Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | GENEL AĞIZ SAĞLIĞI soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: olguda hassasiyet Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
ruya
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2
Alıntı ruya Cevaplabullet Konu: olguda hassasiyet
    Gönderim Zamanı: 19-Nisan-2015 Saat 10:35
Merhaba,

Ekimde azı dişime dolgu yapıldı. Ama rahat hissedemedim, ağrı ve ağırlık vardı. Doktor değiştirdim ve 20lik diş baskısı çekilince düzelir dedi haklı da çıktı.Fakat 2 haftadır dişimi fırçalarken bile ağrıyor.Musluk suyu bile hassasiyet yapıyor. Diş macunum hassasiyet içerikli. Çin'de yaşıyorum 4 doktora gittim, açıkçası güvenmiyorum. Hepsi farklı birşey söyledi. Röntgene bakıp cevap veremeyen doktor olur mu anlamıyorum Kanal tedavisi de olabilir iltihap da olabilir dendi. Ilık su içtiğimde sızlama neredeyse yok. Sanırım iltihap.

Sizden ricam nasıl bir yol izlemem gerektiği konusunda yardım etmeniz. İltihaplı ise ne yapmalıyım? İlaç tedavisi yeterli olacak mı? Ağrı dinmezse çekilmesi gerektiğini mi gösterir?

Çünkü burda tedavi olmak istemiyorum kesinlikle. Temmuzda Türkiye'ye gelene kadar idare edemez miyim eğer apseli ise?
Yeme-içme dışında ağrım yok denecek kadar az.

Teşekkürler
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Nisan-2015 Saat 11:12
İltihaplı diş soğukta rahat eder ve ağrı kaybolur. Ayrıca, üzerine basarken ağrı yapar, çay kaşığının tersi ile tıkladığınızda ağrı yapar, zaman zaman şişer, bazen hiç bir şikayet vermeden aylarca sessizce bekleyebilir.

Sizin tarifiniz canlı dokuların yüzeye çıktığını ve ağız ortamındaki sıcaklık değişimlerinden mutsuz olduğunu düşündürüyor. Röntgen ile bir şey söylenemez.

Böyle vakalarda, duruma göre değişecek şekilde tedavi edilir. Macun markası değiştirmekten tutunuz, kanal tedavisine kadar çeşitli çözümler uygulanabilir.
-M
IP
ruya
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2
Alıntı ruya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Nisan-2015 Saat 07:16
Teşekkürler. Soğukta da sıcakta da ağrı yapıyor sadece ılık su rahat ettiriyor. Kökünde iltihap varmış ve kanal tedavisi gerekiyormuş. Üstüne de kaplama yapılmasını önerdiler çünkü dişin içini temizleyip dişi inceltecekleri için diş tutunamayacakmış. 2-3 ay beklemeyi tercih ederdim ancak sanırım gittikçe ağrı artar beklemez o kadar süre.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu