Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Ben iyileştim
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Ben iyileştim
Mesaj icon Konu: Nefesten-Burundan gelen koku için- MUTLAKA OKUYUN Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
sarraf96
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 9
Alıntı sarraf96 Cevaplabullet Konu: Nefesten-Burundan gelen koku için- MUTLAKA OKUYUN
    Gönderim Zamanı: 07-Şubat-2016 Saat 17:36
Arkadaşlar bu konu hakkında bi başlık açmak istedim. İstiyorum ki herkes kurtulsun bu dertten Allahın izniyle.Muzdarip96 hesabıyla konumda bahsetmiştim nefes problemimi.

Öncelikle şunu belirtim eğer ağzınız kapalıykende koku geliyorsa burundan demekki sinus kaynaklıdır. Başka nedenleride olabilir ama büyük olasılıkla budur. Bendede et büyümesi vardı mesela. Adım adım kendi çözümümü yazacam mutlaka deneyin.

1- Arkadaşlar öncelikle günde minimum 2 kere dişlerinizi fırçalayın ve normal süreyi uzatın. Mesela normalde 2 dk fırçalıyorsanız artık 5 dk fırçalayın.

2- Günde 2 veya 3 kere dilinizi fırçalayın. Diş fırçasına diş macununu sürüp diş gibi fırçalayın. Yetmez derseniz limonu pamuğa damlatıp dilinizi temizleyin ama bunu fazla yapmayın tahriş edebilir.

3-Sinus Rinse Kit diye bi burun yıkama kiti var. Bunu alın 20 tl civarı bişe. Günde 2 veya 3 kere burnunuzu yıkayın bununla. Nefesiniz tazelenecektir ilk yıkamada hissedeceksiniz.

Son olarak şunları belirtmeliyim

Hiç bi maddi çıkarım yok Allah biliyor.Ben yıllarca bu derdi çektim gerçekten çok zor bi durum hele ki okul okuyanlar ve çalışanlar için. Ben istiyorum ki herkes çaresini bulsun.

"Sinus rinse kit" fiyatı belki size çok gelebilir ama mutlaka deneyin, sorularını bekliyorum artık hergün girerim ölmezsem :))

Ben 4 gündür bunları yapıyorum ve fark harika. Ek olarak şeker tüketiminizi azaltın mesela çayda kahvede şeker kullanmayın. Günlük su ihtiyacınızı karşılayın. Şimdiden herkese teşekkürler
IP
mmkk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 146
Alıntı mmkk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Şubat-2016 Saat 23:00
Guzel yazi kardesim ben sana sole solim
gunde en az 3 kez dislerimi en az 3 dk forcaliom tamm sana uyayim 5 dk ka yapim bundan sonra dilimide her fircaldigimda fircaliom skkinti yok
bu sinus rinse kiti hic kullanmadim icerigi nedir ne ise yarar aciklarmisin bide eczaneden mi alicaz bu sinus rinse kit kbb cilerin sinusleri bosalttigi sistemmi yoksa
IP
sarraf96
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı sarraf96 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Şubat-2016 Saat 01:04
Murat Hocam cevaplarsanız sevinirim, Nefes kokusu gitti ve sinuslerim temizlendikten sonra Ter kokusunda değişiklik olduğunu hissettim. Eskiden çok daha kötü kokardı. Sizce bununla bi alakası olabilir mi?
IP
sarraf96
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı sarraf96 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Şubat-2016 Saat 15:30
mmkk kardeş Sinus rinse kit eczanelerde bulabilirsin. Bi plastik şişe tarzı bişe var bunun içine ılık su katıyorsun yanında verdiği tuz ve karbonat karışımı paketler var onuda içine boşaltıp burnuna sıkıyorsun. Sinus kaynaklıysa veya nefes alamamakla alakalıysa mutlaka dene zararı olmaz.
IP
ncort
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 162
Alıntı ncort Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Şubat-2016 Saat 22:30
Nasil kullaniyorsunuz sinus rinse kiti? Ne kadar sikacagiz buruna? Veya siktiktan sonra kafamizi egip diger burundan cikmasini mi bekleyecegiz?
IP
mmkk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı mmkk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Şubat-2016 Saat 18:39
Kardesim sinus rinse kit ile ilgiki video izledim nwtte diger burundan normal su cikio du kullanan kiside he diosan eger burundan balgamli senin bile farkedemicegin yesilli salya falan felan cikar o zaman alayaim
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Şubat-2016 Saat 15:39
sinüs rinse kitin yaptığı işi, sinüzit ameliyati yapan doktor yapamaz.
IP
sarraf96
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı sarraf96 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Şubat-2016 Saat 23:24
Kardeş normal su çıkmıyor emin olabilirsin. Bu illetten kurtulmak için denemeye değer.
IP
mmkk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı mmkk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Şubat-2016 Saat 21:11
Sarraf 96 kardesim sen yaptin yarari oldumu burnundan koku geliomu yada agizkokusu sende tamamen gttimi benim sabahlari kalktigimda bi burun deilim biraz tikali oluo bide ben nezle grip oldugumda burnum balgam toplayinca hih yapiom :-D burundan yesil balgam gelio mesela buyuk veya orta    sence bu kiti kullanarak sinusleri iyice temizlersem koku tamamen gidermi ya
IP
kafayi yedim
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 4
Alıntı kafayi yedim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Eylül-2016 Saat 12:57
Benimde koku hem agizdan hemde burundi an geliyor biktim artik hemde disk gibi koktugunu soyluyolar yalvaririm yardim ed in disk kokusu neden olurki bence cigerfen geliyor
Biktim yasamaktan
IP
kafayi yedim
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 4
Alıntı kafayi yedim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Eylül-2016 Saat 13:02
Durumum cok kotu bosanmanin
Esigindeyim kimse beni istemiyorneden nefese diskikokusu gelir
Biktim yasamaktan
IP
denizedogru
Üye
Üye

Gönderilenler: 74
Alıntı denizedogru Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Eylül-2016 Saat 18:51
Murat hoca çok doğru bir şey söylemişti kokuyu herkes farklı adlandırır ben çöp kokusu derim o dışkı der bir şey ifade etmez. Burunla ilgili sorunları değerlendirin geniz akıntısı ve burun tıkanıklığı varsa hemen tedavi olun burun boşluğuna oksijen tam olarak gitmediğinden bakteri üreyebilir çoğu kişi antibiyotik kullandığında koku geçiyor bence çoğu burundan kaynaklı sorun yaşıyor bende dahil.
IP
joey55
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 10
Alıntı joey55 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Eylül-2016 Saat 17:36
Bana da doktor antibiyotik yazdı iki tane.İlaçlar biteli bi hafta oldu şuan hersey yolunda koku gitti ama tekrarlar mı yoksa kurtulurmuyum bilmiyorum.İnşallah tekrar etmez.Cumartesi kontrole gidecem. Sonucunu yazarım buraya
IP
denizedogru
Üye
Üye

Gönderilenler: 74
Alıntı denizedogru Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Eylül-2016 Saat 19:11
Ne için yazmıştı antibiyotiği
IP
joey55
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 10
Alıntı joey55 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Ekim-2016 Saat 15:14
Ağız kokusu için yazdi.Bugun kontrole gittim kokunun geçip gecmediğini sordu bende tamamen gectigini soyledim.
Tekrarlar mi dedim evet dedi sorun bademciklerde kesin çözüm bademcikleri aldirmak dedi tekrar bi ilaç yazdi koku basladiginda tekrar gidecem ameliyat olacam artık başka çare yok kurtuliyimda su dertten baska bisey istemiyorum
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu