Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Ben iyileştim
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Ben iyileştim
Mesaj icon Konu: ben ağız kokusundan kurtuldum! ben iyileştim=) Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
ismimnefarkeder
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 142
Alıntı ismimnefarkeder Cevaplabullet Konu: ben ağız kokusundan kurtuldum! ben iyileştim=)
    Gönderim Zamanı: 14-Mart-2015 Saat 01:25
kardeşim yani bademciklerini aldın ve kurtuldun mu?epey uzun yazmışsın tam anlayamadım
IP
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 231
Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Mart-2015 Saat 02:06
Arkadaşlar kurtulduğumu illaki yeni bir başlık açarak mı söylememi bekliyorsunuz =) 
Alın bir başlık altında da kurtulduğumu tekrar söylüyorum size. umarım inanırsınız. 

Aslında siz de haklısınız =) her yazdığım şey uzun olunca bu adamın beyni sulanmış, 
psikolojisi bozuk ( haksız değilsiniz bu konuda, ancak bunun da zamanı var ), ne dediğini kendisi bile inanmıyor diyebilirsiniz. 

Ancak bu konuda gerçekten de ciddiyim. uzun uzun yazmamın tek bir nedeni var; sizlere yardımcı olmak. 
Bazen saçmaladığımı ben de biliyorum, kusura bakmayın. 

Son sözüm şu ki ; Bir gün hepiniz kurtulacaksınız!...

Düzenleyen aydinmur - 14-Mart-2015 Saat 20:43
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 422
Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Mart-2015 Saat 13:54
Bende iyilestim hemde bu illeti 20 seneden beri cektikten sonra!
Nasıl iyileştigimi formda paylastım ve isin ilginc tarafı,%80 iyileştim,dedigim 2 gundur %de 100 e ulastı.
Neden 100 de 100 dedim? Cunku 3 gunden beri sarımsaklı limon kürünü de kullanınca boyle net bitti.Ama kür bittikten sonra yine %de 80 e gerilermi bilmiyorum! Bekleyip gorucez.Ben yine paylasırım burdan ve her iyilesen arasıra siteye girip durumunu guncellese ne guzel olur.Ben ve bazı iyilesen arkadaslar ne guzel durumlarını paylasıyorlar.Darısı diger iyilesen arkadasların basına.Şifalar diliyorum herkese..
IP
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Mart-2015 Saat 20:58
Orjinalini yazan: ismimnefarkeder

kardeşim yani bademciklerini aldın ve kurtuldun mu?epey uzun yazmışsın tam anlayamadım

hayır , ben bademcik ameliyatıyla kurtulduğumu söylemiyorum..

Yazdıklarımın özeti şu kardeşim :
ben geçmişimde 2 ameliyat oldum.
Bunlar bademcik ve burun ameliyatlarıdır.
Ben bu iki ameliyattan da olumlu sonuç aldım.
Ve hep, her zaman, her an yaptığım HİJYEN sayesinde de
ZAMAN içerisinde benim durumum daha da iyiye gitti.
Aynı şekilde geçmiş yazılarımda da belirtmiş olduğum çeşitli şeyler sayesinde de
şuan ağız kokusundan kurtulduğumu söylüyorum.

Nasıl iyileştiğimi ayrıntılı merak ediyorsan da geçmişte yazdıklarımı okuyabilirsin.
Ve göreceksin ki şunu şunu yaptım ve kurtuldum diye bir yazı yazdığımı hiçbir zaman göremiyeceksin.
Böyle bir şey yazmışsam da bilmeyerek yazdığımı söylemek isterim.
çünkü ben de aslında nasıl iyileştiğimi tam bilmiyorum.
Hatırlayabildiğim ve bana iyi gelen neler varsa sadece onları yazdım..

uzun yazdığım yazılarımdan ve sizleri buna okumaya mecbur bıraktığımdan dolayı kusura bakmayın lütfen. Okumayabilirsiniz !!
ÇareSiZseniz ! Çare SiZsiniz !!
IP
delux
Üye
Üye

Gönderilenler: 44
Alıntı delux Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Mart-2015 Saat 21:04
merhabalar bende yaklasik 5 6 senedir mide kaynakli agiz kokusunun kurbaniyim sosyal hayatimi davranislarimi dahil herseyemi etkiledi burada anlatmakla bitmez tabi sizde biliyorsunuz,doktorun verdigi antibiyotikleri kullandikdan 1 ay sonra yine gelmeye baslayinca artik umudum kalmadi dedim taaaki cuma ve sizin yazinizi gorene kadar ilk isim markete gidip limon ve sarimsak almak oldu ve beklemedeyim insallah nisanin ilk haftasi basliyacagim insallah bende kurtulurum omrumun sonuna kadar kullanmaya raziyim mahoni gelismeleri gunbe gun gun yazarsan gercekden cok sevinicem
IP
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Mart-2015 Saat 22:17
mahoni abi, senin durumun için de sevindim. Allah bu sevincimizi bütün kardeşlerimize de nasip eder inş.

Ayrıca seninle buluşmamızda bana durumumla ilgili verdiğin güç ve güven için ayrıca teşekkür ediyorum.sağol
IP
ismimnefarkeder
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 142
Alıntı ismimnefarkeder Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Mart-2015 Saat 00:27
bir hayalim var kardeşim niye sitem ettiğini anlıyabiliyorum amma sorumu cevaplamımışsın.bademciklerini aldırarak mı kurtuldun ağız kokusundan?
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Mart-2015 Saat 11:53
Delux herzaman olmasada ara ara giriyorum ve tabiki guncellemeye calışırım durumumu.
Ben bu sayfayı inanın belki bir kişiye care olur yasadıklarım,sebebiyle giriyorum cogu zaman.Ben kurtuldum bitti,yok oyle! Cunku bir cogumuz bu site de paylasılan ve bazılarımıza ilham veya fikir veren arkadaslarımız sayesinde kurtuldu. Yani ne biliyorsak paylasalım insanlar kurtulsun. Bir H Var,senle yuzyuze gorusdugumde sende bana guc vermistin.Yani coktandır gorusemiyoruz belki ama bunu unutmam.Arkadaslar,Bir H Var daha onceki durumunu bilmiyorum ama bulustugumuzda kesinlikle kokusu sıfırdı.
IP
rambir
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 8
Alıntı rambir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Mart-2015 Saat 14:57
arkadaşlar limon ve sarımsak kürü demişsiniz bu işin aslı nedir sarımsak daha fazla kokutmazmı birde nasıl yapıcaz bunu
inşallah cümleten kurtuluruz
IP
latte
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 64
Alıntı latte Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Mart-2015 Saat 17:41
mahoni bi sorum olacak kürle ilgili.yapan kişilerin yorumlarını okudum çoğunluğu olumlu şeyler söylemiş fakat bi kaç kişi midesinin delinip ölümden döndüğünü yazmış aç karna suyla seyreltmeden içtiği için.sen nasıl içiyorsun? aç tok suyla ya da sek?midemde herhangi bi sorun olmamasına rağmen tedirgin oldum açıkçası, kaş yapalım derken göz çıkarmayalım.
IP
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Mart-2015 Saat 21:55
mahoni abi "...kurtulup bizimle paylaşmayana inat.." derken sizi kastetmemiştim bu arada. yanlış anlamayın lütfen.

Siz kaç senedir durumunuzu bizimle paylaşıyorsunuz zaten. Allah razı olsun. Veya " ismimnefareder" sitemim sana ve burdakilere değil kardeşim.

Benim sitemim bundan 1-2 sene gibi önce burada iyileştim/kurtuldum deyip te bir daha durumlarını güncellemeyenlere!

Bir dakkalarını ayırıp ta "Ben iyim arkadaşlar, sizlere de şifa diliyorum" diyemiyorlar mı? Bunu çok mu görüyorlar acaba?

Buradaki insanların buna ihtiyacı var işte. Biraz morale, biraz tebessüme ihtiyaçları var.

Bu kısacık cümle bile onlara yarınlara daha güzel bakmayı sağlayacak belki de.

Biraz olsun kendilerinin de iyileşecebileceklerine inançları,hayalleri olacak.

Biz sanal ortamda bile bunu söylemeyi esirgiyorsak birbirimizden, ölelim o zaman, ölmüşüz de zaten.
hayır, şöyle bir şey de var zaten: düğün de kursak dernek te kursak biz hiçbir zaman birbirimizi göremeyecegiz, görmeyeceğiz, görmek istemeyeceğiz.

Bu konuda burdaki bütün arkadaşlarımla hemfikiriz sanıyorum. Belki ben ve mahoni abi gibi aramızda birbiriyle buluşmak isteyen olabilir tabi.

Ancak hiçbir zaman toplu bir şekilde birbirimizi göremeyeceğiz. Dediğim gibi bu konu üzerinde çoğumuz aynı düşüncedeyiz zaten.

Ama bu, sanal ortamda birbirimizle bir cümle bile olsun esirgeyeceğimiz anlamına gelmemeli. Çünkü burdaki insanların biraz olsun umuda ihtiyaçları var.

İnanıyorum ki eskiden olan 5-10 tane arkadaşımız bile buraya bir cümle yazsalar burdaki insanlar için büyük bir mutluluk olur bu.

Bu onların motive olmalarını sağlayacak ve kendileri için daha da çok şey yapmalarını sağlayacaktır.

KURTULAN ARKADAŞLARIM LÜTFEN BİR CÜMLE YAZMAYI ÇOK GÖRMEYELİM.

Burdaki insanların kimsin, necisin, nasıl bir kişisin diye umurlarında değil!
Sadece duymak istedikleri tek bir cümle , güzel tek bir söz...

Neyse arkadaşlar yine duygusallığa bağlandım galiba ;-) İçimi dökmek istedim sadece.
IP
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Mart-2015 Saat 22:06
Evet arkadaşlar normal hayatımıza geri dönelim ve ufak bilgiler vermeye devam edeyim:) 

dipnot 1 : 
Arkadaşlar biliyor musunuz? 
Bu foruma takılan insanların %30 u - % 40 ı gibi ve genel olarak ağız kokusundan şikayetçi insanların % 90 ının 
hiçbir şekilde tıp veya alternatif tıp yardımı almaksızın sadece ama sadece düzenli ve yoğun bir hijyen ile kurtulabileceklerini söylesem inanır mısınız ? 
Yine bunun da tahmini bir sayısal bir veri olduğunu söyliyim.Doğrusunu Murat hocamız bilir muhakkak. Bunu kanıtlayacak belgem veya bilgim yok çünkü. 

dipnot 2: 

Her şeyi yapmış ama herhangi bir netice alamayan arkadaşlarım ! 
Sizin son tedaviniz HİJYENDİR. 

Agzından herhangi tuhaf tad olan arkadaşlarım ! 
Sizin tedaviniz sadece HİJYENDİR. 

Dişlerinden koku geldiğini düşünen arkadaşlarım, 
Sizin bir tedaviniz de HİJYENDİR. 

Dil kökünden koku geldiğini düşünen arkadaşlarım, 
Sizin de bir tedaviniz HİJYENDİR. Hatta hijyendir sadece. 

Dil pasından şikayetçi olan arkadaşlarım, 
Sizin tedaviniz HİJYENDİR. 
( yukarıdaki durumlar halolduktan sonra dil pasınızın olması o kadar mühim değildir! Zaten epey bir azalma ve ferahlık olduğunu hissedeceksinizdir. Emin olun. ) 

Böyle yine tahmini bir bilgi daha paylaşmak istedim :)) 

dipnot 3 : 
mahoni abiyle o tek buluştuğumuz günden sonra sağolsun hissettirdiği güven sayesinde kendi durumumu bir-iki arkadaşıma daha teyit ettirdim. 
Açıkçası koku olmadığını aslında 7-8 ay gibi önce de bilsem de yine de tam emin değildim. 

dipnot 4: 
kendim için gereksiz bir bilgi ancak bunu da yazmak istiyorum. 
Benim ağız kokusu sorunum başladıktan uzun bir zaman sonra bademcik taşları sorunum oldu. Yani aslında ilk önceleri bademcik sorunum yok gibiydi. Tam emin değilim ama. Çok uzun bir zaman sonra taşlar oluşmaya başlamıştı sanki.

IP
Arayan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 205
Alıntı Arayan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Mart-2015 Saat 10:27
Orjinalini yazan: mahoni

Delux herzaman olmasada ara ara giriyorum ve tabiki guncellemeye calışırım durumumu.
Ben bu sayfayı inanın belki bir kişiye care olur yasadıklarım,sebebiyle giriyorum cogu zaman.Ben kurtuldum bitti,yok oyle! Cunku bir cogumuz bu site de paylasılan ve bazılarımıza ilham veya fikir veren arkadaslarımız sayesinde kurtuldu. Yani ne biliyorsak paylasalım insanlar kurtulsun. Bir H Var,senle yuzyuze gorusdugumde sende bana guc vermistin.Yani coktandır gorusemiyoruz belki ama bunu unutmam.Arkadaslar,Bir H Var daha onceki durumunu bilmiyorum ama bulustugumuzda kesinlikle kokusu sıfırdı.

Mahoni abi sana rahatsızlık vermek isteme ama soracaklarım var sende geniz akıntısı varmıydı bu akıntı koku yaparmı
IP
zeynep
Üye
Üye

Alıntı zeynep Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Mart-2015 Saat 10:35
doktorlar ağız kokusu nedeni bilemeyiz herşeyden kaynaklanabilir diyorlar doğru olabilir ama mutlaka vucutta ters giden bişeyler var ve bence dikkatli bakmıyorlar yada uğraşmak istemiyorlar.açıkçası birkaç yılda sayısını unuttum kaç doktora gittiğimin ve hepsi başından savmak için başka yerlelre gönderdiler gittiğim doktorlar devlet hastanesinde çalışanlar özele hiç gitmedim bilmiyorum.her doktorun böyle olduğunu söylemiyorum ama benim gittiklerim böyleydi
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Mart-2015 Saat 21:16
Bir H Var kardesim yazdıkların icin tsk ederim Bu arada iyileştigimi soylememin sebebi yazdıklarını ustume almamdan kaynaklanmıyor.Sen rahat ol.Diger iyileşip giden arkadaslar da paylaşsınlar son durumlarını,diye yazdım.
Bende geniz akıntısı varmıydı tıbben bir girişimde bulunmadım ama hisettigim,evet vardı ve suan yok.
Latte kardes ben limon sarımsak kurunu sek ve ac karnına iciyorum ve bende olumsuz hicbirsey olmadı.Yani nerdeyse 10 gundur iciyorum ve işin ilginc tarafı bendeki koku oranı 100de 20 iken,10 gundur bu kurden dolayı 100de sıfır.Ne kadar harika bir duygu bu!!! Allahıma bin sukurler olsun.Hepinizin onunde Allaha Sukranlarımı sunuyorum. Yani bu duyguyu herkes yasasın diye yardımcı olmaya calısıyorum.Pes etmeyin biz tecrubelerimizle yanınızdayız gucumuz yettigince.
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Mart-2015 Saat 21:21
Yanlız limon sarımsak kurunu 25 gun bittikten sonra ben tulbentten gecirdşkten sonra icmeye baslamıstım.
Sizde oyle yapınki iri taneler tulbente takılsın ve atın onları.Hergun sarımsak kokacagınızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz.Cunku ben kurden sonra dişlerimi fircaladıktan sonra hic sarımsak kokmuyorum cunku denedim koklattım ve kimse sarımsak kokuyorsun demedi suana kadar.Bilginiz olsun
IP
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Mart-2015 Saat 21:16
Anladım abi, sağolun. İyi ki varsınız... Allah bu forumda sizin gibi insanların sayısı artırsın inş. =)
IP
latte
Üye
Üye
Simge

Alıntı latte Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Mart-2015 Saat 01:24
mahoni çok teşekkürler verdiğin bilgiler için.senin adına çok sevindim kendim iyileşmiş gibi inan.çünkü her akşam kendimle birlikte forumdaki arkadaşlarım diye sizler için de dua ediyorum.dua ve hijyenle bu hastalığı yeneceğiz inşallah :)))
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Mart-2015 Saat 20:56
Saol Latte kardesim duaların icin.
Rabbim mutlaka yol gosterecektir.Yeterki arastıralım ve sabredelim.
IP
mehmet27
Üye
Üye

Gönderilenler: 81
Alıntı mehmet27 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Mart-2015 Saat 11:12
iyi günler arkadaşlar bende de 1 aydır bu illete yakalandım sosyal hayatım sıfırlandı.benim de dilimde beyaz tabaka var ekstra karnım cok sancılanıyor;
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Mart-2015 Saat 01:20
yahu benim dil de beyaz pas var kafayi yicem bu beyaz pas nedir? doktorlar nedenini hic mi bilmez??? dil fircalayin demeyi birakin arkadslarim fircalamaktan biktim dilimi zaten olmuyor...
IP
Mağdur42
Üye
Üye

Gönderilenler: 42
Alıntı Mağdur42 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Mart-2015 Saat 11:06
Kardeş sen daha 1 aydır burdasın 15 senedir bu sıkıntıyı çekip belki de 10 senedir hijyenine dikkat edip hergün dişini dilini 5 kere fırçalayıp kurtulamayan var. Ama kurtulanda var .
IP
delikanlı06
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 13
Alıntı delikanlı06 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Mart-2015 Saat 21:53
Bir hayalim var hocam burun ameliyatı olduğunuzu söylediniz .. Ameliyat sonrası kokuda tahminen ne kadarlık bir azalış oldu ?
IP
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Mart-2015 Saat 23:10
Arkadaşlar hijyen konusunda söylediklerimin arkasındayım ancak lütfen bu konuda kendinizi sadece hijyene bağlamayınız. 
hijyen konusunda sizleri umutlandırmak gibi bir niyetim yok. Siz her şeyden önce somut rahatsızlıklarınıza odaklanın.
Hijyeni konusunda da elinizden geleni yapmaya çalışın. Ve tekrar söyliyim başta benim söylediğim ve burda da paylaşılan bitkisel veya ilaç türü ürünleri kullanmak isterseniz şayet ve bunlar sizlere iyi gelmezse bunları kullanmayı bırakın lütfen.
Size iyi gelen ürünleri kullanmaya daha çok gayret edin.

IP
bir hayalim var
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bir hayalim var Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Mart-2015 Saat 17:06
Orjinalini yazan: delikanlı06

Bir hayalim var hocam burun ameliyatı olduğunuzu söylediniz .. Ameliyat sonrası kokuda tahminen ne kadarlık bir azalış oldu ?

Tam bilmiyorum veya tam hatırlayamıyorum nasıl bir azalış olduğunu. Bunu şu yüzden söyledim.
Ben hem burun hem de bademcik ameliyatını çok az bir zaman aralığıyla oldum.
Dolayısıyla aslında daha çok hangisinin fayda verdiği konusunda ben de o kadar emin değilim.
Bademcik ameliyatıyla taşlardan kurtulduğum için çok faydasını gördüm,
burun ameliyatıyla da rahat nefes alıp vermem ve daha önce dediğim sebepler açısından fayda gördüm.
Anlayacağın her ikisinden de olumlu sonuç aldım. Daha önce de dediğim gibi ameliyatlarımdan sonra
elbette kokuda azalış oldu ancak ZAMANla bu iki ameliyatımın faydasını daha çok gördüğümü söyleyebilirim.

Yine kendi bakış açıma göre ben bu koku belasını şu bölümlere daha yakın olduğunu düşünüyorum.
Belki sizler için bu konuda alanı biraz daha daraltmış olurum. KOMPLEKS düşünmeyin diye ;-)

Diş hekimi - Kbb - Psikiyatri - Hijyen ve Zaman !

Kendimce son tahmini bir veri paylaşarak noktayı koymak istiyorum.
Bana göre bu durum üzerinde etkili olan bölümlerin şöyle bir yüzdelik dilimle gösterilebilir ;

Diş hekimi   %40
KBB              %30
Psikiyatri     %15
Hijyen          %10
Diğerleri       %5

Veya,

KBB              %40
Diş hekimi   %30
Hijyen           %15
Psikiyatri      %10
Diğerleri        %5

( Yukarıdaki verilerin hiçbir dayanağı yoktur.)
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Ağız kokusu tedavisi hakkında

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu