29

2-3 hafta kadar sonra. Yalnız şöyle bir durum var. Bağırsaklardaki candida mantarları ölüp yerine faydalı olanları geçtiği için, ölen candidalar toksik madde olarak kana karışıyor. Birkac hafta candida die off sendromu yaşayabilirsiniz.

Hiç bir işe yaramadi bende. Hayirlisi.
IP
mysia
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı mysia Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Eylül-2022 Saat 14:38

Hastalıklar nasıl birkaç günde oluşmuyorsa, iyileşme de birkaç günde gerçekleşmez. Ben ilk sonuçları 2-3 hafta sonra almaya başladım.
IP
kaderarkadaşlar
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı kaderarkadaşlar Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Eylül-2022 Saat 20:21

Hastalıklar nasıl birkaç günde oluşmuyorsa, iyileşme de birkaç günde gerçekleşmez. Ben ilk sonuçları 2-3 hafta sonra almaya başladım.

Sabah akşam olarak mı tükettiniz. Vede açmı tokmu ?
IP
kaderarkadaşlar
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı kaderarkadaşlar Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Eylül-2022 Saat 23:22
Orjinalini yazan: kaderarkadaşlar

Sabah akşam olarak mı tükettiniz. Vede açmı tokmu ?

Kefir bende kabızlık yaptı. Bu normal mi ? Kefirzade içiyorum
IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Eylül-2022 Saat 15:53
Arkadaşlar mide kaynaklı kokular yok denecek kadar az. Bence önce ağız içi ve burun olarak yönelelim.
IP
Sleepy
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2
Alıntı Sleepy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Mart-2024 Saat 21:50
tung marka dil fırçası ve macunu var fiyatları biraz yüksek ama dil pası için çok iyi. dil kökü kısmı için de diş ağrısı için satılan uyuşturucu sprey aldım. reçetesiz satılıyor. dilimin kök kısmını sıkıyorum. biraz acı ama uyuşturuyor öğürmeyi bayağı azaltıyor. tung fırça ve macun ile dilimi fırçalıyorum. dil kazıyıcı ile çıkan kiri kazıyorum pespembe dil oluyor. sadece kazıma hiç bir işe yaramıyor.
IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Mart-2024 Saat 18:46
Spreyin adını buradan veya özelden yazar mısın?
IP
Sleepy
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2
Alıntı Sleepy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Mart-2024 Saat 00:08
Vemcaine
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu