Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Mide kaynakli Agiz kokusu olanlar!!! Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   3
Yazar Mesaj
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2373
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Mayıs-2016 Saat 16:56
"Tüm zararlı bakterileri öldürmek" dediniz.

Bu kavram ortaçağdan sonra terk edildi. Böyle bir şey mümkün değildir ve mümkün olsaydı bile insana zarar verirdi.

Bakterinin zararelı/zararsızı yoktur, hiç kimse bu ayırımı yapamaz. En patojen olanı bile vücuda girip sessizce 45 sene yaşar hastalık yapmaz. Öte yandan en masum olanı 3 günde öldürür insanı. Bunun faydalısı zararlısı olmaz. Bunun ayırımı yapılamaz.

Halk kolay anlasın diye bizler "faydalı" bakteri terimini bazen kullanırız. Kast edilen doğal mikrobiyota üyesi olan bakterilerdir. Bakterinin hiç kimseye bir faydası olduğundan değil halk kolay anlasın diye bu terim kullanılır.

Hangi ilacı alırsanız alın bütün bakterileri öldürmez.
-M
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Mayıs-2016 Saat 17:01
Orjinalini yazan: BezginBetül

Limon suyu fazla mide asitinde degil, tam tersi, az salgilanan mide asiti teshislerinde önerilir, cünkü olmaya asitten dolayi yenilen yenek sindirilemez ve kaldikca koku yapar. 

Bunu ben söyleyinde duymuyorlar, bakalım sizin ağzınızdan sylenince duyulacak mı

Karbonat baziktir. Fazla miktarda içilirse midedeki asidi giderir. Bu duruma aklorhidri ismi verilir. Uzun sürerse ve pH fazla yükseltilirse ağız kokusu sebebi olabilir.
-M
IP
BezginBetül
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 122
Alıntı BezginBetül Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Mayıs-2016 Saat 20:37
MMS konusunu biraz daha inceledim..Boş cikti.Tamamen para manyagi, eski bir petrol milyoner/milyarderinin piyasaya sürdügü bir solusyon bu. Bir kac doktorun bu konudaki fikri oldukca mantikli: Bu siviyi icen kisinin belki agzindaki, yemek borusundaki ve midesindeki olasi virüsler ve bakteriler ölebilir, ama ayni zamanda agiz, yemek borusu ve mide hücreleri asiri hasar alabilirmis.
Yani bunu da siliyorum hafizadan.
Fikriniz icin tesekkürler hocam.
IP
reca
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 10
Alıntı reca Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Mayıs-2016 Saat 16:14
Murat hocam size bir sorum olacak.Yaptığınız ölçümlerde agiz kokusu olan kişilerin agiz içi pH seviyesi genelde ne çıkıyor? Ph seviyesinin yüksekliği veya düşüklüğü bize bir fikir verebilir mi?Ph seviyesi bozuk olan her insanın ağzı kokar mı?
Teşekkür ederim.
IP
reca
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı reca Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Mayıs-2016 Saat 18:04
Bunu şunun için soruyorum.Forumdaki arkadaşlardan bazıları karbonat ile bazıları da sirkeli suyla kokunun azaldigini söylüyorlar. Karbonat ortamı alkali, sirke ise asidik yapıyor. Yabancı forumlarda doktorlar yorumlarında mide asidinin zayıflığı gıdaların iyi sindirilememesine yol açıyor. Bu da agiz kokusu yapar diyor.Bu durumda sindirime yardımcı olmak için mide asidini nasıl guclendirebiliriz.Bir de iyilesenlerden bir tanesi çinko takviyesi alarak iyileştigini yazıyor. Murat hocam siz de cinkolu gargaranin iyi olduğunu söylüyorsunuz. Çinko eksikliği de kokuya neden olur mu?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Mayıs-2016 Saat 07:00
Orjinalini yazan: reca

Murat hocam size bir sorum olacak.Yaptığınız ölçümlerde agiz kokusu olan kişilerin agiz içi pH seviyesi genelde ne çıkıyor? Ph seviyesinin yüksekliği veya düşüklüğü bize bir fikir verebilir mi?Ph seviyesi bozuk olan her insanın ağzı kokar mı?
Teşekkür ederim.

pH yükselirse ağız kokar. Ağız kokarsa pH yükselir.

Tip 1 vakalarda salya pH derecesi 7.5 veya 8 ve üzerine çıkıyor. Çünkü pHyükselince redüksiyon potansiyeli (Eh) düşüyor. Eh düşerse anaerop bakterilerin cenneti oluşuyor. Anaeroplar 100mV tan aşağısında mutlu olur. Bu ortam ancak pH 7den büyük olması ile mümkündür
-M
güzel soruydu
IP
mmkk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 146
Alıntı mmkk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Mayıs-2016 Saat 08:35
PEKI MURAT HOCAM DUS ALDIGIMKZ ZAMAN NETICEDE SICAK SUYLA ALIYORUZ DUSTAN CIKINCA NISPETEN BI AZALMA OLUO AGIZKOKUSUNDA ACABA SICAK SU BUHARI SOLUDUGUMUZ ICIN HEM BURUN HEMDE CIGERLERDE ACILMA OLDUGUNDANMIDIR BENZER OLARAK ESKI YONTEMLERDEN NEZLE OLUP BURNUMUZ TIKANDIGINDA SICAK BUHARLI SU ILE BURUN ACMA GIBI......BI SORUM DAHA VAR   EGER KOKU AGIZ VE BURUNDAN GELIOSA VE SEBEBI BADEMCIK ISE BADEMCIGI ALDIRDIKTAN SONRA BURUNDAN GELEN KOKUDA YOK OLURMU
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Mayıs-2016 Saat 13:53
Orjinalini yazan: mmkk

PEKI MURAT HOCAM DUS ALDIGIMKZ ZAMAN NETICEDE SICAK SUYLA ALIYORUZ DUSTAN CIKINCA NISPETEN BI AZALMA OLUO AGIZKOKUSUNDA ACABA SICAK SU BUHARI SOLUDUGUMUZ ICIN HEM BURUN HEMDE CIGERLERDE ACILMA OLDUGUNDANMIDIR BENZER OLARAK ESKI YONTEMLERDEN NEZLE OLUP BURNUMUZ TIKANDIGINDA SICAK BUHARLI SU ILE BURUN ACMA GIBI......BI SORUM DAHA VAR   EGER KOKU AGIZ VE BURUNDAN GELIOSA VE SEBEBI BADEMCIK ISE BADEMCIGI ALDIRDIKTAN SONRA BURUNDAN GELEN KOKUDA YOK OLURMU

Eşofmanlı Şevket hocayı seyrediyor musunuz :-))
-M
IP
mmkk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı mmkk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Mayıs-2016 Saat 14:01
Hocam soruyu tekrar okudugumda bende farkettim esofmanli sevket hocaya sorulan sorulardan biri oldugunu fakat ben gercekten ciddi bisekilde sormustum.........
IP
mmkk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı mmkk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Mayıs-2016 Saat 14:02
Cunku her turlu olasiligi dusunuorum bu yilimi resmen cope attim univesite tatile grdi eger eylule kadar kurtulamazsam ya okulu dondurucam 1 yil yada birakicam yada care hic yoksa .....
IP
Gastro
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 17
Alıntı Gastro Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Mayıs-2016 Saat 17:29
Hahaha. Ilmi tarafini anlamadim ama evet dusta buhar oldugu zaman kokuyu bence daha iyi duyabiliyoruz. Bence artip azalmayla alakasi yok.
IP
mmkk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı mmkk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Haziran-2016 Saat 08:05
Gastro arkadim bak yukarda ne dedim ciddi bi soru soruom her olasiligi dusunuom dimi bak psikoloji felan kalmadi bende artik stresten kalbimin atiaini avcumun icinde gibi hissediorum stres sikkinti yedi bitirdi beni oyuzden insanlarin yorumlarina saygi dy
IP
bengeldim
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 53
Alıntı bengeldim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Haziran-2016 Saat 15:52
Gastro dalga gecme la :) bu arada dustan sonra bendede acayip bi azalma var agiz kokusunda nedeni nedir acaba ?
asla pes etme
IP
cuma
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 82
Alıntı cuma Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Haziran-2016 Saat 09:20
Su ramazan gunlerinde koku azalsin die (en azindan diski kokusu gitsin diye) uyguladigim bir yontem var.Cogunuz biliyorsunuzdur gerci..
Gece sahurda yemekten sonra dislerimi fircaliyorum ve sonra bir parca gazli bezi parmagima dolayip karbonata batiriyorum ve bununla dil kokumu guzel temizliyorum ve diski kokusundan kurtuluyorum gun icinde..
Yalniz acliktan dolayi olan,agiz kokusu devam ediyor ama olsun..ortama diski kokusu yaymiyorum en azindan..
IP
Ümit90
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Ümit90 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Temmuz-2022 Saat 15:30
Helicobacter pilori tedavisi olup kalıcı iyileşen var mı?
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 366
Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Temmuz-2022 Saat 19:35
Orjinalini yazan: Ümit90

Helicobacter pilori tedavisi olup kalıcı iyileşen var mı?

İnsanların %80'inde varmış bu kerata. Ailede bir kişide varsa tükürükle diğerlerine de geçiyormuş. Aynı bardaktan su içme, iyi yıkanmamış tabak, çatal, bıçak, pişirirken yemeğin tadına bakan kişinin ağzından tüm yemeğe yayılması vs.

Ayrıca kuvvetli antibiyotiklerle tedavi edilen h. Pylori hastalarının yarısı ilk 1 yıl içinde tekrar aynı bakteiryle enfekte olmmuş, bulaşmış,

Burda da aynı sorun var. Neden milyarlarca insanda h,pylori varken sadece bazılarında koku oluşuyor?
IP
Ümit90
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Ümit90 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Temmuz-2022 Saat 20:37
Söylediklerinize katılıyorum, neden biz?dişle alakalı olduguna inanmıyorum artık,etrafımızda bir sürü agiz hijyenine dikkat etmeyen, çürükleri bile tedavi ettirmeyen insanlar var onlarda bile bu sorun yok.En son gittiğim doktor yüzde 20 ancak sindirim kaynaklı olabilir,geniz akıntısı daha büyük ihtimal dedi.Geniz akıntısı da çoğunlukla alerjiden kaynaklı.Alerji sadece toza,ağaca olsa uzak duralım.Gida alerjimiz de var büyük ihtimalle ,bunları tek tek keşfetmek ne kadar zamanımızı alacak?yine de herseye rağmen Allahtan ümit kesilmez, araştırmaya devam.
IP
Ben ❤
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 15
Alıntı Ben ❤ Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Ağustos-2022 Saat 14:37
Arkadaşlar. Freshes tablet kullanan var mı hiç aranızda? Mide kaynaklı kokuya iyi geliyor mu acaba bilgisi olan yok mu hiç
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 220
Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Ağustos-2022 Saat 15:21
Ben kullandım mide kaynaklı olduğunu düşünüp hiçbir etkisi olmadi
IP
Ümit90
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Ümit90 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Ağustos-2022 Saat 08:50
Bagirsagi çok gazlı olanlar dicetel kullanıp geçen var mı?
IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 271
Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Ağustos-2022 Saat 15:40
Arkadaşlar, mide olayını aklınızdan çıkarın. Murat hoca mide kaynaklı koku yok denecek kadar azdır diyor. Bunca yıl bir veya iki defa karşılaşmış. %90 ağız içi/dil kaynaklı. Temiz dil görüntülerine bakın, dilinizi karşılaştırın.
IP
Ben ❤
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 15
Alıntı Ben ❤ Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Ağustos-2022 Saat 20:35
Merhaba bana mesaj atar mısınız
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Ağustos-2022 Saat 14:22
Arkadaşlar bu videoyu izledim, dil yalayınca herkesinki kokuyor. 😁

Yorumlarda aşağıya indim bi 50-60 yorum kadar, orda "Dunya Konak" rumuzlu bi yorumcu ne kadar fırçalasa da dilinde de sürekli pas olduğunu, sonra gastrocuya gittiğini ve açık açık ağzım kokuyor dediğini, doktorun test yaptığını ve helicobakter pylori mikrobu çıötığını, bunu tedavi etmezse kokunun asla geçmeyeceğini söylediğini ve antibiyotikleri içince kokunun tamamen sıfırlandığını yazmış. Doktora gidin ve utanamdan açık açık ağzım kokuyor deyin diye de eklemiş bu kullanıcı.

Kafam karıştı, forumda da h.pylori tedavisi gören ama iyileşmeyenler var, bu nasıl iştir yav?

tıkla
IP
unfair
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 7
Alıntı unfair Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Ağustos-2022 Saat 19:22
helicobacter pylori hangi uygulamada tespit edildi acaba? (endoskopi, nefes testi, vs..9
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Ağustos-2022 Saat 20:06
Orjinalini yazan: unfair

helicobacter pylori hangi uygulamada tespit edildi acaba? (endoskopi, nefes testi, vs..9

Burda yaziyor, kan, nefes, diski her yoldan tespit edilebiliyormus.

Baska.bir forumdan 2 alinti:

onlarca makale, arastirma okudum. 3’lu antibiyotik kullandim. ustune yeni zellandadan getirttigim manuka balını ve damla sakizini ac karnina yaklasik 2 ay kullandim. bu gun gelen sonuc yine pozitif.

sanirim bu bakteriyi tamamen yok etme sansi yok insanin. ama ben umudumu yitirmeyecegim, bu sefer daha yuksek umf oranli manuka balını kullanacagim ve damla sakizini direkt yunanistandan getirtecegim. bu sekilde tamamen kurtulan insanlar var. test sonuclari negatif cikmis youtube’da paylasanlar insanlar var, neden olmasin!

ek: bu tedavi sonrasi gastrit problemim, tuvalete cikamama durumum tamamen duzeldi. siskinlik yasamiyorum. sabah kalktigimdaki agzimdaki kotu tat ve koku tamamen gecti. sirt agrilarim yok. sut urunlerini tamamen kestim. kirmizi et zaten uzun suredir yemiyorum ama nadiren de olsa kurutulmus et yiyorum. tavuk yemeyeli yaklasik 10’sene oldu sanirim. duzenli olarak yuksek asit degerli balik yagi kullaniyorum. ileride yaptirtacagim test sonucunu tekrar paylasirim.

Helicobacter pylori

asidik ortam olan mideye kafa tutacak kadar akıllı bir bakteriymiş kendisi... midede yaşayabilmek için bir enzim üretiyor ve midedeki asidi zararsız hale getirirken gaz oluşuyor.. bu gaz ise nefes yoluyla ağızdan koku olarak çıkıyormuş...

************************tikla
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Ağustos-2022 Saat 04:26
Bir yutub videosu altına yazılan yorum :

AĞIZ KOKUSUNA SON!! (Kötü Nefes Kokusu Olanlara Çözüm Önerisi)
933.193 görüntüleme · 3 yıl önce

eczacigozuyle
232 B abone

Yorumlar • 766
Sıradaki

ayhan0101
2 yıl önce
Öncelikle problem nedir? Ağız kokusu mu yoksa nefes kokusu mu ?
Devamlı diş fırçalıyor ama kokudan kurtulamıyorsanız aşağıdaki nacizane tavsiyelerime kulak verin isterseniz...Video sahibi hanımefendinin reçeteside faydalıdır mutlaka ama size tecrübelerimi aktarmak isterim.Tıp uzmanı değilim ama bu konuda çok uğraşı vermiş ve bir çok forum sitelerinde araştırma yapmış birisiyim.Kokunun sebebini bulmak için denemelerle hedef küçültmelisiniz.Aslında Iç hastalıkları uzmanından aletli nefes kokusu testi yaptırabilirsiniz ama ağız kokusu malesef utanılan bir konu olarak görülür psikolojiyi bile bozar dolayısı ile pek doktora gidilmez. Ön kontrol amaçlı olarak önce elinizin üstünü dilinizle ıslatın 1 dk sonra koklayın rahatsız edici kokunuz varsa ağız kokusudur.Diş iltihabınız varsa önce tedavi tabiiki.Ağzın içi mikrop dolu zaten kokuya bunlar sebep olur.Tükrük salgınız bu mikrobik faaliyeti engelleyen en önemli yardımcıdır.Tükrüğü destekleyen en önemli unsur su içmektir.Nane yağı+hindistan yağı nı mısır tanesi büyüklüğünde karıştırın ,dişlerinizi diş macunu ile fırçaladıktan sonra yeni bir diş fırçası ile bu yağ karışımını diş etlerinize hafif masajlar yaparak 2 dk sürün,tükürün ve su ile falan çalkalamayın.3 gün bu işlemi her yemekten sonra yapın.3 gün boyunca gece yapıp yatın sabah tekrar dilinizle elinizin üstünü ıslatıp tekrar koku testi yapın 3. Gün sonunda aynı rahatsız olduğunuz koku devam ediyorsa çinko içeren gargara ile devam edin.Bu arada diş etleriniz kanıyorsa reçete ile c vitamini +b 12 vitamini kullanın.Bu ön tedavilerle ile koku hiç azalmadıysa bademciklerinize baktırın.İçtihaten ağız kokusunun öncelikli sabıkalısı diş eti iltihabıdır.2. Sabıkalı bademcik 3 sabıkalı boğaz arkasından mideye inen iltihaplı sinüs akıntısıdır.Burun eti ve burun kemik eğriliği varsa burun arkasında kötü kokulu salgı birikebilir.Geniz etide sorun çıkarabilir. Nefes kokusunun ise sebepleri daha farklıdır .Mutlaka İç hastalıkları uzmanına gitmelisiniz.Şeker hastalığı,mide kaynaklı rahatsızlıklar,hatta bağırsak parazitleri .konuları olabilir.Özetle ;Koku hastalık değil bir rahatsızlığın belirtidir. Hekimlere gidersek zaman kaybetmeyiz.Herkese şifalar dilerim.
IP
<< Önceki Sayfa   3
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu