Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Söyleyeceklerim var
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Söyleyeceklerim var
Mesaj icon Konu: Merhaba ben yeni üye Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   2 Sonraki >>
Yazar Mesaj
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Konu: Merhaba ben yeni üye
    Gönderim Zamanı: 08-Mayıs-2015 Saat 20:55
Merhaba ben bu forumda henüz çok yeni bir üyeyim umarım bana faydalı olabilecek bilgileri burada bulabilim.. Öncelikle kendimden bahsetmek gerekirse 16 yaşında bir lise öğrencisiyim "eee burada ne işin var " dediğinizi duyar gibiyim bu yüzden daha fazla uzatmadan sadede gelecegim. 3 yıldır kronik gastrit hastasıyım ve 3 yıldır nefes kokundan muzdaribim ve bu problem beni gerçekten gerek psikolojik gerekse sosyal anlamda derinden etkiliyor.Bu iğrenç kokuyu biraz olsun maskelemek için yediğim iğrenç şeker,draje vb. şeylerden artık kurtumak ve rahatça insanlarla konuşabilmek istiyorum. Bu sorunun mide rahatsızlığım nedeniyle kaynaklandığını düşündüğüm icin mide problemime yonelik ilaclar kullandim ama hicbiri ne mide agrima ne de nefes kokuma tam anlamiyla fayda etmedi bu yuzden artik ilac kulanmiyorum cunku gercekten cok yoruldum.. Bu konuyla ilgili yardımci olabileceginizi umut ediyor; cevaplarini.zi bekliyorum..
IP
delux
Üye
Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 44
Alıntı delux Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Mayıs-2015 Saat 10:04
merhaba aysegul hanim sizle ayni sorunu bende yasiyorum mide kaynakli agiz kokusu yasiyorsunuz anladigim kadariyla sizde.. reflu gastrit felan var sizdede bu kokudan kurtulmanin yolunu bizde ariyoruz malasef endeskopiden sonra antibiyotik vermisdi doktorum 1 ay koku yok oldu ve geri geldi bu midede mikrop tarzinda birsey tekrar geri geliyor... hayatimizi alt ust etmis durumda sosya hayat vs.. cok zor durumdayiz Allah yardimciniz olsun sizinde bol bol su icin yarim saat araliklarla limonlu su icmeye calisin gunde 3 4 kez... gazli iciceklerden hazir yiiceklerden uzak durmaya calisin.. sigaradanda... mide yanmasinida pantpas kesinlikle geciriyor ondan yana supheniz olmasin butun doktorlarin verdigi ilacdir herkez bilir onu kullanmanizi tavsiye ederim doktor ile gorusup tabi!!! mideden yana sikayettiniz kesinlikle olmayacak sadece kokuya odaklanacaksiniz insallah bizler gibi..
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Mayıs-2015 Saat 21:28
Oncelikle bircok ilac kullanmama ragmen soylediginiz ilac ismini ilk defa duydum bunu doktora mutlaka soracagim ancak benim mide rahatsizligim stres kaynakli ve ve son bir yilda yanmaktan cok agriya donusmeye basladi yani dediginiz ilac ise yarayabilir mi bilmiyorum.. Bende bir kez endoskopi oldum ama tek yaptiklari sey kronik gastrit rahatsizligimin oldugunu soylemek ve tonla ilac verip eve gondermek simdiye kadar hep devlet hastanelerine gittim ve ozel hastanelerde de mi ayni sey gecerli bilmiyorum. Normalde de gazli icecekler tuketmiyorum ve hazir gidalar yememeye calisiyorum ama limonlu suyu ilk defa duydum ve bunu da deneyecegim.Benim bu konuda bilgilendirdiğiniz ve verdiginiz tavsiyele icin tesekkur ederim..
IP
delux
Üye
Üye

Gönderilenler: 44
Alıntı delux Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Mayıs-2015 Saat 10:52
rica hederím bu sorunu yasamayan bilemez cok zor gecekden,bende yazin devlet hastanesine gitmisdim fakat bu sefer ozele gidicem gelismeleri herkez yaziyor burada sizde takipde kalmaya calisin
IP
marln
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 56
Alıntı marln Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Aralık-2015 Saat 09:09
Ben yeni uyeyim yazilanlari gordum belki banada akil verirsinis diye kaydoldum
    2 derdim var 1.agiz kokum 2 nefes kokum yani burnumdan nefes alıp burnumdan verdigimde koku geliyor,agzim kapali oldugu halde kokuyor hatta odayi koku saracak sekilde.ilk agiz kokusu oldu 3 veya 4 ay sonra nefes kokusu oldu.
gogus hastaliklarina gittim cigerlerim temiz cikti sinus filmimde burnumu beyaz bi tabaka sarmisti kbb ye yonlerdirdi oda sinus var dedi ilac ve 2 kutu mide ilaci verdi biraz iyi oldum ama hala 2 side kokuyordu ilaclari yine yazdirdim ictim bi degisiklik olmadi dahiliyeye gittim kan testi normal cikti sadece kotu kolestrol yuksek cikti.benim size sorum sinusimvar ama agrim ve akintim yok .hic burnum akmaz saten .bikere aglamistim burnum akmisti arkadaslarm hafiflemis dediler.
Sinus burun akintisi mutlaka yaparmi kokunun gecmesi icin sinuslerim tamamen gecmelimi kan tahlilinde mide ve bagirsak bakterileri belli olurmu bana benser silayeti olan varmi ne iyi gelir hangi doktora gitmeliyim? asagiya rahatsizliklarimi yaziyorum
Sinus
Kotu kolestrol
Kronik kabizlik
Şişkinlik
Halsizlik
Goz kasintisi
Bulantı( arada bi oluyor kusmuyorum)

IP
marln
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 56
Alıntı marln Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Aralık-2015 Saat 11:17
Nefes kokum gaz kokusuna benziyor agiz kokum sogana benziyor
IP
Arayan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 205
Alıntı Arayan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Temmuz-2019 Saat 14:21
Merhaba arkadaşlar malesef aramıza yeni bir katıldı. Kim peki?Benim 2 yasidaki cocuqum. Malesef aqizı kokuyor benden ona aktarım oldu sanırım. Yazık ne diyebilirim?
IP
seahorse
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 6
Alıntı seahorse Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Temmuz-2019 Saat 11:55
Arayan, öncelikle çocuğuna ve sana şifalar diliyorum. Sizin için sorun değilse evlilik hayatınızı biraz anlatabilir misiniz acaba? Mesela ne gibi sıkıntılar yaşamaktasınız? Nasıl üstesinden geliyorsunuz? Ağız kokusu sorunu varken mı evlendiniz yoksa sonradan mı ortaya çıktı? Eşinizin bu konudaki tutumu nasıl? Kusura bakmayın özel konulardan bahsettiğimi biliyorum. Bende 26 yaşında biriyim ve evlilik konusunda mesefeli biriyim ne yazıkki. Korkuyorum açıkçası, nasıl olacak diye. Mesela gün içinde olmazsa bile sabah uyandığım zamanki halimi evli iken düşünemiyorum, çok zor gerçekten. Allah yardımcımız olsun.
IP
Arayan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Arayan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Temmuz-2019 Saat 00:39
Teşekkür ederim güzel dileklerin için. Ben 38 yaşındayım ve tıp 1 im kokuyu cinkolu ürünlerle idare etmeye çalışıyorum tabii ne kadar başarılı o tartışılır çoğu kez eşim aqzimin koktuğunu söyledi zor bi durum .Evde iken elimde dış fırçası ile geziyorum hep kontrol ediyorum kendimi fazla yaklaşmam mesela hep bi uzanma mesafesi var aramızda boyle yaşamaya alışdim desem .Ama cocuqumunda bu kokuyla yaşamasını istemem kendime çare bulamamisken ona şuan hiç bulamam nepalim ben deqil modern tip utansın bizi yok sayıyor. Aqzim gerçekten ıqrenc kokuyor ve böyle yaşıyorum .Şunu düşünüyorum çok zengin biri acaba bu hastalığı yenebilirmi? En pahalı dr a gidip al istediğin para deqilmi diye .Biraz da bu duruma bi umut var diye katlanıyorum şu probiyotik olayı aqiz için olanı onu deneyen varmi?
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 422
Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Temmuz-2019 Saat 10:10
Herkese şifa diliyorum
Arkadaşın sorduğu probiyotik olayı nedir? Ben de merak ettim!
Yeni birşey mi bu,bilen var mı?
IP
Simyacı
Üye
Üye

Gönderilenler: 47
Alıntı Simyacı Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Temmuz-2019 Saat 13:25
Abi tip 1 diyosun tip 1 ise inşallah çözüme bir an önce kavuşursun..Merak ettiğim iki şey var bademciklerin alındı mı bi de 20lik dişlerin alındı mı abi? Gömülü olanlar,çürük olan yirmilik dişler..ben şimdi sırayla onları çektircem inşallah bi sonuca ulaşabiliriz hepimiz..
IP
Arayan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Arayan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Temmuz-2019 Saat 14:01
Bactobolis probiyotik aqiz için şuna bununla ilgili hayaller kuruyorum.
IP
Arayan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Arayan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Temmuz-2019 Saat 02:40
Evt ben tip 1 diyorum çünkü cinkolu ürünler ise yarıyor .Baqdemcik 20 lik diş çekilmedi .Çözümü ne bunun bilen varmı? Yok.Aqzimdaki anaerob bakterilerin koku yaptiqinı biliyorum. Arada oksijenli su yapıyorum. İşe yarıyor. Ama o bakterilerin ya biryerde rezervuari var yada hepsi ölmüyor tekrar çoğalıyor. Evt tip 1 in kaynaqi tip 2 den olabilir veya tip 4 den dolayı tip 1 tetikleyebilir.Malesef bunu şuan bilim çözmek istemiyor.Karbonat verip eve yolluyor.
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Ağustos-2019 Saat 07:04
Kardeşim şimdi dikkatimi çekti. Tip 1 olduğunu yazmışsın.
İyi ozaman; dilini fırçaladın mı koku kalmaz ya da %90 azalır!
Bu dediğimi denedin mi? Bi dene denemediysen.
Bari bir kişi kurtulsa kardır.
Ya da özelden yaz bana anlatayım tekniği.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Ağustos-2019 Saat 15:55
Özelden yazışmak yerine herkesin okuyacağı şekilde paylaşmak daha makul olabilir
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Ağustos-2019 Saat 06:31
Hocam daha önce forumda zaten yazmıştım ağız kokumu nasıl gittiğini.
Ama arkadaşın gözünden kaçmıştır diye öyle yazdım.
Yoksa zaten bu konuda herşeyi paylaşıyotum.
IP
Arayan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Arayan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Ağustos-2019 Saat 08:05
Mahoni üstadım dilimi fircaliyorum koku gidiyor.15 dk sonra yavaş yavaş geri geliyor.Sanki aqzim 40 yıldır hiç fırça yüzü görmemiş gibi kokuyor.Gerçi hiç dişini fırçalamayan tanıdığım insanlar var ve aqizlari hiç kokmaz.Yani cinkolu macun 15 dk ise yarıyor sonrası malum.Yoksa ben tip 1 deqilmiyim? Evet sen ne öneriyorsun. Oxsifresh ürünleri bana inanılmaz ise yarıyor. Ben burdan tip 1 olduqumu çıkardım.
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Ağustos-2019 Saat 09:40
Ben klasik diş macunları kullanıyorum.
Diğer yazdığın ürünler konusunda bir bilgim yok!
Yani önerebilirim bilemedim hatta şaşırdım!
Ben mi tip1 im sen mi, onu anlayamadım!
Ben tip1 olduğumu sanıyorum
Yani tıkandım ne diyetebilirimki?
Dil temizliğinden sonra, sende etki 15 dk bende tam gün.
Yorum sizindir...
IP
Arayan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Arayan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Ağustos-2019 Saat 14:32
Evt ben mi tip 1 im sen mi ?
Bence bu soruyu Murat hocam bilir .
IP
birdenbasladi
Üye
Üye

Gönderilenler: 77
Alıntı birdenbasladi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Nisan-2020 Saat 04:42
Forumda yeni sayılırım. Daha evvel bahsi açıldı mı bilmiyorum. Konuşulmadıysa muhtemelen arkadaşların da merakına düşüyordur.

Foruma yazdığımız yazıların akışa düşmesi için onayınız gerekiyor. Tabii ki böyle olmasında forumun selameti açısından bir gereklilik olduğunu anlıyoruz fakat durum çok mu kötü hocam?

Demek istediğim yanıltıcı, hurafe, ticari, maksadını aşan , suistimal eden, belki alaycı olup reddetmenizi gerektiren çok mu yazı oluyor?

IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Nisan-2020 Saat 11:50
Orjinalini yazan: birdenbasladi

Dil gerisinde hep var olan beyaz pas/ plak gitti, 5-6 gündür yok. Dilimin arkası, önü/ucu gibi Kırmızılaştı. Görüntü olarak gayet iyi. Acaba bu iyi bir durum olup sevindirici mahiyette bir şey midir yoksa antibiyotik kullanımına bağlı olarak olumsuz bir şey midir?

Dilinizi mekanik olarak temizlediğiniz için diliniz temiz olduysa iyi bir şeydir.

Demek istediğim yanıltıcı, hurafe, ticari, maksadını aşan , suistimal eden, belki alaycı olup reddetmenizi gerektiren çok mu yazı oluyor?

Çok önemli bir çoğumuz dalgınlıkla ilgisiz konu başlıklarına nesaj yazıyorlar. Gruba yollanan neredeyse %80 den fazla mesajı ilgili konu başlığının altına taşıyorum. Mesela siz bu mesajı ben iyileştim başlığında yazdınız ben buraya taşıdım.

Bazılarımız acele ile 1 cümleyi veya bir konuyu 2 ye bölüp bazen 3 veya 4 e bölüp ayrı-ayrı kelime grupları şeklinde yollayabiliyor. Yazdıklarını bir mesaj içinde birleştirip toparlıyorum. 1-2 yıldır spam mesaj gelmiyor, hiç kismenin mesajını engellemiyorum, silmiyorum
-M
IP
Fayda
Üye
Üye

Gönderilenler: 41
Alıntı Fayda Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Nisan-2020 Saat 00:24
Murat hocam dilimi titiz bir şekilde fırçaladıktan sonra, arka taraflar ön taraflara göre kırmızı olmuyor.Normal bir durum mudur bu?Katman şeklinde değil çok ufak beyazlık kalıyor.Yani o beyazlık tam anlamıyla gitmiyor.Normal olan bir şeyi ortadan kaldırmaya çalışmak mıdır bu yaptığım?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Nisan-2020 Saat 11:26
Orjinalini yazan: Fayda

Murat hocam dilimi titiz bir şekilde fırçaladıktan sonra, arka taraflar ön taraflara göre kırmızı olmuyor.Normal bir durum mudur bu?Katman şeklinde değil çok ufak beyazlık kalıyor.Yani o beyazlık tam anlamıyla gitmiyor.Normal olan bir şeyi ortadan kaldırmaya çalışmak mıdır bu yaptığım?

Bu konuda bir şey söylemek yanıltıcı olabilir. Dili göremiyorum bu sebeple bilemiyorum.
IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 169
Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Nisan-2020 Saat 23:59
Mahoni tekrar eder misin sürecini. Bir de arayan çocuğunda burunda nesne olma ihtimali çok yüksek, çocuklarda yüksek oranda sebep o oluyor. Bir kbb ye götür mutlaka o kurtulabilir erkenden belki.
IP
Fayda
Üye
Üye

Gönderilenler: 41
Alıntı Fayda Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Nisan-2020 Saat 01:34
Murat hocam siz dil pasının bir hastalık veya bir hastalıktan dolayı olmadığını,sadece bir kirlilik olduğunu söylemiştiniz.Daha önce forumda konuşulan bir doktor(dili kendi cihazıyla temizleyen doktordan bahsediyorum) dil pasının birçok sebepten dolayı olabileceğini söylüyor.Az önce sayfasında gördüm ve aklıma takıldı.Sizin bu konu hakkında fikirleriniz nelerdir?Böyle fikir ayrılıklarının olması da bizim kafalarımızı çok karıştırıyor.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Nisan-2020 Saat 09:34
Orjinalini yazan: Fayda

Murat hocam siz dil pasının bir hastalık veya bir hastalıktan dolayı olmadığını,sadece bir kirlilik olduğunu söylemiştiniz.Daha önce forumda konuşulan bir doktor(dili kendi cihazıyla temizleyen doktordan bahsediyorum) dil pasının birçok sebepten dolayı olabileceğini söylüyor.Az önce sayfasında gördüm ve aklıma takıldı.Sizin bu konu hakkında fikirleriniz nelerdir?Böyle fikir ayrılıklarının olması da bizim kafalarımızı çok karıştırıyor.

Normal bireyde dil pası oluşması üzerine hekimler arasında görüş birliğimiz var zannediyordum.

Hangi sitelerde ne yazıyor bilmiyorum bakmadım. Diğer meslektaşlarım hastalık durumunda dil pasını söylüyor olabilir belkide.

Mesela dil kaplamasının kalınlığı anemide azalır, nekrozlu hastalıklarda artar. Belki bunu söylüyor olabilirler. Ama sağlıklı bireyde dil kaplaması kulak kiri gibidir, burundaki sümük gibidir. Fizyolojik mekanizmalar sonucu ortaya çıkan bir kirliliktir. Engellenemez. Temizlenerek kontrol altına alınabilir
-M
IP
Ethic1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 169
Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Nisan-2020 Saat 02:04
Ben 15 yıldır bu sıkıntıyı çekiyorum. Önceden 3 saat sonra yemekten hissederdim. Şimdi cola içiyorum 2 dk sonra koku başlıyor. İşe nasıl gidicem bilmiyorum 🤷🏻♀ dilim uyuşuyor, diş etlerim, boğazım uyuşup karıncalanıyor. Nasıl bir illet rabbim yardım etsin intihar eşiğine geldim. 15 yılda bu kadar arttı bitofilm giderek çoğalıyorlar bir 15 yılda vücudumun tüm iç organlarını kaplarlar.
IP
Angel23_38
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 2
Alıntı Angel23_38 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Mayıs-2020 Saat 01:01
Arkadaşlar kendimi bildim bileli bu illete savaşıyorum artık çok çaresiz hissediyorum 19 yaşındayım ve sırf bu yüzden üniversitemi dondurdum ama seneye mecbur gideceğim hayalim üniversiteye geçmeden bundan kurtulmaktı ve yepyeni bir başlangıç yapmakti. Kısaca bahsedeyim benim problemimden ben dediğim gibi çocukluğumdan beri yaşıyorum bu sorunu ve sürekli araştırıyorum bademcik taşı oluşuyordu bende ve bir umut ameliyat oldum kurtulurum diye fakat sonuç hüsran birde özel hastanede oldum bir ton masraf onun dışında reflum var ama arada bir midem yanıyor sürekli hissetmiyorum ondan olabileceğini düşünmüyorum sabah uyandığımda bazen burnumun tıkalı olduğunu faekediyorun ve sürekli bir geniz akıntım var hiç kesilmiyor iki farklı koku hissediyorum biri çok daha ağır ve arada bir oluyor diğeri daha hafif ve sürekli var her zaman olmasada burnumdan da hissediyorum bazen kokuyu ve dilimi temizleme me rağmen pus kokuyor ve oradan kaynaklı olduğunu düşünüyorum bilen varmi dilde neden koku okur lütfen yardımcı olun artık kafayı yemek üzereyim isyan etmiyorum sürekli de dua ediyorum ama sevdiğim insanlarla konuşamıyorum kendimi ifade edemiyorum anın tadını çıkaramıyorum hep aklımda acaba ağzım kokuyor mu sorusu oluyor evlilik üniversite hiç bir hayalim yok Nevşehir de okutacağım ve adanaya çok olmasa da yakın inşallah adanaya murat hocama gitmeyi düşünüyorum bu sene kimseye söylemeyeceğim gizli gideceğim çünkü kimseyle bu sorunumu paylaşmıyorum inşallah Bi çözüm yolu bulurum buluruz hep dua ediyorum kendim için ve bu sorunu yaşayanlar için inşallah kurtuluruz ve doya doya hayatın tadını çıkarırız bunu o kadar çok istiyorum ki birseyler yazarsanız çok sevinirim dostlarım
IP
Belinda
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 31
Alıntı Belinda Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Mayıs-2020 Saat 10:34
Merhaba arkadaşım aynı sorunlari yaşıorz bende de vardi bademcik taşı bademcigimi aldırdım ve geçmedi 22 yaşinda bi universte ögrencisiyim önceden kendimi cok üzuodum cok yıpratıodm sorunlar yaşadm hep piskolojik ama artık ruhen bu sorunlari kendi kendime çözdüm bi kismini çünkü bu dunyaya bi kere geliorz ve hicbisey icin kendimizi üzmeye degmez her sabah kalkiorm erkenden dusumu alıorm ılik limonlu suyumu icip gune pozitif basliorm kisisel temizligime ozen gosteriorm onceden kendimi cok salardım mutsuz hissederdm ama şimdi kendime ve sagligima cok dikkat ediorm sabah ve aksam dislerimi fircalayip tuzlu suyla gargara yapiorm gün icinde de pek kullanmiorm ama ihtiyacm olursa sakiz kullaniorm hobilerim var ...çunku kendime değr vermeye basladm artik... kimsenn dusuncesini kendi mutlulugundan konforundan onde tutma sen kendine ne kadar deger verrsen cevrende sana o kdr deger verir hatta ben bu sorunu yasarken bi arkadasmdan evlilik teklifi bile aldim kabul etmedim boyle bi sorunu yasarken evlenmekten kendimi soyutladm kimseye bunu yapamm ama lutfen sen kendine deger ver ve egitimn icin calis gerisini Allaha birak bn kendimi cok uzdum yiprattim bide titizlik hastaligim oldugu haldebunu yasiorm gunlerce aglardm ben pismiyim kotu birimiyim nie boyle bi bedenim var die ama artik biseylerin olgunluguna eristim huzuruda Allahta buldum.Cunku hic gecmeyen kroniklesmis bi depresyon hali var.insanlara hayvanlara daha faydali biri olmaya calisiorm.kendimi gelistirmek icin kursa gidiodm belki kurtulamicam gecmicek bilmiorm ama kandimi sevmekten vazgecmicem ve surekli cabalicam cunku biliorm bu dunyada cektiklerimiz sabirlarimiz bize cennet olarak geri donecek ilerde bi sevgili edinirmiyim bilmiorm edinirsem de bu mucadeleyi veren biri olur sanirim ama lutfen sorunn gecmese bile okuluna basla pozitif ol mutlu ol derslerinde basarili olmaya calis bakimli ol gerisi dedigim gibi Allahin isi :)
IP
PesYok
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 8
Alıntı PesYok Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Mayıs-2020 Saat 22:56
Orjinalini yazan: Angel23_38

Arkadaşlar kendimi bildim bileli bu illete savaşıyorum artık çok çaresiz hissediyorum 19 yaşındayım ve sırf bu yüzden üniversitemi dondurdum ama seneye mecbur gideceğim hayalim üniversiteye geçmeden bundan kurtulmaktı ve yepyeni bir başlangıç yapmakti. Kısaca bahsedeyim benim problemimden ben dediğim gibi çocukluğumdan beri yaşıyorum bu sorunu ve sürekli araştırıyorum bademcik taşı oluşuyordu bende ve bir umut ameliyat oldum kurtulurum diye fakat sonuç hüsran birde özel hastanede oldum bir ton masraf onun dışında reflum var ama arada bir midem yanıyor sürekli hissetmiyorum ondan olabileceğini düşünmüyorum sabah uyandığımda bazen burnumun tıkalı olduğunu faekediyorun ve sürekli bir geniz akıntım var hiç kesilmiyor iki farklı koku hissediyorum biri çok daha ağır ve arada bir oluyor diğeri daha hafif ve sürekli var her zaman olmasada burnumdan da hissediyorum bazen kokuyu ve dilimi temizleme me rağmen pus kokuyor ve oradan kaynaklı olduğunu düşünüyorum bilen varmi dilde neden koku okur lütfen yardımcı olun artık kafayı yemek üzereyim isyan etmiyorum sürekli de dua ediyorum ama sevdiğim insanlarla konuşamıyorum kendimi ifade edemiyorum anın tadını çıkaramıyorum hep aklımda acaba ağzım kokuyor mu sorusu oluyor evlilik üniversite hiç bir hayalim yok Nevşehir de okutacağım ve adanaya çok olmasa da yakın inşallah adanaya murat hocama gitmeyi düşünüyorum bu sene kimseye söylemeyeceğim gizli gideceğim çünkü kimseyle bu sorunumu paylaşmıyorum inşallah Bi çözüm yolu bulurum buluruz hep dua ediyorum kendim için ve bu sorunu yaşayanlar için inşallah kurtuluruz ve doya doya hayatın tadını çıkarırız bunu o kadar çok istiyorum ki birseyler yazarsanız çok sevinirim dostlarım

Merhaba Angel23_38 19 yaşında ve çok gençsin, özel hastanelere doktorlara araba parası dmiöktğm bütün kazandığım doktorlara gidiyor, devlette randevu almak onun kontrolüne gitmek önemsenmwmek çok kötü, bide özeldeki dinliyor yahu seni önemsiyor, ist. Da Aytuğ Altundağ a gidiyorum, Murat Aydın tanıyor onun teşhislerini söyledim Murat hocam dediyse doğrudur dedi, ama önce Murat aydına git derim, ben öyle yaptım, seninle aynı belirtileri Gösteriyorz sanırım, burnumda hafifi eğrilik varmış buda burun tıkanıklığı dolayısıyla baş ağrısı, bitmeyen geniz akıntısı ve gece horlama var , ama diğer yandan Altuğ doktor alerji teşhisi koydu ilaçları kullandım geçti bitince geri geldi, şimdi devlete randevu aldım, sora Aytuğ hocaya gideceğim, özel parası çok tuzlu geliyor artık bana, Ayrıca Belinda İn dediklerine aynen katılıyorum spor yap hergün bağırsaklarını çalıştır, hep pozitif insanlarla kal, dil öğren, hobi edin, hayata kendin tutun yani, ben ağız kokum varken evlendim 7 yaşında kızım var beni hayata bağlıyor, ama eşim tedavi sürecinde asla destek vermedi ayrıldım, kendinle aynı sorunu yaşayan birini bul bence ve asla pes etme lütfen, Murat Aydın hocaya bu forum için, bizlere daima destek olduğu için ayrıca teşekkür ederim, hakkınızı ödeyemeyiz 🤲
Pes etmek yok!!
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Mayıs-2020 Saat 09:15
Bende hala dil temizliğinden sonra kokunun geri gelmesi akşamı buluyor. Durum gğncellemesi bu. Yalnız aynı diş macununu uzun süre kullandığımda, koku bi tık geri gelmeye başlıyor!
Macunu değiştirdim, koku tekrar sıfırlandı diyebilirim!
IP
Diloy
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 159
Alıntı Diloy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Ağustos-2021 Saat 15:03
Herkese merhaba öncelikle

Bu forumu 1 aydır takip ediyorum üye olmaya karar verdim benim gibi insanlarla iletişim içinde olmak beni daha çok motive edecek.
Hikayeme gelirsek 27 yaşındayım bekar anneyim.
12 yaşında bir sabah uyandım ağzımda dehşet bir tat ve koku başladı. İlk zamanlar sadece sabah uyandığımda yemek yiyene kadar olurdu benim için problem olmuyordu 2 elim kanda da olsa sabah uyanır uyanmaz ilk işim diş fırçalama olurdu.

İlk beni rahatsız etmeye bu durum 20-21 yaşında başladı. Bu yaşa kadar sosyal hayatımı pek etkilemeden öyle böyle devam ediyordum. O zamanlar sinüzitim olduğunu öğrendim ameliyat oldum geçmeyince bununla yaşamayı öğrendim o kadar sosyal hayatımı etkilemiyordu çünkü. Bu dönemde naneli şeker sakız ihtiyacım olmaya başladı ama sürekli değildi. Geçen seneye kadar bu şekilde devam etti fakat 1 senedir şuanki duruma kadar yavaş yavaş arttı önceden 1 paket şeker yetiyorsa artık yetmediğini ağzımın ferah olmadığını farketmeye başladım.
Bu sene temmuz ayında 3 hafta süren bi grip geçirdim ve sonunda 2 gün boyunca kusma ve ishal yaşadım. Bu olaydan sonra ağız kokum inanılmaz arttı naneli şeker 15 dk idare eder hale geldi. Boğazımdan gelen çürük bi et kokusu var. Şuan çalışamıyorum fellik fellik çözüm arıyorum. 1 haftadır dişçi kbb iç hastalıklarına gastroenterolojiye gittim. Kbb sinüzitin yok dedi taş olmamasına rağmen bademcik ameliyatı edelim geçer dedi bana paragöz biri gibi geldi güvenmedim. İç hastalıklarında kan değerlerim normal hatta kan fazlalığın var bağış bile yapabilirsin dedi. Endoskopide pangastrit çıktı flagy ile beraber başka bir antibiyotik ve mide ilacı kullanıyorum 2 gündür.

Bilmiyorum sorunum ne geçmeyecek mi böyle mi kalıcam düşünceleriyle depresyona sürükleniyorum. Bursada yaşıyorum bu konuda birbirimize destek olabileceğimiz aynı şehirden biriyle tanışmayı çok isterim.
Umarım bir gün hepimiz iyileşiriz.
IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 271
Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Ocak-2022 Saat 13:00
Bana 2013 yılında Murat hoca tarafından tip1 ağız kokusu ve 2019 yılında Aytuğ Altundağ tarafından ağız kokusu teşhisi kondu. Teşhis konmuş veya çevresinden açıkça "ağzın kokuyor." tepkisini almış arkadaşlarla görüşmek isterim. Çünkü birçoğumuz kendi ağız kokumuzu alamıyoruz.
Kullandığımız ürünlerin etkisini görmek, ağız kokusunu açıkça konuşmak için bu en güvenilir yol.

Başka insanların tepkilerine bakarak yorum yaparsak hem çözüme ulaşamayız hem psikolojimiz iyice bozulur. Mesafe önemli değil uygun zamanda ben gidebilirim veya ortak bir noktada buluşabiliriz. Ben erkeğim sadece erkek arkadaşlarımızla görüşmek isterim.
IP
Ayse
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Ayse Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Ocak-2022 Saat 16:50
Ben de bir kaç gündür instagramdan grup kuralım diye düşünüyorum çünkü burdan ilestisim kurmak zor oluyor. Biliyorum wp grubu var ama herkes numarasını vermek istemiyor haklı olarak.Hem aynı şehirde olanlar belki birbiriyle tanışır bu sorun hakkında fikir alışverişi olur. Ne dersiniz?
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 360
Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Ocak-2022 Saat 20:18
Orjinalini yazan: Ayse

Ben de bir kaç gündür instagramdan grup kuralım diye düşünüyorum çünkü burdan ilestisim kurmak zor oluyor. Biliyorum wp grubu var ama herkes numarasını vermek istemiyor haklı olarak.Hem aynı şehirde olanlar belki birbiriyle tanışır bu sorun hakkında fikir alışverişi olur. Ne dersiniz?

İnstada grup yok ki Ayşe hanım. Facebook ta kurulabilir ama. Kapalı bir grup olur sadece üyeler görebilir yapılabilir. Herkes kendine yedek bir hesap açar, o rumuzla katılır. Gerçek facebook hesabıyla katılmaya da gerek yok. Mesela siz kurun grubu adresi verin burdan isteyenler üye olsun.
IP
Ayse
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Ayse Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Ocak-2022 Saat 02:00
Yok hayır instagramdan da grup kurulabiliyor ama üye sayısı sınırı varmış. Zaten çok fazla katılmak isteyen olacağını da sanmıyorum oradan kurulabilir grup. Facebook kullanmadığım için bilmiyorum ben. Fakat zaten sizden başka kimse yazmamış. Biz diğer insanlarla iletişim kuramıyoruz diye yakınıyoruz ama daha aynı durumda olduğumuz insanlarla bile iletişim kurmak istemiyoruz kimse bir adım atmıyor ben de bunu anlayamıyorum..
IP
ismimnefarkeder
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 142
Alıntı ismimnefarkeder Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Ocak-2022 Saat 08:42
Evet maalesef durum böyle.forumdaki tavir genel olarak böyle.ben İstanbul'dayım.isteyen arkadaşlar iletişime geçebilir.
IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 271
Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Ocak-2022 Saat 19:41
Arkadaşlar, ben yüzyüze görüşmeyi kast ettim. Asıl amaç; kullandığımız ilaçlardan, yaptığımız tedavilerden sonra kokunun varlığını, durumunu birbirimize söylemek. Burada birçoğumuz "şunu yaptım koku geçti ama beş on gün sonra geri geldi ." diyor. Başkasından teyit alırsak yaptıklarımızı daha doğru değerlendiririz.
IP
seksek66
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
Alıntı seksek66 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Haziran-2022 Saat 22:31
Merhaba. Yaklaşık 10 yıldır muzdarip olduğum ağız nefes kokusu. şuan 21 yaşındayım. gitmediğim doktor kalmadı. ilk başlarda ağızla dişle alakalı bir sorun olduğunu sanıyordum ama internetten sindirim sistemi ile alakalı bir şey olduğunu öğrendim. Araştıra araştıra Prof. Doktor Aytuğ Altundağ dan randevu aldım. İnternete aratırsanız çıkar. Oraya gittim ve oral chroma testi oldum. Bu testin içeriği olarak bir şeye üflüyorsunuz ve nefesinizdeki bakterilerdennkokunun nereden kaynaklandığı anlaşılıyor iki dakikada. türkiyede sadece o doktora gidip gösterebilirsiniz. Yaklaşık 2500 muayene ücreti verdim. Hissettiğimin ağız kokusu değil de nefes kokusu olduğunu söylediler. Mide ve bağırsaktaki bakterilerdenndolayı mide kapakçığı açıldığı zaman koku ağızdan çıkıyor dışkılamadığınız zaman. Yani çoğunuzunki ağız değil dışkı kokusu. Bana 20ye kadar ilaç verildi. Henüz 1 ay oldu ve kokunun %50si gittti diyebilirim. 2 ay sonra tekrar kontrolüm var. Hepinize öneriyorum.
IP
Biçare
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
Alıntı Biçare Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Haziran-2022 Saat 14:51
Arkadaşlar uzun süredir bu formu takip ediyorum birşeyler yazmaya cesaret edememiştim artık ne yaptıysam olmadı içimi dökmek istedim yaklaşık 5,6 yıldır hissediyorum bu kokuyu daha doğrusu hissettirdiler insaların bana karşı hal hareketlerinden dolayı ben fazla almıyordum yaptıklarımı anlatayım bademcik ve burnumdan kemik eğriliği ameliyatı oldum çektirdiğim dişlerim oldu dolgu yaptırdığım dişlerim oldu mide ilaçları kullandım diyet vesaire daha sonra orta sert diş fırçası kullanıyorum ve sürekli dil temizliğimide yaparım böbrek kbb kontrolleri sadece midemi ve ciğerlerimi kontrol ettirmedim bariz bir rahatsızlığım yok onlardan çünkü sonuç olarak ne yaptıysam olmadı bunu hep Allahtan gelen bir imtihan olarak düşünüyorum çok gecelerce ağlayarak dua ettim bu sorun yüzünden işimi bıraktım bütün arkadaşlarımdan uzaklaştım evlilik falan hayal bahsetmiyorum bile inşallah birgün hepimiz kurtuluruz bundan hep kendime dua ettiğinde forumdaki arkadaşlarıma da dua ediyorum elimizden gelen herşeyi yaptıktan sonra daha ne yapabiliriz ki
IP
Sayfa   2 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu