Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: çinkolu diş macunu ve tip 1 mi acaba Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Konu: çinkolu diş macunu ve tip 1 mi acaba
    Gönderim Zamanı: 17-Temmuz-2015 Saat 18:47
selam ben bu sıkıntıyı uzun süredir yaşıyorum ömrümün yarısı bununla geçti şimdiye kadar bir çözümde bulamadım bu nedenle defalarca iş değiştirmek zorunda kaldım insanlar tarafından cok zulme uğradım halada öyle falan işte iki sey merak ettim ben alman bi firmanın çinkolu diş macununu kullanıyorum bu ürünü kullanınca koku bir saat için yok oluyor sonra tekrar oluşuyo o zaman bu kesinlikle tip 1 koku türümüdür bunu sadece dişçimi çözer ben istanbuldayım cok doktor gezdim devlette ama özellere güvenemiyorsun suistimal edilecek bi durum sonucta dahiliye kkb akciğer hepsi temiz çıktı bi neden bulamadılar tedavisi yok dediler kimide alenen alay etti bende artık kabul ettim gibi artık basıma daha n işler acacak bilemiyorum ama tabi son çare bir kaç çürüğümü şu ışınlı dolgu ile tedavi ettiricem ama umudum yok tabi bide kafama takılan başka soru her dişi çürük olan veya dişini hiç fırçalamayan kişininde ağız kokmuyor ailemde cevremde kimsede yok bunun bilinen başka tetikleyicisi var mı
IP
Arayan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 205
Alıntı Arayan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Temmuz-2015 Saat 12:57
Ben oxfresh cinkolu macun ve cinkolu gargara kullaniyorum ortalama etkisi 10 12 saat sana tavsiyem Murat hocanin formilize ettiqi gargari tavsiye ederim bide orabrus dil fircasi var onu al macunu ona koy dilini iyice fircala gerilere kadar tip 1 se bu iyi gelcek ama dis ipi kesin kullan
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Temmuz-2015 Saat 18:44
bu ürünü bilmiyordum gargarası biraz pahalı geldi ama çözüm olacaksa denenebilir ben lr aloe vera diye bi kozmetik markasının diş macununu kullanıyorum aslında etkisi uzun değil tabi buda sıkıntı ben şu nano tech z yi denemek istiyordumda etkili bi ürün galiba satışı durdurulmuş onun üzüldüm
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Temmuz-2015 Saat 07:59
aydın bey ben yeni yeni dilimi fırcalamaya başladım az miktarda kanama oluyor sizce ne yapmalıyım nedeni nedir
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Temmuz-2015 Saat 15:20
Diliniz kanıyorsa dilinizi fırçalamayın.r4
-M
IP
Arayan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 205
Alıntı Arayan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Temmuz-2015 Saat 14:56
Sevgili hocam bende orabrusla dilimi fircalarken kanardi ama ben ustune gittim inatla simdi ne yaparsam kanamayor dilim
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Temmuz-2015 Saat 17:09
o dediğiniz marka nedir neyi ifade eder bilmiyorum.
Dilin kanaMAması gerekir. Kanıyorsa dilinizi incitmeyin. Kanatmayın.
--
Diş eti için durum tersidir. Kanayan diş etinin üzerine gidip daha fazla kanatacak şekilde sert davranmanızda mahzur yoktur
-M

IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Ağustos-2015 Saat 00:05
Gunde cinkolu ve gumuslu mavunla 5 kez dis fircalamak yerine daha uzun sureli bi urum var mi bildiginiz
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Ağustos-2015 Saat 19:03
ekşi sözlük'te biri "dudaklarınızı da fırçalayın, daha sağlıklı, dolgun olur" yazmıştı. Bunu daha önce duyan, uygulayan var mı? Dudaklarım çok kurur, faydası olur mu acaba?
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Ağustos-2015 Saat 19:11
acaba buradaki arkadaşlar arasında da benim gibi kendi ailesi tarafından da bu durum sürekli yüzüne vurulup evinde bile bir köşede yalnız kalan var mı yoksa o şans sadece bana mı ait
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Ağustos-2015 Saat 07:23
Orjinalini yazan: nahide

acaba buradaki arkadaşlar arasında da benim gibi kendi ailesi tarafından da bu durum sürekli yüzüne vurulup evinde bile bir köşede yalnız kalan var mı yoksa o şans sadece bana mı ait

Bu doğru ise fevkalade incitir ve ruhunuzda geri dönüşü zor hasar bırakabilir.
-M
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 388
Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Ağustos-2015 Saat 11:18
Orjinalini yazan: nahide

Gruba hoş geldin, çekinme kendine bir soda al dolaptan :)

Neyse ki karbonatlı su sayesinde özellikle annemden gelen "git dişlerini fırçala sinir etme beni" laflarından kurtuldum.

@Murat hocam

Hocam ruhumda tamir edilemez derin tahribatlara da dediğiniz gibi sebep olmuş olaydır bu :)
IP
evian
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 220
Alıntı evian Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Ağustos-2015 Saat 12:31
Yalniz degilsin nahidé incinmeye gelince coook dogrudur
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Ağustos-2015 Saat 18:40
gönderiyorum size
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 525
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Ekim-2016 Saat 22:42
hocam merhaba sizden yardım bekliyorum hocam tip 1 yetersiz ağız hijyeni ile ilgili problem değilmi , evet diyeceksinizki ben çok defa anlattım oku fakat şunu demek istiyorum hocam bende geniz akıntısı burun eğriliği nefes problemi çok defa anlattım bunlar belki ağızımın içinde dilde beyazlık yapma vesilesi olabilir mi? sizce ben öyle düşünüyorum sizin fikriniz nedir sabahlarıda sarılık oluşuyor birde hocam ben ağzımı diş ve dili fırçalayıp su içtiğim zamanlar yakından konuştuğumda ailemdekiler koku gelmediğini sıcak nefes kokusu geldiğini kötü koku gelmediğini söylüyorlar bu sıcak nefes kokusu normalmidir her insanda olurmu? bende kapalı alanlarda terleme sıkılma nefes alamama ve stres ağzımın kötü koktuğu kaygısı artmakta özellikle dar otobüslerde hocam buna bağlı boğazım ağzım hemen çabucak kurumakta buda tip5 faktörümü sezilebilir? tip1 ve tip5 olabilirmiyim hocam sinüzit nefes problemleri var fakat onlar aşırı etken olduğunu düşünmüyorum sizin fikirlerinizi merak ediyorum

birde hocam tip1 için eğer rica etsem hangi yolları izlemem gerekir siz mutlaka yazdınız bunları fakat tekrar bu konu altında ama biraz derinlemesine tavsiye yazabilirmisiniz yapmam gereken yolları birde ağız gargarası olayı var sizin çokça bahsettiğiniz okumuş olduğum bu gargara olması şartmı hocam tip1 i düzeltmek için örneğin dişlerim sarı diş aralarımdada plak var gibi diş arkalarımdada diş taşı gibi şeyler var diş etlerim iyi değil 20 lik dişlerimde gömüde duruyor bunların yanı sıra dilimde bakteri oluşuyor bunlar tip1 nedenimidir
IP
hamza171
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 45
Alıntı hamza171 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Kasım-2016 Saat 01:27
Orjinalini yazan: bazenhissediyor

hocam merhaba sizden yardım bekliyorum hocam tip 1 yetersiz ağız hijyeni ile ilgili problem değilmi , evet diyeceksinizki ben çok defa anlattım oku fakat şunu demek istiyorum hocam bende geniz akıntısı burun eğriliği nefes problemi çok defa anlattım bunlar belki ağızımın içinde dilde beyazlık yapma vesilesi olabilir mi? sizce ben öyle düşünüyorum sizin fikriniz nedir sabahlarıda sarılık oluşuyor birde hocam ben ağzımı diş ve dili fırçalayıp su içtiğim zamanlar yakından konuştuğumda ailemdekiler koku gelmediğini sıcak nefes kokusu geldiğini kötü koku gelmediğini söylüyorlar bu sıcak nefes kokusu normalmidir her insanda olurmu? bende kapalı alanlarda terleme sıkılma nefes alamama ve stres ağzımın kötü koktuğu kaygısı artmakta özellikle dar otobüslerde hocam buna bağlı boğazım ağzım hemen çabucak kurumakta buda tip5 faktörümü sezilebilir? tip1 ve tip5 olabilirmiyim hocam sinüzit nefes problemleri var fakat onlar aşırı etken olduğunu düşünmüyorum sizin fikirlerinizi merak ediyorum

birde hocam tip1 için eğer rica etsem hangi yolları izlemem gerekir siz mutlaka yazdınız bunları fakat tekrar bu konu altında ama biraz derinlemesine tavsiye yazabilirmisiniz yapmam gereken yolları birde ağız gargarası olayı var sizin çokça bahsettiğiniz okumuş olduğum bu gargara olması şartmı hocam tip1 i düzeltmek için örneğin dişlerim sarı diş aralarımdada plak var gibi diş arkalarımdada diş taşı gibi şeyler var diş etlerim iyi değil 20 lik dişlerimde gömüde duruyor bunların yanı sıra dilimde bakteri oluşuyor bunlar tip1 nedenimidir

@aydinmurat şu arkadaşa cevap verirmisiniz hocam problemi yaşayanların %60-65ine uyuyor bu durum siz bu durumda ne önerirsiniz
IP
ibrahimb
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
Alıntı ibrahimb Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Kasım-2022 Saat 16:34
Arkadaşlar selam, ben de bu dertten müzdaripim ama 3 farklı kişiye(ailem ve yakın arkadaşlarım) sorduğumda kokmadığını söylediler, annem ve abim de herkeste olan, normal nefes kokusunun geldiğini söyledi(abim süt benzeri bi koku olduğunu söyledi halbuki süt ürünü vs. yememiştim).

Ben de biraz araştırdım Murat hocamın bloglarını ve videolarını izliyorum. Sıfırdan başlayarak tüm problemlerin üstüne tek tek gitmeyi düşünüyorum. Buna da tabii ki düzenli diş ve dil fırçalamakla başlayacağım(düzenli fırçalamıyorum). 20lik dişlerim gömülü, implant olması gereken bir diş kaybım var vs. vs. tek tek sorunların peşinden gideceğim.

Bana diş fırçası ve macunu önerir misiniz. Çinko içerenleri gördüm forumda bir kaç kişi önermiş ama bir bilgim yok.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu