Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Ben iyileştim
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Ben iyileştim
Mesaj icon Konu: Hikayenizi yazın Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   4 Sonraki >>
Yazar Mesaj
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Mayıs-2019 Saat 20:13
Orjinalini yazan: Dünya

Peki sorun neydi hocam? Bir soru daha sormak istiyorum. Hocam konuşurken ağızdan çıkan kokuyla avuç içimize hohladığımızdaki koku aynı mıdır?

konuşurken ağızdan çıkan kokuyla avuç içimize hohladığımızdaki kokunun farklı olma ihtimali var mı?
yok
IP
Dünya
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 20
Alıntı Dünya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Mayıs-2019 Saat 05:07
Konuşurken koktuğunu hissediyorum hohladığımda çoğu zaman koku yok ama.
Dünya dönüyor.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Mayıs-2019 Saat 07:45
Konuşurken duyulan koku ile hohladığınızda duyulan kokunun farklı olmasını sordunuz.
Bu ikisinin farklı olma ihtimali var mı?

Mesela konuşurken bir çeşit, hohladığınızda başka çeşit koku duyuluyor olması ihtimali mevcut mudur?
Zannedersem bu mümkün değildir.
-M
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Mayıs-2019 Saat 07:47

Konuşurken koktuğunu hissediyorum hohladığımda çoğu zaman koku yok ama.

Yukarda hohladığınızdaki kokudan bahsettiniz?
Ama bu cümlenizde koku yok dediniz?
Anlayamıyorum. Yanıtlayamayacağım sizi

IP
Dünya
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Dünya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Mayıs-2019 Saat 10:25
Dikkat ederseniz hohladığımda çoğu zaman koku yok dedim hocam hiç koku yok demedim. Neyse teşekkür ederim. Anlayamamanız çok normal çünkü sizin ağzınız kokmuyor.
Dünya dönüyor.
IP
mrve
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 7
Alıntı mrve Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Mayıs-2019 Saat 14:52
merhaba herkese
liseden beri bu sıkıntıyı çekiyorum. 23 yaşındayım ve hukuk okuyorum. okul bitmeye yaklaştıkça korkularım artıyor. geniz akıntısı, ağızda değişik bir his var. mide kapakçığım yarim santim açıkmış. sizce bu yapıyor olabilir mi?
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Mayıs-2019 Saat 23:47
Orjinalini yazan: mrve

merhaba herkese
liseden beri bu sıkıntıyı çekiyorum. 23 yaşındayım ve hukuk okuyorum. okul bitmeye yaklaştıkça korkularım artıyor. geniz akıntısı, ağızda değişik bir his var. mide kapakçığım yarim santim açıkmış. sizce bu yapıyor olabilir mi?

mide kapakcığına bağlı reflü var mı ? proton pompası kullanıyor musun ? reflü sinüzit yapıyor buda doğal olarak geniz akıntısı, geniz akıntısı ise ağız kokusu kuruluğu yapıyor.
IP
Green
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 19
Alıntı Green Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Mayıs-2019 Saat 21:04

merhaba herkese

Dahiliyeye doktoru geniz akıntısı yapar demisti o akıntı için burnunu sürekli temizlemelisin rinse kit mıydı neydi onunla yapabilirsin burnunda tıkanıklik yok gibi gelsede sana yap faydasını görüceksin bence ağızdaki değişik tat akıntıdan kaynaklı olabilir veya ağız kuruluğundan olabilir (metalik tat vs varsa) mide kapakçığını bilmiyorum ama mantıken yapar bence
IP
mrve
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı mrve Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Mayıs-2019 Saat 15:17
hayır. söylediğin şeyleri de kullanmıyorum. kullanmam gerekli mi acaba?

green söylediklerini dikkate alacağım. en baştan başlamam gerek sanırım.
IP
Green
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 19
Alıntı Green Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Mayıs-2019 Saat 20:27

hayır. söylediğin şeyleri de kullanmıyorum. kullanmam gerekli mi acaba?

green söylediklerini dikkate alacağım. en baştan başlamam gerek sanırım.

Neler kullanman gerekli bilemem
İlgili branşın doktoruna gidip danışabilirsin örnek geniz akıntısı KBB
IP
mrve
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı mrve Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Mayıs-2019 Saat 12:00
Anladım. Sonuçları yazarm buraya. Teşekkür ederim
IP
Siyahbeyaz3
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2
Alıntı Siyahbeyaz3 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Ağustos-2019 Saat 12:23
Arkadasım dis hekimine git ama oral diagnoz uzmani olsun kbb bolumune git dilini fircala oksijenli su gargarasi yap birde geniz akıntın varmi ?
IP
Dünya
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Dünya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Ağustos-2019 Saat 10:52
Arkadaşlar 1 aydır hamurişi pirinç bulgur abur cubur şeker kahve çay vs. Zararlı hiçbirşey tüketmiyorum. Hatta 8 kilo verdim. Ama amacım kilo vermek değildi. Beslenme tarzının ağız kokusu üzerindeki etkisini ölçmek istedim. Evet koku azaldı rahatladım ama tamamen geçti diyemem. Günde 3 kere dişlerimi ve dilimi fırçalıyorum. Halitosil zn ile gargara yapıyorum. Gece yatmadan diş ipi ile diş aralarımı temizleyip öyle diş fırçalıyorum. Her gün nazal temizlik yapıyorum. Sabah kalktığımda direk dişlerimi fırçalayıp öyle su içiyorum ki ağzımda ki bakteriler mideme inmesin. Yani beslenme tarzımı değiştirip bağırsaklarımı rahatlattığım gibi ağız bakımımıda özen gösteriyorum ama bu koku neden bitmiyor geçmiyor. Bu nasıl bir illet. Evin içinde rahatım sanki koku yok gibi ama dışarı çıkayım biriyle yüz yüze konuşmak zorunda kalayım sanki içimden bir koku dumanı çıkıyor ağzım yapış yapış oluyor ben anlamadım bu işi nedir benim derdim. Murat hocam siz ne diyorsunuz bu duruma?
Dünya dönüyor.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Ağustos-2019 Saat 15:00
Ağız kokusu daima vardır. Yalnızken şikayetiniz olmadığını söylediğinize göre, belkide ağız kokusu değil, ağız kokusunun sizi rahatsız etme eşik değeri değişiyor olabilir. İncelemeden bir şey söylemek zor olabilir.
-M
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 422
Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Ağustos-2019 Saat 17:39
Dünya kardeş mrb
Sizin probleminizin nerden kaynaklandığını düşünüyorsunuz?
Mesela dilden mi, mideden mi, burundan mı, bademcikten mi?
Nerden? Dilden olduğunu düşünüyorsanız yardım etmeye çalışırım
kendimce. Bir kişi kurtarsam, Rabbe şükürler olsun.
IP
Winners20
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 3
Alıntı Winners20 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Ağustos-2019 Saat 02:22
Arkadaşlar bende öyle bir sorun varki anlatamam.Sorun şu bende ki ağız kokusu dışkı kokusu gibi ama her zaman değil sadece anlamadığım bi zamanda ve yemekten yarım saat 1 saat sonra falan.Arkadaşımla mesela yakınlaşayım osurdun mu diye soruluyor toplu ortam olsun kim osurdu diye soruyolar ama bu kokuyu ben alamıyorum ama benden çıktığını biliyorum ama ne zaman çıkacağınıda çözemedim hala lütfen yardım edin
Qwerty
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Ağustos-2019 Saat 15:42
Valla sen kokuya en yakın insan olarak bulamadıysan
biz burdan zor buluruz!
Bence gözlemle bi güzel. Genellikle yemekten sonra mı oluşuyor ve ne kadar sürüyor?
O gün ne yediysen hepsini not al. Bir yerde bazen ortaya çıkan bir kaçak var ama ne?
Sanırım gastro ilgileniyor bu konuyla
IP
Winners20
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Winners20 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Ağustos-2019 Saat 09:58
Valla bilmiyorum kafayı yicem ne yesem oluyor heralde akciğer yada karaciğerimden mi kaynaklanıyor bilemiyorum ya
Qwerty
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Ağustos-2019 Saat 21:34
Orjinalini yazan: Winners20

Valla bilmiyorum kafayı yicem ne yesem oluyor heralde akciğer yada karaciğerimden mi kaynaklanıyor bilemiyorum ya

http://diski.kokusu.org/
IP
schzfrn
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 5
Alıntı schzfrn Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Ağustos-2019 Saat 21:27
Arkadaşlar eğer flagy ve nidazol kullandığınızda ağız kokunuz geçiyor bıraktıktan sonra yeniden başlıyorsa et yemeyi bırakıyorsunuz. 7 senelik koku problemim 2 ay önce bu şekilde geçti. Bugün bununla ilgili konu açtım detaylı anlattım. Lütfen okuyun.
IP
Naz Ş.
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Naz Ş. Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Ağustos-2019 Saat 17:57
Ben yemeklerde süs biberi yiyerek kurtuldum ağız kokusundan.
Çare doğal olmalı
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Ağustos-2019 Saat 21:34
Teşekkür ederim nidazol ile ilgili verdiğin bilgi için; var ol kardeşim.
Nidazol kokuyu sıfırlıyordu bende.
IP
Teresa
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Teresa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Temmuz-2020 Saat 13:50
hocam merhabalar.Gomulu 20 lik dişim ve yaklaşık 1 -1.5 yıldır bir ağız kokum var.Disimi haftaya cektirecegim ama son zamanlarda dikkatimi çeken dilim oldu.Arkasi sürekli sarı ve elimle dokunduğum zaman aynı ağzım gibi kokuyor.Sizce ağzımın kokmasinin dilimle bir ilgisi olabilir mi?
Endoskopi sonucum tertemiz çıktı.
Sinüzitim vardı 1.5 ay ilaç kullandım neredeyse tamamen temizlendi.
Böbrek ve karaciğerime ultrason çekildi ve temiz.
Cevap verirseniz sevinirim.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Temmuz-2020 Saat 14:53
20 yaş dişi ağıza çıkmak üzere eti delemdiyse ağız kokusu sebebi olmaz. Fakat dil, en bilinen, en sık rastlanan ağız kokusu sebebidir.
Tıklayın:
https://youtu.be/epW4C_FvrGo?list=PLPTvEWXm-KtQIUvyNOfsmtEnwkklgtHFi
IP
Teresa
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Teresa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Temmuz-2020 Saat 15:10
Hocam bu dilde sararmanin sebebi hijyen eksikliği mi? Çünkü ben bu zamana kadar dilimi hiç fircalamadim.Ayrica nasıl ve ne kadar sıklıkta fircalamalıyım hocam
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Temmuz-2020 Saat 15:56
IP
cilekesgenc
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
Alıntı cilekesgenc Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Temmuz-2020 Saat 23:57
Hocam merhaba,benim çocukluğumdan başlayan süregelen ağız kokum var sanki dışkı kokusu gibi ve ve nerdeyse 2metre karşımdaki insan bu kokuyu alabiliyor ileri derecede çocukluğum ve ergenliğim bundan dolayı çok zor geçtietrafımda hiçbir arkadaşım kalmadı ve bunun acısını çok çekiyorum artık.Her doktora gittiğimde sprey verip geçiştirdiler.En son 1 ay önce gittiğim doktor kronik sinüzit belirledi ve bademciklerindende kaynaklanıyo olabilir dedi ayrıca burnumda eğrilik ve et var bu yüzden nefes almakta zorluk çekiyorum,yarın anestezi için görüşeceğim ve 1 ay içinde sinüzit ve bademcik ameliyatı olacağım sizce bu ameliyatlar bu lanet kokunun bir çözümü olabilir mi hocam ? cevaplarsanız çok sevinirim.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Temmuz-2020 Saat 08:10
Orjinalini yazan: cilekesgenc

Hocam merhaba,benim çocukluğumdan başlayan süregelen ağız kokum var sanki dışkı kokusu gibi ve ve nerdeyse 2metre karşımdaki insan bu kokuyu alabiliyor ileri derecede çocukluğum ve ergenliğim bundan dolayı çok zor geçtietrafımda hiçbir arkadaşım kalmadı ve bunun acısını çok çekiyorum artık.Her doktora gittiğimde sprey verip geçiştirdiler.En son 1 ay önce gittiğim doktor kronik sinüzit belirledi ve bademciklerindende kaynaklanıyo olabilir dedi ayrıca burnumda eğrilik ve et var bu yüzden nefes almakta zorluk çekiyorum,yarın anestezi için görüşeceğim ve 1 ay içinde sinüzit ve bademcik ameliyatı olacağım sizce bu ameliyatlar bu lanet kokunun bir çözümü olabilir mi hocam ? cevaplarsanız çok sevinirim.

Kişiye özel soruları yanıtlamak zor olabilir. Size özgün koşulları ve problemi bilmediğim için şahsınızın durumuna ilişkin söyleyeceğim her şey yanlış olur.
-M
IP
merhaba123123
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 8
Alıntı merhaba123123 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Temmuz-2020 Saat 10:36
Hocam yeni konu açamıyorum.

Server Error in Forum Application
An error has occured while writing to the database.
Please contact the forum administrator.

Support Error Code:- err_Access_save_new_topic_data
File Name:- new_post.asp

Error details:-
Microsoft JET Database Engine
The changes you requested to the table were not successful because they would create duplicate values in the index, primary key, or relationship. Change the data in the field or fields that contain duplicate data, remove the index, or redefine the index to permit duplicate entries and try again.

hatasını alıyorum.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Temmuz-2020 Saat 13:53
Orjinalini yazan: merhaba123123

Hocam yeni konu açamıyorum.
Server Error in Forum Application....

"Bunları biliyor muydunuz" forumu doktor üyelere aittir.. Bunun dışında yeni bir deneme yapınız. Sonucu bana yazınız: aydinmur@yahoo.com
IP
Minikk08
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 1
Alıntı Minikk08 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Temmuz-2021 Saat 14:58
Merhaba bu formda yeniyim hep gizliden gizliye takip eder utanıp bir türlü üye olamazdım ama sizlere küçücükte olsa moral vermek adına aranıza katılmak istedim... Öncelikle hepimize sonsuza dek şifa diliyorum... Çocukluk yıllarımdan bugüne utanç duyduğum dışlanma korkusuyla insan içine çıkamadığım o çıkmaza maalesef sizler gibi ağız kokusu yüzünden girdim çoğu zaman ölmeyi denedim hatta bu koku öyle zan altında tutuyordu ki beni sevdiğim insana açılamadığım için düğününü izlemek zorunda kaldım. Uzunca yolları sıcak yaz aylarında yürüyerek gittiğim günleri çok net hatırlıyorum otobüste birileri yüzüme ağzın kokuyor demesin rencide olmayayım diye... Dişimi fırçalıyor, gargara, sakız vs kullanıyor fakat bir türlü bu kokudan kurtulamıyordum. Birgün aynanın karşısına geçip dilimi, dişlerimi, diş etlerimi incelemeye başladım ve dilimin köküne yakın ve orta kısımlarında beyaz-sarı karışık kapartılı bir tabaka olduğunu gördüm parmağımı dezenfekte edip o tabakaya dokundum ve parmağımı kokladığımda iğrenç bir kokunun yayıldığını fark ettim. Fırçamı aldım biraz diş macunu sıkıp dilimi hafiften fırçalamaya başladım ilk defa fırça değecekti yıpransın istemedim. Sonra fırçamı yıkayıp tekrar küçük bir parça macun sıkıp dişlerimi fırçaladım ve o gün bende ki o intihara kadar sürükleyen kokunun dilden kaynaklı olduğunu anladım çünkü fırçaladıktan sonra ağzımda bir hafifleme ve kokuda ciddi anlamda azalma oldu. O günden sonra diş ipi kullanıp dişlerimi dilimde dahil olmak üzere düzenli bir şekilde fırçalayıp günden güne daha da azalma olduğunu gözlemledim. Saygıdeğer Murat hocamın katkılarıyla piyasaya sürülen halitosil gargara ve dil macunu kesinlikle sizi ileride derecede memnun edecektir ben kullanıyorum ve ağız kokum neredeyse sıfır. Ve lütfen kuru ağız problemi olan arkadaşlarımız gün içerisinde su tüketimini daha fazla yapsın ağız kokusu kuruluktan da meydana geliyor. İnşallah sizlere azıcık da olsa bir yararım dokunmuştur lütfen ümit edin pes etmeyin inanın hepinize güveniyorum 🙏
Angely
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Temmuz-2021 Saat 21:01
Orjinalini yazan: Bıktımartıkkkk

Murat hocam tekrar merhaba
Ben dişlerimde emdiğim zaman olan kokuyu Sadece sabahları almaya başladım söyle bi soru sormak istiyorum saçma olacak belki ama ben bademciklerimi 1 ay önce aldırdım çünkü berbat haldelerdi sürekli iltihap ve taş geliyordu acaba koku geçti de ben hala psikolojik olarak mı bu durumdayım bununla ilgili bi yorum yapmanız mümkün mü

Bilmiyorum.
Yani sizin özelinizde bir şey söyleyemem. Sizin durumunuzu bilemem.

Ancak genel olarak tonsillerini aldıran bireylerde ağız kokusu daha dirençli oluyor. Üstelik ağız kokusunun bademcikelrden geldiğine pek tanık olmadım. Çok mecbur değilseniz bademcik aldırmayın

kendinizde Koku duymuyorsanız, siz sormadan kelimelerle sizde koku olduğunu söyleyen yoksa sizde ağız kokusu yok kabul edilmelidir. Ama saplantı olduysa bir psikiyatrist ile görüşmekte fayda olabilir.
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 360
Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Şubat-2022 Saat 08:20
Orjinalini yazan: aydinmur

2.5 mililitresi 110 dolara ithal edilen karbamit peroksit diş beyazlatma jelinin 100 mililitresini 6 TL ye yaptım, ürettim, kullandım.

Bu bilgiyi web sayfama koydum. Dövüzlerimiz yurt dışına gitmesin. Kendi ülkem kazansın istedim. Kimseden para istemedim. Buna rağmen Bir meslektaşım beni ilaç eczacılık dairesine şikayet etti. Bunun üzerine ben zararlı ilaç ürettiğim sebebi ile diş hekimleri birliği bana soruşturma açtı. Eczacılık fakülteleri inceledi sorun bulamadı ve aklandım.

Ucuz diş yaptığı için şikayet edilen diş hekimleri var. Cehennemde zebani kullanılmayan tek mekan Türklerin bulunduğu yerdir. Birimiz yükselirsek Kıskanç ve beceriksiz birisi çıkar ve alttan çeker.

Ben hangi cesaretle burun damlası üretirim ?
Bunu ağır ödetirler, cezasız bırakmazlar.

-M

Bu korkunç bir şey. Yazık bu ülkeye
IP
Ağzımı Sökün
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Ağzımı Sökün Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Haziran-2022 Saat 21:01
25 yıldır ağzı kokan biri olarak yaşadıklarımı ve kokunun kaynağını nasıl bulduğumuzu anlatmak istiyorum..
IP
Ağzımı Sökün
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Ağzımı Sökün Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Haziran-2022 Saat 21:39
Orjinalini yazan: Ağzımı Sökün

25 yıldır ağzı kokan biri olarak yaşadıklarımı ve kokunun kaynağını nasıl bulduğumuzu anlatmak istiyorum..

İlk olarak ortaokul zamanlarında hissettim kokuyu. Çok takmıyordum tabi o zamanlar ya da ne kadar kokunun ne derece ağır olduğunun farkında değildim ama zamanla hem iş hayatında hem de evlilikte beni o kadar yordu o kadar yordu ki… İşim gereği sürekli ikili diyaloglarda oluyorum ama sürekli bir adım gei atmak, ağzımı eğerek konuşmak, burnumu kaşıyormuş gibi yapıp elimle ağzıma set çekmek, hatta konuşmamak, hatta ve hatta kısa cevap kelimelerde nefesimi vererek değil de içime çekerek konuşmak, konuşmayıp hı hı deyip geçiştirmek, sohbet açılır diye insan içine girmekten çekinmek, o an koku olmadığını düşünüp de konuşunca insanların boynunu gerdandan kırıp kafasını yavaşça yana çevirdiğini görmek yani bana kokmazken bile aslında ne kadar koktuğunu anlamak… OOOFFFffff offf. Günde 3 kere gargara 3 kere macunla fırçalama yapardım yine de koku geçmezdi. Hatta bazen 2-2,5 metre öteden bile duyuluyormuş koku, üstelik ben avcuma hohladığımda almıyordum bu kokuyu. Ağzımın dibinde olan kokuya hassas burnum kendi kokumu alamıyordu, en zoru da bu zaten. Ne zaman kokunun ağırlaşıp ne zaman normalleştiğini fark edememek.

Ya evlilik. Eşinizle konuşamamak, bırakın öpmeyi ko-nu-şa-ma-maaakkk… sabah kalktığınızda günaydın diyememek, her akşam ağzı ve dişleri zımparalar gibi fırçalamak, diş aralarını iplerle gezinmek, gargaralar, acaba boğazdan mı diye spreyler, acaba mideden mi diye gavisconlar..
Soğan yiyince 3 gün soğan kokardı ağzım. Yutkundukça gelen ağır bir koku, yutkunma sonrası kokunun biraz hafiflediğini hissedip 5 dakika sonra kokuyu tekrar azaltayım diye yutkunup o ağır kokuyu burnumun içinde hissetmek. Dişlerimi fırçalardım bembeyaz köpük çıkardı, dilimi veya damağımı fırçalayınca köpüğün rengi farklı olurdu. Sanki genzimde/boğazımda bir zamk var ve yediğim her şeyden birkaç parça oraya yapışıyor gibi hissederdim, o yapışkanlık hissi hiç geçmezdi. Yıllarca bu şekilde hissettim ve kokunun boğazımdaki yapışkan kısımdan geldiğine inandım. Sonrasında biraz manyaklaştım, hayal kurar gibi şunu da hissettim; sanki kulak burun boğaz arasında yollardan birinde kendiliğinden hava almayan bir odacık var, hava burada kapalı kaldıkça kalitesizleşiyor ve kokuyor, sonrasında ben yutkundukça bu odacıktaki kapakçık oynuyor ve o koku yayılıyor gibi…. Breh breh breh,
Bu arada midemde veya boğazımda hiçbir yanma veya bir rahatsızlık hissetmezdim, belki ayda 1 falan.. Bir dönem sürekli gaviscon kullandım, 2 kaşık 2 kaşık… ama o da kokuyu hiç kesmedi.. o yüzden mideye hiç ihtimal vermedim. kullandığım diş iplerinde koku olduğu için ve elimi damağıma değdirdiğimde elim lağım gibi koktuğu için hep diş ve boğaz üzerine yoğunlaştım, sorunu orada bulamayınca geniz akıntısı veya boğazla alakalı başkaca bir durum diye düşündüm. Zaten Doktor doktor gezmeye başladım. KBB, geniz akıntısı olduğunu ama bu kadar kokuya sebep vermeyeceğini düşündüğünü söyledi. Sinüslere baktırdım ora da normalmiş. Boğaz, boyun, filmler vs.

Öncelikle sigarayı bıraktım(birkaç ay önce) Daha önce de bırakmıştım aslında ama koku daha da artmıştı ve doktorlar sigaranın aslında o kötü kokuyu bile bastırdığını yine de böyle düşünerek başlamamam gerektiğini söylemişti. Daha önceleri tekrar başlamıştım ama bu sefer kan değerlerimde de başka etkileri ortaya çıktığı için kesin karar verdim ve keyif alıyorken çekiyorken bıraktım, kesin kararlıyım, artık hayatımda sigara yok.. Beslenme alışkanlığımı da değiştirerek o değerleri yoluna soktum. Neyse, sonrasında nihayet, çok korktuğum için gitmekten hep çekindiğim gastroenterolojiye gidip beni kurtarın yoksa ağzımı aldıracağım dedim.. Endoskopiye girdim (birkaç hafta önce) Rapora göre, boş olması gereken midemde hala yemek artıkları varmış, asidik durumdan dolayı da biraz zedelenme. Daha çok yeni ama şimdilik ilaç tedavisine başladık. Üçü de sabah akşam olmak üzere Motilium 10mg // Flagyl 500 mg // Pulcet 40 mg başladım ve başladığım günden beridir ağız kokum geçti. O kadar ama o kadar mutluyum ki. Henüz çok yeni, yani ilaçla tedavi mümkün mü yoksa hayat boyu mu ilaç kullanmam gerekecek, veya bir operasyonla bunun düzelmesi mümkün mü henüz bilmiyorum ama ….
… boğazımdaki yapışkanlık geçti, parmağımı damağıma sürdüğümde kokmuyor, sabah uyandığımda bile gayet normal bir koku, artış diş ipinde koku bile yok, yutkunduğumda burnuma gelen koku yok… Yani burun, boğaz, diş ve ağzımdaki tüm o kötü kokunun sebebi sanırım midemmiş… Bunu fırsat bilip hemen gidip birkaç kişiyle yüz yüze sohbet ettim, alışkanlık gereği ve istemsizce henüz hala yarım ağız konuşsam da… konuşabilmek, normal olmak… ne kadar güzelmiş. Umarım kalıcı çözüm bulurum… İnşallah ömür boyu kurtulurum ağzı açık çöp tenekesi gibi dolaşmaktan

Umarım sorunu olan herkes önce kaynağını, sonra çözümünü bulabilir..

Bu forumdaki ilk mesajım bu. Sadece bu paylaşımı yapabilmek için üye oldum. İlaçlar bitince tekrar doktora gideceğim, bakalım neler olacak. Önemli bir şey olursa buradan yine paylaşırım.
IP
Ağzımı Sökün
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Ağzımı Sökün Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Haziran-2022 Saat 22:40
Orjinalini yazan: aydinmur

Peki sorun neydi hocam? Bir soru daha sormak istiyorum. Hocam konuşurken ağızdan çıkan kokuyla avuç içimize hohladığımızdaki koku aynı mıdır?

konuşurken ağızdan çıkan kokuyla avuç içimize hohladığımızdaki kokunun farklı olma ihtimali var mı?
yok

Hocam bu arada, bu sorunun cevabı "var" olacak.
Ben dudaklarımı kapatıp yanağımı şişirip nefes vermeden puff yaparsam farklı kokuyor, alt çenemi öne çıkarıp burnuma üfürürken farklı, avuçlarıma hohlarsam farklı, ağzım kapalı yutkunursam çok daha farklı.

Burada asıl problem insanın kendi kokusunu çok zor alması. Çorapları kokan veya ter kokan insan bunu fark etmeyebilir..
Bunu en iyi şöyle anlatabiliriz aslında; geçen youtube a dinlemiştim çok hoşuma gitmişti xD her evin kendine has bir kokusu vardır, o eve ilk girdiğinizde fark edersiniz.. ama kendi evinizde bu kokuyu almazsınız çünkü alıştığınız için artık o koku sizin duyunuzu uyarmaya yetmiyor. sigara içilen bir ortamdan çıkınca veya mangal yapılan bir mekan da olabilir, kokuyu almayız ama ertesi sabah o kıyafetin kokusunu kaç metre öteden alırız, sanki biri gece kokutmuş kıyafeti de oraya geri bırakmış gibi.

İşte bu da maalesef aynı şekilde. Ve en zoru, "koku var mı" diye hohlayacak insan bulabilmek. Ben bile kokusunu azıcık aldığım nefesten rahatsız olurken başkasından bunu nasıl isteyebilirim ki.. Diyorlar ki amonyak gibi kokarsa şöyle de şu şekilde kokarsa böyle.. bilmiyoom laaaaann diye bağırasım gelirdi. O zaman amonyak ölçer getirelim de bütün dertler çözülsün. Değil mi ama ? :)
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 360
Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Haziran-2022 Saat 22:51
@Ağzımı Sökün

Seni o kadar iyi anlıyoruz ki. İnşallah ilaçlarla beraber koku da biter çünkü flagyl içince kokunun kesilip ilaç bitince tekrar başlamasının onlarca örneği var. Kokunun mideden geldiği kesin değil henüz biz de yaşadık flagyl deneyimini.

Hatta ağzıma aft çıkmıştı, aile hekimi ağız/boğaz gargarası verdi, onu kullanınca bile koku tamamen sıfırlanmıştı. Ne varsa bu dilde var. Dilin üst tabakasında biriken ve kokuya sebep olan mikroorganizmaların tüm suç.
IP
marquex
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı marquex Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Haziran-2022 Saat 18:47
Merhaba herkese 12-13 yaşımdan beri bu ağız kokusu,ağız kuruluğu illetini çekiyorum lise bitti üniversiteye geçtim 19 yaşındayım ve hala aynı şekilde devam ediyor.Bu sorunu kimseye açamıyorum doğru düzgün.İnanılmaz kötü bir şey insanlarla konuşamıyorsun doğru dürüst,bir arkadaşınla yakın bişekilde konuşmaktan çekiniyorsun hatta bazen konuşmuyorsun sırf bu yüzden.Resmen bıktırdı beni her yönden bu şey daha az konuşan daha az dışarı çıkan hayattan daha az keyif alır oldum resmen.Hep ağzımın kuruduğunu falan söyledim ama şeker vs çıkmayınca ailemde hiç destek olmadı bu konuda doktora gittiğimde sağlıklısın bir şeyin yok diyip eve yolluyorlar.Bana göre benim sorunumun kaynağı ağız kuruluğu hiçbirşekilde geçmeyen ağız kuruluğu yemek yesem dişimi fırçalasam 30dk 1 saat sonra hemen ağzım kuruyor ağızımda kötü bir tat oluyor.Böyle olunca insanın konuşası bile gelmiyor zaten.Forumda biraz gezindim ama ağız kuruluğuna bağlı olarak ağız kokusu yaşayan göremedim.Bunun sebebi nedir hangi doktora gitmeliyim lütfen artık bilen birileri yardımcı olabilir mi?Çok bunaldım bu durumdan artık.
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 220
Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Haziran-2022 Saat 09:33
Merhaba benim de sorunum sizinle aynı ağız kuruluğu ve ağız kokusu. Yıllardır geçmeyen ağız kuruluğu bendede var ağız kokusuyla birlikte beraber. Bendede bunu yapacak fizyolojik bir sorun olmadığı söyleniyor henüz bende bulamadım sebebini yalnız degilsiniz yani forumda
IP
ismimnefarkeder
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 142
Alıntı ismimnefarkeder Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Haziran-2022 Saat 21:06
Ağız kuruluğunun tükürük bezlerinin düzgün çalışmadığıyla ilgili oldğunu öne süren bir tez vardı forumda dolaşan.sonuç olarak tükürük arttırıcı bir ilaç kullanmıştık. Ben de bir süre işe yaramıştı ama açıkçası ne sürdürülebilir bir yöntem ne de sağlık açısından çok akıllıca.
IP
<< Önceki Sayfa   4 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu